Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post Reply
User avatar
Skijaš
Posts: 12589
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#201 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Skijaš »

Bosnolog wrote:Ove dvije odluke donesene juce u Parlamentu BiH su dva glogova kolca u buducnost drzave BiH
A što glogova bolan ne bio ? Je li nam to država vampir ?

Nisu ovi ustupci katastrofalni kako ih se predstavlja. Jesu mali koraci unazad i vjerovatno će na ovom Dodik dalje graditi svoj arogantni nastup, ali ne vidim čemu panika. Sarajevo nije trebalo popustiti, to bez daljnjeg, ali da će se zbog ovog država raspasti, neće.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#202 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Bosnolog »

Skijaš wrote: A što glogova bolan ne bio ? Je li nam to država vampir ?

Nisu ovi ustupci katastrofalni kako ih se predstavlja. Jesu mali koraci unazad i vjerovatno će na ovom Dodik dalje graditi svoj arogantni nastup, ali ne vidim čemu panika. Sarajevo nije trebalo popustiti, to bez daljnjeg, ali da će se zbog ovog država raspasti, neće.
Nazovi ga kako got hoces,za one koji dvije decenije ne zele opstanak BiH jeste glogov kolaca u drzavu koju ne zele i koju zele ubiti,ovo je katastrofalno na sto je SDP pristao u seriji autogolova.

Vijece Evrope donese odluku koja osuduje ponasanje genocidne tvorevine i trazi ukidanje entitetskog glasanja,Sarajevo ih nagradi legalizacijom onoga o cemu je Karadzic sve godine sanjao,......

Ja bi volio da mi neko objasni koje uproriste imaju za ove izdajnicke odluke a znamo koliko su one antidrzavne i antigradanske,......

SDP je ovim cinom sebe kao stranku obesmislio,on je direktno podrza i cementirao politiku etnotorova,etnickog ciscenja i etnofederalizacije BiH,.....
harka
Posts: 729
Joined: 18/02/2007 20:32

#203 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by harka »

Korisničkoime wrote:
PasoDzigera007 wrote:
GandalfSivi wrote:Eto najveci problem u zivotu je sto na licnoj pise iz kojeg je ko entiteta. Pa u pola svijeta se stavlja ime regije na licnu (ili na tablice). U Americi svaka drzava izdaje svoje dokumente, sem pasosa normalno. Kada bi se stavilo to na pasos, to bi vec bio problem. Recimo da bi ovo mogao biti jedan bezbolan kompromis ako se zauzvrat dobije sta drugo. Sada nam ostaje da vidimo da li se ista dobija za ovo...
Sve dok postoji i slovo genocidne tvorevine, Bosni i Hercegovini nece biti dobro!Sve dok postoji ovaj genocidni entitet,uvijek ce se povlaciti pitanje otcjepljenja,znaci NIKAD nece biti mira u drzavi,jer postoje nacisticke struje!

Kao sto sam rekao,jedini Silajdzic moze da se odupre traktorasu,sta Tihic i Lagumdzija rade iz aviona se vidi!

Dobro se vidi ,ko je glasao da se ovaj zakon usvoji. A to i potvrdjuje,ko je za opstanak te genocidne tvorevine.
Ovo ti je sve u našem ustavu već 17 godina, entitetsko državljanstvo nije juče izmišljeno ono je oduvijek bilo tu od kako je entiteta. Drug ti nama bujrum u Bosnu dođi pa ruši genocidnu tvorevinu sa Haretom koji je zbog sebe i samog sebe propustio da se načne genocidna tvorevina i to dobro da se načne. Kad smo mogli prenjeti još nadležnosti, ojačati državu, uvesti nova ministarstva i agencije šta je Hare radio glasao protiv jer mu nije odgovaralo da se pazi sad JEDAN predsjednik i njegova dva zamjenika biraju u Parlamentarnoj skupštini jer je znao da tu ne može proći. Jest se odupro traktorašu tad je bio uz njega a sad je kod pišljive stvari patriota ovo je spram Aprilskih promjena koje je Hare potopio sebe radi pišljiva stvar.
Ne znam ali sve mi se više čini da glasanje dijaspore više šteti nego koristi.
Glasovi iz dijaspore nikada nisu imali uticaja na rezultate Izbora u BiH.Suti....
User avatar
Armadilo
Posts: 178
Joined: 13/08/2011 16:48

#204 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Armadilo »

Totalna glupost ovo entitetsko drzavljanstvo. Ovim samo potvrdjuju postojanost srpskog entiteta koji je za mene samo genocidna tvorevina i farsa !
User avatar
thekupus
Posts: 6809
Joined: 25/06/2011 22:38

#205 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by thekupus »

ja imam potrebu da protestujem protiv ovoga... ili da samo izadjem i da vicem... mislim, znaju da se ne slazemo sa ovim, ne mogu nam to uraditi. Nije Bosna njihovo privatno vlasnistvo da dodaju ili oduzimaju entitetsko drzavljanstvo na licnim kartama... Ne smije im ovo proci
User avatar
samo_ti
Posts: 1440
Joined: 02/12/2008 00:53
Location: Jalija Columbia

#206 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by samo_ti »

zali Boze onoliko izginule omladine...sta uradise majmuni , malo po malo, mic po mic i genocidasi dobise sve sto zatraze...kao sto Traktorista rece u onoj debati, "bit ce nezavisna, ne sada, ali za 20 godina Da" , tako nekako...dakle, stvaraju se preduslovi :-)
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#207 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by veljaca »

Ponosan wrote:
veljaca wrote:Postoji li opcija da se ne odabere ovo entitetsko "drzavljanstvo" ?
DA! to je fakultativno dakle onaj ko zeli imat ce upisano entitetsko drzavljanstvo onaj ko ne zeli nece!
:thumbup:

E kod mene ce stajati samo:

DRZAVA BOSNA I HERCEGOVINA

:bih:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25793
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#208 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by BHF_Manijak »

Ako se uvede kao obavezno, a najiskrenije se nadma da nece(!), onda je to vrlo jasno cemu vodi...Srbi onda polahko dolaze na svoje i jednim ce mirnim putem, za razliku od recimo 92., za 5-10-15 godina raspisati referendum. Mozemo mi sad vristati "aaa nece, nema sanse, ma hebat cemo im majku", ali sa ovakvom politkom hoce sigurno, i slijepcu je jasno kako na jedan suptilan nacin to vec godinama rade, sve ide ka tome, a uz nasu pasivu, kakva je dosad bila, ja zivotom garantujem da ce to i uspjeti, jer jos uvijek spavamo kad su mnoge stvari vezano za ovu drzavu u pitanju!
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#209 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by kamen spoticanja »

Bosnolog wrote:
SDP sam smatrao strankom od povjerenja,ali nakon ovih jucesnjih odluka,jako sam razocaran,volio bi da me neko razuvjeri u ovo o cemu pisem,....
vidi drugar...nema to veze s SDP-om kao partijom...jednostavno medjunarodni faktor to zahtjeva i nase je da klepamo usima...dakle onaj isti faktor u kojeg se mi kunemo kad kenjamo o euroatlantskim integracijama,isti onaj koji nam je vezao ruke u periodu 92-95 i koji je rahmetliju natjerao da potpise dayton...
pa kad uzmes samo koliki je pritisak bio na SDP (a ptice na grani znaju da je slucajni prolaznik favorit bez premca zapadnih diplomata u balijskom dijelu federacije) da HDZ participira u vlasti na federalnom nivou,kako je zlatko klepio usima na drzvanom nivou,kako je dodiku proslo sve sto je trazio...
tesko je tu kriviti SDP osim mozda u nerealnom ocekivanju da nam zapad napravi normanlu drzavu kad ovi od 92. pokazuju na sve nacine da i to nije interes...nazalost SDP ce samo postati onaj faktor koji ce sluziti da se ona zelenija varijanta Bosnje drzi pod kontrolom nekim novim policijskim zakonima a miletu ce dati na kompenzuje kosovo preko nasih ledja...
naravno ovo ce moci samo ako usima klepe probosanske snage i dozvole da im granica bude na dobrinji...
dakle do nas je...
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#210 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by veljaca »

BHF_Manijak wrote:Ako se uvede kao obavezno, a najiskrenije se nadma da nece(!), onda je to vrlo jasno cemu vodi...Srbi onda polahko dolaze na svoje i jednim ce mirnim putem, za razliku od recimo 92., za 5-10-15 godina raspisati referendum. Mozemo mi sad vristati "aaa nece, nema sanse, ma hebat cemo im majku", ali sa ovakvom politkom hoce sigurno, i slijepcu je jasno kako na jedan suptilan nacin to vec godinama rade, sve ide ka tome, a uz nasu pasivu, kakva je dosad bila, ja zivotom garantujem da ce to i uspjeti, jer jos uvijek spavamo kad su mnoge stvari vezano za ovu drzavu u pitanju!
PROBUDIMO SE ONDA .....
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#211 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by kamen spoticanja »

veljaca wrote:
BHF_Manijak wrote:Ako se uvede kao obavezno, a najiskrenije se nadma da nece(!), onda je to vrlo jasno cemu vodi...Srbi onda polahko dolaze na svoje i jednim ce mirnim putem, za razliku od recimo 92., za 5-10-15 godina raspisati referendum. Mozemo mi sad vristati "aaa nece, nema sanse, ma hebat cemo im majku", ali sa ovakvom politkom hoce sigurno, i slijepcu je jasno kako na jedan suptilan nacin to vec godinama rade, sve ide ka tome, a uz nasu pasivu, kakva je dosad bila, ja zivotom garantujem da ce to i uspjeti, jer jos uvijek spavamo kad su mnoge stvari vezano za ovu drzavu u pitanju!
PROBUDIMO SE ONDA .....
ko da se probudi...onanismo na cedu jovanovica ko da niko u drzvai testisa nema...fahro radoncic je tako dobro zavadio i crvene i zelene patriote da vise ne znamo ni za sto da se uhvatimo...koljemo se oko usranih direktorskih pozicija...danima seremo o tome da li je neki levat miinstar prebio zenu ili ne...mrzimo se vise nego sto mrzimo anamo one...a oni zavrsavaju posao
Ponosan
Posts: 689
Joined: 26/02/2011 14:09

#212 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Ponosan »

jasno je da je medjunarodna zajednica pritisla i SDP I SDA da pristanu na ove zakone...ali ako ce i Srbi pristati na neke stvari da usvojimo sve preostale zakone bitne za EU,onda moramo svi popustati,jer nam je svima cilj EU! bolje i to nego stagnirati iz godine u godinu! trebamo krupnim koracima ici ka EU,to je jedina perspektiva za BIH i region..
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#213 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Bosnolog »

kamen spoticanja wrote:
Bosnolog wrote:
SDP sam smatrao strankom od povjerenja,ali nakon ovih jucesnjih odluka,jako sam razocaran,volio bi da me neko razuvjeri u ovo o cemu pisem,....
vidi drugar...nema to veze s SDP-om kao partijom...jednostavno medjunarodni faktor to zahtjeva i nase je da klepamo usima...dakle onaj isti faktor u kojeg se mi kunemo kad kenjamo o euroatlantskim integracijama,isti onaj koji nam je vezao ruke u periodu 92-95 i koji je rahmetliju natjerao da potpise dayton...
pa kad uzmes samo koliki je pritisak bio na SDP (a ptice na grani znaju da je slucajni prolaznik favorit bez premca zapadnih diplomata u balijskom dijelu federacije) da HDZ participira u vlasti na federalnom nivou,kako je zlatko klepio usima na drzvanom nivou,kako je dodiku proslo sve sto je trazio...
tesko je tu kriviti SDP osim mozda u nerealnom ocekivanju da nam zapad napravi normanlu drzavu kad ovi od 92. pokazuju na sve nacine da i to nije interes...nazalost SDP ce samo postati onaj faktor koji ce sluziti da se ona zelenija varijanta Bosnje drzi pod kontrolom nekim novim policijskim zakonima a miletu ce dati na kompenzuje kosovo preko nasih ledja...
naravno ovo ce moci samo ako usima klepe probosanske snage i dozvole da im granica bude na dobrinji...
dakle do nas je...
Ovo su odgovori za djecu u obdanistu,nije sada 1992 i ne gine se,ali se ovim zasigurno drzava BiH gore ubije od granata i rata,

Ovim je legalizovana genocidna tvorevina,Stoga price kao je bio pritisak MZ je najobicnija ubleha in pravdanje izdaje,.....MZ NE MOZE MENE NATJERATI DA IZDAM DRZAVNE I NACIONALNE INTERESE,....u najgorem slucaju su trebali reci toj istoj MZ ne zelimo biti u vlasti i otici u opozicuju,ovaku su uzeli krampu i lopatu i iskopali grob drzavi i narodu,....

Pazi sado ovo u nedostatku odgovora oko ove izdaje, izdajnika Tihica je obrazlozio ove izdajnicke poteze zeljom za buducom dobrom saradznjom sa fasitom Dodikom,.....a njegov podredsjednik Sarajlic je to objasnio kao mjerama na putu ka EU,.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Trebaju narodu reci da su prodali i izdali drzavu i narod,....
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#214 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by poznanik »

Bosnolog wrote:
Ponosan wrote:
veljaca wrote:Postoji li opcija da se ne odabere ovo entitetsko "drzavljanstvo" ?
DA! to je fakultativno dakle onaj ko zeli imat ce upisano entitetsko drzavljanstvo onaj ko ne zeli nece!
Ovo nije tacno cak i u Distriktu Brckom se moras izjasniti za jedno od blentitetskih drzavljanstva prilikom evidencije za glasanje,... ;-)
Gdje piše da je unos entitetskog državljanstva u LK obavezno?


Prema tekstu Prijedloga Zakona iz prvog čitanja od 3.2.2011. član 6. sada izgleda:
Član 6.
Od državljanina koji podnosi zahtjev za izdavanje lične karte prikupljaju se sljedeći podaci koji se unose u ličnu kartu:
1. ime,
2. prezime,
3. datum rođenja,
4. mjesto rođenja,
5. opštinu prebivališta ili boravišta za raseljeno lice,
6. spol,
7. jedinstveni matični broj (JMB),
8. fotografiju,
9. potpis,
10. državljanstvo BiH.

Na ličnoj karti se takođe nalaze serijski broj isprave, datum izdavanja, rok važenja, podaci koje je moguće očitati kompjuterski, te organ koji je izdao ličnu kartu.

Državljanin mora navesti svoj poštanski broj i adresu. Ova informacija se ne pojavljuje na ličnoj karti.

Naslov na ličnoj karti piše se na bosanskom, hrvatskom, srpskom, francuskom i engleskom jeziku. Tekst na bosanskom, hrvatskom i srpskom jeziku piše se latiničnim i ćiriličnim pismom, a pojedinačni podaci koje u obrazac lične karte unosi nadležni organ upisuju se samo latiničnim pismom. Od lica koje podnose zahtjev za izdavanje lične karte uzimaju se biometrijski podaci, a ti podaci se unose na ličnu kartu u formatu, koji se može očitati kompjuterski...
Okončana 20. sjednica Predstavničkog doma: 02.02.2012.:
Na danas održanoj 20. sjednici Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH... U drugom čitanju su usvojeni Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o ličnoj karti državljana Bosne i Hercegovine ... čiji je predlagač Vijeće ministara BiH - https://www.parlament.ba/sadrzaj/vijest ... ageIndex=1
Last edited by poznanik on 03/02/2012 18:23, edited 1 time in total.
miop
Posts: 1130
Joined: 13/10/2005 12:50

#215 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by miop »

Evo budimo se :D
Dom naroda Parlamenta BiH usvojio Zakon o popisu stanovništva

Zastupnički dom sredinom 2010. godine usvojio je Prijedlog zakona o popisu bez navedenih amandmana
Autor Onasa | Objavljeno 03.02.2012. u 12:37

Kako je predviđeno usaglašenim zakonom, popis stanovništva, domaćinstava i stanova u BiH biće obavljen od 1. do 15. aprila 2013. godine, prema stanju na dan 31. marta 2013. godine u 24.00 sata, što je referentni datum za popis.

U skladu sa dogovorom lidera vodećih šest parlamentarnih stranaka, u danas usvojenom zakonu brisan je član 48., koji je u ranijim raspravama bio "kamen spoticanja" između zastupnika stranaka iz Federacije BiH i Republike Srpske (RS), a koji je predviđao da će podaci popisa stanovništva iz 1991. godine biti korišteni za uspostavljanje etničke strukture vlasti u BiH do okončanja procesa povratka izbjeglih i raseljenih osoba, odnosno do potpune provedbe Aneksa 7. Dejtonskog mirovnog sporazuma.
Belkić: Nadamo se da "narod zna" da je dobio "državu za Dodika"
"Zakon o popisu stanovništva bez člana 48. i insistiranje na vjerskim odrednicama predstavljaju namjeru razgradnje države, upozorio je Belkić

Nadamo se da "narod zna" da je nakon 15 mjeseci mrcvarenja dobio "državu za Dodika", kazao je novinarima u Sarajevu predsjednik Političkog savjeta Stranke za BiH Beriz Belkić na konferenciji za medije koju je ova stranka organizirala kako bi upozorila da je "ovih dana na djelu konačna razgradnja BiH".

"Međunaroda zajednica je bezubi tigar i tražim od visokog predstavnika Valentina Inzka da podnese ostavku", kazao je Gojer.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#216 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Bosnolog »

Ponosan wrote:jasno je da je medjunarodna zajednica pritisla i SDP I SDA da pristanu na ove zakone...ali ako ce i Srbi pristati na neke stvari da usvojimo sve preostale zakone bitne za EU,onda moramo svi popustati,jer nam je svima cilj EU! bolje i to nego stagnirati iz godine u godinu! trebamo krupnim koracima ici ka EU,to je jedina perspektiva za BIH i region..
Lajcakov put ka EU je sarena laza i prevodenje zednog preko vode,sto se te kompromisne mjere ne usvajaju u paketu,.????
Sudtra ce Dodik sa SDS-om da podigne prag svojih hirova,najvaznije je napravio,Sada Karadzciev policajac zna ko je drzavaljanin genocidne kada ga zaustavi na putu a sutra to uradi na meduentiteskom punktu razgranicenja kada Lajcak i ta ista MZ koja je cekala da nestanemo 1992 kaze da se ne smije koristit sila u inetrnacionalizaciji problema drzave BiH,.....

Izdajnicka klika daje poslednje poluge i vadi kamenje iz temelja BiH i daje ih Dodiku da ojaca svoje temelje iakom su mu dosadasnji bili na masovnim grobnicama,......Najopasniji neprijetelji BiH su u Sarajevu,....bez izdaje nece cetnici nikada srusiti i unistit BiH a to se upravo desava,....Yebo MZ ona je tu da to odradi bez rata,...... ;-)
User avatar
Vitezanin
Posts: 3785
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#217 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Vitezanin »

antimobbing wrote:
-LIBERO- wrote:
USVAJANJE ENTITETSKIH OZNAKA NA LIČNIM KARTAMA JE OPASAN KORAK NAZAD


Naša stranka osuđuje sramnu odluku Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH da podrži izmjene Zakona o ličnoj karti državljana BiH kojim se omogućilo da unošenje entitetskog državljanstva na ličnu kartu.

Član I tačka 7. Ustava BiH definira postojanje entitetskog državljanstva isključivo u kontekstu državljanstva Bosne i Hercegovine i izražaj je njenog unutrašnjeg administrativnog uređenja.



"Ne samo da se isticanjem entitetskog državljanstva na ličnoj karti podriva pravni kontinuitet Bosne i Hercegovine kao međunarodno priznate države od 1992. godine, već se na ovaj način institucionalizira i segregacijska, antigrađanska politika u kojoj nema mjesta za one koji se ne žele određivati vjerski, etnički ili entitetski. Ovo je veliki i opasan korak nazad na našem putu u Evropu", izjavio je predsjednik Naše stranke Dennis Gratz.

"Ovo je ustupak i kompromis politikama koje imaju za cilj dalju razgradnju državnog identiteta Bosne i Hercegovine." naglasio je Dino Mustafić, član Predsjedništva Naše stranke.
Gosp. Gratz,

Kada krenete sa konkretnim akcijama umjesto šupljih parola i saopćenja, smatrat ću vašu Stranku ozbiljnom, dakle onu kojoj bi kao građanin trebao dati svoje povjerenje.

Do tada ne vidim bilo kakve razlike između vas i oni koji su izdaju ovaj narod.

I njima kao i vama su puna usta Bosne i ništa više.
Dobro, sta ti ocekujes od NS-a da uradi kao stranka koja nije u vlasti niti koja je zbog x razloga zavrsila ispod 3 %?
Jedino mogu izdati priopcenje. A sudeci prema priopcenju, ocigledno je da NS ne bi podrzala ovako nesto ako bi bila u vlasti.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25793
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#218 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by BHF_Manijak »

Ponosan wrote:jasno je da je medjunarodna zajednica pritisla i SDP I SDA da pristanu na ove zakone...ali ako ce i Srbi pristati na neke stvari da usvojimo sve preostale zakone bitne za EU,onda moramo svi popustati,jer nam je svima cilj EU! bolje i to nego stagnirati iz godine u godinu! trebamo krupnim koracima ici ka EU,to je jedina perspektiva za BIH i region..
Ma treba krupnim koracima odjebat tu EU i okrenut se sebi ko sto je to Turska odradila! Godinama su moljakali i kumili pa skontali da su se debelo zajebali, ljudi se okrenuli svojoj ekonomiji, koja idem ogromnim koracima naprijed, i napretku zemlje i svakim danom uvidjaju kako je to ispravan postupak! Jest da mi mozda nemamo tako ogroman potencijal ko Turska, ali sam siguran da mozemo i bez toga da ko jade molimo da nas negdje prime gdje bi bili sredstvo za eksploataciju prirodnih dobara, ko sto je i vecina zemalja Istocne Evrope, ljudi se ponadali "evo ga, to je to -EU" a ovi ih iskoristili da im irgeti budu, ako ne vjerujete, pogledajte malo kako je u Rumuniji, Bugarskoj...
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#219 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by tataćusak »

I tako ti ja pred granicom sa srbijom prije mozda heftu i po kad je padao onaj snijeg kad udes nemre se proci. Tri auta jedno od toga grtalica koja nije posipala so nego samo onako grtala. I dok se cekala murija neko iz mase pita lika iz grtalice sto ne posipa so jer po cesti sami led. Kaže on pa ovo je Bosna a ja iz Srbije samo prolazim ovuda i grtanje je gratis. Kad iz mase neki čiča sa šajkačom kaže kakva bosna ovo je republika srpska - povišenim tonom :x .

A mi se moremo tješiti koliko hoćemo to je naša realnost, to evo rade i ovim novim zakonima.

Ali hebo to sve jedva kući dođoh od snijega. :mrgreen:
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#220 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Bosnolog »

poznanik wrote:
Gdje piše da je unos entitetskog državljanstva u LK obavezno?


Prema tekstu Prijedloga Zakona iz prvog čitanja od 3.2.2011. član 6. sada izgleda:
Član 6.
Od državljanina koji podnosi zahtjev za izdavanje lične karte prikupljaju se sljedeći podaci koji se unose u ličnu kartu:
1. ime,
2. prezime,
3. datum rođenja,
4. mjesto rođenja,
5. opštinu prebivališta ili boravišta za raseljeno lice,
6. spol,
7. jedinstveni matični broj (JMB),
8. fotografiju,
9. potpis,
10. državljanstvo BiH.

Na ličnoj karti se takođe nalaze serijski broj isprave, datum izdavanja, rok važenja, podaci koje je moguće očitati kompjuterski, te organ koji je izdao ličnu kartu.

Državljanin mora navesti svoj poštanski broj i adresu. Ova informacija se ne pojavljuje na ličnoj karti.

Naslov na ličnoj karti piše se na bosanskom, hrvatskom, srpskom, francuskom i engleskom jeziku. Tekst na bosanskom, hrvatskom i srpskom jeziku piše se latiničnim i ćiriličnim pismom, a pojedinačni podaci koje u obrazac lične karte unosi nadležni organ upisuju se samo latiničnim pismom. Od lica koje podnose zahtjev za izdavanje lične karte uzimaju se biometrijski podaci, a ti podaci se unose na ličnu kartu u formatu, koji se može očitati kompjuterski...
Okončana 20. sjednica Predstavničkog doma: 02.02.2012.:
Na danas održanoj 20. sjednici Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH... U drugom čitanju su usvojeni Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o ličnoj karti državljana Bosne i Hercegovine ... čiji je predlagač Vijeće ministara BiH - https://www.parlament.ba/sadrzaj/vijest ... ageIndex=1
Prilikom registrovanja za glasanje svih onih sa prostora Distrikta Brcko su duzni OBAVEZNO da odaberu jedno od blentitetskih drzavljanstava,...... http://www.izbori.ba/Opci-Izbori-2010/B ... ko-BOS.pdf

Pazi i za Distrikt Brcko su izdajnici uradili podjelu jer bez odabira drzavljanstva tvoj glas ne vazi,raspitaj se ko je dobio izbore u Brckom i koliko je bilo nevazecih glasackih listica jer mnogi nisu zeljeli da se opredjele niti za jedno,.... ;-)

Blentitetsko drzavljanstvo ce ti se upisivati u L/K na osnovu adrese boravka,....nece te niko ni pitati,...... :D

SDA=NAROD ZNA da je izgubio DRZAVU ZA COVJEKA,.......
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#221 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by ultima_palabra »

kamen spoticanja wrote:
Bosnolog wrote:
SDP sam smatrao strankom od povjerenja,ali nakon ovih jucesnjih odluka,jako sam razocaran,volio bi da me neko razuvjeri u ovo o cemu pisem,....
vidi drugar...nema to veze s SDP-om kao partijom...jednostavno medjunarodni faktor to zahtjeva i nase je da klepamo usima...dakle onaj isti faktor u kojeg se mi kunemo kad kenjamo o euroatlantskim integracijama,isti onaj koji nam je vezao ruke u periodu 92-95 i koji je rahmetliju natjerao da potpise dayton...
pa kad uzmes samo koliki je pritisak bio na SDP (a ptice na grani znaju da je slucajni prolaznik favorit bez premca zapadnih diplomata u balijskom dijelu federacije) da HDZ participira u vlasti na federalnom nivou,kako je zlatko klepio usima na drzvanom nivou,kako je dodiku proslo sve sto je trazio...
tesko je tu kriviti SDP osim mozda u nerealnom ocekivanju da nam zapad napravi normanlu drzavu kad ovi od 92. pokazuju na sve nacine da i to nije interes...nazalost SDP ce samo postati onaj faktor koji ce sluziti da se ona zelenija varijanta Bosnje drzi pod kontrolom nekim novim policijskim zakonima a miletu ce dati na kompenzuje kosovo preko nasih ledja...
naravno ovo ce moci samo ako usima klepe probosanske snage i dozvole da im granica bude na dobrinji...
dakle do nas je...
Ne vjerujem da je Americi npr. cilj da ima frustrirane i ratoborne Bošnjake, umjesto saveznika kakve imaju u Albancima recimo. Sigurno je da se MZ malo jače uključila u ovu priču... donedavno su se svi žalili zašto nema dogovora, zašto se MZ ne uključi itd? Klepili su ušima i Dodik i Čović kod formiranja vlasti, za očekivati je da to urade i u narednom periodu.

Kako poveza policiju sa ovim? SDP zna da se komotno mogu ugasiti ako država bude slabila... da ne govorim o situaciji gdje bi oni represivnim metodama gušili neko nezadovoljstvo :-) Pa bili bi sravnjeni sa zemljom...
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#222 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by radostan dan »

gomilego wrote:
Ponosan wrote: Mi ucinimo neke ustupke Dodiku,Dodik neke nama i to je sve u duhu kompromisa...
Dodik nama?
Gdje je to Dodik napravio ustupak? Gdje je popustio?
Zlatko - mvp
Navijao za Bosnu u baražu.
cindrlimindrli
Posts: 6374
Joined: 13/11/2011 18:43

#223 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by cindrlimindrli »

ultima_palabra wrote: Sigurno je da se MZ malo jače uključila u ovu priču...
Nije li isti dan kad je ovo proslo, u BiH boravio Lajcak? Slucajno sam pogledao dio priloga o
sastanku sa premijerom vlade federacije. Profil, nastup i citava prica Niksica ne razlikuje se
puno od furke prosjecnog vozaca autobusa na relaciji Turbe-Nadioci.Frajer se uzivio u razgovor
o rukometu k`o da su ova dvojica u najmanju ruku prvi rod Abazu Arslanagicu. Falilo je samo da
ih doceka u onoj pusti me da vrisnem trenerci pa da ugodjaj bude potpun.
Kome ljudi povjeravaju svoju sudbinu u ruke dobro je da za hljeba imaju.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#224 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by zavrzlama »

Prilikom registrovanja za glasanje svih onih sa prostora Distrikta Brcko su duzni OBAVEZNO da odaberu jedno od blentitetskih drzavljanstava,..
veoma opasno za mali ausvic" na mostu dobijaju ,na cupriji gube"

primjer: bosnjaci u Brckom glasaju za drzavljanstvo federacije BIH= mali ausvic i definitivno postaje skup dvije enklave...a znamo da su bosnjaci sa 90% vecina u mz Meraje,Rosulje,Kolobara,Klanac,Rijeke,Sulajgica Sokak,Ciganluk.itd.

Druga stvar: velikosrbi entiteskim drzavljanstvom gube oko 100 000 bosnjaka kao statisticki podatak,gdje se protura prica o nekih 1,3 mil.srba u malom ausvicu...

treca stvar: izborni inzenjering moze sutra ukinuti entitesko glasanje u PSBIH.....

forsiranje entitetskih drzavljanstava je mac sa 10 ostrica...za srbe je to samo moralno-psiholoske prirode da se dokazuje da je taj entite srpsko vlasnistvo i eskluzivitet koji ce se pripojiti srbiji,jer pobogu sve je srpsko koje mrzi sve bosansko i eto argumenta da svijet prizna njihovu zelju za nezavisnoscu...
User avatar
Sasvim_Obican
Posts: 1784
Joined: 17/08/2010 16:58
Location: partijska dalekovidnica

#225 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Sasvim_Obican »

Image
Post Reply