Sretno Hrvatska

neki

#26 Re: Sretno Hrvatska

Post by neki » 09/12/2011 09:30

heckler wrote:Cuj sretno!? Zatvorili nam granicne prelaze za izvoz, ne priznaju certifikate iz domacih labaratorija, opstruiraju rjesenje granica, blokiraju implementaciju potpisanog sporazuma o Luci Ploce, blokiraju povrat imovine BH preduzeca, nelegalno koriste hidropotencijale jezera na BH teritoriju.... i ja da im zazelim srecu??

Crkli...
Bitno je da se u Sarajevu Jana pije u hektolitrima..

žulijan asanž

#27 Re: Sretno Hrvatska

Post by žulijan asanž » 09/12/2011 09:32

neki wrote:
heckler wrote:Cuj sretno!? Zatvorili nam granicne prelaze za izvoz, ne priznaju certifikate iz domacih labaratorija, opstruiraju rjesenje granica, blokiraju implementaciju potpisanog sporazuma o Luci Ploce, blokiraju povrat imovine BH preduzeca, nelegalno koriste hidropotencijale jezera na BH teritoriju.... i ja da im zazelim srecu??

Crkli...
Bitno je da se u Sarajevu Jana pije u hektolitrima..
ma noge ljudi peru janom :D

Mr.Penguin

#28 Re: Sretno Hrvatska

Post by Mr.Penguin » 09/12/2011 09:38

cucamonga wrote:jez bosnjo kratke pameti - drzava koja nas je opstruirala na svaki moguci nacin i derogirala drzavu BIH na svaki moguci nacin, politicki, vojno i ekonomski - dobija cestitke od naroda te drzave....

:mrgreen:

nema sta, stvarno nam treba dati orden za glupost :mrgreen:

stvarno mi nekad bude drago sto ne zivim u BIH samo zato sto sam se postedio bliskosti takvih :mrgreen: :run:

eto - a sad mozete pucat i dalje hvalospjeve :lol:
Mi nemamo nista od mrznje koja ce nas zaokupiti da se ne bavimo vlastitom drzavom. Zato sretno komsije.

jazzer

#29 Re: Sretno Hrvatska

Post by jazzer » 09/12/2011 09:45

Toliko smo jadni i cemerni da mi se javlja osjecaj da ce, nakon ulaska Hrvata u EU, od
B. Broda do S. Broda biti nekih 300 kilometara udaljenosti a izmedju ta dva grada da nece biti nista,
nikakvog zivota :? ..

Ostajemo ovdje, sami, izolovani, odbaceni od cijelog svijeta (svojoj zaslugom naravno). Isto da smo
shugavi. Al sve po zasluzi, tacno smo tamo gdje trebamo i zasluzujemo biti.

A Hrvatima sretno.

Adriatic

#30 Re: Sretno Hrvatska

Post by Adriatic » 09/12/2011 09:46

Svašta. Htjeli da nas unište zajedno sa jaranom Slobom a mi im šaljemo čestitke.

nosara

#31 Re: Sretno Hrvatska

Post by nosara » 09/12/2011 09:48

Adriatic wrote:Svašta. Htjeli da nas unište zajedno sa jaranom Slobom a mi im šaljemo čestitke.
I danas bi nas pojeli da mogu... Nek se jebu... :wink:

Halcyon

#32 Re: Sretno Hrvatska

Post by Halcyon » 09/12/2011 09:49

jazzer wrote:Toliko smo jadni i cemerni da mi se javlja osjecaj da ce, nakon ulaska Hrvata u EU, od
B. Broda do S. Broda biti nekih 300 kilometara udaljenosti a izmedju ta dva grada da nece biti nista,
nikakvog zivota :? ..

Ostajemo ovdje, sami, izolovani, odbaceni od cijelog svijeta (svojoj zaslugom naravno). Isto da smo
shugavi. Al sve po zasluzi, tacno smo tamo gdje trebamo i zasluzujemo biti.

A Hrvatima sretno.
Ništa novo. Bili smo izolovani i tokom rata kad nam je društvo civilizovanih (lolčina) naroda uvelo embargo na uvoz oružja, da nas spase jel tako. :)

shuma.ispod.pazuha

#33 Re: Sretno Hrvatska

Post by shuma.ispod.pazuha » 09/12/2011 09:54

izvinjavam se na offtopic-u:

sretno Bosna i Hercegovina

JoseMujica

#34 Re: Sretno Hrvatska

Post by JoseMujica » 09/12/2011 09:54

to što su nam granice zatvorene sami smo krivi.....gdje su nam institucije za certificiranje proizvoda i kontrolu kvalitete?

Mi imamo povlašteni tretman u trgovini sa EU i do sada su ga mogle koristiti neke 2-3 firme. Nije to do EU-a već do naše lijenosti i nesposobnosti. Ljudi su postavili standarde i samo je do nas koji nismo u stanju ispoštovati te standarde.

U svakom slučaju čestitam Hrvatskoj :thumbup:

VjecitiStudent

#35 Re: Sretno Hrvatska

Post by VjecitiStudent » 09/12/2011 10:04

motachjointa wrote:
VjecitiStudent wrote:Prije 1992. , kada se prelazila Sava, izmedju dvije strane granice jedva da se mogla primijetiti neka razlika, a sada ...
U svakom slucaju sretno im, imaju i oni problema i imace ih, ali u poredjenju sa nama ... :(
da su manje pucali po nama i da su nas manje unistavali ni sad se ta razlika ne bi primjetila
Do kada ce nam rat, koji se zavrsio prije tacno 15 godina, biti izgovor za sve?

cucamonga

#36 Re: Sretno Hrvatska

Post by cucamonga » 09/12/2011 10:05

Adriatic wrote:Svašta. Htjeli da nas unište zajedno sa jaranom Slobom a mi im šaljemo čestitke.

:mrgreen:

nedavno sam pric'o sa jaranom koji je radio u UNu pa je imao te seme veze oko logistickog lagera u Splitu Zagrebu i Begešu :lol:

uglavnom pric'o je sa tim nekim tipusom koji mu je rekao kako su za bosnu slane ogromne kolicine najboljih stvari od hrane odjece obuce i slicno dok je to bratija po dalmaciji i zagrebu (beograd nije ni cudo je l :lol: ) pljackala odnosno uzimali su sta im se svidjelo kapom i sakom i na tome izgradili imperije...

cinjenica jest da smo sami sebi najvise krivi - ali kad pogledas ove postove podrške onda vidis i zasto kako i zbog cega :lol: :lol: :lol:
Last edited by cucamonga on 09/12/2011 10:10, edited 2 times in total.

Wilson_

#37 Re: Sretno Hrvatska

Post by Wilson_ » 09/12/2011 10:06

sanaman

#38 Re: Sretno Hrvatska

Post by sanaman » 09/12/2011 10:09

pa niko ne tjera Britance da budu u EU, cak sta vise zadnji Lisabonski ugovor predvidja napustanje EU...nego sta cekaju? :D

Mr.Penguin

#39 Re: Sretno Hrvatska

Post by Mr.Penguin » 09/12/2011 10:10

Pametan covjek
Ako ljudima uskratite demoratiju ostaje im nacionalizam i mrznja

Wilson_

#40 Re: Sretno Hrvatska

Post by Wilson_ » 09/12/2011 10:11

sanaman wrote:
pa niko ne tjera Britance da budu u EU, cak sta vise zadnji Lisabonski ugovor predvidja napustanje EU...nego sta cekaju? :D
U tom i jeste igranka,neko mora biti "krtica" i sve to podjebavati iznutra :D

Black swan

#41 Re: Sretno Hrvatska

Post by Black swan » 09/12/2011 10:21

VjecitiStudent wrote: Do kada ce nam rat, koji se zavrsio prije tacno 15 godina, biti izgovor za sve?
i onda se čude što je nekome bitna 1941. , 1463 ili 1389

nisam neki pobornik EU ali očito nema izbora... ne vidim drugi put :?

shuma.ispod.pazuha

#42 Re: Sretno Hrvatska

Post by shuma.ispod.pazuha » 09/12/2011 10:23

Black swan wrote:
VjecitiStudent wrote: Do kada ce nam rat, koji se zavrsio prije tacno 15 godina, biti izgovor za sve?
nisam neki pobornik EU ali očito nema izbora... ne vidim drugi put :?
a što ne bi bili nesvrstani :? :D

Wilson_

#43 Re: Sretno Hrvatska

Post by Wilson_ » 09/12/2011 10:25

SiSaJuMe

#44 Re: Sretno Hrvatska

Post by SiSaJuMe » 09/12/2011 11:23

Adriatic wrote:
Svašta. Htjeli da nas unište zajedno sa jaranom Slobom a mi im šaljemo čestitke.

Re: Sretno Hrvatska
by nosara on 09/12/2011 10:48
I danas bi nas pojeli da mogu... Nek se jebu...

heckler wrote:
Cuj sretno!? Zatvorili nam granicne prelaze za izvoz, ne priznaju certifikate iz domacih labaratorija, opstruiraju rjesenje granica, blokiraju implementaciju potpisanog sporazuma o Luci Ploce, blokiraju povrat imovine BH preduzeca, nelegalno koriste hidropotencijale jezera na BH teritoriju.... i ja da im zazelim srecu??

Crkli...

Na stranu jeli za Hrvatsku dobro ili nije dobro u EU, vasi komentari su nista drugo vec:
ljubomara - zavist - mrznja ????

Nadam se da ce i BIH jednog dana pristupiti EU.

bosanski

#45 Re: Sretno Hrvatska

Post by bosanski » 09/12/2011 11:38

Lijepa moja,
nek ti je sretno

PurpurHazel

#46 Re: Sretno Hrvatska

Post by PurpurHazel » 09/12/2011 11:41

Meni je samo crnjak ovolika količina negativnosti prema našoj zemlji koja se može iščitati i u ovoj temi i na portalu i na raznim drugim mjestima, a glede hrvatskog pristupanja EU. Tolika količina samosažaljenja, nekakvog šupačkog oduševljenog gledanja i prema zapadnim i istočnim susjedima, vječno podvijanje repa kao da smo mi ovdje prosjaci, a oni tamo uglađeni gospodari, podcrtavanje nas kao nekih najjadnijih, najgorih, najnikakvijih...

Ne znam otkud tolika količina samogadljivosti i apatije i kako ćemo uopće naprijed ovakvi, bez trunke ikakvog optimizma. Pa vidim tamo se povlače neke teze - vidi njih, prava gospoda, vidi im gradova, vidi im uređenosti...a vidi nas.... Šta bolan "vidi nas"? Pa kod nas je na snazi neprekinuti rat konstantno, toliko smo ispodijeljeni i razrovani, taoci ekstremnih politika, da smo odlični kakva nam je situacija. Ali bez obzira na to, nema u meni ni trunke oduševljenja nekim drugim pored Nas. Jer svi se oni koprcaju također u gomilama problema i ništa njihovi građanima nije bajnije ni sjajnije nego nama. Sve je do kuta gledanja. Kad se konačno prestanemo percipirati kao jadne, nedorasle ušminkanim kroatićima i bahatim serbsima, kad budemo cijenili naše male, a velike ljude, postignuća da i u ovakvom sranju mnogi naprave zavidne životne putanje, možda i bude nešto od nas. Ne možemo izgraditi zdravo društvo na temeljima koje mrzimo i stalno gledamo u nečije drugo dvorište sa čeznućem.

Ništa oni nisu bolji od nas. Sretno im.

pemanapemani

#47 Re: Sretno Hrvatska

Post by pemanapemani » 09/12/2011 12:28

PurpurHazel wrote:Meni je samo crnjak ovolika količina negativnosti prema našoj zemlji koja se može iščitati i u ovoj temi i na portalu i na raznim drugim mjestima, a glede hrvatskog pristupanja EU. Tolika količina samosažaljenja, nekakvog šupačkog oduševljenog gledanja i prema zapadnim i istočnim susjedima, vječno podvijanje repa kao da smo mi ovdje prosjaci, a oni tamo uglađeni gospodari, podcrtavanje nas kao nekih najjadnijih, najgorih, najnikakvijih...

Ne znam otkud tolika količina samogadljivosti i apatije i kako ćemo uopće naprijed ovakvi, bez trunke ikakvog optimizma. Pa vidim tamo se povlače neke teze - vidi njih, prava gospoda, vidi im gradova, vidi im uređenosti...a vidi nas.... Šta bolan "vidi nas"? Pa kod nas je na snazi neprekinuti rat konstantno, toliko smo ispodijeljeni i razrovani, taoci ekstremnih politika, da smo odlični kakva nam je situacija. Ali bez obzira na to, nema u meni ni trunke oduševljenja nekim drugim pored Nas. Jer svi se oni koprcaju također u gomilama problema i ništa njihovi građanima nije bajnije ni sjajnije nego nama. Sve je do kuta gledanja. Kad se konačno prestanemo percipirati kao jadne, nedorasle ušminkanim kroatićima i bahatim serbsima, kad budemo cijenili naše male, a velike ljude, postignuća da i u ovakvom sranju mnogi naprave zavidne životne putanje, možda i bude nešto od nas. Ne možemo izgraditi zdravo društvo na temeljima koje mrzimo i stalno gledamo u nečije drugo dvorište sa čeznućem.

Ništa oni nisu bolji od nas. Sretno im.
Boli me neka stvar za HR i ne smatram da smo mi jadni, glupi i sl. nebuloze. Ali smatram da nas ovi kreteni žele napraviti najjadnijim na planeti, a za to suptilno poturaju krivicu svih i svakoga, samo ne njih.
Oni nakon svih, najgorih izlijeva fašizma onog debila iz manjeg entiteta i dalje serviraju građanima kako je saradnja sa njim moguća. Sud je danas pustio kriminalce koji su prije dan, dva opljačkali poštara koji je dostavljao penzije, jučer su pustili jebene kamatare. Sutra će taj ološ doći nekome na vrata i učiniti da se čovjek osjeća jadno i poniženo.
Mali milion stvari se događa svaki dan za koje smo sami krivi, a zbog kojih se osjećamo kao niža vrsta. Sad bi se zbog toga trebalo verbalno iskaliti na nekome drugome, u ovom slučaju RH.
Mi ćemo se i dalje nadati kako će Dodik staviti državnu zastavu u kancelariju (jutros na TVSA se tri sata vrtila ova rečenica od koje mi se povraća), nadat ćemo se da će se HDZ nakon 20 godina opametiti... :-)

JEDRILICA

#48 Re: Sretno Hrvatska

Post by JEDRILICA » 09/12/2011 12:42

JoseMujica wrote:to što su nam granice zatvorene sami smo krivi.....gdje su nam institucije za certificiranje proizvoda i kontrolu kvalitete?

Mi imamo povlašteni tretman u trgovini sa EU i do sada su ga mogle koristiti neke 2-3 firme. Nije to do EU-a već do naše lijenosti i nesposobnosti. Ljudi su postavili standarde i samo je do nas koji nismo u stanju ispoštovati te standarde.

U svakom slučaju čestitam Hrvatskoj :thumbup:
:thumbup:

Banksy

#49 Re: Sretno Hrvatska

Post by Banksy » 09/12/2011 12:43

newklear wrote:
amko76 wrote:Kao što sam već napisao u komentarima, sretno susjedi Hrvati i čestitam vam.
Veliki je dan kada se ulazi u društvo civilizovanih i naprednih naroda.
Nadam se da ćemo i mi nekad.

:thumbup: :thumbup:

Svi zaboravljaju koliko su truda morali uložiti i koliko zakona usvojiti i realizirati, koliko i kakvog posla obaviti, prije nego su se i primakli uniji ...

LBVIEW

#50 Re: Sretno Hrvatska

Post by LBVIEW » 09/12/2011 12:54

Banksy wrote:
newklear wrote:
amko76 wrote:Kao što sam već napisao u komentarima, sretno susjedi Hrvati i čestitam vam.
Veliki je dan kada se ulazi u društvo civilizovanih i naprednih naroda.
Nadam se da ćemo i mi nekad.

:thumbup: :thumbup:

Svi zaboravljaju koliko su truda morali uložiti i koliko zakona usvojiti i realizirati, koliko i kakvog posla obaviti, prije nego su se i primakli uniji ...

Vjerovatno se to odnosi i na zakon koji regulira davanje garancija ratnim zlocincima poput Prlica i druzine. :zzzz:
A sto se tice ulaska R Hrvatske u EU i "naseg" odnosa prema istom, to uveliko zavisi o tome da li ce se tipicno balkanska politicka praksa zahebavanja susjeda po ugledu na R Sloveniju nastaviti. :roll:

Post Reply