Sirija

Locked
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2976 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

stopp wrote:Sta ja imam javljati kad se moji postovi brisu,bitno je da se ekipica vas probranih ne dira i da mozete komotno praviti party na forumu...
Samo uzivajte :thumbup:
Pričaš bezveze. Obrisani su i tvoji i moji komentari.
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#2977 Re: Sirija

Post by Klavikula »

Revoltage
Posts: 909
Joined: 30/08/2012 17:42
Location: Bosanac

#2978 Re: Sirija

Post by Revoltage »

Osvajanje Halepa za 1001 noć.
joe_black
Posts: 1618
Joined: 27/07/2012 12:36

#2979 Re: Sirija

Post by joe_black »

Dokle je stigla ova ofanziva pobunjenika???
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#2980 Re: Sirija

Post by Klavikula »

joe_black wrote:Dokle je stigla ova ofanziva pobunjenika???
"osloboditelji" najavili takticko povlacenje, eto dokle je dosla ofanziva :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Cyrax
Posts: 2533
Joined: 13/06/2009 19:47
Location: Najveći bludnik grada Cikaga.

#2981 Re: Sirija

Post by Cyrax »

Nadalje, potvrđeno je kako su izbili oružani sukobi između pobunjenika i Kurda. Pobunjenici su upali u kurdsku četvrt Sheikh Maqsoud nakon što su čuli da se pojedini Kurdi bore na strani sirijske vojske.
Sirijski izvori ističu kako su neki stanovnici krenuli u obračun s pobunjenicima na strani vojske, tu informaciju potvrdila je i pobunjenička brigada Tawhid, prenosi The Daily Star.

Koji glupani :-) .Ionako gube i jos sa Kurdima zaratise
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#2982 Re: Sirija

Post by Klavikula »

ma oni medjusobno ratuju pa ne cudi da su zakuhali i sa Kurdima.
Sehro1
Posts: 140
Joined: 09/01/2010 12:04

#2983 Re: Sirija

Post by Sehro1 »

Provaljuju se sa ovim "taktickim povlacenjem", krajnje je vrijeme da izmisle nesto novo..
User avatar
Cyrax
Posts: 2533
Joined: 13/06/2009 19:47
Location: Najveći bludnik grada Cikaga.

#2984 Re: Sirija

Post by Cyrax »

Klavikula wrote:ma oni medjusobno ratuju pa ne cudi da su zakuhali i sa Kurdima.
Napasti jedinu neutralnu stranu. Nidje logike :?
Da bude stvar gora bili su Kurdi blizi njima nego Assadu a sad...
Revoltage
Posts: 909
Joined: 30/08/2012 17:42
Location: Bosanac

#2985 Re: Sirija

Post by Revoltage »

Uništena 4 kamiona puna naoruzanja dolazeci iz smijera Tall Rifat, pobunjenička posada likvidirana. Vojska pripremq kontraofanzivu.
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#2986 Re: Sirija

Post by Klavikula »

Cyrax wrote:
Klavikula wrote:ma oni medjusobno ratuju pa ne cudi da su zakuhali i sa Kurdima.
Napasti jedinu neutralnu stranu. Nidje logike :?
Da bude stvar gora bili su Kurdi blizi njima nego Assadu a sad...
mislim da nisu Kurdi bili blizi njima, mozda tek na pocetku, ali kasnije im je Assad dao autonomiju, bar se tako pretpostavlja, a i po kretanju stvari na terenu izgleda, a ovi su zauzvrat ostali neutraln...al sad kad su ih pametnjakovici napali mislim da ce se ukljuciti u borbu sa vojskom, mozda ne na svim podrucijima, al u cetvrtima gdje su oni vecina, jednostavno branice sebe, a samim tim i Siriju..dobro vojsci dobro njima, obostrana korist..
Revoltage
Posts: 909
Joined: 30/08/2012 17:42
Location: Bosanac

#2987 Re: Sirija

Post by Revoltage »

Identificiran i jedan likvidirani zidov iz Izraela koji se borio na strani pobunjenika.
dE_fACTO
Posts: 23
Joined: 29/09/2012 01:52

#2988 Re: Sirija

Post by dE_fACTO »

Pitam se koliko covjek mora biti bolestan da dozvoli da se zbog njega vodi rat . Zbog njegovog ponosa , ginu nevini ljudi kojima mozda nije ni bitno da li je on na vlasti ili nije . Pitam se sta su kriva djeca sto si poginula , zene , zbog cega su ljudi izgubili svoje domove i svoje clanove porodica(obitelji) .
Revoltage
Posts: 909
Joined: 30/08/2012 17:42
Location: Bosanac

#2989 Re: Sirija

Post by Revoltage »

dE_fACTO wrote:Pitam se koliko covjek mora biti bolestan da dozvoli da se zbog njega vodi rat . Zbog njegovog ponosa , ginu nevini ljudi kojima mozda nije ni bitno da li je on na vlasti ili nije . Pitam se sta su kriva djeca sto si poginula , zene , zbog cega su ljudi izgubili svoje domove i svoje clanove porodica(obitelji) .
Sta ti misliš da ove plaćenike zanimaju sirijska djeca? Oni su tu zbog para.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#2990 Re: Sirija

Post by vivaldi »

joe_black wrote:Dokle je stigla ova ofanziva pobunjenika???

Trenutni su na jednoj raskrsnici u Aleppu, cekaju da se ugasi crveno pa predju preko zebre :D
Cyrax wrote:Nadalje, potvrđeno je kako su izbili oružani sukobi između pobunjenika i Kurda. Pobunjenici su upali u kurdsku četvrt Sheikh Maqsoud nakon što su čuli da se pojedini Kurdi bore na strani sirijske vojske.
Sirijski izvori ističu kako su neki stanovnici krenuli u obračun s pobunjenicima na strani vojske, tu informaciju potvrdila je i pobunjenička brigada Tawhid, prenosi The Daily Star.

Koji glupani :-) .Ionako gube i jos sa Kurdima zaratise
Ovo hocu par dana da pitam pa sve zaboravim. Sta je sa kurdima i hricanima? Jesu oni neutralni na nacin da ne ucestvuju nikako ili? Jbg tamo je pravi rat, jel bilo mobilizacije ili je i saa i sfa na dobrovoljnoj bazi?
User avatar
AliceInChains
Posts: 3325
Joined: 09/02/2010 19:40

#2991 Re: Sirija

Post by AliceInChains »

dE_fACTO wrote:Pitam se koliko covjek mora biti bolestan da dozvoli da se zbog njega vodi rat . Zbog njegovog ponosa , ginu nevini ljudi kojima mozda nije ni bitno da li je on na vlasti ili nije . Pitam se sta su kriva djeca sto si poginula , zene , zbog cega su ljudi izgubili svoje domove i svoje clanove porodica(obitelji) .
To je malo naivna prica. Sirija je u interesu svjetskih sila, tj. Zapada i Istoka. Medutim, zapad tokom vladavine Asada nije direktno u stanju, da Siriju kontrolise, kako im je cejf. A istoku ovakva "neutralna" (trenutno vece politicke slobode, nego bila koja bliskoistocna zemlja, koju kontrolise Alijansa) i sekularna drzava ide u prilog.

Kad medutim pogledam, da vecina Sirijaca ipak stoji iza vojske i ne bas Asada, ali status quo-a, tj. dok su prilicno zadovoljni sa uredenjem njihove drzave, onda nema razloga romantizirati saku placenika, tj. Free Sirijan Auspuf-ovaca.

Nije meni u intresu Rusija, stavise, tezim zapadnim vrijednostima, ali mi sigurno nije ni u interesu opsti haos u Siriji, kao sto je to slucaj u "oslobodenim" drzavama putem Avganistana, Libije, Iraka, itd., u kojima Zapad zapadne vrijednosti ne uzima bas za ozbiljno. Stavise, dok glume demokrate i porodiliste ljudskih prava, podrzavaju najsramnije i najnazadnije drzave po sve muslimane, tj. Saudijsu Arabiju, Katar i sl., A kod kuce u zapadu ismijavaju SVE muslimane kao nenaprende i sklone terorizmu.

Zamisli npr. ovog cinizma: Zapad svugdje, gdje se bori za uticaj u bliskom istoku, podrzava radikalne muslimane, da sruse sistem, koji su napravili Sovjeti. A kod kuce pricaju sopstvenom stanovnistvu, da se njihovi vojnici moraju boriti u Bliskom Istoku sa ciljem sprijecenja radikalnog islama :-)
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#2992 Re: Sirija

Post by vivaldi »

AliceInChains wrote:
dE_fACTO wrote:Pitam se koliko covjek mora biti bolestan da dozvoli da se zbog njega vodi rat . Zbog njegovog ponosa , ginu nevini ljudi kojima mozda nije ni bitno da li je on na vlasti ili nije . Pitam se sta su kriva djeca sto si poginula , zene , zbog cega su ljudi izgubili svoje domove i svoje clanove porodica(obitelji) .
To je malo naivna prica. Sirija je u interesu svjetskih sila, tj. Zapada i Istoka. Medutim, zapad tokom vladavine Asada nije direktno u stanju, da Siriju kontrolise, kako im je cejf. A istoku ovakva "neutralna" (trenutno vece politicke slobode, nego bila koja bliskoistocna zemlja, koju kontrolise Alijansa) i sekularna drzava ide u prilog.

Kad medutim pogledam, da vecina Sirijaca ipak stoji iza vojske i ne bas Asada, ali status quo-a, tj. dok su prilicno zadovoljni sa uredenjem njihove drzave, onda nema razloga romantizirati saku placenika, tj. Free Sirijan Auspuf-ovaca.

Nije meni u intresu Rusija, stavise, tezim zapadnim vrijednostima, ali mi sigurno nije ni u interesu opsti haos u Siriji, kao sto je to slucaj u "oslobodenim" drzavama putem Avganistana, Libije, Iraka, itd., u kojima Zapad zapadne vrijednosti ne uzima bas za ozbiljno. Stavise, dok glume demokrate i porodiliste ljudskih prava, podrzavaju najsramnije i najnazadnije drzave po sve muslimane, tj. Saudijsu Arabiju, Katar i sl., A kod kuce u zapadu ismijavaju te iste muslimane kao nenaprende i sklone terorizmu.

Zamisli npr. ovog cinizma: Zapad svugdje, gdje se bori za uticaj u bliskom istoku, podrzava radikalne muslimane, da sruse sistem, koji su napravili Sovjeti. A kod kuce pricaju sopstvenom stanovnistvu, da se njihovi vojnici moraju boriti u Bliskom Istoku sa ciljem sprijecenja radikalnog islama :-)
:thumbup:

Samoubilacki napadi i autobombe poput onih neki dan u damasku nisu dasak demokratije da jebe rak raka.

Koliki god da je zlocinac bio sadam, sasvim sigurno da ovoliko nevinih ljudi nije ginulo svaki dan. Jebo tu demokratiju ili ovu libijsku gdje sada sve one frakcije sto su bile ujedinjene ratuju jedna protiv druge veterani iz Misrate protiv Begazijaca, Gadafijevci u Bani Walidu i Sirtu protiv svih novih, crni libijci koji su meta novim vlastima masovno nestaju...sve u duhu demokratije.

:skoljka:
A kako izgleda i medju ovim sirijskim pobunjenicima ima milion frakcija.
dE_fACTO
Posts: 23
Joined: 29/09/2012 01:52

#2993 Re: Sirija

Post by dE_fACTO »

AliceInChains wrote:
dE_fACTO wrote:Pitam se koliko covjek mora biti bolestan da dozvoli da se zbog njega vodi rat . Zbog njegovog ponosa , ginu nevini ljudi kojima mozda nije ni bitno da li je on na vlasti ili nije . Pitam se sta su kriva djeca sto si poginula , zene , zbog cega su ljudi izgubili svoje domove i svoje clanove porodica(obitelji) .
To je malo naivna prica. Sirija je u interesu svjetskih sila, tj. Zapada i Istoka. Medutim, zapad tokom vladavine Asada nije direktno u stanju, da Siriju kontrolise, kako im je cejf. A istoku ovakva "neutralna" (trenutno vece politicke slobode, nego bila koja bliskoistocna zemlja, koju kontrolise Alijansa) i sekularna drzava ide u prilog.



Kad medutim pogledam, da vecina Sirijaca ipak stoji iza vojske i ne bas Asada, ali status quo-a, tj. dok su prilicno zadovoljni sa uredenjem njihove drzave, onda nema razloga romantizirati saku placenika, tj. Free Sirijan Auspuf-ovaca.

Nije meni u intresu Rusija, stavise, tezim zapadnim vrijednostima, ali mi sigurno nije ni u interesu opsti haos u Siriji, kao sto je to slucaj u "oslobodenim" drzavama putem Avganistana, Libije, Iraka, itd., u kojima Zapad zapadne vrijednosti ne uzima bas za ozbiljno. Stavise, dok glume demokrate i porodiliste ljudskih prava, podrzavaju najsramnije i najnazadnije drzave po sve muslimane, tj. Saudijsu Arabiju, Katar i sl., A kod kuce u zapadu ismijavaju SVE muslimane kao nenaprende i sklone terorizmu.

Zamisli npr. ovog cinizma: Zapad svugdje, gdje se bori za uticaj u bliskom istoku, podrzava radikalne muslimane, da sruse sistem, koji su napravili Sovjeti. A kod kuce pricaju sopstvenom stanovnistvu, da se njihovi vojnici moraju boriti u Bliskom Istoku sa ciljem sprijecenja radikalnog islama :-)

:thumbup:

znam ja kako to funkcionise , i slazem se u potpunosti sa tobom . Meni nije jasno zasto Basar al Asad nije otisao sa vlasti kada pola njegovog naroda to zeli , zasto nije organizovao referendum pa neka se narod izjasni . A nije realno da SAD moze potplatiti toliki broj ljudi znaci nije u tome stvar ima tu jos necega .
User avatar
Cyrax
Posts: 2533
Joined: 13/06/2009 19:47
Location: Najveći bludnik grada Cikaga.

#2994 Re: Sirija

Post by Cyrax »

vivaldi wrote: Ovo hocu par dana da pitam pa sve zaboravim. Sta je sa kurdima i hricanima? Jesu oni neutralni na nacin da ne ucestvuju nikako ili? Jbg tamo je pravi rat, jel bilo mobilizacije ili je i saa i sfa na dobrovoljnoj bazi?
Kurdi su dosad bili neutralni. Dobili sjever Iraka pa sad sjever Sirije...nije im do borbe ali izgleda nemaju izbora vise.
Hriscani takodje uglavnom neutralni. Cekaju valjda da neko bude na korak do pobjede pa ce se opredjeliti iako im je to golem rizik kad se uzme u obzir kako su prosli hriscani Iraka nakon dolaska demokracije.
Naravno da je izvrsena mobilizacija i svi su zastupljeni u vojsci od Sunija do Alevija sto neki nece ili ne mogu da shvate :-)
dE_fACTO
Posts: 23
Joined: 29/09/2012 01:52

#2995 Re: Sirija

Post by dE_fACTO »

Revoltage wrote:
dE_fACTO wrote:Pitam se koliko covjek mora biti bolestan da dozvoli da se zbog njega vodi rat . Zbog njegovog ponosa , ginu nevini ljudi kojima mozda nije ni bitno da li je on na vlasti ili nije . Pitam se sta su kriva djeca sto si poginula , zene , zbog cega su ljudi izgubili svoje domove i svoje clanove porodica(obitelji) .
Sta ti misliš da ove plaćenike zanimaju sirijska djeca? Oni su tu zbog para.
Jesi li procitao dobro , govorim o Asadu , zasto njega ne zanimaju sirijska djeca .
User avatar
AliceInChains
Posts: 3325
Joined: 09/02/2010 19:40

#2996 Re: Sirija

Post by AliceInChains »

dE_fACTO wrote: :thumbup:

znam ja kako to funkcionise , i slazem se u potpunosti sa tobom . Meni nije jasno zasto Basar al Asad nije otisao sa vlasti kada pola njegovog naroda to zeli , zasto nije organizovao referendum pa neka se narod izjasni . A nije realno da SAD moze potplatiti toliki broj ljudi znaci nije u tome stvar ima tu jos necega .
Trenutno stanje se nece promjeniti ni ako Asad ode s vlasti, posto zapad ne priznaje ni opoziciju.

Znaci, ako kaze "hajd cao", onda ce borba ici dalje, sa ciljem, da se srusi "Asadov sistem", pod koji spada i trenutna opozicija, koja naravno nije voljna (razumljivo), da prepusti vlast nekim rebelima, koji drze sjednice u Londonu i Berlinu :-)

U trenutku rata bi Asadova kapitulacija izazvala opsti haos i nesigurnost, koja bi zapadu koristila....ali rat nebi zaustavila. To ti je ta dilema.

Asad se samo moze povuci u miru.
dE_fACTO
Posts: 23
Joined: 29/09/2012 01:52

#2997 Re: Sirija

Post by dE_fACTO »

AliceInChains wrote:
dE_fACTO wrote: :thumbup:

znam ja kako to funkcionise , i slazem se u potpunosti sa tobom . Meni nije jasno zasto Basar al Asad nije otisao sa vlasti kada pola njegovog naroda to zeli , zasto nije organizovao referendum pa neka se narod izjasni . A nije realno da SAD moze potplatiti toliki broj ljudi znaci nije u tome stvar ima tu jos necega .
Trenutno stanje se nece promjeniti ni ako Asad ode s vlasti, posto zapad ne priznaje ni opoziciju.

Znaci, ako kaze "hajd cao", onda ce borba ici dalje, sa ciljem, da se srusi "Asadov sistem", pod koji spada i trenutna opozicija, koja naravno nije voljna (razumljivo), da prepusti vlast nekim rebelima, koji drze sjednice u Londonu i Berlinu :-)

U trenutku rata bi Asadova kapitulacija izazvala opsti haos i nesigurnost, koja bi zapadu koristila....ali rat nebi zaustavila. To ti je ta dilema.

Asad se samo moze povuci u miru.
Napisao sam u zasto nije otisao , a ne zasto ne ode . Perfekat !
User avatar
AliceInChains
Posts: 3325
Joined: 09/02/2010 19:40

#2998 Re: Sirija

Post by AliceInChains »

A dali bi se ovo moglo sprijeciti, da je Asada smijenio neko drugi, koji takoder nebi igrao marijonetu zapada (to je bila vrlo realna opcija-znaci neko iz trenutne opozicije, koju zapad isto ne priznaje)? Ja to ne mislim. Moralo se iskoristiti trenutno stanje, tj. "Arapsko proljece", u cilju rusenja zadnjih "prepreka" u Bliskom istoku.
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#2999 Re: Sirija

Post by Klavikula »

dE_fACTO wrote::thumbup:

znam ja kako to funkcionise , i slazem se u potpunosti sa tobom . Meni nije jasno zasto Basar al Asad nije otisao sa vlasti kada pola njegovog naroda to zeli , zasto nije organizovao referendum pa neka se narod izjasni . A nije realno da SAD moze potplatiti toliki broj ljudi znaci nije u tome stvar ima tu jos necega .
a zasto bi bas on otiso, zasto to ne bi uradili "osloboditelji"..pa na kraju krajeva Assad ima podrsku naroda, bili izbori, narod se izjasnio sta zeli, ne vidim razlog zasto da ode ili zasto nije otisao..

a ako cemo pretpostavljati kakvo bi stanje nastalo nakon njegovog odlaska, pouceni ranijim iskustvom iz drugih drzava, Assad je dzenetska hurija za razliku od terorista.
dE_fACTO
Posts: 23
Joined: 29/09/2012 01:52

#3000 Re: Sirija

Post by dE_fACTO »

AliceInChains wrote:A dali bi se ovo moglo sprijeciti, da je Asada smijenio neko drugi, koji takoder nebi igrao marijonetu zapada (to je bila vrlo realna opcija-znaci neko iz trenutne opozicije, koju zapad isto ne priznaje)? Ja to ne mislim. Moralo se iskoristiti trenutno stanje, tj. "Arapsko proljece", u cilju rusenja zadnjih "prepreka" u Bliskom istoku.
Ja mislim da je neko drugi dosao na vlast . Ne bi se vojska borila za njega . Pa i ako bi doslo do krvoprolica , sve bi bilo zavrseno u kratkom roku . Imas primjere Tunisa i Egipta .
Locked