Sirija

Locked
User avatar
agnostic_front
Posts: 6324
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#826 Re: Sirija

Post by agnostic_front »

Ja tebi postavljam pitanje, zasto su gastarbajteri isli u Njemacku da rade, a ne obratno, a isli su, to mozes bez po muke da saznas? Samo upitaj starije, ko su to gastarbajteri?
Zasto godisnje pola miliona imigranata predje americko-meksicku granicu (naravno iz Meksika u USA)? To je cinjenica, to nije propaganda. Od 2007. godine 12.6% stanovnista USA je rodjeno van zemlje, od cega 54% iz Latinske Amerike. Opet cinjenica. Kako to?
Ako nisi previse upucen, ne mislis li da je malo drsko s tvoje stranje pisati da je to propaganda?

CNN je senzaciolisticka news agencija, bas kako ljudi vole. Da nisu takvi, ne bih ih niko gledao. Naravno, profit im je prvi cilj, bas kao i svakom biznisu sto je cilj. Medjutim da lazu, da li bi ih iko gledao?

Socijalizam se urusio sam od sebe jer je neodrziv. Zasto se kapitalizam nije raspao, a socijalizam jeste?

Ne znam zasto pominjes sadasnju BiH u tom kontekstu, jer BiH je prije socijalisticka zemlja, nego kapitalisticka. Doduse sadasnja BiH nije nista, najrealnije, ali je najmanje kapitalisticka.
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#827 Re: Sirija

Post by Klavikula »

agnostic_front wrote:Ja tebi postavljam pitanje, zasto su gastarbajteri isli u Njemacku da rade, a ne obratno, a isli su, to mozes bez po muke da saznas? Samo upitaj starije, ko su to gastarbajteri?
Zasto godisnje pola miliona imigranata predje americko-meksicku granicu (naravno iz Meksika u USA)? To je cinjenica, to nije propaganda. Od 2007. godine 12.6% stanovnista USA je rodjeno van zemlje, od cega 54% iz Latinske Amerike. Opet cinjenica. Kako to?
Ako nisi previse upucen, ne mislis li da je malo drsko s tvoje stranje pisati da je to propaganda?

CNN je senzaciolisticka news agencija, bas kako ljudi vole. Da nisu takvi, ne bih ih niko gledao. Naravno, profit im je prvi cilj, bas kao i svakom biznisu sto je cilj. Medjutim da lazu, da li bi ih iko gledao?

Socijalizam se urusio sam od sebe jer je neodrziv. Zasto se kapitalizam nije raspao, a socijalizam jeste?

Ne znam zasto pominjes sadasnju BiH u tom kontekstu, jer BiH je prije socijalisticka zemlja, nego kapitalisticka. Doduse sadasnja BiH nije nista, najrealnije, ali je najmanje kapitalisticka.
za Meksiko i Jugoslaviju ne znam, za YU mogu lako doci do saznanja, a za Meksiko pojma nemam, to i nije neka posebna drzava, na svakom koraku ubistva, normalno je da ljudi bjeze, samo nije velika razlika ni u USA..
a kad smo kod bjezanja, zasto Spanjolci i Portugalci idu u svoje bivse kolonije, u Argentinu, Brazil i Angolu...mozes to pojasniti...

za CNN si sam reko da je losa, ne znam sta treba vise pricati...

socijalizam se nije sam urusio, nego se urusio djelovanjem vanjskog faktora, prije svega EU i USA, negdje su se vodili divide et impera, a negdje su izvrsili agresiju, tipa Libije, Iraka...

BiH sigurno nije socijalisticka drzava, BiH je definitivno kapitalisticka drzava, pa nasa Vlada, nasi politicari ne mogu uticati na razvoj drzave, mogu donekle, al to nije ni priblizno koliko socijalisticke vlade mogu raditi...
User avatar
Opetja033
Posts: 10040
Joined: 01/11/2011 20:33

#828 Re: Sirija

Post by Opetja033 »

Klavikula wrote:volim drzave tipa Sirije, Kube, Sjeverne Koreje, Venecuele, Bjelorusije, Bolivije, pukovnikove Libije,
I, po nekoj "cudnoj" slucajnosti, sve navedene zemlje su bile srpske saveznice za vrijeme agresije na BiH, Hrvatsku i Kosovo.
Bolivija nije jer tada na vlasti nije bio onaj indijanski junkey.

Odgovori mi na par pitanja molim te:

1) Da li je na BiH pocinjena agresija?
2) Da li je u Srebrenici pocinjen genocid?
3) Da li su masakr na Markalama pocinile srpske snage?

Cisto da znam sa kim imam posla i da li vrijedi diskusije.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#829 Re: Sirija

Post by fatamorgana »

Opet ti! :lol:
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#830 Re: Sirija

Post by aldinjo »

[quote="chichak"]ja kao arap, mogu vam objasniti podobnije situaciju ako zelite... a da vam kazem najrealnije price sa arapskog svijeta prenosi jedan portal koji ne smijem reklamirat a ko zeli poslat chu mu preko pp-a...

Ugledni njemački list Frankfurter Allgemeine Zeitung: "Masakr u Houli su počinili pobunjenici"
je jedan od naslova...


a eo mirnih prosvjednika iz sirije..koji zele demokratiju:
Image

ili pogledate samo ovo:

Da i ti nisi neki šija pa braniš one nevjernike? :(
User avatar
agnostic_front
Posts: 6324
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#831 Re: Sirija

Post by agnostic_front »

Klavikula wrote:za Meksiko i Jugoslaviju ne znam, za YU mogu lako doci do saznanja, a za Meksiko pojma nemam, to i nije neka posebna drzava, na svakom koraku ubistva, normalno je da ljudi bjeze, samo nije velika razlika ni u USA..
a kad smo kod bjezanja, zasto Spanjolci i Portugalci idu u svoje bivse kolonije, u Argentinu, Brazil i Angolu...mozes to pojasniti...

za CNN si sam reko da je losa, ne znam sta treba vise pricati...

socijalizam se nije sam urusio, nego se urusio djelovanjem vanjskog faktora, prije svega EU i USA, negdje su se vodili divide et impera, a negdje su izvrsili agresiju, tipa Libije, Iraka...

BiH sigurno nije socijalisticka drzava, BiH je definitivno kapitalisticka drzava, pa nasa Vlada, nasi politicari ne mogu uticati na razvoj drzave, mogu donekle, al to nije ni priblizno koliko socijalisticke vlade mogu raditi...
Provjeri, siroko ti polje.
Ja nisam napisao da pola miliona Meksikanaca ilegalno prodje granicu prema USA, nego da iz Meksika ilegalno udje pola miliona ljudi. Dakle, ima ih dosta kojima je Meksiko tranzit.

Ja licno CNN ne gledam. Hvala Bogu, pa u zapadnome svijetu postoji sloboda medija, te mogu birati svoje izvore. BBC je recimo jedan od njih.

Socijalizam se jeste sam urusio. Ko mu je kriv sto je bio krhak.

Kako je BiH kapitalisticka zemlja? Najvece firme drzavne. Karakteristika kapitalizma? NE. Otvaranje, zatvaranje i poslovanje firmi, pogotovo manjih (koje cine stub kapitalizma) se tlace raznim nepotrebnim propisima i porezima. Karaketeristike kapitalizma su mali porezi, jednostavni zakoni koji omogucuju jednostavno funkcionisanje kompanija. OGROMAN DRZAVNI APARAT, GDJE JE BAREM POLA NEPOTREBNO ZAPOSLENIH U ADMINISTRACIJI, I ZA KOJE GRADJANI PLACAJU POREZE DEFINITIVNO NISU ODLIKA KAPITALIZMA. Umjesto sto gradjani placaju poreze za lezihljebovice iz raznih stranki, porezi bi mogli biti znatno manji, te tako olaksati funkcionisanje privrede. Ili bi se porezi mogli usmjeriti u razvoj infrastrukture i olaksice za privrednike, sto bi opet doprinijelo razvoju privrede. Ja ne znam kako si ti zakljucio da je BiH kapitalisticka zemlja? Ja bih volio da mi pojasnis to. Ili je to ono, "nestala jugoslavija, pa je sad vjerovatno logicno da je kapitalizam tu, iako ja nikada nisam procitao nijednu knjigu o ekonomskim sistemima"?
User avatar
agnostic_front
Posts: 6324
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#832 Re: Sirija

Post by agnostic_front »

Opetja033 wrote:
Klavikula wrote:volim drzave tipa Sirije, Kube, Sjeverne Koreje, Venecuele, Bjelorusije, Bolivije, pukovnikove Libije,
I, po nekoj "cudnoj" slucajnosti, sve navedene zemlje su bile srpske saveznice za vrijeme agresije na BiH, Hrvatsku i Kosovo.
Bolivija nije jer tada na vlasti nije bio onaj indijanski junkey.

Odgovori mi na par pitanja molim te:

1) Da li je na BiH pocinjena agresija?
2) Da li je u Srebrenici pocinjen genocid?
3) Da li su masakr na Markalama pocinile srpske snage?

Cisto da znam sa kim imam posla i da li vrijedi diskusije.

Pa ako je CNN odgovorio potvrdno na ta pitanja, onda bi to znacilo da ustvari nije.
User avatar
astala_vistala
Posts: 1422
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#833 Re: Sirija

Post by astala_vistala »

Prvo ce to poceti kao jedan obicni rat,nakon nekog vremena,najvece sile ce da se ukljuce,prvo ce da se koristi hemijsko i biolosko oruzije,posle toga dolazi da upotrebe nukleranog naoruzanja,i najvece patnje za ljudski rod u njegovoj historiji.

Izjavi jedan covjek prije 500 godina,greske u njegovim proracunima su u tome sto grijesi za godinu dana kao sto je bio inside job 9/11 u New Yorku koji je bio predvidjen 2000 godine,alo sva razlika je u gregorijansko-julijanskom kalendaru ;
User avatar
chichak
Posts: 22
Joined: 03/02/2010 21:40

#834 Re: Sirija

Post by chichak »

aldinjo wrote:
chichak wrote:ja kao arap, mogu vam objasniti podobnije situaciju ako zelite... a da vam kazem najrealnije price sa arapskog svijeta prenosi jedan portal koji ne smijem reklamirat a ko zeli poslat chu mu preko pp-a...

Ugledni njemački list Frankfurter Allgemeine Zeitung: "Masakr u Houli su počinili pobunjenici"
je jedan od naslova...


a eo mirnih prosvjednika iz sirije..koji zele demokratiju:
Image

ili pogledate samo ovo:

Da i ti nisi neki šija pa braniš one nevjernike? :(

ma kakav shija!
branim se od americhko-cionistickog imperijalizma!
boli me briga ko je pravoslavac, shiija ili sunija..alavit, druze.... mislim to su sve male razlike kad uzmemo jevrejstvo koji pravi sav belaj u svijetu....mislim da je General Wesley Clark dosta rekao josh 2007 godine!
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#835 Re: Sirija

Post by Klavikula »

agnostic_front wrote:
Klavikula wrote:za Meksiko i Jugoslaviju ne znam, za YU mogu lako doci do saznanja, a za Meksiko pojma nemam, to i nije neka posebna drzava, na svakom koraku ubistva, normalno je da ljudi bjeze, samo nije velika razlika ni u USA..
a kad smo kod bjezanja, zasto Spanjolci i Portugalci idu u svoje bivse kolonije, u Argentinu, Brazil i Angolu...mozes to pojasniti...

za CNN si sam reko da je losa, ne znam sta treba vise pricati...

socijalizam se nije sam urusio, nego se urusio djelovanjem vanjskog faktora, prije svega EU i USA, negdje su se vodili divide et impera, a negdje su izvrsili agresiju, tipa Libije, Iraka...

BiH sigurno nije socijalisticka drzava, BiH je definitivno kapitalisticka drzava, pa nasa Vlada, nasi politicari ne mogu uticati na razvoj drzave, mogu donekle, al to nije ni priblizno koliko socijalisticke vlade mogu raditi...
Provjeri, siroko ti polje.
Ja nisam napisao da pola miliona Meksikanaca ilegalno prodje granicu prema USA, nego da iz Meksika ilegalno udje pola miliona ljudi. Dakle, ima ih dosta kojima je Meksiko tranzit.

Ja licno CNN ne gledam. Hvala Bogu, pa u zapadnome svijetu postoji sloboda medija, te mogu birati svoje izvore. BBC je recimo jedan od njih.

Socijalizam se jeste sam urusio. Ko mu je kriv sto je bio krhak.

Kako je BiH kapitalisticka zemlja? Najvece firme drzavne. Karakteristika kapitalizma? NE. Otvaranje, zatvaranje i poslovanje firmi, pogotovo manjih (koje cine stub kapitalizma) se tlace raznim nepotrebnim propisima i porezima. Karaketeristike kapitalizma su mali porezi, jednostavni zakoni koji omogucuju jednostavno funkcionisanje kompanija. OGROMAN DRZAVNI APARAT, GDJE JE BAREM POLA NEPOTREBNO ZAPOSLENIH U ADMINISTRACIJI, I ZA KOJE GRADJANI PLACAJU POREZE DEFINITIVNO NISU ODLIKA KAPITALIZMA. Umjesto sto gradjani placaju poreze za lezihljebovice iz raznih stranki, porezi bi mogli biti znatno manji, te tako olaksati funkcionisanje privrede. Ili bi se porezi mogli usmjeriti u razvoj infrastrukture i olaksice za privrednike, sto bi opet doprinijelo razvoju privrede. Ja ne znam kako si ti zakljucio da je BiH kapitalisticka zemlja? Ja bih volio da mi pojasnis to. Ili je to ono, "nestala jugoslavija, pa je sad vjerovatno logicno da je kapitalizam tu, iako ja nikada nisam procitao nijednu knjigu o ekonomskim sistemima"?
BBC je stvaro odlican, nemam zamjerke, osim sto lazu oko Sirije, sto presucuju proteste u svojoj drzavi i mali milion slicnih stvari...inace prave informacije mozes saznati od njih...

haj mi objasni kako se socijalizam sam unistio, jesu ga radnici skinuli, njima nije odgovaro ili?

ili je djelovanje USA i EU i stalno trazenje otvaranja novih trzista krivo za pad socijalizma...


u BiH ima nekih kompanija koje su u drzavnom vlasnistvu i izvjesno je da ce i one ici na prodaju, a da nema nekih medija koji iz svojih intereresa, odnosno kritike pozicije, stite te drzavne kompanije, iste bi vec odavno bile u rukama kapitalista...
konstantno se poziva i stvaraju uslovi za strana ulaganja, to vjerovatno nije odlika socijalizma..
a u vezi poreza sto si naveo, to je cista nesposobnost, neki interesi i sl politickih elita...

s druge strane prave socijalisticke drzave vrse nacionalizaciju, kao sto je nedavno Argentina nacionalizirala spanjolsku naftnu kompaniju, a ne prodaju kao sto mi radimo...

i jos jedna bitna stvar, socijalisticke drzave vode i mogu uticati na ekonomsku politiku, dok kapitalisticke drzave to ne mogu ili mogu u manjoj mjeri...to je razlog zasto kapitalisticke drzave osjecaju recesiju, dok socijalisticke u isto vrijeme napreduju...
Opetja033 wrote:I, po nekoj "cudnoj" slucajnosti, sve navedene zemlje su bile srpske saveznice za vrijeme agresije na BiH, Hrvatsku i Kosovo.
Bolivija nije jer tada na vlasti nije bio onaj indijanski junkey.

Odgovori mi na par pitanja molim te:

1) Da li je na BiH pocinjena agresija?
2) Da li je u Srebrenici pocinjen genocid?
3) Da li su masakr na Markalama pocinile srpske snage?

Cisto da znam sa kim imam posla i da li vrijedi diskusije.
DA, DA, DA
i ne kontam svrhu ovih pitanja
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#836 Re: Sirija

Post by simpozijum delirijum »

i dalje ne kontam zasto se uporedjuje Sirija sa agresijom na BiH ?
jeli ikada Armija BiH postavljala auto-bombe i slicne naprave da ubijaju civile po Banja luci ili Beogradu i slicno ?
nije ! vec se borila herojski i vojnicki ..vojnik na vojnika !
a sta rade "pobunjenici " u Siriji ?
osnovno oruzje sada im je postavljanje bombi , ne biraju mete , civili ginu..
uglavnom ?
novi diplomatski spor izmedju USA i Rusije i jos jedan dokaz da Rusija ne popusta oko Sirije
Hilari Klinton je optuzila Rusiju u vezi isporuke nekoliko helikoptera -topovnjaca Mil-24 za Siriju
Rusija odgovara da su to stari helikopteri koji su bili na remontu u Rusiji i vlasnistvo su Sirijske vojske vec 20 godina
uzvracajuci kontra-argumentima o naoruzavanju "pobunjenika " od strane Turske , Katara uz ogromnu finansijsku pomoc i iz USA uz moderno pjesadijsko oruzje te gomilama stranih placenika ( mnogi dolaze iz Libije , od goreg oca i zle matere )
a narod gine u Siriji , danas oko 57 poginulih , :x
http://news.antiwar.com/2012/06/14/us-b ... an-regime/
Bedanec
Posts: 189
Joined: 01/03/2012 16:30

#837 Re: Sirija

Post by Bedanec »

simpozijum delirijum wrote:i dalje ne kontam zasto se uporedjuje Sirija sa agresijom na BiH ?
jeli ikada Armija BiH postavljala auto-bombe i slicne naprave da ubijaju civile po Banja luci ili Beogradu i slicno ?
nije ! vec se borila herojski i vojnicki ..vojnik na vojnika !
a sta rade "pobunjenici " u Siriji ?
osnovno oruzje sada im je postavljanje bombi , ne biraju mete , civili ginu..
uglavnom ?
novi diplomatski spor izmedju USA i Rusije i jos jedan dokaz da Rusija ne popusta oko Sirije
Hilari Klinton je optuzila Rusiju u vezi isporuke nekoliko helikoptera -topovnjaca Mil-24 za Siriju
Rusija odgovara da su to stari helikopteri koji su bili na remontu u Rusiji i vlasnistvo su Sirijske vojske vec 20 godina
uzvracajuci kontra-argumentima o naoruzavanju "pobunjenika " od strane Turske , Katara uz ogromnu finansijsku pomoc i iz USA uz moderno pjesadijsko oruzje te gomilama stranih placenika ( mnogi dolaze iz Libije , od goreg oca i zle matere )
a narod gine u Siriji , danas oko 57 poginulih , :x
http://news.antiwar.com/2012/06/14/us-b ... an-regime/
Nisi ti bio u bosanskom ratu, jelde?
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#838 Re: Sirija

Post by aldinjo »

chichak wrote:
aldinjo wrote:
chichak wrote:ja kao arap, mogu vam objasniti podobnije situaciju ako zelite... a da vam kazem najrealnije price sa arapskog svijeta prenosi jedan portal koji ne smijem reklamirat a ko zeli poslat chu mu preko pp-a...

Ugledni njemački list Frankfurter Allgemeine Zeitung: "Masakr u Houli su počinili pobunjenici"
je jedan od naslova...


a eo mirnih prosvjednika iz sirije..koji zele demokratiju:
Image

ili pogledate samo ovo:

Da i ti nisi neki šija pa braniš one nevjernike? :(

ma kakav shija!
branim se od americhko-cionistickog imperijalizma!
boli me briga ko je pravoslavac, shiija ili sunija..alavit, druze.... mislim to su sve male razlike kad uzmemo jevrejstvo koji pravi sav belaj u svijetu....mislim da je General Wesley Clark dosta rekao josh 2007 godine!
Oni se veoma dobro slažu,nisu velike razlike! :roll:
Toda
Posts: 77
Joined: 28/03/2010 13:51

#839 Re: Sirija

Post by Toda »

Informacije po medijima

Upoznajte sirijske "duhove", ubice koji vrše masakre po naređenju diktatora al-Assada
http://www.dnevniavaz.ba/globus/svijet/ ... -foto.html

Da nije žalosno bilo bi smiješno. Kakav um je pripremio ovakav propagandni članak?

Ups, evo ga i ovdje
Ovo su "duhovi" ubice, ljudi koji Bashara al-Assada drže na vlasti
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/ovo-s ... /120611098#

i u Hrvatskoj
http://www.index.hr/vijesti/clanak/uboj ... 20073.aspx

i u Srbiji
http://www.smedia.rs/vesti/vest/94463/S ... -FOTO.html#

Izraelski vojni zvaničnik Naveh: Sirija ima najveći arsenal hemijskog oružja u svijetu
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/naveh ... /120611139

Propaganda o hemijskom oružju je korištena već radi opravdanja napada na Irak.

Amnesty International: Sirijska vojska sistematski ubija civile
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/amnes ... /komentari

Kolika je plata pojedincima koji su komentarisali?

U Hrvatskoj
Djeca - živi štit sirijskoj vojsci
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_tt ... 1100ca28cc

Francuski MVP Laurent Fabius poziva na zonu zabrane letenja u Siriji: "režimska vojska siluje i ubija djecu, koriste ih i kao živi štit"
http://www.advance.hr/vijesti/francuski ... zivi-stit/

Prenosi "ugledni" Reuters...
Izazvanje negativnih emocija kod čitalaca i osiguranje njihove podrške.

INTERNETSKA GERILA: Medijski ratnici u borbi protiv sirijskog režima
CNN je objavio priču o mladim sirijskim pobunjenicima koji vode odred internetske gerile odnosno snimaju napade sirijske vojske na civile i uživo ih prenose putem interneta.
http://www.aktual.hr/video/pregled/inte ... kog-rezima

Imaju pune ruke posla oko propagande. Objavio CNN… ugledni…
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#840 Re: Sirija

Post by simpozijum delirijum »

opasno se zakuhava oko Sirije izmedju Rusije i USA ! i Kine u sjeni

Ruski brodovi plove iz vise pravaca ka Siriji , USA i NATO mornarica ih prati u stopu !
brodovi su natovareni borbenim helikopterima , PVO sistemima i najmodernijim supesonicnim protu-brodskim raketama i pripadnicima specijalnih jedinica ( nepoznato koliko ih je tacno )
jedan od brodova je trenutno na putu kroz Lamans , USA poziva V.Britaniju da ga zaustavi cak i silom !!!
Rusija je izjavila da ce takve akcije okarakterizirati kao napad na Rusku teritoriju i upozorava da se drze podalje ..
ovo postaje ludilo ... :run:
http://www.informationclearinghouse.inf ... e31603.htm
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#841 Re: Sirija

Post by Klavikula »

Toda wrote:Informacije po medijima

Upoznajte sirijske "duhove", ubice koji vrše masakre po naređenju diktatora al-Assada
http://www.dnevniavaz.ba/globus/svijet/ ... -foto.html

Da nije žalosno bilo bi smiješno. Kakav um je pripremio ovakav propagandni članak?

Ups, evo ga i ovdje
Ovo su "duhovi" ubice, ljudi koji Bashara al-Assada drže na vlasti
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/ovo-s ... /120611098#

i u Hrvatskoj
http://www.index.hr/vijesti/clanak/uboj ... 20073.aspx

i u Srbiji
http://www.smedia.rs/vesti/vest/94463/S ... -FOTO.html#

Izraelski vojni zvaničnik Naveh: Sirija ima najveći arsenal hemijskog oružja u svijetu
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/naveh ... /120611139

Propaganda o hemijskom oružju je korištena već radi opravdanja napada na Irak.

Amnesty International: Sirijska vojska sistematski ubija civile
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/amnes ... /komentari

Kolika je plata pojedincima koji su komentarisali?

U Hrvatskoj
Djeca - živi štit sirijskoj vojsci
http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_tt ... 1100ca28cc

Francuski MVP Laurent Fabius poziva na zonu zabrane letenja u Siriji: "režimska vojska siluje i ubija djecu, koriste ih i kao živi štit"
http://www.advance.hr/vijesti/francuski ... zivi-stit/

Prenosi "ugledni" Reuters...
Izazvanje negativnih emocija kod čitalaca i osiguranje njihove podrške.

INTERNETSKA GERILA: Medijski ratnici u borbi protiv sirijskog režima
CNN je objavio priču o mladim sirijskim pobunjenicima koji vode odred internetske gerile odnosno snimaju napade sirijske vojske na civile i uživo ih prenose putem interneta.
http://www.aktual.hr/video/pregled/inte ... kog-rezima

Imaju pune ruke posla oko propagande. Objavio CNN… ugledni…
koja propaganda, da covjek ne povjeruje...mislim ovi mediji su pod kontrolom odredjenih skupina i imaju odredjene interese, postene sigurno ne, al narod koji se lijepi za ovakvo "novinarstvo" ja ne mogu da svatim...ovi clanci vrijedjaju inteligenciju ljudi, a ovi i ovakvi mediji su najcesca sredstva informisanosti vecine....jadno i bjedno :sad:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#842 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

simpozijum delirijum wrote:opasno se zakuhava oko Sirije izmedju Rusije i USA ! i Kine u sjeni

Ruski brodovi plove iz vise pravaca ka Siriji , USA i NATO mornarica ih prati u stopu !
brodovi su natovareni borbenim helikopterima , PVO sistemima i najmodernijim supesonicnim protu-brodskim raketama i pripadnicima specijalnih jedinica ( nepoznato koliko ih je tacno )
jedan od brodova je trenutno na putu kroz Lamans , USA poziva V.Britaniju da ga zaustavi cak i silom !!!
Rusija je izjavila da ce takve akcije okarakterizirati kao napad na Rusku teritoriju i upozorava da se drze podalje ..
ovo postaje ludilo ... :run:
http://www.informationclearinghouse.inf ... e31603.htm
Mašala, mašala!!
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#843 Re: Sirija

Post by Challenger__ »

Lako im je sa Afganistanom, Irakom i Libijom. Da vidimo SADA na djelu satanističku armadu kada im Topolj visi nad glavom.

Mašala, mašala !!!
kresoje_krmpotic
Posts: 61
Joined: 08/05/2012 19:21

#844 Re: Sirija

Post by kresoje_krmpotic »

tipicno americki, potpaliti vjerski rat pa optuziti jednu stranu za krsenje ljudskih prava. onda spasiti ugrozenu stranu kako bi postavili svoje pijune da upravljaju zemljom.
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#845 Re: Sirija

Post by simpozijum delirijum »

Putin i Obama ce se susresti na redovnome samitu USA -Rusija u Meksiku sljedece sedmice , jedna od najvaznijih tema sada i apsolutno sprijeciti direktni vojni sukob izmedju dvije sile i zbog Sirije a i Irana :roll:
Americko-cionisticka propaganda o Siriji je totalno pala u vodu . mada se korporacijski mediji i dalje se trude da sire dezinformacije
ali sve manje naroda guta te lazi..cak i na zapadu ( ima primjer iz Njemackih novina ,forumas je vec stavio link i video na ovoj temi )
problem za Rusiju nije samo Sirija , prst u oko i prodaja oruzja Azerbejdzanu od strane Izraela od 1.6 milijardi i formiranje vojnih baza tamo za napad na Iran
prst u oko Rusiji je i naoruzavanje Gruzije sa kojom je Rusija imala rat 2008 kada su ih nalupali kao dete zvecku
takodjer pred zadnje izbore u Rusiji kada je Putin izabran za predsjednika , CIA je potrosila oko 50 miliona dolara za izazivanje masovnih nemira u Moskvi ( kontra-obavjestajna sluzba Rusije je bila doslovno zaprepascena drskoscu Americkih diplomata koji su bezobrazno i otvoreno provocirajuci dijelili kofere love "opozicionarima i borcima protiv diktature "i gostili ih u Americkoj ambasadi u Moskvi i davali im instrukcije i podsticali na nasilje )
Rusija kaze:" DOSTA VISE ! hebacemo vam mater u usta .."
Ruski medvjed a i Kineski zmaj su bijesni ...ovaj put ne blefiraju !
http://www.commondreams.org/view/2012/06/17-0
User avatar
agnostic_front
Posts: 6324
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#846 Re: Sirija

Post by agnostic_front »

simpozijum delirijum wrote:Putin i Obama ce se susresti na redovnome samitu USA -Rusija u Meksiku sljedece sedmice , jedna od najvaznijih tema sada i apsolutno sprijeciti direktni vojni sukob izmedju dvije sile i zbog Sirije a i Irana :roll:
Americko-cionisticka propaganda o Siriji je totalno pala u vodu . mada se korporacijski mediji i dalje se trude da sire dezinformacije
ali sve manje naroda guta te lazi..cak i na zapadu ( ima primjer iz Njemackih novina ,forumas je vec stavio link i video na ovoj temi )
problem za Rusiju nije samo Sirija , prst u oko i prodaja oruzja Azerbejdzanu od strane Izraela od 1.6 milijardi i formiranje vojnih baza tamo za napad na Iran
prst u oko Rusiji je i naoruzavanje Gruzije sa kojom je Rusija imala rat 2008 kada su ih nalupali kao dete zvecku
takodjer pred zadnje izbore u Rusiji kada je Putin izabran za predsjednika , CIA je potrosila oko 50 miliona dolara za izazivanje masovnih nemira u Moskvi ( kontra-obavjestajna sluzba Rusije je bila doslovno zaprepascena drskoscu Americkih diplomata koji su bezobrazno i otvoreno provocirajuci dijelili kofere love "opozicionarima i borcima protiv diktature "i gostili ih u Americkoj ambasadi u Moskvi i davali im instrukcije i podsticali na nasilje )
Rusija kaze:" DOSTA VISE ! hebacemo vam mater u usta .."
Ruski medvjed a i Kineski zmaj su bijesni ...ovaj put ne blefiraju !
http://www.commondreams.org/view/2012/06/17-0
aa, vidi ti to, i u Rusiji nemire izazvali ovi mrski kapitalisti.
Ne fakat, jel mozemo da zakljucimo, da ako se desi protest u bilo kojoj zemlji koja ne spada pod Zapad, da je upravo Zapad kriv za to? Da to nema veze sto su to obicno siromasne zemlje u kojima ljudi tesko zive, nego iskljucivo da je sve isplanirano, i odradjeno od strane zapadnih obavjestajnih sluzbi (naravno Zapad je kriv za lose zivotne uslove tih ljudi...a ko drugi zaboga).
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#847 Re: Sirija

Post by Klavikula »

agnostic_front wrote:
simpozijum delirijum wrote:Putin i Obama ce se susresti na redovnome samitu USA -Rusija u Meksiku sljedece sedmice , jedna od najvaznijih tema sada i apsolutno sprijeciti direktni vojni sukob izmedju dvije sile i zbog Sirije a i Irana :roll:
Americko-cionisticka propaganda o Siriji je totalno pala u vodu . mada se korporacijski mediji i dalje se trude da sire dezinformacije
ali sve manje naroda guta te lazi..cak i na zapadu ( ima primjer iz Njemackih novina ,forumas je vec stavio link i video na ovoj temi )
problem za Rusiju nije samo Sirija , prst u oko i prodaja oruzja Azerbejdzanu od strane Izraela od 1.6 milijardi i formiranje vojnih baza tamo za napad na Iran
prst u oko Rusiji je i naoruzavanje Gruzije sa kojom je Rusija imala rat 2008 kada su ih nalupali kao dete zvecku
takodjer pred zadnje izbore u Rusiji kada je Putin izabran za predsjednika , CIA je potrosila oko 50 miliona dolara za izazivanje masovnih nemira u Moskvi ( kontra-obavjestajna sluzba Rusije je bila doslovno zaprepascena drskoscu Americkih diplomata koji su bezobrazno i otvoreno provocirajuci dijelili kofere love "opozicionarima i borcima protiv diktature "i gostili ih u Americkoj ambasadi u Moskvi i davali im instrukcije i podsticali na nasilje )
Rusija kaze:" DOSTA VISE ! hebacemo vam mater u usta .."
Ruski medvjed a i Kineski zmaj su bijesni ...ovaj put ne blefiraju !
http://www.commondreams.org/view/2012/06/17-0
aa, vidi ti to, i u Rusiji nemire izazvali ovi mrski kapitalisti.
Ne fakat, jel mozemo da zakljucimo, da ako se desi protest u bilo kojoj zemlji koja ne spada pod Zapad, da je upravo Zapad kriv za to? Da to nema veze sto su to obicno siromasne zemlje u kojima ljudi tesko zive, nego iskljucivo da je sve isplanirano, i odradjeno od strane zapadnih obavjestajnih sluzbi (naravno Zapad je kriv za lose zivotne uslove tih ljudi...a ko drugi zaboga).
mislis na zapadne zemlje, jer u socijalistickim drzavama Azije, Evrope i Latinske Amerike ljudi poprilicno dobro zive, a pogotovo u odnosu na ljude bez posla u EU i USA.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#848 Re: Sirija

Post by aldinjo »

aa, vidi ti to, i u Rusiji nemire izazvali ovi mrski kapitalisti.
Ne fakat, jel mozemo da zakljucimo, da ako se desi protest u bilo kojoj zemlji koja ne spada pod Zapad, da je upravo Zapad kriv za to? Da to nema veze sto su to obicno siromasne zemlje u kojima ljudi tesko zive, nego iskljucivo da je sve isplanirano, i odradjeno od strane zapadnih obavjestajnih sluzbi (naravno Zapad je kriv za lose zivotne uslove tih ljudi...a ko drugi zaboga).[/quote]
Odlično napisano,za sve je kriv zapad! :-)
User avatar
nikad_vise
Posts: 2012
Joined: 20/09/2010 22:35

#849 Re: Sirija

Post by nikad_vise »

Ako ovu informaciju potvrdi jedna od navedenih drzava spomenutih u tekstu mislim da ce biti sasvim jasno da se americkoj hegemoniji staje u kraj i da rusija nece pustiti niz vodu svog jedinog saveznika na bliskom istoku.

Najveći vojni manevar na Bliskom istoku; Rusija, Kina, Iran i Sirija sa 90 hiljada vojnika

Najveći vojni manevar na Bliskom istoku; Rusija, Kina, Iran i Sirija sa 90 hiljada vojnika
IRIB - Nezvanični izvori su saopštili informaciju da će uskoro na sirijskoj teritoriji biti održan do sada najveći vojni manevar u regionu Bliskog istoka.

Izvor navodi da će na sirijskom kopnu i vodama učestvovati 90 hiljada vojnika Oružanih snaga Rusije, Kine, Sirije i Islamske Republike Iran. Agencija Fars navodi da se već neko vrijeme špekuliše o datumu održavanja ovog manevra, a također se navodi da se ubrzano pripremaju uvjeti za održavanje ovog manevra. U istom saopštenju se kaže da će manevar obuhvatati kopnene, pomorske i zračne snage, te jedinice protivzračne odbrane i raketne jedinice. Kako je navedeno, Kina je uspjela dobiti i zvanični dopis i dozvolu zvaničnog Kaira o dozvoli prolaza 12 kineskih razarača kroz Suecki kanal. Navedeni brodovi transportuju potrebne količine naoružanja i streljiva, a kako se kaže u saopštenju, u roku od dvije sedmice će pristati u sirijske luke Lazekije i Tartus. U međuvremenu, u sirijske vode će stići i ruski razarači na atomski pogon, nosači aviona, podmornice i lovci na pomorske mine, kao i iranski razarači i podmornice. Prenosi se da će na ovom manevru učestvovati 90 hiljada vojnika. Također je potvrđeno da će ovdje biti upotrijebljeno i 400 aviona i 1000 tenkova, te više stotina različitih projektila i raketa. Još uvijek nijedan zvanični izvor ove četiri zemlje nije potvrdio informacije o održavanju vojnog manevra u Siriji.

User avatar
AleksoMKD
Posts: 7503
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#850 Re: Sirija

Post by AleksoMKD »

Oboren avion F4 Turskog ratnog vazduhoplovstva.

http://www.telegraph.co.uk/news/worldne ... r-jet.html

Jos je nejasno dali iznad Siriskog vazdusnog prostora.

Interesantno je sto je juce jedan Siriski pilot sa svojim avionom Mig21 prebjegao u Jordan.
Locked