Protesti u Americi.

Post Reply
Jacmina
Posts: 17
Joined: 10/06/2012 03:12
Location: U wish
Contact:

#1576 Re: Protesti u Americi.

Post by Jacmina »

Lmfao rt keeping' it real homie :bih:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#1577 Re: Protesti u Americi.

Post by Challenger__ »

Bedanec wrote: Ali kao ti znas, kad ne pratis mainstream medije? Ili kako iko drugi da zna ako ne prati mainstream medije?
Postoje mediji koji nisu mainstream. Prije svega treba željeti znati istinu. Ko traži - naći će, ko neće - neće je naći i kraj priče.
rhez
Posts: 231
Joined: 25/05/2012 20:48

#1578 Re: Protesti u Americi.

Post by rhez »

Mislim da ne treba toliko napadati simpozijuma...i on samo radi svoj posao 24h da bi svijet bio bolji...i ovaj moj jaran je sad ok i nema nikakvih pitanja, pa možemo zakopati ratne sjekire.
simpozijum care, javljaj kako ide revolucija, imaš moju moralnu podršku :thumbup:
(nemoj me iznevjerit)
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#1579 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum »

Bedanec wrote:
simpozijum delirijum wrote:ma !
sta se ja zamaram sa trolovima
muzicka pauza iz Meksika
Viva la Revolucion...Viva Mexico ... 10 Jun...90 000 na ulici u borbi za slobodu
dobro dosli u klub braco i sestre , .., globalne revolucije ... idemo dalje ... :thumbup: i srcem i krvlju i sta god treba braco i sestre iz Meksika , samo naprijed , svi zajedno !!
De, otkrij tajnu -- za sta i protiv cega se ovi bune.

po tebi ko god mahne na ulici -- OWS.
kao prvo da se izvinem tebi i svim ostalim ( :sax: ( teske kritike sam dozivio od jarana iz Occupy ,
nije fazon pljuvati i vrijedjati cak i spamove i trolove , nema mrznje , nema zla ..)
izvinjavam se i Bedanec i Rhez
ja sam "politicki komesar " i progandandista ..
to je po naredjenju i doista iz moga srca , jer je jedini nacin borbe , pozitiva !
u toj borbi na tastaturi a i na ulicama svjetskih metropola , ? i po forumima i blogovima i Facebok?
otme se kontroli ponekad , .. volim vas ,i svi vas vole ,.. ta Mladost ? ,samo se bore za slobodu !!..
samo pozitivno , a trolova i spamera ce vazda biti .. :lol:
volimo vas ..
rhez
Posts: 231
Joined: 25/05/2012 20:48

#1580 Re: Protesti u Americi.

Post by rhez »

I mi volimo tebe haveru... :D Nastavi sa pozitivom i ne odustaj! peace
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#1581 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum »

rhez wrote:I mi volimo tebe haveru... :D Nastavi sa pozitivom i ne odustaj! peace
veliki si ti zajebant' :D

ali ? evo jedna muzicka numera i za tebe i za sve vas "prijatelje i neprijatelje "
Pozdrav Rhez ,

User avatar
agnostic_front
Posts: 6323
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#1582 Re: Protesti u Americi.

Post by agnostic_front »

Challenger__ wrote:
agnostic_front wrote:Zdravo simpozijume.

Imam jedno pitanje.

Kako da mi, obican narod, znamo koja je prava revolucija?

Ako sam ja dobro shvatio, ti kazes da je u Egiptu bila prava revolucija, ali sticem utisak da ti mislis da u Libiji i u Siriji nisu bile prave revolucije. Kako da razlucimo? Opet, spominjes evropske zemlje, Spaniju, Grcku, itd. Kako da znamo da je to prava revolucija?
Evo sad si pomenuo i Meksiko. Kako znamo da je i tamo prava revolucija? Ili recimo u Cileu? Izgleda da je uvrijezeno misljenje da su to iskrene revolucije. Ali opet, protesti u Venecueli nekako ispadaju patvoreni, i neiskreni. Dakle, kako da odredimo koja revolucija valja?
Pitanje nije postavljeno meni, ali, da pokušam odgovoriti: gledaj ko je pokretač promjena: narod ili elite preko CIA (njena al-Kaida) i dr. agencija, npr. Te, da li te prevrate podržavaju mainstream mediji. Ako podržavaju ( kao u Libiji, ili Siriji, npr), riječ je o fake-u, odnosno o udaru Wall Streta i nj. marioneta u Vašingtonu i Briselu (Turskoj, S. Arabiji...).

Primjer Jemena je odličan: narod se buni, ali nema podršku mainstream medija. Dakle, riječ je o vjerodostojnom protestu koji je u koliziji sa interesima Wall Streeta i nj. robova.
Egipat je onda fake?
Protesti u Spaniji su fake?
Protesti u Cileu su fake?
Protesti u Izraelu su fake?

Ovih par mi onako prvo pada na um. Ja sam za ove saznao od mainstream medija, i ti mediji nisu uopste bili protiv ovih ljudi.
Sad, cisto da znam da li je i ovo fake.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#1583 Re: Protesti u Americi.

Post by Challenger__ »

Organizatori i mediji. Nisam napisao da su samo mainstream mediji mjerilo.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1584 Re: Protesti u Americi.

Post by nosara »

User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#1585 Re: Protesti u Americi.

Post by Challenger__ »

Američka vlada je osnovala i finansirala Al-Kaidu. Ovaj ljudski otpad koristi za lažne revolucije širom arapskog svijeta, sa posebnom, funkcionalnom upotrebom "wahhabi brand of Islam".

Hillary Clinton: "We created Al-Qaeda"

User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1586 Re: Protesti u Americi.

Post by nosara »

User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1587 Re: Protesti u Americi.

Post by nosara »

User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#1588 Re: Protesti u Americi.

Post by Challenger__ »

Poslednji ljudski resursi Wall Streeta, Vašingtona i NATO na bliskom i srednjem istoku je pan-vehabijski krug i djelimično Muslimanska braća iz Egipta. U svim drugim zajednicama, cionizam i atlantizam je u cjelini izgubio svaki kredibilitet i uporište.

Otud njihovi napori da usmjere Tursku za svoje ciljeve, ali Ankara je oprezna, sa debelim razlogom.

Živimo epohu labudove pjesme atlantizma.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#1589 Re: Protesti u Americi.

Post by nosara »

User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#1590 Re: Protesti u Americi.

Post by Challenger__ »

Da,da, to je to...

Još jedan Amerikanac, g-din Vebster Tarpli (Webster Tarpley) koji je još prije prošlih američkih izbora ukazivao na laž i prevaru, zvanu Barak Obama: "Teaser: The man Behind Barack Obama";

simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#1591 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum »

vrlo popularan TV show u USA, Bil Maher i sunac mu hebeem sto nas zahebava :D , provala zesca :lol:
ali u redu je ? stvarno je duhovit a i potpisao je novi ugovor neki dan od 100 miliona dolara za novu sezonu pa je veseo naravno , lopuza !
ipak drugarska kritika za Occupy pokret i poziva ih da krenu u politicki borbu kroz legalne institucije a izjavio je , takodjer neki dan da je Occupy jedina sansa za mirne promjene u USA !

rhez
Posts: 231
Joined: 25/05/2012 20:48

#1592 Re: Protesti u Americi.

Post by rhez »

simpozijum delirijum wrote:vrlo popularan TV show u USA, Bil Maher i sunac mu hebeem sto nas zahebava :D , provala zesca :lol:
ali u redu je ? stvarno je duhovit a i potpisao je novi ugovor neki dan od 100 miliona dolara za novu sezonu pa je veseo naravno , lopuza !
ipak drugarska kritika za Occupy pokret i poziva ih da krenu u politicki borbu kroz legalne institucije a izjavio je , takodjer neki dan da je Occupy jedina sansa za mirne promjene u USA !

Ko bi rek'o, slažem se. :D
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#1593 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum »

ponekada se previse filozofira , treba naci pristup obicnom covjeku, proleterima i studentima
Bil Maher je u pravu..
Occupy pogotovo u Njujorku jako komplikuje , filozofira ,razumijem ja da je to intelektualna elita USA ljevice ali previse pametuju .. ljudi jos ne kontaju :D , zbunjuju prosjecnoga gradjanina
mada su im namjere super , ali citiranjem Hegela i Marxa , meditacija na sred ulice i komplikovani dijalog izaziva totalnu zbunjenost za pojedinca koji ima par razreda osnovne skole :lol:
Kvebek i Montreal rade to puno efikasnije ( aktivisti iz USA su u Montrealu i obrnuto ,a stigli su i Meksicki aktivisti )
i imaju podrsku stotina hiljada ljudi u Montrealu , mladost Mexica je na nogama takodjer ( dolaze izbori 9 Jula )
kratka lista zahtjeva , prihvatljiva proleterijatu i masa naroda se pridruzuje
Occupy treba slusati savjete svoje brace i sestara iz Kanade i Mexica sada kao i Spance ...
svi smo zajedno u ovome vrelome ljetu .. :thumbup:
http://www.adbusters.org/campaigns/occupywallstreet
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#1594 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum »

Bedanec wrote:
simpozijum delirijum wrote:...a stigli su i Meksicki aktivisti...
Ima li Rusa, Kineza, Sjeverno-Korejaca, Zikice Jovanovica Spanca i Fidela Kastra?
Ako nema, hebala vas revolucija.

veliki si ti desnicar , opasno na desno ides , malo istorije ;
Zikica Jovanovic Spanac je bi anti-fasisticki-borac , ucestvovao u borbi Spanaca protiv fasista Franka podrzanih od strane Hitlera 1933, zato je i dobio nadima ;"Spanac "..
ja mislim da ima i spomenik u Spaniji i dan-danas ..
Fidel Kastro je u penziji i trenutno jedan od uglednih mislilaca kojemu na noge dolaze knjizevnici i profesori i intelektualci iz cijeloga svijeta, covjek i humanista koji je prezivio oko 60 atentata CIA , odbranio Kubu od najjace imperije na planeti , i postavljane bombi i napade komandosa iz USA uz ogromne civilne zrtve na strani Kubanaca , svaki respekt Fidel !
Rusija ima Occupy pokret takodjer, i brutalno se obracunava sa njima
Kina je zabranila na internetu koriscenje Occupy , i blokirala je sve stranice sa tim sadrzajem , u Oktobru prosle godine i Kinezi su pokusali Occupy fazon i brutalno su suzbijeni :x ( mislim da su cak neke i streljali !)
Eh moj Bedanec ......
PEACE !
Bedanec
Posts: 189
Joined: 01/03/2012 16:30

#1595 Re: Protesti u Americi.

Post by Bedanec »

simpozijum delirijum wrote:
Bedanec wrote:
simpozijum delirijum wrote:...a stigli su i Meksicki aktivisti...
Ima li Rusa, Kineza, Sjeverno-Korejaca, Zikice Jovanovica Spanca i Fidela Kastra?
Ako nema, hebala vas revolucija.

veliki si ti desnicar , opasno na desno ides , malo istorije ;
Zikica Jovanovic Spanac je bi anti-fasisticki-borac , ucestvovao u borbi Spanaca protiv fasista Franka podrzanih od strane Hitlera 1933, zato je i dobio nadima ;"Spanac "..
ja mislim da ima i spomenik u Spaniji i dan-danas ..
Fidel Kastro je u penziji i trenutno jedan od uglednih mislilaca kojemu na noge dolaze knjizevnici i profesori i intelektualci iz cijeloga svijeta, covjek i humanista koji je prezivio oko 60 atentata CIA , odbranio Kubu od najjace imperije na planeti , i postavljane bombi i napade komandosa iz USA uz ogromne civilne zrtve na strani Kubanaca , svaki respekt Fidel !
Rusija ima Occupy pokret takodjer, i brutalno se obracunava sa njima
Kina je zabranila na internetu koriscenje Occupy , i blokirala je sve stranice sa tim sadrzajem , u Oktobru prosle godine i Kinezi su pokusali Occupy fazon i brutalno su suzbijeni :x ( mislim da su cak neke i streljali !)
Eh moj Bedanec ......
PEACE !
Ne znam sto se sad bunis. Fino sam ti rekao: ako nema ZIkice i Fidela... HEBALA VAS REVOLUCIJA. I vidim da se slazes sa mnom. Ali nista dok Kinezi i Rusi ne ulete.
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#1596 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum »

ljeto 2012 tek pocinje , jos jedan dobar link sa vijestima sirom planete , pravim vijestima sta se desava :thumbup:
otvoreno pismo revolucionara iz Kaira na Engleskom , Spanskom i Arapskom naravno , sirite dalje , i iz Mexica je stiglo otvoreno pismo na Engleskom od narodnoga komiteta takodjer , sve detalje ce te naci na "Global revolution TV ", divno je vidjeti kako se mladi ljudi povezuju , kako se druze i razmjenjuju ideje , bez granica i mrznje uz ljubav i solidarnost , jednostavno genijalno !;...
http://www.peoplesassemblies.org/2012/0 ... rom-cairo/
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1597 Re: Protesti u Americi.

Post by PipiDugaDevetka »

California, naj-naj-naj država u svijetu u ekologiji i mnogim drugim pitanjima prikupila 504 760 potpisa više nego dovoljnih da se provede obavezno održavanje REFERENDUMA o označavanju hrane koja sadrži GMO.

I pored milionskih cifara u $ datih od strane kompanija patent - vlasnika GMO za propagandu u
cilju postizanja ''NE ODRŽAVANJA'' REFERENDUMA o označavanju GMO proizvoda.

http://www.naturalnews.com/036160_GMO_l ... asure.html

Kada oni usvoje ovakav zakon...''domino-efekat''! Niko neće htjeti da uzima proizvode sa GMO sastojcima.
Mi u BiH zadugo nećemo biti GMO FREE država.
:(

ImageImageImageImageImage


http://www.foxnews.com/health/2012/06/1 ... alifornia/
User avatar
agnostic_front
Posts: 6323
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#1598 Re: Protesti u Americi.

Post by agnostic_front »

Da vidimo šta kaže simpozijum, predstavnik narodnog komiteta.

Jel istina ovo za GMO hranu, jer je foxnews prenio vijest?
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1599 Re: Protesti u Americi.

Post by PipiDugaDevetka »



Fantastična šansa za našu poljoprivredu!
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#1600 Re: Protesti u Americi.

Post by PipiDugaDevetka »

SRNA i Klix.ba su najkontrarevolucinarniji domaći izdajnici!
http://www.klix.ba/vijesti/svijet/skoro ... /120526003
Najviše dismr na kontrarevoluciju NYTimes.
http://topics.nytimes.com/top/reference ... index.html
:thumbup: :bih:
Post Reply