Protesti u Americi.

simpozijum delirijum

#1326 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum » 26/04/2012 16:52

Bedanec
niko nikoga ne 'svojata" , ima u OWS i liberala i Marxsista i bogami i desnih snaga i vjernika i ateista , i penzionera i anarhista , i ratnih veterana... ma ! pravi buckuris od naroda
zato se kaze 99 % u pozitivnome smislu , zajednicki je cilj
nema lidera , nije to partija ili stranka po stoti put kazem , vec narodni pokret , cak se ne moras nazivati "okupatorom ", nije bitno , bitno se aktivirati , krenuti ka promjenama , da napomenem ; prosle godine na ovome forumu kada je je pocelo Arapsko proljece i otvorila se tema o tome , rekao sam da ce se "proljece" rasiriti cak do USA, prenijeo sam samo misljenje analiticara iz USA i Evrope koje procitah na nezavisnim portalima
i svi ste se smijali ;' ja ' budale !, na kojim je on drogama "
:mrgreen:
a danas imamo ovo u USA ;
akcija 20 Aprila ( 25 Aprila je bilo jos bolje , napravili su totalni spektakl juce uz limenu glazbu i fantasticnoga Jazz saksofonistu ) svaki bogovetni dan marsiraju na Vol Strit , ovo sada postaje turisticka atrakcija i nocna mora za sigurnosne snage i idu i danas sa par 'iznenadjenja" za vec umorne policajce ..pritisak se mora odrzati i Vol Strit ce pasti
slazem se ! pozitivni su ludjaci :lol: ludi ko' struja ...
anti .. anti kapitalista :thumbup:

Bedanec

#1327 Re: Protesti u Americi.

Post by Bedanec » 26/04/2012 17:02

simpozijum delirijum wrote:Bedanec
niko nikoga ne 'svojata" , ima u OWS i liberala i Marxsista i bogami i desnih snaga i vjernika i ateista , i penzionera i anarhista , i ratnih veterana... ma ! pravi buckuris od naroda
zato se kaze 99 % u pozitivnome smislu , zajednicki je cilj
nema lidera , nije to partija ili stranka po stoti put kazem , vec narodni pokret , cak se ne moras nazivati "okupatorom ", nije bitno , bitno se aktivirati , krenuti ka promjenama , da napomenem ; prosle godine na ovome forumu kada je je pocelo Arapsko proljece i otvorila se tema o tome , rekao sam da ce se "proljece" rasiriti cak do USA, prenijeo sam samo misljenje analiticara iz USA i Evrope koje procitah na nezavisnim portalima
i svi ste se smijali ;' ja ' budale !, na kojim je on drogama "
:mrgreen:
a danas imamo ovo u USA ;
akcija 20 Aprila ( 25 Aprila je bilo jos bolje , napravili su totalni spektakl juce uz limenu glazbu i fantasticnoga Jazz saksofonistu ) svaki bogovetni dan marsiraju na Vol Strit , ovo sada postaje turisticka atrakcija i nocna mora za sigurnosne snage i idu i danas sa par 'iznenadjenja" za vec umorne policajce ..pritisak se mora odrzati i Vol Strit ce pasti
slazem se ! pozitivni su ludjaci :lol: ludi ko' struja ...
anti .. anti kapitalista :thumbup:
Reci mi posteno sta mislis: koga ima vise -- vas 99% ili Tea Party? Vas 99% ili KKK? Vas 99% ili Ron Polovih libertarijanaca? Vas 99% ili Redneksa iz Alabame?
Samo nemoj PANICNO DA CUTIS.

simpozijum delirijum

#1328 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum » 26/04/2012 17:15

Reci mi posteno sta mislis: koga ima vise -- vas 99% ili Tea Party? Vas 99% ili KKK? Vas 99% ili Ron Polovih libertarijanaca? Vas 99% ili Redneksa iz Alabame?
Bedanec

e pa jadna nam majka ako te face koje spominjes preuzmu ulogu u ovoj ekonomskoj krizi , a znamo iz istorije kako je nastao fasizam , kako je doslo do staljinizma ili vjerskoga fundamentalizma i tako dalje
OWS i pokreti slicni njemu su neophodan balans tim mracnim tipovima kojih ima masu naokolo
a podrska je za OWS je veca negoli se cini , ne moze se ocekivati , na primjer u jednoj USA sa ovakvim sigurnosnim aparatom gdje se sve prati i kontrolira , da ce se svi aktivisti ukljuciti u ponekada agresivne demonstracije i spektakl na ulicama i riskirati hapsenje i fizicke ozljede , a ni takvih nije malo
a nije spektakl u pitanju naravno, treba stisnuti petlju , i ne baciti kamen na policiju kada vidis krvavu djevojku na plocniku izudaranu od strane policije
aktivizam ima mnogo oblika i mora se ostati nenasilan u ovoj situaciji , zvijer ranjena je najopasnija
smo cekaj Maj mjesec
ispod povrsine kuha jos nevidjeno , OWS za sada drzi pozitivno kontrolu

Bedanec

#1329 Re: Protesti u Americi.

Post by Bedanec » 26/04/2012 17:23

simpozijum delirijum wrote:
Bedanec

e pa jadna nam majka ako te face koje spominjes preuzmu ulogu u ovoj ekonomskoj krizi , a znamo iz istorije kako je nastao fasizam , kako je doslo do staljinizma ili vjerskoga fundamentalizma i tako dalje
OWS i pokreti slicni njemu su neophodan balans tim mracnim tipovima kojih ima masu naokolo
a podrska je za OWS je veca negoli se cini , ne moze se ocekivati , na primjer u jednoj USA sa ovakvim sigurnosnim aparatom gdje se sve prati i kontrolira , da ce se svi aktivisti ukljuciti u ponekada agresivne demonstracije i spektakl na ulicama i riskirati hapsenje i fizicke ozljede , a ni takvih nije malo
a nije spektakl u pitanju naravno, treba stisnuti petlju , i ne baciti kamen na policiju kada vidis krvavu djevojku na plocniku izudaranu od strane policije
aktivizam ima mnogo oblika i mora se ostati nenasilan u ovoj situaciji , zvijer ranjena je najopasnija
smo cekaj Maj mjesec
ispod povrsine kuha jos nevidjeno , OWS za sada drzi pozitivno kontrolu
Svasta ti naprica, ali nisi mi odgovorio sta mislis koga ima vise.

klixober

#1330 Re: Protesti u Americi.

Post by klixober » 26/04/2012 17:43

.
Last edited by klixober on 27/04/2012 18:25, edited 1 time in total.

simpozijum delirijum

#1331 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum » 26/04/2012 18:03

klixober wrote:
simpozijum delirijum wrote:ludi su ko' struja :D
uz podrsku Black Block i cyber ratnika Anonimusa i Lulz-a , jedan duhoviti video u reziji OWS Cikago ;
Kakvi ba Anonymousi i Lulzi, klonite se toga. Dobronamjeran savjet...
mnogi "nezvani gosti" se ubacuju u pokret , za sada je to pod kontrolom ali Cyber front je takodjer bitan kao faktor samoodbrane , 21 vijek je , zasto mislis da se stalno predlazu nekakve PIPE, SOPE I ACTE u vezi "borbe protiv piraterije na internetu "? a u stvari nastojanja da se cenzurira internet , u pitanju je i propagandni rat , ima tu svega i nista novo da drzava pokusava sve da unisti pokret iznutra , spijuna i provokatora je masa kao i rat dezinformacija , vazda je bilo tako u doba velikih previranja i politickih borbi ..

pitanje; kolika je podrska za OWS !?
vrlo tesko je reci tacan podatak , bitno je da ima podrsku i Afro-Amerikanaca u solidnome broju , inace vrlo sumnjicavih i skepticnih kada "bijelci" pokusavaju da ih angaziraju , sto je bilo na pocetku nastanka OWS , koji je cinjenica tada bio ipak oko 70 % 'bijel" :lol:
ali OWS je multirasni i multikulturalan danas , naravno kao i sama USA
svi smo mi braca i sestre i jedan video , malo hip-hopa za OWS !;

klixober

#1332 Re: Protesti u Americi.

Post by klixober » 26/04/2012 18:09

.
Last edited by klixober on 27/04/2012 18:26, edited 1 time in total.

Bedanec

#1333 Re: Protesti u Americi.

Post by Bedanec » 26/04/2012 18:09

klixober wrote:
simpozijum delirijum wrote:ludi su ko' struja :D
uz podrsku Black Block i cyber ratnika Anonimusa i Lulz-a , jedan duhoviti video u reziji OWS Cikago ;
Kakvi ba Anonymousi i Lulzi, klonite se toga. Dobronamjeran savjet...
mnogi "nezvani gosti" se ubacuju u pokret , za sada je to pod kontrolom ali Cyber front je takodjer bitan kao faktor samoodbrane , 21 vijek je , zasto mislis da se stalno predlazu nekakve PIPE, SOPE I ACTE u vezi "borbe protiv piraterije na internetu "? a u stvari nastojanja da se cenzurira internet , u pitanju je i propagandni rat , ima tu svega i nista novo da drzava pokusava sve da unisti pokret iznutra , spijuna i provokatora je masa kao i rat dezinformacija , vazda je bilo tako u doba velikih previranja i politickih borbi ..

pitanje; kolika je podrska za OWS !?
vrlo tesko je reci tacan podatak , bitno je da ima podrsku i Afro-Amerikanaca u solidnome broju , inace vrlo sumnjicavih i skepticnih kada "bijelci" pokusavaju da ih angaziraju , sto je bilo na pocetku nastanka OWS , koji je cinjenica tada bio ipak oko 70 % 'bijel" :lol:
ali OWS je multirasni i multikulturalan danas , naravno kao i sama USA
svi smo mi braca i sestre i jedan video , malo hip-hopa za OWS !;
Zar ima nezvanih gostiju? Ja sam mislio svi ste vi -- svi mi. Zar vas nije 99%.

simpozijum delirijum

#1334 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum » 26/04/2012 18:56

pa evo Klix Sax ili kako god se zvali :D sada bas objavi najbolje objasnjenje vizualno zasto smo svi mi 99 %
http://www.klix.ba/scitech/nauka/nevjer ... 120426073#

nikada nismo u istoriji bili bolje povezani , i tehnoloski i komunikacijski i svakojako
21 vijek , granice polako nestaju , na mladoj generaciji je da nastavlja borbu i sada i jeste globalno
dao sam vam linkove , svasta se desava , samo pozitivno ..
a drustveni poredak je na nivou ne 20 vec 19 vijeka, totalna neravnopravnost i iskoristavanje , nestabilnost i ekoloske katastrofe , doslo je vrijeme za promjene i osvijescivanje , samo pogledajte oko sebe , prelistajte ovaj forum ?
koliko ogorcenja i kuknjave i nijednom politicaru se vise ne vjeruje , zar ne ? niti ijednoj politickoj stranci
a 1 % oligarhije se nece dati tako lako
put ce biti vrlo dugacak, cak generacijski , ali je krenulo
ako zelite buducnost mladima i pogotovo nasoj djeci , jer ovako necemo daleko stici , treba se pokrenuti i evo citam vijesti , Sarajevski srednjoskolci protestovali ?
lijepo :thumbup:
znakovi proljeca :D

Melami

#1335 Re: Protesti u Americi.

Post by Melami » 27/04/2012 10:09

Jbt st ase desava a na TVu ne mozes nista vidjeti, da nemam bosanskog TVa ne bi znao ni u kakvoj zemlji zivim. Samo svoj prljavi ves prikrivaju.

simpozijum delirijum

#1336 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum » 29/04/2012 21:30

Melami wrote:Jbt st ase desava a na TVu ne mozes nista vidjeti, da nemam bosanskog TVa ne bi znao ni u kakvoj zemlji zivim. Samo svoj prljavi ves prikrivaju.
uloga danasnjih medija ,drzavnih ili tacnije korporacijskih , prvenstveno TV , je samo u funkciji pranja mozga ,
nece i niti ce izvjestavati objektivno , jer treba drzati ovce pod kontrolom
zato imamo internet i nove alternativne medije
evo u ovim trenutcima Viskonsin , Milvoki , hiljade ljudi na ulicama , zadnji "trening" za 1 Maj , osjeca se i malo nervoze i napetosti medju borcima OWS i ostalih pokreta i sindikata i studentskih organizacija i tako dalje .., sta ce se desiti 1 Maja ?, pogotovo u Cikagu koji je epicentar za USA a 1 Maj i jeste nastao u Cikagu , pogotovo sto su se sigurnosne snage nagomilale nevidjeno u Cikagu :roll: cak sire upozorenja stanovnicima iz centra grada , da u toku samita NATO 19-20 Maja ,, napuste taj dio grada !!
samo PEACE !
http://www.livestream.com/occupyearth

simpozijum delirijum

#1337 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum » 01/05/2012 05:05

medijska blokada se djelimicno probila :D napokon, korporacijski mediji javljaju u udarnim terminima ; 1 Maj i totalna ofanziva pokreta 'Occupy" sa radnickim unijama i studenstkim i imigrantskim i ostalim pokretima
poziv na strajkove i proteste i uz ( kao da su naucili do Bosanaca :lol: , uz dobru muziku i klopu , teferic ,ali na ulicama sa jasnom i glasnom porukom )
prekidi u saobracaju u vecim gradovima USA , upozavaju se gradjani koji ne ucestvuju u akcijama da se drze dalje od centra da ne zaglave u saobracajnoj guzvi
aktivisti OWS i sindikata te studenata ; Oakland i San Francisko su ipak i pametno odustali od blokade cuvenoga mosta 'Golden gate", zbog rizika od nesrece na takvoj uzurbanoj saobracajnici i negativnih reakcija i mogucih ugrozavanja zivota ljudi zaglavljenih u saobracajnom kolapsu , mudra odluka i ne treba pretjerivati , korak po korak...
slicno ce biti i u Njujorku , nece se blokirati glavni mostovi i tunel ispod rijeke Hadson opet zbog istih razloga
manje agresivnosti i vise svecane atmosfere
jedini problem je Cikagu sa jako poostrenim zakonima o javnome okupljanju i "nabrijanim " sigurnosnim snagama koje se vec spremaju za samit NATO za tri sedmice , tu moze doci do odredjenoga belaja , jer 'Okupatori" iz Cikaga su veceras javili da ih policija nece zastrasiti i idu ka centru grada i bez dozvole vlasti, i da ce ostvariti zadati cilj 1 proslave Maja po svaku cijenu !!
link sa spiskom akcija u USA
http://news.yahoo.com/blogs/trending-no ... 50973.html

Static-X

#1338 Re: Protesti u Americi.

Post by Static-X » 01/05/2012 14:08

Ajd i to da vidimo kako ce proci.

simpozijum delirijum

#1339 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum » 01/05/2012 14:23

sretan 1 Maj iz USA !
praznik rada se ili internacionalni dan radnika se napokon vratio u svoju postojbinu
odziv je solidan , u Njujorku ce biti veliki koncert popodne , ko ce od slavnih sve nastupiti , vidjecemo :thumbup:

ja licno idem na posao :mrgreen: ali na par sati, pola dana
svako moze ucestvovati na svoj nacin , bit ce zabavno i pozitivno , malo belaja u San Francisku sinoc , "napali " sprejem policijske stanice , grupa anarhista , naravno , korporacijski mediji su "potrcali" da to jave u prvim vijestima , upozorenje gradjanima da budu strpljivi zbog guzve u saobracaju , hvala "Occupy" sto budis umrtvljenu masu Amerikanaca koji se napokon bude ...
sretno !
link sa linkovima , sirom USA i dalje , video uzivo od samih gradjana ;
http://globalrevolution.tv/

simpozijum delirijum

#1340 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum » 01/05/2012 14:45

uprkos sto je jos jutro u USA , narod vec krece uz limenu glazbu, pada kisa u Njujorku a i u Londonu ali nema problema !
naprijed Englezi :mrgreen:
dupli video prenos uzivo, iz oba grada ;
http://www.livestream.com/occupyunity

simpozijum delirijum

#1341 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum » 02/05/2012 03:24

Static-X wrote:Ajd i to da vidimo kako ce proci.
dodjoh domu , kod mene truba bila ( oluje i kisa cijeli dan sa vjetrom ) tako da samo simbolicno par desetina ljudi je setalo sa kabanicama i par parola :D
ali Oakland i sada Sijetl ( vrlo napeto )?
u Oaklandu opsadno stanje , prokleti idioti u uniformama su isprovocirali ulicne bitke ponovo :x
ubaceni provokatori ( sumnja se na policijske agente ili njihove placenike ) jos su sinoc jurcali San Franciskom i Oaklandom napadajuci ljude i razbijajuci aute i izloge
tada policije za cudo nevidjeno nikoga uhapsila nije , navodno im pobjegli na biciklima ?/ joj kretena providnih !
a danas za 1 Maj ? desetine hiljada radnika , studenata i ostalih uz klopu i muziku slave Dan radnika i mirno marsiraju veseli ..? i policajci napali mladu zenu oborili je sa bicikla ( teze ozlijedjena ) i poceo prvi u nizu okrsaja
jer po novoj taktici OWS se vise nece dati tako zahebavati vise ! sva policija grada i okolice je mobilizirana , OWS Oakland trenutno marsira u kontru , bit ce burna noc
u Njujorku bilo oko 50 -60 000 ljudi , trenutno oko 10 000 ce cijelu noc slaviti sa OWS prvi pravi 1 Maj u USA
u svakom slucaju Occupy pokret se upisao u istoriju , probio je jos jednu brarijeru :thumbup:
trenutno , i ko zna gdje sve na zapadnoj obali ( tri sata razlike ) masa naroda ucestvuje i dalje !
Portland preko 30 000 marsira i jos u mnogo gradova , sve je mirno osim toga nesretnoga Oaklanda i Sijetla

Static-X

#1342 Re: Protesti u Americi.

Post by Static-X » 02/05/2012 04:00

Ocekivao sam vise, tolike najave za proljece.., al se ustanovilo da se tesko iz zimskog sna bude..

Jack Be Nimble

#1343 Re: Protesti u Americi.

Post by Jack Be Nimble » 02/05/2012 04:13

Vratio se sa prvomajski demonstracija....ma klasika. 10% stari hipija, 10% 28-45 godina starosti izasli sa svojom djecom/psima malo u setnju, ostali 80% 16-22 godina starosti sa maskama na glavi, upravo procitali Marxa, Frojda, i Locka na wikipediji i misle da su pametni.

Policija takticki i skolski drzala red koliko su mogli i bogme kada je trebalo malo tukli ove od 16-22 godine. Bio sam fino iznenadjen policijom i njihovim radom :thumbup:. Grupa nas uhvatili, to jest zaustavili jednog sto je bjezao od policije i kada ga je murija stigla dobio je po bubrezima i rebrima :).

Sve u svemu bilo je dobro, ali ja bi radije janje okretao.

fosil

#1344 Protesti u Americi.

Post by fosil » 02/05/2012 05:03

.

simpozijum delirijum

#1345 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum » 02/05/2012 05:06

Jack Be Nimble wrote:Vratio se sa prvomajski demonstracija....ma klasika. 10% stari hipija, 10% 28-45 godina starosti izasli sa svojom djecom/psima malo u setnju, ostali 80% 16-22 godina starosti sa maskama na glavi, upravo procitali Marxa, Frojda, i Locka na wikipediji i misle da su pametni.

Policija takticki i skolski drzala red koliko su mogli i bogme kada je trebalo malo tukli ove od 16-22 godine. Bio sam fino iznenadjen policijom i njihovim radom :thumbup:. Grupa nas uhvatili, to jest zaustavili jednog sto je bjezao od policije i kada ga je murija stigla dobio je po bubrezima i rebrima :).

nije jos gotovo , na zalost u stvari na tvoju srecu zivis u ( kao i ja ) u mirnom mjestu
a na mladima i svijet ostaje , a ko ce drugi ?
nece valjda kao BiH omladinci ' kahve ispijati vazdan , i grebati se za dvije marke cijeli zivot i slusati turbo-folk ?
Oakland i Sijetl i trenutno Njujork , policija ipak bije mucki i previse nasilno , mnogo ubacenih provokatora
kazu Black Block ? ko to moze znati kada profuraju tipovi u kapuljacama i vojnickim cizmama i pocnu lupati sve sto stignu, rijetko njih safataju ?
a onda policija nasrne na niti krive niti duzne ali jeste mladjarija voli malo avanture i budalesaju previse ( nisu jos naucili kako se radi po Evropski ) pa kada dobiju po p..ki onda kukaju
ja sam pojeo samo hamburger na prokletoj kisi :D malo naroda ali i selendra i jeste opet dobar odziv , jer fakticki ovo je prvi pravi 1 Maj ( to nije praznik u USA i do sada se fakticki nije obiljezavao u ovakvome obliku )
evo sada se pobise u Njujorku :x , gledam snimak , mladicu , urednom redovnom , stoji i prica sa curom i prebise mu obje noge pendrekom :roll: , iz cista mira mahniti policajci Njujorka ( valjda ljuti sto su cijeli dan na nogama a OWS ne odustaje ) ma , bjezi ba' , policijska drzava
Oakland tek sada kuha , curu su zavalili brutalno sa bicikla , bila je sva u crnom ali ne znaci da je Anarhista ? u bolnici je i tek tada je nastao belaj
Sijetl ?
i kako lazu mediji pod korporacijskom i drzavnom kontrolom ( zato dajem video-linove da se sami uvjerite )
ni 5 % istine

krivo im sto je odziv bio po zadnjoj racunici oko milion ljudi ! neka se prozderu od muke ( i dalje je na zapadnoj obali masa naroda , mladjarija divlja i plese ) neka bude PEACE !
http://news.yahoo.com/blogs/lookout/occ ... 49836.html

Bedanec

#1346 Re: Protesti u Americi.

Post by Bedanec » 02/05/2012 16:42

Jack Be Nimble wrote:Vratio se sa prvomajski demonstracija....ma klasika. 10% stari hipija, 10% 28-45 godina starosti izasli sa svojom djecom/psima malo u setnju, ostali 80% 16-22 godina starosti sa maskama na glavi, upravo procitali Marxa, Frojda, i Locka na wikipediji i misle da su pametni.

nije jos gotovo , na zalost u stvari na tvoju srecu zivis u ( kao i ja ) u mirnom mjestu
a na mladima i svijet ostaje , a ko ce drugi ?
nece valjda kao BiH omladinci ' kahve ispijati vazdan , i grebati se za dvije marke cijeli zivot i slusati turbo-folk ?
Oakland i Sijetl i trenutno Njujork , policija ipak bije mucki i previse nasilno , mnogo ubacenih provokatora
kazu Black Block ? ko to moze znati kada profuraju tipovi u kapuljacama i vojnickim cizmama i pocnu lupati sve sto stignu, rijetko njih safataju ?
a onda policija nasrne na niti krive niti duzne ali jeste mladjarija voli malo avanture i budalesaju previse ( nisu jos naucili kako se radi po Evropski ) pa kada dobiju po p..ki onda kukaju
ja sam pojeo samo hamburger na prokletoj kisi :D malo naroda ali i selendra i jeste opet dobar odziv , jer fakticki ovo je prvi pravi 1 Maj ( to nije praznik u USA i do sada se fakticki nije obiljezavao u ovakvome obliku )
evo sada se pobise u Njujorku :x , gledam snimak , mladicu , urednom redovnom , stoji i prica sa curom i prebise mu obje noge pendrekom :roll: , iz cista mira mahniti policajci Njujorka ( valjda ljuti sto su cijeli dan na nogama a OWS ne odustaje ) ma , bjezi ba' , policijska drzava
Oakland tek sada kuha , curu su zavalili brutalno sa bicikla , bila je sva u crnom ali ne znaci da je Anarhista ? u bolnici je i tek tada je nastao belaj
Sijetl ?
i kako lazu mediji pod korporacijskom i drzavnom kontrolom ( zato dajem video-linove da se sami uvjerite )
ni 5 % istine

krivo im sto je odziv bio po zadnjoj racunici oko milion ljudi ! neka se prozderu od muke ( i dalje je na zapadnoj obali masa naroda , mladjarija divlja i plese ) neka bude PEACE !
http://news.yahoo.com/blogs/lookout/occ ... 49836.html
Pa jesi li u VAS OWS tu brojao i sindikate i imigrante i socijaliste i anarhiste i komuniste?
Pa bolan, vi ste se PRIKLJUCILI Prvomajskim protestima, a niste ih organizovali. To sto ti mislis da vas je bilo milion, isto je kao kad bi zooloski vrt u Njujorku tvrdio da ima 2,000,000 zivotinja, od toga 1,999,000 posjetilaca.

I sta sad, nisu, kao, anarhisti i vandali "vasi" nego su provokatori. Ne mozes tvrditi i jedno i drugo. Ili vas je milion, pa ste sa vandalima, sindikatima, ilegalnim imigrantima, ili vas je koliko i jeste, oko 100 do 1000 kako gdje.

Ovo ti je slicno kao i na tememo o religiji. Tamo isto broje koliko ih ima u kojem taboru, ali kad im se skrene paznja da ta-i-ta religija i nije bas "religija ljubavi", jer ima ubica i fanatika, onda svi dreknu kako "nisu oni njihovi".

Jack Be Nimble

#1347 Re: Protesti u Americi.

Post by Jack Be Nimble » 02/05/2012 18:06

Jucer sto sam ja gledao su bili mlada raja na demonstracijama, stavili maske, porazbijali prozore pobjegli od policije, skinuli maske i opet se ubacili medju domenstrante tako da im se izgubi trag. Primjetio sam da su par demonstranata primjetili tako jednog koji je razbijao i pokusao da se sakrije medju nama, medjutim oni su doveli policiju da ga uhapse.

Ne znam odakle simpozijumu informacije da su to placenici policije radili. Idem po tim demonstracijama, naravno da policija ponekada upotrebi silu gdje ne treba, ali kao sto sam rekao udaraju sam onda kada trebaju i da oni ne udaraju ja bi udarao :)

jeza u ledja

#1348 Re: Protesti u Americi.

Post by jeza u ledja » 02/05/2012 19:51

simpozijum delirijum wrote: ja sam pojeo samo hamburger na prokletoj kisi :D
Kako ovo nadahnuto zvuci. Borac protiv kapitalizma stoji na kisi, klopa svoj Big Mac Happy Meal (only $3.99 now at participating restaurants!!) i kontemplira o pravima radnika u svijetu.
Zamisljam da je tako i Lenjin stajao na sanktpetersburskom snjegu, jeduci svoj borst, stajao na uglu Nevskog Prospekta, planirajuci prvi pucanj sa Aurore.

simpozijum delirijum

#1349 Re: Protesti u Americi.

Post by simpozijum delirijum » 03/05/2012 01:19

jeza u ledja wrote:
simpozijum delirijum wrote: ja sam pojeo samo hamburger na prokletoj kisi :D
Kako ovo nadahnuto zvuci. Borac protiv kapitalizma stoji na kisi, klopa svoj Big Mac Happy Meal (only $3.99 now at participating restaurants!!) i kontemplira o pravima radnika u svijetu.
Zamisljam da je tako i Lenjin stajao na sanktpetersburskom snjegu, jeduci svoj borst, stajao na uglu Nevskog Prospekta, planirajuci prvi pucanj sa Aurore.

znate li uopste zasto se slavi 1 Maj ? naravno besplatna lekcija iz istorije od mene za vas :D
uopste nije Komunisticki cak niti Socijalisticki praznik fakticki po nastanku
Povijest međunarodnog dana radnika i radnica

Proslava Prvog Maja (eng. May Day) nije, kako to mnogi misle, „dar“ partije iz bivšeg sistema i dan koji je Partija izmislila. Povijest Prvog Maja seže još u drugu polovicu 19. stoljeća. Ona se izvorno veže uz Haymarketški masakr koji se zbio 4. Maja 1886 – kada je oko 180 policajaca došlo raspustiti radničku skupštinu koja se održavala na Haymarket trgu u Chicagu kao odgovor na policijsku brutalnost prethodnih dana. Naime, cijela priča izvorno seže u borbu radnika za osmosatno radno vrijeme, koja je izvorno pokrenuta od strane Australskih radnika još 1856, kada su oni na 21. travnja odlučili obustaviti strojeve kao znak protesta i borbe za svoja prava. Borbu za osmosatno radno vrijeme ubrzo su prihvatili i Američki radnici, te su odredili da bi njihov dan protesta trebao biti Prvi Maj. Tako je Prvog Maja 1886 oko 200 000 radnika i radnica u Chicagu napustilo svoja radna mjesta i krenulo u marš ulicama zahtijevajući osmosatno radno vrijeme kako bi njihov život bio organiziran po principu „8-8-8“, odnosno 8 sati za rad, 8 sati za odmor i 8 sati za njihovu dokolicu – slobodno vrijeme. Štrajku su se pridružili i radnici i radnice tvornice McCromick Harvester Works. Ali 3. Maja poslodavci su odlučili da štrajku treba doći na kraj te su poslali svoje „razbijače štrajkova“ na radnike. Kada su razbijači došli nastao je sukob između njih i radnika te je intervenirala policija ubivši četvero radnika i ranivši mnoge. Kao odgovor na ovaj događaj 4. Maja, anarhisti i radnički aktivisti sazvali su za 20:30h mirnu skupštinu na Haymarket trgu gdje se trebalo raspravljati o daljnjim tokovima borbe i o odgovoru na akcije policije.

Oko 22h kad je skup bio pri kraju došla je policija sa zahtjevom raspuštanja skupštine no tada je netko iz gomile, u kojoj je preostalo oko 200 ljudi, bacio bombu ubivši jednog i ranivši nekoliko policajaca. Policija je uzvratila paljbu i ubila još sedmero svojih policajaca (kasniji medicinski pregled je potvrdio da su policajci umrli od „svojih“ metaka, a i oni ozlijeđeni su također ranjeni tim metcima) i gomilu radnika i radnica (do danas nitko nije utvrdio koliko je točno radnika umrlo). Nakon događaja uhićeno je devetoro anarhista i radničkih aktivista, no jedino je puštena Lucy Parsons. Suđenje ovim aktivistima bilo je namješteno i puno kontradikcija, a nikad se nije našao ni jedan dokaz koji bi upućivao da su bombu bacili optuženi (počinitelj nikad nije uhvaćen). Naprotiv, mnogi od optuženih nisu tada ni bili nazočni na mjestu događaja. Ali, njima se nije sudilo radi ubojstva već radi njihovog aktivizma – radi njihove borbe za svoja prava. Tako je i u optužbi pisalo da su oni osuđeni radi svojih govora i pamfleta koji su nadahnuli štrajk koji je kulminirao ubojstvom policajca. Prilikom čitanja presude sudac je rekao: „Osudite ove ljude, neka budu primjer drugima, objesite ih i spasite naše institucije!“. Od osmero osuđenih četvoro njih (Albert Parsons, Adolph Fischer, August Spies i George Engel) obješeno je 11. studenog. 1887. Louis Lingd izvršio je samoubojstvo uoči vješanja, Michael Schwab i Samuel Filden osuđeni su na doživotnu robiju a Oscar Neebe na 15 godina zatvora. U čast ovim žrtvama i ovom događaju , koji su kroz svijet prenijeli marljivi aktivisti, ponajviše Lucy Parsons, Prvi Maj počinje se diljem svijeta slaviti kao Međunarodni dan radnika i radnica. Iako je ovaj dan nastao kao borba radnika za osmosatno radno vrijeme, on nije izgubio na svojoj važnosti, jer on će ostati središnji dan radničkog pokreta dokle god se u svijetu krše radnička prava i izrabljuje radnička klasa. Na spomeniku žrtvama Haymarketškog masakra upisano je „Doći će dan kada će naša šutnja biti moćnija od vašeg blebetanja!“
svidja mi se Occupy sto obrazuje ljude , nauci se svasta nesto , uopste nismo Komunjare kako nas predstavljaju a vidjecete u sljedecem postu video iz Oaklanda oko ponoci 1 Maja , cijeli grad su blokirali i napadali i potpuno nevine ljude na ulici , vanredno stanje i gradjani Oaklanda svih ideoloskih uvjerenja su jos u shoku i danas , to se desava kada snagama sigurnosti das odrijesene ruke, a dovukli su i policajce iz tamo nekih tamo selendri , .. bruka zesca...

Koolin1

#1350 Re: Protesti u Americi.

Post by Koolin1 » 03/05/2012 03:47

Simpozium care... niko osim tebe vise i ne spominje ovaj OWS...

Post Reply