Salmir Kaplan

Post Reply
ohnidE1102
Posts: 33
Joined: 24/04/2012 22:49

#176 Re: Salmir Kaplan ministar kulture i sporta i SSS

Post by ohnidE1102 »

Kemo BA wrote:Gospodo draga!

Salmir Kaplan je ministar i svaka njegova rijec (kao i svakog drugog politicara na funkciji) ima posebnu težinu i odgovornost prema svakome od nas ukljucujuci i mene.

Neki pišu "izvlacenje iz kontekta" rijeci ministra citiram :"ne fakultetsku, znamo da je nema, nego ovu srednjoškolsku". Nema tu izvlacenja iz konteksta tu je "ministar" sasvim jasan po pitanju svog odnosa prema SSS.To je u kontekstu obrazovanja a u kontekstu navodnih nezakonitih radnji Radonjcica to povezivanje SSS izgleda još gore. Drugi misle da sam trebao napisati pp ministru jer on ne cita ove postove.Ne znam ali postoji vjerovatnoca i da cita a u principu nije me ni briga jer on je svoje mišljenje javno rekao a ja mu se želim javno suprotstaviti jer me povezujuci SSS sa nezakonitim radnjama povezao sa istim. Pa "ministre" na kom nivou obrazovanja ima najviše afera ( i to i presuđenih).O tome ne želim ovdje postati. Kao "obican" i"mali" građanin nemam mogucnosti na "Face" argumentovano suprotstaviti se u javnom duelu sa ministrom i njegovim istomišljenicima. Ali eto imamo bar Klix da iznesemo svoje mišljenje.

za silver_testelone,

kada svatiš da diploma nije jednako obrazovanje a SSS kao niti jedan drugi nivo obrazovanja nije za stavljanje u kontekst u kojem je u "ministrovom" intervjuu možemo diskutovati. Obrazovanje je skup "necega" za tebe još nedokucivog.Vremenom ceš svatiti još si mlad a cjeloživotno ucenje ce vjerovatno dovesti do toga da malo proširiš svoje vijuge.Da ne ponavljam ono što je napisala "piupiu".Procitaj možda nadopuniš svoj nivo obrazovanja sa necim novim.

Pa po tebi koji ce nam qrac onda fakulteti. Hajde da ih ukinemo. Rasteretimo budjet, a vecina nas ima SSS i svima dobro i svi mozemo tvrditi kako posjedujemo znanje jer smo ga stekli kroz zivot i onda cemo svi biti kvalifikovani za sve !!!
User avatar
Kemo BA
Posts: 783
Joined: 11/12/2011 18:34

#177 Re: Salmir Kaplan

Post by Kemo BA »

Postajete smješni sa nerazumjevanjem teme a to je ono što je žalosno.Imate li vi vaš ponos, dostojanstvo ili bar neki qu... osim isticanja vaše diplome? Šta za vas tek znace rudari,NK radnici,domacice....? Gdje vam je svijest i vaša ljudska prava? U diplomi! Pa ko vam je dira na ovoj temi da se osjecate prozvanim i diskutujete na ovakav nacin.Ma dajte malo razmrdajte vijuge.
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#178 Re: Salmir Kaplan

Post by snaga_znanja »

Kemo BA wrote:Postajete smješni sa nerazumjevanjem teme a to je ono što je žalosno.Imate li vi vaš ponos, dostojanstvo ili bar neki qu... osim isticanja vaše diplome? Šta za vas tek znace rudari,NK radnici,domacice....? Gdje vam je svijest i vaša ljudska prava? U diplomi! Pa ko vam je dira na ovoj temi da se osjecate prozvanim i diskutujete na ovakav nacin.Ma dajte malo razmrdajte vijuge.
Evo pustio sam temu malo da ide svojim tokom i nisam zelio da se ukljucujem u raspravu. Ali idemo ponovo.

1. Niko ne spori da postoje strucni ljudi i bez diplome fakulteta. To su ljudi koji godinama rade u praksi i oni svoj dio posla odradjuju korektno. Medjutim u odredjenim drustvenim segmentima ti ljudi su jako ograniceni svojim uskim poznavanjem materije da to zna cesto kociti napredak jedne firme strasno. Iz licnog iskustva govorim da recimo osobe sa zavrsenim ekonomskim fakultetom kroz praksu stignu i prestingu u roku 3 mjeseca ljude koji rade taj posao godinama, a imaju SSS. Tako recimo se u praksi vise ne mozes dobiti certifikat za samostalnog racunovodju ako nemas VII stepen. Pokazalo se da teorijsko znanje koje imaju SSS je jako malo i nije dovoljno za tako odgovornu funkciju. Iz licnog primjera znam da je jedan tako SSS knjigovodja skoro odveo svoju firmu u propast jer nije odradio svoj dio posla korektno prilikom kupovine jedne manje firme iz drzavnog vlasnistva. A u svom preduzecu taj samouki poznavatelj se predstavlja kao vrh nauke.

Dakle govorom o SSS-u niko ne govori da je neko glup, nego da nema dovoljnog kapaciteta i znanja da upravlja odredjenim stvarima. Vrlo je to jednostavno za objasniti u praksi. Da li bi ti da ti proracune prilkom izgradnje zgrade radi gradjevinski tehnicar ili gradjevinski inzinjer.

E sad. U jeku slobodnog i daleko kvalitetnijeg obrazovanja koje je bilo na snazi 45-92 odredjena osoba zavrsi vanredno srednju skolu i tvrdi da ima znanje i sposobnosti da izvuce drzavu iz krize, da omoguci skoro pa zlatne kasike sto je svojevremeno obecavao jedan gospodin.

I iskreno meni se gadi da mi osoba sa vanredno stecenim SSS-om vodi drzavu. I taj vanredni SSS je vjerovatno stekao svojevremeno kao Kuduz svoju osnovnu skolu. Fizicko, likovno, muzicko? Zdrav sam...

Eto toliko.
silver testelone
Posts: 365
Joined: 25/01/2012 13:38

#179 Re: Salmir Kaplan

Post by silver testelone »

Kemo BA wrote:Postajete smješni sa nerazumjevanjem teme a to je ono što je žalosno.Imate li vi vaš ponos, dostojanstvo ili bar neki qu... osim isticanja vaše diplome? Šta za vas tek znace rudari,NK radnici,domacice....? Gdje vam je svijest i vaša ljudska prava? U diplomi! Pa ko vam je dira na ovoj temi da se osjecate prozvanim i diskutujete na ovakav nacin.Ma dajte malo razmrdajte vijuge.
rudari, NK radnici, domaćice mi znače ono što i trebaju da znače... imam i u rodbini mnogo takvih... ali brate zna se, svako nek se bavi onim za šta je stručan... ne može mi rudar nikako pametovat o mikroprocesorima... zna se njegova je lopata... itako stvari funkcionišu... :D
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#180 Re: Salmir Kaplan

Post by zelenashica »

silver testelone wrote:
Kemo BA wrote:Postajete smješni sa nerazumjevanjem teme a to je ono što je žalosno.Imate li vi vaš ponos, dostojanstvo ili bar neki qu... osim isticanja vaše diplome? Šta za vas tek znace rudari,NK radnici,domacice....? Gdje vam je svijest i vaša ljudska prava? U diplomi! Pa ko vam je dira na ovoj temi da se osjecate prozvanim i diskutujete na ovakav nacin.Ma dajte malo razmrdajte vijuge.
rudari, NK radnici, domaćice mi znače ono što i trebaju da znače... imam i u rodbini mnogo takvih... ali brate zna se, svako nek se bavi onim za šta je stručan... ne može mi rudar nikako pametovat o mikroprocesorima... zna se njegova je lopata... itako stvari funkcionišu... :D
Ali kao vođa jedne države uopše nije bitno kako funkcioniše mikropocesor....po toj logici jedan vođa mora biti neko ko ima diplomu iz svake oblasti, jer zaboga kako će funkcionisati država.... :-)
User avatar
Kemo BA
Posts: 783
Joined: 11/12/2011 18:34

#181 Re: Salmir Kaplan

Post by Kemo BA »

silver testelone wrote:
Kemo BA wrote:Postajete smješni sa nerazumjevanjem teme a to je ono što je žalosno.Imate li vi vaš ponos, dostojanstvo ili bar neki qu... osim isticanja vaše diplome? Šta za vas tek znace rudari,NK radnici,domacice....? Gdje vam je svijest i vaša ljudska prava? U diplomi! Pa ko vam je dira na ovoj temi da se osjecate prozvanim i diskutujete na ovakav nacin.Ma dajte malo razmrdajte vijuge.
rudari, NK radnici, domaćice mi znače ono što i trebaju da znače... imam i u rodbini mnogo takvih... ali brate zna se, svako nek se bavi onim za šta je stručan... ne može mi rudar nikako pametovat o mikroprocesorima... zna se njegova je lopata... itako stvari funkcionišu... :D
Hajde otvorite novu temu u kojoj cemo diskutovati o tome ko može biti politicar i kakvo obrazovanje mora imati ( napominjem oprez jer ima nešto " svako ima pravo predložiti,birati i biti izabran" što se zove osnovno pravo svakog covjeka) .
Ne znam kako da vam "nacrtam" i objasnim da bi svatili da je tema u prvom postu napisana i bezbroj puta ponovljena. Zato:
Postajete smješni sa nerazumjevanjem teme a to je ono što je žalosno.Imate li vi vaš ponos, dostojanstvo ili bar neki qu... osim isticanja vaše diplome?

za silver_testelone(ponavljam),

kada svatiš da diploma nije jednako obrazovanje a SSS kao i bilo koji drugi nivo obrazovanja nije za stavljanje u kontekst u kojem je u "ministrovom" intervjuu možemo diskutovati. Obrazovanje je skup "necega" za tebe još nedokucivog.Vremenom ceš svatiti još si mlad a cjeloživotno ucenje ce vjerovatno dovesti do toga da malo proširiš svoje vijuge.Da ne ponavljam ono što je napisala "piupiu".Procitaj možda nadopuniš svoj nivo obrazovanja sa necim novim.
Last edited by Kemo BA on 28/04/2012 19:48, edited 1 time in total.
SaMaster
Posts: 927
Joined: 06/03/2005 16:05

#182 Re: Salmir Kaplan

Post by SaMaster »

Bit ce kao Porezna kaze a ne kako kaplan kaze. Tacnije kako Federacija odluci.Najmanje se pita taj mali smetljar od ministra...
User avatar
Kemo BA
Posts: 783
Joined: 11/12/2011 18:34

#183 Re: Salmir Kaplan

Post by Kemo BA »

SaMaster wrote:Bit ce kao Porezna kaze a ne kako kaplan kaze. Tacnije kako Federacija odluci.Najmanje se pita taj mali smetljar od ministra...
Dobro jutro! :lol:
User avatar
Kemo BA
Posts: 783
Joined: 11/12/2011 18:34

#184 Re: Salmir Kaplan

Post by Kemo BA »

snaga_znanja wrote:
Kemo BA wrote:Postajete smješni sa nerazumjevanjem teme a to je ono što je žalosno.Imate li vi vaš ponos, dostojanstvo ili bar neki qu... osim isticanja vaše diplome? Šta za vas tek znace rudari,NK radnici,domacice....? Gdje vam je svijest i vaša ljudska prava? U diplomi! Pa ko vam je dira na ovoj temi da se osjecate prozvanim i diskutujete na ovakav nacin.Ma dajte malo razmrdajte vijuge.
Evo pustio sam temu malo da ide svojim tokom i nisam zelio da se ukljucujem u raspravu. Ali idemo ponovo.

1. Niko ne spori da postoje strucni ljudi i bez diplome fakulteta. To su ljudi koji godinama rade u praksi i oni svoj dio posla odradjuju korektno. Medjutim u odredjenim drustvenim segmentima ti ljudi su jako ograniceni svojim uskim poznavanjem materije da to zna cesto kociti napredak jedne firme strasno. Iz licnog iskustva govorim da recimo osobe sa zavrsenim ekonomskim fakultetom kroz praksu stignu i prestingu u roku 3 mjeseca ljude koji rade taj posao godinama, a imaju SSS. Tako recimo se u praksi vise ne mozes dobiti certifikat za samostalnog racunovodju ako nemas VII stepen. Pokazalo se da teorijsko znanje koje imaju SSS je jako malo i nije dovoljno za tako odgovornu funkciju. Iz licnog primjera znam da je jedan tako SSS knjigovodja skoro odveo svoju firmu u propast jer nije odradio svoj dio posla korektno prilikom kupovine jedne manje firme iz drzavnog vlasnistva. A u svom preduzecu taj samouki poznavatelj se predstavlja kao vrh nauke.

Dakle govorom o SSS-u niko ne govori da je neko glup, nego da nema dovoljnog kapaciteta i znanja da upravlja odredjenim stvarima. Vrlo je to jednostavno za objasniti u praksi. Da li bi ti da ti proracune prilkom izgradnje zgrade radi gradjevinski tehnicar ili gradjevinski inzinjer.

E sad. U jeku slobodnog i daleko kvalitetnijeg obrazovanja koje je bilo na snazi 45-92 odredjena osoba zavrsi vanredno srednju skolu i tvrdi da ima znanje i sposobnosti da izvuce drzavu iz krize, da omoguci skoro pa zlatne kasike sto je svojevremeno obecavao jedan gospodin.

I iskreno meni se gadi da mi osoba sa vanredno stecenim SSS-om vodi drzavu. I taj vanredni SSS je vjerovatno stekao svojevremeno kao Kuduz svoju osnovnu skolu. Fizicko, likovno, muzicko? Zdrav sam...

Eto toliko.
E pustio sam i ja vas dovoljno.Molim vas koji iznosite gluposti nevezano za temu ili niste sposobni da svatite što je tema da ne postate.Želim da vas zaštitim od vašeg nivoa obrazovanja koje nije u stanju razluciti što je tema. Vi ko pijan plota diploma,fakultet. Pametnjakovici dajte valjda ste nešto više naucili od toga.Valjda vam nije jedino važno da li neko ima ili nema diplomu.Ako vec hocete da prokomentarišem za mene je puno važnije to da li je neko došao do diplome na ovaj ili onaj nacin a što se znanja i strucnosti tice imaju druge temesa tim naslovom. Ovdje je u pitanje dovođenje nivoa obrazovanja sa politickim prepucavanje dvojice politicara i još pri tome generalizovanje u negativnom smislu.Vidim da je možda jedini nacin da vam pojasnim slijedeci: šta bi bilo da je kojim slucajem ministar rekao::"ne magistra, znamo da je nema, nego ovu fakultetsku". Ako vam i ovo ne bude dovoljno kao pojašnjnje onda pitajte nekoga od poznanika da vam pokuša pojasniti.Vama pojasniti samo temu izgleda nemoguca misija a tek još i diskutovati o istoj.
Last edited by Kemo BA on 28/04/2012 20:20, edited 1 time in total.
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#185 Salmir Kaplan

Post by Chuckie »

...
User avatar
sinuhe
Posts: 11483
Joined: 03/06/2011 11:33

#186 Re: Salmir Kaplan

Post by sinuhe »

Prozivanje Kaplana u Avazu pa evo i na forumu je najveca politicka besmislica u ovih 20 godina.
User avatar
Kemo BA
Posts: 783
Joined: 11/12/2011 18:34

#187 Re: Salmir Kaplan

Post by Kemo BA »

sinuhe wrote:Prozivanje Kaplana u Avazu pa evo i na forumu je najveca politicka besmislica u ovih 20 godina.
Ako da povoda zašto da ne? I njega i bilo kog politicara! :)Demokratija je.Molim ne povezuj ovu temu sa prozivkama u Avazu ili bilo kojem politickom prepucavanju.Ovdje nije u pitanju politika nego ministrovo generalizovanje i povezivanje obrazovnog nivoa sa navodnim nezakonitim radnjama u svrhu politickog prepucavanja.
convict
Posts: 2993
Joined: 10/02/2008 01:20

#188 Re: Salmir Kaplan

Post by convict »

sinuhe wrote:Prozivanje Kaplana u Avazu pa evo i na forumu je najveca politicka besmislica u ovih 20 godina.
Tako je. Ja njega toliko ne doživljavam kao ministra da mi ga je glupo i prozivati. Ali, reality check, on JESTE ministar. Kulture :-)
Canton
Posts: 2356
Joined: 26/01/2012 23:06

#189 Re: Salmir Kaplan

Post by Canton »

Tito je bio bravar...

Napravio je bolju drzavu nego svi doktori nauka u BiH koji su bili u vlasti.
User avatar
piupiu
Posts: 16641
Joined: 05/01/2008 05:08

#190 Re: Salmir Kaplan ministar kulture i sporta i SSS

Post by piupiu »

ohnidE1102 wrote:
Zna se za svaki sektor u drzavnoj vlasti koja bi struka odgovarala !
Da se osvrnem na tvoj post iznad vezano za SSS. ja ti kazem vremena su se promijenila. Nekada (SFRJ) je SSS vrijedila kao i danasnja diploma sa fakulteta. Danas imati samo SSS mislim da je malo, jer kakvo je vrijeme doslo po svijetu vise nije ni dodiplomski studij dovoljan (ne mislim konkretno za vodjenje drzave) !
Ma, razumijem ja tebe u potpunosti, i slazem se uopsteno. Govorim da je, generalno gledano, vrlo mali broj politicara koji se mogu pohvaliti obrazovanjem ili iskustvom koje bi se smatralo primjerenim njijhovoj ulozi u drustvu. Ali nije to nikakva endemicna pojava u BiH. To je sustina demokratskog procesa. Neki dan je u Australiji kao poslanik u Parlamentu usao decko sa SSS koji je radio kao skladistar, cini mi se, u velikom supermarketu. Ali je bio politicki aktivan i ... bum ... Hocu ti reci, narod ne bira politicare po sposobnosti, nego po pripadnosti odredjenoj opciji. A partije biraju kako partije biraju.
User avatar
Kemo BA
Posts: 783
Joined: 11/12/2011 18:34

#191 Re: Salmir Kaplan

Post by Kemo BA »

Canton wrote:Tito je bio bravar...

Napravio je bolju drzavu nego svi doktori nauka u BiH koji su bili u vlasti.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Povod za postavljanje teme je bio:
Ministrovo krajnje neukusno i nekorektno povezivanje i generalizovanje formalno stecene strucne spreme (diplome) i sa politickim ili drugim prepucavanjima, osim postupcima i cinjenjem u okviru struke.Ovdje nije u pitanju politika nego ministrovo generalizovanje i povezivanje obrazovnog nivoa sa navodnim nezakonitim radnjama u svrhu politickog prepucavanja. Odnosi se na konkretnu izjavu ministra pa još jednom citiram: "ne fakultetsku, znamo da je nema, nego ovu srednjoškolsku".Mi se možemo ovdje prepucavati i iznositi svoja mišljenja (pa cak neki uzmu cesto puta za pravo da vrijeđaju druge) i ta mišljenja nemaju neku veliku težinu i odgovornost. Ministar je institucija i bez obzira iz koje politicke partije dolazio mora paziti na svaku rijec jer ona je rijec institucije. Na skupovima svoje stranke ili partije politicari mogu iznositi svoja mišljenja i neka ih tada njihovi clanovi kritikuju ,kada nastupaju kao ministri tada su ministri svih nas ( pa on je i moj ministar treba li da vam nacrtam?) i za izgovoreno svi kojima je ministar imaju pravo da kritikuju, dok je institucija ako želi da iznese svoje licno mišljenje zna se kako to treba uraditi ( neka pogleda i posluša kako to radi Komšić).
Ako već želite da me uvucete u diskusiju o necemu što nije tema izvrcuci istu o.k. ni to nije problem. ( mislim da sada "silver_testelone" i "snaga_znanja" cvjetaju :-D ).Da na ovoj temi ne bi bili "off topic" nova tema ima naslov Neophodni formalni nivo obrazovanja jednog politicara??
Tema postavljena: http://www.klix.ba/forum/viewtopic.php?f=3&t=98585
Ne pada mi na pamet da promovišem bilo koju stranku koja ne pripada lijevom bloku ( pa tako ni SDA,SBB i slicne) kao ni one koji ih predstavljaju.Zato vi koji ste "off topic" razmislite o vašem stavu jer SBB ima clanstvo sa, po vašim kriterijima izbora, zavidnim nivoom obrazovanja i bili bi vaši ozbiljni kandidati. :lol: :-D
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#192 Re: Salmir Kaplan

Post by snaga_znanja »

@Kemo

A poslanik ministru govori da ustane kad mu spominje ime predsjednika stranke jer je ovaj institucija covjek. :lol:

Njega si vidim zaboravio spomenuti i kritikovati. A da ne govorim da mu je ponasanje bilo u kompletu skladno sa ulogom u Vizi za buducnost. Klasicni predstavnik jalije u drzavnim institucijama. :lol:
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#193 Re: Salmir Kaplan

Post by zahvalan »

snaga_znanja wrote:@Kemo

A poslanik ministru govori da ustane kad mu spominje ime predsjednika stranke jer je ovaj institucija covjek. :lol:

Njega si vidim zaboravio spomenuti i kritikovati. A da ne govorim da mu je ponasanje bilo u kompletu skladno sa ulogom u Vizi za buducnost. Klasicni predstavnik jalije u drzavnim institucijama. :lol:

Radoncic i jeste institucija za Kaplana(malisa se moze suprostaviti samo djelima i radom) :zoka:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55673
Joined: 15/12/2008 16:53

#194 Re: Salmir Kaplan

Post by ultima_palabra »

Kakav Rile, treba FahrA poslati Ljirima i Ljiridona da polemišu sa Tihićevim nosačem kišobrana :-D
User avatar
sinuhe
Posts: 11483
Joined: 03/06/2011 11:33

#195 Re: Salmir Kaplan

Post by sinuhe »

zahvalan wrote:
snaga_znanja wrote:@Kemo

A poslanik ministru govori da ustane kad mu spominje ime predsjednika stranke jer je ovaj institucija covjek. :lol:

Njega si vidim zaboravio spomenuti i kritikovati. A da ne govorim da mu je ponasanje bilo u kompletu skladno sa ulogom u Vizi za buducnost. Klasicni predstavnik jalije u drzavnim institucijama. :lol:

Radoncic i jeste institucija za Kaplana(malisa se moze suprostaviti samo djelima i radom) :zoka:
Koji malisa? Covjek ima 32 godine.
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#196 Re: Salmir Kaplan

Post by zahvalan »

sinuhe wrote:
zahvalan wrote:
snaga_znanja wrote:@Kemo

A poslanik ministru govori da ustane kad mu spominje ime predsjednika stranke jer je ovaj institucija covjek. :lol:

Njega si vidim zaboravio spomenuti i kritikovati. A da ne govorim da mu je ponasanje bilo u kompletu skladno sa ulogom u Vizi za buducnost. Klasicni predstavnik jalije u drzavnim institucijama. :lol:

Radoncic i jeste institucija za Kaplana(malisa se moze suprostaviti samo djelima i radom) :zoka:
Koji malisa? Covjek ima 32 godine.
malisa je za Radoncica (sto se tice godina ) Kontas i ne treba da vrijedja za visinu :-) ipak je on ministar kulture,to bi bilo kad bih ja nesto rekao Sidranu za visinu a covjek institucija :thumbup:
User avatar
sinuhe
Posts: 11483
Joined: 03/06/2011 11:33

#197 Re: Salmir Kaplan

Post by sinuhe »

I sad bi ovaj trebao ukrasti kakve pare da bi parirao Radoncicu :?
User avatar
zahvalan
Posts: 690
Joined: 22/02/2012 19:19
Location: ...kad zora svane,a svanut ce...

#198 Re: Salmir Kaplan

Post by zahvalan »

sinuhe wrote:I sad bi ovaj trebao ukrasti kakve pare da bi parirao Radoncicu :?

Nemoj me pogresno shvatiti (nisam pristalica Radoncica glasao sam za SDP) ali imas li dokaze o ovoj kradji para ?
Da mu i ja jbm mamu ako je ukrao :D
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#199 Re: Salmir Kaplan

Post by snaga_znanja »

zahvalan wrote:
snaga_znanja wrote:@Kemo

A poslanik ministru govori da ustane kad mu spominje ime predsjednika stranke jer je ovaj institucija covjek. :lol:

Njega si vidim zaboravio spomenuti i kritikovati. A da ne govorim da mu je ponasanje bilo u kompletu skladno sa ulogom u Vizi za buducnost. Klasicni predstavnik jalije u drzavnim institucijama. :lol:

Radoncic i jeste institucija za Kaplana(malisa se moze suprostaviti samo djelima i radom) :zoka:
Jesi ustao i pisao ili si sjedio? :lol:
User avatar
hrasno38
Posts: 31464
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#200 Re: Salmir Kaplan

Post by hrasno38 »

Ha po obicaju vazno je da covjek ima diplomu i odmah je kvalitet. Koliko ja znam ljudi sa diplomama su ovu drzavu i doveli do propasti i dan danas je vode upravo ljudi sa diplomama i gdje smo? Besmisleno je u nasoj drzai spominjati rijec diploma. Pa danas se diploma kupuje a vrlo rijetki dodju do nje zasluzeno svojim znanjem. Pogotovo to vazi za one koji ko dodju recimo iz USA i svoj kvalitet potkrijepe diplomom sa univerziteta za kojeg niko ziv ne zna. Isto tak na zalost oni ljudi koji su svoje diplome stjecali krvavo svojim radom i znanjem ovdje nemaju pored Kaplana ama bas nikakve sanse. Ima masa ljudi koji su po svijetu zavrsili prestizne fakultete i koji posjeduje zaista ogromno znanje ali ova drzava im nikada nece dati priliku izuzev u slucajevima pristupanja nekoj od partija i lizanja supka vodjama tih partija. Sto setice Kk Bosne koja je spomenuta na pocetku ove teme nju je unistio veliki Kaplanov drug Elmedin Dino Konakovic koji je nakon sunovrata tog kluba svijetle istorije samo presao u poslanicke klupe posto je pare iz Bosne razdjelio po SDA. Ovdje klubovi sluze iskljucivo po potrebi kada trebaju da se naprave neke pare a onda kada ta potreba prestane jednostavno nestanu. Najbolji primjer je rukometni klub Bosna koji je do prosle godine bio sportski gigant u BiH a sad je skoro za druge lige. Bar sto se tice Sarajeva sport su ubili i unistili SDA i SBiH i sto se mene tice sjeme im se zatrlo. Kad vidim da je direktor olimpisjkog bazena Otoka Mujo Gec gadi mi se otici u taj objekat koji vodi jedan lazov koji se predstavlja kao organizator otpora kojeg su AID-ovi mracnjaci 92 godine doveli u opcinu Novo Sarajevo gdje je pisao pozive vec poginulim borcima. Dobio je ni za sta vojnu penziju i sada ubire dobru platu kao direktor bazena koji je pod patronatom SDA. Pitanje je dana kada ce taj objekat propasti i biti onemoguceno stotinama djecaka i djevojcica da se bave plivanjem i vodenim sportovima. Naravno kompletan kadar koji je zaposlen na tom bazenu je baziran na nepotizmu, rodjackim vezama i naravno SDA poklonicima. Kada sport predje u ruke sportista, ljudi koji su se skolovali za tu oblast onda mozemo nesto i ocekivati a do tada "SDA demokratija" sa Teletabisom na celu koji se udomio bolje u Sarajevu nego oni koji su tu porodicno vijekovima.
Post Reply