SDA-All about

mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#74626 Re: SDA-All about

Post by mirza_15 »

Ništa onda. Da ne bi "vrijeđao inteligenciju građana" ponudiš nepoznata, možda i kvalitetna imena, svi se pitaju ko su ovi i osvojiš par mandata manje. Ili postaviš poznatu ličnost koja će kasnije odustati pa uđe i taj kojeg niko ne zna, a par je pozicija niže. Normalno je da stranke, na liste postavljaju kandidate za koje vjeruju da će im donijeti glasove jer na izbore izlaze da bi ih osvojili što više, sa njima što više mandata i možda vlast. Nije vrijeđanje inteligencije ako to, očigledno, tako funkcioniše. Suludo bi bilo odreći se mandata (množina :mrgreen: ) radi "političke korektnosti" jer ako ne osvojiš vlast možeš svoju "političku korektnost" staviti ispred TV aparata naredne 4 godine i gledati Devića kako predsjedava skupštinom, a DIA ili Efendića kao premijera. Nije zabranjeno i ja nemam nikakav problem sa tim.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#74627 Re: SDA-All about

Post by Styling »

mirza_15 wrote: 04/07/2022 15:29 Ništa onda. Da ne bi "vrijeđao inteligenciju građana" ponudiš nepoznata, možda i kvalitetna imena, svi se pitaju ko su ovi i osvojiš par mandata manje. Ili postaviš poznatu ličnost koja će kasnije odustati pa uđe i taj kojeg niko ne zna, a par je pozicija niže. Normalno je da stranke, na liste postavljaju kandidate za koje vjeruju da će im donijeti glasove jer na izbore izlaze da bi ih osvojili što više, sa njima što više mandata i možda vlast. Nije vrijeđanje inteligencije ako to, očigledno, tako funkcioniše. Suludo bi bilo odreći se mandata (množina :mrgreen: ) radi "političke korektnosti" jer ako ne osvojiš vlast možeš svoju "političku korektnost" staviti ispred TV aparata naredne 4 godine i gledati Devića kako predsjedava skupštinom, a DIA ili Efendića kao premijera. Nije zabranjeno i ja nemam nikakav problem sa tim.
Zasto mislis da bi osvojio par mandata manje ako ponudis kvalitetne ljude iz baze koji su relativno nepoznati. Ti ljudi bi dali sve od sebe da se angazuju na terenu i donesu glasove. Ionako baza uvijek radi na kampanji a guzonje se pojave samo na nekimvelikim skupovima. Osim Dine i Ede na proslim opstim izborima na listi NIP-a nije bilo nijedno poznato ime pa su ljudi usli u skupstinu i izbirikali se. Ne mozes ni znati kakve ljude imas dok im ne das sansu. Ovako se samo vrte jedni te isti.
User avatar
drug_profi
Posts: 50202
Joined: 16/07/2012 16:00

#74628 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Pa nismo mi otkrivali toplu vodu.
Zna se kako se liste promoviraju.
Neko stavi pjevaca, neko klovna, neko vjesticu...
A u stvari bi trebalo staviti pravnike i ekonomiste. Ali... :-)
User avatar
dembele
Posts: 2723
Joined: 19/06/2014 09:15

#74629 Re: SDA-All about

Post by dembele »

Kažu predsjednik Ukrajine Zelenski, zvao Bakira u vezi tužbe Ukrajine protiv Rusije pred Međunarodnim sudom pravde.

Čuo da je Bakir uspješno tužio i oderao Srbiju samo tako, da još ne znaju šta ih je snašlo pa se traži pravni savjet od Baketa kako da se uspješno tuži Rusija.

Bake rekao:Dolazim u Kijev, zovite mi dvojicu Softića i Zvizdića
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#74630 Re: SDA-All about

Post by mirza_15 »

Styling wrote: 04/07/2022 15:37
mirza_15 wrote: 04/07/2022 15:29 Ništa onda. Da ne bi "vrijeđao inteligenciju građana" ponudiš nepoznata, možda i kvalitetna imena, svi se pitaju ko su ovi i osvojiš par mandata manje. Ili postaviš poznatu ličnost koja će kasnije odustati pa uđe i taj kojeg niko ne zna, a par je pozicija niže. Normalno je da stranke, na liste postavljaju kandidate za koje vjeruju da će im donijeti glasove jer na izbore izlaze da bi ih osvojili što više, sa njima što više mandata i možda vlast. Nije vrijeđanje inteligencije ako to, očigledno, tako funkcioniše. Suludo bi bilo odreći se mandata (množina :mrgreen: ) radi "političke korektnosti" jer ako ne osvojiš vlast možeš svoju "političku korektnost" staviti ispred TV aparata naredne 4 godine i gledati Devića kako predsjedava skupštinom, a DIA ili Efendića kao premijera. Nije zabranjeno i ja nemam nikakav problem sa tim.
Zasto mislis da bi osvojio par mandata manje ako ponudis kvalitetne ljude iz baze koji su relativno nepoznati. Ti ljudi bi dali sve od sebe da se angazuju na terenu i donesu glasove. Ionako baza uvijek radi na kampanji a guzonje se pojave samo na nekimvelikim skupovima. Osim Dine i Ede na proslim opstim izborima na listi NIP-a nije bilo nijedno poznato ime pa su ljudi usli u skupstinu i izbirikali se. Ne mozes ni znati kakve ljude imas dok im ne das sansu. Ovako se samo vrte jedni te isti.
Dat ćeš im šansu jer će "kapitalci" donijeti glasove, a onda možda i odustati. Oni će ih progurati svojim glasovima, a onda će imati 4 godine da se dokazuju. To sa predstavljanjem na terenu može proći na lokalnim izborima. Kada pričamo o Kantonu ili šire ako već nisi nešto radio ili ako raji nisi poznat po nećemu drugom teško ćeš do velikog broja glasova stanovnika 9 općina sa lijepom pričom i projektima koje bi raja, kao, trebala da prepozna. A daleko su veće šanse da to bude smatrano šupljom predizbornom. Predstaviti se možeš tako što dobiješ šansu kao ministar ili ako si već zastupnik. Iz anonimnosti do velikog broja glasova je gotovo nemoguće doći na općim izborima. Svi, već sada, komentarišu koliko je "jaka" lista na osnovu imena na njoj. Zamisli da je prvih 10 totalnih anonimusa.
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#74631 Re: SDA-All about

Post by mirza_15 »

drug_profi wrote: 04/07/2022 15:40 Pa nismo mi otkrivali toplu vodu.
Zna se kako se liste promoviraju.
Neko stavi pjevaca, neko klovna, neko vjesticu...
A u stvari bi trebalo staviti pravnike i ekonomiste. Ali... :-)
Na svu sreću malo smo sazrili pa nema više baš pjevaća, a vidim da i poznati sportisti lagano izlaze iz mode mada se oni još uvijek nekako drže. :mrgreen:
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#74632 Re: SDA-All about

Post by Styling »

mirza_15 wrote: 04/07/2022 15:48
Styling wrote: 04/07/2022 15:37

Zasto mislis da bi osvojio par mandata manje ako ponudis kvalitetne ljude iz baze koji su relativno nepoznati. Ti ljudi bi dali sve od sebe da se angazuju na terenu i donesu glasove. Ionako baza uvijek radi na kampanji a guzonje se pojave samo na nekimvelikim skupovima. Osim Dine i Ede na proslim opstim izborima na listi NIP-a nije bilo nijedno poznato ime pa su ljudi usli u skupstinu i izbirikali se. Ne mozes ni znati kakve ljude imas dok im ne das sansu. Ovako se samo vrte jedni te isti.
Dat ćeš im šansu jer će "kapitalci" donijeti glasove, a onda možda i odustati. Oni će ih progurati svojim glasovima, a onda će imati 4 godine da se dokazuju. To sa predstavljanjem na terenu može proći na lokalnim izborima. Kada pričamo o Kantonu ili šire ako već nisi nešto radio ili ako raji nisi poznat po nećemu drugom teško ćeš do velikog broja glasova stanovnika 9 općina sa lijepom pričom i projektima koje bi raja, kao, trebala da prepozna. A daleko su veće šanse da to bude smatrano šupljom predizbornom. Predstaviti se možeš tako što dobiješ šansu kao ministar ili ako si već zastupnik. Iz anonimnosti do velikog broja glasova je gotovo nemoguće doći na općim izborima. Svi, već sada, komentarišu koliko je "jaka" lista na osnovu imena na njoj. Zamisli da je prvih 10 totalnih anonimusa.
Haj, dobro. Kao sto rekoh, isti se vrte u krug. Znaci, ovi poznati da nisu na listama ne bi radili na terenu da ovi anonimni dobiju glasove. Valjda se radi za stranku i cijelu listu a ne za pojedinca.
DonieBrasco
Posts: 15232
Joined: 31/08/2016 16:09

#74633 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izrican ... /220704115

U izbornoj godini da neko bude presuđen za kriminal, ma hajte molim vas !

Od 2016. traje slucaj. :lol:

Kao da gledam da ce Novalica, Solaka, Fikreta malinara i respiratore da oslobode krajem augusta ili pocetkom septembra ! Da mogu herojski na izbore izaci.
User avatar
drug_profi
Posts: 50202
Joined: 16/07/2012 16:00

#74634 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

DonieBrasco wrote: 04/07/2022 19:51 https://www.klix.ba/vijesti/bih/izrican ... /220704115

U izbornoj godini da neko bude presuđen za kriminal, ma hajte molim vas !

Od 2016. traje slucaj. :lol:

Kao da gledam da ce Novalica, Solaka, Fikreta malinara i respiratore da oslobode krajem augusta ili pocetkom septembra ! Da mogu herojski na izbore izaci.
E da hoce, to bi bilo super. Narod ipak zna da je tu bio kolosalan lopovluk.
Bolje bi stranka prosla kad bi im dali onako uslovne, a malinara povaliti, da ispadne da je i Fadila prevario, koji je jel, htio samo najbolje.
konami666
Posts: 2428
Joined: 11/05/2015 21:57

#74635 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

Ma narod je glup, zato se i zove narod. Ja se samo nadam da je vise onih kojima je došlo iz guzice u glavu od onih kojima je još u guzici.
konami666
Posts: 2428
Joined: 11/05/2015 21:57

#74636 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

Ako Bakir uzme ove izbore znaci da se ide na dalje cijepanje Bosne na tri dijela između plemena. Glasači to jest ovce će pokazati da li su za građansku I Europsku BiH ili bliskoistočni Bakirov kalifat u Europi. Nije ni čudo sto je EU rekla da kandidatski status ide tek poslije izbora (zavisno ko pobijedi naravno). Meni je zao onih koji nisu za bakirov fildžan kalifat a bit će prisiljeni da žive tu. Onda je bolje se preseliti u hrvatsku/srpsku enklavu.
Hakiz
Posts: 39908
Joined: 30/07/2015 20:01

#74637 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

mirza_15 wrote: 04/07/2022 15:48
Styling wrote: 04/07/2022 15:37

Zasto mislis da bi osvojio par mandata manje ako ponudis kvalitetne ljude iz baze koji su relativno nepoznati. Ti ljudi bi dali sve od sebe da se angazuju na terenu i donesu glasove. Ionako baza uvijek radi na kampanji a guzonje se pojave samo na nekimvelikim skupovima. Osim Dine i Ede na proslim opstim izborima na listi NIP-a nije bilo nijedno poznato ime pa su ljudi usli u skupstinu i izbirikali se. Ne mozes ni znati kakve ljude imas dok im ne das sansu. Ovako se samo vrte jedni te isti.
Dat ćeš im šansu jer će "kapitalci" donijeti glasove, a onda možda i odustati. Oni će ih progurati svojim glasovima, a onda će imati 4 godine da se dokazuju. To sa predstavljanjem na terenu može proći na lokalnim izborima. Kada pričamo o Kantonu ili šire ako već nisi nešto radio ili ako raji nisi poznat po nećemu drugom teško ćeš do velikog broja glasova stanovnika 9 općina sa lijepom pričom i projektima koje bi raja, kao, trebala da prepozna. A daleko su veće šanse da to bude smatrano šupljom predizbornom. Predstaviti se možeš tako što dobiješ šansu kao ministar ili ako si već zastupnik. Iz anonimnosti do velikog broja glasova je gotovo nemoguće doći na općim izborima. Svi, već sada, komentarišu koliko je "jaka" lista na osnovu imena na njoj. Zamisli da je prvih 10 totalnih anonimusa.
A ako ja zbog kapitalaca dam svoj glas, a oni odustanu da bi perspektivni anonimusi sjeli, onda sam prevaren.

Daje li se glas stranci ili ljudima koji je čine, a koji su na listi?
giannibelif
Posts: 1910
Joined: 28/01/2017 22:11

#74638 Re: SDA-All about

Post by giannibelif »

Ja imam načelni dogovor sa ženom da ukoliko ostane sve isto od oktobra, razmišlja o pakovanju. Uskoro na porodiljskom će imati vremena da uči talijanski, spremio sam joj štivo i pomalo uči sa mnom, a ja ću svoj udio u poslu predati ortaku potpuno. U takvoj državi prvobitnih pećinskih zajednica ne želim da živim i ne želim to napraviti svom djetetu sutra. Oboje smo za bolje stvoreni, ma koliko voljeli ovu zemlju i svoje najbliže.
User avatar
Login77777
Posts: 8549
Joined: 18/05/2021 09:11

#74639 Re: SDA-All about

Post by Login77777 »

Hakiz wrote: 05/07/2022 11:15
mirza_15 wrote: 04/07/2022 15:48

Dat ćeš im šansu jer će "kapitalci" donijeti glasove, a onda možda i odustati. Oni će ih progurati svojim glasovima, a onda će imati 4 godine da se dokazuju. To sa predstavljanjem na terenu može proći na lokalnim izborima. Kada pričamo o Kantonu ili šire ako već nisi nešto radio ili ako raji nisi poznat po nećemu drugom teško ćeš do velikog broja glasova stanovnika 9 općina sa lijepom pričom i projektima koje bi raja, kao, trebala da prepozna. A daleko su veće šanse da to bude smatrano šupljom predizbornom. Predstaviti se možeš tako što dobiješ šansu kao ministar ili ako si već zastupnik. Iz anonimnosti do velikog broja glasova je gotovo nemoguće doći na općim izborima. Svi, već sada, komentarišu koliko je "jaka" lista na osnovu imena na njoj. Zamisli da je prvih 10 totalnih anonimusa.
A ako ja zbog kapitalaca dam svoj glas, a oni odustanu da bi perspektivni anonimusi sjeli, onda sam prevaren.

Daje li se glas stranci ili ljudima koji je čine, a koji su na listi?
Ti svakako dajes svoj glas ljudima koji nisu anonimusi. Jest da je to zahvaljujuci sudskim procesima, ali kao sto bi jedan od tvoji rekao, „ja, i…“. :thumbup:
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#74640 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

giannibelif wrote: 05/07/2022 11:26 Ja imam načelni dogovor sa ženom da ukoliko ostane sve isto od oktobra, razmišlja o pakovanju. Uskoro na porodiljskom će imati vremena da uči talijanski, spremio sam joj štivo i pomalo uči sa mnom, a ja ću svoj udio u poslu predati ortaku potpuno. U takvoj državi prvobitnih pećinskih zajednica ne želim da živim i ne želim to napraviti svom djetetu sutra. Oboje smo za bolje stvoreni, ma koliko voljeli ovu zemlju i svoje najbliže.
Najpametniji moguci potez. :thumbup:
Da mi je manje godina, vjerovatno bih postupio tako odavno. Ovako, neka idu djeca.

Ovi Kromanjonci ovdje se ni za jos 30 godina nece pomaci s mjesta. I za 30 godina ce i dalje supljirati o istim temama "ugrozenosti" Bosnjaka, Hrvata i Srba, klepace od istih lopatom, a jedina razlika je sto ce tada ovdje biti mozda svega 1,5M stanovnika, od cega 1M penzionera.
User avatar
Login77777
Posts: 8549
Joined: 18/05/2021 09:11

#74641 Re: SDA-All about

Post by Login77777 »

Dozer wrote: 05/07/2022 12:09
giannibelif wrote: 05/07/2022 11:26 Ja imam načelni dogovor sa ženom da ukoliko ostane sve isto od oktobra, razmišlja o pakovanju. Uskoro na porodiljskom će imati vremena da uči talijanski, spremio sam joj štivo i pomalo uči sa mnom, a ja ću svoj udio u poslu predati ortaku potpuno. U takvoj državi prvobitnih pećinskih zajednica ne želim da živim i ne želim to napraviti svom djetetu sutra. Oboje smo za bolje stvoreni, ma koliko voljeli ovu zemlju i svoje najbliže.
Najpametniji moguci potez. :thumbup:
Da mi je manje godina, vjerovatno bih postupio tako odavno. Ovako, neka idu djeca.

Ovi Kromanjonci ovdje se ni za jos 30 godina nece pomaci s mjesta. I za 30 godina ce i dalje supljirati o istim temama "ugrozenosti" Bosnjaka, Hrvata i Srba, klepace od istih lopatom, a jedina razlika je sto ce tada ovdje biti mozda svega 1,5M stanovnika, od cega 1M penzionera.
Sve je do naroda. Ako se bude masovno izaslo mogu se zeleni i njihovi privjesci poraziti. Ako ne onda je narod sam kriv. Poslje nema kukanja. Evo ja cu glasati za opoziciju i ako nisam nikada u BiH zivio. To je moje sto mogu pomoci. A ako ja mogu preci preko 1000 kilometara za to onda moze i neko izdvojiti pola sata i otici glasati. Poslje izgovora nema. A nije puno sto treba uraditi tog 2.oktobra.
Do nas je. :bih:
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#74642 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Naravno da je do nas. Ja nikad nisam ni glasao za ove uhljupe, od momenta kad su se osnovali. Jos tad sam rekao, a bio sam pravo mlad, da ce razjebat' sve. I nisam fulio.
DonieBrasco
Posts: 15232
Joined: 31/08/2016 16:09

#74643 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

Klix postavio anketu za izbore, nije proslo par minuta SDA botovi uradise svoje.

:lol:
Trippylandd
Posts: 30
Joined: 03/11/2017 21:16

#74644 Re: SDA-All about

Post by Trippylandd »

Još kada bi klix nakon ove ankete objavio sve podatke, dakle odakle se najvise glasalo, a te podatke imaju sigurno. Vjerovatno bi najviše glasova iz stranih zemalja kao npr kipar ili mexico što upućuje na to da se na anketi glasa putem botova i proxy-a. Bio bi jedan jako interesantan podatak i bilo bi super ako bi to objavili radi validnosti ankete
konami666
Posts: 2428
Joined: 11/05/2015 21:57

#74645 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

giannibelif wrote: 05/07/2022 11:26 Ja imam načelni dogovor sa ženom da ukoliko ostane sve isto od oktobra, razmišlja o pakovanju. Uskoro na porodiljskom će imati vremena da uči talijanski, spremio sam joj štivo i pomalo uči sa mnom, a ja ću svoj udio u poslu predati ortaku potpuno. U takvoj državi prvobitnih pećinskih zajednica ne želim da živim i ne želim to napraviti svom djetetu sutra. Oboje smo za bolje stvoreni, ma koliko voljeli ovu zemlju i svoje najbliže.
A vidiš kako ide anketa na kliksu, počnite se vi već sad pripremati za najgori scenario. Ja ću doći samo da glasam protiv sekte sda iako ne živim u Bosni od 2010 a niti sam glasao prije. Ako opet uzmu izbore samo ću obrisati guzove sda pasosem i baciti ga u smeće jer će bukvalno biti sda kalifat pasos.
User avatar
mk ultra
Posts: 19228
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#74646 Re: SDA-All about

Post by mk ultra »

Trippylandd wrote: 05/07/2022 13:31 Još kada bi klix nakon ove ankete objavio sve podatke, dakle odakle se najvise glasalo, a te podatke imaju sigurno. Vjerovatno bi najviše glasova iz stranih zemalja kao npr kipar ili mexico što upućuje na to da se na anketi glasa putem botova i proxy-a. Bio bi jedan jako interesantan podatak i bilo bi super ako bi to objavili radi validnosti ankete
Image

slovenaćki vpn, ne moye. :(
moram sa mobitela da glasujem :mrgreen:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#74647 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

DonieBrasco wrote: 05/07/2022 13:25 Klix postavio anketu za izbore, nije proslo par minuta SDA botovi uradise svoje.

:lol:
bome nisu još...ja sad glaso za našeg Rvata Smućka i pokaza mi rezultate đe trenutno Rumenko dere Don Neonka pofino

al koliko to veze ima sa životom kliknem da glasam i na onoj listi iz RS-a...znači Vojin podera sve na klixu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

klix je vazda bio lijevo, a život desno :evil:
giannibelif
Posts: 1910
Joined: 28/01/2017 22:11

#74648 Re: SDA-All about

Post by giannibelif »

Vojin znači stiže u Predsjedništvo. Narod je rekao svoje na anketi. :mrgreen:
Last edited by giannibelif on 05/07/2022 13:41, edited 1 time in total.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#74649 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

Ja na klixu kazem SDA će pomedjet i SDA i pobjedi
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#74650 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

A gdje je ta anketa... link?
Post Reply