SDA-All about

aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#59851 Re: SDA-All about

Post by aratet »

putokaz1 wrote: 14/04/2021 00:22

Imaju kod nas predsjednika OV,malo uzima preko posla u upravi oko pasosha,malo na stimanju nogometnih utakmica ,malo ostalo
Presitan je to nivo.
Kod vas je najjači igrač na opštini postao Struja.
Ako se ovo odigra kako su zamislili. Veoma moguće da sruši vlast na opštini. Imat će pare na raspolaganju za kupovinu ljudi kao svi oni ostali zajedno.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#59852 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

Presitan je to nivo.
Kod vas je najjači igrač na opštini postao Struja.
Ako se ovo odigra kako su zamislili. Veoma moguće da sruši vlast na opštini. Imat će pare na raspolaganju za kupovinu ljudi kao svi oni zajedno.
[/quote]

To je vlast koja mu odgovara ipak su oni partneri s TK
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#59853 Re: SDA-All about

Post by aratet »

putokaz1 wrote: 14/04/2021 00:34 Presitan je to nivo.
Kod vas je najjači igrač na opštini postao Struja.
Ako se ovo odigra kako su zamislili. Veoma moguće da sruši vlast na opštini. Imat će pare na raspolaganju za kupovinu ljudi kao svi oni zajedno.
To je vlast koja mu odgovara ipak su oni partneri s TK
[/quote]

Jesu, ali nije glavni, ono što traži, ne može kako hoće.
Ako se dogode ove rokade, novi vladar iz podzemlja, za očekivati je i novu politiku SDA TK gdje bi mogao izgubiti Skopljak. Time bi u Lukavcu najviše profitirali Struja i Arapčić.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#59854 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Tempo wrote: 13/04/2021 23:40
Hakiz wrote: 13/04/2021 22:57
Billy The Pljuc wrote: 13/04/2021 22:42

Ne bih se složio s tobom, sve ove koje si pobrojao SDA je zdušno pomagala decenijama. Kad su imali priliku da ih slabe ili sjebu im članove iz same vrhuške jedva su čekali da uskoče i pomognu, braneći njih branili su svoje i kriminal.
Karadžić I kompsnija (SDS) je ipak veće zlo od bilo koga iz SDA. SNSD koji blokira razvoj države, takođe. HDZ slično. SDA je zlo, ali niže vrste. Ni za to nisu sposobni da budu vodeći...
bez da se upustam u meritum, nije mi jasno cemu sluzi ova komparacija govana?
Slažem se, apsolutno bespotrebno.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#59855 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

Tempo wrote: 13/04/2021 23:40
Hakiz wrote: 13/04/2021 22:57
Billy The Pljuc wrote: 13/04/2021 22:42

Ne bih se složio s tobom, sve ove koje si pobrojao SDA je zdušno pomagala decenijama. Kad su imali priliku da ih slabe ili sjebu im članove iz same vrhuške jedva su čekali da uskoče i pomognu, braneći njih branili su svoje i kriminal.
Karadžić I kompsnija (SDS) je ipak veće zlo od bilo koga iz SDA. SNSD koji blokira razvoj države, takođe. HDZ slično. SDA je zlo, ali niže vrste. Ni za to nisu sposobni da budu vodeći...
bez da se upustam u meritum, nije mi jasno cemu sluzi ova komparacija govana?
Znaš ti veoma dobro komparaciju. Čak i da je SDA ista kao HDZ i SNSD po lopovluku ove dvije druge stranke idu korak dalje i podržavaju agresiju, etničko čišćenje, genocid i podjelu države i zato su još gore.
Ali prepoznaje se kuda ovo sve vodi.
Sve tri stranke podržavaju ovo gore navedeno, ko kaže da nije treba prestati sa komparacijom govana, na tabli na Vijećnici ne bi bilo dovoljno ni da stoji "Počinili srpski zločinci iz VRS" već bi mnogi samo htjeli da stoji "Počinili iz VRS" pa ko je pripadao tome neka svako izabere šta poželi, aplaudiranje Drašku iako je četnički simpatizer, negira državu i ne razlikuje se od Dodika po nacionalizmu, euforija zbog Benjamine jer je Jevrejka/Ostali "samo da nije Bošnjakinja" pa kada se saznalo da je Bošnjakinja počela kritikovanja zbog odgovora velikosrpskim poliitčarima i počinju je polahko već tretirati kao Skaku.
Oduzimanje važnosti (u negativnom kontekstu) genocida u Srebrenici tako da se sve, pa i stanje građana KS za vrijeme pandemije (koja je globakni problem i svigdje u svijetu umiru ljudi) poredi sa Srebrenicom dok se kod pravih zločina poput paljenja Vijećnice žele promjeniti činjenice.
Ništa od ovoga što se poklapa nije slučajno.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#59856 Re: SDA-All about

Post by Styling »

User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#59857 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

madner wrote: 13/04/2021 08:25
Hank Paldum wrote: 12/04/2021 22:05
madner wrote: 12/04/2021 21:33

Govorim o stepenu asimilacije. Hank zivi u iluziji da zato sto djete slusa Bubu on uspjesno odoljeva asimilaciji. Nije jos prihvatio da sa njim identitet umire, nakon njega je to Njemac sa pozadinom migracije. Sto nije nista lose za tu osobu, nego torpedira ovaj plan da radis u EU a zivis u BiH nekad.
Nema više one Njemačke gdje bi morao postati Helmut ili se nećes nikada uklopiti u društvo. Multi kulti je toliko učinilo svoje da je Nijemac (iako je apsolutna većina) samo jedan od naroda u Njemačkoj i jedina njihova prednost je što se mora govoriti njegovim jezikom da bi se komuniciralo. Čak se i Nijemac ne trudi da asimilira stranca, važno je da radiš, doprinosiš drustvu i plaćes porez i to je to. Toliko je kultura prisutno u Njemačkoj da se ne može zaboraviti svoj identitet ni da želiš.
Ta Njemacka nije nikad ni postojala. Moji koji su 1960 i 1970 otisli su ostali Bosanci. Njihova djeca manje a unucad su Njemci. Niko ih nije tjerao. Kao ni te 90ih, kada je procent stranaca bio isti kao i sada. Ne znam kakve iluzije imas, no statistika ti je neumoljiva, Bosnjaci se odlicno asimiliraju.

Znam ja ljude gore koji bi se vratili, no realno kakav im je posao i perspektiva. Dakle do pemzije ostanu, onda su tu djeca i nema vise vilajeta osim avionom ponekad.

Tako da ako mislis da se vracas, imas jos malo fore. Glasao za SDA ili ne.
Evo samo dva mala primjera, preskoči ako ti je mrsko kliknuti.
2 momka, veoma poznati pjevači u Njemačkoj, rođeni tu, sarađuju sa Nijemcima i žive i rade u urbanim sredinama. Nisu zaboravili svoj talijanski identitet i jezik


Isti slučaj sa ovim reperima u Njemačkoj turskog porijekla

Ovaj glavni reper godinama pravi njemački hip hop, definicija integracije i onda iznenadi ovakvim pjesmama.
Ti meni o intergracijama u Njemačkoj a ja lično gledam Srbe, Bošnjake, Turke, Grke, Poljake, Rumune, komplet familije od 5 do 80 godina kako pricaju u Njemackoj na svom maternjem i obilježavaju svoje praznike.

Pa naša omladina, rast balkanskog "rapa" tipa Bube, Jale, Raste itd. koji se sve više provijaju na austrijsko tržište i sam sam čuo nekoliko puta po njemačkim ulicama da neko u autu sluša tu muziku.
Naravno da ćeš sada pomisliti i napisati "Jebote, ja navodim ozbiljne argumente a ti meni o Jalama i nekim reperima" ali u oblikovanju nečijeg identitetiteta, odbacivanjem svoje ili prihvatanjem tuđe te tinejdžerske godine su krizne i odlučujuće, i na tebe je sigurno uticalo na neki način jesi li u mladosti slušao rock, sevdalinku, turbofolk ili klasičnu muziku.
Do jedno 10 godina unazad jedan tinejdžer Bošnjak je imao izbor ili slušati Indexe i Čolića (što će 99% tinejdžera odbiti jer su to za njih djedovi) ili prihvatiti stranu muziku i sve što ide uz to i odbiti se od svega domaćeg.

Isto kao kod starijih Bošnjaka, sve to što si napisao stoji ali kod onih, ponavljam, što su otišli za vrijeme Tite, za vrijeme rata ili 1-5 godina iza rata i to je to.
Tada su ih zvali Jugosi, bili su samo Bosanci gdje nisu gledali razliku između Mehe iz Zenice i Jovana iz Zvornika jer "svi smo Bosanci" ili su poznati samo kao Muslimani pa ako nisu vjernici onda i nemaju nikakvog identiteta. Od Popisa 2013 već stvari izgledaju drugačije i Bošnjaci imaju svoj nacionalni identitet kao i svi drugi narodi.
Naravno da ima Talijana, Srba, Grka ili Poljaka čija su djeca isto oženili Nijemice ali kada su određene slave, religijski i nacionalni praznici, fešte i vjenčanja tu se svi okupe i tu njihov nacionalni identitet dolazi do izražaja i tako je od Popisa 2013. i kod Bošnjaka, od kada je i zvanično zapisano vratilo je se i samopouzdanje.

Mislili ste da SDA 90ih neće dobiti dovoljan broj glasova već Marković, mislili ste da će se veliki broj na Popisu 2013. izjasniti Bosancima, jeste li sigurni da i ovaj put niste pogriješili?
Defiancex
Posts: 86
Joined: 11/04/2021 10:25

#59858 Re: SDA-All about

Post by Defiancex »

ketronsd1
Posts: 1400
Joined: 13/06/2006 15:29

#59859 Re: SDA-All about

Post by ketronsd1 »

Defiancex wrote: 14/04/2021 09:10 Tako to rade sda teroristi
https://www.klix.ba/vijesti/bih/mostark ... /210410085
Sta kazes Hank na ovo???
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#59860 Re: SDA-All about

Post by Johnny_x »

Hakiz wrote: 13/04/2021 22:57
Billy The Pljuc wrote: 13/04/2021 22:42
Hakiz wrote: 13/04/2021 22:35

Ima većeg zla, SDS, SNSD, HDZ, ali malo ih je.
Ne bih se složio s tobom, sve ove koje si pobrojao SDA je zdušno pomagala decenijama. Kad su imali priliku da ih slabe ili sjebu im članove iz same vrhuške jedva su čekali da uskoče i pomognu, braneći njih branili su svoje i kriminal.
Karadžić I kompsnija (SDS) je ipak veće zlo od bilo koga iz SDA. SNSD koji blokira razvoj države, takođe. HDZ slično. SDA je zlo, ali niže vrste. Ni za to nisu sposobni da budu vodeći...
Da li postoji ikakva razlika izmedju Radovana Viskovica i Fadila Novalica? Ja ne vidim nijednu, obojica su tu marionete predjsednika stranke, rade samo u korist stranke, ako mogu izvuci kako novac za sebe dobro i jeste. Stavi Fadila za premijera RS, a Radovana za premijera Federacije, i nista se nece romjeniti ni u jednom entitetu. Poredi svakog SDA ministra sa ministrom iz SNSD-a ili HDZ, hoces li vidjeti razlike, ako gledas po izjavama u medijima i o "borbi" za drzavu SDA ce se tu razlikovati od ove dvije stranke, ali ako gledas ministra kako trosi poreski novca, kako provodi javne nabavke, kako zaposljava drzavne sluzbenike, apsolutno nikakva razlika ne postoji. Takodjer razlika ne postoji ni u samom njihovom obavljanju posla, rijekto koji dolazi uopste na poso, projekti stoje godinama u laticama, nista ne rade da bi poboljsali rad i efikasnost to ministarstva itd. Evo Biserka Turkovic ce vam vazdan pricati kako je ona patriota, kako se bori za drzavu, kako je njoj Bosna sve, a kad zavrsi tu pricu otici ce sa dva sluzbena vozila da obavi kupovinu za kucu, Sasa Kostarac ce vam vazdan pricati kako je ova drzva nemoguca, kako se treba raspasti, ali ce poslije te price i on otici sa sluzbenim vozilom u kupovinu. Ako narod i dalje nasjeda na ove prazne nacionalisticke floskule, dok vlasti trose nas porezni novac, onda i zasluzujemo da zivimo u ovakvoj drzavi.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#59861 Re: SDA-All about

Post by pici »

NARODNO POZORIŠTE MOSTAR
Mostarka tvrdi da je dobila otkaz nakon što je odbila platiti račune za SDA
ovo je samo kap u moru sta sdO bagra radi preko svojih direktora, nacelnika i vlada... ibretimo se dodiku i ćirilu kako strahovladu prave u svojim zapisanim terirorijama a ista bOkirova sdO to radi kako bosnjacki velikan veli na teritoriji sa bosnjackom vecinom... ev malo i od bivseg nacelnika ilidze a sadasnjeg ambasadora u maleziji...


User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#59862 Re: SDA-All about

Post by pici »

Billy The Pljuc wrote: 14/04/2021 04:32
Tempo wrote: 13/04/2021 23:40
Hakiz wrote: 13/04/2021 22:57

Karadžić I kompsnija (SDS) je ipak veće zlo od bilo koga iz SDA. SNSD koji blokira razvoj države, takođe. HDZ slično. SDA je zlo, ali niže vrste. Ni za to nisu sposobni da budu vodeći...
bez da se upustam u meritum, nije mi jasno cemu sluzi ova komparacija govana?
Slažem se, apsolutno bespotrebno.
odvlacenje paznje od vOkcina, respiratora i pljacke pa i ubistava sdO mafije... toliko su izudarani ovijeH proteklih dana da su u nokdaunu... treba im predaha da se uHavizaju, zato su upregli austrijske kocijase i mileta da trubi o raspadu BiH... a nidze vOkcina... moj nOrode koji ste bekani pa to je za ginisa... po milioniti put jedna te ista prica kad se uvaljaju u blato...
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#59863 Re: SDA-All about

Post by madner »

Hank Paldum wrote: 14/04/2021 09:05
madner wrote: 13/04/2021 08:25
Hank Paldum wrote: 12/04/2021 22:05
Nema više one Njemačke gdje bi morao postati Helmut ili se nećes nikada uklopiti u društvo. Multi kulti je toliko učinilo svoje da je Nijemac (iako je apsolutna većina) samo jedan od naroda u Njemačkoj i jedina njihova prednost je što se mora govoriti njegovim jezikom da bi se komuniciralo. Čak se i Nijemac ne trudi da asimilira stranca, važno je da radiš, doprinosiš drustvu i plaćes porez i to je to. Toliko je kultura prisutno u Njemačkoj da se ne može zaboraviti svoj identitet ni da želiš.
Ta Njemacka nije nikad ni postojala. Moji koji su 1960 i 1970 otisli su ostali Bosanci. Njihova djeca manje a unucad su Njemci. Niko ih nije tjerao. Kao ni te 90ih, kada je procent stranaca bio isti kao i sada. Ne znam kakve iluzije imas, no statistika ti je neumoljiva, Bosnjaci se odlicno asimiliraju.

Znam ja ljude gore koji bi se vratili, no realno kakav im je posao i perspektiva. Dakle do pemzije ostanu, onda su tu djeca i nema vise vilajeta osim avionom ponekad.

Tako da ako mislis da se vracas, imas jos malo fore. Glasao za SDA ili ne.
Evo samo dva mala primjera, preskoči ako ti je mrsko kliknuti.
2 momka, veoma poznati pjevači u Njemačkoj, rođeni tu, sarađuju sa Nijemcima i žive i rade u urbanim sredinama. Nisu zaboravili svoj talijanski identitet i jezik


Isti slučaj sa ovim reperima u Njemačkoj turskog porijekla

Ovaj glavni reper godinama pravi njemački hip hop, definicija integracije i onda iznenadi ovakvim pjesmama.
Ti meni o intergracijama u Njemačkoj a ja lično gledam Srbe, Bošnjake, Turke, Grke, Poljake, Rumune, komplet familije od 5 do 80 godina kako pricaju u Njemackoj na svom maternjem i obilježavaju svoje praznike.

Pa naša omladina, rast balkanskog "rapa" tipa Bube, Jale, Raste itd. koji se sve više provijaju na austrijsko tržište i sam sam čuo nekoliko puta po njemačkim ulicama da neko u autu sluša tu muziku.
Naravno da ćeš sada pomisliti i napisati "Jebote, ja navodim ozbiljne argumente a ti meni o Jalama i nekim reperima" ali u oblikovanju nečijeg identitetiteta, odbacivanjem svoje ili prihvatanjem tuđe te tinejdžerske godine su krizne i odlučujuće, i na tebe je sigurno uticalo na neki način jesi li u mladosti slušao rock, sevdalinku, turbofolk ili klasičnu muziku.
Do jedno 10 godina unazad jedan tinejdžer Bošnjak je imao izbor ili slušati Indexe i Čolića (što će 99% tinejdžera odbiti jer su to za njih djedovi) ili prihvatiti stranu muziku i sve što ide uz to i odbiti se od svega domaćeg.

Isto kao kod starijih Bošnjaka, sve to što si napisao stoji ali kod onih, ponavljam, što su otišli za vrijeme Tite, za vrijeme rata ili 1-5 godina iza rata i to je to.
Tada su ih zvali Jugosi, bili su samo Bosanci gdje nisu gledali razliku između Mehe iz Zenice i Jovana iz Zvornika jer "svi smo Bosanci" ili su poznati samo kao Muslimani pa ako nisu vjernici onda i nemaju nikakvog identiteta. Od Popisa 2013 već stvari izgledaju drugačije i Bošnjaci imaju svoj nacionalni identitet kao i svi drugi narodi.
Naravno da ima Talijana, Srba, Grka ili Poljaka čija su djeca isto oženili Nijemice ali kada su određene slave, religijski i nacionalni praznici, fešte i vjenčanja tu se svi okupe i tu njihov nacionalni identitet dolazi do izražaja i tako je od Popisa 2013. i kod Bošnjaka, od kada je i zvanično zapisano vratilo je se i samopouzdanje.

Mislili ste da SDA 90ih neće dobiti dovoljan broj glasova već Marković, mislili ste da će se veliki broj na Popisu 2013. izjasniti Bosancima, jeste li sigurni da i ovaj put niste pogriješili?
Sasvim mi je jasno da se fatas anegdota jer podaci jesu neumoljivi. Zar stvarno mislis da je neko 1990 imao ideju i zelju da se integrise? Ti si otisao svojom voljom, znas zasto, znas kako ti je bilo ovdje i znas sta si dobio. Dakle puno je manja barijera za ljude koji su pobjegli od SDA da se integrisu jer su razocarani sa BiH nego za ljude koji su pobjegli od VRSa, tada niko nije imao problema sa drzavom. Ti si tu izuzetak, nasao si izgovor da je do blokada drugih sto GRAS nije kupio tramvaje 30 godina.

I ostalo ide pod zelje i pozdravi. 70ih ili 90ih su nasi imali svoje klubove, kafane i diskoteke. Puno vise su se medjusobno druzili nego sa Njemcima. Turci su ti najdalje otisli pa imas djelove Njemacke gdje ti ne treba njemacki. No i pored svega toga, vise je Njemaca turskog porijekla nego sto je Turaka u Njemackoj.
Jos jednom pogledaj Njemacki izvjestaj o Bosnjacima ili Bosancima i kako se divno integrisu i imaju visoku stopu zenidbe van svoje zajednice. I ovo je jos u Njemackoj koja ima veliku zajednicu.
Kakvo crno prihvatanje strane muzike 90ih, znaju sve hitove turbofolka od 1980 do 2010. Da njih nema Halid bi imao jedva 10 miliona.
No to je folklor, kao i slavljenje praznika. Ono slavimo razlike, imamo drugacije korijene no svi smo Njemci. I opet nema nista pogresno u tome, samo se ti nadas da nije tako. Dovoljno ti je vidjeti koliko se nasih odreklo pasosa od 2010 (a mogli su imati dupli da su htjeli) da ti bude sve jasno.

Popis samo odrazava stanje, ne moze promjeniti nista. Moze se napraviti kampanja pa za popis da to izgleda pristojno, no onda dodju lokalni izbori, pa opsti i izgube se izbori u Srebrenici. To ti kaze koliko je dijaspora jos vezana za BiH.

To sto neko misli da je zajebao drugog jer je izmedju Dacie i Mercedesa izabrao Daciu, to je posebna prica. Jedno je bilo pametniji izbor, drugo sluzi da se kompleksi iz 1970 rjese. Ta prica o ravnopravnosti unutar zajednice je gotova, da li je 5 ili 6 baklji nikome vise ne igra ulogu. Za te price je to bio pravi izbor. Za 2020 ili 2030 poptuno pogresan.

Uglavnom ako se nadas da ce ti unuk slusati Bubu, mozda i hoce ponekad uz druge Njemacke repere koji su popularni kod djece sa migracijskom pozadinom, no za njega ce Bosna biti zanimljiva koliko i Moldavija njegove zene.

Primjer ti je upravo taj prvi pjevac, djeca mu govore samo Njemacki iako je pokusao da ih nauci Italijanski.
Defiancex
Posts: 86
Joined: 11/04/2021 10:25

#59864 Re: SDA-All about

Post by Defiancex »

Juče u lice RVI reče jednom sda govnaru brzo će doći dan kada ćemo zapucati na vas pa ko ostane
Šuti ko pička inače čivija u sda
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#59865 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

ketronsd1 wrote: 14/04/2021 09:47
Defiancex wrote: 14/04/2021 09:10 Tako to rade sda teroristi
https://www.klix.ba/vijesti/bih/mostark ... /210410085
Sta kazes Hank na ovo???
Ma laže ba.... ne bi to SDA nikad.
Ili ako se pokaže da je istina, treba tog direktora osuditi. Sigurno stranka to ne bi nikad uradila.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#59866 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

Jesu, ali nije glavni, ono što traži, ne može kako hoće.
Ako se dogode ove rokade, novi vladar iz podzemlja, za očekivati je i novu politiku SDA TK gdje bi mogao izgubiti Skopljak. Time bi u Lukavcu najviše profitirali Struja i Arapčić.
[/quote]

SDA ce 22 dobit 10 mandata a Buranija 4 ili 5,pa ce opet SDA dominirat na TK,a Buranija na lokalima,jer uvjek ce SD SBIH SBB dijelovi SDP ,dijelovi PDA,Dijelovi PZP ili NIPa stat uz SDA kad zatrrba
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#59867 Re: SDA-All about

Post by bingov buraz »

ketronsd1 wrote: 14/04/2021 09:47
Defiancex wrote: 14/04/2021 09:10 Tako to rade sda teroristi
https://www.klix.ba/vijesti/bih/mostark ... /210410085
Sta kazes Hank na ovo???
Nipotizam,Gavrilo,Kojović četnik, prodali Kladušu i Novi Travnik.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#59868 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

ketronsd1 wrote: 14/04/2021 09:47
Defiancex wrote: 14/04/2021 09:10 Tako to rade sda teroristi
https://www.klix.ba/vijesti/bih/mostark ... /210410085
Sta kazes Hank na ovo???
Za ovakve stvari postoji sud i to će se ustanoviti da li je ko kriv međutm vi ste napravili toliku farsu od sudstva, kada osude nekoga kome vama paše onda je dokaz da je osuđeni kriminalac i to se pominje godinama dok ako sud nekoga oslobodi onda vi to zovete korumpiranim sudom tako da ste vi sami uništili svaku ozbiljnu argumentaciju što se tiče kriminala.

Kome je stvarno stalo do pravedne države neće tražiti izgovor kod uhljebljenja Ivane Marić "Pa neće ona toliko dugo raditi, pa nije joj primanje baš toliko" nego bi osudili sve i Asima i Ivanu i krađu od 1000km i krađu od 1 milion i uhljebljenje gdje je plata 3000km i uhljebljenje gdje je plata 900km tako da nakon razotkrivanja ljevice i opozicije ne znam čemu ovo pseudo moralisanje.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#59869 Re: SDA-All about

Post by skafiskafsnjak »

Ahhaahaahahahha kad SDA kazu da je mlijeko crno, Hans ce stati iza toga i braniti taj stav...e tugo moja.
noviclan
Posts: 10885
Joined: 31/10/2013 06:48

#59870 Re: SDA-All about

Post by noviclan »

Nidje veze pa nije joj obezbjedjenje guralo kolicahttps://avaz.ba/vijesti/bih/644480/bise ... d-pratnjom

Image
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#59871 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Styling wrote: 14/04/2021 08:42 Malo SDA nepotizma za dobro jutro

https://pressmedia.ba/vijesti/2021/13/0 ... direktora/

:run:
Ono što je najtužnije u svemu ovome jeste činjenica da zbog ovakvih uhljebljavanja SDA trguje i daje razne ustupke drugim stranama na različitim nivoima pa smo vazda u nepovoljnoj poziciji u smislu bilo kakvog napretka.

Ono što se uporno pokušava ispinovati jeste da napredak države i društva uopšteno nije moguć prvenstveno zbog rušitelja i neprijatelja države u vidu SNSD-a i HDZ-a a ne zbog ove i ovakve SDA koja je istima omogućila apsolutnu tj. jednaku kontrolu institucija pa se svi eventualno pozitivni procesi odrađuju u dogovoru vladajućih prije svega kriminalnih organizacija, naravno negativno i na štetu naroda i države.

Uzimajući u obzir ovo a i činjenicu da gore navedene "političke" opcije imaju svoje težnje unutar ili van postojeće BiH (sasvim svejedno) dolazim do zaključka da je meni osobno najveći neprijatelj ova i ovakva SDA, mnogo veći nego oni koji otvoreno ili prikriveno pokazuju svoje stavove kontra države i društva u cjelini.

Iskreno vjerujem da ima minimum tucet forumaša visprenijih i vještijih peru od mene, isti bi daleko opširnije i argumentovanije obradili i prezentovali svu veličinu i pogubnost politike SDA kroz decenije a koja nas je dovela do ovoga što imamo danas.

Ja ću nabrojati samo neke činjenice, ne poštujući hronologiju i ne zadirući u detalje oko svih učesnika ogromnih afera koje su najčešće završavale bez kažnjavanja učesnika zbog stranačkog kadra instaliranog u tužilaštva i sudstva.

Mile Dodik, vila na Dedinju, Bobar banka, Pavlović banka, Boska, desetine drugih i između ostalog kila zlata i ikona.

Dragan Čović, popularno znan kao ćiriličar, štošta mu se može staviti na teret ali je dovoljno da spomenem Čović-Lijanovići predmet i nestajanje dokaza.

Dovoljne su ove dvije perjanice bez i da spominjem nižerangirane stranačke igrače tipa npr. Špirića i drugih, možda najbolje oslikano u slučaju Čaušević, svi znamo dokle i kako je završen taj proces po pitanju odgovornosti nekih od njih.

Nadalje svjedoci smo poteza SDA "protiv" njihovih partnera u kriminalu i zločinu, dovoljno je napisati apelacija i Bakir Izetbegović. Da ne spominjem broj procesa pokrenutih protiv zvaničnih institucija RS-a koje su učestvovale u zataškavanju genocida u Srebrenici, izmještanju kostiju pobijenih u sekundarne i tercijarne masovne grobnice godinama poslije rata. Naravno isti je 0, kao branitelji Bosne i bošnjaštva kakvim se nastoje predstaviti, sasvim je jasno ko je ove procese trebao pokretati a postoje i dokazi i svjedočanstva o istom.

Treba li spominjati uopšte svjesni pristanak na aparthejd i raseljavanje sopstvenog naroda u RS-u, pokradene milijarde u procesu "održivi povratak". Treba li spominjati spremnost na nova zaduženja u svakoj situaciji kada je to bilo potrebno njihovom partneru Dodiku i RS-u generalno.

O svemu ovome a i mnogo toga drugog bi se dala napisati opširna knjiga u više tomova gdje bi se mogli napomenuti i neki potezi čelnika i stranke u prijeratnom i ratnom razdoblju.

Ja iskreno iluzija nemam, meni lično većih neprijatelja državi i narodu nema od SDA jer da ista nije ovakva kakva jeste o kako jakom i kako pogubnom SNSD-u i HDZ-u mi bi danas pisali ili govorili.

Za kraj ove ponjave od teksta bih napisao još samo ovo - Kriminal ne poznaje ni vjeru ni naciju.
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#59872 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Ja se slažem da je SDA sada najveći neprijatelj BiH u ovim granicama. Sve što radi, radi da je opljačka.
Pa radi toga daje onima koji je ne žele sve poluge moći koje oni zatraže.

Ja sam siguran da SDA ima plan o nekoj BiH na 23% sadašnje teritorije. Gdje bi oni bili gospodari života i smrti, ugušene opozicije, kontrolisanih medija, sa Islamom kao ideologijom.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#59873 Re: SDA-All about

Post by pici »

vratimo se stvarnosti...
https://www.klix.ba/vijesti/bih/non-pap ... /210414037

STARE STAZE PROBLEMA
Non paper je važan kao i vizije o Bosni i Hercegovini, ali gdje su vakcine?
dze vOkcine sadaklije dze... ona hoda po marketima upaljenih rotacija, bOkir brani sa smuČkom Be i Ha od nekijeH papira, mile dize tenzije i prodaje prijedorske vOkcine koje su namjenjene fHukari, ćirilo kao i uvjek legitimno majoriziran, pljacke i nepotizam na sve strane... dze vOkcine... ruanda je vise vakcinisana od naske a busamo se da smo proeuropska drzava... jebo vas jansa i pahor u gujcu da vas jebo zeleni termiti... eno na samunima redovi jedno na drugom, sve iftarlije i muslimani na baterije a jedva cekaju 1 maj da okrenu janje i zaliju pivom... ma mrrsssHHHHHHHHH
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#59874 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

drug_profi wrote: 14/04/2021 11:26 Ja se slažem da je SDA sada najveći neprijatelj BiH u ovim granicama. Sve što radi, radi da je opljačka.
Pa radi toga daje onima koji je ne žele sve poluge moći koje oni zatraže.

Ja sam siguran da SDA ima plan o nekoj BiH na 23% sadašnje teritorije. Gdje bi oni bili gospodari života i smrti, ugušene opozicije, kontrolisanih medija, sa Islamom kao ideologijom.
Ako im je druže to zaista cilj onda bih se usudio reći da će njihov kraj biti daleko bolniji od onoga kako su to oni eventualno zamislili. Što neko napisa gore doći će dan kad će neke glave zaplatiti, to bi im vjerovatno bilo zadnje.
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#59875 Re: SDA-All about

Post by joint union »

pici wrote: 14/04/2021 11:32 vratimo se stvarnosti...
https://www.klix.ba/vijesti/bih/non-pap ... /210414037

STARE STAZE PROBLEMA
Non paper je važan kao i vizije o Bosni i Hercegovini, ali gdje su vakcine?
dze vOkcine sadaklije dze... ona hoda po marketima upaljenih rotacija, bOkir brani sa smuČkom Be i Ha od nekijeH papira, mile dize tenzije i prodaje prijedorske vOkcine koje su namjenjene fHukari, ćirilo kao i uvjek legitimno majoriziran, pljacke i nepotizam na sve strane... dze vOkcine... ruanda je vise vakcinisana od naske a busamo se da smo proeuropska drzava... jebo vas jansa i pahor u gujcu da vas jebo zeleni termiti... eno na samunima redovi jedno na drugom, sve iftarlije i muslimani na baterije a jedva cekaju 1 maj da okrenu janje i zaliju pivom... ma mrrsssHHHHHHHHH
Ruanda prosle godine lansirala prvi svoj satelit, pa ti vidi.
Kazu i da je Kigali danas najcistiji i jedan od najljepsih gradova u Africi.
Jedino u cemu kaskaju za nama je sto nemaju SDA.
Post Reply