SDA-All about

User avatar
Str0nz
Posts: 1270
Joined: 27/10/2021 00:45
Grijem se na: Hodza > marfi

#74476 Re: SDA-All about

Post by Str0nz »

SDA pisala Sattleru o sastanku u Briselu: Neprihvatljiv model 'predstavnika konstitutivnih naroda'

Image

SARAJEVO, (Patria) - Dragan Čović, predsjednik HDZ-a, najavio je danas nove sastanke u Briselu, ali ovoga puta otputovati bi trebali, prema njegovim riječima, samo "predstavnici konstitutivnih naroda".

Čović je poručio kako će početkom iduće sedmice razgovarati s komesarom za proširenje EU-a Oliverom Varhelyijem u Briselu.

- Ovoga puta ne na način da se pozivaju sve parlamentarne stranke, nego predstavnici tri konstitutivna naroda koji bi trebali dati odgovor na neka pitanja kada je u pitanju implementacija izbornih rezultata, proširenje, kandidatski status, odnosno politička atmosfera – pojasnio je Čović.

U vezi s tim sastankom u Briselu generalni sekretar SDA Halid Genjac pisao je ambasadoru Johannu Sattleru, šefu Delegacije Evropske unije u Bosni i Hercegovini.

- Usmenim putem predsjednik SDA Bakir Izetbegović dobio je poziv evropskog komesara za proširenje Olivera Varhelyija da 6. jula 2022. godine u Briselu prisustvuje zajedničkom sastanku sa predsjednicima SNSD-a i HDZ-a BiH, Miloradom Dodikom i Draganom Čovićem.

Tokom pozivnog razgovora nisu predočene teme i dnevni rad pomenutih sastanaka, te Vas ovim putem molim da nam nam ih dostavite u pisanoj formi - traži Genjac.

Napominjem da, dodaje u pismu, predsjednik Izetbegović ne može pristati na format razgovora ukoliko on podrazumijeva tzv. "predstavnike konstitutivnih naroda", jer takav format ne poštuje institucije i ustavnu strukturu Bosne i Hercegovine.

- Bosna i Hercegovina nije prosti zbir tri "konstitutivna naroda" i ovako reducirani format ne može donijeti nikakav rezultat, naročito nakon koordiniranog djelovanja SNSD-a i HDZ-a u Domu naroda PSBiH na rušenju zakona koji su uvjet za ispunjavanje prioriteta iz Mišljenje Evropske komisije, i dodjeljivanje kandidatskog statusa Bosni i Hercegovini.

Predsjednik Izetbegović se uvijek odazivao pozivima na sve razgovore koji su u interesu Bosne i Hercegovine, koji mogu doprinijeti poboljšanju njene funkcionalnosti i ubrzanju evropskog puta. Međutim, format u kojem se takvi razgovori vode mora uključivati insitucije BiH: Predsjedništvo BiH, prošireni Kolegij Parlamentrane skupštine BiH ili predstavnike svih parlamentranih stranaka. Ukoliko se, pak, razgovori vode na nivou političkih stranaka koje trenutno čine vladajući većinu na nivou države, onda bi razgovorima morao prisustvovati i Željko Komšić, s obzirom da je Demokratska fronta dio koalicije.

Također, želim naglasiti da je Milorad Dodik, predsjednik SNSD-a, jučer ponovo najavio secesionističke poteze, za "koje će čekati pogodan historijski trenutak", potvrđujući da ne odustaje od plana otcjepljenja entiteta RS od Bosne i Hercegovine. Takav političar ne zaslužuje sastanke u Briselu, jer se time relativiziraju i amortizuju njegove jasne i opasne prijetnje. Umjesto sastanaka u Briselu sa čelnim ljudima Evropske komisije, predsjednik SNSD-a zaslužuje hitne i efikasne sankcije od Evropske unije - naveo je Genjac u pismu.
https://nap.ba/news/95276
EME91
Posts: 344
Joined: 13/05/2018 20:28
Location: https://zdravljeizdravzivot.com/

#74477 Re: SDA-All about

Post by EME91 »

Ja sam isto rodjeni Sarajlija. Kupio sam sinu stan u Sjeverodonjecku , jer me strah . I nisam ranije ali kad vidim sta se desava glasat cu za sda. Sta sve , i kakvi sve napadi na drzavu.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#74478 Re: SDA-All about

Post by mirza_15 »

I ja sam rođeni Sarajlija što ne smatram nekom privilegijom ili prednošću, ali se uklapa u priču :mrgreen: . Kupio sam stan na kredit. Uz razne izmjene kreditnih uslova vraćat ću ga ukupno 15 godina. Još ga otplaćujem, ali je krenulo "nizbrdo" :lol: . Kupio sam ga za vrijeme vladavine SDA u KS, kada sam ga kupio spadao sam u mlade i dobio sam od šake do lakta. Zato sam ljubomoran na mlade koji su svi, bez izuzetka, dobili po 10.000 KM prošle godine. Tada nekad, kada sam ja kupovao stan, su bile neke liste, kao neki povoljni kredit, ali da ga vratiš za 5 godina. Tako nekako. Ko je to mogao ispuniti procijenite sami. Pomoć bogatim mladim osobama da bude još bogatije.

Kantonalni stambeni fond je posebna priča. Tu su stanove dobijali kadrovi poput sadašnje premijerke BPK Aide Obuće iako nije ispunjavala uslove. Ali jeste onaj najvažniji, bila je član SDA. Direktor fonda je tada bio Adnan Efendić:

https://zurnal.info/clanak/premijerka-b ... inja/23138

O malom Kaplanu je priča već ispričana.

Fakultet koji sam završio je kažu jedan od jačih ako se fakulteti mogu tako kvalifikovati. I posao koji radim je dobar, sa dobrim primanjima za bosanske uslove. Stan u Turskoj, Turkiye ili Turkije (još nisam siguran kako se ispravno piše) možda kupim u nekom drugom životu. Podrška za napaćenu sugrađanku :mrgreen:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50414
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#74479 Re: SDA-All about

Post by Bloo »

mirza_15 wrote: 28/06/2022 21:23 I ja sam rođeni Sarajlija što ne smatram nekom privilegijom ili prednošću, ali se uklapa u priču :mrgreen: . Kupio sam stan na kredit. Uz razne izmjene kreditnih uslova vraćat ću ga ukupno 15 godina. Još ga otplaćujem, ali je krenulo "nizbrdo" :lol: . Kupio sam ga za vrijeme vladavine SDA u KS, kada sam ga kupio spadao sam u mlade i dobio sam od šake do lakta. Zato sam ljubomoran na mlade koji su svi, bez izuzetka, dobili po 10.000 KM prošle godine. Tada nekad, kada sam ja kupovao stan, su bile neke liste, kao neki povoljni kredit, ali da ga vratiš za 5 godina. Tako nekako. Ko je to mogao ispuniti procijenite sami. Pomoć bogatim mladim osobama da bude još bogatije.

Kantonalni stambeni fond je posebna priča. Tu su stanove dobijali kadrovi poput sadašnje premijerke BPK Aide Obuće iako nije ispunjavala uslove. Ali jeste onaj najvažniji, bila je član SDA. Direktor fonda je tada bio Adnan Efendić:

https://zurnal.info/clanak/premijerka-b ... inja/23138

O malom Kaplanu je priča već ispričana.

Fakultet koji sam završio je kažu jedan od jačih ako se fakulteti mogu tako kvalifikovati. I posao koji radim je dobar, sa dobrim primanjima za bosanske uslove. Stan u Turskoj, Turkiye ili Turkije (još nisam siguran kako se ispravno piše) možda kupim u nekom drugom životu. Podrška za napaćenu sugrađanku :mrgreen:
Ako NiP ikada smjeni SDa na svim nivoima i bude Halid mjesto Halida, tu je tvoja šansa. :D Mali stancic tri sa tri...
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#74480 Re: SDA-All about

Post by mirza_15 »

Bloo wrote: 28/06/2022 21:43
mirza_15 wrote: 28/06/2022 21:23 I ja sam rođeni Sarajlija što ne smatram nekom privilegijom ili prednošću, ali se uklapa u priču :mrgreen: . Kupio sam stan na kredit. Uz razne izmjene kreditnih uslova vraćat ću ga ukupno 15 godina. Još ga otplaćujem, ali je krenulo "nizbrdo" :lol: . Kupio sam ga za vrijeme vladavine SDA u KS, kada sam ga kupio spadao sam u mlade i dobio sam od šake do lakta. Zato sam ljubomoran na mlade koji su svi, bez izuzetka, dobili po 10.000 KM prošle godine. Tada nekad, kada sam ja kupovao stan, su bile neke liste, kao neki povoljni kredit, ali da ga vratiš za 5 godina. Tako nekako. Ko je to mogao ispuniti procijenite sami. Pomoć bogatim mladim osobama da bude još bogatije.

Kantonalni stambeni fond je posebna priča. Tu su stanove dobijali kadrovi poput sadašnje premijerke BPK Aide Obuće iako nije ispunjavala uslove. Ali jeste onaj najvažniji, bila je član SDA. Direktor fonda je tada bio Adnan Efendić:

https://zurnal.info/clanak/premijerka-b ... inja/23138

O malom Kaplanu je priča već ispričana.

Fakultet koji sam završio je kažu jedan od jačih ako se fakulteti mogu tako kvalifikovati. I posao koji radim je dobar, sa dobrim primanjima za bosanske uslove. Stan u Turskoj, Turkiye ili Turkije (još nisam siguran kako se ispravno piše) možda kupim u nekom drugom životu. Podrška za napaćenu sugrađanku :mrgreen:
Ako NiP ikada smjeni SDa na svim nivoima i bude Halid mjesto Halida, tu je tvoja šansa. :D Mali stancic tri sa tri...
Ma nisam ja megaloman, a ne bih rekao ni da je Dino baš dobar sa Erdoganom za kakvu varijantu u Turkiye. Nema čak ni kuma tamo :mrgreen: Ako može kako ovih 10.000 KM za stan retroaktivno... :lol:
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#74481 Re: SDA-All about

Post by Login77777 »

DVIJE FIRME POD JEDNIM KROVOM: Vitezit će biti stranački podijeljen na B i H zonu

Kada HDZ i SDA namjere udruženim poduhvatom da unište neku firmu koju će poslije “rastaliti” sa njima vjernim tajkunima, istoj nema spasa. Tako je i sa “Vitezitom”. Mapa Vitezita o podjeli na “B” i “H” zonu već je iscrtana, u toku je finalizacija.
https://zurnal.info/clanak/vitezit-ce-b ... zonu/24976

Narod zna sto bi zlOja rekao. :bih: @zlajaBHF
konami666
Posts: 2505
Joined: 11/05/2015 21:57

#74482 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

Ma ljudi šta ste se uhvatili zlaje, vidite da lik trola ko profesionalac. Nema šanse da neko može biti tako glup. Ja sam ubijeđen da kad je liku dosadno, tipa kad sjedi na šolji ujutro ili ne može zaspati navečer, da ispali par komentara ovdje
zippoo87
Posts: 15545
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#74483 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

Kod proSDA-ovaca sve je moguce pa i to da su nevjerovatno glupi 🤣
User avatar
Dozer
Posts: 28384
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#74484 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Mah...sitnosicarski mogzovi koji ne vide dalje o svog nosa.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45479
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#74485 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

Bossona wrote: 28/06/2022 19:17
Nakon što je progovorila čakijaški šibicar odmah poziva TVSA da snimaju jer je znao šta će reći i da je sve iscenirano. Još jedan performans u režiji varalice i njegove šibicarske SDA sekte.
da ovo nije mater od Huizjua?
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#74486 Re: SDA-All about

Post by pici »

_Seljoberi sami sebi naprave antireklamu, treba ih pustiti ovako po citav dan da po ferhadiji i titovoj izvode perfomanse, da vide strani turisti koje mi hilibili seljobere imamo unaske.
Doticna seljanka je sarajka kolko sam ja budista.Cuj ima stan u turskoj, MRŠ u tursku jebo te erdogan i kum bOkir seljanČuro.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#74487 Re: SDA-All about

Post by mirza_15 »

Chmoljo wrote: 29/06/2022 11:50
da ovo nije mater od Huizjua?
Čudno je da se još ne zna identitet žene.
User avatar
pici
Posts: 43564
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#74488 Re: SDA-All about

Post by pici »

mirza_15 wrote: 29/06/2022 12:11
Chmoljo wrote: 29/06/2022 11:50
da ovo nije mater od Huizjua?
Čudno je da se još ne zna identitet žene.
Sarajka zna je pola logavine i sagrdzija, al u qurcu.
giannibelif
Posts: 1967
Joined: 28/01/2017 22:11

#74489 Re: SDA-All about

Post by giannibelif »

Kažem ja, scena doslovno preslikana kad Delboj angažuje Alberta kao demonstratora električnog masažera na pijaci, a ovaj propleše step poslije minutu masiranja pred okupljenim narodom. Ne znam koliki moraš biti idiot da ovo popušiš.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#74490 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

giannibelif wrote: 29/06/2022 12:35 Kažem ja, scena doslovno preslikana kad Delboj angažuje Alberta kao demonstratora električnog masažera na pijaci, a ovaj propleše step poslije minutu masiranja pred okupljenim narodom. Ne znam koliki moraš biti idiot da ovo popušiš.
:D
User avatar
dembele
Posts: 2747
Joined: 19/06/2014 09:15

#74491 Re: SDA-All about

Post by dembele »

Još da se pustila kakva tužna instrumentala kada Zaha zagrli gospođu, mislim da bi i suze krenule.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#74492 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

bluesjunior wrote: 28/06/2022 15:39 Meni nije jasno stu sa ga primili u NiP...pa jel mora komplet SDA preci u NiP?
Fakat, nema potrebe.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#74493 Re: SDA-All about

Post by mirza_15 »

dembele wrote: 29/06/2022 13:53 Još da se pustila kakva tužna instrumentala kada Zaha zagrli gospođu, mislim da bi i suze krenule.
I usporiti taj trenutak kada širi ruke i grli gospođu koja je morala stan u Turkiye da kupi. Ubaciti jednu suzu kako mu se slijeva niz obraz. "Muška, najteža". Dević u pozadini krije pogled "da mu suzu ne vide" (Dević više voli Halida). Vrhunski predizborni spot. Taman bi oslikao sve ono što SDA jeste :mrgreen:
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#74494 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

A usutili se ko kurve da su koldzu odma uvalili u zrak da im jebe mater do kraja. Ipak s tu sampioni da uniste firme do kraja i zavrse zemlju nekom svom
guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#74495 Re: SDA-All about

Post by guruguru95 »

:thumbup:
User avatar
shbc
Posts: 3344
Joined: 20/07/2012 12:13

#74496 Re: SDA-All about

Post by shbc »

Bossona wrote: 28/06/2022 19:17
made_in_sarajevo wrote: 28/06/2022 14:53 Image



to prvi u bosnjaka nek si napokon nazvao ljude pravim imenom :lol: :lol:
Nakon što je progovorila čakijaški šibicar odmah poziva TVSA da snimaju jer je znao šta će reći i da je sve iscenirano. Još jedan performans u režiji varalice i njegove šibicarske SDA sekte.
Dusmani bi rekli da je iscenirano, a on zapravo ima toliko jaku empatiju i toliko zivotnog iskustva da moze vec nakon prve rijeci procjieniti sta neko zeli da kaze i u kom pravcu ide prica 8-)
User avatar
Login77777
Posts: 8646
Joined: 18/05/2021 09:11

#74497 Re: SDA-All about

Post by Login77777 »

made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#74498 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

Login77777 wrote: 30/06/2022 07:04 zlOja sta je ovo? :izet: @zlajaBHF
https://www.klix.ba/vijesti/bih/konakov ... /220629148
laze konakovic, platio ga covic da ovo napise
made_in_sarajevo
Posts: 5579
Joined: 06/05/2013 23:05

#74499 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

On je postavio pitanje da li je normalno da se Vlada KS zadužuje 345 miliona KM, - vrhunski pravnik zahiragic zvani vepar
https://www.klix.ba/biznis/finansije/ja ... inYA4Nm6lI

Javni dug BiH u godinu dana porastao za 623 miliona KM i trenutno iznosi 12,8 milijardi KM

U ukupnom stanju javne zaduženosti, Federacija Bosne i Hercegovine učestvuje sa 51,08 posto,

sta je sad reci, ko se zaduzuje i za sta se zaduzuje. bar vlada kantona se zaduzila da bi napokon dobili javni gradski saobracaj, da nabave nesto novo, da imamo napredak, a gdje nam je napredak kod fodila?

sacekat cemo zlaju, aldina da odu kod zahirage na instrukcije sta da napisu
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#74500 Re: SDA-All about

Post by mirza_15 »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/jos-jed ... Av7fg8nJhw

a da se podsjetimo kako radi tužilaštvo KS i pod čijom je šapom. Kako su isparili svi SDA kadrovi iz optužnice za "Zadrugu":

https://zurnal.info/clanak/iz-optuznice ... ovic/21860

Mirsad Berberović - zet (200.000 KM)
Mirza Čelik
Hamed Ramić - Euroasfalt (800.000 KM)
Ramiz Duraković -Lokom
SDA kao pravno lice (oprali kao stranka 50.000 KM)

Dalida Burzić je bila glavna tužiteljica KS.
Post Reply