SDA-All about

costacurta
Posts: 3502
Joined: 05/05/2005 08:25

#71451 Re: SDA-All about

Post by costacurta »

:zoka:
Chloe wrote: 23/01/2022 13:51
teskeredzic_22 wrote: 23/01/2022 12:13

Šmrc , šmrc , kme , kme...

1.000.000 ljudi smo izgubili od 1996
Stotine sudskih procesa....
Hiljade afera , pronevjera , štela , fiktivnih "javnih nabavki" , hiljade zaposlenih rođaka , kumova , drugova..
Milionske donacije nestale u vjetar....

U najvećoj zdravstvenoj tragediji i opasnosti nakon rata , angažuje se poljoprivredna firma za nabavku respiratora...

I za sve Bakir i Sebija krivi.

E nije tako.

SVI VI KOJI STE ZDRAVIM RAZUMOM I SLOBODNOM VOLJOM ČLANOVI TE STRANKE STE KRIVI.
SVI.
Ne moraš galamiti. :)

Ne osjećam se krivom ni mrvicu. :)
Baš si i ti u SDA? :shock:
Nisam znao.
:(
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#71452 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

zippoo87 wrote: 23/01/2022 14:09
zlajaBHF wrote: 23/01/2022 11:24

Ne znam da li si prespavao 1992-1995, pa ako jesi da te napomenem da su stranke kao sto su SDS i HDZ zeljele nestanak BiH.
Sa druge strame si imao SDA, koji se borio za opstanak BiH.

Zato kazemo za SDA da je probosanska a za SDS da to nije.

Znaci probosanske stranke su one koji zele BiH, i koje vide BiH kao svoju domovinu.
Drzava ne moze opstati vise po nacionalnom kljucu...evo 30 godina na silu se pokusava i ne ide...svi su ugrozeni.
Ako SDA i dalje zeli ovako uredjenje,onda ne zwli drzavu BiH i nije probosanska.
Razumijes li ti ovo ?
Kako mislis po nacionalnom kljucu ?
Za kakvo se uredjenje bori altermnativa SDA?, za koju tvrdis da je probosanska?
Za kakve konkretne promjene?
Ukidanje entiteta?
Ukidanje Doma naroda?
User avatar
vee-jay
Posts: 8598
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#71453 Re: SDA-All about

Post by vee-jay »

konami666 wrote: 23/01/2022 11:09 Zašto se sda stavlja pod pro bosanske stranke? Zar sda nije pro bošnjačka stranka? Ne razumijem zašto je svrstavaju u pro bosanski blok kad su oni protiv ukidanja etničkih prefiksa i građanske države.
Upravo to ponavljam neumorno.

Najveci spin SDA je da se ugurala u definiciju "pro-bosanska" iako je sustinski "pro-bosnjacka".
Samim time ona kontamira tu definiciju "pro-bosanska" stavljajuci je tek na drugu stranu "pro-bosnjacke" medalje.
Sto treba da znaci - da su "pro-bosanski" tek u nijansama drugaciji od "pro-bosnjackih".

I posto je u tome bila uspjesna, time se koriste i druge nacionalne stranke HNS i SNSD.

Cilj nacionalizama je, ne dopustiti izgradnju suverenosti i identiteta cetvrte, istinske "pro-bosanske" strane.
U tome su naravno krive i same te "pro-bosanske" stranke (najvise SDP), ali u mnogome i mediji jer ne rade svoj posao.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 18982
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#71454 Re: SDA-All about

Post by teskeredzic_22 »

zippoo87 wrote: 23/01/2022 14:09
Drzava ne moze opstati vise po nacionalnom kljucu...evo 30 godina na silu se pokusava i ne ide...svi su ugrozeni.
Ako SDA i dalje zeli ovako uredjenje,onda ne zwli drzavu BiH i nije probosanska.
Razumijes li ti ovo ?
Razumio on ili ne razumio (a ne razumije) nije u tome poenta.
Srbi i Hrvati (apsolutna većina iz tih naroda) ove zemlje nisu željeli građansko uređenje.
To su legalizovali u Dejtonu.
Svaka naredni dogovor će biti u okviru Dejtona s minimalnim odstupanjima.
Treba što prije napraviti dogovor , vratiti funkcionalnu vlast da bi se spriječio egzodus mladih ljudi i rast cijena do kraja godine za 50 % i baviti se životnim pitanjima u okviru Dejtona.

Društvenim uređenjem , ukidanjem ili odstupanjima od Dejtona baviti se za 50 godina , dok nas još ima.

SDA je pragmatična ne zbog nas ili ove zemlje već zbog sebe , da mirno uživa vlast.
konami666
Posts: 2393
Joined: 11/05/2015 21:57

#71455 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

zlajaBHF wrote: 23/01/2022 11:24
konami666 wrote: 23/01/2022 11:09 Zašto se sda stavlja pod pro bosanske stranke? Zar sda nije pro bošnjačka stranka? Ne razumijem zašto je svrstavaju u pro bosanski blok kad su oni protiv ukidanja etničkih prefiksa i građanske države.
Ne znam da li si prespavao 1992-1995, pa ako jesi da te napomenem da su stranke kao sto su SDS i HDZ zeljele nestanak BiH.
Sa druge strame si imao SDA, koji se borio za opstanak BiH.

Zato kazemo za SDA da je probosanska a za SDS da to nije.

Znaci probosanske stranke su one koji zele BiH, i koje vide BiH kao svoju domovinu.
SDA se borila za stolice a ne za bih. Razlika između sda hdz i sda ne postoji
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#71456 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

konami666 wrote: 23/01/2022 17:30
zlajaBHF wrote: 23/01/2022 11:24

Ne znam da li si prespavao 1992-1995, pa ako jesi da te napomenem da su stranke kao sto su SDS i HDZ zeljele nestanak BiH.
Sa druge strame si imao SDA, koji se borio za opstanak BiH.

Zato kazemo za SDA da je probosanska a za SDS da to nije.

Znaci probosanske stranke su one koji zele BiH, i koje vide BiH kao svoju domovinu.
SDA se borila za stolice a ne za bih. Razlika između sda hdz i sda ne postoji
Jasno mi je da tako razmisljate vi, koji Bosnjacima niste cak ni nacionalnost priznavali.

Vi bi se sutra dogovorili sa Coviem i Dodikom da nije Bosnjaka......ali ne moze
Bossona
Posts: 5117
Joined: 21/12/2020 03:28

#71457 Re: SDA-All about

Post by Bossona »

zlajaBHF wrote: 23/01/2022 11:30
Anquilla wrote: 23/01/2022 00:20

Šta je NS uradila u Mostaru? Ostali dosljedni kad su rekli da neće glasati za gradonačelnika ni iz SDA ni iz HDZ-a?

Ako je tako, možeš li se sjetiti da je, glasovima poslanika SDA stranke, za člana Kolegija Doma naroda Federalnog parlamenta i za zamjenika Doma naroda Parlamenta FBiH iz reda srpskog naroda, izabran Puzigaća iz SNSD-a, umjesto Slaviše Šućura?
Kad su ga, par godina poslije, pokušali smijeniti, HDZ se pozvao na vitalni nacionalni interes :lol:?
To je SDA, voli koalciju sa HDZ-om i SNSD-om na svakom nivou vlasti, a nevjerovatno dalekovidni.
Pretpostavljam da si zbog toga na sljedećim izborima glasao za SDP :)

I da, Radončić je u koaliciji sa SDA na federalnom nivou.
Sta je NS uradila u Mostaru?

Dokazala da se radi o antibosnjackoj stranci.

Gledaj, ja ne volim NiP, niti mi se svidja danasnji SDP, ali ako moram birati izmedju njih i HDZ-a ili SDS-a koji ne zele BiH, koji podrzavaju politiku genocida, koji velicaju zlocince, koji su ustvari odgovorni za smrt 100.000 ljudi, onda bi izabrao NiP prije njih.

Znaci, razumijem da se neko ne slaze sa SDA, ali u MOostaru u kojem se desilo sto se desilo 1993. da neko moze ostati neutralan kada je HDZ u pitanju, to je po meni kartastrofa. To mi govori da je NS spremna pustiti Bosnjake niz vode, ako bude potrebno, za neke "vise" ciljeve, ako im se prilika ikad ukaze.
SANU podvala Alija i njegova SDA je bila i ostala antibosanska i antibošnjačka. Rezultati njihove trodecenijske vladavine pokazuju du su velizdajnička, krimomafijaška i munafička sekta koja je četvrtu deceniju partner neprijatelja i razbijača RBIH. Bez njih i njihovog pristanka i saučešća u antiustavnoj izdaji i podjeli RBIH svi neprijatelji i agresori su bili nemoćni.

Što se tiče Mostara i izdaje on je izdat još u vrijeme Alije, nastavljen za vrijeme Tihića i dovršen Bakirovim Mostarskim potpisom kada je pristao i na izborni zakon pa se predomislio zbog pritiska javnosti i straha da ne izgubi nadolazeće izbore. Prozivanje NS i Baralije je traženje izgovora da se spinovanjem svojim političkim slijepcima i javnosti opravdaju i operu za predaju Mostara svom kolaicionom bratu Čoviću. Mogli su oni podržati NS i oduzeti Čoviću nastavak stolovanja Mostarom ali nije mogao izigrati svog brata Čovića. ;-)

Palemer ga je provalio kada je rekao da je problem u opoziciji koja neće podržati ustavne promjene i straha izdajnika Bakira da ne izgubi na izborima zbog pristanka na izborni zakon koji je prihvatio pa se predomislio, nije ga Čović bez razloga nazivao svojim bratom.

Bakirova bratsko koaliciona ljubav sa sljedbenikom UZP ideolgije Tuđmana i Bobana je na liniji njegovog oca kojeg je Tuđman nakon agresije na RBIH i Mostar kojom je načinio UZP nad Bošnjacima pristao da bude zakićen odličjem i lentom govori i moralnom talogu veleizdajnika i bezdušnika Alije čiji je isrdak Bakir nasljednik iste politike i po pitanju Mostara, koji je predao Mostar Bobanovcu Ljubi Bešliću dok ga smrt nije razriješila stolovanja bez prava Mostaraca da glasaju duže od decenije.

Image

Treba li da te podsjetim na Bakirovu ulogu u uspostavljanju i finansiranju Čovićeve stranačke televizije koja nosi ime po presuđenoj zločinačkoj tvorevini HB ????

Image
konami666
Posts: 2393
Joined: 11/05/2015 21:57

#71458 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

zlajaBHF wrote: 23/01/2022 17:54
konami666 wrote: 23/01/2022 17:30

SDA se borila za stolice a ne za bih. Razlika između sda hdz i sda ne postoji
Jasno mi je da tako razmisljate vi, koji Bosnjacima niste cak ni nacionalnost priznavali.

Vi bi se sutra dogovorili sa Coviem i Dodikom da nije Bosnjaka......ali ne moze
A zašto Bošnjaci, zašto ne Bosanci? Ili bosnjani? Zašto je sda izabrala bas taj termin?

A sto se tiče dogovora, da je sda radila na poboljšanju standarda stanovnika i vjerovao bih ti ali nakon 30 godina lopovluka ja mislim da je jedini korak naprijed da svako dobije svoju 1/3 ili kako već se dogovore
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#71459 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

zlajaBHF wrote: 23/01/2022 15:10
zippoo87 wrote: 23/01/2022 14:09

Drzava ne moze opstati vise po nacionalnom kljucu...evo 30 godina na silu se pokusava i ne ide...svi su ugrozeni.
Ako SDA i dalje zeli ovako uredjenje,onda ne zwli drzavu BiH i nije probosanska.
Razumijes li ti ovo ?
Kako mislis po nacionalnom kljucu ?
Za kakvo se uredjenje bori altermnativa SDA?, za koju tvrdis da je probosanska?
Za kakve konkretne promjene?
Ukidanje entiteta?
Ukidanje Doma naroda?
Majko mila,jest tesko sa neukim razgovarati.
BiH treba da bude drzava gradjana/ljudi koji imaju sva ljudska i osnovna prava a da se po vjeri i nacionalnosti izjasnjavaju kako hoce i da to nije jedina i najbitnija stavka da bi covjek postojao u BiH.
Ovakvim uredjenjem su rijesio sve probleme u BiH...jer onda se neces birati po kvoti,nego po kvalitetu i karakteru i moze te birati i srbin i hrvat i bosnjak,i peder,i ostali i ko god hoce kao sto i ti mozes birati koga zelis,bez da ti ko broji krvna zrnca.
Reci ti meni sada,koga ovaj koncept ugrozava a kome donosi dobit?
Bossona
Posts: 5117
Joined: 21/12/2020 03:28

#71460 Re: SDA-All about

Post by Bossona »

Anquilla wrote: 23/01/2022 12:49
zlajaBHF wrote: 23/01/2022 11:30

Sta je NS uradila u Mostaru?

Dokazala da se radi o antibosnjackoj stranci.

Gledaj, ja ne volim NiP, niti mi se svidja danasnji SDP, ali ako moram birati izmedju njih i HDZ-a ili SDS-a koji ne zele BiH, koji podrzavaju politiku genocida, koji velicaju zlocince, koji su ustvari odgovorni za smrt 100.000 ljudi, onda bi izabrao NiP prije njih.

Znaci, razumijem da se neko ne slaze sa SDA, ali u MOostaru u kojem se desilo sto se desilo 1993. da neko moze ostati neutralan kada je HDZ u pitanju, to je po meni kartastrofa. To mi govori da je NS spremna pustiti Bosnjake niz vode, ako bude potrebno, za neke "vise" ciljeve, ako im se prilika ikad ukaze.
Da je SDA-u draži Drago Puzigaća iz SNSD-a od Slaviše Šućura koji je bio pripadnik ARBiH, to je po meni katastrofa.

To kad SDA digne ruku za izdvajanje sredstava za tv koja se naziva "Herceg Bosna", meni pokazuje da će uvijek pustiti Bošnjake niz vodu, za svoje ciljeve. I ti takve braniš?

Da budemo konkretni, građani Mostara su izabrali HDZ i SDA.
Ono malo građana Mostara koji su glas dali NS, trebaju prepoznati dosljednost stranke kad kažu ni HDZ ni SDA.
SANU podvala Alija Izetbegović je sve Srbe koji su ostali lojalni i branili RBIH izdao protivustavnim vašingtonskim potpisom i nagradio Karadžićevce daytonskim potpisom, ta velizdajnička politika trgovanja državom i građanima sa neprijateljima i rušiteljima je nastavljena i nakon Daytona.

General ARBIH Jovo Divjak je objasnio kada i kako je Alija izdao RBIH, njega i sve borce ARBIH građanske RBIH i stvorio preduslov za daytonsku veleizdaju RBiH.

Aiija i SDA su isto uradili i sa pro BIH Hrvatima, dokaz tome je nastavak bratske koalicione ljubavi sa Bobanovim nasljednicima i sljedbenicima UZP ideologije u liku i djelu Dragana Čovića.

Ivo Komšić je kod Senada direktno prozvao Bakira da je upravo on najveća opsnost po opstojnost BIH.
https://www.face.ba/vijesti/bih/ivo-kom ... MPb2Co-Nic
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#71461 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

konami666 wrote: 23/01/2022 18:39
zlajaBHF wrote: 23/01/2022 17:54

Jasno mi je da tako razmisljate vi, koji Bosnjacima niste cak ni nacionalnost priznavali.

Vi bi se sutra dogovorili sa Coviem i Dodikom da nije Bosnjaka......ali ne moze
A zašto Bošnjaci, zašto ne Bosanci? Ili bosnjani? Zašto je sda izabrala bas taj termin?

A sto se tiče dogovora, da je sda radila na poboljšanju standarda stanovnika i vjerovao bih ti ali nakon 30 godina lopovluka ja mislim da je jedini korak naprijed da svako dobije svoju 1/3 ili kako već se dogovore
Znaci vi mislite da se Bosnjaci ne trebaju zvati Bosnjaci?

Ti si primjer koliko je alternatva SDA opasna po Bosnjake.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#71462 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

Cinjenica je da su najlojalniji glasaci SDA najneobrazovaniji i da oni ne razumiju 99% politike i onog sta ko radi.
Njima samo spomeni vjeru,drzavu i oni ce glasati za SDA a da pojma nemaju a i ne zanima ih kasnije sta ce raditi Zato ovi odmah krecu u kradju i uzivanje u narodnim parama.

Pa u SDA nemas covjeka koji zna engleski jezik,da ga posaljes negdje u svijet da lobira,nemas nikog pametnog na pozicijama,pametne su otjerali iz stranke i neki se cude sto se stranka urusava.
I nije prpblem da se stranka ugasi,dosje neka nova,problem je sto nama sada Bakir moze zacementirati drzavu za dno i da se opet narednih 50 godina ne moze pomjeriti,samo da bi zastitio sebe i ove kriminalne prvake oko sebe.
A sve trojica samo spasavaju svoje gujice...zaboli ih ona stvar i za drzavom i za gradjanima i siromastvom i odlaskom i bukvalno ih zaboli za sve,samo im je cilj sto duze ostati na vlasti,da se spase sudskih procesa,jer na funkcijama dok su,imaju imunitet od gonjenja.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#71463 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

zippoo87 wrote: 23/01/2022 18:48
zlajaBHF wrote: 23/01/2022 15:10

Kako mislis po nacionalnom kljucu ?
Za kakvo se uredjenje bori altermnativa SDA?, za koju tvrdis da je probosanska?
Za kakve konkretne promjene?
Ukidanje entiteta?
Ukidanje Doma naroda?
Majko mila,jest tesko sa neukim razgovarati.
BiH treba da bude drzava gradjana/ljudi koji imaju sva ljudska i osnovna prava a da se po vjeri i nacionalnosti izjasnjavaju kako hoce i da to nije jedina i najbitnija stavka da bi covjek postojao u BiH.
Ovakvim uredjenjem su rijesio sve probleme u BiH...jer onda se neces birati po kvoti,nego po kvalitetu i karakteru i moze te birati i srbin i hrvat i bosnjak,i peder,i ostali i ko god hoce kao sto i ti mozes birati koga zelis,bez da ti ko broji krvna zrnca.
Reci ti meni sada,koga ovaj koncept ugrozava a kome donosi dobit?
Znaci ukinuti konstitutivnost naroda?

Da li si svjestan da se za to ne zalaze niti jedna stranka u BiH?

Da li znas koliko je to nerealno? Sigurno ne znas :-)
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#71464 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

zlajaBHF wrote: 23/01/2022 19:17
zippoo87 wrote: 23/01/2022 18:48
Majko mila,jest tesko sa neukim razgovarati.
BiH treba da bude drzava gradjana/ljudi koji imaju sva ljudska i osnovna prava a da se po vjeri i nacionalnosti izjasnjavaju kako hoce i da to nije jedina i najbitnija stavka da bi covjek postojao u BiH.
Ovakvim uredjenjem su rijesio sve probleme u BiH...jer onda se neces birati po kvoti,nego po kvalitetu i karakteru i moze te birati i srbin i hrvat i bosnjak,i peder,i ostali i ko god hoce kao sto i ti mozes birati koga zelis,bez da ti ko broji krvna zrnca.
Reci ti meni sada,koga ovaj koncept ugrozava a kome donosi dobit?
Znaci ukinuti konstitutivnost naroda?

Da li si svjestan da se za to ne zalaze niti jedna stranka u BiH?

Da li znas koliko je to nerealno? Sigurno ne znas :-)
Jesi li siguran da se niko ne zalaze?
😁

Pa naravno da je nerealno,kada o realnom i nerealnom odlucuju stranke koje bi se ugasile da se ukine nacionalni prefix...
Eto ja sam ti odgovorio kome ovo najvise steti...ti si izbjegao odgovor.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#71465 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

zippoo87 wrote: 23/01/2022 19:20
zlajaBHF wrote: 23/01/2022 19:17

Znaci ukinuti konstitutivnost naroda?

Da li si svjestan da se za to ne zalaze niti jedna stranka u BiH?

Da li znas koliko je to nerealno? Sigurno ne znas :-)
Jesi li siguran da se niko ne zalaze?
😁

Pa naravno da je nerealno,kada o realnom i nerealnom odlucuju stranke koje bi se ugasile da se ukine nacionalni prefix...
Eto ja sam ti odgovorio kome ovo najvise steti...ti si izbjegao odgovor.
Neozbiljno je pricati o toj temi.

Ovo je ono o cemu pricam. Vi uopste nemate realan plan. Sva politika se svodi na "SDA su lopovi"
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#71466 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

zlajaBHF wrote: 23/01/2022 19:25
zippoo87 wrote: 23/01/2022 19:20
Jesi li siguran da se niko ne zalaze?
😁

Pa naravno da je nerealno,kada o realnom i nerealnom odlucuju stranke koje bi se ugasile da se ukine nacionalni prefix...
Eto ja sam ti odgovorio kome ovo najvise steti...ti si izbjegao odgovor.
Neozbiljno je pricati o toj temi.

Ovo je ono o cemu pricam. Vi uopste nemate realan plan. Sva politika se svodi na "SDA su lopovi"
Ima plan,imaju i prijedlozi zakona ali kako ce sve stranke ucestvovati u kreiranju buducnosti drzave,kada pregovore vode tri poglavice po seoskim kafanama?
Kako da prijedlog trece strane dodje u razmatranje,kada se ne razgovara u institucijama nego u kafanama?
Hajde pojasni mi?
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#71467 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

zippoo87 wrote: 23/01/2022 19:28
zlajaBHF wrote: 23/01/2022 19:25

Neozbiljno je pricati o toj temi.

Ovo je ono o cemu pricam. Vi uopste nemate realan plan. Sva politika se svodi na "SDA su lopovi"
Ima plan,imaju i prijedlozi zakona ali kako ce sve stranke ucestvovati u kreiranju buducnosti drzave,kada pregovore vode tri poglavice po seoskim kafanama?
Kako da prijedlog trece strane dodje u razmatranje,kada se ne razgovara u institucijama nego u kafanama?
Hajde pojasni mi?
Realnost.... Bitno je koliko mozes dobiti u situaciji u kojoj se nalazis, a ne sta bi ti volio.

Cinjenica je da nam svijet nije dozvolio da imamo gradjansku BiH 1992. Svijet nas nije podrzao. Nisu ni 1995.

Srbi i Hrvati u BiH to ne zele.

Mozda ce se do toga doci jedan dan, ali danas to nije realno. Ni jedna stranka u BiH to ne spominje.
Zasto SDA za to optuzivati, kada ni drugi to ne potenciraju?
giannibelif
Posts: 1891
Joined: 28/01/2017 22:11

#71468 Re: SDA-All about

Post by giannibelif »

Ne, nego su svijet i svjetska politika i poredak pustili da prodajete domove naroda neprijateljima države, o vi veliki patrioti i zaštitnici državnih interesa. Zvijezde sa nebesa ste pokrali, zlatne zube nene bi prodali iz usta.
konami666
Posts: 2393
Joined: 11/05/2015 21:57

#71469 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

zlajaBHF wrote: 23/01/2022 19:15
konami666 wrote: 23/01/2022 18:39

A zašto Bošnjaci, zašto ne Bosanci? Ili bosnjani? Zašto je sda izabrala bas taj termin?

A sto se tiče dogovora, da je sda radila na poboljšanju standarda stanovnika i vjerovao bih ti ali nakon 30 godina lopovluka ja mislim da je jedini korak naprijed da svako dobije svoju 1/3 ili kako već se dogovore
Znaci vi mislite da se Bosnjaci ne trebaju zvati Bosnjaci?

Ti si primjer koliko je alternatva SDA opasna po Bosnjake.
Ko smo to mi? Norvezani? :D

Bošnjaci ne postoje, postoje Bosanci, Hrvati i Srbi. Svi državljani BiH su Bosanci. Ako neki od njih imaju pasos Hrvatske onda u tim pasošima piše pod nacionalnost: Hrvat. Isto tako i za Srbe.
I tako treba da bude. To se zove pro bosanska opcija.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#71470 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

zlajaBHF wrote: 23/01/2022 19:45
zippoo87 wrote: 23/01/2022 19:28
Ima plan,imaju i prijedlozi zakona ali kako ce sve stranke ucestvovati u kreiranju buducnosti drzave,kada pregovore vode tri poglavice po seoskim kafanama?
Kako da prijedlog trece strane dodje u razmatranje,kada se ne razgovara u institucijama nego u kafanama?
Hajde pojasni mi?
Realnost.... Bitno je koliko mozes dobiti u situaciji u kojoj se nalazis, a ne sta bi ti volio.

Cinjenica je da nam svijet nije dozvolio da imamo gradjansku BiH 1992. Svijet nas nije podrzao. Nisu ni 1995.

Srbi i Hrvati u BiH to ne zele.

Mozda ce se do toga doci jedan dan, ali danas to nije realno. Ni jedna stranka u BiH to ne spominje.
Zasto SDA za to optuzivati, kada ni drugi to ne potenciraju?
Znaci,cijeli svijet je protiv nas sada,samo nasi vrli nacionalisti ,oni su za narod ,drzavu i pravedno vladanje,je li ? :lol:
Ja lika pitam zasto se razgovori vode u kafanama a ne u institucijama,on meni pise o necemu kako nam "svijet" nije dozvolio a stranka koju on voli,imala samo 30 godina da radi sta hoce i kako hoce u BiH i da je uredjuje po svim mogucim i nemogucim modelima.
Oni je prodavali i predavali neprijateljima.
A uredila ju je ovako kako je sada uredjena...da nikome u BiH nije dobro,jednostavno ne postoji grupacija gradjana kojoj je dobro u BiH.

A SDA optuzujem(o) upravo zato sto je imala 30 godina da ustroji drzavu po puno boljim normama i pravednije za sve gradjane a oni ne zele to,oni su je samo sve vise i vise srozavali i unistavali a ekser u lijes je upravo ovaj egzodus naroda iz drzave.
Ko ce poslije placati poreze,ko ce zivjeti ovdje,koga ce nastavnici uciti u skolama ako nema djece i milion drugih pitanja,REALNOSTI koja ne zanima SDA a ni sestrinske stranke.
Dakle REALNOST je da SDA ne zanimaju ni gradjani ni drzava ni buducnost,nego samo taj uski krug hostaplera blizak stranackim prvacima,pa neka je i begovat od 5 kvadratnih kilometara,samo da je njihov.

Ti ako ove stvari ne razumijes ili si stvarno previse neinteligentan ili si bolestan pa ti mozak ne funkcionise.
Ja ne znam sta treba uraditi da ti napises barem jednu smislenu i razumnu recenicu na forumu?
Last edited by zippoo87 on 23/01/2022 20:24, edited 1 time in total.
Anquilla
Posts: 2389
Joined: 25/04/2016 19:31

#71471 Re: SDA-All about

Post by Anquilla »

konami666 wrote: 23/01/2022 19:58
zlajaBHF wrote: 23/01/2022 19:15

Znaci vi mislite da se Bosnjaci ne trebaju zvati Bosnjaci?

Ti si primjer koliko je alternatva SDA opasna po Bosnjake.
Ko smo to mi? Norvezani? :D

Bošnjaci ne postoje, postoje Bosanci, Hrvati i Srbi. Svi državljani BiH su Bosanci. Ako neki od njih imaju pasos Hrvatske onda u tim pasošima piše pod nacionalnost: Hrvat. Isto tako i za Srbe.
I tako treba da bude. To se zove pro bosanska opcija.
Postoje Bošnjaci, etnički, neovisno o nacionalnosti.

Evo npr., hipotetički, da državljane Srbije nazovemo "Srbijanci". To su i Adem Ljajić i Luka Jović.
Etnički, Adem je Bošnjak, Luka Srbin.

E tako su Edin Džeko, i Miroslav Stevanović, nacionalno Bosanci, etnički Bošnjak/Srbin.
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#71472 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

konami666 wrote: 23/01/2022 19:58
zlajaBHF wrote: 23/01/2022 19:15

Znaci vi mislite da se Bosnjaci ne trebaju zvati Bosnjaci?

Ti si primjer koliko je alternatva SDA opasna po Bosnjake.
Ko smo to mi? Norvezani? :D

Bošnjaci ne postoje, postoje Bosanci, Hrvati i Srbi. Svi državljani BiH su Bosanci. Ako neki od njih imaju pasos Hrvatske onda u tim pasošima piše pod nacionalnost: Hrvat. Isto tako i za Srbe.
I tako treba da bude. To se zove pro bosanska opcija.
Nisi ovo dobro formulisao,fulio si
Postoje bosnjaci,kao narod,kao sto postoje i hrvati i srbi a svi su bosanci,jer su iz drzave BiH a ne drzave Luksemburg...da su iz Luksemburga,zvali bi se luksemburzani ,jel :D
Bosanac je i rom i jevrej i ateista i neopredjeljeni i protestant...svi su bosanci ako su rodjeni u BiH i imaju taj identitet.

Problem je sto u BiH sva prava i ekskluzivitet sebi uzimaju ova tri plemena a svi ostali koji samo zele biti bosanci i zivjeti svoj zivot,ovdje nemaju nikakva prava i ne mogu kreirati politike i javni zivot.
NediM17
Posts: 21375
Joined: 05/11/2009 11:49

#71473 Re: SDA-All about

Post by NediM17 »

Dajo je uspjesan privatnik jer je u sda.
Tesko bi bio uspjesan da nije. :bih:
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#71474 Re: SDA-All about

Post by Kolinda »

zippoo87 wrote: 23/01/2022 20:05
konami666 wrote: 23/01/2022 19:58

Ko smo to mi? Norvezani? :D

Bošnjaci ne postoje, postoje Bosanci, Hrvati i Srbi. Svi državljani BiH su Bosanci. Ako neki od njih imaju pasos Hrvatske onda u tim pasošima piše pod nacionalnost: Hrvat. Isto tako i za Srbe.
I tako treba da bude. To se zove pro bosanska opcija.
Nisi ovo dobro formulisao,fulio si
Postoje bosnjaci,kao narod,kao sto postoje i hrvati i srbi a svi su bosanci,jer su iz drzave BiH a ne drzave Luksemburg...da su iz Luksemburga,zvali bi se luksemburzani ,jel :D
Bosanac je i rom i jevrej i ateista i neopredjeljeni i protestant...svi su bosanci ako su rodjeni u BiH i imaju taj identitet.

Problem je sto u BiH sva prava i ekskluzivitet sebi uzimaju ova tri plemena a svi ostali koji samo zele biti bosanci i zivjeti svoj zivot,ovdje nemaju nikakva prava i ne mogu kreirati politike i javni zivot.
Ja mislim da su svi Hercegovci :mrgreen:
zippoo87
Posts: 15290
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#71475 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

Kolinda wrote: 23/01/2022 22:02
zippoo87 wrote: 23/01/2022 20:05

Nisi ovo dobro formulisao,fulio si
Postoje bosnjaci,kao narod,kao sto postoje i hrvati i srbi a svi su bosanci,jer su iz drzave BiH a ne drzave Luksemburg...da su iz Luksemburga,zvali bi se luksemburzani ,jel :D
Bosanac je i rom i jevrej i ateista i neopredjeljeni i protestant...svi su bosanci ako su rodjeni u BiH i imaju taj identitet.

Problem je sto u BiH sva prava i ekskluzivitet sebi uzimaju ova tri plemena a svi ostali koji samo zele biti bosanci i zivjeti svoj zivot,ovdje nemaju nikakva prava i ne mogu kreirati politike i javni zivot.
Ja mislim da su svi Hercegovci :mrgreen:
i Hercegovci...to se podrazumjeva cim se napise bosanac :D
Post Reply