SDA-All about

Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#68301 Re: SDA-All about

Post by Tempo »

tandmand wrote: 26/10/2021 00:38
konami666 wrote: 26/10/2021 00:20 Hoce li žuto govno u Beograd ići AIR Srbijom ili će biti neki charter let organizovan? Pitam zbog krune da se ne ošteti a loše ceste po istočnoj Bosni
Bakirova inicijativa je na intelektualnom nivou one Rudolfa Heßa kada je sletio avionom u Britaniju.

Ni blizu. Hes je bio superinteligentni hrabri gospodin sa planom.
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#68302 Re: SDA-All about

Post by aldinjo »

Login77777 wrote: 25/10/2021 20:50 @Login7777 @Patton44 @aldinjo @Hank Paldum @bunk majoneza gang sta vi kazete na ovaj potez? :bih:
Trolu, kakve veze "majoneza gang" ima veze sa bilo čim?
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#68303 Re: SDA-All about

Post by oruzana_pobuna »

sjeticemo se mi ovog žutalja - ptice znaju kakve je hadalj sve trgovine pravio i krčmio...
User avatar
House
Posts: 46688
Joined: 17/03/2010 15:36

#68304 Re: SDA-All about

Post by House »

Tempo wrote: 26/10/2021 01:48 Polu off topic, niko ne treba da razgovara sa vucicem.
slažem se.
User avatar
dembele
Posts: 2739
Joined: 19/06/2014 09:15

#68305 Re: SDA-All about

Post by dembele »

I kako onda kritikovati traktoristu što ismijava i obezvrjeđuje državne institucije kada to isto radi i riđobrada ubleha?
User avatar
Login77777
Posts: 8634
Joined: 18/05/2021 09:11

#68306 Re: SDA-All about

Post by Login77777 »

aldinjo wrote: 26/10/2021 02:24
Login77777 wrote: 25/10/2021 20:50 @Login7777 @Patton44 @aldinjo @Hank Paldum @bunk majoneza gang sta vi kazete na ovaj potez? :bih:
Trolu, kakve veze "majoneza gang" ima veze sa bilo čim?
Pa majoneza botovi ste. Pitam sta kazete na potez ridzobradog kera…

Ili ste samo zaduzeni za Republiku Sarajevo i njenu Vladu?
Bossona
Posts: 5232
Joined: 21/12/2020 03:28

#68307 Re: SDA-All about

Post by Bossona »

Alija i njegova mladomuslimanska bratija su SANU podvala Bosni i Bošnjacima muslimanima da im ostvari višestoljetni san proširenja Srbije zapadno od Drine, što im je bio plan od Načertanija Ilije Garašanina 1844 godine. Planski je pripreman, decenijama i prijevremeno ga pustili iz zatvora pred agresiju na RBIH kao mučenika kojeg su sudili kao islamskog fundamentalistu da bi se svijetu pravdali kako brane Evropu or radikalnih islamsita.

Bakir radi za iste gazde kao i otac mu. Radi se o najvećim izdajnicima Bosne i Bošnjaka u njenoj hiljadugodišnjoj historiji.
Image
https://thebosniatimes.ba/19426/kos-to- ... -a-ko-sef/

Edhem Pašić "Dobrica Ćosić mi je 1992. rekao: "Ja sam napravio Aliju"

Alija Izetbegović je bio panislamista, ali je, vjerujem, u nekom trenutku i sam shvatio da je ta politika za BiH kontraproduktivna

Razgovarao: Danijal Hadzovic

Penzionisani diplomata i dugogodišnji ambasador Bosne i Hercegovine u arapskom svijetu Edhem Pašić u razgovoru za „Sedmicu“ otkriva šta je Dobrica Ćosić od njega tražio 1992. u Beogradu te govori o stanju u bh. diplomatiji, nastanku SDA, početku rata u BiH, ali i značaju jačanja odnosa BiH s arapsko-islamskim zemljama, posebno na ekonomskom planu.

Ponuda Ćosića
Bili ste diplomata u bivšoj Jugoslaviji, ali i Bosni i Hercegovini. Ipak, zanimljivo je to da Vas je početak rata u BiH 1992. godine zatekao u Beogradu. Kako ste Vi gledali na te događaje?

- Ispričat ću vam jedan zanimljiv događaj u vezi s tim periodom. Rat je u BiH već bio počeo, za predsjednika novoproglašene Savezne Republike Jugoslavije postavljen je Dobrica Ćosić, koji je tražio sastanak sa mnom. Sjećam se, kada sam došao, da mu je kabinet u tom trenutku izgledao poput ratišta, ljudi u uniformama stalno su ulazili i izlazili, atmosfera je bila vrlo napeta.

U kabinetu su me dočekali Ćosić i tadašnji ministar vanjskih poslova Vladislav Jovanović, koji nas je ubrzo ostavio nasamo. Ćosić i ja smo razgovarali skoro tri sata. Ponudio mi je, zbog mog bogatog diplomatskog iskustva, da mu budem savjetnik za odnose s muslimanima, lokalno, regionalno i međunarodno. Govorio je: „Aram je što se ubijaju muslimani u Bosni...“

Kako ste Vi reagirali na tu ponudu?

- Pitao sam ga zašto onda ne spriječi to masovno ubijanje muslimana. On je govorio kako su mu ruke vezane, da želi spriječiti zlo, ali da su to historijski procesi i da se moraju prihvatiti.

Ponudio mi je kabinet, lijepu sekretaricu, novca koliko želim, samo da prihvatim poziciju. I pamtit ću uvijek ono što mi je rekao na rastanku: „Alija Izetbegović bi bio veoma sretan da ovo prihvatite.“ Kada sam ga pitao kakve on ima veze s Izetbegovićem, rekao mi je doslovno: „On je moj čovjek, ja sam ga napravio.“ Objašnjavao je kako su oni dobri prijatelji, da su redovno komunicirali, kako su on i njegova porodica bezbroj puta bili kod njega u vili na Senjaku.




Tvrdite da je Izetbegović bio projekt Ćosića?

- Ne, ja to ne znam. Ja vam samo prepričavam ono što mi je Ćosić u tom trenutku rekao. No, reći ću vam da sam kasnije ja pitao Izetbegovića za ove Ćosićeve tvrdnje i on mi je rekao da su tačne. A šta je taj čovjek imao učiti od Dobrice Ćosića, to tek treba istražiti.



SDA protiv Boga
Naravno, na kraju niste prihvatili ponudu Ćosića?

- Odmah poslije sastanka zvao sam svog prijatelja, profesora međunarodnog prava Vojina Dimitrijevića da ga pitam šta misli o ovoj ideji. Rekao mi je samo: „Zaboravi na to. Ćosić je najveći prevarant kojeg je Srpkinja rodila.“ Naravno, nisam više pomišljao na to. Poslije sam bio užasnut kada sam slušao kako govori da je Bosna rak na zdravom srpskom tkivu koji treba odstraniti milom ili silom.

Da se vratimo na dio o Izetbegoviću. Kako ste Vi tada gledali na sam projekt osnivanja SDA?

- Kad je pravljena SDA, mom ocu, hafizu Ramizu Pašiću su ponudili su da bude šef stranke za srednju Bosnu. Kada su mu rekli šta će biti koncept ove stranke, on je to rezolutno odbio. Sjećam se da je govorio kako su kleronacionalne stranke protiv Boga koji nas nije stvorio razdvojene nego zajedno, a BiH ne može postojati ako nismo zajedno.

Alija Izetbegović je čak namjeravao da stranku nazove „Islamska demokratska stranka“, za šta mu je moj rahmetli otac smatrao da bi to bilo fatalno za Bošnjake. Barem je od tog imena na kraju odustao. Onda su razvijali propagandnu kampanju protiv nas, da mi je otac bio hrvatski, a ja srpski špijun.

Put u Egipat
U kojem pravcu ste krenuli nakon Beograda?

- Iz Beograda sam 1992. doslovno pobjegao u Egipat, koji je bio jedan od glavnih saveznika Jugoslavije. Moram reći da se u službenim vladinim biltenima tada pisalo krajnje negativno o BiH i našoj vladi. Iako nisam imao nikakvu formalnu funkciju, nastojao sam iskoristiti svoje diplomatske veze da utječem na egipatske vlasti da promijene stav.

Zbog čega je Egipat zauzeo takav stav?

- S jedne strane bili su vezani za Tita i savezništvo s Jugoslavijom. S druge su Aliju Izetbegovića posmatrali kao vođu bosanske verzije Muslimanskog bratstva, koje je Mubaraku bilo sinonim najvećeg zla. Putem svojih kanala sam ih uvjeravao da Izetbegović nije nikakav fundamentalista, da smo mi zemlja pod brutalnom agresijom koja se bori za pravo na postojanje, a da smo na izlazak iz Jugoslavije bili primorani.

A šta je Izetbegović, prema Vašem mišljenju, bio?

- Pa on je bio panislamista. Ali je, vjerujem, u nekom trenutku i sam shvatio da je ta politika za BiH kontraproduktivna.

oKasnije ćete postati istaknuta ličnost u bh. diplomatiji. Upoznali ste mnoge državnike i lidere, no posebno je zanimljiv bio Vaš susret s Ričardom Holbrukom (Richard Holbrook) u Njujorku...

- Holbruka sam sreo nekoliko godina nakon potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma. Rekao sam mu da na Dejton gledam kao na veliki zločin prema BiH, da se nagradio zločin te da se stvorila luđačka košulja od države. Upitao sam ga zašto nam je to napravio. Potpuno otvoreno mi je rekao kako Republiku Srpsku smatra svojom najvećom greškom u životu, no bilo je kasno.

Krah diplomatije
Kako ocjenjujete trenutno stanje u bh. diplomatiji?

- To je jedno od pitanja koja mene more. Ja sam imao tu privilegiju da sam vodio Kabinet dr. Hasana Muratovića odmah poslije Dejtona. Mi smo tada bili ti koji su, vjerovali ili ne, Srbima i Hrvatima otvarali vrata u svijetu i omogućavali im da vide nekoga iz međunarodne zajednice. Mi smo tada bili prvi u regionu po tom pitanju. Danas smo posljednji.

Zbog čega?

- Ja ne znam ni kako funkcionira današnja diplomatija. Nigdje Bosna i Hercegovina nije tako podijeljena kao u Ministarstvu vanjskih poslova. Velika je anomalija što članovi Predsjedništva imaju ekskluzivne ovlasti da vode diplomatiju, vanjsku politiku, postavljaju ambasadore.

Niko se nikome ne miješa u posao, svako ima svoje kvote i svako može postavljati za ambasadore koga hoće, svoje ljubavnice, punice, strine, niko neće reagirati na to. Rezultat toga je da imamo izuzetno nesposobne diplomatske predstavnike, čast izuzecima. A i izbor ministara vanjskih poslova je katastrofalan...

Čini se da ni muslimanski element koji imamo nismo u diplomatiji uspjeli značajnije iskoristiti, da izvučemo veću korist od islamskih zemalja, prije svega kroz značajnije investicije u BiH?

I to je problem uređenja naše države, jer oni nas ne vide kao partnera, kao kompaktnu državu s kojom mogu pregovarati. Zato se „Beograd na vodi“ ne nalazi u BiH. Ali, naravno, ima tu i do naše nesposobnosti. Evo vam jedan primjer. Kada sam službovao u Kuvajtu, urgirao sam direktno kod kuvajtskog emira da investiraju u BiH. On je obećao pomoć. Uz podršku emira, uspio sam dogovoriti s braćom Mejlem, megauspješnim poduzetnicima koji se bave investicijama u zdravstvo, da investiraju u moju rodnu Fojnicu.

Pošto tamo ima ljekovitih voda, trebali su otvoriti veliki zdravstveni centar, koji bi uključivao hotele, bolnice... Bilo je pripremljeno sve za potpisivanje ugovora, da bih ja saznao od Kuvajćana da su domaćini insistirali na tome da predsjednik upravnog odbora svega toga bude neki imam s ahmedijom i bradom koga su doveli, što su kuvajtski investitori s gnušanjem odbili. Oni su nas poslije tog iskustva prekrižili.

Reforme u Saudijskoj Arabiji
- Sjajne stvari dešavaju se u Saudijskoj Arabiji. U reformama koje je pokrenuo Muhamed ibn Salman strogo se razdvaja vjera od države. Te reforme će sigurno uspjeti. Oni imaju program pod nazivom „Vision 2030“. Prave se novi industrijski centri, grad na Crvenom moru, imat će odmah milion stanovnika, vozit će se samo električni automobili, nevjerovatno je kuda ovaj svijet ide.

Samo tri ozbiljna bogataša iz Saudije mogla bi ovu zemlju pretvoriti u raj. Oni ovdje dovode najveći šljam od investitora. I Saudijska Arabija je shvatila da taj koncept ne funkcionira i da se vjera mora odvojiti od države, a neki bi BiH da vode u suprotnom smjeru, što je tragično - navodi Pašić.

Ministricu inspirira šejh Brzina
Niste zadovoljni izborom ministara vanjskih poslova?

- Pa uzmite samo za primjer aktuelnu ministricu Biseru Turković.Stjecajem okolnosti ona je bila Alijin diplomata i to joj je jedina referenca.

Ja sam joj, kada je služila u Kataru, davao neke savjete iz diplomatije. U jednom trenutku rekla mi je kako moram pod hitno upoznati jednog šejha u Bosni...

Da taj šejh nije slučajno Halil Brzina?

- Da, upravo on. Govorila je kako oni svi, iz SDA, idu kod njega, ljube mu noge, kako on njima daje duhovnu inspiraciju te da je poručio da mora i mene dovesti. Tu sam ponudu, naravno, rezolutno odbio. Molim vas, pa kuda mi to kao društvo idemo?

https://avaz.ba/vijesti/bih/663548/edhe ... avio-aliju
User avatar
Login77777
Posts: 8634
Joined: 18/05/2021 09:11

#68308 Re: SDA-All about

Post by Login77777 »

Ide IZ po HDZ zelji. S.Z i njegova SDA pristala. :thumbup:
DonieBrasco
Posts: 15385
Joined: 31/08/2016 16:09

#68309 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

Login77777 wrote: 26/10/2021 09:53 Ide IZ po HDZ zelji. S.Z i njegova SDA pristala. :thumbup:
Jos ide u BG na noge Vucicu, to je taj branik drzave BiH. :-)

Daj hrvatima kljuc FBiH, daj srbima RS, bosnjaci ce morati napustiti BiH, a odabrni ce biti u filđan državici "grad Sarajevo" eventulano "Kanton Sarajevo" ako se Covic smiluje.
User avatar
Login77777
Posts: 8634
Joined: 18/05/2021 09:11

#68310 Re: SDA-All about

Post by Login77777 »

DonieBrasco wrote: 26/10/2021 10:40
Login77777 wrote: 26/10/2021 09:53 Ide IZ po HDZ zelji. S.Z i njegova SDA pristala. :thumbup:
Jos ide u BG na noge Vucicu, to je taj branik drzave BiH. :-)

Daj hrvatima kljuc FBiH, daj srbima RS, bosnjaci ce morati napustiti BiH, a odabrni ce biti u filđan državici "grad Sarajevo" eventulano "Kanton Sarajevo" ako se Covic smiluje.
Hoce da bude kao svoj babuka. Ili u njegovom slucaju tata.
BiH za KS. :thumbup:
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#68311 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

Neka se Bakir ne zahmeti sa Vučićem, problem sa Dodikom će mu Vasković završiti.
Sad da iznesem nekoliko tema koje ću tek obraditi, tiču se tebe lično, a saopštiću ih samo u naznakama.

Znam za koga Radiš, ko ti naređuje.

To nisu SAD, ni EU, ni Rusija; Nije ni Aleksandar Vučić.

Ti znaš da ja to znam. Kao i ime osobe koja ti direktno izdaje naredbe kako da se u kojoj situaciji ponašaš.

Po njegovom i nalogu onih za koje obojica radite namjeravaš da biološki uništitš Srbe.

Zato i drhtiš od pomisli na mene i ono što znam. Odlično znaš da ću to objaviti.

Nastavi da drhtiš, jer to neću učiniti danas, već kad ti to najmanje bude odgovaralo. Do tada ćeš već da se treseš kao prut.

Idemo dalje: Ti si Stvarni Kum NarkoKlana u Republici Srpskoj.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#68312 Re: SDA-All about

Post by Patton44 »

Login77777 wrote: 25/10/2021 20:50 @Login7777 @Patton44 @aldinjo @Hank Paldum @bunk majoneza gang sta vi kazete na ovaj potez? :bih:
:thumbup:
Kazete da necete pusku u ruke, necete da ratujete, spremni da bjezite ako zapuca, necete da pregovarate, pa koji kurac hocete gospodo, ako smijem pitat.
User avatar
vee-jay
Posts: 8722
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#68313 Re: SDA-All about

Post by vee-jay »

pici wrote: 26/10/2021 01:42
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić je prije prije tri dana rekao da ste Vi „lider Bošnjaka“ s kojim će on razgovarati u narednim sedmicama. Nažalost, Vi ste večeras javno odgovorili Vučiću na način da ste potvrdili da pristajete na takav razgovor. To je velika greška! Ustavnopravni sistem države Bosne i Hercegovine ne poznaje funkciju „lider Bošnjaka“, kao što ne poznaje ni funkcije „lider Srba“ i „lider Hrvata“. Ekvivalent funkciji predsjednika Srbije je Predsjedništvo BiH.



Dakle, s Vučićem treba da razgovaraju Željko Komšić i Šefik Džaferović, a ne Vi. Vaš odlazak u Beograd bilo bi degradiranje legalnih državnih organa Bosne i Hercegovine s nesagledivim posljedicama.
:thumbup: kome govorit, umisljenom babinom sincicu, koji je radi fotelje supruge blokirao pederaciju a u domove naroda delegirao svoje strateske partnere snsd i hdz, koji blokiraju drzavu i ucjenjuju, skupa sa ridjim govnarom...
Zasto Bakir ide u BG?

Iz jedinog - i to licnog - razloga:
Zato sto mu godi, zato sto je ON pozvan.

-------

Sada se vidi ta mudra politika Izetbegovica, koji Dzaferovica postavi (uz izbornu kradju btw) u predsjednisto, samo zato da tu nebi sjedio Zvizdic.
Ta mudrost koja je NJEMU dobra --- a UVIJEK ide kontra interesa BiH.
doktor78
Posts: 3008
Joined: 14/09/2006 11:02

#68314 Re: SDA-All about

Post by doktor78 »

https://istraga.ba/bez-krune-na-partiju ... da-dodika/
Bakir Izetbegović putuje u Beograd da oživi Milorada Dodika. U političkom životu predsjednika SDA – postoji jedna barka koja nikad neće potonuti. Kada je, u ljeto 2016. godine, Milorad Dodik doveo sebe i Republiku Srpsku na rub finansijske propasti, Izetbegović mu je, uz posredovanje Larsa Gunara Wigemarka i EU, pružio “umjetno disanje”, potpisujući besmisleni sporazum o “evropskim pitanjima”, na osnovu kojeg je manji bh. entitet dobio novac od MMF-a. Dodik je preživio i na lokalnim izborima pomeo opoziciju. Sada je opozicija življa nego ikada. Milorad Dodik očajnički traži način da se spasi. Ruka Aleksandra Vučiča mu nije dovoljna pa, zato, uskače, Bakir Izetbegović, da davljenika smjesti u svoju barku.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#68315 Re: SDA-All about

Post by pici »

Potpredsjednik SDP-a Vojin Mijatović kaže da se u međunarodnim krugovima uveliko govori o "paketu" koji će zadovoljiti tri etnonacionalna lidera u BiH.

"Dolazak SNSD-ovaca na današnje zasedanje PSBiH je ništa drugo nego kapitulacija pogubne politike Milirada Dodika. Zahtjev za smjenu ministra Podžića je puko opravdanje ili pak realizacija dogovora Milorada Dodika s međunarodnom zajednicom", smatra Mijatović.

On kaže kako se uveliko priča po krugovima međunarodne zajednice kako je Dodik pristao na vraćanje u institucije BiH, a da zauzvrat dobije Zakon o državnoj imovini po svojim željama i proglasi veliku nacionalnu pobjedu u entitetu i time dobije prostor za kampanju i još jednu pobjedu na izborima na krilima lažnog nacionalizma. Mijatović kaže da zbog toga ne čudi najava istoga na press konferenciji u Beogradu s Aleksandrom Vučićem.

"Paralelno s tim Dragan Čović se primirio jer je dobio obećanje da će proći Izborni zakon po njegovim željama. Kada ovo sve analiziramo, vidimo da je najava odlaska Bakira Izetbegovića u Beograd očigledno dio ukupnog paketa, jer su sva tri lidera etnonacionalih grupa pritisnuta najavljenim sankcijama SAD-a, a svakako je priča po istim međunarodnim krugovima kako su Bošnjaci dobili Zakon o zabrani negiranja genocida i da su tim zadovoljeni njihovi zahtjevi", dodao je Mijatović.

evo vasHeg rata i quracapalaca, trgovanje radi dobijanja uzbora i prikrivanja afera ubistava i kriminala... vuci siti a koze rastrgane...
User avatar
Login77777
Posts: 8634
Joined: 18/05/2021 09:11

#68316 Re: SDA-All about

Post by Login77777 »

Patton44 wrote: 26/10/2021 11:12
Login77777 wrote: 25/10/2021 20:50 @Login7777 @Patton44 @aldinjo @Hank Paldum @bunk majoneza gang sta vi kazete na ovaj potez? :bih:
:thumbup:
Kazete da necete pusku u ruke, necete da ratujete, spremni da bjezite ako zapuca, necete da pregovarate, pa koji kurac hocete gospodo, ako smijem pitat.
Smijes naravno. Necemo da se pregovori o BiH vode u Beogradu nego u Sarajevu. A da istu vode predsjednici Drzave a ne predsjednik stranke. Necemo IZ po HDZ volji, odnosno treci entitet. Jel to puno sto se trazi?
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#68317 Re: SDA-All about

Post by pici »

SRAMOTNO
Zelene beretke odale počast Caci dan uoči odluke o podizanju spomenika njegovim žrtvama na Kazanima

Image

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zelene- ... /211026071

Udruženje ratnih veterana Zelene beretke danas je odalo počast te objavilo čitulju za Mušana Topalovića Cacu, čovjeka koji direktno stoji iza ubistava najmanje 15 građana Sarajeva srpske nacionalnosti tokom 1993. godine na lokalitetu Kazani iznad Sarajeva.

Taj odmetnuti pripadnik Armije RBiH nakon tog čina je ušao u sukob sa rukovodstvom Armije te je u vojno-policijskoj akciji 18. oktobra 1993. savladan i to tek nakon što je ubio devet pripadnika Vojne policije Armije i policije RBiH.
Zelene beretke uprkos takvom zločinu svake godine odaju počast Caci, koji je prvobitno ukopan kao NN lice, ali su 1996. godine njegovi posmrtni ostaci prebačeni na mezarje Kovači.

Upravo su pripadnici Zelenih beretki danas posjetili Kovače i odavali počast čovjeku koji je pored 17 građana na Kazanima ubio i devet pripadnika Armije koji su ga pokušali uhapsiti nakon što se odmetnuo. Tih devet pripadnika Armije (Admir Hebib, Izet Karšić, Dragan Miljanović, Jasmin Čamdžija, Kemal Kojić, Slaven Markešić, Srđan Bosiljčić, Elvir Šovšić i Hamid Humić) je ukopano u Velikom parku u Sarajevu.

A da paradoks bude veći Gradsko vijeće Sarajeva će na sutrašnjoj sjednici glasati o podizanju spomenika za ubijene građane na Kazanima po prijedlogu gradonačelnice Benjamine Karić. Na prijedlog teksta gradonačelnice Naša stranka je uputila amandman o kojem bi se Gradsko vijeće također trebalo izjasniti.

Za zločine na Kazanima pod rukovodstvom Mušana Topalovića Cace procesuirano je dvanaest njegovih vojnika. Neki su osuđeni na simbolične kazne, a neki su oslobođeni. Treba istaći da je Samir Bejtić osuđen za ratni zločin. On je 2006. bio osuđen na 14 i po godina za zločine počinjene na Kazanima, a potom je dva puta oslobođen - 2008. i 2011. godine. Bejtić je iz Njemačke izručen 2003. Predmet je vraćen na ponovno suđenje.

ono kad mislis da nemoze dublje, ove spodobe od insana te demantuju... FUJ gadite mi se...
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#68318 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

bljak :twisted:


svrakic

jos od ubistva srpskog svata se vrti prica oko njega
kad treba hinjski zakuhati
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#68319 Re: SDA-All about

Post by Johnny_x »

pici wrote: 26/10/2021 13:00
SRAMOTNO
Zelene beretke odale počast Caci dan uoči odluke o podizanju spomenika njegovim žrtvama na Kazanima

Image

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zelene- ... /211026071

Udruženje ratnih veterana Zelene beretke danas je odalo počast te objavilo čitulju za Mušana Topalovića Cacu, čovjeka koji direktno stoji iza ubistava najmanje 15 građana Sarajeva srpske nacionalnosti tokom 1993. godine na lokalitetu Kazani iznad Sarajeva.

Taj odmetnuti pripadnik Armije RBiH nakon tog čina je ušao u sukob sa rukovodstvom Armije te je u vojno-policijskoj akciji 18. oktobra 1993. savladan i to tek nakon što je ubio devet pripadnika Vojne policije Armije i policije RBiH.
Zelene beretke uprkos takvom zločinu svake godine odaju počast Caci, koji je prvobitno ukopan kao NN lice, ali su 1996. godine njegovi posmrtni ostaci prebačeni na mezarje Kovači.

Upravo su pripadnici Zelenih beretki danas posjetili Kovače i odavali počast čovjeku koji je pored 17 građana na Kazanima ubio i devet pripadnika Armije koji su ga pokušali uhapsiti nakon što se odmetnuo. Tih devet pripadnika Armije (Admir Hebib, Izet Karšić, Dragan Miljanović, Jasmin Čamdžija, Kemal Kojić, Slaven Markešić, Srđan Bosiljčić, Elvir Šovšić i Hamid Humić) je ukopano u Velikom parku u Sarajevu.

A da paradoks bude veći Gradsko vijeće Sarajeva će na sutrašnjoj sjednici glasati o podizanju spomenika za ubijene građane na Kazanima po prijedlogu gradonačelnice Benjamine Karić. Na prijedlog teksta gradonačelnice Naša stranka je uputila amandman o kojem bi se Gradsko vijeće također trebalo izjasniti.

Za zločine na Kazanima pod rukovodstvom Mušana Topalovića Cace procesuirano je dvanaest njegovih vojnika. Neki su osuđeni na simbolične kazne, a neki su oslobođeni. Treba istaći da je Samir Bejtić osuđen za ratni zločin. On je 2006. bio osuđen na 14 i po godina za zločine počinjene na Kazanima, a potom je dva puta oslobođen - 2008. i 2011. godine. Bejtić je iz Njemačke izručen 2003. Predmet je vraćen na ponovno suđenje.

ono kad mislis da nemoze dublje, ove spodobe od insana te demantuju... FUJ gadite mi se...
Ove ljude treba tuziti i to po Inzkovom zakonu. U zakonu jasno stoji da je zabranjeno velicati ratne zlocince, a Caco je dokazani ratni zlocinac. Zelene beretke su se ovim cinom izjednacile sa onim koji velicaju Ratka Mladica. Glupi Bosnjo misli da se Inzkov zakon samo odnoai na Srebrenicu.
DonieBrasco
Posts: 15385
Joined: 31/08/2016 16:09

#68320 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

Upravo su pripadnici Zelenih beretki danas posjetili Kovače i odavali počast čovjeku koji je pored 17 građana na Kazanima ubio i devet pripadnika Armije koji su ga pokušali uhapsiti nakon što se odmetnuo. Tih devet pripadnika Armije (Admir Hebib, Izet Karšić, Dragan Miljanović, Jasmin Čamdžija, Kemal Kojić, Slaven Markešić, Srđan Bosiljčić, Elvir Šovšić i Hamid Humić) je ukopano u Velikom parku u Sarajevu.
Zna li se detaljnije oko ovog pokusaja hapsenja i ubistva deset vojnika, kad se to odvijalo i kako je moglo doci do toga da toliko ljudi pogine a on izbjegne hapsenje ?
User avatar
nadžak
Posts: 2162
Joined: 04/06/2011 13:25
Location: Zenica

#68321 Re: SDA-All about

Post by nadžak »

E ovo ni u najgorim noćnim morama nisam očekivao! Svašta sam od nas balija doživio ali OVO sa godišnjicom kretena cace me je dotuklo! Pa ljudi, tko, zašto?! :( :( :(
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#68322 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

https://radiosarajevo.ba/metromahala/ja ... ine/434846

Savez kolumnista / Senad Pećanin: Bakir Izetbegović, grobar Bosne i Hercegovine
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#68323 Re: SDA-All about

Post by meridiyan »

Potpisi Alija nek je ko avlija :D
Iskrena poruka Sarajke: Ne želim da živim u islamskoj državi

Na protestima koji su jučer održani ispred OHR-a

Image
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#68324 Re: SDA-All about

Post by pici »

Johnny_x wrote: 26/10/2021 13:35
pici wrote: 26/10/2021 13:00


ono kad mislis da nemoze dublje, ove spodobe od insana te demantuju... FUJ gadite mi se...
Ove ljude treba tuziti i to po Inzkovom zakonu. U zakonu jasno stoji da je zabranjeno velicati ratne zlocince, a Caco je dokazani ratni zlocinac. Zelene beretke su se ovim cinom izjednacile sa onim koji velicaju Ratka Mladica. Glupi Bosnjo misli da se Inzkov zakon samo odnoai na Srebrenicu.
:thumbup: tacno tako, gluperde zelene misle samo genocid i UZP se zabranjuje, neka ih sad tuze srbske i hrvatske udruge i udruzenja zbog velicanje ratnog zlocinca... iskopat govno sa kovaca i metnut ga na nepoznatu lokaciju ko cica drazu...MRŠ
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#68325 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

Post Reply