SDA-All about

User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#71351 Re: SDA-All about

Post by seln »

duh_sa_sjekirom wrote: 20/01/2022 15:55 :lol:
To zlaja, samo ih argumentima...
Vrati se u Bosnu i digni ovu zemlju iz pepela
Jebo Austriju, ne mogu svaki dan jesti u rastoranu, a u Bosni bih mogao (doduse, sa ovom platom). :D
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#71352 Re: SDA-All about

Post by muhafuca »

zlajaBHF wrote: 20/01/2022 15:52
zippoo87 wrote: 20/01/2022 15:43
Imali su 30 godina da poprave sto su htjeli i urade sta su htjeli...jesu li ?
Koliko je novca doslo u BiH poslije rata i gdje je taj novac ?
Koliko novca su ukrali kroz privatizaciju?
Koliko novca kradu svake godine kroz javne nabavke...po par milijardi KM GODISNJE...znas li ti sta znaci GODISNJE.
Unistili zdravstvo,skolstvo,fondove,ojadili penzionere i radnike,unistili sve sto se i moglo unistiti i sto nije .

i onda dodje zlOja da nam prica kako je sve laz.
Pa daj evo ako je laz,daj ti navodi suprotne primjere...kad god mi napisemo nesto lose o SDA,ti napisi nesto dobro sto je SDA uradila ,eto to je najmanji problem ?

SDA je karcinom a oni koji boluju od te najteze bolesti ili imaju je u kuci kod nekog svog,znaju sta to znaci i da to razara cijele porodice i drustva...nesto najgore.
A ti i dalje nastavi sa svojim botovanjem i vjeruj i u zemlju kao ravnu plocu ako hoces...ti si svakako neko ko nema pameti u glavi,pa nije zanimljivo sa tobom pisati...jer evo od kako si na forumu,sve sto si na ovoj temi napisao su samo obicne ciste lazi...ti ocito zivis u takvom uvjerenju i ne moze tebi niko promijeniti to.
Ali zapamti da je NEZNANJE najveci covjekov neprijatelj.
To sto pises nema veze sa realnoscu.

Nasa zemlja je bila u tranziciji iz komunizma, i ta prica da je SDA pokrala radnike je suplja prica.
Privatizacija je u svakoj drzavi prosla bolno. Kralo se, i lose upravljalo, ali to je stvarnost nasih ljudi. Svi kradu drzavu gdje mogu, i to nije odlika SDA; nego nasih ljudi.

Naravno da cu nastaviti da vam govorim da lazete, kad lazete.....
ko utice na to da li se krade ili ne, ko dozvoljava i zataskava kradju ili ne, ko je odgovoran ako ne sankcionise kradju ili ne ... ?


Jel vlast koja vodi zemlju kroz tu tranziciju ili neko drugi?

Svugdje bi ljudi krali da se moze.

Nisu nasi ljudi nista specijalni po tom pitanju
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#71353 Re: SDA-All about

Post by muhafuca »

zippoo87 wrote: 20/01/2022 15:36
Cipiripi2 wrote: 20/01/2022 15:29
Bisera da sutra od Bosne i Hercegovine napravi Austriju opet bi bila kritikovana na najprimitivniji način.Njen najveći problem je što je žensko, a izgleda da psihopate koji se diče svojim liberalnim vrijednostima imaju ozbiljne probleme sa ženama
Ili je pak sto je debela a nije bitno je li zensko ili musko :lol: :lol:
Evo ti malo "liberalnog" pisanja...sta fali,kada moze Bisera po sirotinji,sto mi ne bi mogli po tovljenoj Biserki :lol:
Jah bas je kritikuju sto je zena i sto je debela.

Niko da spomene Fadila ili Baketa, sve najljepse o njima.

A samo zato sto su fit i muskarci.
User avatar
Manual
Posts: 2124
Joined: 01/10/2018 18:07

#71354 Re: SDA-All about

Post by Manual »

duh_sa_sjekirom wrote: 20/01/2022 15:55 :lol:
To zlaja, samo ih argumentima...
Vrati se u Bosnu i digni ovu zemlju iz pepela
Ne kontam likove koji i dalje furaju SDA iako nemaju koristi od njih, kao što je Zlaja.
Pa SDA nam jebala milu majku i on i dalje njih opravdava.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#71355 Re: SDA-All about

Post by seln »

Manual wrote: 20/01/2022 16:12
duh_sa_sjekirom wrote: 20/01/2022 15:55 :lol:
To zlaja, samo ih argumentima...
Vrati se u Bosnu i digni ovu zemlju iz pepela
Ne kontam likove koji i dalje furaju SDA iako nemaju koristi od njih, kao što je Zlaja.
Pa SDA nam jebala milu majku i on i dalje njih opravdava.
Rodjo u BiH na budzetu?
Ko ce ga znati....
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#71356 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

muhafuca wrote: 20/01/2022 16:10
zlajaBHF wrote: 20/01/2022 15:52

To sto pises nema veze sa realnoscu.

Nasa zemlja je bila u tranziciji iz komunizma, i ta prica da je SDA pokrala radnike je suplja prica.
Privatizacija je u svakoj drzavi prosla bolno. Kralo se, i lose upravljalo, ali to je stvarnost nasih ljudi. Svi kradu drzavu gdje mogu, i to nije odlika SDA; nego nasih ljudi.

Naravno da cu nastaviti da vam govorim da lazete, kad lazete.....
ko utice na to da li se krade ili ne, ko dozvoljava i zataskava kradju ili ne, ko je odgovoran ako ne sankcionise kradju ili ne ... ?


Jel vlast koja vodi zemlju kroz tu tranziciju ili neko drugi?

Svugdje bi ljudi krali da se moze.

Nisu nasi ljudi nista specijalni po tom pitanju
I drugi su bili vlast ili dio vlasti. Reci mi da li je iko od njih, ikad pokazao nesto bolje ili drugacije od SDA?
Da li si ikad cuo o planu koji ce nas izbaviti iz ovakve situacije od strane nekih od tih stranaka?
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#71357 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

seln wrote: 20/01/2022 16:13
Manual wrote: 20/01/2022 16:12

Ne kontam likove koji i dalje furaju SDA iako nemaju koristi od njih, kao što je Zlaja.
Pa SDA nam jebala milu majku i on i dalje njih opravdava.
Rodjo u BiH na budzetu?
Ko ce ga znati....
:lol:

Mislim da se SDA moze bolje suprostaviti neprijateljima BiH, nego i jednadruga stranka.

Takodje, mislim da je SDA bolja nego i jedna druga alternativa, kada je rijec o popravljanju ekonomske situacije u zemlji.

Drugim rijecima, SDA je jedna izbiljna stranka.

Za ove ostale mogu reci da im se cijela ideologija svodi na to da SDA ne valja. Tu sve pocinje i sve zavrasava.
Umjesto da trube o tome sta treba uraditi, oni samo pricaju sta je SDA pogresno uradila. Nekad kazu istinu, nekad lazu.

I da ponovim, ja se ne slazem sa SDA u mnogo stvari, i rekao sam da nam je skolstvo i zdravstvo na nsikim granama, sto je prvenstveno odgovornost SDA, ali govorim da je alternativa jos gora.
Lug
Posts: 2497
Joined: 09/02/2009 15:27

#71358 Re: SDA-All about

Post by Lug »

Imal' kakva cinjenica, sta je to lose Bisera uradila, a sto su drugi ministri prije nje bolje radili? Konkretno, ako moze?
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#71359 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

muhafuca wrote: 20/01/2022 16:10
zlajaBHF wrote: 20/01/2022 15:52

To sto pises nema veze sa realnoscu.

Nasa zemlja je bila u tranziciji iz komunizma, i ta prica da je SDA pokrala radnike je suplja prica.
Privatizacija je u svakoj drzavi prosla bolno. Kralo se, i lose upravljalo, ali to je stvarnost nasih ljudi. Svi kradu drzavu gdje mogu, i to nije odlika SDA; nego nasih ljudi.

Naravno da cu nastaviti da vam govorim da lazete, kad lazete.....
ko utice na to da li se krade ili ne, ko dozvoljava i zataskava kradju ili ne, ko je odgovoran ako ne sankcionise kradju ili ne ... ?


Jel vlast koja vodi zemlju kroz tu tranziciju ili neko drugi?

Svugdje bi ljudi krali da se moze.

Nisu nasi ljudi nista specijalni po tom pitanju
Meni u ovakvim diskusijama uvijek na pamet padne Egipat poslije "Arapskog proljeća".
baglama
Posts: 985
Joined: 13/11/2010 16:09

#71360 Re: SDA-All about

Post by baglama »

Lug wrote: 20/01/2022 16:45 Imal' kakva cinjenica, sta je to lose Bisera uradila, a sto su drugi ministri prije nje bolje radili? Konkretno, ako moze?
DE Bolan nesto dobro pa cemo mi o Mariji Magdaleni. :lol:
Lug
Posts: 2497
Joined: 09/02/2009 15:27

#71361 Re: SDA-All about

Post by Lug »

ovo me podsjeti na onog Begica sto je bio predsjednik NS. Nema sta niste protiv njega govorili, ne da ga branim.. ali dodje Dodikov kadar ( dajdjin :)) na njegovo mjesto i onda muk.. sve je u redu. Tako bi vi i sad. Eto vase logike i pameti.. da nije tuzno bilo bi smijesno.
Lug
Posts: 2497
Joined: 09/02/2009 15:27

#71362 Re: SDA-All about

Post by Lug »

baglama wrote: 20/01/2022 16:48
Lug wrote: 20/01/2022 16:45 Imal' kakva cinjenica, sta je to lose Bisera uradila, a sto su drugi ministri prije nje bolje radili? Konkretno, ako moze?
DE Bolan nesto dobro pa cemo mi o Mariji Magdaleni. :lol:
pa vi je napadate, red je valjda da kazete i zasto? Jeli ti to tesko shvatiti..?
zippoo87
Posts: 15367
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#71363 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

Lug wrote: 20/01/2022 16:45 Imal' kakva cinjenica, sta je to lose Bisera uradila, a sto su drugi ministri prije nje bolje radili? Konkretno, ako moze?
Ti si maloprije rekao da je ona najbolja MVP...pa daj nam malo tih cinjenica,sta je ona uradila pa je najbolja ?
Istina je da ko god da je iz SDA,on nije tu da radi,nego da krade i uhljebi svoje do sedmog koljena,kao sto je Biserka nasa uradila...pozaposljavala sinove po ambasadama.

Doduse,ako ovako gledamo,"izbilja' " je Biserka najbolja MVP...jer malo je ko kao ona zaposlio cijelu famEliju.
Lug
Posts: 2497
Joined: 09/02/2009 15:27

#71364 Re: SDA-All about

Post by Lug »

pa prije nego sam se ukljucio u raspravu, vi ste je lincovali..:roll:
kao sto rekoh, k'o mala djeca kad im bacis loptu pa sva trce za njom.. a ne znaju ni zasto.. :lol: mozda bi vam Spiric bolje pasao.. kao i onaj u NS?!
izvrsni direktor
Posts: 9134
Joined: 20/12/2018 16:11

#71365 Re: SDA-All about

Post by izvrsni direktor »

Lug wrote: 20/01/2022 17:44 pa prije nego sam se ukljucio u raspravu, vi ste je lincovali..:roll:
kao sto rekoh, k'o mala djeca kad im bacis loptu pa sva trce za njom.. a ne znaju ni zasto.. :lol: mozda bi vam Spiric bolje pasao.. kao i onaj u NS?!
Ha spiric ha bisera, vjecni koalicioni partneri iste kriminalne pozude im formiraju rad. Jesmo li imali koristi od ijednog od njih dvoje?
Da hoce bisera vratit hurme koje je pojela, malo bi joj halalio.
User avatar
vee-jay
Posts: 8644
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#71366 Re: SDA-All about

Post by vee-jay »

Datum: 25 Novembar 1943
Organizator: SDA
Glavni Govornik: Alija Izetbegovic
PR: Bisera Turkovic

Bisera baca bisere. :lol:
User avatar
enko 1964
Posts: 1069
Joined: 11/02/2010 10:45

#71367 Re: SDA-All about

Post by enko 1964 »

Ne mora raditi ništa i svakako ne radi ništa 30 godina ali može bar labrnju držati zatvorenu.
Niko je nije jebavo da sere i da nam se krmak još smije u lice.
Last edited by enko 1964 on 20/01/2022 18:14, edited 1 time in total.
izvrsni direktor
Posts: 9134
Joined: 20/12/2018 16:11

#71368 Re: SDA-All about

Post by izvrsni direktor »

Lug wrote: 20/01/2022 16:53
baglama wrote: 20/01/2022 16:48

DE Bolan nesto dobro pa cemo mi o Mariji Magdaleni. :lol:
pa vi je napadate, red je valjda da kazete i zasto? Jeli ti to tesko shvatiti..?
Tesla Edison wrote: 20/01/2022 16:29 Ministrica Turković je vlasnica pet kuća u BiH i dva stana u Hrvatskoj i Australiji, a sinovi joj posjeduju još tri nekretnine u Sarajevu. Ona je 2008. godine od Općine Stari Grad otkupila stan od skoro 120 kvadrata plativši ga certifikatima 15.400 KM. Četiri godine kasnije ga je prodala po jedanaest puta većoj cijeni - za 180 hiljada maraka. Potom je kupila dvije kuće u Sarajevu koje vrijede skoro pola miliona maraka, te je vlasnica još dvije u Fojnici i jedne u Stocu. Ove nekretnine prostiru se na skoro dulum i po zemlje.

Njena posljednja plata ambasadorice u Kataru iznosila je preko devet hiljada maraka, a uz to je imala prihode od oko četiri hiljade maraka za izdavanje nekretnina. Turković je tokom karijere redovno imala angažmane kao predavač na univerzitetima u BiH, Evropi i svijetu. Posjeduje dva vozila – Porsche Cayenne i Volkswagenov Kombi.

Izvor: CIN
Ili sto bi sef rekao "ja,i?"
A malinar "trute se rate se"
Ili tipicni sda-ovac "snasla se zena"
Bossona
Posts: 5142
Joined: 21/12/2020 03:28

#71369 Re: SDA-All about

Post by Bossona »

Roccohljup wrote: 20/01/2022 14:00
- Ministrica Turković je vlasnica pet kuća u BiH i dva stana u Hrvatskoj i Australiji, a sinovi joj posjeduju još tri nekretnine u Sarajevu. Ona je 2008. godine od Općine Stari Grad otkupila stan od skoro 120 kvadrata plativši ga certifikatima 15.400 KM. Četiri godine kasnije ga je prodala po jedanaest puta većoj cijeni, za 180 hiljada maraka. Potom je kupila dvije kuće u Sarajevu koje vrijede skoro pola miliona maraka, te je vlasnica još dvije u Fojnici i jedne u Stocu. Ove nekretnine prostiru se na skoro dulum i po zemlje.

Njena posljednja plata ambasadorice u Kataru iznosila je preko devet hiljada maraka, a uz to je imala prihode od oko četiri hiljade maraka za izdavanje nekretnina. Turković je tokom karijere redovno imala angažmane kao predavač na univerzitetima u BiH, Evropi i svijetu. Posjeduje dva vozila "Porsche Cayenne" i "Volkswagenov Kombi", navedeno je iz CIN-a.
ovaj kombi je naravno njeno lično vozilo :D :D :D
Alijina i Bakirova Bisera se naklepala od naroda haram para, dok smo ratovali i krvarili za državu nju je Alija smijestio u Zagreb preko kojeg je kontrolisala tokove novca, donacije i štancala pasoše i ostale dokumente za stotine hiljada izbjeglica. Bisera je hodala po donatorskim skupovima od Australije do Amerike i skupljala donacije za Bosnu uključujući donacije za prodatu i sabotiranu tužbu protiv SRJ Srbije i CG.

Radi se o još jednoj haramsuz beskarakternoj osobi bez empatije koja se obogatila na nesreći naroda kojeg su izdali i prodali kao i države koju su tri decenije krčmili i čerečili sa svojim trodecenijkim partnerima na vlasti.

Bosna je u svojoj hiljadugodišnjoj historiji preživjele mnoge okupatore i izdajnike ali je niko nije opljačkao kao trodecnijski sveti trojac predvođeni SANU podvala SDA i Izetbegovićima kao partnera u devastaciji i pljački Bosne i njenih građana.

Bisera i ostali Alijini krimotajkuni se samo drže njegove čuvene izreke "Velikim Bogom se kunemo da robovi biti nećemo" već ROBOVLASNICI porobljenih, prodatih izdatih i opljačkanih robova s kojima se sprdaju razne debilne seoske varalice poput imbicila Fadila i plejade minder krimosa koji u pravno uređenoj državi zašpada ne bi dalje dobacili od čistačica i stokera robe na policama tržnih centar.

Da bi se Bosna i narod spasili prvo se treba riješiti izdajničkog krimomaofijaškog zla smještenog u ulici Mehmeda Spahe i na Poljinama.

costacurta
Posts: 3503
Joined: 05/05/2005 08:25

#71370 Re: SDA-All about

Post by costacurta »

Lug wrote: 20/01/2022 17:44 pa prije nego sam se ukljucio u raspravu, vi ste je lincovali..:roll:
kao sto rekoh, k'o mala djeca kad im bacis loptu pa sva trce za njom.. a ne znaju ni zasto.. :lol: mozda bi vam Spiric bolje pasao.. kao i onaj u NS?!
Selam brate. :)
Eo ja sam ljut jer ni jedne hurme nisam dobio od Saudijskih donacija, dok sam u Bingu viđao neke hurme xxl size, marka po komadu.
Za maske sam dao stotine maraka a avionima stizale kao donacije, opet ih Bisera dočekivala i otpremala, samo pitanje je gdje i kome? Slastičarima ili Malinarima?
Za vremena provedenog u Kataru, primala je 9.5k KM platu i koliki je učinak toga? Osim što je sinčinu privalila u ambasadu koliko nam je npr Katarskih investicija osigurala?
30 godina landaranja po svijetu najveći uspijeh (pored uhljebljivanja sinčine) je pisanje protestnih nota.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#71371 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

vee-jay wrote: 19/01/2022 22:32
putokaz1 wrote: 19/01/2022 18:13 Meni kao Bosnjaku HDZ nista nije kriv vec
SDA PDA SDP SBIH SBB DF SDU i ostali
Eto, tako je komi SDPovac mutirao u labuda HDZovca.

New level :thumbup:
Sta mi je Dragance kriv
User avatar
vee-jay
Posts: 8644
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#71372 Re: SDA-All about

Post by vee-jay »

putokaz1 wrote: 20/01/2022 18:46
vee-jay wrote: 19/01/2022 22:32

Eto, tako je komi SDPovac mutirao u labuda HDZovca.

New level :thumbup:
Sta mi je Dragance kriv
nisam znao da je je BiH samo TK.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4116
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#71373 Re: SDA-All about

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Karikaturist wrote: 20/01/2022 15:51 Ali kaze da Bisera napravi Austriju od BiH :lol:
Jos ne mogu sebi doci :lol:
:D
Hoce, hoce, samo da gradjani pocnu kupovati 37% manje, da bolje zive i da se ne razmaze. :oops: :lol:

Sve u reziji SDA "mudraca". :D
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4116
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#71374 Re: SDA-All about

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

zlajaBHF wrote: 20/01/2022 15:52
zippoo87 wrote: 20/01/2022 15:43
Imali su 30 godina da poprave sto su htjeli i urade sta su htjeli...jesu li ?
Koliko je novca doslo u BiH poslije rata i gdje je taj novac ?
Koliko novca su ukrali kroz privatizaciju?
Koliko novca kradu svake godine kroz javne nabavke...po par milijardi KM GODISNJE...znas li ti sta znaci GODISNJE.
Unistili zdravstvo,skolstvo,fondove,ojadili penzionere i radnike,unistili sve sto se i moglo unistiti i sto nije .

i onda dodje zlOja da nam prica kako je sve laz.
Pa daj evo ako je laz,daj ti navodi suprotne primjere...kad god mi napisemo nesto lose o SDA,ti napisi nesto dobro sto je SDA uradila ,eto to je najmanji problem ?

SDA je karcinom a oni koji boluju od te najteze bolesti ili imaju je u kuci kod nekog svog,znaju sta to znaci i da to razara cijele porodice i drustva...nesto najgore.
A ti i dalje nastavi sa svojim botovanjem i vjeruj i u zemlju kao ravnu plocu ako hoces...ti si svakako neko ko nema pameti u glavi,pa nije zanimljivo sa tobom pisati...jer evo od kako si na forumu,sve sto si na ovoj temi napisao su samo obicne ciste lazi...ti ocito zivis u takvom uvjerenju i ne moze tebi niko promijeniti to.
Ali zapamti da je NEZNANJE najveci covjekov neprijatelj.
To sto pises nema veze sa realnoscu.

Nasa zemlja je bila u tranziciji iz komunizma, i ta prica da je SDA pokrala radnike je suplja prica.
Privatizacija je u svakoj drzavi prosla bolno. Kralo se, i lose upravljalo, ali to je stvarnost nasih ljudi. Svi kradu drzavu gdje mogu, i to nije odlika SDA; nego nasih ljudi.

Naravno da cu nastaviti da vam govorim da lazete, kad lazete.....



Dakle, svi ljudi kradu osim SDA, sto znaci da u SDA nema ljudi.

Logicno. :D
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#71375 Re: SDA-All about

Post by seln »

zlajaBHF wrote: 20/01/2022 16:38

Takodje, mislim da je SDA bolja nego i jedna druga alternativa, kada je rijec o popravljanju ekonomske situacije u zemlji.
:lol: :lol: :lol: :lol:
Naravno, vise puta dokazano u zadnjih 25 godina.
Drugim rijecima, SDA je jedna izbiljna stranka.


Image
Post Reply