SDA-All about

made_in_sarajevo
Posts: 5567
Joined: 06/05/2013 23:05

#71576 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

stalonne wrote: 28/01/2022 07:34 Ja zelim da biram hr clana.... Niko mi se ne svidja od kandidata za bosnjackog clana.

U cemu je problem?
pa biraj ko ti brani, birali smo/ste od rata na ovamo. sta Komsic nije hrvat jer nema pecat Covica i HDZ-a, samo su hrvati koje HDZ odobri, samo su bosnjaci koje SDA odobri? hrvati u Sarajevu nisu hrvati jer nema jakog HDZ u Sarajevu, ne glasaju svi za covica sta.

hrvat za hrvata, bosnjak za bosnjaka, srbin za srbina, kanton za kanton, pa bravo. fasizam 1/1 i jos ljudi pljescu na to, a puna im usta evrope, demokratije i ljudskih prava
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#71577 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Demokratija je svakako ubleha uvaljena ljudima da misle da ih se nešto pita i da nešto kontrolišu.
Roba koju krupni kapital valja masama.
Bossona
Posts: 5138
Joined: 21/12/2020 03:28

#71578 Re: SDA-All about

Post by Bossona »

Ko je od ,, bošnjačkih “ političara otišao na ,, pregovore “ u Ne-um ??
Bakir Izetbegović , Fahrudin Radoncic , Dino Konakovic i Denis Zvizdic !!!
Ako je tačno ono što Bakirov dugogodišnji savjetnik Muislimović tvrdi, piše, dokazuje, dakle ako je istina da je Fahrudin Radončić pod pseudnimom “Šćepo” bio (i ostao?) suradnik zloglasnih (vojnih) srpskih tajnih službi, zašto i sa kojim pravom i političkom odgovornošću tako negativno obilježenog čovjeka, Radončića, može Izetbegović dvije i po decenije držati u svojoj blizini i, na kraju mu, ponuditi funkciju ministra sigurnosti Bosne Hercegovine?”
Ako, pak, to nije tačno, nego je tačno ono što tvrdi i piše Radončić, da je Fikret Muslimović bio i ostao “najači srpski igrač” u BiH, zašto Izetbegović(i) već dvije i pol decenije dopuštaju da ih savjetuje, usmjerava i zavlači jedna takva opskurna i destruktivna osoba.
Ukoliko je, međutim tačno i jedno i drugo, i ono za što Muslimović tereti Radončića, kao i sve za šta lider SBB-a optužuje njega, dakle ako je tačno da su i jedan i drugi bili (i ostali) dio beogradskog obavještajnog aparata, ima li logike, da to isto nije (bio i ostao?) onaj koji ih obojicu toleriše, nagrađuje, sa kojima ispija kahve, ide na ručkove, dobija od njih poklone, lider SDA, Bakir Izetbegović .
Ali ima još nešto . Sto povezuje sve ove političare ??
Svi će se pohvaliti kako baštine ideje i politiku Alije Izetbegovica .
Nije Bakir prvi izdao Bosnu u Mostaru , potpisujući Čoviću tzv. "legitimno predstavljanje naroda“.
Dogodilo se to puno ranije, još prije prvih demokratskih izbora u Bosni .
Tada je Alija rekao - niko nema pravo drugom narodu birati njegove predstavnike .
Na to se pozivaju svi ovi koji su danas u Neumu - Bakir , Fahro , Dino i Denis a to Bosnu vodi u nestanak .
Ima neka tajna veza - koja ih okuplja, Alijina fildžan vizija i bratsko vladanje sa HDZ-om trodecenijske SDA iz koje su nastali kao klonirani ogranci SDA i njihova zajednička bliskost sa Čovićem koji su spremni ispuniti njegove zahtjeve,
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#71579 Re: SDA-All about

Post by Truba »

convict wrote: 28/01/2022 01:28
Black swan wrote: 27/01/2022 23:48 Hrvati kazu da birate predstavnike
Zasto 1996 niste izabrali gradjanina ateistu

Zato sto je komso konstrukt stvoren vjestacki
Skontan je vakuum feler...rupa u daytonu

To nece promijeniti vrijedjane formasa...stavljanne smajlija...provokacije da se dobije ban...spinovanje...tumacenje ustava kako ga mali djokica vidi...nazivanjem fasistima...prebrojavanjem krvnih zrnaca itd

Komso je anomalija za koju nemate zamjene...
Vidimo se 2026.
ocito se slabo pratila politika do dolaska komsica. sdp je i prije komsica imala politiku da na jednim izborima ponudi kandidata bosnjaka, na sljedecim hrvata itd.

gradimir gojer je jos 1998. godine dobio 114 hiljada glasova, a tada je ante jelavic je prosao sa blizu 190 hiljada. kada je zeljko komsic izabran prvi put, imao je 116 hiljada glasova, gotovo identican broj kao gojer, dakle uzeo je glasove sdp glasaca koji glasaju po partijskoj liniji, nikakve tu zavjere nije bilo, barem za taj prvi mandat. pravo je pitanje zasto je hdz prepolovio broj svojih glasaca za tako kratko vrijeme?

sve nakon toga je samo jahanje na populistickoj prici gdje covic koristi komsica sa ciljem stvaranja politickog monopola kod hrvata, a isto tako komsic covica za vlastitu politocku korist.
šuplja alarm
nisu bitne prečke i korneri nego gol
imao je DF nekog antu kandidata jedne godine pa se žalio lik nije ga komšo nikad poslije nazvao
izradili lika :lol:

ako 2026.građani izaberu nekog ja povlačim svoje izjave
zippoo87
Posts: 15361
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#71580 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

drug_profi wrote: 28/01/2022 00:53
zippoo87 wrote: 28/01/2022 00:25 Komso je gradjanski odgovor protiv srpskog i hrvatskog nacionalizma
Ma daj ne prodaji muda za bubrege. Mozda je to bio u prvom mandatu. Ili najvise jos u drugom. Nakon toga je bilo jasno da je Komšo samo šukanje Čoviću.
Jer zašto nikad nismo vidjeli građanski odgovor i na Bošnjački nacionalizam.
Definisi "bosnjacki nacionalizam"?
Odgovor gradjana na SDA vidimo na svakim izborima...gdje god ne mogu pokrasti izbore,tu su istjerani iz vlasti.
Nesto ne vidim da u Hr korpusu postoji opozicija,nego su svi stali pod Coviceve skute preko HNSa i fino se griju blizu vatre.

Zarobili drzavu preko raznih institucija i ucjenjuju.
Ja mislim da ne postoji drzava u svijetu gdje izbori nisu provedeni 4 godine i to urusavanje izborne volje nije problem ni tebi a ni Covicu...sve dok on ne dobije sto hoce.
Politika nije ispunjavanje zelja,mada je do sada Bakir ispunjavao svima sve zelje,pa evo opet nema efekta,sada se samo povecavaju zahtjevi i trazi jos vise.
Bezveze pokusavate nametnuti neke gluposti koje ne postoje nigdje u svijetu...prica kako je BiH eksperiment a upravo nacionalisti od drzave prave eksperiment i frankenstajna.

I da...zasto se i ti ponasas kao bot kolinda...ne odgovaras na pitanja?
zippoo87
Posts: 15361
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#71581 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

Styling wrote: 28/01/2022 07:38
drug_profi wrote: 28/01/2022 00:53

Ma daj ne prodaji muda za bubrege. Mozda je to bio u prvom mandatu. Ili najvise jos u drugom. Nakon toga je bilo jasno da je Komšo samo šukanje Čoviću.
Jer zašto nikad nismo vidjeli građanski odgovor i na Bošnjački nacionalizam.
Komso nista drugo niti moze niti zna raditi. Ako nije u Predsjednistvu ja ne znam gdje e sa sobom. Njemu je to pitanje licnog opstanka, kakva gradjanska drzava i bakraci.
Ma ja nikada nisam glasao za Komsica niti cu glasati.Ako glasam za tu poziciju,biram za bosnjackog clana ali je legitimno da iz Federacije glasas i za hrvatskog clana ako zelis,tako pise u Ustavu.
I dok je Covic prolazio u Predsjednistvo,ovaj IZ je bio super,nije nikome smetao ...kada je nqcionalista Covic poceo otvoreno damudara na drzavu,gradjani FBiH su odgovorili tako sto su glasali za Komsica,samo da ne bude rusitelj Covic.

Dakle sve legalno i po Ustavu .

Ovo sto HDZ laje i pokusava je na fonu fasisticke politike Hitlera i slicnih,znaci nesto najgore sto bi neko mogao smisliti a ovi evo to i pokusavaju ostvariti.
Strasno je da se uopste o ovakvim stvarima i prica a kamoli da se oko njih pregovara i ne daj boze usvoji.
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#71582 Re: SDA-All about

Post by Truba »

zippoo87 wrote: 28/01/2022 10:54
drug_profi wrote: 28/01/2022 00:53

Ma daj ne prodaji muda za bubrege. Mozda je to bio u prvom mandatu. Ili najvise jos u drugom. Nakon toga je bilo jasno da je Komšo samo šukanje Čoviću.
Jer zašto nikad nismo vidjeli građanski odgovor i na Bošnjački nacionalizam.
Definisi "bosnjacki nacionalizam"?
Odgovor gradjana na SDA vidimo na svakim izborima...gdje god ne mogu pokrasti izbore,tu su istjerani iz vlasti.
Nesto ne vidim da u Hr korpusu postoji opozicija,nego su svi stali pod Coviceve skute preko HNSa i fino se griju blizu vatre.

Zarobili drzavu preko raznih institucija i ucjenjuju.
Ja mislim da ne postoji drzava u svijetu gdje izbori nisu provedeni 4 godine i to urusavanje izborne volje nije problem ni tebi a ni Covicu...sve dok on ne dobije sto hoce.
Politika nije ispunjavanje zelja,mada je do sada Bakir ispunjavao svima sve zelje,pa evo opet nema efekta,sada se samo povecavaju zahtjevi i trazi jos vise.
Bezveze pokusavate nametnuti neke gluposti koje ne postoje nigdje u svijetu...prica kako je BiH eksperiment a upravo nacionalisti od drzave prave eksperiment i frankenstajna.

I da...zasto se i ti ponasas kao bot kolinda...ne odgovaras na pitanja?

kako bolan ne postoji otiđi pogledaj na skupštine većinskih kantona i na općine koliko opozicija ima vijećnika

što očekuješ svi nezaposleni i nezadovoljni hrvati su otišli iz bih

što vi očekujete??? vamo se 6 partija treba ujedinjiti da odjebe sda od toga 1 partija bivša sda

to što vi samo znate za hdz je problem vaših medija i percepcije

hrvati imaju opoziciju ali je 10x gora od hdz i jedva čekam da vas zajaše ko snsd :D pa će vam hdz biti ko sds :D
zippoo87
Posts: 15361
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#71583 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

Black swan wrote: 28/01/2022 11:04
zippoo87 wrote: 28/01/2022 10:54

Definisi "bosnjacki nacionalizam"?
Odgovor gradjana na SDA vidimo na svakim izborima...gdje god ne mogu pokrasti izbore,tu su istjerani iz vlasti.
Nesto ne vidim da u Hr korpusu postoji opozicija,nego su svi stali pod Coviceve skute preko HNSa i fino se griju blizu vatre.

Zarobili drzavu preko raznih institucija i ucjenjuju.
Ja mislim da ne postoji drzava u svijetu gdje izbori nisu provedeni 4 godine i to urusavanje izborne volje nije problem ni tebi a ni Covicu...sve dok on ne dobije sto hoce.
Politika nije ispunjavanje zelja,mada je do sada Bakir ispunjavao svima sve zelje,pa evo opet nema efekta,sada se samo povecavaju zahtjevi i trazi jos vise.
Bezveze pokusavate nametnuti neke gluposti koje ne postoje nigdje u svijetu...prica kako je BiH eksperiment a upravo nacionalisti od drzave prave eksperiment i frankenstajna.

I da...zasto se i ti ponasas kao bot kolinda...ne odgovaras na pitanja?

kako bolan ne postoji otiđi pogledaj na skupštine većinskih kantona i na općine koliko opozicija ima vijećnika

što očekuješ svi nezaposleni i nezadovoljni hrvati su otišli iz bih

što vi očekujete??? vamo se 6 partija treba ujedinjiti da odjebe sda od toga 1 partija bivša sda

to što vi samo znate za hdz je problem vaših medija i percepcije

hrvati imaju opoziciju ali je 10x gora od hdz i jedva čekam da vas zajaše ko snsd :D pa će vam hdz biti ko sds :D
Pises bezveze i opet ne odgovaras na pitanja.
HDZ nema opoziciju u Hr korpusu,ako ima,imenuj te stranke.Svi se okupljeni u HNS i Covic sve kontrolise...vise niko i ne pokusava biti opozicija u Hr korpusu.
Nije valjd Ilija opozicija ? 🤣

U BH korpusu se jedino pokusava ukloniti tumor drustva(SDA) a u drugim se samo mjeri ko je veci cetnik ili fasista,sto je tuzno.
BiH ne moze opstati sa tri nacionaliste i na ovom konceptu...evo 30 godina dokaza da ne moze a niti jedan dokaz da moze.
Kriminalci nam vode drzavu i ti i slicni to jos branite i umotovate u neke celofane.
Ubicama,kriminalcima,raznoraznim hostaplerima je mjesto u zatvoru a ne da tlace 3 miliona ljudi.
IrenaT
Posts: 102
Joined: 07/10/2021 11:53

#71584 Re: SDA-All about

Post by IrenaT »

Smatram da je bar pola ljudi sto je glasalo na zadnjim izborima za Komsica (i ja sama) glasalo da zayebe Covica, a sto je on sasvim i zasluzio svojim ponasanjem. E sad na narednim izborima nisam sigurna da ce (posebno zbog izdaje u KS) njih vise od 2/3 ponovo glasati za Komsica. Tu je vrlo bitno da bude dobar bosnjacki protukandidat Bakiru jer ce sad mozda tih 100.000 ljudi koji ne vole ni Covica ni Bakira odluciti da glasa za dobrog i izglednog kandidata protiv Bakira (da sad zayebu Baketa).
Covic ima sad realne sanse, jer ce znacajan broj Bosnjaka ipak glasati za kandidat B komponente, kako zbog pada popularnosti Komsica i zbog rasta mrznje prema Bakiru

Ali zanimljivo je da je Covic po istom zakonu vec biran i odjednom je zakon sporan kad se izgubi na izborima. Iako sam hrvatica ja bi radije na narednim izborima glasala za bosnjackog kandidata koji moze pobijediti Bakira. Namjerno ne kazem za onog koji je bolji od Bakira, jer se podrazumjeva da ne moze biti gori.
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#71585 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

zippoo87 wrote: 28/01/2022 10:54
drug_profi wrote: 28/01/2022 00:53

Ma daj ne prodaji muda za bubrege. Mozda je to bio u prvom mandatu. Ili najvise jos u drugom. Nakon toga je bilo jasno da je Komšo samo šukanje Čoviću.
Jer zašto nikad nismo vidjeli građanski odgovor i na Bošnjački nacionalizam.
Definisi "bosnjacki nacionalizam"?
Odgovor gradjana na SDA vidimo na svakim izborima...gdje god ne mogu pokrasti izbore,tu su istjerani iz vlasti.
Nesto ne vidim da u Hr korpusu postoji opozicija,nego su svi stali pod Coviceve skute preko HNSa i fino se griju blizu vatre.

Zarobili drzavu preko raznih institucija i ucjenjuju.
Ja mislim da ne postoji drzava u svijetu gdje izbori nisu provedeni 4 godine i to urusavanje izborne volje nije problem ni tebi a ni Covicu...sve dok on ne dobije sto hoce.
Politika nije ispunjavanje zelja,mada je do sada Bakir ispunjavao svima sve zelje,pa evo opet nema efekta,sada se samo povecavaju zahtjevi i trazi jos vise.
Bezveze pokusavate nametnuti neke gluposti koje ne postoje nigdje u svijetu...prica kako je BiH eksperiment a upravo nacionalisti od drzave prave eksperiment i frankenstajna.

I da...zasto se i ti ponasas kao bot kolinda...ne odgovaras na pitanja?
Sta ti imam definisati? SDA nije nacionalisticka stranka?

Da se ne lažemo, Željka su birali građani lijevi i SDP glasači u prva dva mandata. Ovaj zadnji je izborio ponajviše inženjeringom SDA.
Vjerujem da nije dobio ni 50% glasova od istih ljudi kao u prvim mandatima.
Drugo, sam je Željko kriv za uništenje opcija na hrvatskom političkom spektru.
Nestadoše pod spinovima majorizacije. Ja ne smatram da su hrvati u BiH majorizirani, osim po pitanju izbora člana predsjedništva. A to je toliko važna fotelja da može služiti samo za poltička prepucavanja.
Ja na izborima glasam kao građanin, jer se etnički ne izjašnjavam niti se osjećam nekako. Po kulturi i naslijeđu dijelim i katoličko i pravoslavno i muslimansko. Po onome što osjećam sebi blisko je zapadno. Dakle Evropa. Ako se to kod nas kaže - Hrvati, onda eto to. Jer tu bih mogao živjeti i funkcionisati, ali u okruženju troprstih genocidaša i vehabija ne bih mogao, ako ćemo to toliko uprostiti.
Eh eto sad kad smo raspravili šta sam ja, da ti kažem da su jedini majorizirani ovdje autohtoni Bosanci. Zabranjeno im je i postojanje, a ne samo izbor.
Dakle od samog početka se uništava srž i bit ove države, a to je njena nacija. Jednako sve tri etnije.
Dalje se provodi neka kvazigrađanština u službi bošnjačkog hegemonizma koja SIGURNO neće donijeti ništa dobro ovoj državi.
Treće, ja ne znam rješenje, jer da znam ponudio bih ga, ali zato znam šta ne može. Ljubav na silu ne ide.

I n-to, šta od pitanja treba odgovoriti a da već nije X puta odgovoreno?
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#71586 Re: SDA-All about

Post by Gandalf »

IrenaT wrote: 28/01/2022 11:12 Smatram da je bar pola ljudi sto je glasalo na zadnjim izborima za Komsica (i ja sama) glasalo da zayebe Covica, a sto je on sasvim i zasluzio svojim ponasanjem. E sad na narednim izborima nisam sigurna da ce (posebno zbog izdaje u KS) njih vise od 2/3 ponovo glasati za Komsica. Tu je vrlo bitno da bude dobar bosnjacki protukandidat Bakiru jer ce sad mozda tih 100.000 ljudi koji ne vole ni Covica ni Bakira odluciti da glasa za dobrog i izglednog kandidata protiv Bakira (da sad zayebu Baketa).
Covic ima sad realne sanse, jer ce znacajan broj Bosnjaka ipak glasati za kandidat B komponente, kako zbog pada popularnosti Komsica i zbog rasta mrznje prema Bakiru

Ali zanimljivo je da je Covic po istom zakonu vec biran i odjednom je zakon sporan kad se izgubi na izborima. Iako sam hrvatica ja bi radije na narednim izborima glasala za bosnjackog kandidata koji moze pobijediti Bakira. Namjerno ne kazem za onog koji je bolji od Bakira, jer se podrazumjeva da ne moze biti gori.
Ja bih glasao protiv obojice, da je ikako moguće, ovako, slatke muke, kojeg od njih dvojice zajebati. Zajebati esdeaovce bi bilo zaista fino i ne samo u Predsjedništvu. Padom esdea i hadeze bi bio i te kako uzdrman jer je izgubio vjernog druga iz hiljadu pljački i prevara. Zajedno su ove dvije partijske kuge raselile brat bratu oko 1000 000 ljudi nakon rata i ne misle stati na tome.

Boriće se za svoje fotelje grčevito do posljednje ovce, ovaj bošnjaka i hrvata koji glasaju za njih, legitimne.
User avatar
Better Man
Posts: 16686
Joined: 01/10/2006 20:10

#71587 Re: SDA-All about

Post by Better Man »

Gandalf wrote: 28/01/2022 11:52
IrenaT wrote: 28/01/2022 11:12 Smatram da je bar pola ljudi sto je glasalo na zadnjim izborima za Komsica (i ja sama) glasalo da zayebe Covica, a sto je on sasvim i zasluzio svojim ponasanjem. E sad na narednim izborima nisam sigurna da ce (posebno zbog izdaje u KS) njih vise od 2/3 ponovo glasati za Komsica. Tu je vrlo bitno da bude dobar bosnjacki protukandidat Bakiru jer ce sad mozda tih 100.000 ljudi koji ne vole ni Covica ni Bakira odluciti da glasa za dobrog i izglednog kandidata protiv Bakira (da sad zayebu Baketa).
Covic ima sad realne sanse, jer ce znacajan broj Bosnjaka ipak glasati za kandidat B komponente, kako zbog pada popularnosti Komsica i zbog rasta mrznje prema Bakiru

Ali zanimljivo je da je Covic po istom zakonu vec biran i odjednom je zakon sporan kad se izgubi na izborima. Iako sam hrvatica ja bi radije na narednim izborima glasala za bosnjackog kandidata koji moze pobijediti Bakira. Namjerno ne kazem za onog koji je bolji od Bakira, jer se podrazumjeva da ne moze biti gori.
Ja bih glasao protiv obojice, da je ikako moguće, ovako, slatke muke, kojeg od njih dvojice zajebati. Zajebati esdeaovce bi bilo zaista fino i ne samo u Predsjedništvu. Padom esdea i hadeze bi bio i te kako uzdrman jer je izgubio vjernog druga iz hiljadu pljački i prevara. Zajedno su ove dvije partijske kuge raselile brat bratu oko 1000 000 ljudi nakon rata i ne misle stati na tome.

Boriće se za svoje fotelje grčevito do posljednje ovce, ovaj bošnjaka i hrvata koji glasaju za njih, legitimne.
Najvažnije je srušiti Izetbegovića. Tim činom on bi morao u penziju i konačno bi bio skinut sa državne sise.
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#71588 Re: SDA-All about

Post by Truba »

zippoo87 wrote: 28/01/2022 11:11
Black swan wrote: 28/01/2022 11:04


kako bolan ne postoji otiđi pogledaj na skupštine većinskih kantona i na općine koliko opozicija ima vijećnika

što očekuješ svi nezaposleni i nezadovoljni hrvati su otišli iz bih

što vi očekujete??? vamo se 6 partija treba ujedinjiti da odjebe sda od toga 1 partija bivša sda

to što vi samo znate za hdz je problem vaših medija i percepcije

hrvati imaju opoziciju ali je 10x gora od hdz i jedva čekam da vas zajaše ko snsd :D pa će vam hdz biti ko sds :D
Pises bezveze i opet ne odgovaras na pitanja.
HDZ nema opoziciju u Hr korpusu,ako ima,imenuj te stranke.Svi se okupljeni u HNS i Covic sve kontrolise...vise niko i ne pokusava biti opozicija u Hr korpusu.
Nije valjd Ilija opozicija ? 🤣

U BH korpusu se jedino pokusava ukloniti tumor drustva(SDA) a u drugim se samo mjeri ko je veci cetnik ili fasista,sto je tuzno.
BiH ne moze opstati sa tri nacionaliste i na ovom konceptu...evo 30 godina dokaza da ne moze a niti jedan dokaz da moze.
Kriminalci nam vode drzavu i ti i slicni to jos branite i umotovate u neke celofane.
Ubicama,kriminalcima,raznoraznim hostaplerima je mjesto u zatvoru a ne da tlace 3 miliona ljudi.
kad su u pitanju interesi BIH SDA nema opoziciju
sve je isto SAD DF SDP NIP NS BPS i svako drugo slovo... u stocu npr normala sda-sdp
u mostaru se svi digli da ga popuše hdzu :D s nekim listama i prepuštanjima kvartova i fiktivnim prijavama i popušili :D
jaki politički protivnici kad se mogu zajedno okupiti :D kakva je to opozicija koja s sda nastupa

e tako je i sa hrvatskim interesima


da si npr bio u rami-scitu vidio bi da prometnica nije asfaltirana jer se kolju dvije hrvatske stranke preko leđa ljudi
slično je u svim sredinama gdje su hrvati lapo lapo na lokalnim izborima
i gdje su neovisni
zippoo87
Posts: 15361
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#71589 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

Dakle slazemo se da su svi nacionalisti kriminalci i da im je mjesto u zatvoru a ne u politici!

E pravo pitanje je,zasto narodi u BiH brane SVOJE kriminalce i daju im legitimitet.

Evo odgovori ti,zasto dajes legitimitet Covicu da te predstavlja,ako znamo kakva je osoba?

Evo ja sam milion puta pisao,sta smo mi skrivili da nas Bakir predstavlja i sve sto je u mojoj licnoj moci radim da me ovakvi kao Bakir ne predstavljaju ali opet on i stranka mu dobiju/pokradu 250000 glasova.
Mene zanima zasto ovi sto glasaju za njega,glasaju...sta je on bilo kome dobrog donio gradjanima?
Isto pitanje,sta su svaki od ovih nacionaliwtickih krimisa donijeli narodu i cime su ih zaduzili,da glasaju za njih?

Nije moguce ni da su svi uhljebi ili da imaju neku korist od stranaka...jest velik broj ali opet nisu svi a opet glasaju.
User avatar
mk ultra
Posts: 19218
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#71590 Re: SDA-All about

Post by mk ultra »

zippoo87 wrote: 28/01/2022 14:40 Dakle slazemo se da su svi nacionalisti kriminalci i da im je mjesto u zatvoru a ne u politici!

E pravo pitanje je,zasto narodi u BiH brane SVOJE kriminalce i daju im legitimitet.

Evo odgovori ti,zasto dajes legitimitet Covicu da te predstavlja,ako znamo kakva je osoba?

Evo ja sam milion puta pisao,sta smo mi skrivili da nas Bakir predstavlja i sve sto je u mojoj licnoj moci radim da me ovakvi kao Bakir ne predstavljaju ali opet on i stranka mu dobiju/pokradu 250000 glasova.
Mene zanima zasto ovi sto glasaju za njega,glasaju...sta je on bilo kome dobrog donio gradjanima?
Isto pitanje,sta su svaki od ovih nacionaliwtickih krimisa donijeli narodu i cime su ih zaduzili,da glasaju za njih?

Nije moguce ni da su svi uhljebi ili da imaju neku korist od stranaka...jest velik broj ali opet nisu svi a opet glasaju.
odgovor na tvoje pitanje leži u religijskim zajednicama u BiH
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#71591 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

Bossona wrote: 28/01/2022 01:15
putokaz1 wrote: 27/01/2022 22:08 :razz: Bakir Izetbegovic novi clan Predsjednistva BH s 300000 glasova,Drugi tek sa 60000
:thumbup:

Ne sumLJam u tvoje ivvizionarstvo. Bake i njegova SDA su se dokazali kao svestrani i svemogući.


U 2021. godini u Srbiji je snimljeno 14 filmova. Istovremeno, snimano je čak 26 televizijskih serija.
U Bosni i Hercegovini u 2021. godini snimljen je jedan film, "Deset u pila", te jedan u 2020. godini "Quo vadis, Aida" Jasmile Žbanić, koji je pokupio brojne nagrade, bio nominiran za Oscara i kvalitetniji je od svakog srbijanskog filma koji je snimljen u ovom periodu. Nije snimljena nijedna serija.
A šta nam to zapravo sve govori. Mi imamo kvalitetne autore, ali nemamo sistem. Kad kažem nemamo sistem, mislim i na to da nemamo ni ekonomiju. I ova bogda filmova koju snimamo, snimi se na jedvite jade nakon što se godinama krpi novac.
Nemamo ekonomiju koja može da iznese snimanje filmova, nemamo ozbiljnu produkciju koja bi to pretvorila u održiv posao. Sarajevo, grad koji je nekoć prednjačio po muzičkoj sceni, s izuzetkom Dubioze kolektiv, Jale Brate i Bube Corellija (šta god inače neko mislio o njima), 25 godina nije dao niti jednu regionalnu muzičku zvijezdu. Sport je potpuno devastiran, klubovi uništeni i doveden na nivo PROSJEKA U BOSNI I HERCEGOVINI, koja je pak ispod svih evropskih prosjeka.
Namjerno navodim primjere kulture, muzike i sporta jer to su u narodnim masama najprepoznatljivije stvari, no tako je zapravo u većini sfera ekonomije. Da ne govorim tek kako su kompanije iz Beograda zagospodarile medijskim prostorom naše zemlje.
Postajemo ili smo možda već postali jedna tužna i propala provincija? Talentovani ljudi, koje sam spomenuo, neće se dugo zadržavati u provinciji i propadati zajedno s njom, što govori da bi, ako se nešto radikalno ne preokrene, naša propast mogla postajati sve dublja.
Zbog ekonomije i loše vlasti postajemo ono u što nas nisu uspjeli pretvoriti granatama - provincija Beograda.
Ali kao što reče Bisera Turković, imamo šta da jedemo, pa treba da budemo sretni.
Danijal Hadžović. https://www.facebook.com/danijal.hadzovic
Image
SDA sve jaca ostali ni glasa naprijed,nazalost
zippoo87
Posts: 15361
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#71592 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

Mene samo zanima gdje ti vidis to "jacanje" SDA i tu snagu ? :lol:
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#71593 Re: SDA-All about

Post by Osim_13 »

Jel moguće da je SDA spala na "ovo" što je na N1 :run: :lol:
DonieBrasco
Posts: 15178
Joined: 31/08/2016 16:09

#71594 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

Osim_13 wrote: 28/01/2022 17:51 Jel moguće da je SDA spala na "ovo" što je na N1 :run: :lol:
Gledam i ne vjerujem, pogotovo ovaj dio oko korupcije sta covjek prica.
Last edited by DonieBrasco on 28/01/2022 17:56, edited 1 time in total.
Spektakluk
Posts: 174
Joined: 08/11/2013 10:14

#71595 Re: SDA-All about

Post by Spektakluk »

Morate razumjeti da ne ubija respirator, vec virus.

Novalić je pitao zna li vještak koliko je pacijenata umrlo na respiratorima firme "Drager" pa kada nije dobio zadovoljavajući odgovor, sam je ustvrdio da je u pitanju 14.000 ljudi.

Na pitanje Novalića, slaže li se vještak s konstatacijom da ne ubija aparat nego bolest, dr. Ismet Suljević je kazao da se ne slaže s tom izjavom i da je pokušao objasniti da su ventilatori generalno potencijalne ubice ukoliko se koriste oni koji nisu adekvatni.
konami666
Posts: 2419
Joined: 11/05/2015 21:57

#71596 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

Ja bi potpisao bilo kakvo ustrojstvo bih samo da se ukine sda. Šta god hoće ko god hoće samo da nema sda. I da Bakir i doktorica odu na sud i odgovaraju za sva nedjela koja su učinili.
konami666
Posts: 2419
Joined: 11/05/2015 21:57

#71597 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

Spektakluk wrote: 28/01/2022 17:56 Morate razumjeti da ne ubija respirator, vec virus.

Novalić je pitao zna li vještak koliko je pacijenata umrlo na respiratorima firme "Drager" pa kada nije dobio zadovoljavajući odgovor, sam je ustvrdio da je u pitanju 14.000 ljudi.

Na pitanje Novalića, slaže li se vještak s konstatacijom da ne ubija aparat nego bolest, dr. Ismet Suljević je kazao da se ne slaže s tom izjavom i da je pokušao objasniti da su ventilatori generalno potencijalne ubice ukoliko se koriste oni koji nisu adekvatni.
Ne može čovjek da vjeruje kad procita ovakve izjave. I to je premijer iza optuženičke klupe
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#71598 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

konami666 wrote: 28/01/2022 18:26
Spektakluk wrote: 28/01/2022 17:56 Morate razumjeti da ne ubija respirator, vec virus.

Novalić je pitao zna li vještak koliko je pacijenata umrlo na respiratorima firme "Drager" pa kada nije dobio zadovoljavajući odgovor, sam je ustvrdio da je u pitanju 14.000 ljudi.

Na pitanje Novalića, slaže li se vještak s konstatacijom da ne ubija aparat nego bolest, dr. Ismet Suljević je kazao da se ne slaže s tom izjavom i da je pokušao objasniti da su ventilatori generalno potencijalne ubice ukoliko se koriste oni koji nisu adekvatni.
Ne može čovjek da vjeruje kad procita ovakve izjave. I to je premijer iza optuženičke klupe
Bio Premijer u momentu Sporne situacije a Stranka mu nakon Afere pomela konkurenciju
User avatar
drug_profi
Posts: 50198
Joined: 16/07/2012 16:00

#71599 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Sto ga vjestak nije pitao, zna li i koliko je pacijenata u procentu prezivjelo Drager, a koliko Maline? Jer je to prava mjera upotrebljivosti.
User avatar
Filter
Posts: 7961
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#71600 Re: SDA-All about

Post by Filter »

forto na skijanju, bakir na braniku otadzbine... :mrgreen:

" SDA je nosivi stub bh. demokratske tradicije, a njen lider Bakir Izetbegović neposredni je akter najdramatičnijih događanja u savremenoj historiji naše domovine. Vjerujemo da to raritetno političko iskustvo pomaže u razumijevanju svih specifičnosti bh. političke zbilje, te da predsjednik Izetbegović vodi iskren i dobronamjeran dijalog. To je pristup rasterećenja političkih odnosa, obnove društvene kohezije i kretanje ka ekonomskom oporavaku naše zemlje. To nije interes samo Bošnjaka, već svih dobronamjernih građana Bosne i Hercegovine - navodi se u saopštenju SDA"

https://de po. ba/clanak/227029/dok-predsjednik-nase-stranke-skija-bakir-izetbegovic-vodi-borbu-u-najdramaticnijem-dogadaju-u-savremenoj-historiji-bih

e cuj raritetno :lol: ko njima sklepa ova sranja?
Post Reply