SDA-All about

Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#60176 Re: SDA-All about

Post by Tempo »

detroit-mercy wrote: 15/04/2021 22:10
MuaDib wrote: 15/04/2021 22:05 Ko ce branit Bosnu, kad lider SDA ne krije da mu je zelja da Bosnjake posalje da svijetom lutaju 2000 godina.
To nesto ko jevreji, izabran narod :mrgreen: a Bake ko Moses nas vodi u egzodus.
Pa kad se vratimo za dvije milje godina ima Bosna da bude ko Izrael, svima da se nane najebe u okolini :mrgreen:
wey thing are going, bake ce ko edwin moses otrcati odavde.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#60177 Re: SDA-All about

Post by Sigma90 »

Ama ljudi SDA je morala uci u koaliciju sa SNSD da spasi bOsnjOke. Pa Pedja, Niksic i Dino vec bili spremni prodati istu. Ovako SDA po ko zna koji put spasi bOsnjOke Srebrenice od domaci izdajnika. :bih:
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#60178 Re: SDA-All about

Post by Tempo »

_BataZiv_0809 wrote: 15/04/2021 22:19
Tempo wrote: 15/04/2021 22:16
_BataZiv_0809 wrote: 15/04/2021 22:03 @Tempo sensei
sto su me banovali sa zenicani?
tamo jadan nivelacija ceka da ga popišam, a ja ne mogu pisati.
Ne bih znao prike :skoljka:
jebat ih. tamo ionako ima vise migranata nego zenicana.
Piaty
Posts: 5688
Joined: 01/12/2020 00:58

#60179 Re: SDA-All about

Post by Piaty »

detroit-mercy wrote: 15/04/2021 22:14
Piaty wrote: 15/04/2021 22:11
detroit-mercy wrote: 15/04/2021 22:10
To nesto ko jevreji, izabran narod :mrgreen: a Bake ko Moses nas vodi u egzodus.
Pa kad se vratimo za dvije milje godina ima Bosna da bude ko Izrael, svima da se nane najebe u okolini :mrgreen:
Hahaha sta vam je ba? Otkud iskopaste sve to? :D
Ej sinko, kad i ti budes imao 10tak i vise godina staza na forumu i ti ces biti nepresusan izvor znanja :mrgreen:
Oj nasao sam!

Ne dao Bog nikom ovakve zajebancije. Bil se smijo il bi plako a djeces plakati. Monti Pajton, Nadrealisti...
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#60180 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

Tempo wrote: 15/04/2021 22:20
detroit-mercy wrote: 15/04/2021 22:10
MuaDib wrote: 15/04/2021 22:05 Ko ce branit Bosnu, kad lider SDA ne krije da mu je zelja da Bosnjake posalje da svijetom lutaju 2000 godina.
To nesto ko jevreji, izabran narod :mrgreen: a Bake ko Moses nas vodi u egzodus.
Pa kad se vratimo za dvije milje godina ima Bosna da bude ko Izrael, svima da se nane najebe u okolini :mrgreen:
wey thing are going, bake ce ko edwin moses otrcati odavde.
Prije ce bit da ces ti otrcat u Njemacku :mrgreen: Baketu je dobro, nece ni on ni Asim nigdje :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45467
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#60181 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

detroit-mercy wrote: 15/04/2021 22:22
Tempo wrote: 15/04/2021 22:20
detroit-mercy wrote: 15/04/2021 22:10
To nesto ko jevreji, izabran narod :mrgreen: a Bake ko Moses nas vodi u egzodus.
Pa kad se vratimo za dvije milje godina ima Bosna da bude ko Izrael, svima da se nane najebe u okolini :mrgreen:
wey thing are going, bake ce ko edwin moses otrcati odavde.
Prije ce bit da ces ti otrcat u Njemacku :mrgreen: Baketu je dobro, nece ni on ni Asim nigdje :mrgreen:
Bwate, loša ti zajebancija.

Kako će Asim trčati kad je ranjen bio...
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#60182 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

Chmoljo wrote: 15/04/2021 22:25
detroit-mercy wrote: 15/04/2021 22:22
Tempo wrote: 15/04/2021 22:20

wey thing are going, bake ce ko edwin moses otrcati odavde.
Prije ce bit da ces ti otrcat u Njemacku :mrgreen: Baketu je dobro, nece ni on ni Asim nigdje :mrgreen:
Bwate, loša ti zajebancija.

Kako će Asim trčati kad je ranjen bio...
dvaput :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45467
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#60183 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

I triput pogino...
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#60184 Re: SDA-All about

Post by dustaban »

drug_profi wrote: 15/04/2021 21:59
Tempo wrote: 15/04/2021 20:36 obrati paznju da si elementarno nepismen. iz toga proizilazi pitanje, sa potpitanjem, na koji nacin si ti kvalifikovan da komentarises stvari koje su intelektualno zahtjevnije nego elementarna pismenost koju nisi savladao i za koji kurac to radis?
:pisnuo:
Ajme tempo, kako se ismijah...
:lol: :lol: :lol: :lol:
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#60185 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

sehidio kolega sehidio :mrgreen:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45467
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#60186 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

Kjafir iz mene progovara...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66028
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#60187 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

Chmoljo wrote: 15/04/2021 22:26 I triput pogino...
Ja i
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45467
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#60188 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

_BataZiv_0809 wrote: 15/04/2021 22:29
Chmoljo wrote: 15/04/2021 22:26 I triput pogino...
Ja i
I posthumno tri zlatna ljiljana dobio.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#60189 Re: SDA-All about

Post by dale cooper »

Meni je Asim isti Johnny Sack iz Sopranosa. Ponovo gledam pa mi je taj detalj zapeo za oko. :D
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#60190 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

Steta sto nije na Sicliji rodjen, daleko bi doguro.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 11044
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#60191 Re: SDA-All about

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote: 15/04/2021 22:30 Meni je Asim isti Johnny Sack iz Sopranosa. Ponovo gledam pa mi je taj detalj zapeo za oko. :D
Kufere sta to pricas? Johnny Sack je najcool lik iz Sopranosa, gdje ces ga ba sa ovim poredit'? :-D
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#60192 Re: SDA-All about

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote: 15/04/2021 22:35
dale cooper wrote: 15/04/2021 22:30 Meni je Asim isti Johnny Sack iz Sopranosa. Ponovo gledam pa mi je taj detalj zapeo za oko. :D
Kufere sta to pricas? Johnny Sack je najcool lik iz Sopranosa, gdje ces ga ba sa ovim poredit'? :-D
Ma govorim o fizičkoj sličnosti dragi Bake. :D Iako vjerovatno da dijele i neke druge osobine. :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45467
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#60193 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

dale cooper wrote: 15/04/2021 22:37
Tito_i_Partija wrote: 15/04/2021 22:35
dale cooper wrote: 15/04/2021 22:30 Meni je Asim isti Johnny Sack iz Sopranosa. Ponovo gledam pa mi je taj detalj zapeo za oko. :D
Kufere sta to pricas? Johnny Sack je najcool lik iz Sopranosa, gdje ces ga ba sa ovim poredit'? :-D
Ma govorim o fizičkoj sličnosti dragi Bake. :D Iako vjerovatno da dijele i neke druge osobine. :D
kao npr. da ih obojicu boli kurac za bosnom i bošnjacima.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#60194 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

joint union wrote: 15/04/2021 22:13
Hank Paldum wrote: 15/04/2021 21:55
pici wrote: 15/04/2021 18:50

pokradene su nevidjene donacije od para, traktora, ovaca, gradjevinskog materijala itd... mogla se je srebrenica sto puta obnoviti al povratnici onima kojima je tebala pomoc, nisu je ni vidjeli... nudzeno im zemljiste i kuce u vogosci, najvise se sa srbima mjenjali, ostali koji nisu bili bliski najvecoj stramki u bosnjaka, put zapada pa sta bog da... ja sam bio dionicar jedne tada nase zlatne koke i u FI sam konstantno primjecivao izdvajanja sredstava i pomoc za srebrenicu... primjer odvojeno pet miliona godisnje za gradnju hotela sa tri zvjezdice... nit para nit hotela... mindersadaklije pozobale.
Gledao si sigurno film Quo Vadis, Aida? gdje je se Aida nakon što su joj ubili muža i dva sina vraća u svoje mjesto i gleda četnika kojeg glumi Emir kako sjedi u istoj prostoriji i ponaša se kao da ništa nije bilo.
To je jedan od razloga zašto se mnogi Srebreničani (kao i drugi Bošnjaci koji su do 92. živjeli u gradovima koji danas pripadaju entitetu rs) se nisu vratili i tu najveće donacije ih ne bi vratile.
Mnogi se nisu vratili da ne bi gledali kao u filmu one koji su im poklali najbliže kako šetaju gradom, mnogi rade danas u policiji. Neki ne žele boraviti u kuči, dvorištu, ulici gdje je se desio pokolj familije. Da je to moj ženski član familije i moje dvorište sa fotografije gdje onaj četnik šuta glavu žene na podu ja se ne bi nikada za milion dolara vratio.
Još jedan razlog i to ne treba kriti je ako je neko iz urbane sredine Srebrenice ili bilo koje drug imao šansu (pa makar to bio razlog) da završi u Sarajevu ili Tuzli nema razloga da se vrati, još ako na to dodaš da se na novoj adresi neće nikada bojati da će im neko dobaciti "Vratio si se balijo?" još je veća motivacija da se ne vrati.
A to kome je šta nuđeno nema veze sa strankom. Sjećam se bezbroj oglasa na radiju iza rata kao npr. "Mijenjam kuću/stan u Doboju za kuću/stan u Zenici" i obratno.
Pa ja, "najveće donacije ih ne bi vratile" , što implicira "sta ce im onda donacije", što dalje implicira "daj 'vamo te donacije".
To nisam tvrdio mada bi zlobnici mogli to tako interpretirati. Za svaku ukradenu marku trebaju odgovorni odgovarati ali moraš priznati da postoji nekoliko grupa koji se ne bi nikada vratili (tu mislim na svaki grad u entitetu rs)
oni koji ne žele da žive gdje su im najbliže ubili i gdje zločince moraju sresti svaki dan na ulici, oni koje nakon etničkog čišćenja, rata i novog stanovništva to ne smatraju više svojim gradom, oni koji se boje nakon svega šta se desilo u ratu da se vrate u većinski srpske gradove, oni koji si iz ruralnih sredina došli u urbane i smatraju to napretkom i ne žele korak unazad
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#60195 Re: SDA-All about

Post by Tempo »

Hank Paldum wrote: 15/04/2021 23:06
joint union wrote: 15/04/2021 22:13
Hank Paldum wrote: 15/04/2021 21:55
Gledao si sigurno film Quo Vadis, Aida? gdje je se Aida nakon što su joj ubili muža i dva sina vraća u svoje mjesto i gleda četnika kojeg glumi Emir kako sjedi u istoj prostoriji i ponaša se kao da ništa nije bilo.
To je jedan od razloga zašto se mnogi Srebreničani (kao i drugi Bošnjaci koji su do 92. živjeli u gradovima koji danas pripadaju entitetu rs) se nisu vratili i tu najveće donacije ih ne bi vratile.
Mnogi se nisu vratili da ne bi gledali kao u filmu one koji su im poklali najbliže kako šetaju gradom, mnogi rade danas u policiji. Neki ne žele boraviti u kuči, dvorištu, ulici gdje je se desio pokolj familije. Da je to moj ženski član familije i moje dvorište sa fotografije gdje onaj četnik šuta glavu žene na podu ja se ne bi nikada za milion dolara vratio.
Još jedan razlog i to ne treba kriti je ako je neko iz urbane sredine Srebrenice ili bilo koje drug imao šansu (pa makar to bio razlog) da završi u Sarajevu ili Tuzli nema razloga da se vrati, još ako na to dodaš da se na novoj adresi neće nikada bojati da će im neko dobaciti "Vratio si se balijo?" još je veća motivacija da se ne vrati.
A to kome je šta nuđeno nema veze sa strankom. Sjećam se bezbroj oglasa na radiju iza rata kao npr. "Mijenjam kuću/stan u Doboju za kuću/stan u Zenici" i obratno.
Pa ja, "najveće donacije ih ne bi vratile" , što implicira "sta ce im onda donacije", što dalje implicira "daj 'vamo te donacije".
To nisam tvrdio mada bi zlobnici mogli to tako interpretirati. Za svaku ukradenu marku trebaju odgovorni odgovarati ali moraš priznati da postoji nekoliko grupa koji se ne bi nikada vratili (tu mislim na svaki grad u entitetu rs)
oni koji ne žele da žive gdje su im najbliže ubili i gdje zločince moraju sresti svaki dan na ulici, oni koje nakon etničkog čišćenja, rata i novog stanovništva to ne smatraju više svojim gradom, oni koji se boje nakon svega šta se desilo u ratu da se vrate u većinski srpske gradove, oni koji si iz ruralnih sredina došli u urbane i smatraju to napretkom i ne žele korak unazad
u koaliciju sa negatorima.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#60196 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

Tempo wrote: 15/04/2021 23:08
Hank Paldum wrote: 15/04/2021 23:06
joint union wrote: 15/04/2021 22:13

Pa ja, "najveće donacije ih ne bi vratile" , što implicira "sta ce im onda donacije", što dalje implicira "daj 'vamo te donacije".
To nisam tvrdio mada bi zlobnici mogli to tako interpretirati. Za svaku ukradenu marku trebaju odgovorni odgovarati ali moraš priznati da postoji nekoliko grupa koji se ne bi nikada vratili (tu mislim na svaki grad u entitetu rs)
oni koji ne žele da žive gdje su im najbliže ubili i gdje zločince moraju sresti svaki dan na ulici, oni koje nakon etničkog čišćenja, rata i novog stanovništva to ne smatraju više svojim gradom, oni koji se boje nakon svega šta se desilo u ratu da se vrate u većinski srpske gradove, oni koji si iz ruralnih sredina došli u urbane i smatraju to napretkom i ne žele korak unazad
u koaliciju sa negatorima.
I tu se vraćamo na dvoličnost FGRa. Kada se ovdje aplaudira Drašku kako on kao razbija Dodika pa neko upita " A zašto kada negira genocid, negira državu itd." onda ide odgovor "Navijamo da se neko uhvati u koštac sa aktuelnom vlašću, da se u Banjaluci desi isti scenarij kao u Zenici. A to što negira genocid i državu smo svjesni da u rs-u 99% političara tako razmišlja i o tim stvarima ne treba za sada razmišljati i trebamo se skoncentrisati na druge stvari"
Kako bi ti i sa kim bi ti u koaliciju u gradovima u rs-u ako želiš da tvoj narod ima pravo glasa i svoje zastupnike? Na koji način bi to izveo?
Lahko je Pedji pametovati. Niti je naučio voditi ikakvu agresivniju politiku nego samo pametuje iz hladovine i izbjegava koalicije niti zna kako se bošnjacki narod i rs-u osjeća.
Bar su u Srebrenici pokušali svakakve strategije da odigraju na pravi način.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#60197 Re: SDA-All about

Post by Tempo »

Hank Paldum wrote: 15/04/2021 23:20
Tempo wrote: 15/04/2021 23:08
Hank Paldum wrote: 15/04/2021 23:06
To nisam tvrdio mada bi zlobnici mogli to tako interpretirati. Za svaku ukradenu marku trebaju odgovorni odgovarati ali moraš priznati da postoji nekoliko grupa koji se ne bi nikada vratili (tu mislim na svaki grad u entitetu rs)
oni koji ne žele da žive gdje su im najbliže ubili i gdje zločince moraju sresti svaki dan na ulici, oni koje nakon etničkog čišćenja, rata i novog stanovništva to ne smatraju više svojim gradom, oni koji se boje nakon svega šta se desilo u ratu da se vrate u većinski srpske gradove, oni koji si iz ruralnih sredina došli u urbane i smatraju to napretkom i ne žele korak unazad
u koaliciju sa negatorima.
I tu se vraćamo na dvoličnost FGRa. Kada se ovdje aplaudira Drašku kako on kao razbija Dodika pa neko upita " A zašto kada negira genocid, negira državu itd." onda ide odgovor "Navijamo da se neko uhvati u koštac sa aktuelnom vlašću, da se u Banjaluci desi isti scenarij kao u Zenici. A to što negira genocid i državu smo svjesni da u rs-u 99% političara tako razmišlja i o tim stvarima ne treba za sada razmišljati i trebamo se skoncentrisati na druge stvari"
Kako bi ti i sa kim bi ti u koaliciju u gradovima u rs-u ako želiš da tvoj narod ima pravo glasa i svoje zastupnike? Na koji način bi to izveo?
Lahko je Pedji pametovati. Niti je naučio voditi ikakvu agresivniju politiku nego samo pametuje iz hladovine i izbjegava koalicije niti zna kako se bošnjacki narod i rs-u osjeća.
Bar su u Srebrenici pokušali svakakve strategije da odigraju na pravi način.
u koaliciju sa negatorima genocida.
User avatar
tvojkomsija
Posts: 1478
Joined: 21/04/2014 17:59

#60198 Re: SDA-All about

Post by tvojkomsija »

Izbacite vise tu floskulu "koalicija sa negatorima genocida", 95% Srba negira genocid u Srebrenici, tako da je lakse reci koalicija sa Srbima/srpskim strankama.

Ja im ne zamjeram sto su uspostavili vlast sa SNSD u Srebrenici, vec im zamjeram sto su prije izbora srali o nekom bojkotu, neprihvacanju mandata itd. a onda se posrali samo po sebi. Nema nista gore od toga. Ako im se gadi koalirati sa SNSD u Srebrenici, neka prepuste citavu opcinu Srbima i to je to.

I onako ne zive u RS a uzimaju pare od pozicija, od Ramiza Salkica do bosnjackih zastupnika u NSRS.
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#60199 Re: SDA-All about

Post by hamza_sa »

joint union wrote: 15/04/2021 10:46
Billy The Pljuc wrote: 15/04/2021 10:41
Osim_13 wrote: 15/04/2021 10:13 Ne sumnjam da se Baketu malo i ne dopada ovaj non paper iz Slovenije. Nikad bliže dobiti svoju Palestinu.
A možda nam hudnik priželjkuje sudbinu Palestine, hoće to kod takvih mentalnih kapaciteta, Izrael - Palestina tu mu je to negdje. Neko će ostati a neko će se iseliti pa se kao vrne nazaj za jedno dvije hiljadice godina.

Joj otkad ja pišem da su mi oni svi odreda za prijekog suda, nema veze da li glasao za njih ili bio dijelom sistema.
Tog koji se vrati za pisljivih 2000 godina docekace Halid Genjac.

Legendo, hvala ti od srca!! :thumbup: :thumbup:

Nisam se ovako nasmijao u zadnjih 10 godina.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#60200 Re: SDA-All about

Post by pici »

Hank Paldum wrote: 15/04/2021 21:55
pici wrote: 15/04/2021 18:50
sinuhe wrote: 15/04/2021 17:40 Camil nikad nije objasnio kako je izgubio izbore 2016. Srba tamo nikad nije ni zivjelo u vecem broju.
Vazi li on tamo za vidjenijeg covjeka?
pokradene su nevidjene donacije od para, traktora, ovaca, gradjevinskog materijala itd... mogla se je srebrenica sto puta obnoviti al povratnici onima kojima je tebala pomoc, nisu je ni vidjeli... nudzeno im zemljiste i kuce u vogosci, najvise se sa srbima mjenjali, ostali koji nisu bili bliski najvecoj stramki u bosnjaka, put zapada pa sta bog da... ja sam bio dionicar jedne tada nase zlatne koke i u FI sam konstantno primjecivao izdvajanja sredstava i pomoc za srebrenicu... primjer odvojeno pet miliona godisnje za gradnju hotela sa tri zvjezdice... nit para nit hotela... mindersadaklije pozobale.
Gledao si sigurno film Quo Vadis, Aida? gdje je se Aida nakon što su joj ubili muža i dva sina vraća u svoje mjesto i gleda četnika kojeg glumi Emir kako sjedi u istoj prostoriji i ponaša se kao da ništa nije bilo.
To je jedan od razloga zašto se mnogi Srebreničani (kao i drugi Bošnjaci koji su do 92. živjeli u gradovima koji danas pripadaju entitetu rs) se nisu vratili i tu najveće donacije ih ne bi vratile.
Mnogi se nisu vratili da ne bi gledali kao u filmu one koji su im poklali najbliže kako šetaju gradom, mnogi rade danas u policiji. Neki ne žele boraviti u kuči, dvorištu, ulici gdje je se desio pokolj familije. Da je to moj ženski član familije i moje dvorište sa fotografije gdje onaj četnik šuta glavu žene na podu ja se ne bi nikada za milion dolara vratio.
Još jedan razlog i to ne treba kriti je ako je neko iz urbane sredine Srebrenice ili bilo koje drug imao šansu (pa makar to bio razlog) da završi u Sarajevu ili Tuzli nema razloga da se vrati, još ako na to dodaš da se na novoj adresi neće nikada bojati da će im neko dobaciti "Vratio si se balijo?" još je veća motivacija da se ne vrati.
A to kome je šta nuđeno nema veze sa strankom. Sjećam se bezbroj oglasa na radiju iza rata kao npr. "Mijenjam kuću/stan u Doboju za kuću/stan u Zenici" i obratno.
na ignore si ne pratim baljezgarije frankfurtske bojne...
Post Reply