SDA-All about

kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#59776 Re: SDA-All about

Post by kluz franjo »

Lijepi su ti pokušaji (iz 2019.)...
Istina je pak malo drugačija
kluz franjo wrote: 19/01/2021 11:18 11.11.2020.
"Obećali smo 100.000 radnih mjesta u 10 godina, a stvorili 105.000 za šest godina i obećali smo da ćemo Federaciju pretvoriti u veliko gradilište infrastrukturnih objekata i sve će to naglo biti pokrenuto već u martu ili aprilu 2021.", rekao je Izetbegović.
16.01.2021.
“Kada je u pitanju broj zaposlenih, komparirali smo kretanja od 2014. do 2020. godine. Na žalost, u odnosu na 2015. godinu Federacija je izgubila 15.252 radna mjesta”, rekao je direktor Porezne uprave Federacije Šerif Isović.
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#59777 Re: SDA-All about

Post by pici »

joint union wrote: 12/04/2021 23:15
pici wrote: 12/04/2021 22:55 rodjak mi 25 godina u alemanji, patrijota, tetoviran od dzamije, grba armije BiH itd... ozeni nasu iz krajine, rodjena u alemanji, kad dodju ovdje zena mu pola nasih rijeci natukne... imaju dvije kcerke, starija pola na njemackom pola na nasem prica sa mnom, sa roditeljima na njemackom... mladja nezna beknut bas... dzaba ročku tetovaze kad su mu djeca svabcad... to je sa vecinom mojih poznanika i prijatelja... njemci su specijalisti u borgovanju ovih irget nOroda... mander sve objasnio... cak i svedi koji su ko najliberalniji narod u europi, nedaju ti vazne pozicije il direktorska mjesta vec kad ti djeca izuce njihove skole mogu na te pozicije... najgori su mi ovi sto noHaju Be i Ha u srcu a djecu im asimiliro svaba... irgetite za merkelicu niko vam ne brani al ostavite BiH na miru, Allaha vam.
Pa normalno pici, eto Svabo humanitarac prima Balkance da zarade i vrate se kući da troše, sta ima. Jedan mudar čovjek me je jednom pitao sta mislim koja država na svijetu je najbogatija? Ja sad lupam, te usa, te svica, ova ona, kaže čovjek ona koja ima najviše mladih, najviše djece. Neko mora vraćati kredite, plaćati penzije, raditi za stare kada oni vise ne budu mogli. Zato se zemlje sa velikim procentom mlade populacije i mogu povoljnije zaduživati, imace ko vraćati. A citava Evropa je postala stara, ljudi duže žive, lagodnije, bolje zdravstvo, a imaju sve manje djece. Sirotinja sa istoka Evrope, Azije i Afrike je ta koja ima buljuk djece, i uzdajuci se u teoriju vjerovatnoće da će neko od njih uspjeti. Bogati imaju manje djece, ulazu u njih, obezbjeđuju im obrazovanje i sigurni su da ih neće odnijeti lav ili pokupiti kartel. Ovo sto Madner priča su državne strategije, nekad se ne cilja ni druga, već treća i ostale generacije, prvu i drugu halale, drže ih na socijali doživotno ako treba, ali znaju zašto. Po meni je ovo i jedan od razloga zašto se te zemlje-rasadnici drže u stanju neke stalne nestabilnosti i ne dopušta im se da napreduju.

ovo sam daaaavno pisao na nekoj o tema, pa njemackoj tj EU i odgovara ovaj status quo jer imaju mladu snagu, jebe se njima ko vodi i kako vodi drzavu... bitno je da taj rasadnik mladih ode i stvaraju i rade u drugoj zemlji... da se vratim na sdO i bOkira... ovo njima i odgovara, beg i djeca mu u svojoj avliji a sto hiljada zaposlio ko irgete u drugim zemljama...
User avatar
vee-jay
Posts: 8741
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#59778 Re: SDA-All about

Post by vee-jay »

Kakve veze Njemacka ima sa SDA?

Ili je to SDA postala vazan faktor za Turski tok i Nord Stream 2 ?

Boateng je Njemac, Edin Terzic je Njemac, Anica Dobra je Srpkinja-Njemica, Edin Hasanovic je Bosanac-Njemac.

Njemacka se mijenja - polustrateski - onako kao se i svijet mjenja.

"Zapadni Balkan" nije predgradje Evrope - "Zapadni Balkan" je evropski geto.

Neki uspiju da izadju iz njega, vecina ne.
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#59779 Re: SDA-All about

Post by hillbill »

madner wrote: 12/04/2021 21:33
hillbill wrote: 12/04/2021 18:47
madner wrote: 12/04/2021 11:23

Ne laprdaj.
Njemacka ima program za asimilaciju stranaca u Njemacku kulturu, sa naglaskom na sprijecavanje buduce ghetoizacije.

I naravno tu se ne cilja na Murata i Igora nego na njihovu djecu. To je proces koji su usavrsili vise stotina godina i savrseno funkcionise. Naravno covjek ogranicenih mentalnih kapaciteta to ne percipira jer je subtilna asimilacija u toku. I potpuno pogresno, za vrijeme Tite nije bio cilj asmilirati strance, plan je bio da se vrate. Danas idemo lagano plan i program za djecu od Murata i Igora.

Ti skontaj koja je sansa da se tvoja djeca vrate, pa koja je sansa da se ozene/udaju nasom i da ti unuci govore bosanski. Od tebe niko ne ocekuje nista, to je logicno.
.....Koja je prednost da bi se djeca vratila,pa koja je prednost da se ozene/udaju nasom i da govore bosanski....Je li zbog babe,pa i babu je neka nevolja nacerala da razguli.....ne kontam sto bi to trebalo biti veliko djelo vratiti se.
Govorim o stepenu asimilacije. Hank zivi u iluziji da zato sto djete slusa Bubu on uspjesno odoljeva asimilaciji. Nije jos prihvatio da sa njim identitet umire, nakon njega je to Njemac sa pozadinom migracije. Sto nije nista lose za tu osobu, nego torpedira ovaj plan da radis u EU a zivis u BiH nekad.
znam samo.......................domovina je tamo gdje ti je lijepo
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#59780 Re: SDA-All about

Post by pici »

itekako imaju veze sa sdO... odgovara im korumpirana, nepotisticka kriminalna vlast, jer lakse upravljaju sa banana drzavom, treba mo se pomiriti da smo njemacka kolonija i da postavljaju uslove koji njima odgovaraju... ev poslali su i austrijskog kocijasa da zamuti vodu oko podjele BiH, nebili izvukao odgovarajuce politicare iz govana ono vakcina, respiratora, afera raznih itd... da se ne lazemo isto tako rade i rusi, amerikanci, francuzi i englezi... zato imamo hibridnu demokratiju koja svima odgovara... ucimo njemacki, bice nam lakse.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#59781 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

pici wrote: 12/04/2021 22:55 rodjak mi 25 godina u alemanji, patrijota, tetoviran od dzamije, grba armije BiH itd... ozeni nasu iz krajine, rodjena u alemanji, kad dodju ovdje zena mu pola nasih rijeci natukne... imaju dvije kcerke, starija pola na njemackom pola na nasem prica sa mnom, sa roditeljima na njemackom... mladja nezna beknut bas... dzaba ročku tetovaze kad su mu djeca svabcad... to je sa vecinom mojih poznanika i prijatelja... njemci su specijalisti u borgovanju ovih irget nOroda... mander sve objasnio... cak i svedi koji su ko najliberalniji narod u europi, nedaju ti vazne pozicije il direktorska mjesta vec kad ti djeca izuce njihove skole mogu na te pozicije... najgori su mi ovi sto noHaju Be i Ha u srcu a djecu im asimiliro svaba... irgetite za merkelicu niko vam ne brani al ostavite BiH na miru, Allaha vam.
Da nisi slučajno još koji stereotip zaboravio? :lol:
Šta veliš pun tetovaža džamija i grb BiH a nije mogao u 4 zida sa najmlađom kčerkom što je isto 100% Bosanka uprkos patriotskim tetovažama bar toliko da sa kćerkom razgovara na bosanski da zna solidno beknut, što ne mogu lovackih priča :lol:
Nije ni čudo što si se nadovezao Madnera jer nisi sam u stanju smislen komentar napisati pa kao cheerleaderka skakćeš oko pobjedničkog tima, kao i ti šta pametno napisao :lol:

Iako je ovo glupost puno stereotipa (samo je još falila tetovaža Alija na čelu) istina je da ima slučajeva gdje su djeca zaboravila jezik i nemaju dodir sa domovinom roditelja ali sam naglasio da je to većinom u onih koji su otišli za vrijeme Jugoslavije, za vrijeme rata ili ubrzo nakon završetka rata pa sve do 2000. godine. Međutim zadnjih 10 godina je se desila tolika promjena da nekada imaš osjećaj da si se iz Njemačke teleportirao u jednu drugu državu, stranaca sve više dolazi i što je veći dolazak npr. Srbijanaca tu se jedan Srbijanac sve manje mora truditi da postane Nijemac da bi se uklopio u društvo.
Za Nijemca je jedino važno da znaš jezik i imaš određene kvalifikacije, kako ćeš se ponašati privatno boli ga briga, budi najveći Bošnjak ili Portugalac ako želiš sve dok ne kršiš zakon.

A nema osobe na svijetu koja je iz kuće gdje su roditelji stranog porijekla a da ne govori dva jezika, maternji jezik roditelja i jezik države u kojoj živi. Još jedna glupost iz te priče pogotovo ako je istina da je otac patriotski istetoviran. Al bar sam se nasmijao gluposti :lol:
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#59782 Re: SDA-All about

Post by pici »

Hank Paldum wrote: 12/04/2021 23:57
pici wrote: 12/04/2021 22:55 rodjak mi 25 godina u alemanji, patrijota, tetoviran od dzamije, grba armije BiH itd... ozeni nasu iz krajine, rodjena u alemanji, kad dodju ovdje zena mu pola nasih rijeci natukne... imaju dvije kcerke, starija pola na njemackom pola na nasem prica sa mnom, sa roditeljima na njemackom... mladja nezna beknut bas... dzaba ročku tetovaze kad su mu djeca svabcad... to je sa vecinom mojih poznanika i prijatelja... njemci su specijalisti u borgovanju ovih irget nOroda... mander sve objasnio... cak i svedi koji su ko najliberalniji narod u europi, nedaju ti vazne pozicije il direktorska mjesta vec kad ti djeca izuce njihove skole mogu na te pozicije... najgori su mi ovi sto noHaju Be i Ha u srcu a djecu im asimiliro svaba... irgetite za merkelicu niko vam ne brani al ostavite BiH na miru, Allaha vam.
Da nisi slučajno još koji stereotip zaboravio? :lol:
Šta veliš pun tetovaža džamija i grb BiH a nije mogao u 4 zida sa najmlađom kčerkom što je isto 100% Bosanka uprkos patriotskim tetovažama bar toliko da sa kćerkom razgovara na bosanski da zna solidno beknut, što ne mogu lovackih priča :lol:
Nije ni čudo što si se nadovezao Madnera jer nisi sam u stanju smislen komentar napisati pa kao cheerleaderka skakćeš oko pobjedničkog tima, kao i ti šta pametno napisao :lol:

Iako je ovo glupost puno stereotipa (samo je još falila tetovaža Alija na čelu) istina je da ima slučajeva gdje su djeca zaboravila jezik i nemaju dodir sa domovinom roditelja ali sam naglasio da je to većinom u onih koji su otišli za vrijeme Jugoslavije, za vrijeme rata ili ubrzo nakon završetka rata pa sve do 2000. godine. Međutim zadnjih 10 godina je se desila tolika promjena da nekada imaš osjećaj da si se iz Njemačke teleportirao u jednu drugu državu, stranaca sve više dolazi i što je veći dolazak npr. Srbijanaca tu se jedan Srbijanac sve manje mora truditi da postane Nijemac da bi se uklopio u društvo.
Za Nijemca je jedino važno da znaš jezik i imaš određene kvalifikacije, kako ćeš se ponašati privatno boli ga briga, budi najveći Bošnjak ili Portugalac ako želiš sve dok ne kršiš zakon.

A nema osobe na svijetu koja je iz kuće gdje su roditelji stranog porijekla a da ne govori dva jezika, maternji jezik roditelja i jezik države u kojoj živi. Još jedna glupost iz te priče pogotovo ako je istina da je otac patriotski istetoviran. Al bar sam se nasmijao gluposti :lol:
ko tebi drma kafez...
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#59783 Re: SDA-All about

Post by Tempo »

Hank Paldum wrote: 12/04/2021 23:57
pici wrote: 12/04/2021 22:55 rodjak mi 25 godina u alemanji, patrijota, tetoviran od dzamije, grba armije BiH itd... ozeni nasu iz krajine, rodjena u alemanji, kad dodju ovdje zena mu pola nasih rijeci natukne... imaju dvije kcerke, starija pola na njemackom pola na nasem prica sa mnom, sa roditeljima na njemackom... mladja nezna beknut bas... dzaba ročku tetovaze kad su mu djeca svabcad... to je sa vecinom mojih poznanika i prijatelja... njemci su specijalisti u borgovanju ovih irget nOroda... mander sve objasnio... cak i svedi koji su ko najliberalniji narod u europi, nedaju ti vazne pozicije il direktorska mjesta vec kad ti djeca izuce njihove skole mogu na te pozicije... najgori su mi ovi sto noHaju Be i Ha u srcu a djecu im asimiliro svaba... irgetite za merkelicu niko vam ne brani al ostavite BiH na miru, Allaha vam.
Da nisi slučajno još koji stereotip zaboravio? :lol:
Šta veliš pun tetovaža džamija i grb BiH a nije mogao u 4 zida sa najmlađom kčerkom što je isto 100% Bosanka uprkos patriotskim tetovažama bar toliko da sa kćerkom razgovara na bosanski da zna solidno beknut, što ne mogu lovackih priča :lol:
Nije ni čudo što si se nadovezao Madnera jer nisi sam u stanju smislen komentar napisati pa kao cheerleaderka skakćeš oko pobjedničkog tima, kao i ti šta pametno napisao :lol:

Iako je ovo glupost puno stereotipa (samo je još falila tetovaža Alija na čelu) istina je da ima slučajeva gdje su djeca zaboravila jezik i nemaju dodir sa domovinom roditelja ali sam naglasio da je to većinom u onih koji su otišli za vrijeme Jugoslavije, za vrijeme rata ili ubrzo nakon završetka rata pa sve do 2000. godine. Međutim zadnjih 10 godina je se desila tolika promjena da nekada imaš osjećaj da si se iz Njemačke teleportirao u jednu drugu državu, stranaca sve više dolazi i što je veći dolazak npr. Srbijanaca tu se jedan Srbijanac sve manje mora truditi da postane Nijemac da bi se uklopio u društvo.
Za Nijemca je jedino važno da znaš jezik i imaš određene kvalifikacije, kako ćeš se ponašati privatno boli ga briga, budi najveći Bošnjak ili Portugalac ako želiš sve dok ne kršiš zakon.

A nema osobe na svijetu koja je iz kuće gdje su roditelji stranog porijekla a da ne govori dva jezika, maternji jezik roditelja i jezik države u kojoj živi. Još jedna glupost iz te priče pogotovo ako je istina da je otac patriotski istetoviran. Al bar sam se nasmijao gluposti :lol:
znaci nisi gradjanin drugog reda.
nego, koliko nijemaca poznajes, a da ti ne naredjuju?
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#59784 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

Tempo wrote: 12/04/2021 23:14
Hank Paldum wrote: 12/04/2021 23:03
Tempo wrote: 12/04/2021 22:41

pa normalno, nijemci su fgr.
Čak si i sam svjestan koliko su ti glupi komentari da ih edituješ.
Što ne ostavi onaj komentar o prozorima u skladištu i da mi govore šoferi kako je u Njemačkoj?
Sad opet smatraš da stvarno živim u Njemačkoj, ne znaš ni sam gdje udaraš, važno je bilo šta napisati.
pa zao mi te. nije ti lako bit skladistar, pa da te ne jebem. kontam, bolje je da djelujem edukativno i da ti ukazem da su nijemci fgr.
Ti si mi sad najdraži forumaš jer izvledaš kao da ćes brzo puknuti izživciran mojim prisustvom pa ti rado odgovaram.
Ja hvala Bogu poštenim radom zarađujem svoj hljeb pa i da je kanalizacija dok ti prdiš 18 godina na forumu i ismijavaš odrasle osobe sa radnim stažom. Ali znam što si ljut, ja tebi mogu uvijek izabrati SDA a ti meni nikad AfD. Šta ćeš, tako ti grah pao.
Sad uztvrati sa još jednim komentarom kako moram sutra opet rintati kod Hansa gdje ide staž, satnica, osiguranje, zdravstveno. Jesi me zajebao :lol:
User avatar
vee-jay
Posts: 8741
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#59785 Re: SDA-All about

Post by vee-jay »

pici wrote: 12/04/2021 23:42 itekako imaju veze sa sdO... odgovara im korumpirana, nepotisticka kriminalna vlast, jer lakse upravljaju sa banana drzavom, treba mo se pomiriti da smo njemacka kolonija i da postavljaju uslove koji njima odgovaraju... ev poslali su i austrijskog kocijasa da zamuti vodu oko podjele BiH, nebili izvukao odgovarajuce politicare iz govana ono vakcina, respiratora, afera raznih itd... da se ne lazemo isto tako rade i rusi, amerikanci, francuzi i englezi... zato imamo hibridnu demokratiju koja svima odgovara... ucimo njemacki, bice nam lakse.
Radi toga sam napisao da BiH nije pregradje nego geto Evrope.
Znamo kako se gradovi odnose prema svojim getima.

Odgovor problemima BiH nije ni Njemacka ni Amerika.
Odgovor se mora traziti iznutra.
SDA mora izgubiti naredne izbore.
Prvenstevno radi buducnosti BiH a onda i radi buducnosti SDA.
Koliko ce sutra biti BiH i kakva ce ona izgledati, je prvenstveno do Bosnjaka.
Ovakva kakva je sada, je prvenstveno radi Bosnjaka - koji vecinski glasaju za SDA.
Ali Bosnjacima je vecinski izgleda to OK, pa i dalje glasaju za SDA.
A ja sam vec napisao:
SDA ne trguje svojim interesima, nego trguje BiH interesima.
SDA interesi nisu BiH interesi.
Ali eto i to je Bosnjacima vecinski OK.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#59786 Re: SDA-All about

Post by Tempo »

Hank Paldum wrote: 13/04/2021 00:02
Tempo wrote: 12/04/2021 23:14
Hank Paldum wrote: 12/04/2021 23:03

Čak si i sam svjestan koliko su ti glupi komentari da ih edituješ.
Što ne ostavi onaj komentar o prozorima u skladištu i da mi govore šoferi kako je u Njemačkoj?
Sad opet smatraš da stvarno živim u Njemačkoj, ne znaš ni sam gdje udaraš, važno je bilo šta napisati.
pa zao mi te. nije ti lako bit skladistar, pa da te ne jebem. kontam, bolje je da djelujem edukativno i da ti ukazem da su nijemci fgr.
Ti si mi sad najdraži forumaš jer izvledaš kao da ćes brzo puknuti izživciran mojim prisustvom pa ti rado odgovaram.
Ja hvala Bogu poštenim radom zarađujem svoj hljeb pa i da je kanalizacija dok ti prdiš 18 godina na forumu i ismijavaš odrasle osobe sa radnim stažom. Ali znam što si ljut, ja tebi mogu uvijek izabrati SDA a ti meni nikad AfD. Šta ćeš, tako ti grah pao.
Sad uztvrati sa još jednim komentarom kako moram sutra opet rintati kod Hansa gdje ide staž, satnica, osiguranje, zdravstveno. Jesi me zajebao :lol:
samo radi. zato vas i je poslalo u njemacku, da tamo radite a ovdje trosite. hvala vam na tome. jaca ste privredna grana nego hrvatski turizam.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#59787 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

pici wrote: 13/04/2021 00:00
Hank Paldum wrote: 12/04/2021 23:57
pici wrote: 12/04/2021 22:55 rodjak mi 25 godina u alemanji, patrijota, tetoviran od dzamije, grba armije BiH itd... ozeni nasu iz krajine, rodjena u alemanji, kad dodju ovdje zena mu pola nasih rijeci natukne... imaju dvije kcerke, starija pola na njemackom pola na nasem prica sa mnom, sa roditeljima na njemackom... mladja nezna beknut bas... dzaba ročku tetovaze kad su mu djeca svabcad... to je sa vecinom mojih poznanika i prijatelja... njemci su specijalisti u borgovanju ovih irget nOroda... mander sve objasnio... cak i svedi koji su ko najliberalniji narod u europi, nedaju ti vazne pozicije il direktorska mjesta vec kad ti djeca izuce njihove skole mogu na te pozicije... najgori su mi ovi sto noHaju Be i Ha u srcu a djecu im asimiliro svaba... irgetite za merkelicu niko vam ne brani al ostavite BiH na miru, Allaha vam.
Da nisi slučajno još koji stereotip zaboravio? :lol:
Šta veliš pun tetovaža džamija i grb BiH a nije mogao u 4 zida sa najmlađom kčerkom što je isto 100% Bosanka uprkos patriotskim tetovažama bar toliko da sa kćerkom razgovara na bosanski da zna solidno beknut, što ne mogu lovackih priča :lol:
Nije ni čudo što si se nadovezao Madnera jer nisi sam u stanju smislen komentar napisati pa kao cheerleaderka skakćeš oko pobjedničkog tima, kao i ti šta pametno napisao :lol:

Iako je ovo glupost puno stereotipa (samo je još falila tetovaža Alija na čelu) istina je da ima slučajeva gdje su djeca zaboravila jezik i nemaju dodir sa domovinom roditelja ali sam naglasio da je to većinom u onih koji su otišli za vrijeme Jugoslavije, za vrijeme rata ili ubrzo nakon završetka rata pa sve do 2000. godine. Međutim zadnjih 10 godina je se desila tolika promjena da nekada imaš osjećaj da si se iz Njemačke teleportirao u jednu drugu državu, stranaca sve više dolazi i što je veći dolazak npr. Srbijanaca tu se jedan Srbijanac sve manje mora truditi da postane Nijemac da bi se uklopio u društvo.
Za Nijemca je jedino važno da znaš jezik i imaš određene kvalifikacije, kako ćeš se ponašati privatno boli ga briga, budi najveći Bošnjak ili Portugalac ako želiš sve dok ne kršiš zakon.

A nema osobe na svijetu koja je iz kuće gdje su roditelji stranog porijekla a da ne govori dva jezika, maternji jezik roditelja i jezik države u kojoj živi. Još jedna glupost iz te priče pogotovo ako je istina da je otac patriotski istetoviran. Al bar sam se nasmijao gluposti :lol:
ko tebi drma kafez...
Niko, samo ti je priča nerealna do boli.
Čovjek patriotski nabrijan i istetoviran od džamije do grba ARBiH, oženio ženu "samo nek je naša", pa nek zna samo 40% bosanskih riječi da natukne i on takav nije mogao sa djecom dovoljno da priča na bosanskom u svom stanu ili kući da mu djeca znaju normalno komunicirati kada dođu u BiH?
Ono kada želiš da dočaraš pricu kako djeca u Njemačkoj gube identitet pa na kraju pretjeraš i usereš "Ako je se desilo tom sa BH tetovažama onda će se pogotovi desiti vama".

DrŽi se Ti ovaHkviH kratKiH postOVa, vidis da ozbiljni komentari i diskusija nisu za tebe.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#59788 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

Tempo wrote: 13/04/2021 00:02
nego, koliko nijemaca poznajes, a da ti ne naredjuju?
:lol: :lol: :lol:

BOG
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55668
Joined: 15/12/2008 16:53

#59789 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Ne kontam zasto se dopusta da se na deset tema pise o jednom te istom liku, nebitnom pride.
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#59790 Re: SDA-All about

Post by pici »

Hank Paldum wrote: 13/04/2021 00:25

DrŽi se Ti ovaHkviH kratKiH postOVa, vidis da ozbiljni komentari i diskusija nisu za tebe.
mora da ti vrece irgetske daju snOgu za argumentaciju, kojom se vodis uz pomoc gusterskog mozaka... sad sam siguran da vam je hare vrh... :lol:
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#59791 Re: SDA-All about

Post by Osim_13 »

ultima_palabra wrote: 13/04/2021 00:46 Ne kontam zasto se dopusta da se na deset tema pise o jednom te istom liku, nebitnom pride.
:thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#59792 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

ultima_palabra wrote: 13/04/2021 00:46 Ne kontam zasto se dopusta da se na deset tema pise o jednom te istom liku, nebitnom pride.
uz to mi je na foe listi pa me ne zanima ni sta on pise, ni sta mu odgovaraju...
toska
Posts: 2980
Joined: 26/09/2016 14:08

#59793 Re: SDA-All about

Post by toska »

vee-jay wrote: 13/04/2021 00:08 ...
Koliko ce sutra biti BiH i kakva ce ona izgledati, je prvenstveno do Bosnjaka.
Ovakva kakva je sada, je prvenstveno radi Bosnjaka,
...
ovo je neka nova mantra u političkim vodama, a na koje nailazim u zadnjih možda godinu dana jako često.

nije BiH neki otok pa većinski narod radi po svome, a Srbija i Hrvatska su hiljadama km udaljene i nemaju upliva kroz sestrinske stranke, ekonomsku, propagandnu pa na kraju i vojnu moć.
razmatrati BiH političku scenu na ovaj način je jako, jako pogrešno.

izvini što citiram dio posta, ali to je i suština.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#59794 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

SDA mora izgubiti naredne izbore
NEMA OD KOGA BITI PORAZENA NA FBIH ILI BH NIVOU,Parcijalno na 2 ili 3 kantona moze izgubit npr KS,ali od "svojih"koji ce im se vratit kad Zatreba ili im se plati.
Nijedan Narod u BH nema stvarnu opozociju vec sam lokalne mocnike otrgnute od vladajucih,koji su na suprotnim stranama pogresne strane.
Da bi se SDA oborila treba da se ujedine NIP NES SDP ZI i mnogi drugi ali tu nesmiju biti kriminalna PDA,Zlocinacki LBH,SDA ovski BoSS i sl
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#59795 Re: SDA-All about

Post by madner »

Hank Paldum wrote: 12/04/2021 22:05
madner wrote: 12/04/2021 21:33
hillbill wrote: 12/04/2021 18:47

.....Koja je prednost da bi se djeca vratila,pa koja je prednost da se ozene/udaju nasom i da govore bosanski....Je li zbog babe,pa i babu je neka nevolja nacerala da razguli.....ne kontam sto bi to trebalo biti veliko djelo vratiti se.
Govorim o stepenu asimilacije. Hank zivi u iluziji da zato sto djete slusa Bubu on uspjesno odoljeva asimilaciji. Nije jos prihvatio da sa njim identitet umire, nakon njega je to Njemac sa pozadinom migracije. Sto nije nista lose za tu osobu, nego torpedira ovaj plan da radis u EU a zivis u BiH nekad.
Nema više one Njemačke gdje bi morao postati Helmut ili se nećes nikada uklopiti u društvo. Multi kulti je toliko učinilo svoje da je Nijemac (iako je apsolutna većina) samo jedan od naroda u Njemačkoj i jedina njihova prednost je što se mora govoriti njegovim jezikom da bi se komuniciralo. Čak se i Nijemac ne trudi da asimilira stranca, važno je da radiš, doprinosiš drustvu i plaćes porez i to je to. Toliko je kultura prisutno u Njemačkoj da se ne može zaboraviti svoj identitet ni da želiš.
Ta Njemacka nije nikad ni postojala. Moji koji su 1960 i 1970 otisli su ostali Bosanci. Njihova djeca manje a unucad su Njemci. Niko ih nije tjerao. Kao ni te 90ih, kada je procent stranaca bio isti kao i sada. Ne znam kakve iluzije imas, no statistika ti je neumoljiva, Bosnjaci se odlicno asimiliraju.

Znam ja ljude gore koji bi se vratili, no realno kakav im je posao i perspektiva. Dakle do pemzije ostanu, onda su tu djeca i nema vise vilajeta osim avionom ponekad.

Tako da ako mislis da se vracas, imas jos malo fore. Glasao za SDA ili ne.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#59796 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

Osim_13 wrote: 13/04/2021 00:51
ultima_palabra wrote: 13/04/2021 00:46 Ne kontam zasto se dopusta da se na deset tema pise o jednom te istom liku, nebitnom pride.
:thumbup:

+1
User avatar
pici
Posts: 43578
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#59797 Re: SDA-All about

Post by pici »

Image
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#59798 Re: SDA-All about

Post by Sigma90 »

NarOd znO sdO :bih:

Načelnik Općine Srebrenica Mladen Grujičić i predsjednik lokalnog SNSD-a Radomir Pavlović potpisali su danas koalicioni sporazum s predstavnicima SDA, SBiH i DF-a o saradnji, formiranju skupštinske većine i konstituisanju Skupštine Općine nakon ponovljenih izbora u ovoj lokalnoj zajednici.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#59799 Re: SDA-All about

Post by breuer »

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/19 ... aliju.html

jes prodo novinu, al je i dalje kafanski maestralan
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#59800 Re: SDA-All about

Post by Johnny_x »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/dodik-s ... /210413135
Svaki put kada god SDA ima neku aferu ili kada pokazuju svoju nesposovnost Dodik najavljuje neko otcjepljenje. Dodik trenutno ima problema u Banja Luci sa Draskom, mozemo takodjer ocekivati od "bosnjacke" strane neko ukidanje RS ili mozda prozivanje Draska da je cetnik ili slicno.
Nase vlasti vec 25 godina pokazuje jednu veliku nesposovbnost u vodjenju drzave, a kada god su nesposobni potezu neko nacionalno pitanje, da li je uvodjenje treceg entiteta, da li je to ukidanje RS-a ili nezavisnost RS, svejedno je sta je u pitanju, uvijek je pravi razlog potezanja tih nacionalni pitanja skretanje sa realnih problema, jer nase vlasti su nesposobne da rjesavaju problema gradjana.
Post Reply