SDA-All about

User avatar
tovarish
Posts: 3494
Joined: 26/05/2008 23:57

#80701 Re: SDA-All about

Post by tovarish »

Piaty wrote: 04/12/2022 21:46
tovarish wrote: 04/12/2022 21:38

Pa po njima Gradaščević nije dobar jer se digao kontra sultana, a Rizva nije. A ne znaju idioti da se Rizva nije dogao protiv sultana samo zbog sujete i stava da je on trebao biti na čelu pokreta PROTIV sultana.
Onda je to, 100% sam siguran, jedina patriotska, nacionalna, drzavotvorna (sve ovo je zapravo pod navodnicima) stranka koja najvećeg heroja iz svoje povijesti odbacuje zbog toga što se borio za Bosnu :shock: :?

Zamisli da Hrvati kažu da je ban Jelačić negativna ličnost za njih i da su Austrougari o.k ili da Srbi kažu da knez Lazar negativna ličnost, a da je car Murat pozitivna.

Svašta.
Valjda nestankom SDA se i to popravi.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#80702 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Bošnjacima se podvaljuje alternativna historija od strane SANU.
Vrlo je jasno da je u situaciji neizgrađenog nacionalnog identiteta koji se cas veze za srednjovjekovnu Bosnu, cas za otomanskog okupatora lako zbuniti i nametnuti neku idiotariju kao cinjenicu.

A cinjenice su jasne.
Bosna je kao drzava starija i od Hrvatske i od Srbije.
Pojam Bosniak je u svim evropskim jezicima jos iz srednjeg vijeka.
Od svog postanka je bila multikonfesionalna i utociste prognanih.
Turski osvajac je dokinuo njenu drzavnost i razorio drustvo.
ZAVNOBIH je obnovio drzavnost na istim principima koje je srednjevjekovna Bosna njegovala.
SDA je naziv Bošnjak isključivo povezala sa islamom, i pojačala taj pritisak praveći odvratnu antidržavnu kampanju uoči popisa 2013. ("Bošnjak, islam, Bosanski").

I danas ostaju zbunjeni je li im Turska majka ili je to pak srednjevjekovna Bosna.
Ne znaju jel Tvrtko njihov ili je hrvatski, itd.

Pa im je onda logicno da je onaj ko ustane protiv Sultana, izdajnik, a da je svako onaj ko nije musliman sigurno dušmanin.
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#80703 Re: SDA-All about

Post by pici »

Eno bratski vam iran ukida vjersku policiju a sdO bi je sutra uveo da moze i hoste u europu sa zahiragicem, devicem, sebijom, bOkirom itd... hoste moj qurac.
Cuj onoga ovi trakasi ginuli za sarajevo, niti jedan jedini nije provirio dalje od pazarica, kad je padao grebak, igman, trnovo i bjelasnica, ginuli focaci i brigade iz sarajeva, na igmanu sto je bilo vojske pobjeglo sa punim magacinima koji su bili na igmanu, pitajte kerovodzu pljevljaka, on zna kolko je toga bilo, obogatio se na tome i ahbabi oko njega.
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#80704 Re: SDA-All about

Post by Hajvan »

User avatar
agnostic_front
Posts: 6311
Joined: 14/04/2010 21:45
Location: Grbavica

#80705 Re: SDA-All about

Post by agnostic_front »

Young Njegos is back :D :D :thumbup:
User avatar
Login77777
Posts: 8533
Joined: 18/05/2021 09:11

#80706 Re: SDA-All about

Post by Login77777 »

Sta je ovo bilo Juklo i Tigar… :mrgreen:
https://m.youtube.com/watch?v=mVCSvt-1HQI
nles
Posts: 1671
Joined: 09/06/2021 18:29
Location: FORGET? HELL!

#80707 Re: SDA-All about

Post by nles »

Piaty wrote: 04/12/2022 21:46

Zamisli da Hrvati kažu da je ban Jelačić negativna ličnost za njih i da su Austrougari o.k
Ban Jelacic je bio najvjerniji sluga beckog dvora (ugusio revoluciji 1848.), a Hrvati crkose od pokusaja da budu sto slicniji Austrougarima, i dan-danas.
Ali, posto je to kriz, a ne mrski polumjesec, onda je to valjda OK, i oni nisu prodali vjeru za veceru.

Da ne bude zabune, Gradascevic je za mene pozitivna licnost, jer se borio protiv okupatora (na stranu sto je to cinio iz sebicnih razloga).
Novak20
Posts: 13910
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#80708 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

Bravo Bisera.

Ako ti Iran ne pomogne, ne znam tko će.

https://hms.ba/dok-cijeli-svijet-osuduj ... plomacije/
Šef iranske diplomacije stiže u BiH, na poziv ministrice Turković u trenutku kada je Iran izložen snažnoj osudi svijeta zbog masovnih kršenja ljudskih prava, uključujući i ubojstva stotina ljudi koji su prosvjedovali zbog ubojstva Mashe Amini.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#80709 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Novak20 wrote: 05/12/2022 23:11 Bravo Bisera.

Ako ti Iran ne pomogne, ne znam tko će.

https://hms.ba/dok-cijeli-svijet-osuduj ... plomacije/
Šef iranske diplomacije stiže u BiH, na poziv ministrice Turković u trenutku kada je Iran izložen snažnoj osudi svijeta zbog masovnih kršenja ljudskih prava, uključujući i ubojstva stotina ljudi koji su prosvjedovali zbog ubojstva Mashe Amini.
Ne zaboravimo da je Bisera isla i kod Lavora kad su ga Dzafer i Željko odjebali.
Nije bezveze ni bez osnove priča da nas SDA hoće odvojiti od NATO i EU jer priblizavanje tim organizacijama povlaci i jacu pravnu drzavu, nezavisnije pravosuđe, itd.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#80710 Re: SDA-All about

Post by meridiyan »

drug_profi wrote: 05/12/2022 23:18
Novak20 wrote: 05/12/2022 23:11 Bravo Bisera.

Ako ti Iran ne pomogne, ne znam tko će.

https://hms.ba/dok-cijeli-svijet-osuduj ... plomacije/

Ne zaboravimo da je Bisera isla i kod Lavora kad su ga Dzafer i Željko odjebali.
Nije bezveze ni bez osnove priča da nas SDA hoće odvojiti od NATO i EU jer priblizavanje tim organizacijama povlaci i jacu pravnu drzavu, nezavisnije pravosuđe, itd.
Pa jesmo li ostavljeni Turskoj u amanet ili nismo!
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#80711 Re: SDA-All about

Post by pici »

Hoceli ga docekati sa hidzabom il ce nositi sesiric po zadnjoj modi iz londona... sdO su munafici par exelans.


User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#80712 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Ova zena ima veca muda i vece srce od 50% muskaraca.
I muskarci su ti koji pred njom trebaju nositi hidzab.
Oznaka Tablica
Posts: 526
Joined: 27/09/2022 13:50

#80713 Re: SDA-All about

Post by Oznaka Tablica »

drug_profi wrote: 05/12/2022 23:18
Novak20 wrote: 05/12/2022 23:11 Bravo Bisera.

Ako ti Iran ne pomogne, ne znam tko će.

https://hms.ba/dok-cijeli-svijet-osuduj ... plomacije/

Ne zaboravimo da je Bisera isla i kod Lavora kad su ga Dzafer i Željko odjebali.
Nije bezveze ni bez osnove priča da nas SDA hoće odvojiti od NATO i EU jer priblizavanje tim organizacijama povlaci i jacu pravnu drzavu, nezavisnije pravosuđe, itd.
Zato ih zapad zeli iza resetaka. ABd i bit ce.

Davno sam rekao, sda stranka je pravila i pravi dan danas gore stvari nego sto su to ratni zlocinci radili.
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#80715 Re: SDA-All about

Post by pici »

Trebaje babo i majka poslat u slobodarsku indoneziju, vec drugi dan bi je kamenovali zbog kurvanja.
giannibelif
Posts: 1891
Joined: 28/01/2017 22:11

#80716 Re: SDA-All about

Post by giannibelif »

pici wrote: 06/12/2022 09:24
Trebaje babo i majka poslat u slobodarsku indoneziju, vec drugi dan bi je kamenovali zbog kurvanja.
:lol: :lol: :thumbup:
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#80717 Re: SDA-All about

Post by pici »

Image

Sad sam legitimna muslimanka


Image

sad sam sdO muslimanka

Image

tobejarabi dze ja sljeteh medj ćafire.
User avatar
Styling
Posts: 12488
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#80718 Re: SDA-All about

Post by Styling »

Nema on vremena biti potpredsjednik, valja se u kockarnici vaditi svaku noc. Sve je prokockao. Koji je ovo lik :lol: :lol: :lol:

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/27 ... i_nas.html
Bossona
Posts: 5117
Joined: 21/12/2020 03:28

#80719 Re: SDA-All about

Post by Bossona »



Alijina i Bakirova Bi-sera nastavlja četverodecenijsku misiju autostrade i samodestrukcije Bosne i Bošnjaka.

Svo zlo po Bosnu i Bošnjake došlo je sa SANU podvalom Izetbegovićima i njihovom lažnomuslimanskom SDA sektom koji su bili i ostali velemajstori u davanju autogolova i igrali za neprijatelje Bosne i Bošnjaka.


Niti jedan hrvatski predstavnik neće se danas odazvati pozivu na sastanak sa iranskim šefom diplomatije Hosseinom Amirom Abdollahianom, koji je uputila ministrica vanjskih poslova BiH Bisera Turković.
Kako saznaje Večernji list, hrvatski predstavnici ovim potezom tvrde da prate stavove Evropske unije, nakon što se, kako su naveli, "cijeli civilizirani svijet ograđuje i protivi nasilju te gušenju ljudskih prava u Iranu".
"Nećemo sudjelovati na tom sastanku jer se radi o velikoj šteti za državu BiH. Posebno jer se sve događa u trenutku kada Evropska unija treba odlučiti o kandidatskom statusu BiH”, rekao je neimenovani dužnosnik za Večernji list.
Podsjećamo, danas će se u Ministarstvu vanjskih poslova BiH održati sastanak ministrice Turković i ministra Amir Abdollahiana, a nakon toga bio je predviđen sastanak delegacija ministarstava vanjskih poslova BiH i Islamske Republike Iran.
Posjeta iranskog šefa diplomatije BiH dolazi u vrijeme kada cijeli svijet osuđuje poteze tamošnjeg režima koji su rezultirali likvidacijom više od 400 prosvjednika ali i teškim kršenjima ljudskih prava.
Napomenimo, Turković je nedavno prilikom glasanja o rezoluciji kojom se osuđuje režim u Teheranu naložila ambasadoru BiH pri UN-u Svenu Alkalaju da bude suzdržan. Takav su potez osudili iz SAD-a i EU-a.
sumirprimus
Posts: 80471
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#80720 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

Bruka i sramota, ovi ljudi rade sve da mi ne pridjemo u eu. Cak naprotiv rade sve da nas izoluju od ostatka zapadnog svijeta :-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#80721 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

sumirprimus wrote: 06/12/2022 18:51 Bruka i sramota, ovi ljudi rade sve da mi ne pridjemo u eu. Cak naprotiv rade sve da nas izoluju od ostatka zapadnog svijeta :-)
Mi to radimo svojim glasanjem na izborima sasvim revnosno. :D

P.S.
Nase priblizavanje prema EU ne zavisi od sastanka ili nestastanka sa Iranom. Ako Ameri kazu da smo kandidati, onda smo kandidati.
Isto ko sa Bugarskom i Rumunijom npr.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 18973
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#80722 Re: SDA-All about

Post by teskeredzic_22 »

sumirprimus wrote: 06/12/2022 18:51 Bruka i sramota, ovi ljudi rade sve da mi ne pridjemo u eu. Cak naprotiv rade sve da nas izoluju od ostatka zapadnog svijeta :-)
Nikako da objave kad je vandredni kongres.
Onaj Perzijanac je tamo valjda dobrodošao... :D
Oznaka Tablica
Posts: 526
Joined: 27/09/2022 13:50

#80723 Re: SDA-All about

Post by Oznaka Tablica »

Haris.ba wrote: 06/12/2022 19:08
sumirprimus wrote: 06/12/2022 18:51 Bruka i sramota, ovi ljudi rade sve da mi ne pridjemo u eu. Cak naprotiv rade sve da nas izoluju od ostatka zapadnog svijeta :-)
Mi to radimo svojim glasanjem na izborima sasvim revnosno. :D

P.S.
Nase priblizavanje prema EU ne zavisi od sastanka ili nestastanka sa Iranom. Ako Ameri kazu da smo kandidati, onda smo kandidati.
Isto ko sa Bugarskom i Rumunijom npr.
Aj opet procitaj ovo sto si napisao :lol:
sumirprimus
Posts: 80471
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#80724 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

Haris.ba wrote: 06/12/2022 19:08
sumirprimus wrote: 06/12/2022 18:51 Bruka i sramota, ovi ljudi rade sve da mi ne pridjemo u eu. Cak naprotiv rade sve da nas izoluju od ostatka zapadnog svijeta :-)
Mi to radimo svojim glasanjem na izborima sasvim revnosno. :D

P.S.
Nase priblizavanje prema EU ne zavisi od sastanka ili nestastanka sa Iranom. Ako Ameri kazu da smo kandidati, onda smo kandidati.
Isto ko sa Bugarskom i Rumunijom npr.
Isto tako sjedi amer gleda i ne vjeruje.
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#80725 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Kaze WTF, sta da radim sa ovim budalama....
Ono sto je sigurno, to je da ovdje nije rijec o strateskom prostoru Balkana, davno bi nama Ameri rekli laku noc.
A ni sad nije iskljuceno. Lako nas je ograditi kakvom zicom.
Post Reply