SDA-All about

Aida_Beba
Posts: 536
Joined: 24/11/2020 02:27

#59626 Re: SDA-All about

Post by Aida_Beba »

Jeli realno da se supruga kvazi umjetnika i pjevaca Maida Mirojevica, Sabina Mirojevic onako zalaze za stranku? pa zena penzionerka a prijeti ljudima po FB u maniru vidjet ce te kada se SDA vrati :lol:

Kontam da su na SDA sisi, da snima za Hayat gdje se jedino i moze pojaviti na TV-u, ali onakvo ponasanje "umjetnika" je van svake pameti, jednoj medicinskoj sestri napisa i da pazi sta pise da nebi u domu zdravlja ostala bez posla, i to javno i direktno :-)
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#59627 Re: SDA-All about

Post by Palmalma »

Rasinho wrote: 10/04/2021 01:16 Evo kao neizlječivi ljevičar ali i potpuni realista što se tiče bh političke scene, kad već analizirate šta bi moglo biti sa SDA narednih godina da postavimo stvari šta bi bilo kad bi bilo...

Recimo da se u SDA nakon kraha na izborima 2022. na stranačkom kongresu desi full smjena Bakira, Sebije, Prevljaka, Asima, Softića, Genjca, Dedića i kompletne te ekipe, ono da ih se smjeni da ostanu bez bilo kakve funkcije u stranci i da na čelo SDA dođu Efendić, Zvizdić predvođeni nekim novim licima...

Jesu li nam i tad NIP sa Dinom, Čamparom, Kemom, Okerićem, zatim nekadašnjim desnim krilom SDA Muzurom i Stamobilićem, pa vrlo vjerovatno uskoro i Čelikom alternativa koju priželjkujemo?

I nije to slučaj samo u Kantonu Sarajevo. Alternativa u ZDK bi trebao biti Fudo Kasumović, u TK PDA i Mirsad Kukić, u Krajini nekadašnje radikalno krilo SDA - A SDA, ili ti ga ovaj NES sa Ogreševićem i Hozanovićem?

Jel moguće da smo toliko zglajzali u političko blato i žabokrečinu da se nadamo da nam je to alternativa i svjetla budućnost? Mene najiskrenije boli što ovaj NIP uzima ljevicu i glasače s lijevog spektra predstavljajući se alternativom, konkretno moj SDP koji ako ćemo realno 2022. po broju glasova neće proći ni bolje ni lošije od SDA.

Jel moguće da ne tražimo neku alternativu u ljevici, način da je ojačamo, da se da šansa novim ljudima pa bio to SDP, NS ili oni zajednički? Ja fakat ne mogu da vjerujem da smo došli u tu fazu ludila da bivše SDA-ovce, od kojih je velik dio onih zbog kojih su ljudi i zamrzili SDA, očekujemo kao neki novi vjetar i novu snagu na političkoj sceni.

A nemojte misliti da se u SDA neće desiti slične promjene, koliko god ih potcjenjivali oni jedini imaju konstantu 30 godina i ljudi u općinskim odborima kad dogori će vrlo lako promjeniti stranu, nije to SBB da moraju kako Fahro kaze i da su njemu svi odani.
Ako su Ameri pustili SDA niz vodu, onda imaju samo dvije mogucnosti - ili da odu sami ili da ih Ameri sklanjaju.
Onaj koji dodje nakon ove garniture SDA ima iskustvo kako ne treba raditi (obzirom na stanje koje iza sebe ostavlja SDA), inace ce proci isto.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#59628 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

s obzirom da je sda napravljena ili pretvorena u dinastiju i kult licnosti :roll: - svaka smjena poznatih lica bi bila cista kozmetika. sve bi isto ostalo, samo bi neki drugi likovi bili u medijima, a ovi isti sto sad vedre i oblace bi to radili iz sjene.
ja ne vidim postenog i pametnog covjeka u sda. zvizdic mi se gadi, nadigao frku, pa se poklopio.
svi oni su se nakrali za 10 zivota, a malo im.
ukratko, nemaju lidera, nemaju pametnog covjeka, zglajzali su skroz, ona sa koseva ih je u mezar stavila.



i jos nesto, niti bi sda nastala niti opstala bez ivz i privjesaka, vkbi i ostali
dok je vodja i ivz i sda bio onaj rejs politicar-biznismen-budzetski parazit - sve je stimalo. isti lopovski mentalni sklop.

izgleda da ovaj nije na tom nivou. ni u tom filmu.
tako da je pad vrlo izvjestan


a sto se tice alternative - sve je bolje od sda

zamisli vladu sastavljenu od 15 zahiragica :D

jedna stvar je sigurna - dino igra pametno



i jos nesto, proslo je vrijeme kradje glasova. sda to radi od 91. i ostale dvije nazzi stranke. clanovi stranaka sjede u ciku :twisted:
i da bude nesto posteno
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#59629 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

U vezi NiPa kao alternative.
Ja iz nekog razloga imam vjeru da Dino nece praviti Bakirove greske.
Ako nista barem je level iznad njega po politickim vjestinama.

Korupcija i ostalo, to ce biti nesto manje, ali i dalje vise nego je normalno.

SDP nema lidera. Nema Dinu Konakovica ni Zlatka Lagumdziju.
Nema nikog ko bi znao i mogao razoruzati svaki spin, svaku laz SDA i u dvije jasne recenice podsjetiti sve glasace protiv cega se borimo. Nema nikog radi koga ce krv uzavrijet.
I dok toga nema, nema ni ljevice.
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#59630 Re: SDA-All about

Post by Droog »

drug_profi wrote: 10/04/2021 02:00 U vezi NiPa kao alternative.
Ja iz nekog razloga imam vjeru da Dino nece praviti Bakirove greske.
Ako nista barem je level iznad njega po politickim vjestinama.

Korupcija i ostalo, to ce biti nesto manje, ali i dalje vise nego je normalno.

SDP nema lidera. Nema Dinu Konakovica ni Zlatka Lagumdziju.
Nema nikog ko bi znao i mogao razoruzati svaki spin, svaku laz SDA i u dvije jasne recenice podsjetiti sve glasace protiv cega se borimo. Nema nikog radi koga ce krv uzavrijet.
I dok toga nema, nema ni ljevice.
"Mali" Cengic opasno trenira za tu poziciju dok Denisu B. fali "ono" nesto (mada mi i dan danas nije jasno kako je zijanio protiv Dzafketa)
Rasinho
Posts: 14
Joined: 04/12/2018 14:44

#59631 Re: SDA-All about

Post by Rasinho »

Palmalma wrote: 10/04/2021 01:40
Ako su Ameri pustili SDA niz vodu, onda imaju samo dvije mogucnosti - ili da odu sami ili da ih Ameri sklanjaju.
Onaj koji dodje nakon ove garniture SDA ima iskustvo kako ne treba raditi (obzirom na stanje koje iza sebe ostavlja SDA), inace ce proci isto.
Ma kakvu vodu, pricamo o suštini, imam osjećaj da ponekad na SDA gledamo kao na fudbalski klub protiv kojeg navijaš. SDA je trenutni prefiks omraženosti zaslužila zbog Kukića, Kausumovića i inih kadrova...pa i Čampara, nemojmo se lagati, prije godinu dana kad je rušio Vladu i prepucavao se sa tada šestorkom bio je omraženi SDA-ovac, a sada je kao simpatičan? Hoće li nam i Čelik za mjesec dva biti oličenje poštenja i morala?

Mene više brine nepostojanje ljevice, a spisak SDA-ovaca koji su u vlasti 20 i kusur godina samo promjenili dres. Gledam u Tuzli čovjek koji je zadnjih 10 godina bio predsjednik SDA, sada predsjednik NIP-a i sa sobom poveo kompletnu vojsku iz SDA, i sad nam je taj NIP U Tuzli kao nova nada? O čemu pričamo? Govorim o dugoročnim posljedicama za ljevicu koja ako se ne sabere, prijeti joj nestanak. U tom slučaju, za najmanje 4-6 godina, kad kao što prognozirate SDA bude minorna stranka, npr. poslije izbora 2026. neko će osvojiti to glasačko tijelo kojeg je u ovom trenutku oko 250-300 hiljada. Jel mislite da će u KS 2026. godine kada od 35 zastupnika 30 bude iz sadašnje trojke oni i dalje biti koalicija? Ako hoće, onda se ja bojim srbijanskog scenarija, da mi u Dini dobijemo našeg Vučića, a u NIP-u SNS, koji će imati 90% podrške a da će mu Neka i SDP biti usputni partner poput Dačića, čisto da nije sam. Na vlasti i dalje oni koji su bili dvije decenije, samo u drugom dresu i ovaj put sa uništenom opozicijom, a mi i dalje slavodobitno navijamo kako smo uništili SDA.
Rasinho
Posts: 14
Joined: 04/12/2018 14:44

#59632 Re: SDA-All about

Post by Rasinho »

drug_profi wrote: 10/04/2021 02:00 U vezi NiPa kao alternative.
Ja iz nekog razloga imam vjeru da Dino nece praviti Bakirove greske.
Ako nista barem je level iznad njega po politickim vjestinama.

Korupcija i ostalo, to ce biti nesto manje, ali i dalje vise nego je normalno.

SDP nema lidera. Nema Dinu Konakovica ni Zlatka Lagumdziju.
Nema nikog ko bi znao i mogao razoruzati svaki spin, svaku laz SDA i u dvije jasne recenice podsjetiti sve glasace protiv cega se borimo. Nema nikog radi koga ce krv uzavrijet.
I dok toga nema, nema ni ljevice.
Po avataru ti vidim da si "drug" kao i ja, ali nekako ne mogu da pojmim da nam Dino može biti alternativa kojoj se tako srčano nadamo. Jel moguće da nam je SDA nabila takve komplekse da smo se prestali baviti sobom i traženjem načina da vratimo i ojačamo ljevicu, nego smo počeli navijati samo da SDA izgubi, pa makar to bilo od pionira SDA. Ne znam, možda je samo do mene ali je Dino dok je bio u SDA, za mene uvijek predstavljao ono mrsko radikalno krilo SDA potpomognuto novom čaršijskom lažnom elitom, koja se transformirala u NIP.

Da me se pogrešno ne shvati, nemam ja ništa protiv trenutne koalicije SDP-a i NS sa NIP-om, ali postajemo sporedni, nemamo ideje i bojim se da će nam se to dugoročno vratiti kao bumerang, a bivši i vrlo vjerovatno mnogi sadašnji SDA-ovci će za 4 godine imati moć kakvu nikad nisu imali.

Realna procjena je da će SBB i DF do 2026. biti na nivou sadašnje stranke za BiH, pitanje je hoće li uopće postojati. BPS, BOSS, USD, ZA BiH će biti daleka prošlost, PzP je već sad na svom vrhuncu, a teško da će biti novih ozbiljnih stranaka. SDA će ostati ali će biti biti jako minorna. Kome će otići svi ti glasovi? Po ovoj tendenciji NIP-u, a mene nervira što se brojni moji poznanici, ljevičari u srcu oduševljavaju Dinom i NIP-om jer se bori protiv SDA, dok pri tome zanemaruju svoje ideje i stavove. Eto i kad ne bude SDA, doći će kad tad na red teme poput Busuladžića, i vi mislite da će Dino koji će do tad vrlo vjerovatno imati i podršku IZ-a odstupiti od svojih stavova, malo morgen. Ali će zato ovom tendencijom (presvučeni SDA-ovci) imati apsolutnu većinu sa pocijepanom i slabom opozicijom. Možda sam otišao predaleko, ali je činjenica da dok se borimo protiv SDA, uništavamo i sebe, zar je to bio jedini način da se SDA (kao naziv stranke) pobjedi? Namjerno kažem kao naziv stranke jer ćemo u ovoj borbi unišititi sebe, a bivše i sadašnje sda-ovce učiniti jačim, samo u nekim drugim odijelima.

Da zaključim, ništa protiv koalicije i trenutne saradnje sa NIP-om nemam, podržavam je ali dok se držimo ideje i svoje orjentacije, a ovako odosmo i mi niz vodu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#59633 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Znaš ono ko u filmovima, napadnu vanzemaljci i onda se sav svijet ujedini pod američkim vođstvom.
E tako nekako.
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#59634 Re: SDA-All about

Post by Palmalma »

Rasinho wrote: 10/04/2021 02:17
Palmalma wrote: 10/04/2021 01:40
Ako su Ameri pustili SDA niz vodu, onda imaju samo dvije mogucnosti - ili da odu sami ili da ih Ameri sklanjaju.
Onaj koji dodje nakon ove garniture SDA ima iskustvo kako ne treba raditi (obzirom na stanje koje iza sebe ostavlja SDA), inace ce proci isto.
Ma kakvu vodu, pricamo o suštini, imam osjećaj da ponekad na SDA gledamo kao na fudbalski klub protiv kojeg navijaš. SDA je trenutni prefiks omraženosti zaslužila zbog Kukića, Kausumovića i inih kadrova...pa i Čampara, nemojmo se lagati, prije godinu dana kad je rušio Vladu i prepucavao se sa tada šestorkom bio je omraženi SDA-ovac, a sada je kao simpatičan? Hoće li nam i Čelik za mjesec dva biti oličenje poštenja i morala?

Mene više brine nepostojanje ljevice, a spisak SDA-ovaca koji su u vlasti 20 i kusur godina samo promjenili dres. Gledam u Tuzli čovjek koji je zadnjih 10 godina bio predsjednik SDA, sada predsjednik NIP-a i sa sobom poveo kompletnu vojsku iz SDA, i sad nam je taj NIP U Tuzli kao nova nada? O čemu pričamo? Govorim o dugoročnim posljedicama za ljevicu koja ako se ne sabere, prijeti joj nestanak. U tom slučaju, za najmanje 4-6 godina, kad kao što prognozirate SDA bude minorna stranka, npr. poslije izbora 2026. neko će osvojiti to glasačko tijelo kojeg je u ovom trenutku oko 250-300 hiljada. Jel mislite da će u KS 2026. godine kada od 35 zastupnika 30 bude iz sadašnje trojke oni i dalje biti koalicija? Ako hoće, onda se ja bojim srbijanskog scenarija, da mi u Dini dobijemo našeg Vučića, a u NIP-u SNS, koji će imati 90% podrške a da će mu Neka i SDP biti usputni partner poput Dačića, čisto da nije sam. Na vlasti i dalje oni koji su bili dvije decenije, samo u drugom dresu i ovaj put sa uništenom opozicijom, a mi i dalje slavodobitno navijamo kako smo uništili SDA.

Tacno je to sve sto pises, ali moras znati da je izbor ili nastaviti ovako ili mijenjati vlast. Da li su ovi drugi bolji ili nisu mozemo znati tek nakon sto preuzmu vlast.

Ovo sto trenutno imamo je srpski model autokrativnog kulta licnosti.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#59635 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

u drustvu koje je svedeno na vjersku plemensku zajednicu ljevica ne moze preko noci preuzeti vlast.

30 godina je gradjen sistem podjele u kojem je vjera osnovno obliljezje plemena, a da su komunjare i fgr najveci neprijatelji
(sistem je izgradjen da par posto povlastenih bogom danih aristokrata, begova, feudalaca ... muze drzavu i ostatak naroda, a upravo zbog vjere taj narod i dalje glasa za njih)


prelazak mora ici postepeno, preko liight desnice prema light ljevici


lijeve stranke su takodje pune istrosenih lica i aferica, sto stvarnih, sto fabrikovanih
User987
Posts: 309
Joined: 26/01/2021 02:05

#59636 Re: SDA-All about

Post by User987 »

uglavnomja wrote: 10/04/2021 08:57 u drustvu koje je svedeno na vjersku plemensku zajednicu ljevica ne moze preko noci preuzeti vlast.

30 godina je gradjen sistem podjele u kojem je vjera osnovno obliljezje plemena, a da su komunjare i fgr najveci neprijatelji
(sistem je izgradjen da par posto povlastenih bogom danih aristokrata, begova, feudalaca ... muze drzavu i ostatak naroda, a upravo zbog vjere taj narod i dalje glasa za njih)


prelazak mora ici postepeno, preko liight desnice prema light ljevici


lijeve stranke su takodje pune istrosenih lica i aferica, sto stvarnih, sto fabrikovanih
Mislim da smo mi u velikoj zabludi da postoji ljevica ili socijaldemokratija u BiH. Po čemu je to SDP ljevica? Vladajuće, odnosno najmoćnije stranke, SDA, SNSD i HDZ su nacionalističke iako se SDA stalno buni kada je trpaju u isti koš. Ali, u poslednje vrijeme SDA pokazuje i znakove šovinizma, akamoli nacionalizma. Mislim na mreže i iznenadnu pojavu velikog broja botova sa odvratnim komentarima. Što se tiče SDP-a i ostalih koji se deklarišu kao lijeve opcije, ne vidim kod njih ništa osim praznih fraza i floskula. Ovdje u BiH se traže koraci naprijed, inicijativa, kompromisi. Ja bih i sa crnim đavolom pokušavao nešto pokrenuti naprijed. To znači i sa Dodikom i Čovićem. Ali, za tako nešto su potrebni stvarno posebni lideri. Ne ovakvi kao Bečirević koji šuti, pa onda najednom "hapsi" Dodika. Sve su to ljudi ogrezli u svom komfornom, ugodnom i lagodnom životu. Nama su potrebni ljudi koji će krv pišati da se izvućemo iz blata nacionalizma, šovinizma i korupcije. Nemojte to očekivati od Nikšića, Bećirevića, ali ni od Hadzikadića.
User avatar
Styling
Posts: 12629
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#59637 Re: SDA-All about

Post by Styling »

Droog wrote: 10/04/2021 02:13
drug_profi wrote: 10/04/2021 02:00 U vezi NiPa kao alternative.
Ja iz nekog razloga imam vjeru da Dino nece praviti Bakirove greske.
Ako nista barem je level iznad njega po politickim vjestinama.

Korupcija i ostalo, to ce biti nesto manje, ali i dalje vise nego je normalno.

SDP nema lidera. Nema Dinu Konakovica ni Zlatka Lagumdziju.
Nema nikog ko bi znao i mogao razoruzati svaki spin, svaku laz SDA i u dvije jasne recenice podsjetiti sve glasace protiv cega se borimo. Nema nikog radi koga ce krv uzavrijet.
I dok toga nema, nema ni ljevice.
"Mali" Cengic opasno trenira za tu poziciju dok Denisu B. fali "ono" nesto (mada mi i dan danas nije jasno kako je zijanio protiv Dzafketa)
Denis Becirevic je meni sav nekakav bezlican i beskrvan. Apsolutno nije covjek kojeg bih ja slijedila po bilo kom pitanju. Ako vec lik pretenduje na neku poziciju onda sto se ne oglasi na neke situacije i dogadjaje. Za njega cujem samo kada na Domu naroda pocne pametovati. Van toga nigdje frajera.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#59638 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

razlog zašto je neophodno uništiti sda jeste što je riječ o kriminalno-interesnom kartelu. naravno, kriminalaca ima i u drugim strankama. ali one barem dobiju kakvu-takvu fakturu na izborima za to. sdp je još na polovini rezultata iz 2010. zbog onog što su njegovi ljudi radili 2010. - 2014. a sda je imuna na to i tu trpi cijelo društvo. tu otpada mogućnost polaganog napretka, otpada logika štapa i mrkve, otpada bilo kakva želja za poboljšanjem, jer su iznad izborne odgovornosti, o odlasku u zatvor da ne govorim. a iznad je izborne odgovornosti zato što je glavni dio rezultata kupljen javnim novcem. i to je tako jednostavno.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#59639 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

SDA jeste kriminalna ali i oni koji napuste SDA su Kriminalne najviše Kukić Banovići i onda taj isti SDP sa NS udje u koaliciju s Kriminalnim i nadam se nestanu sa scene,više mrzim SDP/NS sto su s PDA nego samu SDA eto koji su to Kriminalci izašli iz SDA Banovići i s kim je naša bivša ljevica zajedno
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#59640 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

i on će nestati sam brzo čim su ga skinuli sa rudnika. a ovaj samo piči, šta god radio ili ne radio. u tome je razlika.
Hakiz
Posts: 40488
Joined: 30/07/2015 20:01

#59641 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

drug_profi wrote: 10/04/2021 02:00 U vezi NiPa kao alternative.
Ja iz nekog razloga imam vjeru da Dino nece praviti Bakirove greske.
Ako nista barem je level iznad njega po politickim vjestinama.

Korupcija i ostalo, to ce biti nesto manje, ali i dalje vise nego je normalno.

SDP nema lidera. Nema Dinu Konakovica ni Zlatka Lagumdziju.
Nema nikog ko bi znao i mogao razoruzati svaki spin, svaku laz SDA i u dvije jasne recenice podsjetiti sve glasace protiv cega se borimo. Nema nikog radi koga ce krv uzavrijet.
I dok toga nema, nema ni ljevice.
Da svega toga u SDP i ima, opet nema ljevice. SDP nije ljevica. Koliko prijedloga zakona o radu je SDP podnio?
Hakiz
Posts: 40488
Joined: 30/07/2015 20:01

#59642 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

JThomas wrote: 10/04/2021 09:59 razlog zašto je neophodno uništiti sda jeste što je riječ o kriminalno-interesnom kartelu. naravno, kriminalaca ima i u drugim strankama. ali one barem dobiju kakvu-takvu fakturu na izborima za to. sdp je još na polovini rezultata iz 2010. zbog onog što su njegovi ljudi radili 2010. - 2014. a sda je imuna na to i tu trpi cijelo društvo. tu otpada mogućnost polaganog napretka, otpada logika štapa i mrkve, otpada bilo kakva želja za poboljšanjem, jer su iznad izborne odgovornosti, o odlasku u zatvor da ne govorim. a iznad je izborne odgovornosti zato što je glavni dio rezultata kupljen javnim novcem. i to je tako jednostavno.
:thumbup:
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#59643 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

Hakiz wrote: 10/04/2021 11:02 SDP nije ljevica.
Bravo a ni NS baš nije ljevica zbog TK, a o DF GS SD USD BOSS je bespotrebno govoriti
Hakiz
Posts: 40488
Joined: 30/07/2015 20:01

#59644 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

I da, NiP nije sklanjanje SDA sa scene.
Hakiz
Posts: 40488
Joined: 30/07/2015 20:01

#59645 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

putokaz1 wrote: 10/04/2021 11:03
Hakiz wrote: 10/04/2021 11:02 SDP nije ljevica.
Bravo a ni NS baš nije ljevica zbog TK, a o DF GS SD USD BOSS je bespotrebno govoriti
NS se deklariše kao liberalno-socijalna. Dakle, ni formalno nije ljevica.

Najviše malo ulijevo u centru, ali i to je pitanje. Centar.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#59646 Re: SDA-All about

Post by Sigma90 »

Hoce malinar proizvesti svoju vOkcinu da nas spasi? :bih:
Hakiz
Posts: 40488
Joined: 30/07/2015 20:01

#59647 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

SDA je maligni tumor koji nas 25 godina čiji sve bolesnijim a i polako ubija.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#59648 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

NS se deklariše kao liberalno-socijalna. Dakle, ni formalno nije ljevica.

Najviše malo ulijevo u centru, ali i to je pitanje. Centar.
[/quote]

Nije bitno kako se deklarisu vec s kim su na TK,sa kriminalno desnoj hobotnicom
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#59649 Re: SDA-All about

Post by hillbill »

User987 wrote: 10/04/2021 09:19
uglavnomja wrote: 10/04/2021 08:57 u drustvu koje je svedeno na vjersku plemensku zajednicu ljevica ne moze preko noci preuzeti vlast.

30 godina je gradjen sistem podjele u kojem je vjera osnovno obliljezje plemena, a da su komunjare i fgr najveci neprijatelji
(sistem je izgradjen da par posto povlastenih bogom danih aristokrata, begova, feudalaca ... muze drzavu i ostatak naroda, a upravo zbog vjere taj narod i dalje glasa za njih)


prelazak mora ici postepeno, preko liight desnice prema light ljevici


lijeve stranke su takodje pune istrosenih lica i aferica, sto stvarnih, sto fabrikovanih
Mislim da smo mi u velikoj zabludi da postoji ljevica ili socijaldemokratija u BiH. Po čemu je to SDP ljevica? Vladajuće, odnosno najmoćnije stranke, SDA, SNSD i HDZ su nacionalističke iako se SDA stalno buni kada je trpaju u isti koš. Ali, u poslednje vrijeme SDA pokazuje i znakove šovinizma, akamoli nacionalizma. Mislim na mreže i iznenadnu pojavu velikog broja botova sa odvratnim komentarima. Što se tiče SDP-a i ostalih koji se deklarišu kao lijeve opcije, ne vidim kod njih ništa osim praznih fraza i floskula. Ovdje u BiH se traže koraci naprijed, inicijativa, kompromisi. Ja bih i sa crnim đavolom pokušavao nešto pokrenuti naprijed. To znači i sa Dodikom i Čovićem. Ali, za tako nešto su potrebni stvarno posebni lideri. Ne ovakvi kao Bečirević koji šuti, pa onda najednom "hapsi" Dodika. Sve su to ljudi ogrezli u svom komfornom, ugodnom i lagodnom životu. Nama su potrebni ljudi koji će krv pišati da se izvućemo iz blata nacionalizma, šovinizma i korupcije. Nemojte to očekivati od Nikšića, Bećirevića, ali ni od Hadzikadića.
LJudi koji ce krv pisati...Takvi danas ne postoje.Za nesto tako je potrebno mnogo vise od gologuze borbe za vlast.Mnogo vise od elitizma.Mnogo...mnogo vise od onoga sta danas imamo u glavama politicara ,a bogami i gradana.
Bojim se da nije dotaknuto dno,i da treba jos krvi,bijede,jada,ponizenja i valjanja u blatu da bi se pojavili pokreti i ljudi spremni da pisaju krv za tako nesto.
belfy
Posts: 7689
Joined: 06/08/2007 09:00

#59650 Re: SDA-All about

Post by belfy »

Aida_Beba wrote: 10/04/2021 01:35 Jeli realno da se supruga kvazi umjetnika i pjevaca Maida Mirojevica, Sabina Mirojevic onako zalaze za stranku? pa zena penzionerka a prijeti ljudima po FB u maniru vidjet ce te kada se SDA vrati :lol:

Kontam da su na SDA sisi, da snima za Hayat gdje se jedino i moze pojaviti na TV-u, ali onakvo ponasanje "umjetnika" je van svake pameti, jednoj medicinskoj sestri napisa i da pazi sta pise da nebi u domu zdravlja ostala bez posla, i to javno i direktno :-)
realno je ako su jeli zajedno. a ispravno je "je li", "jel'" i "da li"...
Post Reply