SDA-All about

izvrsni direktor
Posts: 9023
Joined: 20/12/2018 16:11

#67551 Re: SDA-All about

Post by izvrsni direktor »

Styling wrote: 25/09/2021 15:31 Raspade se SDA projekat PzP, drustvo jedne familije. Sta ce SDA sada? Ko ce im sada na prevaru skupljati glasove naroda?
Evo klix ti odgovorio:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/efendic ... /210926015
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#67552 Re: SDA-All about

Post by YouAreMyDestiny »

Sve se vrti u krug.
User avatar
Styling
Posts: 12488
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#67553 Re: SDA-All about

Post by Styling »

izvrsni direktor wrote: 26/09/2021 12:33
Styling wrote: 25/09/2021 15:31 Raspade se SDA projekat PzP, drustvo jedne familije. Sta ce SDA sada? Ko ce im sada na prevaru skupljati glasove naroda?
Evo klix ti odgovorio:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/efendic ... /210926015
Ja bih ljudima preko 65-66 godina zabranila da se bave politikom. To je istroseno, staro, senilno, ne zna gdje goni.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#67554 Re: SDA-All about

Post by Guadalajara »

Ja bih tebe u kuću zatvorio ko Talibani u Afganistanu.🤣🤭
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#67555 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

klix wrote: 26/09/2021 12:23
Hakiz wrote: 25/09/2021 23:42

Zna se.
Efendić
I on.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#67556 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

Guadalajara wrote: 26/09/2021 14:56 Ja bih tebe u kuću zatvorio ko Talibani u Afganistanu.🤣🤭
Kako vrijeme prolazi sve bolje izgledaju :lol:
User avatar
vee-jay
Posts: 8598
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#67557 Re: SDA-All about

Post by vee-jay »

User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#67558 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

vee-jay wrote: 27/09/2021 00:35 Klix postao SDA blog

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /210926097
Nešto ne mogu da se sjetim da su ikada ranije ova dva mediokriteta obilazila dijasporu u ovom smislu, hodalo se jeste i trošile se "teško" zarađene ili pokradene pare ali se nekakvi sastanci nisu održavali koliko me sjećanje služi. Sjećam se da je ono bilo govora kako hanuma koristi službeno auto ovog kretena za razna putovanja, naravno nikom ništa. Malo mi i apsurdno zvuči da se razgovaralo o investicijama, o izborima mogu da razumijem da se pričalo ali SDA i investicije jednostavno ne idu u istu rečenicu osim naravno ako se ne radi o investicijama od ličnog značaja pripadnika stranke i ofskroz u vlasništvu istih.

Ja zaista ne znam koliki je udio dijaspore na izborima i ima li uticaja na krajnje rezultate istih ali mi je pored svega u apsurdistanu bezveze da dijaspora ima tu mogućnost, baš kao i ona mogućnost glasanja u dvije države. Znam da će mnogi sad reći kako sam ja protiv dijaspore i sl. ali zaista nije tako, i meni je kao i mnogima dobar dio familije negdje vani i niko se nikada neće vratiti u BiH, iskreno i ja da sam vani nikada ne bih pomislio da se vraćam. Al' eto, šta je tu je, ovaj potez se može tumačiti kao svjesnost bračnog para da i ne stoje najbolje trenutno i da se nastoji mobilizovati svaki potencijalni glasač na predstojećim izborima. Ne znam iskreno ni kolika je mogućnost manipulacije sa glasovima koji dolaze izvana, pretpostavljam da ista postoji ali koliki je zaista udio ne da mi se istraživati.

Spominjati prostor RS-a u ovom kontekstu je maltene bolno za pročitati ili nedajbože slušati, prostor koji je SDA dodatno etnički očistila i svesrdno potpomogla održanju istog u tom smislu kao i opstanku jedne nazadne politike vladanja tamo a koja kao rezultat ima odsustvo napretka u svakom mogućem smislu je isključivo njihova zasluga.

Davno napisah da je ključ rješenja BiH isključivo u RS-u, ne na način nekakvog nedajbože konačnog razračunavanja i osvete nego isključivo u demografiji i ekonomiji. BILA, sad su šanse za istim svedene gotovo na minimum a za isto je najviše zaslužna upravo SDA. Ovo što pišem uopšte nije teško zaključiti, dovoljno je odvrtiti film unazad i evo ja već zapinjem na prvom "friškom" primjeru Fikreta malinara. Za mnogo njih mi nikada nismo niti ćemo uspjeti saznati al' on nam se lansirao gotovo slučajno zahvaljujući uvozu kineskog sranja od respiratora. Projekat Fikret je još mnogo ranije počeo da se razvija a što smo saznali zahvaljujući ovoj aferi, k'o fol se gura "privrednik" sa idejom koja će prije svega toj zajednici tamo pomoći. Radi se o samo još jednoj ublehi i krađi para u kojoj su se prije svega pomogli isključivo određeni ljudi a najmanje običan narod. Po nekim zadnjim informacijama ta firma tamo stoji zaključana i nema nikakvih aktivnosti ali se uredno guralo sa pokretanjem i poticajima, naravno zna se čijim novcem.

Uzevši u obzir koliko su zaista novca pronevjerili/pokrali kroz protekle decenije možemo samo nagađati na šta bi danas ličio prostor RS-a da je SDA makar dio toga uložila u povratak i opstanak bošnjačkog pa i hrvatskog korpusa u istom i pored vladajućih politika SDS-a/SNSD-a i HDZ-a. Naravno, za isto nije postojao interes nego se svjesno služilo politikama onih koje opstanak BiH nije mnogo interesovao kao uostalom ni SDA, isključivo se vodilo idejama o etnički čistom teritoriju.

Svaka čast svakome ko može uopšte slušati i povjerovati u ovo što nam SDA plasira, meni je to za iskrenog divljenja, sjetili se isti nakon decenija krađe i pogroma da se bore za RS i BiH uopšteno, niđe veze.
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#67559 Re: SDA-All about

Post by pici »

vee-jay wrote: 27/09/2021 00:35 Klix postao SDA blog

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /210926097
plati pa klati... sto bi gazde i novinari kljiksa odbacivali zelembace tj njiHa novce... otidji na kljiks daj par milja i osvanut ces na portalu ko udarna vijest... prosto ko pasulj...
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#67560 Re: SDA-All about

Post by pici »

ev...
Bakir Izetbegović danas na sastanku predsjednika parlamenata iz Zapadnog Balkana

https://www.klix.ba/vijesti/bakir-izetb ... /210927011

Image

Na marginama sastanka u Sloveniji predviđeno je da predsjednici parlamenata zemalja Zapadnog Balkana razgovaraju sa mladima iz regiona o budućnosti Evrope
ima cak i sljika... al ONO da razgovara sa mladima o buducnosti europe :lol: ... pa nabavit ce nam svima rOdna mjesta u zanzibaru, ima da se migriramo ko tuljani... lik jedva pozavrsavo skole sa dvojkama, babin sin i ono bi da predvodi i vodi u buducnost... njegov domet je kOncelarijski misH tj mladji referent.
User avatar
jazzer
Posts: 7111
Joined: 20/12/2004 14:44

#67561 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /210926097

Otisli na godisnji, i ranije im je Austria bila omiljena destinacija. Ne znam da li su i ovog, kao i proslog, puta otisli
sluzbenim autom i sa 24-satnom pratnjom. A onda nasli par ovih nasih domoljuba da izgleda kao neka sluzbena posjeta.

A ovo dole od prije koju godinu ja nasa sramota, jedva nadje par da se malo opusti sa zenom u Austriji i jos
mora sve to platiti iz svog dzepa. Pa kakav smo to mi narod?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /161018127
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#67562 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#67563 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

DonieBrasco wrote: 27/09/2021 13:33 https://www.klix.ba/vijesti/bih/masic-s ... /210927083

SDA, HDZ ne mogu jedna bez druge !
One su UZP.
mishic
Posts: 6016
Joined: 28/04/2011 16:29

#67564 Re: SDA-All about

Post by mishic »

Kada se pogledaju samo današnje informacije o tome šta se radi u Tužilaštvu i kako se namještaju i kupuju radna mjesta u državnim službama onda se čovjeku koji crnči i radi a teško sastavlja kraj s krajem čitav život ogadi.

I ovoliki broj ubistava i samoubistava postaje razumljiviji. Stavite se u položaj borca koji je četiri godine skapavao po rovovima, pred penzijom je a podstanar. Djecu je silom prilika poslao u svijet i unučad su mu sada Nijemci. On rinta, radi, teško sastavlja kraj s krajem i sluša, gleda, čita i svakodnevno je suočen sa ovakvim javašlukom. Pokuša da riješi stan ali "povoljni uvjeti" nisu namijenjeni njemu, papire sakupe i prioritet na listi dobiju oni "ugroženiji". I tako iz godine u godinu. On se i sam čudi kako dobro živi i žao mu "tih ugroženijih".

Možeš biti ratni zločinac, možeš uzimati 10, 15, ili 20.000 KM (i novaj cjenovnik je po mnogo čemu znakovit), prodavati mjesta u državnoj službi jer ti je to stranka omogučila i ona štiti tvoj lopovluk jer u tužilaštvima, među sudijama, policiji postoje "svoji" ljudi.

I postoje ovi koji crkavaju i postaju bijeda. Ono "topovsko meso" kojim milijarderi i milioneri koji se igraju ucjena, prijetnji, ratova, ... trguju. Ovdje nije ugrožena samo Država, ovdje je društvo erodiralo do te mjere da sve veći broj ljudi mašta o diktatorima i diktaturama koje će početi sa skidanjem glava. Nepravda je narasla do mjere da bi glavu halalio onome ko uspije da je sprijeći.

Posuđenim novcem valjalo je ovoj državi platiti odricanje državljanstva za vlastito dijete jer uvjet za "papire" u Njemačkoj je da se ne može imati dvojno državljanstvo. Miloradi, Bakiri, Dragani, Gordane i ini kojima se ni broj nezna, uzjahali su i stežu, guše, otimaju, kradu... Stranački botovi makar i iz Pravde bili odrađuju pripravnički, nosaju pare i krće sebi put do funkcije. Kada ga uhvate i provale u jednoj, sutra će u drugu, treću, petu stranku...

Gospodo, vrijeme je za drakonske zakone i kazne ili će nastati belaj sto puta gori od prethodnog. Narodu je dodijelo!!!
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#67565 Re: SDA-All about

Post by pici »

jazzer wrote: 27/09/2021 09:10 https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /210926097

Otisli na godisnji, i ranije im je Austria bila omiljena destinacija. Ne znam da li su i ovog, kao i proslog, puta otisli
sluzbenim autom i sa 24-satnom pratnjom. A onda nasli par ovih nasih domoljuba da izgleda kao neka sluzbena posjeta.

A ovo dole od prije koju godinu ja nasa sramota, jedva nadje par da se malo opusti sa zenom u Austriji i jos
mora sve to platiti iz svog dzepa. Pa kakav smo to mi narod?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /161018127
oni u svicu i austriju ne idu na gOdisnji, nego na orocavanje deviza u njihovim bankama... to stalno rade u septembru svake godine...
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#67566 Re: SDA-All about

Post by pici »

mishic wrote: 27/09/2021 13:37 Kada se pogledaju samo današnje informacije o tome šta se radi u Tužilaštvu i kako se namještaju i kupuju radna mjesta u državnim službama onda se čovjeku koji crnči i radi a teško sastavlja kraj s krajem čitav život ogadi.

I ovoliki broj ubistava i samoubistava postaje razumljiviji. Stavite se u položaj borca koji je četiri godine skapavao po rovovima, pred penzijom je a podstanar. Djecu je silom prilika poslao u svijet i unučad su mu sada Nijemci. On rinta, radi, teško sastavlja kraj s krajem i sluša, gleda, čita i svakodnevno je suočen sa ovakvim javašlukom. Pokuša da riješi stan ali "povoljni uvjeti" nisu namijenjeni njemu, papire sakupe i prioritet na listi dobiju oni "ugroženiji". I tako iz godine u godinu. On se i sam čudi kako dobro živi i žao mu "tih ugroženijih".

Možeš biti ratni zločinac, možeš uzimati 10, 15, ili 20.000 KM (i novaj cjenovnik je po mnogo čemu znakovit), prodavati mjesta u državnoj službi jer ti je to stranka omogučila i ona štiti tvoj lopovluk jer u tužilaštvima, među sudijama, policiji postoje "svoji" ljudi.

I postoje ovi koji crkavaju i postaju bijeda. Ono "topovsko meso" kojim milijarderi i milioneri koji se igraju ucjena, prijetnji, ratova, ... trguju. Ovdje nije ugrožena samo Država, ovdje je društvo erodiralo do te mjere da sve veći broj ljudi mašta o diktatorima i diktaturama koje će početi sa skidanjem glava. Nepravda je narasla do mjere da bi glavu halalio onome ko uspije da je sprijeći.

Posuđenim novcem valjalo je ovoj državi platiti odricanje državljanstva za vlastito dijete jer uvjet za "papire" u Njemačkoj je da se ne može imati dvojno državljanstvo. Miloradi, Bakiri, Dragani, Gordane i ini kojima se ni broj nezna, uzjahali su i stežu, guše, otimaju, kradu... Stranački botovi makar i iz Pravde bili odrađuju pripravnički, nosaju pare i krće sebi put do funkcije. Kada ga uhvate i provale u jednoj, sutra će u drugu, treću, petu stranku...

Gospodo, vrijeme je za drakonske zakone i kazne ili će nastati belaj sto puta gori od prethodnog. Narodu je dodijelo!!!
feudalizam se je vrnuo ako niste znali... postoji plemstvo i kmetovi... treci su po dijaspori...
User avatar
pici
Posts: 43531
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#67567 Re: SDA-All about

Post by pici »

Izetbegović optužio EU za odlazak mladih: Donijeli su sebične odluke i uzeli nam ono najvrijednije – stotine hiljada porodica je otišlo iz BiH
ridji govnaru, nesta si pobrkao...
Izetbegović: Do 2026. milion radnih mjesta i prosječna plata od 1.450 KM
User avatar
drug_profi
Posts: 50134
Joined: 16/07/2012 16:00

#67568 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Ja zaista nisam za mucenja i prebijanja u policiji, ali nekad bih neke iznimke dozvolio.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14576
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#67569 Re: SDA-All about

Post by Dr Kova »

pici wrote: 27/09/2021 14:07
Izetbegović optužio EU za odlazak mladih: Donijeli su sebične odluke i uzeli nam ono najvrijednije – stotine hiljada porodica je otišlo iz BiH
ridji govnaru, nesta si pobrkao...
Izetbegović: Do 2026. milion radnih mjesta i prosječna plata od 1.450 KM
...jer 100k radnih mjesta je za pi.čke :mrgreen:
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#67570 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

Davno je Bakir izgubio dodir sa stvarnoscu !
mishic
Posts: 6016
Joined: 28/04/2011 16:29

#67571 Re: SDA-All about

Post by mishic »

pici wrote: 27/09/2021 14:07 Izetbegović optužio EU za odlazak mladih: Donijeli su sebične odluke i uzeli nam ono najvrijednije – stotine hiljada porodica je otišlo iz BiH
Da, da, otišlo, odlazi i otići će, i iz Tvog tora i iz Dodikovog i iz Čovićevog... Odlaze jer ste stvorili nepodnošljive uslove za život.
Dok se vi i oni oko vas namiruju narod gladuje. Ali vi to ne vidite. I kao da to i ne znate...
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#67572 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Ružno je drugome željeti zlo ali kad ovaj par vidim fakat mi svakakve slike zaigraju pred očima, sjetim se nekih likova i načina na koji su skončali, dođem na kraju do zaključka da ni za njih dvoje kao i za sve ostale koji pripadaju i "žive" SDA jednostavno nema dovoljne kazne na ovome svijetu.

Evo samo u desetak posljednjih postova na ovoj temi opisana dovoljna količina zla i oholosti koju ovaj bračni par i stranka im provode decenijama skupa sa svojim prethodnicima. Da se i ne vraćamo u bližu ili daljnju prošlost, dovoljna su samo ova dva primjera, nastup žuto-riđeg govneta i ovo dokazivanje partnerstva sa jednako zločinačkom strankom koja možda nije toliko u fokusu iz razloga što ih kao ima manje pa su razmjere njihovog kriminala samim tim manje uočljive ili se oni možda znaju bolje "pokrivati".

Nisam nešto ubjeđen da ćemo dočekati pravdu kad su ovo dvoje u pitanju, ako uopšte i dođe do toga da oni negdje moraju bježati nema šanse da idu igdje drugo osim pod skute babine i odatle ih isti neće izručivati bilo kome, to je valjda jasno.

Da se vratim na kaznu ovima i ovakvima, pisah onomad da bi možda najadekvatnije bilo zatvoriti i oduzeti sve, do ne znam kojeg koljena, bilo bi poželjno izrentati Goli Otok od Hrvatske na minimum narednih pedesetak godina jer nam fali korektivnih ustanova tog tipa a i inače, s obzirom na broj ove gamadi. Kapitalnih projekata u BiH ne manjka, mislim na one koje zahtjevaju masovnost kad govorimo o radnoj snazi, ceste su nam katastrofa, fali nam autoputa itd. itd. a sa druge strane rješavamo i problem nezaposlenosti radno sposobnog stanovništva jer će trebati neko i da čuva ovu stoku. Što ono kažu "na hljebu i vodi" sa odsustvom bilo kakvog "luksuza" i sigurno vremenom dolazimo do onoga da nas je SDA izgradila, pa koliko ko dobaci od njih, svaka žrtva bi bila mnogo cijenjena. Naravno da se mene pita.

Na kraju vic, da razbijemo malo ovo crnilo koje nam SDA servira na redovnoj osnovi:

Pitali Genjca šta misli o povlačenju Merkelove. Veli on - Pa prava je šteta što jedan ovakav politički potencijal kao što je Merkel odustaje od politike takoreći na početku karijere.
made_in_sarajevo
Posts: 5559
Joined: 06/05/2013 23:05

#67573 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

pici wrote: 27/09/2021 14:07
Izetbegović optužio EU za odlazak mladih: Donijeli su sebične odluke i uzeli nam ono najvrijednije – stotine hiljada porodica je otišlo iz BiH
ridji govnaru, nesta si pobrkao...
Izetbegović: Do 2026. milion radnih mjesta i prosječna plata od 1.450 KM
Ali pazi ti fasiste, evropa kriva sto ljudi bjeze prvom prilikom. Jes jes fasisto, merkel kaze evo milka i svi polete jer su ljubomorni na sda.
User avatar
dembele
Posts: 2717
Joined: 19/06/2014 09:15

#67574 Re: SDA-All about

Post by dembele »

Na koju je državu Bake mislio?
made_in_sarajevo
Posts: 5559
Joined: 06/05/2013 23:05

#67575 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

Pazi sad fasiste, bosna je temelj i okvir opstanka bosnjaka. Idemo braco bosnjaci, cetnici su na vracam

Jel mozda bosna temelj zivota, demokratije, prava na izbor, razvijanja ekonomije, sirenje porodice fasisto bjedna.
Post Reply