SDA-All about

tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#83176 Re: SDA-All about

Post by tindbe »

nemoj to dO rOOdiš
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#83177 Re: SDA-All about

Post by pici »

Chmoljo wrote: 21/03/2023 15:06
pici wrote: 21/03/2023 13:07

aHa, Hvala cmoljica, na objasnjenju. :kiss:

Ja sam nasao u kolektivnom od srednjeg obrazovanja i kulture da ne moze duze od cetri godine raditi na javnoj funkciji i zamrznuti radno mjesto.

Član 131, stavka 2.

Radnik koji je izabran, odnosno imenovan na neku od javnih duznosti u organima Bosne i Hercegovine, Federacije Bosne i Hercegovine, organima kantona, gada i općine, ima pravo na neplaćeno odsustvo, na lićni zahtjev, za vrijeme vršenja javne dužnosti, a najduže četri godine od dana izbora, odnosno imenovanja.
pa to je manje više prepisano iz zakona o radu.
Nisam u toku sa ZoR, mada ovo mi se djasvi da su oganicili ih na cetri godine.Jbte zaledis radno mjesto u drzavnoj firmi i tarlahas po skupstini.Dobro je to sa najvise cetri godine, il daj otkaz i idi u polikitu il se vrni i radi svoj poso.
Koliko je volina vec u SK jedno godinu i po dvije, jos ako je tacno da je dao otkaz u ZZO, to treba provjeravat.Dosta vise majmuna privilegovanih.Nek ide u privatnike ako je toliko sposoban.
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#83178 Re: SDA-All about

Post by Styling »

pici wrote: 21/03/2023 15:34
Chmoljo wrote: 21/03/2023 15:06

pa to je manje više prepisano iz zakona o radu.
Nisam u toku sa ZoR, mada ovo mi se djasvi da su oganicili ih na cetri godine.Jbte zaledis radno mjesto u drzavnoj firmi i tarlahas po skupstini.Dobro je to sa najvise cetri godine, il daj otkaz i idi u polikitu il se vrni i radi svoj poso.
Koliko je volina vec u SK jedno godinu i po dvije, jos ako je tacno da je dao otkaz u ZZO, to treba provjeravat.Dosta vise majmuna privilegovanih.Nek ide u privatnike ako je toliko sposoban.
Da, ali ovdje ima zackoljica. Nije receno da je ograniceno samo na jedan mandat, a ako je najduze cetiri godine od izbora, to moze vaziti svaki put kad si izabran. Ovako mozes biti pet mandata na neplacenom.
Bossona
Posts: 5144
Joined: 21/12/2020 03:28

#83179 Re: SDA-All about

Post by Bossona »

uglavnomja wrote: 21/03/2023 09:24
majke su megafon sda i saucesnik u najvecoj kradji para u istoriji



Zineta Mujic poslijeratne istinske predstavnica majki žrtava genocida Srebrenice video snimak iz 1998 godine na sastanku poslije kojeg je smijenjena od srBske SANU podvale i veleizdajnika Srebrenice i RBIH Alije zbog ovih njenih izjava od velizdaji Srebrenice i RBIH i dovedena nepismena, korumpirana i podobna Munira Subašić po mjeri veleizdajničke SDA sekte, koja je dobro plaćeni stranački glasnogovornik i medijski telal veleizdajnika Izetbegovića koji je izdao Srebrenicu i cijelo većinsko bošnjačko Podrinje za sarajevske opštine, tako je Alija rješavao sve one koji su mu smetali u izdaji i uništenju RBIH. Takođe je Alija ostavio u amanet svom nasljedniku rođaku Tihiću da zamjeni ovog uglednog američkog poznavalaca međunarodnog prava što je uradio bez ikakvog obrazloženja i imenovao tuc muc kvazi pravnika Sakiba Softića koji nezna progovoriti engleski jezik da odradi sabotažu sa Bakirom.
Image
Image
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45220
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#83180 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

Styling wrote: 21/03/2023 15:41
pici wrote: 21/03/2023 15:34

Nisam u toku sa ZoR, mada ovo mi se djasvi da su oganicili ih na cetri godine.Jbte zaledis radno mjesto u drzavnoj firmi i tarlahas po skupstini.Dobro je to sa najvise cetri godine, il daj otkaz i idi u polikitu il se vrni i radi svoj poso.
Koliko je volina vec u SK jedno godinu i po dvije, jos ako je tacno da je dao otkaz u ZZO, to treba provjeravat.Dosta vise majmuna privilegovanih.Nek ide u privatnike ako je toliko sposoban.
Da, ali ovdje ima zackoljica. Nije receno da je ograniceno samo na jedan mandat, a ako je najduze cetiri godine od izbora, to moze vaziti svaki put kad si izabran. Ovako mozes biti pet mandata na neplacenom.
tako je.

ne piše četiri godine maksimalno, nego koliko traje funkcija, od dana izbora, odnosno imenovanja. u praksi ne znam kako to izgleda, al vjerujem da se može tumačiti u korist imenovanih/izabranih odnosno da se računa svaki izbor/reizbor posebno.
User avatar
emigrazione
Posts: 7369
Joined: 01/09/2010 13:40

#83181 Re: SDA-All about

Post by emigrazione »

Škobo Habu wrote: 21/03/2023 12:48
emigrazione wrote: 21/03/2023 11:42
Pa neuporedivo je veći problem što je Lagumdzija sjebo svaku nadu da se može ovdje stvar promijeniti, nego svo što je SDA opljačkala do dana danasnjeg, to ko ne vidi ne vidi ništa...nije problem što se pljačka, problem je što to ovdje nikada neće prestati zato što smo mi kao narod takvi
Obrazac korupcije, kleptokratije i kriminala, kao sistem vladanja, SDA je prva patentirala. Ona je idejni tvorac tog sistema. Problem sa SDP-om i sličnim strankama jeste što su one takav sistem prihvatili kao nešto posve normalno. I SDP ima svoje tajkune.
Pa dobro može se i tako upakovati nemam nikakav problem, ali suština je da ti ga je jedan stavio, a drugi nabio do jaja, pa danas djeca od 17 godina jebu Aliju, frajera nema 20 godina i dan danas za sve kriv, pa kako majku mu jebem?! SDA je problem samo što su u poziciji da godinama harače i pljačkaju, da i drugima daju malo češće da pljačkaju i otimaju ne bi oni bili toliki problem, nemoj da se lažemo...
User avatar
purgatorio
Posts: 1064
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#83182 Re: SDA-All about

Post by purgatorio »

Chmoljo wrote: 21/03/2023 16:07
Styling wrote: 21/03/2023 15:41

Da, ali ovdje ima zackoljica. Nije receno da je ograniceno samo na jedan mandat, a ako je najduze cetiri godine od izbora, to moze vaziti svaki put kad si izabran. Ovako mozes biti pet mandata na neplacenom.
tako je.

ne piše četiri godine maksimalno, nego koliko traje funkcija, od dana izbora, odnosno imenovanja. u praksi ne znam kako to izgleda, al vjerujem da se može tumačiti u korist imenovanih/izabranih odnosno da se računa svaki izbor/reizbor posebno.
Bude 4 godine, vrati se jedan dan na posao i može sljedeći dan zahtjev za mirovanje i još 4 godine. I tako može x puta.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#83183 Re: SDA-All about

Post by pici »

Chmoljo wrote: 21/03/2023 16:07
Styling wrote: 21/03/2023 15:41

Da, ali ovdje ima zackoljica. Nije receno da je ograniceno samo na jedan mandat, a ako je najduze cetiri godine od izbora, to moze vaziti svaki put kad si izabran. Ovako mozes biti pet mandata na neplacenom.
tako je.

ne piše četiri godine maksimalno, nego koliko traje funkcija, od dana izbora, odnosno imenovanja. u praksi ne znam kako to izgleda, al vjerujem da se može tumačiti u korist imenovanih/izabranih odnosno da se računa svaki izbor/reizbor posebno.
a najduže četri godine od dana izbora, odnosno imenovanja. znci ovo najduze mozemo koristiti dvojako.Jebo pravo i qurac
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#83184 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

Bossona wrote: 21/03/2023 15:56
uglavnomja wrote: 21/03/2023 09:24

majke su megafon sda i saucesnik u najvecoj kradji para u istoriji


Zineta Mujic poslijeratne istinske predstavnica majki žrtava genocida Srebrenice video snimak iz 1998 godine na sastanku poslije kojeg je smijenjena od srBske SANU podvale i veleizdajnika Srebrenice i RBIH Alije zbog ovih njenih izjava od velizdaji Srebrenice i RBIH i dovedena nepismena, korumpirana i podobna Munira Subašić po mjeri veleizdajničke SDA sekte, koja je dobro plaćeni stranački glasnogovornik i medijski telal veleizdajnika Izetbegovića koji je izdao Srebrenicu i cijelo većinsko bošnjačko Podrinje za sarajevske opštine, tako je Alija rješavao sve one koji su mu smetali u izdaji i uništenju RBIH. Takođe je Alija ostavio u amanet svom nasljedniku rođaku Tihiću da zamjeni ovog uglednog američkog poznavalaca međunarodnog prava što je uradio bez ikakvog obrazloženja i imenovao tuc muc kvazi pravnika Sakiba Softića koji nezna progovoriti engleski jezik da odradi sabotažu sa Bakirom.
iskreno ne znam sta je bilo 98.


znam sta se meni desilo 96.
totalno razocarenje u ljudski rod, umjesto postovanja koje je normalan svijet osjecao prema zrtvama srebrenice, poslije prvog susreta sa munirom je ostala gorcina i nagon na povracanje

prva recenica - ako ce stranci sta konkretno dati - dovedi ih, ako nece - ne dovodi ih

druga recenica - nemojte ici kod onih drugih majki, to nisu prave majke ...

napucane kancelarije negdje mislim u antuna hangija, izmedju ciglana i kosevskog i nepismena primitivna munira u maniru pijacara - evo vam par majica, sta cete vi meni dati



i jos prica druge raje iz raznih organizacija, o prodavanju motokultivatora po rogatici i sl :zzzz:


poseban momenat davanje dnevnice za srebrenicu svih zaposlenih u kantonu i ustanovama ks :roll:
gotovo svi davali, a na tv izvjestaj - dosla paleta brasna i jos nesto malo sitnica

mislim da je prosjecna dnevnica bila oko 50 km, x svi zaposleni na budzetu :run:
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#83185 Re: SDA-All about

Post by bitangeIprinceze »

uglavnomja wrote: 21/03/2023 20:38
Bossona wrote: 21/03/2023 15:56



Zineta Mujic poslijeratne istinske predstavnica majki žrtava genocida Srebrenice video snimak iz 1998 godine na sastanku poslije kojeg je smijenjena od srBske SANU podvale i veleizdajnika Srebrenice i RBIH Alije zbog ovih njenih izjava od velizdaji Srebrenice i RBIH i dovedena nepismena, korumpirana i podobna Munira Subašić po mjeri veleizdajničke SDA sekte, koja je dobro plaćeni stranački glasnogovornik i medijski telal veleizdajnika Izetbegovića koji je izdao Srebrenicu i cijelo većinsko bošnjačko Podrinje za sarajevske opštine, tako je Alija rješavao sve one koji su mu smetali u izdaji i uništenju RBIH. Takođe je Alija ostavio u amanet svom nasljedniku rođaku Tihiću da zamjeni ovog uglednog američkog poznavalaca međunarodnog prava što je uradio bez ikakvog obrazloženja i imenovao tuc muc kvazi pravnika Sakiba Softića koji nezna progovoriti engleski jezik da odradi sabotažu sa Bakirom.
iskreno ne znam sta je bilo 98.


znam sta se meni desilo 96.
totalno razocarenje u ljudski rod, umjesto postovanja koje je normalan svijet osjecao prema zrtvama srebrenice, poslije prvog susreta sa munirom je ostala gorcina i nagon na povracanje

prva recenica - ako ce stranci sta konkretno dati - dovedi ih, ako nece - ne dovodi ih

druga recenica - nemojte ici kod onih drugih majki, to nisu prave majke ...

napucane kancelarije negdje mislim u antuna hangija, izmedju ciglana i kosevskog i nepismena primitivna munira u maniru pijacara - evo vam par majica, sta cete vi meni dati



i jos prica druge raje iz raznih organizacija, o prodavanju motokultivatora po rogatici i sl :zzzz:


poseban momenat davanje dnevnice za srebrenicu svih zaposlenih u kantonu i ustanovama ks :roll:
gotovo svi davali, a na tv izvjestaj - dosla paleta brasna i jos nesto malo sitnica

mislim da je prosjecna dnevnica bila oko 50 km, x svi zaposleni na budzetu :run:
To tebi i priliči, dobro si prošla.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#83186 Re: SDA-All about

Post by pici »



“Tačno je da imam dvije kuće, a jedan čitav sprat sam iznajmljivala i jednom ministru u Vladi BiH za novac, jer šta da radim sa tolikom kućom. Nije to sve što imam, pored samog puta posjedujem 50-60 dunuma zemlje”, kaže Munira.

Ona nastavlja da je dio zemlje poklonila svom rođaku Hamdu, koji je bio direktor Telekoma BiH da sebi ozida vikendicu.

“Dala sam mu plac, jer od njega smo dobili 300.000 KM, a pored toga dobijamo pare za pomoć povratnicima, kao i za rad našeg udruženja”, objašnjava ona.

Munira dalje kaže da ima mjesečna primanja u visini od 4.000 KM i da ne može da postigne sve da potroši.

“Vjerovali ili ne, ja imam primanja 4.000 KM mjesečno. Je*em mu majku, može mi, vala biti, 2.000 da trošim i da uživam ko lord”, kaže Munira.
Evo ko je srozao zrtve srebrenice i obogatio se uz pomoc sdO.
konami666
Posts: 2433
Joined: 11/05/2015 21:57

#83187 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

Ovaj video sa ovom debelom nepismenom seljankom koja ne zna ni da izgovori riječ “renovirati” je stvarno za plakanja. Eto ko je sjebao Bosnu, prvo treba očistiti svoju kuću pa onda gledati preko bare
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#83188 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

konami666 wrote: 22/03/2023 16:03 Ovaj video sa ovom debelom nepismenom seljankom koja ne zna ni da izgovori riječ “renovirati” je stvarno za plakanja. Eto ko je sjebao Bosnu, prvo treba očistiti svoju kuću pa onda gledati preko bare
i kad procitas vijest: majke srebrenice poslale pismo predsjedniku amerike, eu ... xy ... u kojem svisoka nesto optuzuju, upozoravaju, zahtijevaju, objasnjavaju, prijete, petljaju se u sve i svasta, palamude o svjetskoj visokoj politici ... i naravno navlace za sda

i onda se sjetis da je to kao napisala ova nepismena spodoba :-)




nekad su navlacile silne pare za sda, ali bas silne, malo je ovo munira dobila ili je zaboravila ogorman dio svog bogatstva da spoemen
svaki srebrenicanin je dobio dovoljno da suti kad mu se kosti porodice prodaju po milioniti put
i navlacile glasove na empatiju, skretale paznju sa afera, sda samo pritisne dugme, izleti munira iz kutije kao papagaj


ovaj intervju je bio definitivan kraj vladavine "srebrenice" nad narodom
jer se srebrenica upotrebljavala za sve oblike licne i stranacke koristi
za pare, za glasove, za usutkivanje protivnika i javnosti,
razvlacili su je i kunto i panto, tacnije i alija i reis i munira sa svim satelitima
i za unutrasnje i vanjske projekte
srozali je na ofucanu potrosnu robu
kojoj je na kraju od silnog koristenja nestala upotrebna vrijednost
i promijenila se percepcija naroda prema srebrenici
nekad je bilo simbol strahopostovanja
tad je postala (napokon javno) simbol najvece kradje izvrene u bih - milijarde koje su otisle u dzepove pojedinaca. miijarde namijenjene obnovi srebrenice i povratku ljudi
...
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#83189 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

uglavnomja wrote: 22/03/2023 18:44
konami666 wrote: 22/03/2023 16:03 Ovaj video sa ovom debelom nepismenom seljankom koja ne zna ni da izgovori riječ “renovirati” je stvarno za plakanja. Eto ko je sjebao Bosnu, prvo treba očistiti svoju kuću pa onda gledati preko bare
i kad procitas vijest: majke srebrenice poslale pismo predsjedniku amerike, eu ... xy ... u kojem svisoka nesto optuzuju, upozoravaju, zahtijevaju, objasnjavaju, prijete, petljaju se u sve i svasta, palamude o svjetskoj visokoj politici ... i naravno navlace za sda

i onda se sjetis da je to kao napisala ova nepismena spodoba :-)


nekad su navlacile silne pare za sda, ali bas silne, malo je ovo munira dobila ili je zaboravila ogorman dio svog bogatstva da spoemen
svaki srebrenicanin je dobio dovoljno da suti kad mu se kosti porodice prodaju po milioniti put
i navlacile glasove na empatiju, skretale paznju sa afera, sda samo pritisne dugme, izleti munira iz kutije kao papagaj


ovaj intervju je bio definitivan kraj vladavine "srebrenice" nad narodom
jer se srebrenica upotrebljavala za sve oblike licne i stranacke koristi
za pare, za glasove, za usutkivanje protivnika i javnosti,
razvlacili su je i kunto i panto, tacnije i alija i reis i munira sa svim satelitima
i za unutrasnje i vanjske projekte
srozali je na ofucanu potrosnu robu
kojoj je na kraju od silnog koristenja nestala upotrebna vrijednost
i promijenila se percepcija naroda prema srebrenici
nekad je bilo simbol strahopostovanja
tad je postala (napokon javno) simbol najvece kradje izvrene u bih - milijarde koje su otisle u dzepove pojedinaca. miijarde namijenjene obnovi srebrenice i povratku ljudi
...
To je taj kredit koji je SDA potrošila kod MZ.

Naravno, ljudi iz MZ su i dalje fini i pristojni puni pijeteta prema srebreničkim žrtvama ali kada danas odlučuju, izbace ovaj emotivni faktor prilikom vaganja "argumenata" bošnjačke politike.
made_in_sarajevo
Posts: 5571
Joined: 06/05/2013 23:05

#83190 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

https://n1info.ba/vijesti/dalija-konako ... je-dobija/





To su ti muslimani vjernici jel, dobri ljudi, treba im dati drzavz da vode? Dodik i covic su za ove i za sda za nobelove nagrade. Od njih znas sta ocekivati, ovim domacim puna usta dobrote, a slozise nam ga gdje god stignu
Domu od krakens
Posts: 94
Joined: 10/03/2023 20:10

#83191 Re: SDA-All about

Post by Domu od krakens »

ko nije imao posla sa sda seljadijom ne zna šta je zlo
User avatar
drug_profi
Posts: 50213
Joined: 16/07/2012 16:00

#83192 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Isti ovi danas punih usta slatkorjecivih parola, selamaju i insalaju.
Nema licemjernijih ljudi na planeti. Samo da je ukrast, prevarit, slagat...
Ali kamuflaza u mumine ne smije spasti. I svi oni znaju i kuze fola, ali i dalje se prave fini i idalje prave spletke, lazu i varaju.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#83193 Re: SDA-All about

Post by Cherry-Cherry »

Nema gorih ljudi od sdaovaca. Takav ljigavi, pokvareni mentalni sklop u kombinaciji sa primitivizmom i hinjalukom nigdje na svijetu nema.
PM72
Posts: 17637
Joined: 30/04/2012 16:54

#83194 Re: SDA-All about

Post by PM72 »

Cherry-Cherry wrote: 23/03/2023 20:48 Nema gorih ljudi od sdaovaca. Takav ljigavi, pokvareni mentalni sklop u kombinaciji sa primitivizmom i hinjalukom nigdje na svijetu nema.
Jel to važi i za bivše SDA-ovce?
Officer Crabtree
Posts: 3540
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#83195 Re: SDA-All about

Post by Officer Crabtree »

PM72 wrote: 23/03/2023 20:55
Cherry-Cherry wrote: 23/03/2023 20:48 Nema gorih ljudi od sdaovaca. Takav ljigavi, pokvareni mentalni sklop u kombinaciji sa primitivizmom i hinjalukom nigdje na svijetu nema.
Jel to važi i za bivše SDA-ovce?
Ne, oni su blaženi. :lol:
konami666
Posts: 2433
Joined: 11/05/2015 21:57

#83196 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

made_in_sarajevo wrote: 23/03/2023 19:10 https://n1info.ba/vijesti/dalija-konako ... je-dobija/





To su ti muslimani vjernici jel, dobri ljudi, treba im dati drzavz da vode? Dodik i covic su za ove i za sda za nobelove nagrade. Od njih znas sta ocekivati, ovim domacim puna usta dobrote, a slozise nam ga gdje god stignu
Meni kad neko kaže da je vjernik ja o toj osobi imam najgore moguće mišljenje. Iako živim u inostranstvu, i dalje imam isto mišljenje. Razlog tome je to sto dok sam živio u Sarajevu, najveća ljudska ološ se busala u prsa i bila najglasnija da kazu svima kako su religiozni. Dalje, iako je na papiru Bosna sekularna država, otiđite u neku od javnih firmi pa ćete vidjeti da tu nema ništa sekularno!
User avatar
emigrazione
Posts: 7369
Joined: 01/09/2010 13:40

#83197 Re: SDA-All about

Post by emigrazione »

Samo se vi lažite
Domu od krakens
Posts: 94
Joined: 10/03/2023 20:10

#83198 Re: SDA-All about

Post by Domu od krakens »

izdajničko đubre bakir danas u Mostaru

opet će neku izdaju napravit da spasi ono malo sarajeva

sisu materinu jebo
User avatar
Tananarive
Posts: 893
Joined: 22/04/2021 14:45

#83199 Re: SDA-All about

Post by Tananarive »

problemnatravunu wrote: 19/03/2023 09:48
kokakolas wrote: 18/03/2023 22:10 Laki je malo neUrozan…

Uh, jarane , ne malo nego mnoooggo neurozan....
nije on nervozan on je unezvijeren, pacov je satjeran u ćoše
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#83200 Re: SDA-All about

Post by Cherry-Cherry »

PM72 wrote: 23/03/2023 20:55
Cherry-Cherry wrote: 23/03/2023 20:48 Nema gorih ljudi od sdaovaca. Takav ljigavi, pokvareni mentalni sklop u kombinaciji sa primitivizmom i hinjalukom nigdje na svijetu nema.
Jel to važi i za bivše SDA-ovce?
Sve je to isto smeće.
Post Reply