SDA-All about

Piaty
Posts: 5588
Joined: 01/12/2020 00:58

#60301 Re: SDA-All about

Post by Piaty »

[/quote]McGradySA
Najviše me brinu migranti,bićemo obilježeni kao "bela Al Kaida"
[/quote]
I mene.
Bicemo obiljezeni, a sve i da nismo obiljezeni imacemo realan problem, zestok belaj.
Eto vidjecemo kad ili ako se korona smiri. O tome niko ne govori!
Neki momak iz Banjaluke je nadjen objesen u kampu(?!?!?!), niko nimukajet. Svako malo se nesto desi. Svi se prave ludi. I ovdje je ta tema izbrisana-zakljucana (ne cudi).
Vakcine bi mogle biti navjerovatnije mala maca za ovo.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#60302 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

obiljezeni smo kao najgluplji narod na planeti vec odavno
nece migranti puno promijeniti sliku

opisao je odlicno kolega user 987 ili tako nesto jad i cemer drustva u kojem vec 30 godina isti lopovi kradu, varaju, lazu, manipulisu
a naord suti
zemlja marioneta
ismijava se protestima
nece da glasa
svjetski sampioni u brojanju krvnih zrnaca


zemlja koja je dobila pare od zapada, a ponesto i sa istoka, koje su bile dovoljne da se citava zemja obnovi za normalno funkcionisanje, i koje su nestale u privatnim dzepovima 2-3% tanovnistva
i jos ta sacica lopova uzima bar 50% drzavnog budzeta na razne lopovluke, prevare, nepotizam, korupciju, najcistije otimanje i to pred ocima citave javnosti


zemlja koja gleda kako sud oslobadja lopove koji javno kradu

stvaranje zakonski nedodirljivih kasti, sa dinastijom najvecih lopova na celu

itd

to je slika koju zapad vidi
i sa kojom vise nece da se bakce
belfy
Posts: 7563
Joined: 06/08/2007 09:00

#60303 Re: SDA-All about

Post by belfy »

smijesni_ste wrote: 16/04/2021 23:27
Tempo wrote: 16/04/2021 21:12
ne razumijes. neko sa zavrsenom textilnom i zaposlenjem u skladistu nije kompetentan da govori o ozbiljnim stvarima. sto bi se reklo, čoban.
Možda i nije kompetentan, ali ima pravo glasa kao i svi drugi tako da je ta priča nebitna izvan foruma...
na ovo bi trebao dodati: "nazalost". bilo na pocetku ili kraju svog izlaganja...
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#60304 Re: SDA-All about

Post by Sigma90 »

Piaty wrote: 17/04/2021 12:29
McGradySA
Najviše me brinu migranti,bićemo obilježeni kao "bela Al Kaida"
[/quote]
I mene.
Bicemo obiljezeni, a sve i da nismo obiljezeni imacemo realan problem, zestok belaj.
Eto vidjecemo kad ili ako se korona smiri. O tome niko ne govori!
Neki momak iz Banjaluke je nadjen objesen u kampu(?!?!?!), niko nimukajet. Svako malo se nesto desi. Svi se prave ludi. I ovdje je ta tema izbrisana-zakljucana (ne cudi).
Vakcine bi mogle biti navjerovatnije mala maca za ovo.
[/quote]

Gdje to?
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#60305 Re: SDA-All about

Post by smijesni_ste »

User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#60306 Re: SDA-All about

Post by pici »

0.46 vOkcinisanih na 100 insana... jeBote ruanda 2.62 na 100 insana... koji tenderminderlisadaklije nas vode, dobro smo ikako...
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#60307 Re: SDA-All about

Post by Sigma90 »

smijesni_ste wrote: 17/04/2021 18:40
Sigma90 wrote: 17/04/2021 18:37 Gdje to?
https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/crn ... ija-648549
Hvala. Upravo sam pronasao bio link.
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#60308 Re: SDA-All about

Post by Johnny_x »

pici wrote: 17/04/2021 18:41 0.46 vOkcinisanih na 100 insana... jeBote ruanda 2.62 na 100 insana... koji tenderminderlisadaklije nas vode, dobro smo ikako...
Ja mislim da je krajnje vrijeme da se mi vise ne poredimo sa Ruandom, jer realno vrijedjamo tu zemlju, mi smo zemlja zaostala u svakom smislu, a Ruanda je zemlja koja je lansirala svoj satalit, prva zemlja koja su izbacili skroz plasticne vrece, Kigali je jedan od najcisci gradova na svijetu, mi se ne mozemo porediti sa Ruandom, jer ta zemlja je mnogo naprednija od nas.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#60309 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

smijesni_ste wrote: 16/04/2021 20:41 Svidja mi se kako Hank prca lažne forumske multietničare.

Samo naprijed Hank :thumbup:
Hvala na lijepim riječima :thumbup: mada ja nisam ovdje došao sa namjerom da ikoga prcam, samo se nekima ne sviđaju moji stavovi pa im je ostalo jedino ad hominem.
Ne brini se, da glasam za stranku koja njima paše ne bi im smetalo ni da radim u kanalizaciji i što imam pravo glasati iz Njemačke.
Ma ne bi ni te uvrede toliko dugo trajale niti bi bili tako niski udarci dopušteni da nemaju zeleno svjetlo od nekoga sa foruma.
To su kao oni mangupčići visine metar i žilet što svakog vrijeđaju u kafiću jer znaju da mu rođaci sjede za šankom i da će ga braniti, sitne su to duše.

Ide se na to ili da se nekome ko ima nepopularno mišljenje ogadi forum i napusti ga ili da uzvrati istom uvredom pa da ga banuju, pa ako ne upali nijedna od te dvije stvari onda se ponavlja da je neko bot (botovanje je razlog za ban na forumima) pa možda nekada upali.
Ja ću i dalje nastaviti braniti svaku stranku pa i SDA ako nisu krivi i ukazivati na dvoličnost FGRovaca pa ako neko želi jednoumlje neka me banuju.
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#60310 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

Problem je u nama svima
Mi ocekujemo od informaticki nepismenih ljudi da nam uvode i provode digitalizaciju i moderne tehnologije.
Mi ocekujemo od matuzalema, Bakira,Covica,Komsica,Radoncica,Mileta i ostalih da se brinu i prave politike za mlade i da kreiraju poslove.
Pa oni sve da to i hoce,to oni ne razumiju i to nikada nece biti u fokusu njihovog djelovanja.

Zato smo krivi mi,sto glasamo za iste i za stare matuzaleme,koji su tu da stite svoju gujicu a mlade uvijek izguraju sa liste ili izbornim inzinjeringom i sa svoje liste skinu.Ovo rade sve velike partije...jer oni ne zele da im se iko mijesa u kriminalne uhodane seme a vecina mladih bi radila drugacije od njih.

Zato stariji i glasaju najvise za SDA...jer pored vjere i nacije,ti stariji nista drugo ne razumiju...oni ne koriste racunare,ne placaju racune online,ne otvaraju firme...ne stoje u opstini satima u redu,da sakupe 10 pecata,od kojih niti jedan ne treba njima,nego upravo tim istim organima uprave.

Ovdje ljudi moraju skontati da promijene nacin djelovanja i razmisljanja za 180 stepeni...jer mi vec kasnimo u svemu barem 25 godina...cak i u tehnologijama...imamo mi neki pristup njima ali se ne koriste masovno,a ne koriste se,jer ljudi ne znaju da ih koriste.

Svi mi imamo u svojoj kuci nekog starijeg,koji jos nije naucio ni podici pare sa bankomata a bankomati u BiH se koriste 20 godina ...koji jos nije naucio osnovne stvari na mobitelu,na daljinskom...a to je danas kao da se bukvalno ne znas potpisati...smatras se defacto nepismenom osobom.

O stranim jezicima i ostalim cudima da i ne pricam...ovo ocito ne znaima ni mnoge mlade a njih bi itekako trebalo zanimati.
Njemacki se uci silom prilika,jer se trazi B1 minimum a da se ne trazi,ne bi niko zbog sebe naucio ni jednu rijec.

E to su ti problemi kod nas...mi ovdje imamo sukob generacija...imamo ove matuzaleme koji su iz prijasnjih sistema i sada su stvorili sebi sistem da njima bude dobro i njima je ovo el dorado...a svim ostalim koji su van tog uskog kruga...je lose i ocajno.E upravo ovih kojima je lose bi se trebali pokrenuti a njih promjene ocito najmanje zanimaju...evo danas su bili prostesti,nije bilo ni 300 ljudi na protestima...a lokali zatvoreni,ramazan,hladno vrijeme da se ide na planinu...dakle sve se poklopilo da se nema izgovora zasto nisi mogao doci na proteste...i opet dzaba.

Ja stvarno vise ne vidim nadu u ljudima ovdje...i ovdje ne mislim na politicare,nego na obicne ljude,nase komsije,sestre,bracu,roddbinu,nenu djedove...
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#60311 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

Hank Paldum wrote: 17/04/2021 19:51
smijesni_ste wrote: 16/04/2021 20:41 Svidja mi se kako Hank prca lažne forumske multietničare.

Samo naprijed Hank :thumbup:
Hvala na lijepim riječima :thumbup: mada ja nisam ovdje došao sa namjerom da ikoga prcam, samo se nekima ne sviđaju moji stavovi pa im je ostalo jedino ad hominem.
Ne brini se, da glasam za stranku koja njima paše ne bi im smetalo ni da radim u kanalizaciji i što imam pravo glasati iz Njemačke.
Ma ne bi ni te uvrede toliko dugo trajale niti bi bili tako niski udarci dopušteni da nemaju zeleno svjetlo od nekoga sa foruma.
To su kao oni mangupčići visine metar i žilet što svakog vrijeđaju u kafiću jer znaju da mu rođaci sjede za šankom i da će ga braniti, sitne su to duše.

Ide se na to ili da se nekome ko ima nepopularno mišljenje ogadi forum i napusti ga ili da uzvrati istom uvredom pa da ga banuju, pa ako ne upali nijedna od te dvije stvari onda se ponavlja da je neko bot (botovanje je razlog za ban na forumima) pa možda nekada upali.
Ja ću i dalje nastaviti braniti svaku stranku pa i SDA ako nisu krivi i ukazivati na dvoličnost FGRovaca pa ako neko želi jednoumlje neka me banuju.
Hank nekog prca ?
Odakle Hankecu kapacitet za takvo nesto ?


A vezano za ovo boldano,navedi neko sranje u BiH od 90tih da SDA nije kriva i da nema svoje prste u tome?
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#60312 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

smijesni_ste wrote: 16/04/2021 23:27
Tempo wrote: 16/04/2021 21:12
ne razumijes. neko sa zavrsenom textilnom i zaposlenjem u skladistu nije kompetentan da govori o ozbiljnim stvarima. sto bi se reklo, čoban.
Možda i nije kompetentan, ali ima pravo glasa kao i svi drugi tako da je ta priča nebitna izvan foruma...
A i to je još jedan izgovor kada nemaju šta reći. Kao da je podforum ekonomija, historija ili pravo pa se mora biti kompetentan :lol:
10, 20, 50 forumaša, simpatizera raznih stranaka pišu zašto glasaju za određenu stranku, zašto ne bi nikada glasali za druge stranke, kritike, pljuvanje, sugestije i odbrane pojedinih političara ili stranaka, šta se treba tu biti kompetentan :lol:
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#60313 Re: SDA-All about

Post by Blizanac »

Eno na vijest o saobraćajnoj nesreći i pogibiji čovjeka smrdljiva botina u komentarima slavi pobjedu na izborima za načelnika u Travniku...
Koja su to retardirana gowna...
Last edited by Blizanac on 17/04/2021 20:10, edited 1 time in total.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#60314 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

zippoo87 wrote: 17/04/2021 19:56
Hank Paldum wrote: 17/04/2021 19:51
smijesni_ste wrote: 16/04/2021 20:41 Svidja mi se kako Hank prca lažne forumske multietničare.

Samo naprijed Hank :thumbup:
Hvala na lijepim riječima :thumbup: mada ja nisam ovdje došao sa namjerom da ikoga prcam, samo se nekima ne sviđaju moji stavovi pa im je ostalo jedino ad hominem.
Ne brini se, da glasam za stranku koja njima paše ne bi im smetalo ni da radim u kanalizaciji i što imam pravo glasati iz Njemačke.
Ma ne bi ni te uvrede toliko dugo trajale niti bi bili tako niski udarci dopušteni da nemaju zeleno svjetlo od nekoga sa foruma.
To su kao oni mangupčići visine metar i žilet što svakog vrijeđaju u kafiću jer znaju da mu rođaci sjede za šankom i da će ga braniti, sitne su to duše.

Ide se na to ili da se nekome ko ima nepopularno mišljenje ogadi forum i napusti ga ili da uzvrati istom uvredom pa da ga banuju, pa ako ne upali nijedna od te dvije stvari onda se ponavlja da je neko bot (botovanje je razlog za ban na forumima) pa možda nekada upali.
Ja ću i dalje nastaviti braniti svaku stranku pa i SDA ako nisu krivi i ukazivati na dvoličnost FGRovaca pa ako neko želi jednoumlje neka me banuju.
Hank nekog prca ?
Odakle Hankecu kapacitet za takvo nesto ?


A vezano za ovo boldano,navedi neko sranje u BiH od 90tih da SDA nije kriva i da nema svoje prste u tome?
Ja nikada nisam tvrdio da ikoga prcam, nisam ja kao ti npr. što mora nekoga lično poniziti u svojim komentarima mada je lijepo pročitati da to neka treća neutralna strana primjeti.
Evo samo tri aktuelne stvari: smrtnost od Corone jer smo svjesni da ljudi umiru svaki dan u svijetu.
Odlazak mladih, to je odlazak uglavnom radi potrebe radne snage u Njemačkoj i balkanskog zakona.
Koalicija u Srebrenici, nakon silnih pokušaja da se izbjegne jedino šta je još preostalo da Srebrenica ne postane 100% srpski grad je koalicija.
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#60315 Re: SDA-All about

Post by smijesni_ste »

Hank Paldum wrote: 17/04/2021 19:51
Ma ne bi ni te uvrede toliko dugo trajale niti bi bili tako niski udarci dopušteni da nemaju zeleno svjetlo od nekoga sa foruma.

Ide se na to ili da se nekome ko ima nepopularno mišljenje ogadi forum i napusti ga ili da uzvrati istom uvredom pa da ga banuju
Ma kad kažem 'prcaš', mislim više na to da im ideš na živce, ne da ti namjerno provociraš ili slično :D

Ovo što sam ti izdvojio iz posta apsolutno stoji nažalost :skoljka:
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#60316 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

Hank Paldum wrote: 17/04/2021 20:09
zippoo87 wrote: 17/04/2021 19:56
Hank Paldum wrote: 17/04/2021 19:51
Hvala na lijepim riječima :thumbup: mada ja nisam ovdje došao sa namjerom da ikoga prcam, samo se nekima ne sviđaju moji stavovi pa im je ostalo jedino ad hominem.
Ne brini se, da glasam za stranku koja njima paše ne bi im smetalo ni da radim u kanalizaciji i što imam pravo glasati iz Njemačke.
Ma ne bi ni te uvrede toliko dugo trajale niti bi bili tako niski udarci dopušteni da nemaju zeleno svjetlo od nekoga sa foruma.
To su kao oni mangupčići visine metar i žilet što svakog vrijeđaju u kafiću jer znaju da mu rođaci sjede za šankom i da će ga braniti, sitne su to duše.

Ide se na to ili da se nekome ko ima nepopularno mišljenje ogadi forum i napusti ga ili da uzvrati istom uvredom pa da ga banuju, pa ako ne upali nijedna od te dvije stvari onda se ponavlja da je neko bot (botovanje je razlog za ban na forumima) pa možda nekada upali.
Ja ću i dalje nastaviti braniti svaku stranku pa i SDA ako nisu krivi i ukazivati na dvoličnost FGRovaca pa ako neko želi jednoumlje neka me banuju.
Hank nekog prca ?
Odakle Hankecu kapacitet za takvo nesto ?


A vezano za ovo boldano,navedi neko sranje u BiH od 90tih da SDA nije kriva i da nema svoje prste u tome?
Ja nikada nisam tvrdio da ikoga prcam, nisam ja kao ti npr. što mora nekoga lično poniziti u svojim komentarima mada je lijepo pročitati da to neka treća neutralna strana primjeti.
Evo samo tri aktuelne stvari: smrtnost od Corone jer smo svjesni da ljudi umiru svaki dan u svijetu.
Odlazak mladih, to je odlazak uglavnom radi potrebe radne snage u Njemačkoj i balkanskog zakona.
Koalicija u Srebrenici, nakon silnih pokušaja da se izbjegne jedino šta je još preostalo da Srebrenica ne postane 100% srpski grad je koalicija.
Evo samo ovo boldano sto si napisao je dovoljno da pokazes koliki si lazov i kakva si ti ustvari osoba.
Sve ostale diskusije sa tobom se mogu svoditi samo na smajlice i ostale forumske doskocice,jer si maksilalno diskreditovan.

Neko zdrave pameti ne bi napisao ovu recenicu a sam si je napisao...ja sam pitao da navedes par primjera a ti navede primjer gdje je SDA (sa svojim partnerima) NAJODGOVORNIJA za odlazak ljudi i za permanentu krizu u BiH...kada ne proizvode afere i kriminal,onda se prepucavaju (po prethodnom dogovoru) sa svojim (ne)prijateljima iz koalicije.
User avatar
Osim_13
Posts: 2857
Joined: 06/11/2020 21:53

#60317 Re: SDA-All about

Post by Osim_13 »

Tamo negdje, neki ljudi sjede sa kartom BiH ispred sebe, uzimaju linijare, prepravljaju, dijele, dogovaraju. Ko na pijaci.

Čović hoda, ide do Plenkovića, koji je unutar EU. Dodik hoda, ide do Vučića, o kojem je suludo pričati više.

A naš Bakir, tzv. "vođa" Bošnjaka hoda, ide, po Federalnoj i Igmanu lagati o Sebijim respiratorima, po Hayatu na iftarski program elhamdulilati, a njegova stranka kao prva i "predstavnik" Bošnjaka je svu svoju snagu i energiju usmjerila ka Kantonu Sarajevo, Edinu Forti, Peđi Kojoviću i Elmedinu Konakoviću.

Nije mene strah ni Srba, ni Hrvata.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#60318 Re: SDA-All about

Post by Prpa.ba »

Kako da se suprotstavi srbohrvatskim zaverama kad mu potkopavaju suverenu vladavinu u Sarajevu, jel to ljudi ocekuju da SDA brani drzavu ako joj sarajlije ne vjeruju, pajel. :mrgreen:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#60319 Re: SDA-All about

Post by skafiskafsnjak »

zippoo87 wrote: 17/04/2021 20:20
Hank Paldum wrote: 17/04/2021 20:09
zippoo87 wrote: 17/04/2021 19:56

Hank nekog prca ?
Odakle Hankecu kapacitet za takvo nesto ?


A vezano za ovo boldano,navedi neko sranje u BiH od 90tih da SDA nije kriva i da nema svoje prste u tome?
Ja nikada nisam tvrdio da ikoga prcam, nisam ja kao ti npr. što mora nekoga lično poniziti u svojim komentarima mada je lijepo pročitati da to neka treća neutralna strana primjeti.
Evo samo tri aktuelne stvari: smrtnost od Corone jer smo svjesni da ljudi umiru svaki dan u svijetu.
Odlazak mladih, to je odlazak uglavnom radi potrebe radne snage u Njemačkoj i balkanskog zakona.
Koalicija u Srebrenici, nakon silnih pokušaja da se izbjegne jedino šta je još preostalo da Srebrenica ne postane 100% srpski grad je koalicija.
Evo samo ovo boldano sto si napisao je dovoljno da pokazes koliki si lazov i kakva si ti ustvari osoba.
Sve ostale diskusije sa tobom se mogu svoditi samo na smajlice i ostale forumske doskocice,jer si maksilalno diskreditovan.

Neko zdrave pameti ne bi napisao ovu recenicu a sam si je napisao...ja sam pitao da navedes par primjera a ti navede primjer gdje je SDA (sa svojim partnerima) NAJODGOVORNIJA za odlazak ljudi i za permanentu krizu u BiH...kada ne proizvode afere i kriminal,onda se prepucavaju (po prethodnom dogovoru) sa svojim (ne)prijateljima iz koalicije.
Koji mutikasa :lol:
Cuj zbog potreba Njemaca i zakona za odlazak :lol: :lol:

Pa majstore, da se moze zivjeti lijepo u BiH, manje ljudi bi islo...
Al jok, tvoj Kakir Izmetbegovic obecao 100 000 radnih mjesta u Deu
User avatar
dale cooper
Posts: 28398
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#60320 Re: SDA-All about

Post by dale cooper »

skafiskafsnjak wrote: 17/04/2021 20:43
zippoo87 wrote: 17/04/2021 20:20
Hank Paldum wrote: 17/04/2021 20:09
Ja nikada nisam tvrdio da ikoga prcam, nisam ja kao ti npr. što mora nekoga lično poniziti u svojim komentarima mada je lijepo pročitati da to neka treća neutralna strana primjeti.
Evo samo tri aktuelne stvari: smrtnost od Corone jer smo svjesni da ljudi umiru svaki dan u svijetu.
Odlazak mladih, to je odlazak uglavnom radi potrebe radne snage u Njemačkoj i balkanskog zakona.
Koalicija u Srebrenici, nakon silnih pokušaja da se izbjegne jedino šta je još preostalo da Srebrenica ne postane 100% srpski grad je koalicija.
Evo samo ovo boldano sto si napisao je dovoljno da pokazes koliki si lazov i kakva si ti ustvari osoba.
Sve ostale diskusije sa tobom se mogu svoditi samo na smajlice i ostale forumske doskocice,jer si maksilalno diskreditovan.

Neko zdrave pameti ne bi napisao ovu recenicu a sam si je napisao...ja sam pitao da navedes par primjera a ti navede primjer gdje je SDA (sa svojim partnerima) NAJODGOVORNIJA za odlazak ljudi i za permanentu krizu u BiH...kada ne proizvode afere i kriminal,onda se prepucavaju (po prethodnom dogovoru) sa svojim (ne)prijateljima iz koalicije.
Koji mutikasa :lol:
Cuj zbog potreba Njemaca i zakona za odlazak :lol: :lol:

Pa majstore, da se moze zivjeti lijepo u BiH, manje ljudi bi islo...
Al jok, tvoj Kakir Izmetbegovic obecao 100 000 radnih mjesta u Deu
Pa lik se vjerovatno ravna po sebi, njemu je ovdje bilo lijepo i ako je on otišao onako zbog zajebancije i stjecanju novih iskustava u
radu po njemačkim state of the art skladištima, pretpostavlja da je i većina drugih. :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#60321 Re: SDA-All about

Post by skafiskafsnjak »

dale cooper wrote: 17/04/2021 20:48
Pa lik se vjerovatno ravna po sebi, njemu je ovdje bilo lijepo i ako je on otišao onako zbog zajebancije i stjecanju novih iskustava u
radu po njemačkim state of the art skladištima, pretpostavlja da je i većina drugih. :D
Ma laze ba.... I on otisao jer je haos ovdje. Haj sto laze nas, nego sto i sebe laze
User avatar
Styling
Posts: 12503
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#60322 Re: SDA-All about

Post by Styling »

Osim_13 wrote: 17/04/2021 20:24 Tamo negdje, neki ljudi sjede sa kartom BiH ispred sebe, uzimaju linijare, prepravljaju, dijele, dogovaraju. Ko na pijaci.

Čović hoda, ide do Plenkovića, koji je unutar EU. Dodik hoda, ide do Vučića, o kojem je suludo pričati više.

A naš Bakir, tzv. "vođa" Bošnjaka hoda, ide, po Federalnoj i Igmanu lagati o Sebijim respiratorima, po Hayatu na iftarski program elhamdulilati, a njegova stranka kao prva i "predstavnik" Bošnjaka je svu svoju snagu i energiju usmjerila ka Kantonu Sarajevo, Edinu Forti, Peđi Kojoviću i Elmedinu Konakoviću.

Nije mene strah ni Srba, ni Hrvata.
:thumbup:
Anquilla
Posts: 2390
Joined: 25/04/2016 19:31

#60323 Re: SDA-All about

Post by Anquilla »

Osim_13 wrote: 17/04/2021 20:24 Tamo negdje, neki ljudi sjede sa kartom BiH ispred sebe, uzimaju linijare, prepravljaju, dijele, dogovaraju. Ko na pijaci.

Čović hoda, ide do Plenkovića, koji je unutar EU. Dodik hoda, ide do Vučića, o kojem je suludo pričati više.

A naš Bakir, tzv. "vođa" Bošnjaka hoda, ide, po Federalnoj i Igmanu lagati o Sebijim respiratorima, po Hayatu na iftarski program elhamdulilati, a njegova stranka kao prva i "predstavnik" Bošnjaka je svu svoju snagu i energiju usmjerila ka Kantonu Sarajevo, Edinu Forti, Peđi Kojoviću i Elmedinu Konakoviću.

Nije mene strah ni Srba, ni Hrvata.
Upravo tako.

Naša je nesreća da živimo u zemlji u kojoj on i njegova stranka dobijaju najviše glasova na izborima.
Anquilla
Posts: 2390
Joined: 25/04/2016 19:31

#60324 Re: SDA-All about

Post by Anquilla »

zippoo87 wrote: 17/04/2021 19:53 Problem je u nama svima
Mi ocekujemo od informaticki nepismenih ljudi da nam uvode i provode digitalizaciju i moderne tehnologije.
Mi ocekujemo od matuzalema, Bakira,Covica,Komsica,Radoncica,Mileta i ostalih da se brinu i prave politike za mlade i da kreiraju poslove.
Pa oni sve da to i hoce,to oni ne razumiju i to nikada nece biti u fokusu njihovog djelovanja.

Zato smo krivi mi,sto glasamo za iste i za stare matuzalem
e,koji su tu da stite svoju gujicu a mlade uvijek izguraju sa liste ili izbornim inzinjeringom i sa svoje liste skinu.Ovo rade sve velike partije...jer oni ne zele da im se iko mijesa u kriminalne uhodane seme a vecina mladih bi radila drugacije od njih.

Zato stariji i glasaju najvise za SDA...jer pored vjere i nacije,ti stariji nista drugo ne razumiju...oni ne koriste racunare,ne placaju racune online,ne otvaraju firme...ne stoje u opstini satima u redu,da sakupe 10 pecata,od kojih niti jedan ne treba njima,nego upravo tim istim organima uprave.

Ovdje ljudi moraju skontati da promijene nacin djelovanja i razmisljanja za 180 stepeni...jer mi vec kasnimo u svemu barem 25 godina...cak i u tehnologijama...imamo mi neki pristup njima ali se ne koriste masovno,a ne koriste se,jer ljudi ne znaju da ih koriste.

Svi mi imamo u svojoj kuci nekog starijeg,koji jos nije naucio ni podici pare sa bankomata a bankomati u BiH se koriste 20 godina ...koji jos nije naucio osnovne stvari na mobitelu,na daljinskom...a to je danas kao da se bukvalno ne znas potpisati...smatras se defacto nepismenom osobom.

O stranim jezicima i ostalim cudima da i ne pricam...ovo ocito ne znaima ni mnoge mlade a njih bi itekako trebalo zanimati.
Njemacki se uci silom prilika,jer se trazi B1 minimum a da se ne trazi,ne bi niko zbog sebe naucio ni jednu rijec.

E to su ti problemi kod nas...mi ovdje imamo sukob generacija...imamo ove matuzaleme koji su iz prijasnjih sistema i sada su stvorili sebi sistem da njima bude dobro i njima je ovo el dorado...a svim ostalim koji su van tog uskog kruga...je lose i ocajno.E upravo ovih kojima je lose bi se trebali pokrenuti a njih promjene ocito najmanje zanimaju...evo danas su bili prostesti,nije bilo ni 300 ljudi na protestima...a lokali zatvoreni,ramazan,hladno vrijeme da se ide na planinu...dakle sve se poklopilo da se nema izgovora zasto nisi mogao doci na proteste...i opet dzaba.

Ja stvarno vise ne vidim nadu u ljudima ovdje...i ovdje ne mislim na politicare,nego na obicne ljude,nase komsije,sestre,bracu,roddbinu,nenu djedove...
Sve si u pravu, osim boldiranog :)

Ja se ne osjećam nimalo kriva, u životu za SDA glasala nisam, a svake izbore glasam, od 18. godine.

Od ovih na vlasti bukvalno ništa ne očekujem, a stanje će se promijeniti kad ovi neuki i neobrazovani prestanu glasati, prvenstveno zbog životnog ciklusa, koliko god ružno zvučalo.
I dalje je jako veliki broj glasača kojim je najvažnije da je Bošnjak i SDA na vlasti, "neka me moj krade", "vidi kako oni znaju svoje birati, a mi da glasamo za anamo one"...

Samo je pitanje da li će nas ostati dovoljno u ovoj državi koji će i tada izlaziti na izbore.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31493
Joined: 16/04/2011 18:46

#60325 Re: SDA-All about

Post by skafiskafsnjak »

Osim_13 wrote: 17/04/2021 20:24 Tamo negdje, neki ljudi sjede sa kartom BiH ispred sebe, uzimaju linijare, prepravljaju, dijele, dogovaraju. Ko na pijaci.

Čović hoda, ide do Plenkovića, koji je unutar EU. Dodik hoda, ide do Vučića, o kojem je suludo pričati više.

A naš Bakir, tzv. "vođa" Bošnjaka hoda, ide, po Federalnoj i Igmanu lagati o Sebijim respiratorima, po Hayatu na iftarski program elhamdulilati, a njegova stranka kao prva i "predstavnik" Bošnjaka je svu svoju snagu i energiju usmjerila ka Kantonu Sarajevo, Edinu Forti, Peđi Kojoviću i Elmedinu Konakoviću.

Nije mene strah ni Srba, ni Hrvata.
:thumbup:
Post Reply