SDA-All about

Ambula
Posts: 283
Joined: 20/11/2020 14:41

#81951 Re: SDA-All about

Post by Ambula »

To stoji ali nije dobro ni za jednu sredinu da jedna stranka vlada toliko dugo. Mogucnost promjene ih tjera da rade bolje i da se boje smjenjivanja
User avatar
Leverage
Posts: 9496
Joined: 27/05/2018 16:32

#81952 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

Ambula wrote: 06/02/2023 11:19 To stoji ali nije dobro ni za jednu sredinu da jedna stranka vlada toliko dugo. Mogucnost promjene ih tjera da rade bolje i da se boje smjenjivanja
To je u teoriji, ali u praksi očito ne vjeruju alternativi. Isto je i u Tuzli.
sumirprimus
Posts: 81494
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#81953 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

Ambula wrote: 06/02/2023 11:19 To stoji ali nije dobro ni za jednu sredinu da jedna stranka vlada toliko dugo. Mogucnost promjene ih tjera da rade bolje i da se boje smjenjivanja
u potpunosti si u pravu, ukoliko se ne radi o sda.
sumirprimus
Posts: 81494
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#81954 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

u tz je drugi problem.
Ambula
Posts: 283
Joined: 20/11/2020 14:41

#81955 Re: SDA-All about

Post by Ambula »

Ma ne vjeruju alternativi jer znaju da preko poznanstava mogu doci do Migdada ako im sta zatreba moze bit i sitno a vamo totalna nepoznanica ih ceka i to je zakucano ma taj broj biraca koji glasa, nema apstinenata koji su neodlucni
sumirprimus
Posts: 81494
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#81956 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

znaci nije do stranaka nego do naroda, narod naviko na stelu i perko veze i narodu godi ovaj nesistem.
a ne godi uvodjenje bilo kakvog sistema.
da se ne lazemo ,nije do politicara nego do naroda. i politicari su taj isti narod.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#81957 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

luckylaka wrote: 03/02/2023 21:48
detroit-mercy wrote: 03/02/2023 21:03
Nabijem ih na kurac onda sve redom, vecina moji saboraca nisu bili clanovi lopovske stranke, clanovi su postajali samo oni koji su htjeli da dobiju cinove na guzove ili da se materijalno okoriste, i to jos u ratu :skoljka:.
Zavisi na kojoj si strani bio
Sigurno ne na strani onih koji su se za cinove ili polozaje u logistici ucljanjivali u stranku, ti ako si bio na toj strani, to vise govori o tebi nego o bilo cemu drugome.
User avatar
Styling
Posts: 12601
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#81958 Re: SDA-All about

Post by Styling »

Leverage wrote: 06/02/2023 11:21
Ambula wrote: 06/02/2023 11:19 To stoji ali nije dobro ni za jednu sredinu da jedna stranka vlada toliko dugo. Mogucnost promjene ih tjera da rade bolje i da se boje smjenjivanja
To je u teoriji, ali u praksi očito ne vjeruju alternativi. Isto je i u Tuzli.
U praksi, ukradi koliko mozes.
mishic
Posts: 6248
Joined: 28/04/2011 16:29

#81959 Re: SDA-All about

Post by mishic »

Bakire, da umiješ sabrati 2 i 2 shvatio bi da si kancer i da tamo gdje se ti pojaviš to obavezno propada. Još kada sebi kreneš pripisivati ono što su drugi činili i učinili a ti samo smetao i ometao, onda tome nema kraja. Kako bolan ne skontaš da si među najomraženijim osobama u zemlji i to zajedno sa Sebijom koja je i sama po sebi a po gotovu zajedno s tobom bruka i sramota planetarnih razmjera. Sve što dalje prisvajaš tuđe rezultate u radu, što se dalje vadiš i pereš, sve dublje toneš, a time tone stranka, narod i država. Najveći spas bi smo doživjeli da se spasimo od tebe.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#81960 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Bosnjaci su zasluzili da imaju mudrog i hrabrog lidera evropske orijentacije i mentaliteta.
Nesto kao npr. Adil beg rahmetli.
Ili Zlatko, ali da nije presao na tamnu stranu.

A nikako nisu zasluzili izdajnika koji prodaje drzavu za veceru.
DonieBrasco
Posts: 15420
Joined: 31/08/2016 16:09

#81961 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

Nego da vidimo da li je ova nova komisija imuna na znate vec sta i hoce li se preko noci naci sekina diploma i svi valjani dokumenti.
User avatar
Truba
Posts: 81665
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#81962 Re: SDA-All about

Post by Truba »

U komisiji je nepotkupljivi svecenik darko tomasevic
giannibelif
Posts: 1967
Joined: 28/01/2017 22:11

#81963 Re: SDA-All about

Post by giannibelif »

Adil-beg samo da je bilo pameti kod naroda..
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#81964 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

giannibelif wrote: 06/02/2023 21:27 Adil-beg samo da je bilo pameti kod naroda..
Adil je imao mnogo jacu biografiju, i mnogo je intelektualno i diplomatski bio jaci od Izetbgovica.

Ali SANU je htjela slabog lidera, jer samo takav se uklapao.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#81965 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

drug_profi wrote: 06/02/2023 20:26 Bosnjaci su zasluzili da imaju mudrog i hrabrog lidera evropske orijentacije i mentaliteta.
Nesto kao npr. Adil beg rahmetli.
Ili Zlatko, ali da nije presao na tamnu stranu.

A nikako nisu zasluzili izdajnika koji prodaje drzavu za veceru.
Zahiraga :srce: :srce: :srce:
User avatar
vee-jay
Posts: 8725
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#81966 Re: SDA-All about

Post by vee-jay »

drug_profi wrote: 06/02/2023 20:26 Bosnjaci su zasluzili da imaju mudrog i hrabrog lidera evropske orijentacije i mentaliteta.
Nesto kao npr. Adil beg rahmetli.
Ili Zlatko, ali da nije presao na tamnu stranu.

A nikako nisu zasluzili izdajnika koji prodaje drzavu za veceru.
Zasto se sami stavljate u pleme i trazite si svog licnog personalog vodju?
Zasto si to radite?
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#81967 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

vee-jay wrote: 06/02/2023 22:46
drug_profi wrote: 06/02/2023 20:26 Bosnjaci su zasluzili da imaju mudrog i hrabrog lidera evropske orijentacije i mentaliteta.
Nesto kao npr. Adil beg rahmetli.
Ili Zlatko, ali da nije presao na tamnu stranu.

A nikako nisu zasluzili izdajnika koji prodaje drzavu za veceru.
Zasto se sami stavljate u pleme i trazite si svog licnog personalog vodju?
Zasto si to radite?
Prvo ja ne trebam lidera, trebaju ga Bosnjaci.
Zato sto jos lutaju izmedju istoka i zapada. Treba im moralni autoritet. Bolje da to bude neko ko se namece inteligencijom i obrazovanjem, proeuropskim pogledima, nego reis koji ce prirodno zauzeti to mjesto ako je upraznjeno.
Ako je Zapad cilj.
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#81968 Re: SDA-All about

Post by hatemondays »

drug_profi wrote: 07/02/2023 00:00
vee-jay wrote: 06/02/2023 22:46

Zasto se sami stavljate u pleme i trazite si svog licnog personalog vodju?
Zasto si to radite?
Prvo ja ne trebam lidera, trebaju ga Bosnjaci.
Zato sto jos lutaju izmedju istoka i zapada. Treba im moralni autoritet. Bolje da to bude neko ko se namece inteligencijom i obrazovanjem, proeuropskim pogledima, nego reis koji ce prirodno zauzeti to mjesto ako je upraznjeno.
Ako je Zapad cilj.
.
Last edited by hatemondays on 07/02/2023 00:25, edited 2 times in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#81969 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

hatemondays wrote: 07/02/2023 00:14
drug_profi wrote: 07/02/2023 00:00

Prvo ja ne trebam lidera, trebaju ga Bosnjaci.
Zato sto jos lutaju izmedju istoka i zapada. Treba im moralni autoritet. Bolje da to bude neko ko se namece inteligencijom i obrazovanjem, proeuropskim pogledima, nego reis koji ce prirodno zauzeti to mjesto ako je upraznjeno.
Ako je Zapad cilj.
Ti koliko znam nisi Bosnjak, cemu onda savjetovanje sta cemo i kako cemo traziti naseg lidera. Isto ka da biras komsiji zenu, muza, auto jos imama i lidera pa jebote nismo u tom stanju. Imamo pofino partija, lidera, eto imamo i opziciju jaku, sad SDA u opoziciji. Pusti ti to nama profi Tita ti , ni ja ne njamke ostalima ko ce im biti vodja usotalom svi zasluzujemo svoje vodje. Ziv i zdrav bio drz se ti svojoih moralnih autoriteta a mi cemo papati svoja govna.
Nebitno šta sam ja ako živim među Bošnjacima, jer je moja sudbina vezena za vašu. Tako da mi je bitno jako šta Bošnjaci misle i šta hoće. Kud su naumili. I ako želim sebi dobro, onda želim i Bošnjacima, jer seliti ne namjeravam.
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#81970 Re: SDA-All about

Post by hatemondays »

drug_profi wrote: 07/02/2023 00:16
hatemondays wrote: 07/02/2023 00:14
Ti koliko znam nisi Bosnjak, cemu onda savjetovanje sta cemo i kako cemo traziti naseg lidera. Isto ka da biras komsiji zenu, muza, auto jos imama i lidera pa jebote nismo u tom stanju. Imamo pofino partija, lidera, eto imamo i opziciju jaku, sad SDA u opoziciji. Pusti ti to nama profi Tita ti , ni ja ne njamke ostalima ko ce im biti vodja usotalom svi zasluzujemo svoje vodje. Ziv i zdrav bio drz se ti svojoih moralnih autoriteta a mi cemo papati svoja govna.
Nebitno šta sam ja ako živim među Bošnjacima, jer je moja sudbina vezena za vašu. Tako da mi je bitno jako šta Bošnjaci misle i šta hoće. Kud su naumili. I ako želim sebi dobro, onda želim i Bošnjacima, jer seliti ne namjeravam.
Zbog takvih kao sto sam ja sigurno neces nigdje i ne boj se jos smo vecina, ima jos merhameta u nama..
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#81971 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

hatemondays wrote: 07/02/2023 00:24
drug_profi wrote: 07/02/2023 00:16

Nebitno šta sam ja ako živim među Bošnjacima, jer je moja sudbina vezena za vašu. Tako da mi je bitno jako šta Bošnjaci misle i šta hoće. Kud su naumili. I ako želim sebi dobro, onda želim i Bošnjacima, jer seliti ne namjeravam.
Zbog takvih kao sto sam ja sigurno neces nigdje i ne boj se jos smo vecina, ima jos merhameta u nama..
Ko je rekao da se bojim vas. Ja bih na Zapad, sa vama. Samo me strah da ne zalutate.
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#81972 Re: SDA-All about

Post by hatemondays »

drug_profi wrote: 07/02/2023 00:27
hatemondays wrote: 07/02/2023 00:24
Zbog takvih kao sto sam ja sigurno neces nigdje i ne boj se jos smo vecina, ima jos merhameta u nama..
Ko je rekao da se bojim vas. Ja bih na Zapad, sa vama. Samo me strah da ne zalutate.
Posto si suborac a prema suborcima imam vece postovanje nego prema materi necu ti reci ono sto bi ti rekao u lice, mnogi su nas nisu bojali pa sad pasu vjecne pasnjake. Na Zapad je otisao onaj ko imalo misli dobro svojoj djeci osim ako nisi toliki mazohista da volis da se patis.I ne sikiraj se zalutali nismo a ti razmisli slijedeci put hoce li ili neces sa nema , po tvojim upisima osjecam kajanje ili sto bi nasa raja rekla zajeb.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#81973 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

hatemondays wrote: 07/02/2023 00:31
drug_profi wrote: 07/02/2023 00:27

Ko je rekao da se bojim vas. Ja bih na Zapad, sa vama. Samo me strah da ne zalutate.
Posto si suborac a prema suborcima imam vece postovanje nego prema materi necu ti reci ono sto bi ti rekao u lice, mnogi su nas nisu bojali pa sad pasu vjecne pasnjake. Na Zapad je otisao onaj ko imalo misli dobro svojoj djeci osim ako nisi toliki mazohista da volis da se patis.I ne sikiraj se zalutali nismo a ti razmisli slijedeci put hoce li ili neces sa nema , po tvojim upisima osjecam kajanje ili sto bi nasa raja rekla zajeb.
Zasto prijetis?
Iz ovog prostog upisa si nesto shvatio pogresno. Sto dokazuje da vam treba lider koji ima pameti koja vama fali. Vi ne prepoznajte prijatelja ni kad sa vama rov dijeli.
Ne bojim vas se jer se prijatelja ne bojim.
A to sto osjecas nije kajanje, to je rezignacija jer se nisam borio da bi ova zemlja bila zatucana, siromasna, vjerski zadrta, da me neko gleda kao neprijatelja jer kazem ono sto mislim, a njemu se ne sviđa, i takoto... dobri moj Bošnjače.
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#81974 Re: SDA-All about

Post by hatemondays »

drug_profi wrote: 07/02/2023 00:37
hatemondays wrote: 07/02/2023 00:31
Posto si suborac a prema suborcima imam vece postovanje nego prema materi necu ti reci ono sto bi ti rekao u lice, mnogi su nas nisu bojali pa sad pasu vjecne pasnjake. Na Zapad je otisao onaj ko imalo misli dobro svojoj djeci osim ako nisi toliki mazohista da volis da se patis.I ne sikiraj se zalutali nismo a ti razmisli slijedeci put hoce li ili neces sa nema , po tvojim upisima osjecam kajanje ili sto bi nasa raja rekla zajeb.
Zasto prijetis?
Iz ovog prostog upisa si nesto shvatio pogresno. Sto dokazuje da vam treba lider koji ima pameti koja vama fali. Vi ne prepoznajte prijatelja ni kad sa vama rov dijeli.
Ne bojim vas se jer se prijatelja ne bojim.
A to sto osjecas nije kajanje, to je rezignacija jer se nisam borio da bi ova zemlja bila zatucana, siromasna, vjerski zadrta, da me neko gleda kao neprijatelja jer kazem ono sto mislim, a njemu se ne sviđa, i takoto... dobri moj Bošnjače.
Nebojis se moj racku, sviras kurcu i ti to dobro znas,. Druga su vremena ovi koji bi ti sad pokucali na vrata nisu hatemondays i ti kao moj drug to treba da znas. Ti si se prvo borio da sacuvas guzicu i to svoju prvu pa onda mozda i koju tudju, ove moralne priduke zatucana, siromasna, vjerski zadrta jesi li ti ikad bio u USA ili recimo u QLD ovdje pa puna drzava upravo takvih i onda nas Robin Hood aka profi on bi nesto svjetlio svojim macem. Idi covjece spavaj nije dobro biti budan, ja evo na poslu drkam lagano zajebavam te onako jebiga moze mi se. I jos plate za ovo a nisam metka za njih opalio, merhametli ljudi nije ko ti ,ti bi mene odmah na sud.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#81975 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

hatemondays wrote: 07/02/2023 00:52
drug_profi wrote: 07/02/2023 00:37

Zasto prijetis?
Iz ovog prostog upisa si nesto shvatio pogresno. Sto dokazuje da vam treba lider koji ima pameti koja vama fali. Vi ne prepoznajte prijatelja ni kad sa vama rov dijeli.
Ne bojim vas se jer se prijatelja ne bojim.
A to sto osjecas nije kajanje, to je rezignacija jer se nisam borio da bi ova zemlja bila zatucana, siromasna, vjerski zadrta, da me neko gleda kao neprijatelja jer kazem ono sto mislim, a njemu se ne sviđa, i takoto... dobri moj Bošnjače.
Nebojis se moj racku, sviras kurcu i ti to dobro znas,. Druga su vremena ovi koji bi ti sad pokucali na vrata nisu hatemondays i ti kao moj drug to treba da znas. Ti si se prvo borio da sacuvas guzicu i to svoju prvu pa onda mozda i koju tudju, ove moralne priduke zatucana, siromasna, vjerski zadrta jesi li ti ikad bio u USA ili recimo u QLD ovdje pa puna drzava upravo takvih i onda nas Robin Hood aka profi on bi nesto svjetlio svojim macem. Idi covjece spavaj nije dobro biti budan, ja evo na poslu drkam lagano zajebavam te onako jebiga moze mi se. I jos plate za ovo a nisam metka za njih opalio, merhametli ljudi nije ko ti ,ti bi mene odmah na sud.
Vidis kakav si. Tebi treba nek da te za ruku vodi. Jer ti sad pa sad bi se sa nekim posvadjao. A tako se ne stvaraju saveznici.
A da te pitam nesto. Bil se ti bojao da ti je pun kurac svega?

Edit: u krajnjem nisi relevantan za ovu pricu. Otisao si preko bare. Tebe se ne tice sta ce sa Bosnom biti. Boli te racku.
Post Reply