SDA-All about

hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#61801 Re: SDA-All about

Post by hamos »

putokaz1 wrote: 05/05/2021 17:14 Možda su izbori 2022 Test
Da li je NIP Napredna stranka ili još jedan SDA Nastavak :?:
Rezultati u KS bi mogli biti EGAL :?: Obje stranke po 10 Mandata NIP samostalan i SDA+sbih
Naša stranka i SDP jer nemaju mjesta za napredak ostaju zajedno oko 9
Ostaje u Igri još oko 6 mandat ima kandidata
PZP (+DF +GS+USD+SPID+...),BOSS,SBB,NES(NBL+ASDA)...i Drugi
Ima još vremena
U korist SDA rade Načelnici Općina izvan Grada
U korist NIP radi Muzur
U korist NS radi Mandić
U korist SDP Benjamina
Dr Tanović čiji je? Za koga će raditi?
Vidjet ćemo Zavisi da li je ''prelazak'' Efendića Trik ili stvarnost?
Da li SDA ima Adute u Rukovodstvima Trojke već ih kupljene-po običaju?
S SDA uvjek treba biti oprezan.tj pesimista
Njihovo biračko tijelo je 90% Konstantno osim u Izgubljenoj Ilidži :!:
Ja mislim da će tu biti ipak neki EGAL
samo pogledaj rezultate van KS i bit ce ti jasno
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#61802 Re: SDA-All about

Post by Tempo »

putokaz1 wrote: 05/05/2021 17:43 Hvala Tempo
Pročito sam Vuk i sedam Jarića :lol:
da, da, vidi se.
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#61803 Re: SDA-All about

Post by Palmalma »

Ovo Kanton treba pod hitno smijeniti.
Nisam ni znala da se i tu uhljebila Izetbegovicka.
I majka joj Sabina, nema koji posao nije radila, cak i profesorica engleskog bila u GHB medresi.

Doklen vise, sto bi rekli u Bileci.
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#61804 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

hamos wrote: 05/05/2021 18:33
putokaz1 wrote: 05/05/2021 17:14 Možda su izbori 2022 Test
Da li je NIP Napredna stranka ili još jedan SDA Nastavak :?:
Rezultati u KS bi mogli biti EGAL :?: Obje stranke po 10 Mandata NIP samostalan i SDA+sbih
Naša stranka i SDP jer nemaju mjesta za napredak ostaju zajedno oko 9
Ostaje u Igri još oko 6 mandat ima kandidata
PZP (+DF +GS+USD+SPID+...),BOSS,SBB,NES(NBL+ASDA)...i Drugi
Ima još vremena
U korist SDA rade Načelnici Općina izvan Grada
U korist NIP radi Muzur
U korist NS radi Mandić
U korist SDP Benjamina
Dr Tanović čiji je? Za koga će raditi?
Vidjet ćemo Zavisi da li je ''prelazak'' Efendića Trik ili stvarnost?
Da li SDA ima Adute u Rukovodstvima Trojke već ih kupljene-po običaju?
S SDA uvjek treba biti oprezan.tj pesimista
Njihovo biračko tijelo je 90% Konstantno osim u Izgubljenoj Ilidži :!:
Ja mislim da će tu biti ipak neki EGAL
samo pogledaj rezultate van KS i bit ce ti jasno
Pa da tu je SDA predominatna izvan KS i po broju nacelnika i po svemu
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#61805 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

Tempo wrote: 05/05/2021 18:33
putokaz1 wrote: 05/05/2021 17:43 Hvala Tempo
Pročito sam Vuk i sedam Jarića :lol:
da, da, vidi se.
Tj Vuk je Bakir a Jarici 7 Protikandidata
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#61806 Re: SDA-All about

Post by Tempo »

putokaz1 wrote: 05/05/2021 18:43
Tempo wrote: 05/05/2021 18:33
putokaz1 wrote: 05/05/2021 17:43 Hvala Tempo
Pročito sam Vuk i sedam Jarića :lol:
da, da, vidi se.
Tj Vuk je Bakir a Jarici 7 Protikandidata
jebem ti tito mater sa kakvim ja kretenima zivim.
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#61807 Re: SDA-All about

Post by pici »

Hakiz wrote: 04/05/2021 21:12
pici wrote: 04/05/2021 19:31
Hakiz wrote: 04/05/2021 19:10

Pa već rekoh. Nisu tebi problem certifikati sami nego što ti nisi uspio ništa značajno sa njima napraviti

Tako da je tvoja ljutnja, u stvari, zbog povrijeđene sujete, a ne iz principijelnog stava o konceptu certifikata.

Ko gubi ima pravo da se ljuti, svakako.
ama ko se ljuti, to sto si certifikatima hajrovo stan, boze sacuvaj, umene su punac i punica otkupili tako stan i znam hipter raje ALI... sta sa onima kojima nisu imali stan i ne treba im ni za kupovinu dionica ni za crnoberzijanstvo... ljudi su bili prisiljeni a to je velika vecina da prodaju u bescelje, kupe dionice vec zagrabljenih firmi... nije mi data nikakva opcija kao i vecini i morali smo da bacimo te navodne novce tj vrijednosne VK tariguze... neke su namirili ko tebe i tisu misu, super prosao a ostali tuke i nesposobljakovici pa nisu znali... nije da nisu znali nego su svjesno opljackani i prevareni, sto se ti nalazis u tome kad si sposobnoscu sdO malverzacija hajrovo i neka si, ostali su budale i glupani, nisu znali kako od tariguza napraviti kucu... ev ja te placam cekovima svo vrijeme koji nemaju pokrice i vrijednost, jel sad jasnije... opravdavati prevaru i pljackanje, gubitkom i ne znanjem... sdO plaČe za takvima.
Šta da ti kažem, valjda raja navikla kao pred rat, kupiš Yugo za čekove i dok čekovi dođu na naplatu, inflacija pojede 90 % pa tog Yugu u lovi platiš 10 % njegove cijene. Ja tako hajrov'o stan, neko drugi mislio hajrovat' dionice i postati gazda, ali mu nije prošlo.

Šta znači, nije SDA izmislila prevaru sa certifikatima, narod je "zakonite prevare" sa čekovima koristio davno prije SDA.

Počeo se narod buniti tek kada je SDA i to samo vrhuška rekla, stani što bi svi imali korist, hajde da samo mi hajrujemo.

Što nas vraća na tezu da ne smeta narodu kriminal, nmeta mu što i on od tog kriminala nema koristi.

Iskreno, da si 1995. mogao uraditi kao Selimovići, da li bi odbio iz principa? Ne moraš odgovoriti meni, odgovori sebi.

Nema ljutnje, nekada izgubiš nekada dobiješ.

Nisam ni ja dobio sve, nisam upao u stranku pa nisam uhljebljen u administraciji, fondu itd. I ja sam donio u jednom trenutku pogrešnu odluku pa sada živim njene posljedice.
Ja u klin, ti u ploču... neboj se nece biti revizija certifikata i kupovina stanova od istih... prosla baka sa kolačima... sdO je prevarila masu raje i to je cinjenica... ja da sam uradio kao selimovici, ja bi propao od stida, nebi sebe u ogledalo mogao pogledat, zapravo bi se hraknuo... nismo svi isti.
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#61808 Re: SDA-All about

Post by Project Ashe »

kiligonzales wrote: 05/05/2021 16:01
Project Ashe wrote: 05/05/2021 08:23
Ti prvo treba da skontaš da ja kritikujem IZ samo radi toga što se bavi politikom na način kako se istom bave političke stranke, iz navedenog razloga ista ta IZ nema moralnu superiornost nad bilo kojom političkom strankom, znači meni su isti ko i SDA, SDP, NS, SNSD, SPC i ostala bagra. Umjesto da budu stup prosvjetljenja, iskrenosti, moralnosti i svega onog što krasi Islam radi ovozemaljskih dobara i interesa IZ se uvukla u političko blato BiH svakodnevnice, opet zarad materijalnih dobara. Ispadne da je IZ bitnije materijalno od metafizičkog i duhovnog. Nemoj misliti da nisam imao dodira sa IZ, jesam i lično sam se uvjerio kako neke stvari funkcionišu i za jednu instituciju tog karaktera to jednostavno nije prikladno. Nek se Islamska zajednica vrati svom prvobitnom zadatku a mane se politike i neka postane transparentnija i vidjet ćeš kako će se i kritike same od sebe ugasiti.
Islam kao religija ne iskljucuje i bavljenje politikom jer je cjelokupan sistem vrijednosti sa vlastitim etickim pravcem. IZBIH istini za volju jeste u sekularnom drustvu, ona je u svome pravnom obliku vjerska organizacija, politikom se bavi onoliko koliko joj je nuzno, ona nije nikakva svjetovna vlast, nema izvrsnu, sudsku, niti zakonodavnu vlast, niti je njena politicka moc uvjetovana izborom gradjana. Njeno politicko uplitanje je savjetodavno, nikako mjerodavno za odnos drzave prema gradjanima i obratno gradjana prema drzavi. Nema politicku moc da sebi obezbjedi jednaki pravni status sa drzavom kao druge vjerske zajednice, niti vjernicima koji je slijede, a kamoli da onda diktira procese u drustvu. To sto u IZ ima imama koji imaju svoje favorite ne znaci da cijela zajecnica i svi imami misle jednako.

Mi necemo da pogledamo druge oko sebe. Poredjenja radi pogledajmo uticaj SPC na prilike na Balkanu, pa pogledajmo pored toga sta se desava u RS, Srbiji i CG. CG je ociti primjer kako se uz politicki dogovor jedne crkve sa opozicionarima rusi postojeci rezim, a direktno utice na zakonodavnu vlast i zakone jedne zemlje.

Islamska zajednica ne skupi ni 15 miliona od zekata i sadekatul fitr, ali ljudi su spremni da rascanjuju istu radi toga kome ona i kako rasporedjuje istu pomoc. Sto je najzalosnije ona to podijeli. Opet i pored toga ne uziva povjerenje. Kancelarija koja se bavi upravo time, je formirana 2015 godine, ali koga briga za njene aktivnosti. Ako nije crno bijelo na nekom njenom sajtu spomenuto, vec je spomenuto kroz jedan chart, dijagram ili par, oni su odmah nesto zatajili.

Kazem ti sve i da postanu najtransparentniji, opet bi bili na meti. Desice se i to da ce se nakon kritika koje su im upucene maksimalno otvore, pa cemo zivi bili vidjeti. Sjetices me se za godinu dvije.
Najgori ste mi vi što govorite vidi kako on. Znači ja treba da se ponašam ko i svaka stuha oko mene i to je ok jer tako svi rade. Nemoj više bogati.

Bošnjaci su tačno sami sebi najgori neprijatelji.
Last edited by Project Ashe on 05/05/2021 19:04, edited 1 time in total.
Bossona
Posts: 5145
Joined: 21/12/2020 03:28

#61809 Re: SDA-All about

Post by Bossona »

kiligonzales wrote: 05/05/2021 17:52

Imam pravo na svoje misljenje. Moje misljenje i tvoje se ne moraju slagati. Nikada nisam rekao da je IZBIH nepristrasna, ali sam rekao da je njena pristrastnost uvjetovana guranjem SDA aktera u nju. Ponovicu ti, IZBIH je postojala prije SDA, postojace i poslje SDA.

Nije tacno to sto tvrdis, mnogo puta je IZBIH upravo stranke za koje najcesce glasaju Bosnjaci pozivala politickom dijalogu, isto tako pozivala da zajedno odgovore na neke izazove tipa vjerskog ekstremizma i terorizma. To sto se neki lideri nisu odazvali, govori o tome da nekim strankama nije odgovarala zajednicka borba sa IZBIH protiv pomenutog jer su na njima gradili svoju popularnost citaj kao SDP. Kao simpatizer socijaldemokratije i nekadasnji glasac SDP, te poteze sam kritikovao. Zasto? Zato sto kao neko kome religija nije strana, smatrao sam da IZ itekako moze biti dobar medijator u toj borbi jer su sami u sukobu sa pomenutim vjerskim ideologijama i grupama od kojih su cesto kritikovani i nazivani nemuslimanima. Isto tako u sukobu SDP i IZBIH jasno je ko je vise izgubio, taj sukob u osnovi nikome nije trebao. Prvi mandat SDP i emisijom 60 minuta satro neutralnog Hadziomerovica izgubili smo svi. Njegova retorika je stvorila mnogo neprijatelja sto unutar bosnjackog korpusa SDP-u, sto van njega. Ta emisija koliko je i pomogla SDP u nekim stvarima, recimo mu je i odmogla. Vidljivo u slucaju Komsic. Gdje je sada nas novinar i kandidat za predsjednistvo? Eno ga u Avazovom tornju. Ne doticem se ove price samo da bi ikoga opravdao, vec da kazem da su neki procesi uvjetovali i odnose IZBIH i stranaka.

Navescu jedan simpatican primjer u kome je Reis Ceric vodao kao ikebanu Radoncica kako bi ga promovirao u novog lidera Bosnjaka, a smijali se istom i pitali znali barem fatigu. Sto li ga je vodao sa sobom?

Sto se tice sabotaze revizije tuzbe protiv Srbije, ako cemo pricati realno, sta su svi lideri u BIH cekali u tih 10 godina od presude? Na kraju se ispostavilo da revizija pravno nije ni bila moguca, a da je sve oko nje bila samo sarena laza. Sto je rekao i Vucic u onome svome posljednjem intervju Senadu. Ko sad laze? Vucic ili SDA i ostali bosnjacki lideri koji su se skupili u Vjecnici tada. Naravno da ne branim nikoga sto se sve odvilo kako jeste. Po meni ako je i postojalo mogucnost da se nesto uradi po tome pitanju nije se trebalo cekati do u zadnji momenat. Ako je pravno moguce, a nista nije poduzeto da od iste ista bude, ovo je jos jedna od izdaja koje nas trebaju zaboljeti. Pravnik nisam tako da ne mogu reci nista vise o tome koliko je ista bila moguca. Znam samo da je jedna osoba Sakib Softic koji je BiH pravno zastupao pred Hagom, da je druga osoba Sakib Softic koji je sa Zvizdicem bio u Beogradu, te je on clan SDA i dijelom njenog sabora kojeg svako malo prozivaju za sjedenje na dvije stolice, a to je jedna u PS BIH i u Saboru IZ.

Zapitalimo se mi svi koliko je sve to i bilo ozbiljno kada se na ovaj nacin satro pokrece revizija :D

Image
Image

SDA je bila i ostala političko krilo IZ, od Alije do Bakira. Ne zaboravi da je upravo Vezir Cerić lansirao Aliju u politiku, i uvijek je volio novac i on promovisao i Šćepu kojeg je Alija finansirao prvim milionom maraka da otvori Avaz kako bi njihova SDA dobijala medijsku i izbornu podršku, pa je zbog donacija UBDA-šu Veziru Ceriću postao blisko drag, jer je njemu na srcu uvijek bila ona umjesto Amentu Billahi - "Amentu Dolari" još od kada ga je komunistička UDBA poslala u Ameriku da bude Muftija.
Nije on jedini koji se klanja novcu i privilegijama umjesto Bogu, takva je većina ahmedijaša kao i u drugim vjerskim konfesijama u BiH.


Što se tiče velizdajničke sabotaže revizije tužbe i odgovornosti opet spinuješ da bi umanji odgovornost i oprao najodgovrnije, Bakira i SDA koji je nastavio tamo gdje mu je otac Alija i Tihić stali. Bakir Izetbegović je sabotirao reviziju tužbe i javno slagao Bošnjake i zato mu treba suditi.
Image
Softić je 2013 godine izjavio da je bivši agent BIH po tužbi protiv Srbije i Crne Gore .
Sakib Softić je bio advokat Beograda i Srbije a ne BiH kao i oni koji su ga postavili da se nagodi sa Srbijom i abolira je za agresiju i genocid,...

SABOTAŽA REVIZIJE TUŽBE RBIH PROTIV SRBIJE ZA GENOCID Prvi agent BiH u Haagu, Francis Boyle o izjavi Izetbegovića. Tema revizije presude Međunarodnog suda pravde u slučaju "Bosna i Hercegovina protiv Srbije za genocid" ponovo je aktuelizirana nakon izjava predsjednika SDA Bakira Izetbegovića o tome kako je i zašto je krenuo u proces revizije 2017. godine.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#61810 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

pici wrote: 05/05/2021 18:29
Anquilla wrote: 05/05/2021 18:19
pici wrote: 03/05/2021 15:06 Kćerka Sabine i Mirsada Berberovića Nađa Berberović-Dizdarević direktorica je Muzeja Alija Izetbegović – kantonalne javne ustanove u državnoj svojini. Osnovan je 2009. i tada preuzima kadrove, objekte i opremu na korištenje bivšeg depadansa Muzej Alije Izetbegovića – spomen soba koji je egzistirao u sastavu JU Muzej Sarajeva. Osim što se finansira dijelom iz budžetskih sredstava Muzej svake godine dobija razne poticaje od institucija i javnih preduzeća u državnom vlasništvu.
Je li legalno u istoj ustanovi imati dva ugovora o radu?

Image

Image

Image
naravno da je protiv zakonito... da bi radila direktorsku poziciju, mora napustiti prijasnje radno mjesto ili ne primati nikakvu naknadu... samo dublje da se zarove, nasli bi svakakvih naknada kod sdO direktora... racunovodstva i pravne sluzbe ili su sdO uhljebi ili su ucjenjeni, mobingovani i sakrivaju bahatost sdO direktora, zato i velim da ih vecina u skupstini MORA sve poskidat i restart sistema napraviti... dokle je i jedan od njiHa na funkciji, nema nama selameta.
Ne radi dva posla, nego joj je prethodno radno mjesto 100% u mirovanju, jer je izabrana na mandatni period kao direktorica pa tako ne moze stajati prestanak radnog odnosa jer isti nije prestao.

Ako se pogledaju datumi, vidi se da je za vrijeme sestorke postala direktorica.

Kritika treba uvijek biti utemeljena, a ovdje u tom pogledu mislim da nije.
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#61811 Re: SDA-All about

Post by pici »

Chmoljo wrote: 05/05/2021 19:07
pici wrote: 05/05/2021 18:29
Anquilla wrote: 05/05/2021 18:19

Je li legalno u istoj ustanovi imati dva ugovora o radu?

Image

Image

Image
naravno da je protiv zakonito... da bi radila direktorsku poziciju, mora napustiti prijasnje radno mjesto ili ne primati nikakvu naknadu... samo dublje da se zarove, nasli bi svakakvih naknada kod sdO direktora... racunovodstva i pravne sluzbe ili su sdO uhljebi ili su ucjenjeni, mobingovani i sakrivaju bahatost sdO direktora, zato i velim da ih vecina u skupstini MORA sve poskidat i restart sistema napraviti... dokle je i jedan od njiHa na funkciji, nema nama selameta.
Ne radi dva posla, nego joj je prethodno radno mjesto 100% u mirovanju, jer je izabrana na mandatni period kao direktorica pa tako ne moze stajati prestanak radnog odnosa jer isti nije prestao.

Ako se pogledaju datumi, vidi se da je za vrijeme sestorke postala direktorica.

Kritika treba uvijek biti utemeljena, a ovdje u tom pogledu mislim da nije.
e ja bi sad tebi čvoku opalio... haj ponovo pročitaj al polaHko... :mrgreen:


datum prestanka radnog odnosa -


zasnivanje direktorske pozicije 24 decembra 2019... kojeg je datuma petak 13 koalicija zazivjela...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#61812 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

Opaljuj cvoku koliko hoces, ali ne imenuje skupstina direktore nego vlada.

24.12.2019. je Forto bio premijer.
Anquilla
Posts: 2390
Joined: 25/04/2016 19:31

#61813 Re: SDA-All about

Post by Anquilla »

Chmoljo wrote: 05/05/2021 19:07
pici wrote: 05/05/2021 18:29
Anquilla wrote: 05/05/2021 18:19

Je li legalno u istoj ustanovi imati dva ugovora o radu?

Image

Image

Image
naravno da je protiv zakonito... da bi radila direktorsku poziciju, mora napustiti prijasnje radno mjesto ili ne primati nikakvu naknadu... samo dublje da se zarove, nasli bi svakakvih naknada kod sdO direktora... racunovodstva i pravne sluzbe ili su sdO uhljebi ili su ucjenjeni, mobingovani i sakrivaju bahatost sdO direktora, zato i velim da ih vecina u skupstini MORA sve poskidat i restart sistema napraviti... dokle je i jedan od njiHa na funkciji, nema nama selameta.
Ne radi dva posla, nego joj je prethodno radno mjesto 100% u mirovanju, jer je izabrana na mandatni period kao direktorica pa tako ne moze stajati prestanak radnog odnosa jer isti nije prestao.

Ako se pogledaju datumi, vidi se da je za vrijeme sestorke postala direktorica.

Kritika treba uvijek biti utemeljena, a ovdje u tom pogledu mislim da nije.
I na jogurt pušem :mrgreen:

Vjerovatno je ustvari greška u registru, u svim ustanovama je direktor naveden samo kao direktor (npr. škole, nema da je zaveden i kao nastavnik, što je prije na neodređeno bilo radno mjesto sadašnjeg direktora).
putokaz1
Posts: 12411
Joined: 31/05/2014 23:56

#61814 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

jebem ti tito mater sa kakvim ja kretenima zivim.
[/quote]

E Slovenku sto nju
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#61815 Re: SDA-All about

Post by meridiyan »

:izet:

SDA zatražila ostavke Forte, Vranića i Gavrankapetanovića, najavila krivičnu prijavu

https://www.klix.ba/vijesti/sda-zatrazi ... bhIADLIES0
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#61816 Re: SDA-All about

Post by Sigma90 »

Očito je riječ o unaprijed osmišljenom i pripremljenoj političko-medijskoj kampanji u kojoj Forto i Vranić ne prezaju od kršenja zakona. Zbog toga će pravni tim SDA podnijeti krivičnu prijavu Tužilaštvu KS, a cijeli slučaj prijaviti i Uredu za borbu protiv korupcije", navode iz SDA.


prOvni tim sdO :lol: :lol: :lol: kao s revizijom tuzbe protiv srbije.
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#61817 Re: SDA-All about

Post by pici »

Chmoljo wrote: 05/05/2021 19:21 Opaljuj cvoku koliko hoces, ali ne imenuje skupstina direktore nego vlada.

24.12.2019. je Forto bio premijer.
vlada ne imenuje direktore, nego raspisani konkurs na koji upravni i nadzorni odbor stave potpis ne forto... vlada nit smjenjuje direktore nego skupstina obaranjem FI... naravno padaju i upravni i nadzorni odbori... jopet vlada nema veze sa tim, nego skupstina... sto znaci da je skupstinska vecima vec pocela petak 13 kanalizicija i da postavlja svoje nadzorne i upravne odbore kroz skupstinu koja je najvece zakonadavno tijelo, vlada u odlasku je malo tu mogla sem nekih kozmetickih perfomansi.. ev ti čvoka.
User avatar
Man of steel
Posts: 1295
Joined: 28/02/2012 00:58

#61818 Re: SDA-All about

Post by Man of steel »

Sve što je napisano u tom saopštenju je tačno.

Nakon onih pisama mislio sam da ne može niže ali evo očigledno da može.

Te doktorske sujete su stvarno ozbiljan poremećaj, a sve to se duboko uvuklo i u dnevna politička prepucavanja.
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#61819 Re: SDA-All about

Post by pici »

meridiyan wrote: 05/05/2021 21:25 :izet:

SDA zatražila ostavke Forte, Vranića i Gavrankapetanovića, najavila krivičnu prijavu

https://www.klix.ba/vijesti/sda-zatrazi ... bhIADLIES0
potezi očajnika... da su vecina u KS pa hajde deal ovako brez 18 rukica se mogu slikovat... odvracanje od prebjega 13 anesteziologa i trazene ostavke tj smjene generalice...
made_in_sarajevo
Posts: 5571
Joined: 06/05/2013 23:05

#61820 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

Haj nek pokrenu smjenu sta je problem. Prosla pandemija pa bi se mogle opet fotelje uzjahati. Ovo fasisticko pismo je garant zahiraga sa sekom piso. Da vidimo ko ce imati muda zaposliti ljude koje sam ja otjerala.

Smrt fasistima, sloboda narodu!
laik1981
Posts: 12931
Joined: 05/12/2012 13:04

#61821 Re: SDA-All about

Post by laik1981 »

SDA=cetnici
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#61822 Re: SDA-All about

Post by dustaban »

Image

ne rekoste mi jeko baba kraj Bakira
made_in_sarajevo
Posts: 5571
Joined: 06/05/2013 23:05

#61823 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

Fasisti moze li se lezati, pljuvati, ukrasti ista?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#61824 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

pici wrote: 05/05/2021 21:57
Chmoljo wrote: 05/05/2021 19:21 Opaljuj cvoku koliko hoces, ali ne imenuje skupstina direktore nego vlada.

24.12.2019. je Forto bio premijer.
vlada ne imenuje direktore, nego raspisani konkurs na koji upravni i nadzorni odbor stave potpis ne forto... vlada nit smjenjuje direktore nego skupstina obaranjem FI... naravno padaju i upravni i nadzorni odbori... jopet vlada nema veze sa tim, nego skupstina... sto znaci da je skupstinska vecima vec pocela petak 13 kanalizicija i da postavlja svoje nadzorne i upravne odbore kroz skupstinu koja je najvece zakonadavno tijelo, vlada u odlasku je malo tu mogla sem nekih kozmetickih perfomansi.. ev ti čvoka.
Pici bolan, ustanove nemaju skupstine. Provede se konkurs, upravni odbor potvrdi izbor komisije za izbor direktora i to sve mora ici na vladu kantona koja donosi odluku o saglasnosti sa odlukom upravnog odbora.

i da, skupština kad obori izvještaj, vlada smjenjuje, a ne skupština. može izvještaj pasti, ali da ne bude smjene.
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#61825 Re: SDA-All about

Post by pici »

Chmoljo wrote: 05/05/2021 22:25
pici wrote: 05/05/2021 21:57
Chmoljo wrote: 05/05/2021 19:21 Opaljuj cvoku koliko hoces, ali ne imenuje skupstina direktore nego vlada.

24.12.2019. je Forto bio premijer.
vlada ne imenuje direktore, nego raspisani konkurs na koji upravni i nadzorni odbor stave potpis ne forto... vlada nit smjenjuje direktore nego skupstina obaranjem FI... naravno padaju i upravni i nadzorni odbori... jopet vlada nema veze sa tim, nego skupstina... sto znaci da je skupstinska vecima vec pocela petak 13 kanalizicija i da postavlja svoje nadzorne i upravne odbore kroz skupstinu koja je najvece zakonadavno tijelo, vlada u odlasku je malo tu mogla sem nekih kozmetickih perfomansi.. ev ti čvoka.
Pici bolan, ustanove nemaju skupstine. Provede se konkurs, upravni odbor potvrdi izbor komisije za izbor direktora i to sve mora ici na vladu kantona koja donosi odluku o saglasnosti sa odlukom upravnog odbora.
joj ev ga jos jedan ja u klin ti u ploču... ev vako... skupstina obori FI i pada upravni odbor kao i direktor, novi upravni odbor se ustolici od skupstinske vecine tj stranaka koje dogovore ko ide u koji upravni odbor... onda raspisu konkurs i naravno imenuju svog direktora, to ne ide na sjednicu vlade nego u ministarstvo kod ministra koji potpise odluku o zasnivanju radnog odnosa, vlada moze jedino moratorij na zaposljavanje donjet... kad bi forto svako imenovanje morao potpisati koji ce mu qurac ministri i ministarstva... tadasnji ministar kulture i sporta je bio mirvad kuric sbb koji je koalirao u petak 13 kanaliziciji... sta hocu da vellim, ustolicenje svojih kadrova su poceli svugdje gdje su imali mogucnost... alijina unuka sa nize pozicije uljtljela na direktorsku uz amanet buducih partnera... evo prije mjesec joj je prosao izvjestaj za 2019 god. al ona tad nije bila direktor tako da su je pustili, ako joj prodje za 2020 e onda i u trojki ima nekog ko je podrzava i gura... samo pitanje ko...razotkrice se ako dignu rukice za FI ako ne onda leti nazad na staro radno mjesto... ev jos jedna čvoka...
Post Reply