SDA-All about

User avatar
BHDragons
Posts: 367
Joined: 18/08/2020 15:24

#59751 Re: SDA-All about

Post by BHDragons »

Hank Paldum wrote: 12/04/2021 15:44
BHDragons wrote: 12/04/2021 15:32
Hank Paldum wrote: 12/04/2021 09:01
Nisi svjestan koliko ti je ironičan komentar. Nakon poraza od strane SDA vi pišete ovo?
I šta ima veze koliko ih je izašlo, sama činjenica za toliku neizlaznost govori da NiP i ostali ipak nisu ta promjena o kojoj maštate i nemaju povjerenje građana.
Sada idu standardni komentari loših gubitnika "Raduju se za Travnik kao da je New York, više ima seljaka nego građana pa je zato takav rezultat..."
Lahko je tebi palamuditi iz Njemačke. Znam neke Travničane koji su baš razočarani, a pazi sad glasali su za Pecu u novembru od tog straha od HDZ-a. Kad nema HDZ-a i prepadanje da će im ovi napraviti aparthejd uvijek bude gusto. Uostalom, Travničani su birali (nadam se) kako misle da je najbolje i neka im je sa srećom. Na primjeru Novog Travnika se sva izdajnička SDA politika vidjela i ogolila i za tu stranku više ne znam da iko normalan a da voli BiH može glasati.
Zar nije do jučer bila priča da Trojka glat uzima baš zato što nema više HDZa?
Nije meni čak do skromnog broja glasova za SDA, ovdje se radi više o tome koliko je mali broj glasao za Trojku i da nije izlaznost bila velika a na forumu se non-stop piše da je Trojka veliki spasitelj i da dolazi kraj SDA.
Još jedan dokaz da forum nema nikakve veze sa realnošću.
Nije bila ta priča, znalo se da je Travnik SDA bastion. Trojka kakva god bila nije nikakav spasitelj već je alternativa kriminalnoj SDA. Između loše Trojke i gore SDA izbor je jasan.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#59752 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

BHDragons wrote: 12/04/2021 15:48
Hank Paldum wrote: 12/04/2021 15:44
BHDragons wrote: 12/04/2021 15:32
Lahko je tebi palamuditi iz Njemačke. Znam neke Travničane koji su baš razočarani, a pazi sad glasali su za Pecu u novembru od tog straha od HDZ-a. Kad nema HDZ-a i prepadanje da će im ovi napraviti aparthejd uvijek bude gusto. Uostalom, Travničani su birali (nadam se) kako misle da je najbolje i neka im je sa srećom. Na primjeru Novog Travnika se sva izdajnička SDA politika vidjela i ogolila i za tu stranku više ne znam da iko normalan a da voli BiH može glasati.
Zar nije do jučer bila priča da Trojka glat uzima baš zato što nema više HDZa?
Nije meni čak do skromnog broja glasova za SDA, ovdje se radi više o tome koliko je mali broj glasao za Trojku i da nije izlaznost bila velika a na forumu se non-stop piše da je Trojka veliki spasitelj i da dolazi kraj SDA.
Još jedan dokaz da forum nema nikakve veze sa realnošću.
Nije bila ta priča, znalo se da je Travnik SDA bastion. Trojka kakva god bila nije nikakav spasitelj već je alternativa kriminalnoj SDA. Između loše Trojke i gore SDA izbor je jasan.
Ja znam da je do jučer bila priča kako će izbori u Travniku pokazati da SDA ne može preživjeti bez HDZa i obratno, da jedni druge spašavaju (SNSD ovaj put se nije pominjao iz očitih razloga) i da će Travnik prvi pokazati kada nema HDZa da SDA pada i da ih je samo strah od Hrvata tu stranku držalo tu u životu.
Ali eto, danas priča kako je se znalo da je Travnik SDA bastion, da su seljaci zauzeli grad 3:1, da je to opština koja izumire itd. kao da ništa nije bilo.
Ali ok, nevažno je, izbori prošli, ispalo kako treba, ne treba se vraćati na nešto šta je se već dogodilo.
User avatar
BHDragons
Posts: 367
Joined: 18/08/2020 15:24

#59753 Re: SDA-All about

Post by BHDragons »

Hank Paldum wrote: 12/04/2021 16:54
BHDragons wrote: 12/04/2021 15:48
Hank Paldum wrote: 12/04/2021 15:44
Zar nije do jučer bila priča da Trojka glat uzima baš zato što nema više HDZa?
Nije meni čak do skromnog broja glasova za SDA, ovdje se radi više o tome koliko je mali broj glasao za Trojku i da nije izlaznost bila velika a na forumu se non-stop piše da je Trojka veliki spasitelj i da dolazi kraj SDA.
Još jedan dokaz da forum nema nikakve veze sa realnošću.
Nije bila ta priča, znalo se da je Travnik SDA bastion. Trojka kakva god bila nije nikakav spasitelj već je alternativa kriminalnoj SDA. Između loše Trojke i gore SDA izbor je jasan.
Ja znam da je do jučer bila priča kako će izbori u Travniku pokazati da SDA ne može preživjeti bez HDZa i obratno, da jedni druge spašavaju (SNSD ovaj put se nije pominjao iz očitih razloga) i da će Travnik prvi pokazati kada nema HDZa da SDA pada i da ih je samo strah od Hrvata tu stranku držalo tu u životu.
Ali eto, danas priča kako je se znalo da je Travnik SDA bastion, da su seljaci zauzeli grad 3:1, da je to opština koja izumire itd. kao da ništa nije bilo.
Ali ok, nevažno je, izbori prošli, ispalo kako treba, ne treba se vraćati na nešto šta je se već dogodilo.
Pročitaj na forumu šta se pisalo i desilo se sve tako, ja sam čak i rekao kad je tek počela izborna kampanja da je Travnik SDA bastion ali da ima nade pošto nema HDZ-a. No dobro, ti si najpametniji ovdje svakako, sve znaš. A to da jedni druge spašavaju to je činjenica, vidi Novi Travnik, Jajce i ostale gradove u SBK ko je formirao većinu u vijeću. Kako kažeš prošli izbori, nevažno je sad sve. Za nadati da će do sljedećih izbora narod se opametiti.
User avatar
RunnerX
Posts: 3358
Joined: 13/03/2014 17:38
Contact:

#59754 Re: SDA-All about

Post by RunnerX »

Hank Paldum wrote: 12/04/2021 15:44 Još jedan dokaz da forum nema nikakve veze sa realnošću.
Pogledaj anketu na vrhu ove teme,

lokalni-izbori-2020-t157888.html

Ipak ima malo veze, a?
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#59755 Re: SDA-All about

Post by pici »

madner wrote: 12/04/2021 11:23
Hank Paldum wrote: 12/04/2021 10:32
madner wrote: 11/04/2021 08:18

Pa ovo je nevjerovatno, krivi SDP za stav koji dijeli (da je bilo bolje) i istovremeno zagovara utapanje u nadnacionalnu drzavu, samo drugu. :D

20 stoljece je odavno proslo a nacionalne drzave ce opstati, trebas neki minimum kohezivnog faktora da drustvo funkcionise. Jezik i kulturu.
Države će opstati sigurno medutim sve više će narodi i njihov identitet, mentalitet i kultura u tim državama biti dominantniji.
Nešto čime FGRovci redovno plaše Bošnjake "ukoliko ne budete samo Bosanci a manje Bošnjaci ova država će se raspasti" takvo ponašanje je u drugim državama normalno.

Evo npr. ovdje u Njemačkoj, ako nisam naišao na najmanje 70 različitih naroda i niko od njih ne glumi Hansa ili Helmuta, čak i oni koji su se na prvi pogled prilagodili bar im telefon zvoni melodijom ili pjesmom iz njihovog zavičaja, imaju na Facebooku simbole svog naroda ili su im kod kuće većinom TV kanali koje hvataju iz svoje zemlje internetom ili receiverom umjesto da gledaju njemačke kanale.
Možda je za vrijeme odlaska u Zapadnu Njemačku za vrijeme Tite bilo drugačije ali danas u doba globalizacije moraš biti Nijemac samo onoliko što moraš kada se tiče papirologije i da se može komunicirati a za sve ostalo Meho iz Stuttgarta je isti kao što je bio u Zenici, Murat iz Berlina isto kao što je bio u Turskoj i Igor iz Hamburga isti kao što je bio u Rusiji što se tiče 99% slučajeva od mentaliteta preko TV kanala do muzike i hrane. Niti mora niti ga ko tjera da mora postati Wolfgang, samo ako on to želi.
Ne laprdaj.
Njemacka ima program za asimilaciju stranaca u Njemacku kulturu, sa naglaskom na sprijecavanje buduce ghetoizacije.

I naravno tu se ne cilja na Murata i Igora nego na njihovu djecu. To je proces koji su usavrsili vise stotina godina i savrseno funkcionise. Naravno covjek ogranicenih mentalnih kapaciteta to ne percipira jer je subtilna asimilacija u toku. I potpuno pogresno, za vrijeme Tite nije bio cilj asmilirati strance, plan je bio da se vrate. Danas idemo lagano plan i program za djecu od Murata i Igora.

Ti skontaj koja je sansa da se tvoja djeca vrate, pa koja je sansa da se ozene/udaju nasom i da ti unuci govore bosanski.Od tebe niko ne ocekuje nista, to je logicno.
:thumbup: svaka ti je ko iz Musafa... jedan od mojih draziH forumlija sa iznad prosjecnim IQ, milina ga citat.
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#59756 Re: SDA-All about

Post by fosna2014 »

hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#59757 Re: SDA-All about

Post by hillbill »

madner wrote: 12/04/2021 11:23
Hank Paldum wrote: 12/04/2021 10:32
madner wrote: 11/04/2021 08:18

Pa ovo je nevjerovatno, krivi SDP za stav koji dijeli (da je bilo bolje) i istovremeno zagovara utapanje u nadnacionalnu drzavu, samo drugu. :D

20 stoljece je odavno proslo a nacionalne drzave ce opstati, trebas neki minimum kohezivnog faktora da drustvo funkcionise. Jezik i kulturu.
Države će opstati sigurno medutim sve više će narodi i njihov identitet, mentalitet i kultura u tim državama biti dominantniji.
Nešto čime FGRovci redovno plaše Bošnjake "ukoliko ne budete samo Bosanci a manje Bošnjaci ova država će se raspasti" takvo ponašanje je u drugim državama normalno.

Evo npr. ovdje u Njemačkoj, ako nisam naišao na najmanje 70 različitih naroda i niko od njih ne glumi Hansa ili Helmuta, čak i oni koji su se na prvi pogled prilagodili bar im telefon zvoni melodijom ili pjesmom iz njihovog zavičaja, imaju na Facebooku simbole svog naroda ili su im kod kuće većinom TV kanali koje hvataju iz svoje zemlje internetom ili receiverom umjesto da gledaju njemačke kanale.
Možda je za vrijeme odlaska u Zapadnu Njemačku za vrijeme Tite bilo drugačije ali danas u doba globalizacije moraš biti Nijemac samo onoliko što moraš kada se tiče papirologije i da se može komunicirati a za sve ostalo Meho iz Stuttgarta je isti kao što je bio u Zenici, Murat iz Berlina isto kao što je bio u Turskoj i Igor iz Hamburga isti kao što je bio u Rusiji što se tiče 99% slučajeva od mentaliteta preko TV kanala do muzike i hrane. Niti mora niti ga ko tjera da mora postati Wolfgang, samo ako on to želi.
Ne laprdaj.
Njemacka ima program za asimilaciju stranaca u Njemacku kulturu, sa naglaskom na sprijecavanje buduce ghetoizacije.

I naravno tu se ne cilja na Murata i Igora nego na njihovu djecu. To je proces koji su usavrsili vise stotina godina i savrseno funkcionise. Naravno covjek ogranicenih mentalnih kapaciteta to ne percipira jer je subtilna asimilacija u toku. I potpuno pogresno, za vrijeme Tite nije bio cilj asmilirati strance, plan je bio da se vrate. Danas idemo lagano plan i program za djecu od Murata i Igora.

Ti skontaj koja je sansa da se tvoja djeca vrate, pa koja je sansa da se ozene/udaju nasom i da ti unuci govore bosanski. Od tebe niko ne ocekuje nista, to je logicno.
.....Koja je prednost da bi se djeca vratila,pa koja je prednost da se ozene/udaju nasom i da govore bosanski....Je li zbog babe,pa i babu je neka nevolja nacerala da razguli.....ne kontam sto bi to trebalo biti veliko djelo vratiti se.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66012
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#59758 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

A nisi ni maderov post bogzna kako skonto. Ali polako. Prvo sapun pa parfem.
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#59759 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

Hank Paldum wrote: 12/04/2021 16:54
BHDragons wrote: 12/04/2021 15:48
Hank Paldum wrote: 12/04/2021 15:44
Zar nije do jučer bila priča da Trojka glat uzima baš zato što nema više HDZa?
Nije meni čak do skromnog broja glasova za SDA, ovdje se radi više o tome koliko je mali broj glasao za Trojku i da nije izlaznost bila velika a na forumu se non-stop piše da je Trojka veliki spasitelj i da dolazi kraj SDA.
Još jedan dokaz da forum nema nikakve veze sa realnošću.
Nije bila ta priča, znalo se da je Travnik SDA bastion. Trojka kakva god bila nije nikakav spasitelj već je alternativa kriminalnoj SDA. Između loše Trojke i gore SDA izbor je jasan.
Ja znam da je do jučer bila priča kako će izbori u Travniku pokazati da SDA ne može preživjeti bez HDZa i obratno, da jedni druge spašavaju (SNSD ovaj put se nije pominjao iz očitih razloga) i da će Travnik prvi pokazati kada nema HDZa da SDA pada i da ih je samo strah od Hrvata tu stranku držalo tu u životu.
Ali eto, danas priča kako je se znalo da je Travnik SDA bastion, da su seljaci zauzeli grad 3:1, da je to opština koja izumire itd. kao da ništa nije bilo.
Ali ok, nevažno je, izbori prošli, ispalo kako treba, ne treba se vraćati na nešto šta je se već dogodilo.
Ne sporim pobjedu SDA kandidata u Travniku ali zar nije sramota toliko to naglasavati,kada je izlaznost bila 27%
Pa ni trecina nije izasla...a SDA je sigurno svoje u autobusima dovlacila,kako to inace bude .

Po meni bi trebalo uvesti da ako je izlaznost manja od 50%,da se rezultati ne priznaju...jbte 27% ljudi ukupno izaslo na izbore...pa to je bas ono jad i bijeda.
Naravno da je i do ljudi u Travniku...ovo se moze tumaciti kao da ih vlastita sudbina ne zanima ali ja vise mislim da ljudi nisu zeljeli da se izlazu u mase zbog corone.
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#59760 Re: SDA-All about

Post by 88Sioux »

@RunnerX
Simpatično je i to da kada ih pitaš, pa šta to dobro radi Vlada Crne Gore, dobiješ odgovor "bolja je od one prošle sto puta", ok, ali šta konkretno? "aaa vi depeesovci"
Image

Nisam za eesdepee, ali sam za haadezee?

:shock:
User avatar
drug_profi
Posts: 50565
Joined: 16/07/2012 16:00

#59761 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

User987 wrote: 12/04/2021 15:44 Izgleda nevjerovatno, ali zaista su postojali i postoje ljudi i struja u SDA koja nema ništa protiv stvaranja muslimanske države na prostoru gdje su danas Bošnjaci većinski narod. Koliko ih ima ne znam, ali sam siguran da postoje samo u vrlo sakrivenom, maskiranom obliku. Niko od njih neće priznati, ali oni misle da će im prilike same od sebe dati šansu da ostvare taj san. Pročitao sam Alijinu Islamsku deklaraciju. Iako se u njoj BiH uopšte ne spominje, svaka rečenica mi govori da je Alijin san bio muslimanska država jer jednostavno po njemu muslimani ne mogu drugačije živjeti ukoliko ispravno shvataju Islam. Ta državica bi bila nemoguća iz više razloga koji su dobro poznati. Osim toga, misliti koje bi sve strane službe tu operisale i šta bi se dešavalo. To bi bila dzehenem državica. Nadam se da ovako nešto nikada nećemo doživjeti jer i to bio kraj ne samo BiH i Bošnjaka, nego i kraj za Islam na ovom prostoru. Ovo govorim isključivo iz razloga što me fascinira činjenica da uopšte postoje Bošnjaci kojima se svidja ova ideja. Opet kažem, ne znam koliko ih ima, ali znam da ih ima.
Ovo bi dugorocno bio poklon za Hrvate i Srbe, a genocid za Bosnjake koji bi se sami unistili korupcijom, kriminalom, iseljavanjem i medjusobnim ubijanjem.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#59762 Re: SDA-All about

Post by madner »

hillbill wrote: 12/04/2021 18:47
madner wrote: 12/04/2021 11:23
Hank Paldum wrote: 12/04/2021 10:32
Države će opstati sigurno medutim sve više će narodi i njihov identitet, mentalitet i kultura u tim državama biti dominantniji.
Nešto čime FGRovci redovno plaše Bošnjake "ukoliko ne budete samo Bosanci a manje Bošnjaci ova država će se raspasti" takvo ponašanje je u drugim državama normalno.

Evo npr. ovdje u Njemačkoj, ako nisam naišao na najmanje 70 različitih naroda i niko od njih ne glumi Hansa ili Helmuta, čak i oni koji su se na prvi pogled prilagodili bar im telefon zvoni melodijom ili pjesmom iz njihovog zavičaja, imaju na Facebooku simbole svog naroda ili su im kod kuće većinom TV kanali koje hvataju iz svoje zemlje internetom ili receiverom umjesto da gledaju njemačke kanale.
Možda je za vrijeme odlaska u Zapadnu Njemačku za vrijeme Tite bilo drugačije ali danas u doba globalizacije moraš biti Nijemac samo onoliko što moraš kada se tiče papirologije i da se može komunicirati a za sve ostalo Meho iz Stuttgarta je isti kao što je bio u Zenici, Murat iz Berlina isto kao što je bio u Turskoj i Igor iz Hamburga isti kao što je bio u Rusiji što se tiče 99% slučajeva od mentaliteta preko TV kanala do muzike i hrane. Niti mora niti ga ko tjera da mora postati Wolfgang, samo ako on to želi.
Ne laprdaj.
Njemacka ima program za asimilaciju stranaca u Njemacku kulturu, sa naglaskom na sprijecavanje buduce ghetoizacije.

I naravno tu se ne cilja na Murata i Igora nego na njihovu djecu. To je proces koji su usavrsili vise stotina godina i savrseno funkcionise. Naravno covjek ogranicenih mentalnih kapaciteta to ne percipira jer je subtilna asimilacija u toku. I potpuno pogresno, za vrijeme Tite nije bio cilj asmilirati strance, plan je bio da se vrate. Danas idemo lagano plan i program za djecu od Murata i Igora.

Ti skontaj koja je sansa da se tvoja djeca vrate, pa koja je sansa da se ozene/udaju nasom i da ti unuci govore bosanski. Od tebe niko ne ocekuje nista, to je logicno.
.....Koja je prednost da bi se djeca vratila,pa koja je prednost da se ozene/udaju nasom i da govore bosanski....Je li zbog babe,pa i babu je neka nevolja nacerala da razguli.....ne kontam sto bi to trebalo biti veliko djelo vratiti se.
Govorim o stepenu asimilacije. Hank zivi u iluziji da zato sto djete slusa Bubu on uspjesno odoljeva asimilaciji. Nije jos prihvatio da sa njim identitet umire, nakon njega je to Njemac sa pozadinom migracije. Sto nije nista lose za tu osobu, nego torpedira ovaj plan da radis u EU a zivis u BiH nekad.
User avatar
drug_profi
Posts: 50565
Joined: 16/07/2012 16:00

#59763 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

pici wrote: 12/04/2021 18:11 svaka ti je ko iz Musafa... jedan od mojih draziH forumlija sa iznad prosjecnim IQ, milina ga citat.
Drug Madner. Nema dalje.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#59764 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

zippoo87 wrote: 12/04/2021 19:16
Hank Paldum wrote: 12/04/2021 16:54
BHDragons wrote: 12/04/2021 15:48
Nije bila ta priča, znalo se da je Travnik SDA bastion. Trojka kakva god bila nije nikakav spasitelj već je alternativa kriminalnoj SDA. Između loše Trojke i gore SDA izbor je jasan.
Ja znam da je do jučer bila priča kako će izbori u Travniku pokazati da SDA ne može preživjeti bez HDZa i obratno, da jedni druge spašavaju (SNSD ovaj put se nije pominjao iz očitih razloga) i da će Travnik prvi pokazati kada nema HDZa da SDA pada i da ih je samo strah od Hrvata tu stranku držalo tu u životu.
Ali eto, danas priča kako je se znalo da je Travnik SDA bastion, da su seljaci zauzeli grad 3:1, da je to opština koja izumire itd. kao da ništa nije bilo.
Ali ok, nevažno je, izbori prošli, ispalo kako treba, ne treba se vraćati na nešto šta je se već dogodilo.
Ne sporim pobjedu SDA kandidata u Travniku ali zar nije sramota toliko to naglasavati,kada je izlaznost bila 27%
Pa ni trecina nije izasla...a SDA je sigurno svoje u autobusima dovlacila,kako to inace bude .

Po meni bi trebalo uvesti da ako je izlaznost manja od 50%,da se rezultati ne priznaju...jbte 27% ljudi ukupno izaslo na izbore...pa to je bas ono jad i bijeda.
Naravno da je i do ljudi u Travniku...ovo se moze tumaciti kao da ih vlastita sudbina ne zanima ali ja vise mislim da ljudi nisu zeljeli da se izlazu u mase zbog corone.
Ovdje nije toliko do pobjede SDA, nije neki procenat izlaznosti ni pobjede. Glavni razlog tolike radosti od strane SDA je da je potvrde o da Trojka ipak nije promjena kakvu sebe nazivaju i tepaju sebi.
Ako je SDA odnijela pobjedu a trećina nije izašla, 27% i sramotno je od strane SDA tu pobjedu uopšte pominjati koliko je onda sramota mizeran broj glasova jedne koalicije (tri stranke) nakon onakve promocije Dine Konakovića.
Čovjek priča kod Senada kako poznaje stanje na terenu, kako je se sastao sa Srbima iz rs-a i planira jedan veliki državni blok a ne može se dogovoriti sa Bošnjacima iz Travnika.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#59765 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

madner wrote: 12/04/2021 21:33
hillbill wrote: 12/04/2021 18:47
madner wrote: 12/04/2021 11:23

Ne laprdaj.
Njemacka ima program za asimilaciju stranaca u Njemacku kulturu, sa naglaskom na sprijecavanje buduce ghetoizacije.

I naravno tu se ne cilja na Murata i Igora nego na njihovu djecu. To je proces koji su usavrsili vise stotina godina i savrseno funkcionise. Naravno covjek ogranicenih mentalnih kapaciteta to ne percipira jer je subtilna asimilacija u toku. I potpuno pogresno, za vrijeme Tite nije bio cilj asmilirati strance, plan je bio da se vrate. Danas idemo lagano plan i program za djecu od Murata i Igora.

Ti skontaj koja je sansa da se tvoja djeca vrate, pa koja je sansa da se ozene/udaju nasom i da ti unuci govore bosanski. Od tebe niko ne ocekuje nista, to je logicno.
.....Koja je prednost da bi se djeca vratila,pa koja je prednost da se ozene/udaju nasom i da govore bosanski....Je li zbog babe,pa i babu je neka nevolja nacerala da razguli.....ne kontam sto bi to trebalo biti veliko djelo vratiti se.
Govorim o stepenu asimilacije. Hank zivi u iluziji da zato sto djete slusa Bubu on uspjesno odoljeva asimilaciji. Nije jos prihvatio da sa njim identitet umire, nakon njega je to Njemac sa pozadinom migracije. Sto nije nista lose za tu osobu, nego torpedira ovaj plan da radis u EU a zivis u BiH nekad.
Nema više one Njemačke gdje bi morao postati Helmut ili se nećes nikada uklopiti u društvo. Multi kulti je toliko učinilo svoje da je Nijemac (iako je apsolutna većina) samo jedan od naroda u Njemačkoj i jedina njihova prednost je što se mora govoriti njegovim jezikom da bi se komuniciralo. Čak se i Nijemac ne trudi da asimilira stranca, važno je da radiš, doprinosiš drustvu i plaćes porez i to je to. Toliko je kultura prisutno u Njemačkoj da se ne može zaboraviti svoj identitet ni da želiš.
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#59766 Re: SDA-All about

Post by Sigma90 »

Hank Paldum wrote: 12/04/2021 10:44
Sigma90 wrote: 12/04/2021 10:32
Hank Paldum wrote: 12/04/2021 10:07
A jesi li možda razmišljao da nije do pirove pobjede nego do potvrde da Trojka ipak nije ono šta oni sebe predstavljaju i sebi tepaju jer da jesu ne bi bila toliko mala izlaznost?
Ako je kraj SDA na idućim izborima (kako ponavljate 26 godina) zašto i u polumrtvom gradu nije Trojka odnijela pirovu pobjedu ili ćete svaki grad i mjesto koje nije Sarajevo diskreidtirati da očuvate iluziju da će iduće godine biti totalni kraj SDA?

Shvatite jednom da Stranka Kojovića i njegove ublehe ne interesuju nikoga osim na internetu i strogom centru gdje ljudi žive mentalno još u 1988. gdje se čude zašto omladina sluša u 2021. modernu muziku a ne Tifu, gdje nisu svjesni globalizacije gdje neko izvana može doći u njihov grad i dobiti posao prije njih i gdje se može u stranu zemlju otići raditi a da te niko nije tamo otjerao
K.arinu bi ti vidio svabiju da nije baketove politike. :bih:
Pošto si ti još jedan FGRovac koji je mentalno još u 1988. godini i nije svjestan globalizacije i modernog doba gdje jedan Nigerijanac danas završi bez problema u Njemačkoj a kamoli neko iz bliže BiH ionako je džaba šta pišem ali ipak.
Baketova politika nema nikakve veze sa balkanskim zakonom, niti mi je Bake našao posao u Njemačkoj niti platio kartu.
Čudo kako samo kukaju oni kako radna snaga odlazi koji ne žele i neće nikada otići iz svoje komfort zone iz svoje ćaršije dok svi ostali se ponašaju kao odrasle osobe i koriste sve pogodnosti koje im moderno doba nudi.
To da je normalnija politika to ti misliš da bi se svi ponašali kao ti? Umrli gdje su se rodili jer im je jedini adut poznato prezime ili sedmo koljeno u gradu? Na vasu žalost ta su vremena prošla i vi to zato i mrzite moderno doba. Eto i u Sarajevu je se dosta novih građana doselilo zadnjih 30 godina.
I mene sad fgr prozivas. :lol:
E moj druze ja tu njemacku tvoju znam bolje nego ti. Ja kad sam obilazio tu njemacku ti nisi dalje mogao od bregane doci. Tako da nema potrebe da ti meni njemacku objasnjavas i o globalizaciji pricas. Ja ti vec preko 30 godina zivim vani. Nasao si svoju pricu pogresnom prosipati. :thumbup:
A sto se baketa tice. Da nije ti nasao posao. Ali te je svojom dobrom politikom natjerao da nadjes posao, van BiH. :bih:
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#59767 Re: SDA-All about

Post by pici »

jedino sto bOkir nije slOgo to je o sto hiljada zaposlenih al u SFRnJemackoj...
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#59768 Re: SDA-All about

Post by Tempo »

Hank Paldum wrote: 12/04/2021 22:05 Nema više one Njemačke gdje bi morao postati Helmut ili se nećes nikada uklopiti u društvo. Multi kulti je toliko učinilo svoje da je Nijemac (iako je apsolutna većina) samo jedan od naroda u Njemačkoj i jedina njihova prednost je što se mora govoriti njegovim jezikom da bi se komuniciralo. Čak se i Nijemac ne trudi da asimilira stranca, važno je da radiš, doprinosiš drustvu i plaćes porez i to je to. Toliko je kultura prisutno u Njemačkoj da se ne može zaboraviti svoj identitet ni da želiš.
pa normalno, nijemci su fgr.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#59769 Re: SDA-All about

Post by pici »

rodjak mi 25 godina u alemanji, patrijota, tetoviran od dzamije, grba armije BiH itd... ozeni nasu iz krajine, rodjena u alemanji, kad dodju ovdje zena mu pola nasih rijeci natukne... imaju dvije kcerke, starija pola na njemackom pola na nasem prica sa mnom, sa roditeljima na njemackom... mladja nezna beknut bas... dzaba ročku tetovaze kad su mu djeca svabcad... to je sa vecinom mojih poznanika i prijatelja... njemci su specijalisti u borgovanju ovih irget nOroda... mander sve objasnio... cak i svedi koji su ko najliberalniji narod u europi, nedaju ti vazne pozicije il direktorska mjesta vec kad ti djeca izuce njihove skole mogu na te pozicije... najgori su mi ovi sto noHaju Be i Ha u srcu a djecu im asimiliro svaba... irgetite za merkelicu niko vam ne brani al ostavite BiH na miru, Allaha vam.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#59770 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

Tempo wrote: 12/04/2021 22:41
Hank Paldum wrote: 12/04/2021 22:05 Nema više one Njemačke gdje bi morao postati Helmut ili se nećes nikada uklopiti u društvo. Multi kulti je toliko učinilo svoje da je Nijemac (iako je apsolutna većina) samo jedan od naroda u Njemačkoj i jedina njihova prednost je što se mora govoriti njegovim jezikom da bi se komuniciralo. Čak se i Nijemac ne trudi da asimilira stranca, važno je da radiš, doprinosiš drustvu i plaćes porez i to je to. Toliko je kultura prisutno u Njemačkoj da se ne može zaboraviti svoj identitet ni da želiš.
pa normalno, nijemci su fgr.
Čak si i sam svjestan koliko su ti glupi komentari da ih edituješ.
Što ne ostavi onaj komentar o prozorima u skladištu i da mi govore šoferi kako je u Njemačkoj?
Sad opet smatraš da stvarno živim u Njemačkoj, ne znaš ni sam gdje udaraš, važno je bilo šta napisati.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#59772 Re: SDA-All about

Post by Tempo »

Hank Paldum wrote: 12/04/2021 23:03
Tempo wrote: 12/04/2021 22:41
Hank Paldum wrote: 12/04/2021 22:05 Nema više one Njemačke gdje bi morao postati Helmut ili se nećes nikada uklopiti u društvo. Multi kulti je toliko učinilo svoje da je Nijemac (iako je apsolutna većina) samo jedan od naroda u Njemačkoj i jedina njihova prednost je što se mora govoriti njegovim jezikom da bi se komuniciralo. Čak se i Nijemac ne trudi da asimilira stranca, važno je da radiš, doprinosiš drustvu i plaćes porez i to je to. Toliko je kultura prisutno u Njemačkoj da se ne može zaboraviti svoj identitet ni da želiš.
pa normalno, nijemci su fgr.
Čak si i sam svjestan koliko su ti glupi komentari da ih edituješ.
Što ne ostavi onaj komentar o prozorima u skladištu i da mi govore šoferi kako je u Njemačkoj?
Sad opet smatraš da stvarno živim u Njemačkoj, ne znaš ni sam gdje udaraš, važno je bilo šta napisati.
pa zao mi te. nije ti lako bit skladistar, pa da te ne jebem. kontam, bolje je da djelujem edukativno i da ti ukazem da su nijemci fgr.
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#59773 Re: SDA-All about

Post by joint union »

pici wrote: 12/04/2021 22:55 rodjak mi 25 godina u alemanji, patrijota, tetoviran od dzamije, grba armije BiH itd... ozeni nasu iz krajine, rodjena u alemanji, kad dodju ovdje zena mu pola nasih rijeci natukne... imaju dvije kcerke, starija pola na njemackom pola na nasem prica sa mnom, sa roditeljima na njemackom... mladja nezna beknut bas... dzaba ročku tetovaze kad su mu djeca svabcad... to je sa vecinom mojih poznanika i prijatelja... njemci su specijalisti u borgovanju ovih irget nOroda... mander sve objasnio... cak i svedi koji su ko najliberalniji narod u europi, nedaju ti vazne pozicije il direktorska mjesta vec kad ti djeca izuce njihove skole mogu na te pozicije... najgori su mi ovi sto noHaju Be i Ha u srcu a djecu im asimiliro svaba... irgetite za merkelicu niko vam ne brani al ostavite BiH na miru, Allaha vam.
Pa normalno pici, eto Svabo humanitarac prima Balkance da zarade i vrate se kući da troše, sta ima. Jedan mudar čovjek me je jednom pitao sta mislim koja država na svijetu je najbogatija? Ja sad lupam, te usa, te svica, ova ona, kaže čovjek ona koja ima najviše mladih, najviše djece. Neko mora vraćati kredite, plaćati penzije, raditi za stare kada oni vise ne budu mogli. Zato se zemlje sa velikim procentom mlade populacije i mogu povoljnije zaduživati, imace ko vraćati. A citava Evropa je postala stara, ljudi duže žive, lagodnije, bolje zdravstvo, a imaju sve manje djece. Sirotinja sa istoka Evrope, Azije i Afrike je ta koja ima buljuk djece, i uzdajuci se u teoriju vjerovatnoće da će neko od njih uspjeti. Bogati imaju manje djece, ulazu u njih, obezbjeđuju im obrazovanje i sigurni su da ih neće odnijeti lav ili pokupiti kartel. Ovo sto Madner priča su državne strategije, nekad se ne cilja ni druga, već treća i ostale generacije, prvu i drugu halale, drže ih na socijali doživotno ako treba, ali znaju zašto. Po meni je ovo i jedan od razloga zašto se te zemlje-rasadnici drže u stanju neke stalne nestabilnosti i ne dopušta im se da napreduju.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#59774 Re: SDA-All about

Post by Tempo »

joint union wrote: 12/04/2021 23:15 Jedan mudar čovjek me je jednom pitao sta mislim koja država na svijetu je najbogatija
pa sto je tebe pito? to ti mudriji od njega?
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#59775 Re: SDA-All about

Post by joint union »

Tempo wrote: 12/04/2021 23:17
joint union wrote: 12/04/2021 23:15 Jedan mudar čovjek me je jednom pitao sta mislim koja država na svijetu je najbogatija
pa sto je tebe pito? to ti mudriji od njega?
Jbg, nisi ti bio tu.
Post Reply