SDA-All about

User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#67426 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

sumirprimus wrote: 17/09/2021 14:41 ma po prici u mom okruzenju uzivo. a to vec iskreno nisam sluso od rata u toj mjeri. da se toliko prica o ratu. i mogucim sukobima, iskreno, ko god ima porodicu, ne moze mu biti svejedno.
i koliko god da su zglajzali, svi, moraju znati da nose veliku odgovornost za sve nas. i da pocnu radit hitno na relaksaciji odnosa.
Moraju oni biti svjesni jos jedne stvari, a to je nezadovoljstvo njihovog naroda njima. Svima njima je ogroman rizik ako opet zakuhaju, jer tada su im ogromne sanse da u tom bezakonju budu prvi koji ce pogubiti glave, i to bas od "svojih".
sumirprimus
Posts: 80782
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#67427 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

ma dabgoda, cisto sumnjam a i ti vrlo dobro znas nedaj boze da rokne ko je tu donji.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#67428 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Znam da ja i moja djeca necemo biti, 100%. Eto Zahiragica i slicnih, pa neka se fajtaju za "svoje". "Moji" nisu nijedni.
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#67429 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

Da rokne sve bi se srušilo ko kula od karata isto u Afganistanu. Pri ovom "rokne" mislim na neke profesionalce koji bi došli sa strane ...
Obično stanovništvo gleda kako da preživi i ispali se u Njemačku a ne da gine za nešto što će neizbježno biti gore od ovoga što sada imamo.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#67430 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

Hajvan wrote: 17/09/2021 14:39
Dozer wrote: 17/09/2021 14:34
E da i to vidim :lol:
Vidjeces

Ides na Brcko

Bices mobiliziran u brigadu u kojoj ce Zahiraga biti bezbjednjak
i moralista :D
sumirprimus
Posts: 80782
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#67431 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

Dozer wrote: 17/09/2021 14:57 Znam da ja i moja djeca necemo biti, 100%. Eto Zahiragica i slicnih, pa neka se fajtaju za "svoje". "Moji" nisu nijedni.
ma naravno ,al opet znas da kad sbb kbb, jebga spuste rampu i njonja. gdje si tu si.
mislim gledaj price, haha, umjesto koje poglavlje su otvorili za pristup eu, ili koliko km autoceste koji god vrag gledaj price ba, pa jel normalno :-)
User avatar
jazzer
Posts: 7154
Joined: 20/12/2004 14:44

#67432 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Dozer wrote: 17/09/2021 14:46
Moraju oni biti svjesni jos jedne stvari, a to je nezadovoljstvo njihovog naroda njima. Svima njima je ogroman rizik ako opet zakuhaju, jer tada su im ogromne sanse da u tom bezakonju budu prvi koji ce pogubiti glave, i to bas od "svojih".
Ja sam uvjeren da ce prva ''oslobodjena'' teritorija biti Poljine. Pa cemo se onda okrenuti Dodiku i co.
User avatar
tandmand
Posts: 5652
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#67433 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

sumirprimus wrote: 17/09/2021 15:01
Dozer wrote: 17/09/2021 14:57 Znam da ja i moja djeca necemo biti, 100%. Eto Zahiragica i slicnih, pa neka se fajtaju za "svoje". "Moji" nisu nijedni.
ma naravno ,al opet znas da kad sbb kbb, jebga spuste rampu i njonja. gdje si tu si.
mislim gledaj price, haha, umjesto koje poglavlje su otvorili za pristup eu, ili koliko km autoceste koji god vrag gledaj price ba, pa jel normalno :-)
Mislim da agresor ovoga puta ne bi ponovio tu grešku sa spuštanjem rampe. Pustili bi oni svakoga ko želi ići da ide i da se ne vraća a ko ne želi, e sa njim bi se bili.
sumirprimus
Posts: 80782
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#67434 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

bogme tesko care moj, nego odmah uzet u obzir najgori moguci scenarij.
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#67435 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Sve uveliko zavisi od MZ, tj. USA i EU, i njihovih zelja i namjera. USA je bila uz nas, BiH generalno, i nikad nisu bili za podjelu. Po njihovim kongresnim zapisima (linkovi ne prethodnim stranicama), cak su nam jednostrano i embargo bili ukinuli 94 i 95, ali je Alija oba puta to odbio. Suludo, naranvo, ali izgleda da je tako.

Ako su i Ameri tada digli ruke od nekoga ko odbija takvu pomoc, i time zapravo pokazuje da i sam zeli podjelu zemlje, onda je sad sve moguce. Mozda MZ jednostavno dopusti pocetak rokanja, a onda sve zaustave Daytonom 2, a koji ce biti defitivina podjela BiH po etnickim savovima.

Najveci popuslic u tome bi bili, naravno, Bosnjaci-muslimani. Postali bi kao Palestina, i to je to. Suti, zivotari, cekaj da izumres jer nista drugo ti ni ne sljeduje, posto ce se mladost razici, a ostalo pomrijeti za 20-30 godina. I to je to.
sumirprimus wrote: 17/09/2021 15:01 ma naravno ,al opet znas da kad sbb kbb, jebga spuste rampu i njonja. gdje si tu si.
mislim gledaj price, haha, umjesto koje poglavlje su otvorili za pristup eu, ili koliko km autoceste koji god vrag gledaj price ba, pa jel normalno :-)
Sve stoji. A kome se treba zahvaliti za trenutnu situaciju? Oni zadojeni ovdje, i koji ne vide dalje od "svojih", reci ce - Dodik! Ili - Dodik i Covic!
U RS ce to biti - Bakir!
U HZHB - Bakir!

A istina je da sva trojica drze taj lavor, i zajedno ga cimaju kako im se cejfne.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#67436 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

Opet udar na bošnjake..... :-) :-)
ŠOKANTNO / PRVI DIO

Osman Mehmedagić tajno snimao svoj razgovor sa državnom tužiteljicom Tadić i njenom kolegicom, prijeti i pokušava da kompromitira Čavku
U mailu koji je došao na adresu Avazovog portala navodi se da je Mehmedagić preko svojih odanih kadrova u službi nezakonito ozvučio kancelariju glavne tužiteljice

Na adresu portala Avaz.ba danas je stigao mail u kojem su priloženi audiosnimci razgovora Osmana Mehmedagića, direktora OSA-e BiH sa Gordanom Tadić, glavnom državnom tužiteljicom i njenom zamjenicom Ozrenkom Nešković. U mailu se navodi da iza njega stoje pošteni i potlačeni uposlenici Obavještajno-sigurnosne agencije BiH (OSA BiH).

Ovaj mail je poslan i na adresu ostalih medija u BiH.

U mailu se navodi, između ostalog, da generalni direktor OSA-e Osman Mehmedagić Osmica, zloupotrebljavajući resurse službe, već duže vrijeme nezakonito prati i prisluškuje glavnu državnu tužiteljicu Gordanu Tadić.

Navodi se da je preko svojih odanih kadrova u službi nezakonito ozvučio kancelariju glavne tužiteljice. Kao dokaz tome, medijima su poslali snimke na kojima se čuje razgovor Mehmedagića, glavne tužiteljice Tadić i njene zamjenice Ozrenke Nešković. Mehmedagić je prema tvrdnjama autora pisma iz OSA-e tražio da mu se ovaj snimak lično dostavi a potom odmah uništi iz razloga što se i on pojavljuje na navedenom snimku.

Prema ovom snimku, koji je očigledno ranije nastao, jer se govori o Mehmedagićevoj prvoj problematičnoj diplomi, a ne onoj falsificiranoj na Američkom univerzitetu, zbog koje je bio određen pritvor vlasniku tog univerziteta Denisu Prciću i gdje su već pronađene potrgane stanice i nalijepljene nove kako bi pokušali pokazati kako je Mehmedagić diplomirao na Američkom univerzitetu.

- Kriminalci kada se nađu u pritvoru jedva čekaju da dođu do Suda, jer tu onda sve lako riješe - kaže, između ostalog, Mehmedagić u snimljenom razgovoru.

Objavljujemo prvi, od dva dijela snimljenog razgovora. Drugi dio objavit ćemo naknadno.
Poslušajte kompletan snimak prvog dijela razgovora.



DonieBrasco
Posts: 15246
Joined: 31/08/2016 16:09

#67437 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

Iz aferu u aferu ... :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 50218
Joined: 16/07/2012 16:00

#67438 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

DonieBrasco wrote: 17/09/2021 14:18 Pa kad pocnu zaustavljati ljude traziti dokumente i zabranjivati prolaz - uvod u granicu.
Ovo ne smiju. Zabranio im eufor.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#67439 Re: SDA-All about

Post by Iker C »

SDA poduzima potrebne korake na rijesavanju problema oko tabli. Izgleda SDA sve mora sama, dok je SDA vladala KS i opcinom NG, cetnici su se krili u misijim rupama. Danas kada Kojovic i drustvo vladaju KS, ovakve stvari su potpuno normalne.
Sda poziva gradjane KS da ostanu smireni na ovu provokaciju jer ce SDA pa ko zna koji put naci nacin da spasi dostojanstvo grada Sarajeva i BiH.
User avatar
drug_profi
Posts: 50218
Joined: 16/07/2012 16:00

#67440 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Ja mislim da nema budale koja bi meni dala napunjenu pusku.
A jako dobro gadjam.

BTW previse ste se primili na suplju.
Anquilla
Posts: 2390
Joined: 25/04/2016 19:31

#67441 Re: SDA-All about

Post by Anquilla »

Ja ne pamtim veće beznađe zbog političke situacije u poslijeratnim godinama.

Bakire, onaj datum kad si postao bitan i kad si dobio moć odlučivanja je crni dan za ovu zemlju.
palermo
Posts: 22291
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#67442 Re: SDA-All about

Post by palermo »

Anquilla wrote: 17/09/2021 21:22 Ja ne pamtim veće beznađe zbog političke situacije u poslijeratnim godinama.

Bakire, onaj datum kad si postao bitan i kad si dobio moć odlučivanja je crni dan za ovu zemlju.
Na forumu. Da budemo precizni
Anquilla
Posts: 2390
Joined: 25/04/2016 19:31

#67443 Re: SDA-All about

Post by Anquilla »

palermo wrote: 17/09/2021 21:25
Anquilla wrote: 17/09/2021 21:22 Ja ne pamtim veće beznađe zbog političke situacije u poslijeratnim godinama.

Bakire, onaj datum kad si postao bitan i kad si dobio moć odlučivanja je crni dan za ovu zemlju.
Na forumu. Da budemo precizni
Ne.
Da budemo precizni, nikad narod nije imao manje nade u neko bolje sutra.
Desetine hiljada ljudi je otišlo posljednjih godina, neki su ostavljali natprosječne plate i stalne poslove.

Nećemo se praviti budale i amnestirati najzaslužnijeg za to, koji je imao mogućnost da bar nešto dobro napravi, obzirom koliko naglašava da voli ovu zemlju.
Zahvaliti mu se mogu supruga bez diplome, 57 (do sad utvrđenih) vlasnika krivotvorenih diploma u KS, Osmica i Asim, ubica Dženana Memića, raznorazni lopovi i kriminalci uhljebljeni na državnim jaslama, neradnici u javnim preduzećima, Dodik i Čović.

Običan narod ne može, jer običan narod koji je tu, svoju djecu već vidi na školovanju u inostranstvu sa tendencijom da tamo i ostanu.

Fuj na šta je spustio nekad ponosni narod, na penzionere koji preturaju po kontejnerima, djecu koja se liječe uz pomoć dobrih ljudi i mlade koji odlaze iz države.
sumirprimus
Posts: 80782
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#67444 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

Jbes forum, bjeze ljudi u stvarnom zivotu glavom bez obzira.
Nista plata i status, bjeze od bosne i svog sranja pa vi samo nastavite sa tom supljom dje ce ko.
Dabogda penzija koja ostane i ovi ala Zahiragic dubokoumnjaci bude mogla sta ozbiljnije povuc.
palermo
Posts: 22291
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#67445 Re: SDA-All about

Post by palermo »

Anquilla wrote: 17/09/2021 21:45
palermo wrote: 17/09/2021 21:25

Na forumu. Da budemo precizni
Ne.
Da budemo precizni, nikad narod nije imao manje nade u neko bolje sutra.
Desetine hiljada ljudi je otišlo posljednjih godina, neki su ostavljali natprosječne plate i stalne poslove.

Nećemo se praviti budale i amnestirati najzaslužnijeg za to, koji je imao mogućnost da bar nešto dobro napravi, obzirom koliko naglašava da voli ovu zemlju.
Zahvaliti mu se mogu supruga bez diplome, 57 (do sad utvrđenih) vlasnika krivotvorenih diploma u KS, Osmica i Asim, ubica Dženana Memića, raznorazni lopovi i kriminalci uhljebljeni na državnim jaslama, neradnici u javnim preduzećima, Dodik i Čović.

Običan narod ne može, jer običan narod koji je tu, svoju djecu već vidi na školovanju u inostranstvu sa tendencijom da tamo i ostanu.

Fuj na šta je spustio nekad ponosni narod, na penzionere koji preturaju po kontejnerima, djecu koja se liječe uz pomoć dobrih ljudi i mlade koji odlaze iz države.
De bona ili bolan sta si vec....ne.prosipaj te propagandne fore.....obezvrijedujes stvarne, ljudske probleme svih tih ljudi, pokusavas iskoristiti tezinu njihovog polozaja za sijanje beznada.......sto to radis, ne znam...mogu ti nekoliko odgovora ponuditi....al cemu, ti si svakako samo propagandista
sumirprimus
Posts: 80782
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#67446 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

Dok je bake furer ja ne zelim da se borim za bosnu.
Nek se i pocijepa pa vi il mijenjajte baketa i postavu il trpite posljedice. Znaci nista srbi hravti dusmani ini.
A ovako vam misli dobar dio populacije. Cisto da se zna kad pocne prijetit i zveckat oruzjem da je u njeg prazna i da ne puca.
sumirprimus
Posts: 80782
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#67447 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

Vodim se sdaovskom mantrom, licni interes mi je vazniji od njihovog drzavnickog patriotskog il kakvog vec.
Anquilla
Posts: 2390
Joined: 25/04/2016 19:31

#67448 Re: SDA-All about

Post by Anquilla »

palermo wrote: 17/09/2021 22:37
Anquilla wrote: 17/09/2021 21:45

Ne.
Da budemo precizni, nikad narod nije imao manje nade u neko bolje sutra.
Desetine hiljada ljudi je otišlo posljednjih godina, neki su ostavljali natprosječne plate i stalne poslove.

Nećemo se praviti budale i amnestirati najzaslužnijeg za to, koji je imao mogućnost da bar nešto dobro napravi, obzirom koliko naglašava da voli ovu zemlju.
Zahvaliti mu se mogu supruga bez diplome, 57 (do sad utvrđenih) vlasnika krivotvorenih diploma u KS, Osmica i Asim, ubica Dženana Memića, raznorazni lopovi i kriminalci uhljebljeni na državnim jaslama, neradnici u javnim preduzećima, Dodik i Čović.

Običan narod ne može, jer običan narod koji je tu, svoju djecu već vidi na školovanju u inostranstvu sa tendencijom da tamo i ostanu.

Fuj na šta je spustio nekad ponosni narod, na penzionere koji preturaju po kontejnerima, djecu koja se liječe uz pomoć dobrih ljudi i mlade koji odlaze iz države.
De bona ili bolan sta si vec....ne.prosipaj te propagandne fore.....obezvrijedujes stvarne, ljudske probleme svih tih ljudi, pokusavas iskoristiti tezinu njihovog polozaja za sijanje beznada.......sto to radis, ne znam...mogu ti nekoliko odgovora ponuditi....al cemu, ti si svakako samo propagandista
Bona :)

Koje probleme obezvrjeđujem, kome ja mogu posijati beznađe pisanjem na forumu i za koga širim propagandu?
Zamolila bih za odgovore, zarad pristojne komunikacije.

Ne znam šta konkretno smatraš netačnim u mom postu, pa ću pokušati redom:

Porodice koje poznajem, a koje su se odselile iz BiH su otišle zbog nesigurnosti - socijalne, političke i ekonomske.
Ako ti znaš neke koji su otišli onako, da malo promjene državu u kojoj rade, super, ali ja stvarno ne znam nijednu.

Prosječna penzija u FBiH je 428,60KM, složit ćemo se da je nedovoljna za pristojan život.

Image

Da, djeca se liječe dobrotvornim prilozima.

Bakir je na čelu SDA od 2014. godine, SDA vlada preko 20 godina (sa kraćim prekidom).
Sve afere iznad naborajne su itekako vezane za SDA.

Je li ti stvarno ne smatraš SDA odgovornom za stanje u svom gradu/kantonu/FBiH/državi?
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#67449 Re: SDA-All about

Post by animus »

Jebo SDA i Bakira. Država se voli i brani zbog svih nas. Kad smo mogli 92e onda danas pogotovo nema dileme. Neka što prije krene dok se jos osjecam mladim.
palermo
Posts: 22291
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#67450 Re: SDA-All about

Post by palermo »

Anquilla wrote: 17/09/2021 23:00
palermo wrote: 17/09/2021 22:37

De bona ili bolan sta si vec....ne.prosipaj te propagandne fore.....obezvrijedujes stvarne, ljudske probleme svih tih ljudi, pokusavas iskoristiti tezinu njihovog polozaja za sijanje beznada.......sto to radis, ne znam...mogu ti nekoliko odgovora ponuditi....al cemu, ti si svakako samo propagandista
Bona :)

Koje probleme obezvrjeđujem, kome ja mogu posijati beznađe pisanjem na forumu i za koga širim propagandu?
Zamolila bih za odgovore, zarad pristojne komunikacije.

Ne znam šta konkretno smatraš netačnim u mom postu, pa ću pokušati redom:

Porodice koje poznajem, a koje su se odselile iz BiH su otišle zbog nesigurnosti - socijalne, političke i ekonomske.
Ako ti znaš neke koji su otišli onako, da malo promjene državu u kojoj rade, super, ali ja stvarno ne znam nijednu.

Prosječna penzija u FBiH je 428,60KM, složit ćemo se da je nedovoljna za pristojan život.

Image

Da, djeca se liječe dobrotvornim prilozima.

Bakir je na čelu SDA od 2014. godine, SDA vlada preko 20 godina (sa kraćim prekidom).
Sve afere iznad naborajne su itekako vezane za SDA.

Je li ti stvarno ne smatraš SDA odgovornom za stanje u svom gradu/kantonu/FBiH/državi?
Ne, nesto posebno. SDA je samo produkt drustvenog uredjenja tacnije nedovrsene drzave. Da nije SDA bio bi neko drugi....to je i dokazano.......Ovo drustveno uredjenje i ovakva kvazi drzava nuzno generira vlast(i) koju imamo.
Post Reply