SDA-All about

konami666
Posts: 2422
Joined: 11/05/2015 21:57

#71401 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

zlajaBHF wrote: 22/01/2022 15:14
konami666 wrote: 22/01/2022 14:28

Zlaja, zlaja, lazovcina stara, kako te nije stid prditi laži.

Plata radnice na kasi je 25k sek prije poreza u prosjeku, sto je poslije poreza 20k sek zavisno od komune u kojoj živiš. Radnici lako mogu da rade prekovremeno i da izguraju platu na 30-33k sek prije poreza.

Ako će iznajmljivati stan u Stockholmu je oko 7-8k sek mjesečno. Ne živi čitava Švedska u Stockholmu p isto tako ima i jeftinijih mjesta.
Stan u Švedskoj je vrlo lako kupiti ako dvoje partnera rade bez obzira da li je riječ o dvoje radnika u supermarketu ili dvoje visoko plaćenih doktora/inžinjera. Naravno, inzinjeri će moći kupiti veći stan na boljim lokacijama. Krediti su jako povoljni, 1.24% kamata za stambene kredite.

U Švedskoj svi dobiju penziju u Bosni dobiju kurku. Osim toga, dio penzije ide pored državne penzije i u privatne fondove i/ili akcije.
Razlog zašto djeca nose sendvič u Švedskoj nije jer nemaju para nego zato sto su kao nacija štedljivi, ulazu novac tj djeciji doplatak u dionice i fondove tako da kad dijete napuni 18 godina imaju buffer i mogu podići kredit za stan. Ili se odseliti od roditelja i postati samostalni. U Bosni sa 35 godina budi se mrcina u 1 popodne, dere se iz sobe de mi mama ubij desetoro jaja.

Svi idu na godišnje odmore 2x godišnje s tim da preko ljeta svi uzmu slobodno.

Nisi ti zlaja ništa naučio o životu u Švedskoj. A i kako ćeš kad visiš po sjelima sda i IZ.
Vas iz tabora Dine Konakovica sve odlikuje nekultura i primitivizam, kako je nasao toliko slicnih profila :-)

Opet buncaš, terapija ne djeluje. Čim te neko opali po usima nakon laži automatski je pripadnik neke druge stranačke opcije.

Uglavnom, sto se tice tvojih gluposti, samo cu ti reci da nemas veze o cemu pricas. Porez u skandinavskim drzavama je mnogo veci nego sto pises. Ovdje se placa oko 40% poreza (kada predjes odredjenu granicu, placa se 60%, pored toga se placa dio za osiguranje i sindikati.
Radnik na kasi zaradjuje netto oko 1700€
PS: Sad sam bas provjeravao statistiku, i ocigledno je da nemas veze o cemu pricas.

Provjerio si ti kurku moga, prosjek Plate kasirke prije poreza:

https://yrkeskollen.se/lonestatistik/ka ... %20spannet.




Da bi kupio nekretninu, danas moras imati 5% koje ces finansirati bez banke. To mnogi ovdje nemaju, a pogotovo ne zena koja radi su supermarketu. Osim toga, ja sam uzimo primjer KUCE, jer su iste skuplje. 1.2% za stab´nbene kredite? Opet vidim da nemas veze..... Ne zelim ti ni objasnjavati.


Buncas zlOja, da bi kupio nekretninu moraš imati 15% a ne 5%. Mnogi to u Švedskoj imaju jer svedi ne započinju štednju sa 35 godina nego sa 16 kao sto sam ti ranije objasnio. Ako uzimaju äganderätt onda se na cijenu nekretnine doda 3.5% koje moraju imati. Dosta KUĆA su bostadsrätt pa ti tih 3.5% nije uvijek potrebno. Ako hoćeš, mogu ti i baciti računicu koliko je potrebno paru koji radi na kasi da sakupi 15% i kupi kuću/stan.
I sta kazes, svi na godisnji idu 2 puta :lol:

Ovdje cesto na tv-u prikazuju djecu, ciji roditelji nemaju novca da im kupe bozicne poklone. Radi se o ljudima koji imaju lose placane poslove, ili su na sindikatima. Mnogi ovdje nemaju novca za putovanja, a kamoli 2 puta godisnje.

Lose placeni poslovi postoje svugdje na planeti kao i ljudi koji ne rade puno radno vrijeme. Isto tako i u Švedskoj. Nigdje nisam tvrdio da 100% nacije živi u luksuzu. Razlika je ta sto u Švedskoj nećeš jesti iz kontejnera ako ne radiš (osim ako nisi alkoholičar ili narkoman).

Tacno je da ovdje prave sendvice jer stede, a ne sto nemaju para, i to je jeste poenta. Kod nas se ima, pa se kupuje?
Ovdje nema studenta koji nema posao pored studija......Kod nas?

Objasnio sam ti iznad.

Znaci, Skandinavija je vrh, ali i ovdje ima ljudi koji ne zive bas dobro.

Objasnio sam ti iznad.

U Skandinaviji se mnogo bolje zivi nego u BiH, ali prica da se u BiH generalno ne zivi solidno je suplja. Vecina ljudi u BiH zivi dobar ili solidan zivot. Ima i ljudi koji zive veoma tesko, ali zasto lagati sebe i druge i tvrditi da je tako vecini, kad nije.
Koliko je potrebno mladom paru u BiH koji radi na kasi da sakupi novac i podigne kredit da kupi stan? Kako onda platiti kamatu banci i još dodati ostale životne troškove tipa hrana, režije?

Kako preživjeti u bih u slučaju teške bolesti koja bi onemogućila pojedinca da bude zaposlen?

Kakvu penziju u budućnosti očekuje današnja omladina u BiH koja ima 25-30 godina?

Molim tebe ili Biseru a (možete pitati i Bakira) da mi odgovorite na ova 4 egzistencijalna pitanja.

Ti si zlaja slijep pored očiju, razlika između živjeti i životariti je ogromna. Kao sto je 500 forumaša prije mene postavilo pitanje na koje ti nikad nisi odgovorio je: ako je tako super u Bosni zašto se ne vratiš dole?
elcaliente
Posts: 4530
Joined: 13/06/2012 15:52

#71402 Re: SDA-All about

Post by elcaliente »

Sto se uhvatili radnika na kasi? Pa to je posao koji je svugdje u svijetu lose placen jer fakticki ne trebas posjedovati nikakvo znanje. Mozes staviti na to radno mjesto dijete od 15 godina ili babu od 85 i odratiti ce posao.
Zasto vam je taj posao referenca uopste. Nigdje na svijetu ljudi sa takvim poslovima ne mogu ostvariti neki standard. Dajte neke normalne poslove za usporedbu.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#71403 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

konami666 wrote: 22/01/2022 16:16
zlajaBHF wrote: 22/01/2022 15:14

Vas iz tabora Dine Konakovica sve odlikuje nekultura i primitivizam, kako je nasao toliko slicnih profila :-)

Opet buncaš, terapija ne djeluje. Čim te neko opali po usima nakon laži automatski je pripadnik neke druge stranačke opcije.

Uglavnom, sto se tice tvojih gluposti, samo cu ti reci da nemas veze o cemu pricas. Porez u skandinavskim drzavama je mnogo veci nego sto pises. Ovdje se placa oko 40% poreza (kada predjes odredjenu granicu, placa se 60%, pored toga se placa dio za osiguranje i sindikati.
Radnik na kasi zaradjuje netto oko 1700€
PS: Sad sam bas provjeravao statistiku, i ocigledno je da nemas veze o cemu pricas.

Provjerio si ti kurku moga, prosjek Plate kasirke prije poreza:

https://yrkeskollen.se/lonestatistik/ka ... %20spannet.




Da bi kupio nekretninu, danas moras imati 5% koje ces finansirati bez banke. To mnogi ovdje nemaju, a pogotovo ne zena koja radi su supermarketu. Osim toga, ja sam uzimo primjer KUCE, jer su iste skuplje. 1.2% za stab´nbene kredite? Opet vidim da nemas veze..... Ne zelim ti ni objasnjavati.


Buncas zlOja, da bi kupio nekretninu moraš imati 15% a ne 5%. Mnogi to u Švedskoj imaju jer svedi ne započinju štednju sa 35 godina nego sa 16 kao sto sam ti ranije objasnio. Ako uzimaju äganderätt onda se na cijenu nekretnine doda 3.5% koje moraju imati. Dosta KUĆA su bostadsrätt pa ti tih 3.5% nije uvijek potrebno. Ako hoćeš, mogu ti i baciti računicu koliko je potrebno paru koji radi na kasi da sakupi 15% i kupi kuću/stan.
I sta kazes, svi na godisnji idu 2 puta :lol:

Ovdje cesto na tv-u prikazuju djecu, ciji roditelji nemaju novca da im kupe bozicne poklone. Radi se o ljudima koji imaju lose placane poslove, ili su na sindikatima. Mnogi ovdje nemaju novca za putovanja, a kamoli 2 puta godisnje.

Lose placeni poslovi postoje svugdje na planeti kao i ljudi koji ne rade puno radno vrijeme. Isto tako i u Švedskoj. Nigdje nisam tvrdio da 100% nacije živi u luksuzu. Razlika je ta sto u Švedskoj nećeš jesti iz kontejnera ako ne radiš (osim ako nisi alkoholičar ili narkoman).

Tacno je da ovdje prave sendvice jer stede, a ne sto nemaju para, i to je jeste poenta. Kod nas se ima, pa se kupuje?
Ovdje nema studenta koji nema posao pored studija......Kod nas?

Objasnio sam ti iznad.

Znaci, Skandinavija je vrh, ali i ovdje ima ljudi koji ne zive bas dobro.

Objasnio sam ti iznad.

U Skandinaviji se mnogo bolje zivi nego u BiH, ali prica da se u BiH generalno ne zivi solidno je suplja. Vecina ljudi u BiH zivi dobar ili solidan zivot. Ima i ljudi koji zive veoma tesko, ali zasto lagati sebe i druge i tvrditi da je tako vecini, kad nije.
Koliko je potrebno mladom paru u BiH koji radi na kasi da sakupi novac i podigne kredit da kupi stan? Kako onda platiti kamatu banci i još dodati ostale životne troškove tipa hrana, režije?

Kako preživjeti u bih u slučaju teške bolesti koja bi onemogućila pojedinca da bude zaposlen?

Kakvu penziju u budućnosti očekuje današnja omladina u BiH koja ima 25-30 godina?

Molim tebe ili Biseru a (možete pitati i Bakira) da mi odgovorite na ova 4 egzistencijalna pitanja.

Ti si zlaja slijep pored očiju, razlika između živjeti i životariti je ogromna. Kao sto je 500 forumaša prije mene postavilo pitanje na koje ti nikad nisi odgovorio je: ako je tako super u Bosni zašto se ne vratiš dole?
Ti nekoga opalio po usima :lol:

Znaci, svugdje ces naci ljude koji tesko zive, pa cak i u Skandinaviji. Da ne govorim za ostatak evrope, a tek balkan.

U Skandinaviji, o kojoj pricam a ne samo Svedskoj o kojoj ti drobis, postoje lose placeni poslovi, i NIJE istina da svi imaju novca za putovanja 2x godisnje. Mnogi nemaju ni da putuju jednom. Spomenuo sam radnike u supermarketima. U Svedskoj ti imaju brutto platu oko 2400€ i placaju 30% poreza. Pretpostavljam da osim toga placaju jos neke stvari kao sindikati i osiguranje. Pa ti izracunaj kolika im je netto plata.
U Danskoj imaju i manje.

Ovdje se vide netto palce u Stokholm, i vidim da ima i onih koji primaju 1300€


https://leveomkostninger.com/priser-og- ... stockholm/


I sta kazes, u Svedskoj moras imati 15% u kesu, da bi mogao kupiti nekretninu. Super.....zamisli samo oliko ljudi to nema. Sigurno mnogo.
U drugim drzavama Skandnavije je 5%, ali ako je cijena nekretnine milion eura, onda skontaj koliko trebas imati na kontu da bi istu mogao kupiti.
To je nemoguce za mnoge.

Znaci.....svugdje ima ljudi koji ne zive najbolje.
U BiH vecina ljudi zivi okej. Ima i onih koji zive tesko, ali daleko od toga da to vazi za vecinu.

Najvise su ugrozeni penzioneri, ali to nije problem koji se moze rijesitti tek tako, ma ko bio na vlasti.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#71404 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

elcaliente wrote: 22/01/2022 16:52 Sto se uhvatili radnika na kasi? Pa to je posao koji je svugdje u svijetu lose placen jer fakticki ne trebas posjedovati nikakvo znanje. Mozes staviti na to radno mjesto dijete od 15 godina ili babu od 85 i odratiti ce posao.
Zasto vam je taj posao referenca uopste. Nigdje na svijetu ljudi sa takvim poslovima ne mogu ostvariti neki standard. Dajte neke normalne poslove za usporedbu.
Zato sto svugdje mozes naci nekoga ko tesko zivi, pa cak i u Skandinaviji.

Ovdje je prica, kao da je to samo kod nas slucaj. U BiH se stanje ne razlikuje od ostatka nase regije.
Znaci prica da je kod nas stanje kakvo jeste, zato sto krade Fadil i Bakir je prica za malu djecu, i manipulacija.
konami666
Posts: 2422
Joined: 11/05/2015 21:57

#71405 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

elcaliente wrote: 22/01/2022 16:52 Sto se uhvatili radnika na kasi? Pa to je posao koji je svugdje u svijetu lose placen jer fakticki ne trebas posjedovati nikakvo znanje. Mozes staviti na to radno mjesto dijete od 15 godina ili babu od 85 i odratiti ce posao.
Zasto vam je taj posao referenca uopste. Nigdje na svijetu ljudi sa takvim poslovima ne mogu ostvariti neki standard. Dajte neke normalne poslove za usporedbu.
Pa zlaja se uhvatio radnice u supermarketu, ja bi rado diskutovao placu doktora i inžinjera :D
Nebozemlja
Posts: 800
Joined: 04/10/2020 17:20

#71406 Re: SDA-All about

Post by Nebozemlja »

Glupa je rasprava. Naravno da svugdje ima siromašnih. Razlika je što teško siroromašnih u Švedskoj ima 1%, dok je u BiH, prema podacima iz 2018., ta stopa 18.56%. BiH je također među najsiromašnijim državama Evrope. Ali da nam nije naše SDA, siguran sam da bi stvari svakako bile i mnogo gore.
konami666
Posts: 2422
Joined: 11/05/2015 21:57

#71407 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

zlajaBHF wrote: 22/01/2022 16:56
konami666 wrote: 22/01/2022 16:16

Koliko je potrebno mladom paru u BiH koji radi na kasi da sakupi novac i podigne kredit da kupi stan? Kako onda platiti kamatu banci i još dodati ostale životne troškove tipa hrana, režije?

Kako preživjeti u bih u slučaju teške bolesti koja bi onemogućila pojedinca da bude zaposlen?

Kakvu penziju u budućnosti očekuje današnja omladina u BiH koja ima 25-30 godina?

Molim tebe ili Biseru a (možete pitati i Bakira) da mi odgovorite na ova 4 egzistencijalna pitanja.

Ti si zlaja slijep pored očiju, razlika između živjeti i životariti je ogromna. Kao sto je 500 forumaša prije mene postavilo pitanje na koje ti nikad nisi odgovorio je: ako je tako super u Bosni zašto se ne vratiš dole?
Ti nekoga opalio po usima :lol:

Da, tebe, kako širiš laži.

Znaci, svugdje ces naci ljude koji tesko zive, pa cak i u Skandinaviji. Da ne govorim za ostatak evrope, a tek balkan.

U Skandinaviji, o kojoj pricam a ne samo Svedskoj o kojoj ti drobis, postoje lose placeni poslovi, i NIJE istina da svi imaju novca za putovanja 2x godisnje. Mnogi nemaju ni da putuju jednom. Spomenuo sam radnike u supermarketima. U Svedskoj ti imaju brutto platu oko 2400€ i placaju 30% poreza. Pretpostavljam da osim toga placaju jos neke stvari kao sindikati i osiguranje. Pa ti izracunaj kolika im je netto plata.
U Danskoj imaju i manje.

Sindikati i osiguranja nemaju nikakve veze sa bruto ili neto platom. Sindikate i osiguranje ti ne moraš plaćati u Švedskoj, preporučljivo je ali nije obaveza. Isto tako možemo onda pričati i o troškovima posjedovanja automobila. Ja sam ti dao linkove koji pokazuju prosjek Plate i koliko se poreza plaća. Stope poreza zavise od visine Plate, ako zaradjujes ispod oko 20k sek onda placas samo komuni porez, sto je super za studente. Ako zaradjujes preko 100k onda ćeš platiti 40% i vise poreza.

Ovdje se vide netto palce u Stokholm, i vidim da ima i onih koji primaju 1300€

Ja sam ti dao prosjek, ne žive svi u Stockholmu niti su cijene nekretnina svugdje kao u Stockholmu.

https://leveomkostninger.com/priser-og- ... stockholm/


I sta kazes, u Svedskoj moras imati 15% u kesu, da bi mogao kupiti nekretninu. Super.....zamisli samo oliko ljudi to nema. Sigurno mnogo.

Ne znam zašto postavljaš linkove iz Norveške?

Naravno da je mnogo, zato većina sveda i štedi od 16-te godine. Zato većina normalnih roditelja u Švedskoj stavlja novac od barnbidrag-a na KF i ulazu u fondove ili dionice kako sam ti već napisao. Čak i ako roditelj ne stavlja taj novac kasnije za dijete opet tih 15% se sakupi čak iako si radnik na kasi.

U drugim drzavama Skandnavije je 5%, ali ako je cijena nekretnine milion eura, onda skontaj koliko trebas imati na kontu da bi istu mogao kupiti.

Nije svugdje cijena svake nekretnine milion eura, opet lažeš i izmišljaš.
To je nemoguce za mnoge.



Znaci.....svugdje ima ljudi koji ne zive najbolje.
U BiH vecina ljudi zivi okej. Ima i onih koji zive tesko, ali daleko od toga da to vazi za vecinu.

:-)

Najvise su ugrozeni penzioneri, ali to nije problem koji se moze rijesitti tek tako, ma ko bio na vlasti.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#71408 Re: SDA-All about

Post by Bloo »

Prema podacima Svjetske banke u Bosni i Hercegovini je 18,7% ljudi ispod generalne granice siromaštva. Osobe čija mjesečna primanja ne prelaze 83,6 KM nalaze se u ekstremnom siromaštvu. Ispod generalne linije siromaštva nalaze se svi oni čija mjesečna primanja ne prelaze 238,10 KM. Zbog navedenog broj korisnika javnih kuhinja raste iz godine u godinu.
Prema zvaničnim podacima, sve javne kuhinje u BiH hrane 14.000 socijalno ugroženih građana naše zemlje. Samo Merhamet ima oko 8.000 građana u stanju socijalne potrebe.

Obroke svojim korisnicima “Merhamet” dijeli u svojoj 41 javnoj kuhinji i njihovim punktovima širom Bosne i Hercegovine. Najveća “Merhametova” narodna kuhinja je u Tuzli koja ima čak 2.400 korisnika. Osim u Narodnoj kuhinji “Imaret” u Tuzli, obroci se dijele na još 17 punktova u Tuzli, Gračanici, Kalesiji i Lukavcu.

Samo u Zagrebu pravo na prehranu u pučkoj kuhinji ostvaruje više od 1940 korisnika, pa tako u blagovaonicama, primjerice, Ustanove Dobri dom Grada Zagreba, svakodnevno kuhaju oko 2000 porcija hrane.

Tuzla: 110,979 stanovnika
Zagreb: 806,341 stanovnika


Na javne kuhinje, dodaj i pomozi.ba koji direktno odnose obroke ljudima koji zive ispod granice siromastva.
Takoder vode i "javnu kuhinju" gdje mogu doci i nasi bosanski beskucnici, koji skvotaju po napustenim prostorima, te nisu fensi vidljivi kao americki beskucnici.
Takode, veliki broj ljudi zivi i u neuslovnim kucama/stanovima, ali ima krov nad glavom, jel da...
konami666
Posts: 2422
Joined: 11/05/2015 21:57

#71409 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

Bloo wrote: 22/01/2022 17:27
Prema podacima Svjetske banke u Bosni i Hercegovini je 18,7% ljudi ispod generalne granice siromaštva. Osobe čija mjesečna primanja ne prelaze 83,6 KM nalaze se u ekstremnom siromaštvu. Ispod generalne linije siromaštva nalaze se svi oni čija mjesečna primanja ne prelaze 238,10 KM. Zbog navedenog broj korisnika javnih kuhinja raste iz godine u godinu.
Prema zvaničnim podacima, sve javne kuhinje u BiH hrane 14.000 socijalno ugroženih građana naše zemlje. Samo Merhamet ima oko 8.000 građana u stanju socijalne potrebe.

Obroke svojim korisnicima “Merhamet” dijeli u svojoj 41 javnoj kuhinji i njihovim punktovima širom Bosne i Hercegovine. Najveća “Merhametova” narodna kuhinja je u Tuzli koja ima čak 2.400 korisnika. Osim u Narodnoj kuhinji “Imaret” u Tuzli, obroci se dijele na još 17 punktova u Tuzli, Gračanici, Kalesiji i Lukavcu.

Samo u Zagrebu pravo na prehranu u pučkoj kuhinji ostvaruje više od 1940 korisnika, pa tako u blagovaonicama, primjerice, Ustanove Dobri dom Grada Zagreba, svakodnevno kuhaju oko 2000 porcija hrane.

Tuzla: 110,979 stanovnika
Zagreb: 806,341 stanovnika


Na javne kuhinje, dodaj i pomozi.ba koji direktno odnose obroke ljudima koji zive ispod granice siromastva.
Takoder vode i "javnu kuhinju" gdje mogu doci i nasi bosanski beskucnici, koji skvotaju po napustenim prostorima, te nisu fensi vidljivi kao americki beskucnici.
Takode, veliki broj ljudi zivi i u neuslovnim kucama/stanovima, ali ima krov nad glavom, jel da...
:thumbup: svaka na mjestu! Ali zato bisera i zlaja kažu da su u Bosni razmaženi…
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#71410 Re: SDA-All about

Post by sehohari »

konami666 wrote: 22/01/2022 18:23
Bloo wrote: 22/01/2022 17:27

Prema zvaničnim podacima, sve javne kuhinje u BiH hrane 14.000 socijalno ugroženih građana naše zemlje. Samo Merhamet ima oko 8.000 građana u stanju socijalne potrebe.

Obroke svojim korisnicima “Merhamet” dijeli u svojoj 41 javnoj kuhinji i njihovim punktovima širom Bosne i Hercegovine. Najveća “Merhametova” narodna kuhinja je u Tuzli koja ima čak 2.400 korisnika. Osim u Narodnoj kuhinji “Imaret” u Tuzli, obroci se dijele na još 17 punktova u Tuzli, Gračanici, Kalesiji i Lukavcu.

Samo u Zagrebu pravo na prehranu u pučkoj kuhinji ostvaruje više od 1940 korisnika, pa tako u blagovaonicama, primjerice, Ustanove Dobri dom Grada Zagreba, svakodnevno kuhaju oko 2000 porcija hrane.

Tuzla: 110,979 stanovnika
Zagreb: 806,341 stanovnika


Na javne kuhinje, dodaj i pomozi.ba koji direktno odnose obroke ljudima koji zive ispod granice siromastva.
Takoder vode i "javnu kuhinju" gdje mogu doci i nasi bosanski beskucnici, koji skvotaju po napustenim prostorima, te nisu fensi vidljivi kao americki beskucnici.
Takode, veliki broj ljudi zivi i u neuslovnim kucama/stanovima, ali ima krov nad glavom, jel da...
:thumbup: svaka na mjestu! Ali zato bisera i zlaja kažu da su u Bosni razmaženi…
Iz skandinavije baljezga, ko zna kad je Bosnu vidio zadnji put.
I sam je rekao da ga nije briga kako ljudi zapravo zive.
konami666
Posts: 2422
Joined: 11/05/2015 21:57

#71411 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

sehohari wrote: 22/01/2022 18:46
konami666 wrote: 22/01/2022 18:23

:thumbup: svaka na mjestu! Ali zato bisera i zlaja kažu da su u Bosni razmaženi…
Iz skandinavije baljezga, ko zna kad je Bosnu vidio zadnji put.
I sam je rekao da ga nije briga kako ljudi zapravo zive.
Ja i dalje tvrdim da lik živi negdje u istočnoj Bosni i da je placen od strane sda da glumi kako vani život i nije toliko dobar kako se priča i uz to da ih podržava iz inostranstva.
Drugi mnogo manje vjerovatan scenario je da lik živi u predgrađu tipa Tensta i da se nikad nije adaptirao na život skandinavske zemlje u kojoj živi (možda Danska, možda Norveška a možda i Švedska). I zbog toga jedine ljude koje poznaje su oni koje sretne na okupljanjima sda koji mu govore kako se stvari dole dešavaju i da će ubrzo biti bolje čim se riješe nekih nepravednih krivičnih postupaka protiv njih :D
User avatar
sehohari
Posts: 7962
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#71412 Re: SDA-All about

Post by sehohari »

konami666 wrote: 22/01/2022 19:02
sehohari wrote: 22/01/2022 18:46

Iz skandinavije baljezga, ko zna kad je Bosnu vidio zadnji put.
I sam je rekao da ga nije briga kako ljudi zapravo zive.
Ja i dalje tvrdim da lik živi negdje u istočnoj Bosni i da je placen od strane sda da glumi kako vani život i nije toliko dobar kako se priča i uz to da ih podržava iz inostranstva.
Drugi mnogo manje vjerovatan scenario je da lik živi u predgrađu tipa Tensta i da se nikad nije adaptirao na život skandinavske zemlje u kojoj živi (možda Danska, možda Norveška a možda i Švedska). I zbog toga jedine ljude koje poznaje su oni koje sretne na okupljanjima sda koji mu govore kako se stvari dole dešavaju i da će ubrzo biti bolje čim se riješe nekih nepravednih krivičnih postupaka protiv njih :D
Kad bi bilo u istocnoj Bosni, onda ok. Nije lako zivjeti u RS-u. Neka ga.
Ali sumnjam.

Samo fakat ne shvatam tu opsjednost SDA. Ako stvarno zivi na zapadu, pa valjda vidi kako i na sta treba neko uredjeno drustvo da lici, tj. u koju bananu ta ekipa ovu zemlju od rata pa na ovamo...
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#71413 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

sehohari wrote: 22/01/2022 19:08
konami666 wrote: 22/01/2022 19:02

Ja i dalje tvrdim da lik živi negdje u istočnoj Bosni i da je placen od strane sda da glumi kako vani život i nije toliko dobar kako se priča i uz to da ih podržava iz inostranstva.
Drugi mnogo manje vjerovatan scenario je da lik živi u predgrađu tipa Tensta i da se nikad nije adaptirao na život skandinavske zemlje u kojoj živi (možda Danska, možda Norveška a možda i Švedska). I zbog toga jedine ljude koje poznaje su oni koje sretne na okupljanjima sda koji mu govore kako se stvari dole dešavaju i da će ubrzo biti bolje čim se riješe nekih nepravednih krivičnih postupaka protiv njih :D
Kad bi bilo u istocnoj Bosni, onda ok. Nije lako zivjeti u RS-u. Neka ga.
Ali sumnjam.

Samo fakat ne shvatam tu opsjednost SDA. Ako stvarno zivi na zapadu, pa valjda vidi kako i na sta treba neko uredjeno drustvo da lici, tj. u koju bananu ta ekipa ovu zemlju od rata pa na ovamo...
Zasto vas dvojicu boli k gdje ja zivim.

Bitno je kakvi su moji stavovi kakve imam argumente.

Promijeni bi mnogo stvari koje SDA radi, od zdravstva, preko obrazovanja, do vanjske politike i drugih stvari. Nikad nisam tvrdio da SDA radi pravu stvar. Ono cime sam opsjednut je alternativa SDA. Ova danasnja je najopasnije od 1995 do danas. Znaci, strah me je da ce nesposobni Konakovic, sa mozda NS i SBB dobiti vlast. Strah me je toga, jer mislim da je Konakovic politicki laik i da nas nije sposoban voditi. Kada njemu dodas onog udbasa Radoncica, i NS koja je u Mostaru pokazala o kakvoj se stranci radi, to mi je dovoljno da podrzim SDA i ostale oko nje.

Osim toga, SDA uopste ne radi los posao kako se pise na ovom forumu. Ovdje pisu placenici.
SDA je kao i drsutvo, zaostala.....ali rade i dobrih stvari. Ekonomija polako napreduje. Drzava polako jaca. Bilo je situacija kada su grijesili, ali mora se priznati da rade pod teskim uslovima,sobzirom na rusitelje BiH, koji nisu mirovali od 1995 do danas. :bih:
internazionale
Posts: 2203
Joined: 30/12/2009 15:52

#71414 Re: SDA-All about

Post by internazionale »

Obaveza (farz) svakog Bošnjaka od 7 do 77 godina je borba protiv SDA stranke. SDA stranka je maligno tkivo Bošnjaka
Nebozemlja
Posts: 800
Joined: 04/10/2020 17:20

#71415 Re: SDA-All about

Post by Nebozemlja »

zlajaBHF wrote: 22/01/2022 19:28
sehohari wrote: 22/01/2022 19:08

Kad bi bilo u istocnoj Bosni, onda ok. Nije lako zivjeti u RS-u. Neka ga.
Ali sumnjam.

Samo fakat ne shvatam tu opsjednost SDA. Ako stvarno zivi na zapadu, pa valjda vidi kako i na sta treba neko uredjeno drustvo da lici, tj. u koju bananu ta ekipa ovu zemlju od rata pa na ovamo...
Zasto vas dvojicu boli k gdje ja zivim.

Bitno je kakvi su moji stavovi kakve imam argumente.

Promijeni bi mnogo stvari koje SDA radi, od zdravstva, preko obrazovanja, do vanjske politike i drugih stvari. Nikad nisam tvrdio da SDA radi pravu stvar. Ono cime sam opsjednut je alternativa SDA. Ova danasnja je najopasnije od 1995 do klix Znaci, strah me je da ce nesposobni Konakovic, sa mozda NS i SBB dobiti vlast. Strah me je toga, jer mislim da je Konakovic politicki laik i da nas nije sposoban voditi. Kada njemu dodas onog udbasa Radoncica, i NS koja je u Mostaru pokazala o kakvoj se stranci radi, to mi je dovoljno da podrzim SDA i ostale oko nje.

Osim toga, SDA uopste ne radi los posao kako se pise na ovom forumu. Ovdje pisu placenici.
SDA je kao i drsutvo, zaostala.....ali rade i dobrih stvari. Ekonomija polako napreduje. Drzava polako jaca. Bilo je situacija kada su grijesili, ali mora se priznati da rade pod teskim uslovima,sobzirom na rusitelje BiH, koji nisu mirovali od 1995 do klix :bih:
Koje su to dobre stvari, konkretno? BiH ima najsporiji ekonomski rast u regionu. To je činjenica.
Znamo li šta je SDA potpisala u Mostaru? Znamo li za sabotiranje tužbe protiv Srbije? Znamo li za prepuštanje mjesta u domu naroda neprijateljima države? Kako te nije sramota?
SDA je kriminalna organizacija koja je sama sebi svrha. Vi što je neuspješno branite niste ništa bolji.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#71416 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

Nebozemlja wrote: 22/01/2022 19:49
zlajaBHF wrote: 22/01/2022 19:28

Zasto vas dvojicu boli k gdje ja zivim.

Bitno je kakvi su moji stavovi kakve imam argumente.

Promijeni bi mnogo stvari koje SDA radi, od zdravstva, preko obrazovanja, do vanjske politike i drugih stvari. Nikad nisam tvrdio da SDA radi pravu stvar. Ono cime sam opsjednut je alternativa SDA. Ova danasnja je najopasnije od 1995 do klix Znaci, strah me je da ce nesposobni Konakovic, sa mozda NS i SBB dobiti vlast. Strah me je toga, jer mislim da je Konakovic politicki laik i da nas nije sposoban voditi. Kada njemu dodas onog udbasa Radoncica, i NS koja je u Mostaru pokazala o kakvoj se stranci radi, to mi je dovoljno da podrzim SDA i ostale oko nje.

Osim toga, SDA uopste ne radi los posao kako se pise na ovom forumu. Ovdje pisu placenici.
SDA je kao i drsutvo, zaostala.....ali rade i dobrih stvari. Ekonomija polako napreduje. Drzava polako jaca. Bilo je situacija kada su grijesili, ali mora se priznati da rade pod teskim uslovima,sobzirom na rusitelje BiH, koji nisu mirovali od 1995 do klix :bih:
Koje su to dobre stvari, konkretno? BiH ima najsporiji ekonomski rast u regionu. To je činjenica.
Znamo li šta je SDA potpisala u Mostaru? Znamo li za sabotiranje tužbe protiv Srbije? Znamo li za prepuštanje mjesta u domu naroda neprijateljima države? Kako te nije sramota?
SDA je kriminalna organizacija koja je sama sebi svrha. Vi što je neuspješno branite niste ništa bolji.
Onda glasaj za Konakovica i Pedju Kojovica.

Siguran sam da vecina ljudi nije toliko naivna
Nebozemlja
Posts: 800
Joined: 04/10/2020 17:20

#71417 Re: SDA-All about

Post by Nebozemlja »

zlajaBHF wrote: 22/01/2022 19:51
Nebozemlja wrote: 22/01/2022 19:49

Koje su to dobre stvari, konkretno? BiH ima najsporiji ekonomski rast u regionu. To je činjenica.
Znamo li šta je SDA potpisala u Mostaru? Znamo li za sabotiranje tužbe protiv Srbije? Znamo li za prepuštanje mjesta u domu naroda neprijateljima države? Kako te nije sramota?
SDA je kriminalna organizacija koja je sama sebi svrha. Vi što je neuspješno branite niste ništa bolji.
Onda glasaj za Konakovica i Pedju Kojovica.

Siguran sam da vecina ljudi nije toliko naivna
Nisi odgovorio na pitanja.
User avatar
Styling
Posts: 12502
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#71418 Re: SDA-All about

Post by Styling »

zlajaBHF wrote: 22/01/2022 19:51
Nebozemlja wrote: 22/01/2022 19:49

Koje su to dobre stvari, konkretno? BiH ima najsporiji ekonomski rast u regionu. To je činjenica.
Znamo li šta je SDA potpisala u Mostaru? Znamo li za sabotiranje tužbe protiv Srbije? Znamo li za prepuštanje mjesta u domu naroda neprijateljima države? Kako te nije sramota?
SDA je kriminalna organizacija koja je sama sebi svrha. Vi što je neuspješno branite niste ništa bolji.
Onda glasaj za Konakovica i Pedju Kojovica.

Siguran sam da vecina ljudi nije toliko naivna
De, suti bogati. Ni ti ne vjerujes u ovo sto pises. Nemoj se brukati.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#71419 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

Nebozemlja wrote: 22/01/2022 19:52
zlajaBHF wrote: 22/01/2022 19:51

Onda glasaj za Konakovica i Pedju Kojovica.

Siguran sam da vecina ljudi nije toliko naivna
Nisi odgovorio na pitanja.
Pusti mi suplju i tvoja pitanja.

Glasaj za Konakovica i Kojovica.
Onaj koji je neki dan poceo pratiti politiku (Konakovic) i Kojovic, ciji stranacki djelatnici izjednacavaju ABiH i one druge, nek ti vode drzavu.

Na lokalnom nivou, nemam misljenje o tome ko ce biti na vlasti. Neka vam Konakovic bude u Sarajevu kralj ako to zelite....Ali da on vodi drzavu i pregovara eventualne ustavne promjene :-)
Kao sto rece Ivo Komsic maloprije, oni ove pregovore, koji su kljucni za buducnost drzave narednih 50 godina, gledaju kao na nesto sto ih se mnogo ne tice.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#71420 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

Styling wrote: 22/01/2022 19:52
zlajaBHF wrote: 22/01/2022 19:51

Onda glasaj za Konakovica i Pedju Kojovica.

Siguran sam da vecina ljudi nije toliko naivna
De, suti bogati. Ni ti ne vjerujes u ovo sto pises. Nemoj se brukati.
Ti ces mi reci da sutim? :run:
Nebozemlja
Posts: 800
Joined: 04/10/2020 17:20

#71421 Re: SDA-All about

Post by Nebozemlja »

zlajaBHF wrote: 22/01/2022 19:56
Nebozemlja wrote: 22/01/2022 19:52

Nisi odgovorio na pitanja.
Pusti mi suplju i tvoja pitanja.

Glasaj za Konakovica i Kojovica.
Onaj koji je neki dan poceo pratiti politiku (Konakovic) i Kojovic, ciji stranacki djelatnici izjednacavaju ABiH i one druge, nek ti vode drzavu.

Na lokalnom nivou, nemam misljenje o tome ko ce biti na vlasti. Neka vam Konakovic bude u Sarajevu kralj ako to zelite....Ali da on vodi drzavu i pregovara eventualne ustavne promjene :-)
Kao sto rece Ivo Komsic maloprije, oni ove pregovore, koji su kljucni za buducnost drzave narednih 50 godina, gledaju kao na nesto sto ih se mnogo ne tice.
Pitanja su konkretna da konkretnija ne mogu biti. Jedini koji ovdje šupljira si ti.
Srećom su ljudi koji čitaju forum ipak malo pametniji i sposobni da kritički razmišljaju za razliku od bagre koje glasa za izdajnike.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#71422 Re: SDA-All about

Post by Prpa.ba »

Evo kolega forumas, strasni glasac SDA, lijepo rasclanio prioritete:
Pa vidi ,ono načelno isti nam je neprijatelj ,komunizam i neoliberalizam, tamo gdje hdz sere i pravi probleme treba ih iskandžijat , a npr u žepču poznajem Bošnjake koji glasaju za načelnika iz HDZa , jer je lik korektan i ispoštuje dogovore
Sve dok se postuju dogovori, treba podrzati HDZ, pajel.

Ali kad Forto spomene Siroki Brijeg, treba da ustane kuka i mot'ka. :lol:

Samim tim nimalo ne cudi da SDA, zajedno sa svojim satelitima u vidu tzv. koalicije drzava, df i sbb sigurno ide u pravcu oduzimanja novca Kantonu Sarajevo i podjeli istog Zupanijama. :thumbup:
konami666
Posts: 2422
Joined: 11/05/2015 21:57

#71423 Re: SDA-All about

Post by konami666 »

zlajaBHF wrote: 22/01/2022 19:28
sehohari wrote: 22/01/2022 19:08

Kad bi bilo u istocnoj Bosni, onda ok. Nije lako zivjeti u RS-u. Neka ga.
Ali sumnjam.

Samo fakat ne shvatam tu opsjednost SDA. Ako stvarno zivi na zapadu, pa valjda vidi kako i na sta treba neko uredjeno drustvo da lici, tj. u koju bananu ta ekipa ovu zemlju od rata pa na ovamo...
Zasto vas dvojicu boli k gdje ja zivim.

Bitno je kakvi su moji stavovi kakve imam argumente.

Promijeni bi mnogo stvari koje SDA radi, od zdravstva, preko obrazovanja, do vanjske politike i drugih stvari. Nikad nisam tvrdio da SDA radi pravu stvar. Ono cime sam opsjednut je alternativa SDA. Ova danasnja je najopasnije od 1995 do klix Znaci, strah me je da ce nesposobni Konakovic, sa mozda NS i SBB dobiti vlast. Strah me je toga, jer mislim da je Konakovic politicki laik i da nas nije sposoban voditi. Kada njemu dodas onog udbasa Radoncica, i NS koja je u Mostaru pokazala o kakvoj se stranci radi, to mi je dovoljno da podrzim SDA i ostale oko nje.

Osim toga, SDA uopste ne radi los posao kako se pise na ovom forumu. Ovdje pisu placenici.
SDA je kao i drsutvo, zaostala.....ali rade i dobrih stvari. Ekonomija polako napreduje. Drzava polako jaca. Bilo je situacija kada su grijesili, ali mora se priznati da rade pod teskim uslovima,sobzirom na rusitelje BiH, koji nisu mirovali od 1995 do klix :bih:
Kako sam pogodio u žilu :D

“Bitno je kakvi su moji stavovi kakve imam argumente.”

Ti si počeo priču kako u Švedskoj ne teče med i mlijeko i kako jadna djeca nose sendviče u školu pa sam te onda provalio kako nemaš pojma o čemu pričaš niti poznaješ mentalitet prosječnog skandinavca/skandinavke. Sve sam ti argumente pobio sa dokazima.

Dalje, ti tvrdiš (dakle, imas stav) kako je u Bosni sve solidan život većine a nisi ponudio niti jedan argument niti dokaz da pokriješ tu tvrdnju.

Ja sam tratio da mi odgovoriš na 4 postavljena pitanja a ti nisi dao niti jedan odgovor.

Zlaja, da je SDA 30 proteklih godina gledala u svoje dvorište i radila na prosperitetu i poboljšanja kvaliteta života građana umjesto sto se bavila korupcijom ne bi sada sjedili na optuženičkim klupama zbog iste. I ti bi možda mogao i dati neki argument za svoje tvrdnje.
User avatar
Styling
Posts: 12502
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#71424 Re: SDA-All about

Post by Styling »

zlajaBHF wrote: 22/01/2022 19:57
Styling wrote: 22/01/2022 19:52

De, suti bogati. Ni ti ne vjerujes u ovo sto pises. Nemoj se brukati.
Ti ces mi reci da sutim? :run:
Da se ne brukas :skoljka:
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#71425 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

Styling wrote: 22/01/2022 21:28
zlajaBHF wrote: 22/01/2022 19:57
Ti ces mi reci da sutim? :run:
Da se ne brukas :skoljka:
Makaze u ruke, i stajliraj frizure
Post Reply