SDA-All about

User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#82001 Re: SDA-All about

Post by thekupus »

pici wrote: 08/02/2023 23:05
Kapitalna ulaganja u budžetu za 2023. su značajno smanjena u odnosu na prošlu godinu, istakao je zastupnik Mahir Dević:



- Zašto se događa smanjenje kapitalnih ulaganja u nacrtu budžeta za 2023. godinu u odnosu na 2022. godinu? Ukupna razlika je oko 58 milona maraka. Koji su razlozi da dođe do rapidnog pada kapitalnih projekata koji su ustvari generator privrednog života u svakom društvu pa tako i u Kantonu Sarajevo?
gle ovog ilijaskog mutanta, selo veselo, uzeli ste od KS seljacine odvratne pogane lopovske

Izrada budžeta Kantona Sarajevo za 2023. godinu prvi put podrazumijeva značajan pad prihoda po osnovu indirektnih poreza uzrokovan donošenjem novog zakona o pripadnosti javnih prihoda u Federaciji BiH kojim je jedino Kantonu Sarajevo umanjen pripadajući udio u dosadašnjoj raspodjeli smanjenjem pondera sa 1,9658 na 1,5 te će se svake sljedeće kalendarske godine umanjivati za 0,1 do koeficijenta 1,3, izjavio je ministar finansija KS, Davor Čičić.
Ljigavac odvratni, danas na sjednici glasno protestuje jer nije po poslovniku što su sazvali pauzu da članovi vlade odu na sastanak u tursku ambasadu da se dogovore o slanju pomoći.
A za budžet kaže nemojte se izvlačiti na ponder, pa i mi (vlada petak 13 valjda) smo imali manje novca za vrijeme korone. A zaboravlja da je tad sve stalo, nit si morao plaćati gorivo za javna preduzeća, ni hiljadu drugih redovnih troškova, o kapitalnim investicijama da ne pričamo. Smrad najveći. Nekad mi bude žao što ga neko ne spusti na njegovo mjesto, ali onda skontam da on, Zahiragić i Kapidžić (i čampara dok je bio u SDA) to traže, pokušavaju da naprave cirkus. Nekad ga je pokojna Segmedina Srna znala složiti u raspravama kako treba, ali ona je ipak bila nešto posebno.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#82002 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

Ne smijem ni pomisliti kako će se SDA krokodili klati za Bakirovo mjesto.
mirza_15
Posts: 10604
Joined: 19/01/2015 09:26

#82003 Re: SDA-All about

Post by mirza_15 »

pici wrote: 08/02/2023 23:05
Kapitalna ulaganja u budžetu za 2023. su značajno smanjena u odnosu na prošlu godinu, istakao je zastupnik Mahir Dević:



- Zašto se događa smanjenje kapitalnih ulaganja u nacrtu budžeta za 2023. godinu u odnosu na 2022. godinu? Ukupna razlika je oko 58 milona maraka. Koji su razlozi da dođe do rapidnog pada kapitalnih projekata koji su ustvari generator privrednog života u svakom društvu pa tako i u Kantonu Sarajevo?
gle ovog ilijaskog mutanta, selo veselo, uzeli ste od KS seljacine odvratne pogane lopovske

Izrada budžeta Kantona Sarajevo za 2023. godinu prvi put podrazumijeva značajan pad prihoda po osnovu indirektnih poreza uzrokovan donošenjem novog zakona o pripadnosti javnih prihoda u Federaciji BiH kojim je jedino Kantonu Sarajevo umanjen pripadajući udio u dosadašnjoj raspodjeli smanjenjem pondera sa 1,9658 na 1,5 te će se svake sljedeće kalendarske godine umanjivati za 0,1 do koeficijenta 1,3, izjavio je ministar finansija KS, Davor Čičić.
Tome još dodaš da su plate morale rasti zbog inflacije. Čini mi se da je samo taj dio na rashodovnoj strani bio veći za više od 80 miliona KM. A nije da on to ne zna nego je licemjerno populističko đubre. Čovjek mrtav hladan izjavljivao da se dženaze nisu mogle organizovati zbog parade.
User avatar
hatemondays
Posts: 1195
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#82004 Re: SDA-All about

Post by hatemondays »

pemanapemani wrote: 08/02/2023 12:32
hatemondays wrote: 08/02/2023 05:50
Vozdra , evo malo busy danas jebiga nema se vremena, temelji gradjanske drzave na racun Bosnjaka e jebiga nemere vise, a ovi mladji su vam gadniji Hatic i kompanija od ovih mojih Cela i Caca. Ne bi se vise rovovi kopali Hanke mi. Eno fino onaj doktor objasni nek dan kod Senada sta bi bilo kad bi se findzan napravio, nosala bi se tandzara i dan i noc cekajuci kakvog mahnitog Bosnju sa ruksakom na ledjima. I fino doktor kaze, jebiga obrazovan covjek dobro vodite racuna sta zelite. Od gradjanske nema nista zasada nazalost pa vi cekajte bolje vremena...
Fazon je u tome što je doktor rekao da bi oni koji bi se kao odvojili (manji entitet i zamišljena hb) nosali tandžare bojeći se Bošnjaka koji su stjerani u ćošak.
S druge strane, ti za razliku od doktora Stevanovića, suptilno prijetiš svom suborcu koji živi u Sarajevu da se pazi novih Bošnjaka ako bude sranja i to samo što se drznuo napisati svoje mišljenje šta bi Bošnjaci politički trebali uraditi, a nije Bošnjak.

Dakle, drastična razlika od doktorove priče.

Očito je da temu građanske države treba zatvoriti što prije, jer je niko ne želi.

Zaista cijenim ovako otvorenu priču oko građanske države, a ne neko prodavanje muda pod bubrege koje smo slušali od kraja agresije na Republiku Bosnu i Hercegovinu.

Ti se zalažeš da se niko ne petlja u to kako će se Bošnjaci odnositi prema državi i uopće u "bošnjačku politiku i odnose", ako nije Bošnjak. To već odavno traže i zahtijevaju Srbi i Hrvati. Sutra će se neko sjetiti da bi se to "nepetljanje" u odnose među određenim narodom trebalo teritorijalno razgraničiti. I ovako su za bruku ljudi BL i Ljubuški inostranstvo.
Gluho bilo prijetim suborcu, samo iznosim cinjenice. Ovi novi ljiljani su sasvim drugog kova, boli njih chundara jesi li se borio 92 bitno ides li u njihovu mijadzu. I ja isti bi platio glavom tako da se ne sikirate. Zena Hrvatica, pijem alkohol, ne idem u dzamiju. Tipicni Bosnjo iz Taletovih vremena. Generalno pricajuci imam problem sa savjetima komsiji sta uraditi a sta ne u tudje se nos ne gura. I pun mi je price o prijetnji, zaboravite zasluge u ratu , ja sam svoje halalio, to ordenje mozemo macku o rep ako ovi nasi relaxirani stjeraju u fildzan ocajne ljudi. Jesi li ikad bio u sa suborcem kome su cetnici ubili oca , majku i 2 brata e ja jesam. Tu nema suplje o demokratiji i ostalim sranjima. E takvih nam je puna Bosna jos samo da ih stjerate u cosak to sto ce mu profa i mondays biti neki problem da se njima skine glave u ime nekog glupog ideala. Kad je utoka u rukama nema crtanja, nema suplja. A glava ode u sekundi. I na kraju ce biti da smo se borili za takvu drzavu u kojoj ce kratkopantolonasi iz zasjede rokati ko im se nedjasvi. Covjek sa puskom a bez empatije opasna kombinacija. Navescu jedan primjer iz svakog pocetka u ARBiH. Poslije 6 mjeseci provedenih na Grbavici prijavim se u 3.brdsku kod Cele. Imao sam 55 kila u tom trenutku, na pocetku rata 90kg. Uglavnom drugi dan dolazim u pripremu, komandir me predstavlja vodu. Sa sobom sam imao mauzer pistolj. Jedan iz grupe me pita " Bate sto si tako mrsav?". Kazem dosao sa Grbavice prije par dana, prosao Batku kroz ruke a on ce ti meni a bogati bate jesi li te guzili ti cetalji. U tom trenutku pao mi je mrak na oci, izvadim utoku u gurnem mu je usta i kazem oko ponovi jos jednom pa de se halalis sa zivotom. Skocise na mene uleti komadir frka i on se usro ko grlica. Uglavnom kao sto vidis boris se sa grupom ljudi a ono sljam bez empatije se rodilo mamu mu jebem. E tu je cijela poenta moje price takvih imamo bruku, pogotovo sada, droga svuda, omladina se fura na uzasne karaktere , kucni odgoj ravan nuli i oni ce se bas brinuti o profi i meni.
I jos jednom da kazem da Bog da mi zadnje rijeci bile ako bi ista nazao pomislio mom suborcu profi ali nisu to ona vremena, zato se i osjecamo ovako sada. Prevareni i unakazeni i jos ce nas ubijediti na kraju da nam je fildzan sudjen.Pokusavam da otvorim oci...Ako sam nekoga uvrijedio upucujem iskreno izvinjenje i jos jednom ljubim ja svog profija.
User avatar
drug_profi
Posts: 50571
Joined: 16/07/2012 16:00

#82005 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Dobro ba, ja te priče neću da razmatram. U svakom narodu ima smeća, to je valjda svakom jasno.
Bošnjaci tvrde da hoće nešto. To nešto je po prirodi stvari Zapadni svijet.
Slobode, uvažavanja različitosti, pravna država, sekularizam... itd.
Ali pošto lutaju na tom putu i češće skrenu istočno, sve su nekako dalje od Zapada.
Zato bi valjao lider koji zna put.

Ja sam samo o tom pričao.

U vezi ovog što ti govoriš: možda baš Bošnjacima ne smiješ reći da su i među njima šovinisti razasuti svuda, od škola, policije. zdravstva, javne uprave...
Jer svi balkanski narodi smatraju za sebe da su bezgriješni.
Baš na mene se znala dići dreka da sam vakav-nakav kad ukažem na takve stvari, da će ti i u sred Sarajeva neko napraviti negativnu selekciju po imenu.
Kod zapošljavanja, pisanja saobraćajne kazne, ili gdje god neka odluka zavisi od takvog pojedinca.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#82006 Re: SDA-All about

Post by pici »



"Ako mi pokažete 20 trolejbusa koje smo platili kreditom, bilo gdje - parkirane ili neparkirane, sve one koje smo platili, ako su došli u Kanton Sarajevo, podnosim ostavku na mjesto zastupnika. Je li pošteno? Evo, javno pred kamerama govorim"



Hocel moralna gromada od voline podnjet ostavku il ce rec kako mu glasovi koje je dobio to ne dopustaju i da je obavezan prema tim glasacima.Zasto Allah nas kaznjava su ovakvim moronima.Zasto?
User avatar
Truba
Posts: 81645
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#82007 Re: SDA-All about

Post by Truba »

taj prijedlog o 4 člana NIPA je bio potpuni promašaj
to samo može doći od ljudi koji zasita nikad nisu živjeli u selima sa hrvatskom i srpskom većinom
to je potpuno strano hrvatskom i srpskom biću

BOSNA JE TRI

to niko ne spori bosna su tri naroda sto pokriva 97% pučanstva

bolji je prijedlog da se jedan bira iz parlamenta po specijalnoj formuli ali razjebaše pametnjakovići
User avatar
vee-jay
Posts: 8724
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#82008 Re: SDA-All about

Post by vee-jay »

Truba wrote: 09/02/2023 11:31 taj prijedlog o 4 člana NIPA je bio potpuni promašaj
to samo može doći od ljudi koji zasita nikad nisu živjeli u selima sa hrvatskom i srpskom većinom
to je potpuno strano hrvatskom i srpskom biću

BOSNA JE TRI

to niko ne spori bosna su tri naroda sto pokriva 97% pučanstva

bolji je prijedlog da se jedan bira iz parlamenta po specijalnoj formuli ali razjebaše pametnjakovići
Bosna nije TRI.
Ili ako je TRI -- onda je Bosna TRI MILIONA.
Svaka individua za sebe posebno.

--
i jos nesto: govoriti o "bicima" i "razlikama izmedju bica" je fasizam.
SFSN.
User avatar
qlface
Posts: 305
Joined: 04/04/2013 09:38

#82009 Re: SDA-All about

Post by qlface »

pici wrote: 09/02/2023 11:25


"Ako mi pokažete 20 trolejbusa koje smo platili kreditom, bilo gdje - parkirane ili neparkirane, sve one koje smo platili, ako su došli u Kanton Sarajevo, podnosim ostavku na mjesto zastupnika. Je li pošteno? Evo, javno pred kamerama govorim"



Hocel moralna gromada od voline podnjet ostavku il ce rec kako mu glasovi koje je dobio to ne dopustaju i da je obavezan prema tim glasacima.Zasto Allah nas kaznjava su ovakvim moronima.Zasto?
Čovjek ne zna da broji, evo upravo govori da na slici nije svih 20 trolejbusa.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zahirag ... /230209092

Image

Edit: Jedino ako na slici nisu svi novi i ima i starih, ali mi djeluju kao isti model svi do jednog.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#82010 Re: SDA-All about

Post by pici »

To je kad ti je jezik brzi od pameti i onda se cupas na sve moguce nacine.Evo neka volina pokaze ijedno vozilo koje je placeno a bilo pod sdO vladavinom.Dobijali donacije a onda proknjizavali kako su placeni i trpali novac u stranacki u svoj djep.Lopovski lazovi.VOLINO OSTAVKA!
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#82011 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

jašta će, nismo mi te sreće da se riješimo te karikature od insana
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#82012 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Kad je iko iz SDA i pomislio na ostavku za sve dokazane lazi,malverzacije i pljacke... Ne nadajte se, nece ni Balvan Koji Govori odrzati rijec, kao sto to nije nikad niko iz SDA ni za sta.
seksi_ideje
Posts: 1089
Joined: 29/07/2022 15:43

#82013 Re: SDA-All about

Post by seksi_ideje »

Ma Haris je najveci moguci krkanluk. Doduse, to im je i cijelo clanstvo kao i glasacko tijelo
zippoo87
Posts: 15530
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#82014 Re: SDA-All about

Post by zippoo87 »

seksi_ideje wrote: 09/02/2023 14:05 Ma Haris je najveci moguci krkanluk. Doduse, to im je i cijelo clanstvo kao i glasacko tijelo
Pa zato i jeste izabran...nece ga valjda birati doktori nauka i urbana raja...biraju ga volovi kao sto je i on...svako sebi slicnog bira.
seksi_ideje
Posts: 1089
Joined: 29/07/2022 15:43

#82015 Re: SDA-All about

Post by seksi_ideje »

zippoo87 wrote: 09/02/2023 14:07
seksi_ideje wrote: 09/02/2023 14:05 Ma Haris je najveci moguci krkanluk. Doduse, to im je i cijelo clanstvo kao i glasacko tijelo
Pa zato i jeste izabran...nece ga valjda birati doktori nauka i urbana raja...biraju ga volovi kao sto je i on...svako sebi slicnog bira.
Pa naravno. U sustini on je slika i prilika naseg drustva. Znam da ja, pa tako i ti, ocekujemo nesto drugo. Ne samo od politicara nego i od drustva opcenito
The BEN10
Posts: 7563
Joined: 19/09/2011 09:03

#82016 Re: SDA-All about

Post by The BEN10 »

qlface wrote: 09/02/2023 12:42 Čovjek ne zna da broji, evo upravo govori da na slici nije svih 20 trolejbusa.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zahirag ... /230209092

Image

Edit: Jedino ako na slici nisu svi novi i ima i starih, ali mi djeluju kao isti model svi do jednog.
Ma neće konjina dat ostavku, đubre je to mučko.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#82017 Re: SDA-All about

Post by Spit_fire »

zippoo87 wrote: 09/02/2023 14:07
seksi_ideje wrote: 09/02/2023 14:05 Ma Haris je najveci moguci krkanluk. Doduse, to im je i cijelo clanstvo kao i glasacko tijelo
Pa zato i jeste izabran...nece ga valjda birati doktori nauka i urbana raja...biraju ga volovi kao sto je i on...svako sebi slicnog bira.
A za Fudu, Kukica i slicne su glasali nobelovci
Bossona
Posts: 5239
Joined: 21/12/2020 03:28

#82018 Re: SDA-All about

Post by Bossona »



Image
Hoće li održati riječ i dati ostavku ili će biti po onoj narodnoj ljudi se drže za riječi a volovi za rogove!
DonieBrasco
Posts: 15414
Joined: 31/08/2016 16:09

#82019 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

Sutra presuda Asimu Sarajlicu u 14h.
User avatar
dembele
Posts: 2742
Joined: 19/06/2014 09:15

#82020 Re: SDA-All about

Post by dembele »

Bossona wrote: 09/02/2023 16:22
Image
Zahiraga se ubio za rebranding Chicago Bullsa.
User avatar
pici
Posts: 43563
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#82021 Re: SDA-All about

Post by pici »

Znam sdOvaca na zalost hipter.I znate kako unjiHa kalkulisu informacije.Prica po mahali i minderu, kahvica i piva u kaHvani, rekla-kazala i to pljusne u javnost.Nevjetovatna mrmad.Nisu ni za mjesne zajednice a kamoli u drzavnom nivou, zato su nam svi okrenuli ledja.
User avatar
dembele
Posts: 2742
Joined: 19/06/2014 09:15

#82022 Re: SDA-All about

Post by dembele »

Nema velikog šefa.
Sav se dao u pripremanje hanume da upiše medEcinu.
Bossona
Posts: 5239
Joined: 21/12/2020 03:28

#82023 Re: SDA-All about

Post by Bossona »


Još jedan biser iz Fadilove bogate sehare biserja i podsjetnik na diskurs između njegovog mozga i jezika.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#82024 Re: SDA-All about

Post by pinkman »

Bossona wrote: 09/02/2023 17:11
Spoiler
Show
Još jedan biser iz Fadilove bogate sehare biserja i podsjetnik na diskurs između njegovog mozga i jezika.
Evo cijela izjava:



U Vladi FBIH tvrde da je iz konteksta
Bossona
Posts: 5239
Joined: 21/12/2020 03:28

#82025 Re: SDA-All about

Post by Bossona »

pinkman wrote: 09/02/2023 17:13
Bossona wrote: 09/02/2023 17:11
Spoiler
Show
Još jedan biser iz Fadilove bogate sehare biserja i podsjetnik na diskurs između njegovog mozga i jezika.
Evo cijela izjava:
Spoiler
Show
U Vladi FBIH tvrde da je iz konteksta
Fadilu je jezik brži od pameti. Reći da želi da ih je što više pod ruševinama je imbecilno/slaboumno, umjesto da kaže kako želi pomoći u spašavanju što većeg broja zatrpanih ispod ruševina.

Nije prvi put izjavljivao gluposti. Kada govori kao da je retardiran ili mu jezik nije povezan s mozgom.
Post Reply