SDA-All about

kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#69776 Re: SDA-All about

Post by kiligonzales »

Bloo wrote: 04/12/2021 20:25
kiligonzales wrote: 04/12/2021 20:19 S tobom se nebih slozio. SDA nije ideologija krvi i tla, u svojoj vjeri, na svojoj zemlji. To je glupost.
To im je bio jebeni slogan...
Stranka opstanka i prosperiteta Bošnjaka.
Em su opstali, em su prosperirali, a?

Gledaj, SDA nije jednako Bosnjaci.
Iako bi SDA to zeljela, iako vecina glasa za njih.
Ti, kao Bosnjak, nisi odgovoran za postupke nacionalisticke stranke.
Neko kao Hrvat, a nije glasac HDZ-a, nije odgovoran za postupke i rijeci HDZ-a.
itd.

Stoga, nema potrebe da se brani SDA.
Ne znam koliko je forumasa imalo problema zbog pisaraija na ovoj temi privatno, ja jesam jer sam protivnik SDA. Nisam politicki aktivan, ne zivim od politike, jebem se cijeli zivot sa privatnicima, na kraju kada mi je dosadila don kihotska borba u raji, svome gradu i BiH jednostavno sam se spustio na jug do prve nam komsijke drzave. Znam koji me forumas i cinkao, kome i kako. Sada je u NIP. Drugi u SBIH, a bili su u SDA.

Sa tobom se slazem. Narod nije jednako politika.
U drzavi je najaca stranka neglasaca.

Ne branim SDA, sto bih realno? Branim BiH i narod jer mi ne zasuzujemo da zivimo ucjenjeni od strane velikosrpske i velikohrvatske politike nigdje, pa ni u BiH, ali tako ni od lose politike bilo koje probosanske stranke, pa ni SDA. Oni nas prakticcno na pragu nasih domova ucjenjuju svime cime mogu i pored svega sto su ovoj zemlji uradili i njenim narodima.

Pobornik sam toga da sve sto je lose treba da se kazni, pa i SDA. Ona je trebala kaznjena poslje perioda 2014-2018, ali sukob Lagumdzija vs Komsic je ubio opoziciju olicenu u SDP jer to je bila druga najaca stranka probosanskih stranaka.

SDP stranka za koju sam glasao, dopustila je uticaj SDA stranke na sebe, a njihovo medjustranacko neslaganje nakon perioda vlasti 2010 - 2014 pokazalo je nezrelost te opcije da se unutar stranacki dotjera i odrzi vlast uspjesno cineci dobre stvari, naprotiv ponasali su se tako kao da su jedva cekali da sjasu i pokupe svako sebi dio nekog kolaca.

SDA kako god funkcionise i pored hiljade odlazaka iz stranke i traje zahvaljujuci hipoteci koju je ostavio Alija Izetbegovic, ali zahvaljujuci jos i sprezi SDA i IZ. To nije nikakva tajna.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#69777 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

kiligonzales wrote: 04/12/2021 19:53
zlajaBHF wrote: 04/12/2021 13:46

Sluzis se lazima i maniplupacijom.

Mislim da je najbolji nacin da se ocjeni rad vlade FBiH za vrijeme pandemije, da se usporede rezultati u FBiH i RS-u. Moze se tome dodati Srbija, CG, Makedonija.

Sve ostalo je suplja prica.
Mene iskreno tjeras da psujem. Sto se poredis sa RS-om, Srbijom, CG i Makedonijom?

RS je civilizacijsko dno po nacinu nastanka, do onoga ko je predvodi danas, do moralnog posrnuca kojoj je uzor. Srbija je malo bolja, ali aktuelna vlast u Srbiji, za razliku od SDA vlada sa gotovo 7 miliona ljudi izuzimajuci Kosovo, a SDA ne moze ni sa 2 miliona Bosnjaka kako treba. Na pandemiju su odgovorili bolje od nas. Sami Beograd ima stanovnika koliko FBIH sama.

U CG su takodjer imali aferu respiratori. Opet su i Srbija, CG, pa i Makedonija imali prije vakcinu, pa i respiratore nego Novalic, Solak i ostali banditi i opet ti respiratori su bili losi i razlogom da skoncaju pred sudom zbog njih.

Crnogorci su do litija i smjene vlasti odgovarali dobro mjerama u martu 2020 su bili zatvoreni sto se tice korone, iste godine se proglasili korona free, kad su krenule litije i predizborna kampanja usrali su sva dostignuca do tada.
Ako pricamo o ekonomskoj situaciji, skim da nas poredim? Sa Francuskom?

Standard u BiH se samo moze mjeriti sa zemljama bive Jugoslavije, koje nisu dio EU. Mislim da je to realno.
Nemoj zaboraviti da srpska i hrvatska politika cijelo vrijeme nakon rata, rade protiv interesa drzave, a isti su dio vlasti.
I u takvim uslovima, standard u BiH nije losiji nego u komsiluku.

Ne kazem da ne moze bolje, naravno da moze. Samo nemoj da pravis sliku koja je pogresna.


Kako je Srbija odgovlrila na pandemiju ne zna niko. Tamo vlada diktatura, i mediji ne iznose istinu. Ja licno ne vjerujem NISTA sto dolazi od strane njihovih medija.
Uzmi alija
Posts: 76
Joined: 04/12/2021 11:52

#69778 Re: SDA-All about

Post by Uzmi alija »

zlajaBHF wrote: 05/12/2021 12:20
Kako je Srbija odgovlrila na pandemiju ne zna niko.
odgovorili tako sto se u srbiji vakcinisalo preko 100 000 bosnjaka, dok je mudri bakir i novalic cekali da vide hoce li pocrkat pola izraela tako izjavise, da ne budu pokusni kunici a pohrlise nakon toga oni i njihove femeleije u rusku ambasadu po sputnjik.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#69779 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

kiligonzales wrote: 05/12/2021 11:55
Bloo wrote: 04/12/2021 20:25

To im je bio jebeni slogan...
Stranka opstanka i prosperiteta Bošnjaka.
Em su opstali, em su prosperirali, a?

Gledaj, SDA nije jednako Bosnjaci.
Iako bi SDA to zeljela, iako vecina glasa za njih.
Ti, kao Bosnjak, nisi odgovoran za postupke nacionalisticke stranke.
Neko kao Hrvat, a nije glasac HDZ-a, nije odgovoran za postupke i rijeci HDZ-a.
itd.

Stoga, nema potrebe da se brani SDA.
Ne znam koliko je forumasa imalo problema zbog pisaraija na ovoj temi privatno, ja jesam jer sam protivnik SDA. Nisam politicki aktivan, ne zivim od politike, jebem se cijeli zivot sa privatnicima, na kraju kada mi je dosadila don kihotska borba u raji, svome gradu i BiH jednostavno sam se spustio na jug do prve nam komsijke drzave. Znam koji me forumas i cinkao, kome i kako. Sada je u NIP. Drugi u SBIH, a bili su u SDA.

Sa tobom se slazem. Narod nije jednako politika.
U drzavi je najaca stranka neglasaca.

Ne branim SDA, sto bih realno? Branim BiH i narod jer mi ne zasuzujemo da zivimo ucjenjeni od strane velikosrpske i velikohrvatske politike nigdje, pa ni u BiH, ali tako ni od lose politike bilo koje probosanske stranke, pa ni SDA. Oni nas prakticcno na pragu nasih domova ucjenjuju svime cime mogu i pored svega sto su ovoj zemlji uradili i njenim narodima.

Pobornik sam toga da sve sto je lose treba da se kazni, pa i SDA. Ona je trebala kaznjena poslje perioda 2014-2018, ali sukob Lagumdzija vs Komsic je ubio opoziciju olicenu u SDP jer to je bila druga najaca stranka probosanskih stranaka.

SDP stranka za koju sam glasao, dopustila je uticaj SDA stranke na sebe, a njihovo medjustranacko neslaganje nakon perioda vlasti 2010 - 2014 pokazalo je nezrelost te opcije da se unutar stranacki dotjera i odrzi vlast uspjesno cineci dobre stvari, naprotiv ponasali su se tako kao da su jedva cekali da sjasu i pokupe svako sebi dio nekog kolaca.

SDA kako god funkcionise i pored hiljade odlazaka iz stranke i traje zahvaljujuci hipoteci koju je ostavio Alija Izetbegovic, ali zahvaljujuci jos i sprezi SDA i IZ. To nije nikakva tajna.
Samo mi nesto odgovori.

Da li bi se ti osjecao sigurno da je sad na vlasti Konakovic i da on pregovara sa Dodikom, Covicem i strancima u ime probosanske strane?
Uzmi alija
Posts: 76
Joined: 04/12/2021 11:52

#69780 Re: SDA-All about

Post by Uzmi alija »

tovarish wrote: 05/12/2021 10:46 Ove sda botine ili su bolesne ili jako bezobrazni, a najvjerovatnije oboje istovremeno. Oni trojku optužuju za saradnju sa Zagrebom i Beogradom, a Dragan i Mile od SDA i Bakira nisu dobili samo ono što nisu tražili. Ništa bolji mu ni ćaća nije bio. Još na to dodaj njihov šovinizam i kriminal, "užitak" je potpun.
i onda https://www.klix.ba/vijesti/bih/nalozen ... /211205031
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#69781 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

Uzmi alija wrote: 05/12/2021 12:26
zlajaBHF wrote: 05/12/2021 12:20
Kako je Srbija odgovlrila na pandemiju ne zna niko.
odgovorili tako sto se u srbiji vakcinisalo preko 100 000 bosnjaka, dok je mudri bakir i novalic cekali da vide hoce li pocrkat pola izraela tako izjavise, da ne budu pokusni kunici a pohrlise nakon toga oni i njihove femeleije u rusku ambasadu po sputnjik.
Ma sta 100 000? 2000 000 000

Srbija kao ruski i kineski vazal je dobila vakcine prije ostalih, ali dzaba kad se ljudi ne vakcinisu.

Jesi li gledao slike iz Novog Pazara?
Hakiz
Posts: 39901
Joined: 30/07/2015 20:01

#69782 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

zlajaBHF wrote: 05/12/2021 12:34
Uzmi alija wrote: 05/12/2021 12:26

odgovorili tako sto se u srbiji vakcinisalo preko 100 000 bosnjaka, dok je mudri bakir i novalic cekali da vide hoce li pocrkat pola izraela tako izjavise, da ne budu pokusni kunici a pohrlise nakon toga oni i njihove femeleije u rusku ambasadu po sputnjik.
Ma sta 100 000? 2000 000 000

Srbija kao ruski i kineski vazal je dobila vakcine prije ostalih, ali dzaba kad se ljudi ne vakcinisu.

Jesi li gledao slike iz Novog Pazara?
U Srbiji se samo Bošnjaci ne vakcinišu, je li to hoćeš reći?

:wink: :evil: :lol:
Cipiripi2
Posts: 457
Joined: 19/10/2021 14:55

#69783 Re: SDA-All about

Post by Cipiripi2 »

tovarish wrote: 05/12/2021 10:46 Ove sda botine ili su bolesne ili jako bezobrazni, a najvjerovatnije oboje istovremeno. Oni trojku optužuju za saradnju sa Zagrebom i Beogradom, a Dragan i Mile od SDA i Bakira nisu dobili samo ono što nisu tražili. Ništa bolji mu ni ćaća nije bio. Još na to dodaj njihov šovinizam i kriminal, "užitak" je potpun.
U realnom svijetu Palmer je u svoj tefter fino napisao slabe karike,a to su NS,SDP,NiP i SBB.Još je dodao izolujmo Komšića od pregovora o izbornom zakonu.Ali džaba je to objašnjavati Palmerovim botovima koji misle da su se SDA i HDZ "dogovorili" o Mostaru oko gradonačelnika tako što su Irma i Boška bile suzdržane na glasanju i tako direktno omogućile da HDZ dobije gradonačelnika :mrgreen:
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#69784 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

Hakiz wrote: 05/12/2021 12:35
zlajaBHF wrote: 05/12/2021 12:34

Ma sta 100 000? 2000 000 000

Srbija kao ruski i kineski vazal je dobila vakcine prije ostalih, ali dzaba kad se ljudi ne vakcinisu.

Jesi li gledao slike iz Novog Pazara?
U Srbiji se samo Bošnjaci ne vakcinišu, je li to hoćeš reći?

:wink: :evil: :lol:
Da li si gledao slike iz Novog Pazara?

Srbija moze samo biti primjer ljudima koji nisu vidjeli dalje od svog sela.
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#69785 Re: SDA-All about

Post by kiligonzales »

Tanqueray wrote: 04/12/2021 23:11
kiligonzales wrote: 04/12/2021 20:19

S tobom se nebih slozio. SDA nije ideologija krvi i tla, u svojoj vjeri, na svojoj zemlji. To je glupost.
Covjek ti je stavio sliku, crno na bijelo, SDA koncept je cisti fasizam od samog pocetka.
U svojoj vjeri na svojoj zemlji. To je slogan nakon rata. Gdje ti vidis politiku krvi i tla?

Slogan je glup, ali kome nije jasno SDA je nastala kao odgovor srpskom i hrvatskom nacionalizmu i narod koji je odgovorio tome se do rata nazivao Muslimanima po ustavu 1974. nikakvim Bosnjacima i Bosancima jer kao takvi nisu imali mjesta u ustavu prethodne drzave, a tom narodu Bosna je sve. Taj isti narod je dao puno vise nego politika da BiH opstane, pa i ovakva, podnjeo je najvece zrtve. Politika SDA nikad nije bila iskrena, vec manipulativna pa otuda i taj slogan. Do rata je bila jedinstvena, cjelovita, suverena, gradjanska BiH. Bicemo i zivjecemo zajedno SDA, SDS, HDS, u Jugoslaviji, u BiH, pa na kraju znamo kako je skoncalo sve. Tako nemojte me glupostima barkati. SDA i danas se sluzi manipulacijama i emocijama naroda koji je istinska zrtva zadnjeg rata i najvise je najebao na prostoru ex. YU, te je najvise zategao da se BiH odbrani i opstane takva kakva.
Isto tako jedna manipulativna stvar ti je recimo kasida o 9 heroja. Super stvar, a onda autora kaside vidite kako pjeva na skupu SDA. Tako to ide.
Meni je drago cuti jer zaista 9 pomenutih heroja su istinski heroji rata, ali opet mi malo smeta cinjenica da ima i nemuslimana koji su dosta uradili za BiH, od recimo pokojnog Cedomira Domuza, Vinka Samarlica, Mihajla Petrovica i drugih, koji su zivot polozili za BiH, a ko ih se danas sjeca i nece im biti mjesta u jednom takom spjevu?

Da je politika SDA politika krvi i tla, danas bi u Svedskoj gdje je bosanski mezar i dzamija, govorili to je Bosna i pravili planove kako to da prisvojimo. Mi ni Sandzak ne svojatamo a bio je u nasem sastavu, niti provociramo pravo da to bude nase. Nema velikobosanske ili velikobosnjacke ideje zasnovanoj na iskljucivo islamskoj religiji, cak ni u narodu nije dobrodosla.

Za SDA je glasalo na zadnjim izborima 250 hiljada ljudi, statisticari znaju koji je to glasacki dio bosnjackog ili probosanskog glasackog tijela.

Problem je sto Bosnjaci, Bosanci ne citaju, a bome nece da citaju, pogotovo ono sto se tice njihove drzave, glupo im je citati recimo Cvijica, Garasanina, Obradovica, Moljevica, Stojadinovica, Deretica , Seselja i drugih, pa do transkripta ratnih sjednica republike Srpske pa da vide sta se to pricalo i govorilo prije nego se sprovela intelektualna ideja politicki pa i vojno zasnovana na ideologiji krvi i tla.
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#69786 Re: SDA-All about

Post by kiligonzales »

zlajaBHF wrote: 05/12/2021 12:29
kiligonzales wrote: 05/12/2021 11:55

Ne znam koliko je forumasa imalo problema zbog pisaraija na ovoj temi privatno, ja jesam jer sam protivnik SDA. Nisam politicki aktivan, ne zivim od politike, jebem se cijeli zivot sa privatnicima, na kraju kada mi je dosadila don kihotska borba u raji, svome gradu i BiH jednostavno sam se spustio na jug do prve nam komsijke drzave. Znam koji me forumas i cinkao, kome i kako. Sada je u NIP. Drugi u SBIH, a bili su u SDA.

Sa tobom se slazem. Narod nije jednako politika.
U drzavi je najaca stranka neglasaca.

Ne branim SDA, sto bih realno? Branim BiH i narod jer mi ne zasuzujemo da zivimo ucjenjeni od strane velikosrpske i velikohrvatske politike nigdje, pa ni u BiH, ali tako ni od lose politike bilo koje probosanske stranke, pa ni SDA. Oni nas prakticcno na pragu nasih domova ucjenjuju svime cime mogu i pored svega sto su ovoj zemlji uradili i njenim narodima.

Pobornik sam toga da sve sto je lose treba da se kazni, pa i SDA. Ona je trebala kaznjena poslje perioda 2014-2018, ali sukob Lagumdzija vs Komsic je ubio opoziciju olicenu u SDP jer to je bila druga najaca stranka probosanskih stranaka.

SDP stranka za koju sam glasao, dopustila je uticaj SDA stranke na sebe, a njihovo medjustranacko neslaganje nakon perioda vlasti 2010 - 2014 pokazalo je nezrelost te opcije da se unutar stranacki dotjera i odrzi vlast uspjesno cineci dobre stvari, naprotiv ponasali su se tako kao da su jedva cekali da sjasu i pokupe svako sebi dio nekog kolaca.

SDA kako god funkcionise i pored hiljade odlazaka iz stranke i traje zahvaljujuci hipoteci koju je ostavio Alija Izetbegovic, ali zahvaljujuci jos i sprezi SDA i IZ. To nije nikakva tajna.
Samo mi nesto odgovori.

Da li bi se ti osjecao sigurno da je sad na vlasti Konakovic i da on pregovara sa Dodikom, Covicem i strancima u ime probosanske strane?
Najiskrenije ni u Bakira nemam povjerenje. Konakovica ne volim.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#69787 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

kiligonzales wrote: 05/12/2021 13:16
zlajaBHF wrote: 05/12/2021 12:29

Samo mi nesto odgovori.

Da li bi se ti osjecao sigurno da je sad na vlasti Konakovic i da on pregovara sa Dodikom, Covicem i strancima u ime probosanske strane?
Najiskrenije ni u Bakira nemam povjerenje. Konakovica ne volim.
Mislim da je najgori moguci scenario da Konakovic, Kojovic i Radoncic budu za preogarackim stolom. Mislim da bi nam tu bio kraj.


Sto se Bakira tice, pa covjek ako nista zeli da SDP bude dio pregovora. Zeli da saradjuje i ocigledno je da ne zeli da stvari sam rjesava sa HDZ-om, sto je po meni pozitivno.
Za ove druge sam siguran da nebi isto postupili.
Nebozemlja
Posts: 800
Joined: 04/10/2020 17:20

#69788 Re: SDA-All about

Post by Nebozemlja »

zlajaBHF wrote: 05/12/2021 13:24
kiligonzales wrote: 05/12/2021 13:16

Najiskrenije ni u Bakira nemam povjerenje. Konakovica ne volim.
Mislim da je najgori moguci scenario da Konakovic, Kojovic i Radoncic budu za preogarackim stolom. Mislim da bi nam tu bio kraj.


Sto se Bakira tice, pa covjek ako nista zeli da SDP bude dio pregovora. Zeli da saradjuje i ocigledno je da ne zeli da stvari sam rjesava sa HDZ-om, sto je po meni pozitivno.
Za ove druge sam siguran da nebi isto postupili.
Nije to nikakav čovjek nego gnjida i izdajnik, a i ti si isti.
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#69789 Re: SDA-All about

Post by kiligonzales »

zlajaBHF wrote: 05/12/2021 12:20
kiligonzales wrote: 04/12/2021 19:53

Mene iskreno tjeras da psujem. Sto se poredis sa RS-om, Srbijom, CG i Makedonijom?

RS je civilizacijsko dno po nacinu nastanka, do onoga ko je predvodi danas, do moralnog posrnuca kojoj je uzor. Srbija je malo bolja, ali aktuelna vlast u Srbiji, za razliku od SDA vlada sa gotovo 7 miliona ljudi izuzimajuci Kosovo, a SDA ne moze ni sa 2 miliona Bosnjaka kako treba. Na pandemiju su odgovorili bolje od nas. Sami Beograd ima stanovnika koliko FBIH sama.

U CG su takodjer imali aferu respiratori. Opet su i Srbija, CG, pa i Makedonija imali prije vakcinu, pa i respiratore nego Novalic, Solak i ostali banditi i opet ti respiratori su bili losi i razlogom da skoncaju pred sudom zbog njih.

Crnogorci su do litija i smjene vlasti odgovarali dobro mjerama u martu 2020 su bili zatvoreni sto se tice korone, iste godine se proglasili korona free, kad su krenule litije i predizborna kampanja usrali su sva dostignuca do tada.
Ako pricamo o ekonomskoj situaciji, skim da nas poredim? Sa Francuskom?

Standard u BiH se samo moze mjeriti sa zemljama bive Jugoslavije, koje nisu dio EU. Mislim da je to realno.
Nemoj zaboraviti da srpska i hrvatska politika cijelo vrijeme nakon rata, rade protiv interesa drzave, a isti su dio vlasti.
I u takvim uslovima, standard u BiH nije losiji nego u komsiluku.

Ne kazem da ne moze bolje, naravno da moze. Samo nemoj da pravis sliku koja je pogresna.


Kako je Srbija odgovlrila na pandemiju ne zna niko. Tamo vlada diktatura, i mediji ne iznose istinu. Ja licno ne vjerujem NISTA sto dolazi od strane njihovih medija.
Ti se poredi sa zemljama regiona. Nama treba politika ugledanja na najbolje i usporedjivanja s njima nebi li se popeli na civilizacijskoj ljestvici vise.

BiH je zemlja koja je najvise pretrpila ratom, sto gubitkom ljudskih zivota, sto odlaskom stanovnistva, sto rusenjem infrastrukture od znacaja, koliko je izgubila podjelama do danas i stranackim monopolom nad zivotom gradjana u miru, saznacemo sa narednim popisom i rastom godina stanovnistvu.

Ni Hrvatska, ni Kosovo nisu stradali toliko, a usporedba sa regionom neumjesna bas radi toga.

Ta cinjenica da neko rovari protiv BiH ne amnestira nas sto nam u FBIH nije bolje i sto imamo bolesti vlasti poput korupcije, nepotizma, monopola, selektivne pravde, kriminala zbog stranaka SDA i HDZ koji najduze vladaju i drugih, koji su ih s vremena na vrijeme mjenjali.

Standard u BiH nije mnogo razlicit, u odnosu na region, ali kolicina nepravde u drustvu je daleko veca.

Ne brini se i u FBIH vlada diktatura koju malo razbijaju Al Jazeera i N1. Svi mediji su gotovo pod kontrolom SDA i HDZ. Citaj faktor, stav, sb i vidjeces u BiH nikad nije bilo bolje, a parametri vladanja su im gori nego SDPovi od 2010 do 2014 i to u dva mandata.
User avatar
tovarish
Posts: 3501
Joined: 26/05/2008 23:57

#69790 Re: SDA-All about

Post by tovarish »

skafiskafsnjak wrote: 05/12/2021 11:16 Svi su krivi, samo nije SDA :lol: :lol: :lol: :lol:
Kakav mentalni sklop covjece :skoljka:
Bolje reći da nije bolest sve što boli, tj. u ovom slučaju je šizofrenija u pitanju.
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#69791 Re: SDA-All about

Post by kiligonzales »

zlajaBHF wrote: 05/12/2021 13:24
kiligonzales wrote: 05/12/2021 13:16

Najiskrenije ni u Bakira nemam povjerenje. Konakovica ne volim.
Mislim da je najgori moguci scenario da Konakovic, Kojovic i Radoncic budu za preogarackim stolom. Mislim da bi nam tu bio kraj.


Sto se Bakira tice, pa covjek ako nista zeli da SDP bude dio pregovora. Zeli da saradjuje i ocigledno je da ne zeli da stvari sam rjesava sa HDZ-om, sto je po meni pozitivno.
Za ove druge sam siguran da nebi isto postupili.
Najgori scenarij je sto su Bakir i Covic uopste za istim pregovarackim stolom sa Evropljanima. Obojici vlast bitnija od naroda. :D

Kojovic kojeg prozivaju za izdajnika vise je principa u politici pokazao sa Nasom Strankom kao malom strankom, nego svi oni vodeci daleko vece.
Svi znaju da sa njim nijedan dogovor nije lagan. Sad kusaju blagodati vladanja u jednom kantonu jer su razbili SDA, SBB i DF i njihov skup oko sehare, ali se krive kao izdajnici drzave jer su njima udarili na sahan. Navikla dzubrad da pustaju korijen na vlasti i harce budzet ko babovinu.

Ideja BH. bloka i nedogovaranja sa nacionalistickim strankama je potekla od Nase Stranke.

SDA treba poci na jednu pauzu od vlasti jer za ovih 8 godina nije dala nikakve rezultate.
Sto se tice njene politike iz proslosti do danas, svi njeni kompromisi su najvise kostali narod i drzavu, a najmanje njene politicare.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#69792 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

kiligonzales wrote: 05/12/2021 13:44
Ti se poredi sa zemljama regiona. Nama treba politika ugledanja na najbolje i usporedjivanja s njima nebi li se popeli na civilizacijskoj ljestvici vise.

BiH je zemlja koja je najvise pretrpila ratom, sto gubitkom ljudskih zivota, sto odlaskom stanovnistva, sto rusenjem infrastrukture od znacaja, koliko je izgubila podjelama do danas i stranackim monopolom nad zivotom gradjana u miru, saznacemo sa narednim popisom i rastom godina stanovnistvu.

Ni Hrvatska, ni Kosovo nisu stradali toliko, a usporedba sa regionom neumjesna bas radi toga.

Ta cinjenica da neko rovari protiv BiH ne amnestira nas sto nam u FBIH nije bolje i sto imamo bolesti vlasti poput korupcije, nepotizma, monopola, selektivne pravde, kriminala zbog stranaka SDA i HDZ koji najduze vladaju i drugih, koji su ih s vremena na vrijeme mjenjali.

Standard u BiH nije mnogo razlicit, u odnosu na region, ali kolicina nepravde u drustvu je daleko veca.

Ne brini se i u FBIH vlada diktatura koju malo razbijaju Al Jazeera i N1. Svi mediji su gotovo pod kontrolom SDA i HDZ. Citaj faktor, stav, sb i vidjeces u BiH nikad nije bilo bolje, a parametri vladanja su im gori nego SDPovi od 2010 do 2014 i to u dva mandata.
Po tebi se u ekonomskom smislu ne trebamo mjeriti sa zemljama iz regiona, nego zemljama EU. Pa ti nisi realan.

Mislis da cemo biti na nivou EU ako nas budu vodili Konakovic i Kojovic :-)

Ne slazemo se!

Ovaj tvoj post pokazuje sav manjak realnosti kada antiSDA pokret iznese svoju politiku na stol.


Osim toga, reci da su svi mediji pod kontrolom SDA je stvarno preseravanje.
zlajaBHF
Posts: 2874
Joined: 31/03/2005 23:51
Location: Dijaspora

#69793 Re: SDA-All about

Post by zlajaBHF »

Nebozemlja wrote: 05/12/2021 13:37
zlajaBHF wrote: 05/12/2021 13:24

Mislim da je najgori moguci scenario da Konakovic, Kojovic i Radoncic budu za preogarackim stolom. Mislim da bi nam tu bio kraj.


Sto se Bakira tice, pa covjek ako nista zeli da SDP bude dio pregovora. Zeli da saradjuje i ocigledno je da ne zeli da stvari sam rjesava sa HDZ-om, sto je po meni pozitivno.
Za ove druge sam siguran da nebi isto postupili.
Nije to nikakav čovjek nego gnjida i izdajnik, a i ti si isti.
Hvala :thumbup:
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#69794 Re: SDA-All about

Post by kiligonzales »

zlajaBHF wrote: 04/12/2021 15:38
tramvajtrojka wrote: 04/12/2021 13:55

hajde navedi mi sta je to sda za drzavu i federaciju dobro uradila haj molim te navedi ev ja cu ti pet kao od sale sta su usrali

-unistili reviziju presude protiv Srbije
- dali kontrolu u domu narodu srbima i hrvatima
- unistili elektroenergetski sistem zbog negradnje vranduka i te tuzla
- otjerali tj "zaposlili" iz federacije preko 200000 ljudi
- povecanje cijena od energenata do hrane a plate stagniraju
- negradnja autoputa
- nazadak zemlje na putu ka EU
-nazadak zemlje na putu ka NATO-u
-nenabavka vakcina na vrijeme gdje nas je Fadil pravio budalama govoreci sta ce vam vakcina
- prevelika smrt u bolnicama u citavoj federaciji zbog pandemije
- afera asim
- afera respiratori gdje se ogolio sistem sda
- sebijino nepostojanje diplome
- unustavanje preduzeca i stalni strajkovi radnika

et ti barem navedi sest pozitivnih tacaka da su ostvarene za napredak drzave a da nisu botovske ublehe
Uopste mi nije cilj da branim SDA, nego je poenta da vi niste objektivni, i da predstavljate alternative koje su gore od SDA.

Sta je dobro uradjeno?

- Napredak BiH na clanstvu u NATO-u, iako se tome protive Srbi i Hrvati
- Izvoz iz BiH raste iz godine u godinu, kao i cijela ekonomija
- Broj zaposlenih raste iz godine u godinu, iako postoji trened oslaska iz BiH (Isti trend vrijedi za HR, SRB, CG, MKD)
- Prosjecne plate i penzije rastu. (Usporedi FBiH sa RS)
- Rjesavanje situacije u mnogim drzavnim firmama, u kojima su izbjegnuti stecaji
- Ogroman napredak u namjesnskoj industriji, koja je od strateskog znacaja
- Tokom cijelog perioda ove vlade imali smo gradnju autoputa na vise lokacija, tako da u naredih 2-3 godine dobivamo mnogo novih kilometara. Osigurao se i novac za skoro cijelu trasu.


Znaci, i pored pritisaka iz ZG i BG, preko BL i HDZ-a, i naracno domacih izdajica, BiH nastavlja ice prema naprijed. Ekonomija nastavlja ici u pravom smjeru. Mnoge negativne stvari u nasem drustvu su dio neke vece slike, pa tako isti problemi postoje u cijelom regionu, ali i sire.
I pored svih napada na BiH, nasa ekonomija i standard ne kaskaju za regionom, i drzave sa kojima se realno mozemo usporedjivati, SRB, CG, MKD ne stoje bolje od BiH.
Zamisli kakva bi situacija bila da nema opstrukcija od strane HDZ-a, Dodika, SDS-a i ostalih?

Nasa vlast cini super stvar kada pricamo o otporu ovoj trenutnoj diplomatskoj agresiji, sto je pored ekonomije i najvaznija stvar, i misljenja sam da alternative ovoj vlasti bi uradile mnogo losiji posao.

Znaci Konakovic, Kojovic, Radoncic i slicni nisu sposobniji da unaprijede ekonomiju, niti su sigurnija opcija kada je rijec o suprostavljanju Zagrebu i Beogradu u njihovoj agresiji na BiH.
Namjere i dijela se vrednuju prema kraju.

To sto si ispisao nije uradjeno.

-Nemamo clansku NATOa.
-Izvoz raste, ali i dalje je uvoz veci. Rast ne prati i rast plata i zivota gradjana. Naprotiv svjedocimo odlascima iz BiH.
-Broj zaposlenih raste, dinamika je prespora, sa tom stopom rasta, svi cemo biti u Njemackoj za 10 godina. :D O uslovima rada necemo jer bih ti kao radnik u privatnom sektoru mogao opisati kako funkcioniraju poslodavci u BiH, a i u regionu.
- Ne usporedjuj se sa RS jer oni su civilizacijsko dno.
- S namjenskom saradjivao na jednom projektu. :D Ni izbliza zdrava industrija kako se u medijima predstavlja.
- Imamo i tunel prema Gorazdu kao predizbornu pricu, branu Vranduk i Bujor Ozone kao temelje naseg rasta, gdje su danas? Osigurao se novac, mozda na kontima politicara...

Gledajmo kraj.

Ne idemo u dobrom smjeru jer ce nazalost stanovnika BIH vise biti van BiH nego u njoj, a njeno vezivno tkivo Bosnjaci i ostale patriote iz druga dva naroda sve vise odlaze odavdje jer svojoj djeci ne mogu ponuditi sto mogu politicari i njihovi uhljebi na drzavnim jaslama.

Ti ih idealizujes, nisu za korupciju, kriminal, nepotizam krivi Dodik i Covic u Sarajevu, krive su sarajevske stranke, isto tako ni u Tuzli i Bihacu i bilo gdje drugo gdje se Bosna osjeca malo vise nego u jednoj Lukavici 5 minuta dalje od Sarajeva ili Kiseljaku na sat voznje. Tako nemoj mi te price nasa vlast.

Sda ce uciniti ustupke neprijateljima drzave i MZ koja ih podrzava, to je neminovnost jer im je vlast draza. Svako ko ih nije ucinio se proveo ko bos po trnju, od Alije 1992, Silajdzica 2006, do Lagumdzije 2014.

Veci poslusnici strancima su Bakir i Radoncic. Svi koji su branili tu ideju BiH 100% ili gradjanske BIH danas su eleminirani iz politike i Komsic koji je pristao da ide uz SDA ide u krug eleminiranih nakon ovih izbora.

Od 1991. u BiH se predlaze etnicko rjesenje ustrojstva od strane neprijatelja BiH i MZ, isto tako i danas se daje etnickom prednost nad gradjanskim, sto govori o prirodi ko je spreman kako da izda BiH. ;)

Konakovic, Kojovic su opozicija. SBB je opozicija jer opipavaju kome da se priklone. Inace su bili uz SDA i DF. Radoncic se s toga ne treba ni svrstavati uz njih. Sve stranke trebaju postojati i biti oponent onim najacima, pa makar udruzivanjem, kako jednoumljem nebi izgubili ono sto imamo jer kritike treba da bude i pritisaka da bi se neke stvari pokrenule i uradile bolje.Vlast bez jake opozicije je na korak ka bezvlascu, jedni drugima trebaju biti korektivni faktor.
kiligonzales
Posts: 5436
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#69795 Re: SDA-All about

Post by kiligonzales »

zlajaBHF wrote: 05/12/2021 14:24
kiligonzales wrote: 05/12/2021 13:44
Ti se poredi sa zemljama regiona. Nama treba politika ugledanja na najbolje i usporedjivanja s njima nebi li se popeli na civilizacijskoj ljestvici vise.

BiH je zemlja koja je najvise pretrpila ratom, sto gubitkom ljudskih zivota, sto odlaskom stanovnistva, sto rusenjem infrastrukture od znacaja, koliko je izgubila podjelama do danas i stranackim monopolom nad zivotom gradjana u miru, saznacemo sa narednim popisom i rastom godina stanovnistvu.

Ni Hrvatska, ni Kosovo nisu stradali toliko, a usporedba sa regionom neumjesna bas radi toga.

Ta cinjenica da neko rovari protiv BiH ne amnestira nas sto nam u FBIH nije bolje i sto imamo bolesti vlasti poput korupcije, nepotizma, monopola, selektivne pravde, kriminala zbog stranaka SDA i HDZ koji najduze vladaju i drugih, koji su ih s vremena na vrijeme mjenjali.

Standard u BiH nije mnogo razlicit, u odnosu na region, ali kolicina nepravde u drustvu je daleko veca.

Ne brini se i u FBIH vlada diktatura koju malo razbijaju Al Jazeera i N1. Svi mediji su gotovo pod kontrolom SDA i HDZ. Citaj faktor, stav, sb i vidjeces u BiH nikad nije bilo bolje, a parametri vladanja su im gori nego SDPovi od 2010 do 2014 i to u dva mandata.
Po tebi se u ekonomskom smislu ne trebamo mjeriti sa zemljama iz regiona, nego zemljama EU. Pa ti nisi realan.

Mislis da cemo biti na nivou EU ako nas budu vodili Konakovic i Kojovic :-)

Ne slazemo se!

Ovaj tvoj post pokazuje sav manjak realnosti kada antiSDA pokret iznese svoju politiku na stol.


Osim toga, reci da su svi mediji pod kontrolom SDA je stvarno preseravanje.
Normalno, ako zelimo biti tamo. Ako zelis biti u rangu Zimbabvea poredi se s njima. :D

Itekako sam realan. Hrvatska i Slo su u EU. Zemlje su regiona. Imaju svoje boljke ali daleko bolje su od nas. CG je po pitanju mnogih stvari ispred nas, ali opet ekonomski je tanka. Preovisna u mnogo cemu od drugih jer nema vlastitu industriju. Srbija nije EU, iako ima autokratu na vlasti, taj isti pravi rezultate na vlasti, ako ne barem vise kilometara autoputa nego mi i otvori koju fabriku vise.

Govorim ti uporno da SDA treba poci u opoziciju zbog sebe i zbog svih nas jer nema napretka nama ukoliko ona ovako losa vodi, a imamo opoziciju koja je ne moze smjeniti. Jos jedan ovakav njen ciklus vladanja bi nas tek stukao u svakom smislu.

Zdravije je bilo i daleko bolje kad su se svake 4 godine mjenjali ciklusi SDA i SDP na vlasti nego ovo danas.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#69796 Re: SDA-All about

Post by Bloo »

Nebozemlja wrote: 05/12/2021 13:37
zlajaBHF wrote: 05/12/2021 13:24

Mislim da je najgori moguci scenario da Konakovic, Kojovic i Radoncic budu za preogarackim stolom. Mislim da bi nam tu bio kraj.


Sto se Bakira tice, pa covjek ako nista zeli da SDP bude dio pregovora. Zeli da saradjuje i ocigledno je da ne zeli da stvari sam rjesava sa HDZ-om, sto je po meni pozitivno.
Za ove druge sam siguran da nebi isto postupili.
Nije to nikakav čovjek nego gnjida i izdajnik, a i ti si isti.
2 sedmice
Vrijedanje
User avatar
Login77777
Posts: 8549
Joined: 18/05/2021 09:11

#69797 Re: SDA-All about

Post by Login77777 »

zlOja novi hOnk pOldum… :izet:
:lol:
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#69798 Re: SDA-All about

Post by Johnny_x »

zlajaBHF wrote: 05/12/2021 12:29
kiligonzales wrote: 05/12/2021 11:55

Ne znam koliko je forumasa imalo problema zbog pisaraija na ovoj temi privatno, ja jesam jer sam protivnik SDA. Nisam politicki aktivan, ne zivim od politike, jebem se cijeli zivot sa privatnicima, na kraju kada mi je dosadila don kihotska borba u raji, svome gradu i BiH jednostavno sam se spustio na jug do prve nam komsijke drzave. Znam koji me forumas i cinkao, kome i kako. Sada je u NIP. Drugi u SBIH, a bili su u SDA.

Sa tobom se slazem. Narod nije jednako politika.
U drzavi je najaca stranka neglasaca.

Ne branim SDA, sto bih realno? Branim BiH i narod jer mi ne zasuzujemo da zivimo ucjenjeni od strane velikosrpske i velikohrvatske politike nigdje, pa ni u BiH, ali tako ni od lose politike bilo koje probosanske stranke, pa ni SDA. Oni nas prakticcno na pragu nasih domova ucjenjuju svime cime mogu i pored svega sto su ovoj zemlji uradili i njenim narodima.

Pobornik sam toga da sve sto je lose treba da se kazni, pa i SDA. Ona je trebala kaznjena poslje perioda 2014-2018, ali sukob Lagumdzija vs Komsic je ubio opoziciju olicenu u SDP jer to je bila druga najaca stranka probosanskih stranaka.

SDP stranka za koju sam glasao, dopustila je uticaj SDA stranke na sebe, a njihovo medjustranacko neslaganje nakon perioda vlasti 2010 - 2014 pokazalo je nezrelost te opcije da se unutar stranacki dotjera i odrzi vlast uspjesno cineci dobre stvari, naprotiv ponasali su se tako kao da su jedva cekali da sjasu i pokupe svako sebi dio nekog kolaca.

SDA kako god funkcionise i pored hiljade odlazaka iz stranke i traje zahvaljujuci hipoteci koju je ostavio Alija Izetbegovic, ali zahvaljujuci jos i sprezi SDA i IZ. To nije nikakva tajna.
Samo mi nesto odgovori.

Da li bi se ti osjecao sigurno da je sad na vlasti Konakovic i da on pregovara sa Dodikom, Covicem i strancima u ime probosanske strane?
Mozes li nam reci kad je zadnji put bio Bosnjak ministar pravde BiH ili ministar finansija BiH?
Ko je omogucio Dodiku i Covicu da imaju umjesto 3 delegata imaju 4 delegata u Domu Naroda BiH?
Je li Bakir Izetbegovic u Domu Naroda glasao za Nedeljka Stankovica, vlasnika neakreditovanog univeziteta, u agenciju za akreditovanje visokoskolskih ustanova?

Ono sto vi SDA-ovci nikad necete shvatiti da se izjave clanova SDA u medijima mnogo razlikuju od odluka koje donesu u parlamentu, vladi i sl.
Je li nas Novalic uvjeravao da ce pare od Krilinskog duga iskoristit za izgradnju brze ceste Lasva-Nevic polje, znaci pare imas, projektnu dokumentaciju, samo trebas tender napraviti i krenuti sa poslom i na kraju niti ceste, niti para.
Postoje ljudi u ovoj zemlji koji razmisljaju svojom glavom i koji ne vole kad im vrijedja inteligenciju. Takodjer zivimo u doba interneta kada su nam informacije vrlo lahko dostupne i gdje se odluke iz parlamenta i vlade mogu vrlo lahko procitati i provjeriti.
Najvecu prevaru koju je SDA uspjela podvaliti Bosnjacima je ta da su oni probosanska stranka, oni to sigurno nisu i ne treba ih svrstavati tamo. Probosanski znaci raditi u korist naroda koji zive tu, da svaki dan pokusajes poboljsati standard tog naroda. Probosanski znaci da radis u korist ove zemlje, tj. da ostavimo ovu zemlju nasoj djeci ugodnom mjestu za ziviti, bez zagadjenja, uredjena korita rijeka, manje smeca u prirodi i sl.
Eh sad nama Novalic zeli uvesti nove namete, radi li se tu u korist naroda ili u korist porezne uprave?
Selmo Cikotic izjavi da je deportacija migranata "sexy" rjesenje iako zakoni BiH jasno kazu da svako ko je ilegalno na teritoriji BiH mora biti deportovan.
Kada kupujes medicinsku opremu od poljoprivredne zadruge, ima li tu sta probosansko?
Kada respiratore koji nisu za intezivnu njegu koristis na intezivnoj njezi(snimci Hayat Tv-a, jasno pokazali).
Edhem Bicakcic, onaj sto je sa Draganom Covicem dobio 5 godina zatvora, ali eto u zalbenom postupku nekako nestao orginalni dokument i on je sad nevin covjek, odlucuje ko ce praviti mini hidro centrale i on je taj koji daje dozvole za unistavanje rijeka, je li to probosansko
Kada Asim Sarajlic je optuzen za zaposljavanje u Elektroprivredi BiH, pa ga ti idalje imenujes u drzavni dom naroda, je li to probosansko?
Razlika izmedju SDA HDZ i SNSD je samo u izjavama u medijima, njihove odluke u parlamentima i vladama se ne razlikuje. Dodik ce vam doci i reci BiH je nemoguca drzava i treba se razici, a SDA ce vam reci, mi se borimo za BiH i njene gradjane da bolje zive i sl, ali SDA i SNSD ce glasati isto za zakon o akcizama. SDA botine bi trebale poceti zvanicne odluke i glasanja u institucijama, a ne izjave u medijima
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#69799 Re: SDA-All about

Post by putokaz1 »

Pričaju Bošnjak i Srbin
B: Vaša Opozicija je gora od vlasti
S:I Vaša je još gora
B:Što bolan
S:Naša Opozicija je stvorila Republiku Srpsku a Vaša...
User avatar
dembele
Posts: 2723
Joined: 19/06/2014 09:15

#69800 Re: SDA-All about

Post by dembele »

putokaz1 wrote: 05/12/2021 18:22 Pričaju Bošnjak i Srbin
B: Vaša Opozicija je gora od vlasti
S:I Vaša je još gora
B:Što bolan
S:Naša Opozicija je stvorila Republiku Srpsku a Vaša...
B: Šta bolan vaša opozicija? Pojma ti nemaš! RS je stvorila naša pozcijia-SDA!
S: A meni su rekli...
Post Reply