SDA-All about

User avatar
Haris.ba
Posts: 24399
Joined: 08/09/2005 20:08

#79826 Re: SDA-All about

Post by Haris.ba »

emigrazione wrote: 04/10/2022 07:54 Ne možeš mjesecima urlati kako je ViK vakav nakav, kako ćeš ti sve da središ da bude ko pišta i onda dovedeš opskurnog Salića sa kupljenom diplomom nekog seoskog fakulteta koji nema pojma šta je H2O, to je ono što SDA drži u životu, kakvi ezani i selami
Sasvim moguce. Ali, zasto onda Sda? Oni ce imenovati Hanjalica ili Hadzica? Zasto ne nekog treceg kad su i jedni i drugi "sposobni"?

Dolazi ti neslano jelo od dva kuhara, svako normalan bi trazio treceg. Znaci, nije do sustine radi li se i kako se radi.
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#79827 Re: SDA-All about

Post by mirza_15 »

emigrazione wrote: 04/10/2022 07:54
mirza_15 wrote: 03/10/2022 23:36 Ma u 90% slučajeva se za SDA glasa zbog tzv. identitetskih pitanja što je meni fascinantno. Ne postoji ta stvar koju ti možeš tim ljudima isporučiti da bi oni promijenili mišljenje i glasali za nekog drugog. Oni identifikuju SDA sa vjerom, patriotizmom, državom i uvijek ih kupe na te teme i na strah od promjena jer će doći izdajnici koji će im zabraniti ezan i selam, a vjeronauku ukinuti u školi. Malo toga kod njih ima veze sa potrebama. A veliki je problem kada glasaš zbog toga jer onda taj za kojeg si glasao ne mora da radi niti da se trudi. Glasačeš za njega ponovo. Vidjeli smo kako to izgleda u praksi, a ako zbog blizine i povezanosti ne možeš da shvatiš ovo što pišem pogledaj sa strane RS i Dodika koji je primjer toga na n-tu. Pokrade ih lik, žive katastrofalno, ali opet glasaju za njega. Nije SDA taj level, ali jeste isti modus ponašanja. Ovakvo ponašanje glasača je, po meni, definicija gluposti (nije ova konstatacija plod frustracije nego zaista tako mislim) i vodi nas u stagnaciju i nazadak, a ne napredak. Ne kažnjavati na izborima za greške i ne pozivati na odgovornost, nego glasati za našeg, jer su te ubijedili da će u suprotnom da nam ukinu sve što ima veze sa vjerom, je put u sigurnu propast, a osoba koja tako glasa je po definiciji, u najmanju ruku naivna, a prije glupa.
Ne možeš mjesecima urlati kako je ViK vakav nakav, kako ćeš ti sve da središ da bude ko pišta i onda dovedeš opskurnog Salića sa kupljenom diplomom nekog seoskog fakulteta koji nema pojma šta je H2O, to je ono što SDA drži u životu, kakvi ezani i selami
Taj ViK je sa tim Salićem napravio 10 miliona KM bolji rezultati. Smanjili rashode i povećali prihode iako im je rasla cijena el.energije i plate radnicima. Mislim da zbog rezultata tom Saliću i rukovodstvu ViK treba skinuti kapu. Kako god, ovo što si ti napisao nema veze sa poentom mog komentara. Hebe se prosjećnog glasača SDA za rezultate. On glasa za svoje jer se identifikuje s njima.
User avatar
drug_profi
Posts: 50216
Joined: 16/07/2012 16:00

#79828 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

nekih 50% građana koji su izasli glasa iskljucivo navijacki, potpuno nekriticki.
Ostatak nesto kao i bira.
mirza_15
Posts: 10598
Joined: 19/01/2015 09:26

#79829 Re: SDA-All about

Post by mirza_15 »

drug_profi wrote: 04/10/2022 09:21 nekih 50% građana koji su izasli glasa iskljucivo navijacki, potpuno nekriticki.
Ostatak nesto kao i bira.
Što u konačnici vodi stagnaciji i propadanju jer izabrani ne odgovaraju za rezultate svojim biračima. Oni samo moraju da identitetski budu po mjeri svojih birača ili da se barem pretvaraju da jesu. Samo to je i lakši put do fotelje. Sve drugo je mukotrpan rad kako na napretku u svim resorima tako i na edukaciji birača.
User avatar
Truba
Posts: 81197
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#79830 Re: SDA-All about

Post by Truba »

jučer se žena na otoci dere
evo vidite stali radovi prošli izbori
sda brani državu :D

lik je pita koju državu gdje

ušuti žena

a 100 metara niže radnici rade na okretaljci

i koga ba da educiraš???

educiraj sebe i mene da zarađujemo lovu :D mani se šuplje
Nisamsdaali
Posts: 526
Joined: 03/10/2022 20:38

#79831 Re: SDA-All about

Post by Nisamsdaali »

Image

Bože daj mi snage
Tesna
Posts: 19
Joined: 28/06/2022 20:36

#79832 Re: SDA-All about

Post by Tesna »

Nisamsdaali wrote: 04/10/2022 10:22 Image

Bože daj mi snage
To je taj mentalitet u naroda.

Zatucano, primitivno, nepismeno i rodiJo se u sda.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 10479
Joined: 27/04/2021 22:52

#79833 Re: SDA-All about

Post by tramvajtrojka »

Tesna wrote: 04/10/2022 10:23
Nisamsdaali wrote: 04/10/2022 10:22 Image

Bože daj mi snage
To je taj mentalitet u naroda.

Zatucano, primitivno, nepismeno i rodiJo se u sda.
najjace ovakvi najvise ne placaju racune , zakidaju drzavu na svakom koraku , zakititi i podmititi nekoga je dobar dan kod njih, daj bilo sta samo da je nelegalno, i onda se pitas jesmo li mi debili sto postujemo sve i pokusavamo napraviti bolje društvo il da hvatamo krivine kud svi turci tu i mali mujo
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#79834 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

kakav narod takva i vlast.....i obrnuto
Tesna
Posts: 19
Joined: 28/06/2022 20:36

#79835 Re: SDA-All about

Post by Tesna »

Roccohljup wrote: 04/10/2022 10:30 kakav narod takva i vlast.....i obrnuto
Vlast je i dobra narod je zlo, seljadija i ciganija sve odreda.
User avatar
emigrazione
Posts: 7369
Joined: 01/09/2010 13:40

#79836 Re: SDA-All about

Post by emigrazione »

mirza_15 wrote: 04/10/2022 08:21
emigrazione wrote: 04/10/2022 07:54
Ne možeš mjesecima urlati kako je ViK vakav nakav, kako ćeš ti sve da središ da bude ko pišta i onda dovedeš opskurnog Salića sa kupljenom diplomom nekog seoskog fakulteta koji nema pojma šta je H2O, to je ono što SDA drži u životu, kakvi ezani i selami
Taj ViK je sa tim Salićem napravio 10 miliona KM bolji rezultati. Smanjili rashode i povećali prihode iako im je rasla cijena el.energije i plate radnicima. Mislim da zbog rezultata tom Saliću i rukovodstvu ViK treba skinuti kapu. Kako god, ovo što si ti napisao nema veze sa poentom mog komentara. Hebe se prosjećnog glasača SDA za rezultate. On glasa za svoje jer se identifikuje s njima.
E jebiga sad, pa i Sebija je smanjila dugove klinickog centra ako su dugovi osnovni parametar
User avatar
Truba
Posts: 81197
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#79837 Re: SDA-All about

Post by Truba »

Nisamsdaali wrote: 04/10/2022 10:22 Image

Bože daj mi snage
ne znam što ovo stavljaš

koji je smisao :?

50% pučanstva danas se ne sjeća rata jer nije imalo ni 5 godina tada
dokle opsade
Johnny_x
Posts: 1357
Joined: 23/10/2010 16:21

#79838 Re: SDA-All about

Post by Johnny_x »

mirza_15 wrote: 03/10/2022 23:36 Ma u 90% slučajeva se za SDA glasa zbog tzv. identitetskih pitanja što je meni fascinantno. Ne postoji ta stvar koju ti možeš tim ljudima isporučiti da bi oni promijenili mišljenje i glasali za nekog drugog. Oni identifikuju SDA sa vjerom, patriotizmom, državom i uvijek ih kupe na te teme i na strah od promjena jer će doći izdajnici koji će im zabraniti ezan i selam, a vjeronauku ukinuti u školi. Malo toga kod njih ima veze sa potrebama. A veliki je problem kada glasaš zbog toga jer onda taj za kojeg si glasao ne mora da radi niti da se trudi. Glasačeš za njega ponovo. Vidjeli smo kako to izgleda u praksi, a ako zbog blizine i povezanosti ne možeš da shvatiš ovo što pišem pogledaj sa strane RS i Dodika koji je primjer toga na n-tu. Pokrade ih lik, žive katastrofalno, ali opet glasaju za njega. Nije SDA taj level, ali jeste isti modus ponašanja. Ovakvo ponašanje glasača je, po meni, definicija gluposti (nije ova konstatacija plod frustracije nego zaista tako mislim) i vodi nas u stagnaciju i nazadak, a ne napredak. Ne kažnjavati na izborima za greške i ne pozivati na odgovornost, nego glasati za našeg, jer su te ubijedili da će u suprotnom da nam ukinu sve što ima veze sa vjerom, je put u sigurnu propast, a osoba koja tako glasa je po definiciji, u najmanju ruku naivna, a prije glupa.
Tu je najveca greska trojke, pa i u opozicije u RS. Ne mozes vise nikad srbovat od Dodika, ne mozes biti veci Bosnjak od SDA Bosnjaka. Trojka je pokusala sa tim konceptom, mi smo Bosnjaci, vjernici, borci armije i sl. Ta borba je unaprijed izgubljena i nikad neces pobijediti sda u tome. Zbog toga nam i pola stanovnistva i ne izadje na izbore, jer neutralan posmatrac i moze doci do zakljucka "Svi su isti". Svima je nama nacionalizma preko glave i niko nije bazirao svoj izborni program na tome. Izbaci nacionalizam skroz iz kampanjw i nemoj ga ni spominjati, uzmi neku drugu temu i privuci tako glasove.
Da je trojka povela kampanju baziranu na ekonomiji, sa planom razvoja, konkretan program, a ne blacenja sta je sda uradila,svadjanje sa botovima, dokazivanje koliki si musliman i sl ne bi ovako popusili izbore. Jer treba biti realan, sda pored svih afera i dalje ima skori isti broj parlamentaraca moze se nazvati porazom opozicije.
Dokle god opoziciji ne bude glavna tema samo ekonomija oni nikad nece privuci neglasace, a kamoli sda glasce uvjerit da promjene glas.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2803
Joined: 14/01/2019 04:56

#79839 Re: SDA-All about

Post by Porodice Foht »

"Što se mene tiče on je bio dobar premijer (Novalic), on je dobar posao uradio, ostvario dobre rezultate a mi odlučujemo o tome, ne odlučuje State department", izjavio je Izetbegović. :run:

E, budalo jedna. Bitno je da se on pita o federalnom premijeru, a koliko sutra ce otrcati americkom ambasadoru kad Laktashenko zapjeni o nezavisnoj Mrskoj i reci - ne dajte nas!
User avatar
Logovan
Posts: 94166
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#79840 Re: SDA-All about

Post by Logovan »

Kad se uvedu sankcije onima u rs-u, onda pozdravlja takve odluke, sve super. Čim se udari na njegovu stranku, onda on to ne razumije, nije to trebalo tako, nije on tako mislio, on je dobar i tako to. Kod zelenih sve pošteni ljudi, sve fini od prvog do zadnjeg.
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#79841 Re: SDA-All about

Post by pici »

Image

“Prvi put u historiji zemlje političar s prezimenom Izetbegović izgubio je izbore. Umjereni i proreformski kandidati pobijedili su na izborima za hrvatskog i bošnjačkog člana u Predsjedničkom vijeću, dok je nacionalistička i proruska kandidatkinja Željka Cvijanović pobijedila na izborima za srpskog člana”, objavio je Serbestiyet, turski medij.
:mrgreen:
sumirprimus
Posts: 80769
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#79842 Re: SDA-All about

Post by sumirprimus »

Porodice Foht wrote: 04/10/2022 13:59 "Što se mene tiče on je bio dobar premijer (Novalic), on je dobar posao uradio, ostvario dobre rezultate a mi odlučujemo o tome, ne odlučuje State department", izjavio je Izetbegović. :run:

E, budalo jedna. Bitno je da se on pita o federalnom premijeru, a koliko sutra ce otrcati americkom ambasadoru kad Laktashenko zapjeni o nezavisnoj Mrskoj i reci - ne dajte nas!
opa direktno kontra amera.. fino fino. samo naprijed bakee hehehe :chmoljava:
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#79843 Re: SDA-All about

Post by pici »

Mislio se kurvat sa sultanom i kepecom a vamo anglosasima glumit dobrog mumina bosnjaka.E nemre.
User avatar
mk ultra
Posts: 19239
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#79844 Re: SDA-All about

Post by mk ultra »

Porodice Foht wrote: 04/10/2022 13:59 a koliko sutra ce otrcati americkom ambasadoru kad Laktashenko zapjeni o nezavisnoj Mrskoj i reci - ne dajte nas!
ne znam da li si primijetio u zadnjih x godina
koji je to političar iz eSdEhA putovao po bijelom (zapadnom) svijetu
ili su se držali tadžikistana, pakistana, Kadirova, emirata, i turske

ovo je domet bošljačke politike
https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... adi/432615
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#79845 Re: SDA-All about

Post by NediM17 »

Je li mu i kiki sad postao njemacki turista?
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2803
Joined: 14/01/2019 04:56

#79846 Re: SDA-All about

Post by Porodice Foht »

mk ultra wrote: 04/10/2022 14:33
Porodice Foht wrote: 04/10/2022 13:59 a koliko sutra ce otrcati americkom ambasadoru kad Laktashenko zapjeni o nezavisnoj Mrskoj i reci - ne dajte nas!
ne znam da li si primijetio u zadnjih x godina
koji je to političar iz eSdEhA putovao po bijelom (zapadnom) svijetu
ili su se držali tadžikistana, pakistana, Kadirova, emirata, i turske

ovo je domet bošljačke politike
https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... adi/432615
Ma bio je Fikus Dzafer u Holandiji i jos negdje na najvisem nivou primljen i to je meni baska, ali ovo je toliko budalast nastup. Svi mogu biti kaznjeni i tad je SAD "dokazani prijatelj", ali kad je SDA, e to je greska, neupucenost i slicno. Odvratno.
User avatar
sehohari
Posts: 7976
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#79847 Re: SDA-All about

Post by sehohari »

User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#79848 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Mehmedović za "Avaz" o porazu Izetbegovića: Treba pročitati poruke građana
opaaaaaaaa nije Bonaparti dugo trebalooooooo :D

spremite kokica :lol:
User avatar
Maharadza
Posts: 16700
Joined: 30/01/2013 15:13

#79849 Re: SDA-All about

Post by Maharadza »

Stići će ih kletve hiljada i hiljada iseljenika koji su trbuhom za kruhom napustili svoju zemlju... O SEBI SE ZABAVILI MUNAFICI, SVI ODREDA, SAD SE MEĐUSOBNO UNIŠTITE BANDO KRIMINALNA I NEMORALNA! :skoljka:
User avatar
drug_profi
Posts: 50216
Joined: 16/07/2012 16:00

#79850 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Jos kad bi vas HDZ odhebo... :lol:
Ali nece, znaju i oni ko im je do sad davao sve sto traze u zamjenu za jednu fotelju direktora.
Post Reply