SDA-All about

User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#70101 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

Idemedosumom wrote: 09/12/2021 11:49 Na proslim izborima se vrlo malo znalo o Hadzikadiji, dobacio je do 30k glasova, cini mi se?
Barem solidan dio naroda ga je prokuzio. Mislim i nadam se, da ovog puta nece uspjeti ni polovicu te brojke otkinuti. :bih:
Ja mislim da hoce i to možda čak i više. ne znam jeste li primjetili, ali najavljena je i kandidatura Jusufa Afrifovića za RS a on ima veliku podršku povratnika ali i dijaspore, a podržava ga i većina u toj pro-bosanskoj koaliciji u RS. Profa će sigurno hajrovati na glasovima SBB, DF, a trojka sama sebi u stomak skače što ne predstavi svog kandidata. Očigledno nema dogovora jer Dino forsira Zvizdića što je neprihvatljivo sa ljevičare, SDPu je bolje da ako neće Bećirović ne kandiduju nekog drugog (pogotovo ne Nikšića), NS bezidejna. Ja se ne bih nimalo iznenadio da zbog ovih previranja punkne trojka a da SDP i NS u nedostatku svojih kvalitetnih kandidata podrže Hadžikadića.
b_i_s
Posts: 215
Joined: 03/07/2019 09:32

#70102 Re: SDA-All about

Post by b_i_s »

Roccohljup wrote: 09/12/2021 11:40
pici wrote: 09/12/2021 11:30

evega privjesak sdO krenuo u kampanju...
po čemi je privjesak? ne kontam? :roll:
Možeš li se sjetiti ko je još ovako, znatno prije svih ostalih, istakao svoju kandidaturu za člana Predsjedništva?

Lik kojem podršku daje Adis Arapović najmanje što zaslužuje je epitet privjeska SDA.
A da ne govorim o tome kako je u stranku primio sve i svašta, pa "mu" se desio slučaj Željka Majstorovića.
A bilo je toga još i kroz opštinska vijeća.

Sve u svemu, jako jako sumnjiv lik.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#70103 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

b_i_s wrote: 09/12/2021 11:59
Roccohljup wrote: 09/12/2021 11:40

po čemi je privjesak? ne kontam? :roll:
Možeš li se sjetiti ko je još ovako, znatno prije svih ostalih, istakao svoju kandidaturu za člana Predsjedništva?

Lik kojem podršku daje Adis Arapović najmanje što zaslužuje je epitet privjeska SDA.
A da ne govorim o tome kako je u stranku primio sve i svašta, pa "mu" se desio slučaj Željka Majstorovića.
A bilo je toga još i kroz opštinska vijeća.

Sve u svemu, jako jako sumnjiv lik.
Alternativa?
b_i_s
Posts: 215
Joined: 03/07/2019 09:32

#70104 Re: SDA-All about

Post by b_i_s »

Roccohljup wrote: 09/12/2021 12:02
Alternativa?
Svima nam je siva, siva perspektiva :mrgreen:

Lično, čekam da vidim šta će biti sa Trojkom...ne mislim da će Denis Zvizdić biti kandidat, a ne očekujem ni Bećirovića ili Nikšića.
Potajno se nadam da će izvući neko zaboravljeno ime.
Ukoliko to ne urade, onda hladno glasati za Bakira, pa kud koji mili moji.
User avatar
pici
Posts: 43560
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#70105 Re: SDA-All about

Post by pici »

Roccohljup wrote: 09/12/2021 11:40
pici wrote: 09/12/2021 11:30

evega privjesak sdO krenuo u kampanju...
po čemi je privjesak? ne kontam? :roll:
SARAJEVO
Predstavljena Koalicija "Država": Odgovor na Vučićev "srpski svet" i Milanovićevu jalijašku priču
ovo ko proguta taj je il klasicni idiot il sdO privjesak... odgovor... razbijanje trojke i uzimanje glOsova kolko se moze da bi sdO i bOkir bili u mogucnosti da prodju na izborima... kakv srBski svet i banska dvorska luda... nije vise upitanju preuzimanja republike sarajevo vec da se ne prosiri na ostale kantone... sdO sad trenutno nema niti jedan veci urbani centar... alarm upaljen... privjesci se novi angaziraju a stari DF i SBB ispuhali...Hjasnije sad...
User avatar
Arachnoidea
Posts: 713
Joined: 30/11/2019 00:22

#70106 Re: SDA-All about

Post by Arachnoidea »

I pticama na grani je jasno da on sam bez široke podrške kompletne opozicije ne može biti izabran i nemoguće je da čovjek tog stepena obrazovanja i intelekta ne može da spoji dva i dva. Dok god su tu Bakir, Komšić i kandidat trojke on samo otkida glasove opoziciji i gura kandidata SDA u predsjedništvo.

Hoće da se bavi politikom na najvišem nivou a više puta se pokazalo da nema kontrolu ni u lokalnim ograncima svoje stranke, ljudi glasaju kako im je volja, ulaze, izlaze, uopšte ne želi da sluša realne probleme s terena nego se drži samo neke svoje egoistične vizije.

Koliko je samo puta organizovao nekakve "proteste" koji nisu imali nikakav jasan cilj ni zahtjev nego eto da se vidi da smo tu, ne damo državu itd itd :-) :-)
User avatar
pici
Posts: 43560
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#70107 Re: SDA-All about

Post by pici »

b_i_s wrote: 09/12/2021 12:05
Roccohljup wrote: 09/12/2021 12:02
Alternativa?
Svima nam je siva, siva perspektiva :mrgreen:

Lično, čekam da vidim šta će biti sa Trojkom...ne mislim da će Denis Zvizdić biti kandidat, a ne očekujem ni Bećirovića ili Nikšića.
Potajno se nadam da će izvući neko zaboravljeno ime.
Ukoliko to ne urade, onda hladno glasati za Bakira, pa kud koji mili moji.


za OVO ko glOsa, taj je klasicni idiot...
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#70108 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

pici wrote: 09/12/2021 12:09
Roccohljup wrote: 09/12/2021 11:40

po čemi je privjesak? ne kontam? :roll:
SARAJEVO
Predstavljena Koalicija "Država": Odgovor na Vučićev "srpski svet" i Milanovićevu jalijašku priču
ovo ko proguta taj je il klasicni idiot il sdO privjesak... odgovor... razbijanje trojke i uzimanje glOsova kolko se moze da bi sdO i bOkir bili u mogucnosti da prodju na izborima... kakv srBski svet i banska dvorska luda... nije vise upitanju preuzimanja republike sarajevo vec da se ne prosiri na ostale kantone... sdO sad trenutno nema niti jedan veci urbani centar... alarm upaljen... privjesci se novi angaziraju a stari DF i SBB ispuhali...Hjasnije sad...
uz svo dužno poštovanje, ne bih se složio. Trojka je očigledno na aparatima i daj bože da se uspiju dogovoriti oko svojeg kandidata.
User avatar
pici
Posts: 43560
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#70109 Re: SDA-All about

Post by pici »

Arachnoidea wrote: 09/12/2021 12:10 I pticama na grani je jasno da on sam bez široke podrške kompletne opozicije ne može biti izabran i nemoguće je da čovjek tog stepena obrazovanja i intelekta ne može da spoji dva i dva. Dok god su tu Bakir, Komšić i kandidat trojke on samo otkida glasove opoziciji i gura kandidata SDA u predsjedništvo.

Hoće da se bavi politikom na najvišem nivou a više puta se pokazalo da nema kontrolu ni u lokalnim ograncima svoje stranke, ljudi glasaju kako im je volja, ulaze, izlaze, uopšte ne želi da sluša realne probleme s terena nego se drži samo neke svoje egoistične vizije.

Koliko je samo puta organizovao nekakve "proteste" koji nisu imali nikakav jasan cilj ni zahtjev nego eto da se vidi da smo tu, ne damo državu itd itd :-) :-)
:thumbup:
DonieBrasco
Posts: 15356
Joined: 31/08/2016 16:09

#70110 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

Ista prica kao Ibrahim Hadžibajrić i te dvije stranke sto se kao uvezale, uz Hadzikadica to su SDA sateliti, a budite uvjerni da DF i SBB nisu zavrsili sa SDA.
User avatar
pici
Posts: 43560
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#70111 Re: SDA-All about

Post by pici »

Roccohljup wrote: 09/12/2021 12:12
pici wrote: 09/12/2021 12:09



ovo ko proguta taj je il klasicni idiot il sdO privjesak... odgovor... razbijanje trojke i uzimanje glOsova kolko se moze da bi sdO i bOkir bili u mogucnosti da prodju na izborima... kakv srBski svet i banska dvorska luda... nije vise upitanju preuzimanja republike sarajevo vec da se ne prosiri na ostale kantone... sdO sad trenutno nema niti jedan veci urbani centar... alarm upaljen... privjesci se novi angaziraju a stari DF i SBB ispuhali...Hjasnije sad...
uz svo dužno poštovanje, ne bih se složio. Trojka je očigledno na aparatima i daj bože da se uspiju dogovoriti oko svojeg kandidata.
sve je bolje od sdO i njiHovijeH trabanata... s bOkirom na Ćelu idemo u sopstvenu propast... lik je istroseni podkapacitarni babin sin i nista vise... izetbeji moraju na smetljiste istorije, 30 godina vladavine... DOSTA!!!
1Dante1
Posts: 1205
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#70112 Re: SDA-All about

Post by 1Dante1 »

Roccohljup wrote: 09/12/2021 11:40
pici wrote: 09/12/2021 11:30

evega privjesak sdO krenuo u kampanju...
po čemi je privjesak? ne kontam? :roll:
Bakir aka bosanski Francis Underwood doveo maksuz covjeka iz Amerike prije 5 godina da mu bude privjesak za ne daj Boze, ukoliko se ostali privjesci raspadnu. Bravo. :D Reko Mirsadu da izmanipulise masu da glasa za njega i otkine glasove opoziciji koja inace ima vrhunske kandidate koje mozes na ranu privit. 50k glupana sto bi inace glasalo za jednu gromadu Bećirovića glasalo za Bakirovu marionetu. Strašno kvalitetan narativ.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#70113 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

b_i_s wrote: 09/12/2021 12:05
Roccohljup wrote: 09/12/2021 12:02
Alternativa?
Svima nam je siva, siva perspektiva :mrgreen:

Lično, čekam da vidim šta će biti sa Trojkom...ne mislim da će Denis Zvizdić biti kandidat, a ne očekujem ni Bećirovića ili Nikšića.
Potajno se nadam da će izvući neko zaboravljeno ime.
Ukoliko to ne urade, onda hladno glasati za Bakira, pa kud koji mili moji.
Teško je naći bilo kakvo ime njima jer su fakat veoma različiti ideološki i jedino što ih povezuje je bilo želja da skinu SDA u KS. Na tom su uspjeli i svaka čast, ali sad se jasno vidi dominacija NIPa u toj koaliciji i to već postaje teret drugim partnerima. Ozbiljno je pitanje da li ta nit može biti dovoljna za uspjeh na općim izborima i izvan KS. Faktički, u drugim kantonima trojka kao takva uopšte ne funkcioniše. Razlog što je zvizdić tek odnedavno ušao (zvanično) u NIP je što su ga htjeli kao nestranačkog kandidata uvući al to je naišlo na žestok otpor u SDP i NS.
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4420
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#70114 Re: SDA-All about

Post by VladaFBiH »

Arachnoidea wrote: 09/12/2021 11:54 Na ublehu kod senada pred izbore ce opet uzeti 30ak hiljada glasova opoziciji, fuj.
neće, osim ako budu jadni kandidati kao prošli put (opozicija je imala izuzetno jadne kandidate a pogotovo NS i SDP)
b_i_s
Posts: 215
Joined: 03/07/2019 09:32

#70115 Re: SDA-All about

Post by b_i_s »

pici wrote: 09/12/2021 12:11
b_i_s wrote: 09/12/2021 12:05

Svima nam je siva, siva perspektiva :mrgreen:

Lično, čekam da vidim šta će biti sa Trojkom...ne mislim da će Denis Zvizdić biti kandidat, a ne očekujem ni Bećirovića ili Nikšića.
Potajno se nadam da će izvući neko zaboravljeno ime.
Ukoliko to ne urade, onda hladno glasati za Bakira, pa kud koji mili moji.


za OVO ko glOsa, taj je klasicni idiot...
Nisi ti mene, izgleda, shvatio...

Ukoliko opozicija u FBiH ne izađe sa kandidatom koji onako na prvu, ne garantuje ubjedljivu pobjedu nad Bakirom, nameće se zaključak da im onda nije ni stalo da pobjede dotičnog. A ako njima ne bude stalo, ko sam ja da im se suprotstavim. Jednostavno, pomognem tu prikrivenu agendu i pakujem kofere lagano.
Roccohljup wrote: 09/12/2021 12:17
b_i_s wrote: 09/12/2021 12:05 Svima nam je siva, siva perspektiva :mrgreen:

Lično, čekam da vidim šta će biti sa Trojkom...ne mislim da će Denis Zvizdić biti kandidat, a ne očekujem ni Bećirovića ili Nikšića.
Potajno se nadam da će izvući neko zaboravljeno ime.
Ukoliko to ne urade, onda hladno glasati za Bakira, pa kud koji mili moji.
Teško je naći bilo kakvo ime njima jer su fakat veoma različiti ideološki i jedino što ih povezuje je bilo želja da skinu SDA u KS. Na tom su uspjeli i svaka čast, ali sad se jasno vidi dominacija NIPa u toj koaliciji i to već postaje teret drugim partnerima. Ozbiljno je pitanje da li ta nit može biti dovoljna za uspjeh na općim izborima i izvan KS. Faktički, u drugim kantonima trojka kao takva uopšte ne funkcioniše. Razlog što je zvizdić tek odnedavno ušao (zvanično) u NIP je što su ga htjeli kao nestranačkog kandidata uvući al to je naišlo na žestok otpor u SDP i NS.
Kad je u pitanju Predsjedništvo, ne treba tu neka velika ideologija...poštuj međunarodne zakone i presude, Ustav BiH, zakone BiH, radi na pomirenju koliko je u domenu ednog člana Predsjedništva, obilazi Zemlju i zemlju uzduž i poprijeko, imenuj kredibilne a ne debilne i vrlo lako se može naći zajednički jezik ukoliko se to želi.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#70116 Re: SDA-All about

Post by Tempo »

1Dante1 wrote: 09/12/2021 11:44 Fakat, covjek je bolja opcija od Dine i ostale opozicione bagre kako god.
Nije on opcija, nego se po zadatku kandiduje da privuce dio glasaca opozicije.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#70117 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

b_i_s wrote: 09/12/2021 12:43
Kad je u pitanju Predsjedništvo, ne treba tu neka velika ideologija...poštuj međunarodne zakone i presude, Ustav BiH, zakone BiH, radi na pomirenju koliko je u domenu ednog člana Predsjedništva, obilazi Zemlju i zemlju uzduž i poprijeko, imenuj kredibilne a ne debilne i vrlo lako se može naći zajednički jezik ukoliko se to želi.
Zato i kontam ako već trojka ne može naći prihvatljivog kandidata između sebe, nek podrže makar Hadžikadića, a na ostalim nivoima svako za sebe svakako. Ili je ipak ego važniji :D :D
b_i_s
Posts: 215
Joined: 03/07/2019 09:32

#70118 Re: SDA-All about

Post by b_i_s »

Roccohljup wrote: 09/12/2021 12:47
Zato i kontam ako već trojka ne može naći prihvatljivog kandidata između sebe, nek podrže makar Hadžikadića, a na ostalim nivoima svako za sebe svakako. Ili je ipak ego važniji :D :D
Hadžikadić nije dobronamjeran lik...a zašto je to tako, mislim da sam obrazložio maloprije.
Patton44
Posts: 2495
Joined: 26/11/2019 19:14

#70119 Re: SDA-All about

Post by Patton44 »

b_i_s wrote: 09/12/2021 12:05
Roccohljup wrote: 09/12/2021 12:02
Alternativa?
Svima nam je siva, siva perspektiva :mrgreen:

Lično, čekam da vidim šta će biti sa Trojkom...ne mislim da će Denis Zvizdić biti kandidat, a ne očekujem ni Bećirovića ili Nikšića.
Potajno se nadam da će izvući neko zaboravljeno ime.
Ukoliko to ne urade, onda hladno glasati za Bakira, pa kud koji mili moji.
Pa nisu se za Bogica B.mogli dogovorit,a kako ce tek za clana pred.
Prvo se moraju dogovorit, iz kog naroda B ili H ce bit predlozeni kandidat,pa tek onda govorit o imenima.
ps
Ako stvarno hoce da imaju pobjednickog kandidata,morace dat podrsku Bakiru il Zeljku.Ostalo je sve fula pajeltako.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#70120 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

b_i_s wrote: 09/12/2021 12:50
Roccohljup wrote: 09/12/2021 12:47
Zato i kontam ako već trojka ne može naći prihvatljivog kandidata između sebe, nek podrže makar Hadžikadića, a na ostalim nivoima svako za sebe svakako. Ili je ipak ego važniji :D :D
Hadžikadić nije dobronamjeran lik...a zašto je to tako, mislim da sam obrazložio maloprije.
Ne znam na čemu to baziraš, ali to je tvoje mišljenje i poštujem (kao što je moje suprotno). To da mu je prišlo u početku sve i svašta stoji i to je bolest kroz koju prolaze sve stranke u nastanku a većina i kasnije nakon izbora (vidio si da su i SDP, NS a i NiP imali svojih problema). Čovjek nikad nije bio u vlasti pa zaista ne mogu reći da je nešto loše uradio, za razliku od nekih koji su decenijama dijelili kolač sa SDA pa sad ko bajagi preko noći došli tobe.
User avatar
drug_profi
Posts: 50514
Joined: 16/07/2012 16:00

#70121 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Hadžikadiću ne vjerujem sve dok mu se ne ponudi koalicija sa SDA, a on je odbije.
b_i_s
Posts: 215
Joined: 03/07/2019 09:32

#70122 Re: SDA-All about

Post by b_i_s »

Patton44 wrote: 09/12/2021 12:56
Pa nisu se za Bogica B.mogli dogovorit,a kako ce tek za clana pred.
Prvo se moraju dogovorit, iz kog naroda B ili H ce bit predlozeni kandidat,pa tek onda govorit o imenima.
ps
Ako stvarno hoce da imaju pobjednickog kandidata,morace dat podrsku Bakiru il Zeljku.Ostalo je sve fula pajeltako.
Mislim da će ići samo na jednog člana, i to bošnjačkog.
Ukoliko budu probali sa dva kandidata, sve je jasno.
Roccohljup wrote: 09/12/2021 12:57 Ne znam na čemu to baziraš, ali to je tvoje mišljenje i poštujem (kao što je moje suprotno). To da mu je prišlo u početku sve i svašta stoji i to je bolest kroz koju prolaze sve stranke u nastanku a većina i kasnije nakon izbora (vidio si da su i SDP, NS a i NiP imali svojih problema). Čovjek nikad nije bio u vlasti pa zaista ne mogu reći da je nešto loše uradio, za razliku od nekih koji su decenijama dijelili kolač sa SDA pa sad ko bajagi preko noći došli tobe.
Nije mu ni cilj da bude vlast...njegov zadatak i jeste da otkida dio glasova opoziciji.
Da je dobronamjeran, mogao je putem medija, ako ništa, pozvati predstavnike Trojke na usaglašavanje stavova oko izbora člana Predsjedništva. Međutim, on ko i dobri naš Željko prošli put, odlučio da će on biti taj. I to uz podršku nezavisnog Adisa Arapovića, između ostalih.
Ako ovo nije dovoljno jasno, jbg drug, žao mi je što te nisam ubijedio, ali sam bar probao što kraće i jednostavnije da prezentujem svoje razmišljanje.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7827
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#70123 Re: SDA-All about

Post by Idemedosumom »

Point. wrote: 09/12/2021 11:52 Više od 50k glasova prema Klixu. Šta ti je on učinio i zašto je lošiji od Dine npr?
Moja greska. Ipak 50k. Ja sam bio zadivljen njegovim nastupom, glasao za njega na proslim izborima. Problem je u tome sto nije nista ucinio, osim sto je pomogao gospodinu parodontoza da postane clan predsjednistva. Postoje indicije da je ustvari blizak s IZ - SDA osovinom. Cak i da sam u krivu, objektivno gledano, jako, jako su male sanse da on postane clan predsjednistva. Njegova kandidatura (u manjoj ili vecoj mjeri) moze samo Kakiru pomoci.
b_i_s
Posts: 215
Joined: 03/07/2019 09:32

#70124 Re: SDA-All about

Post by b_i_s »

drug_profi wrote: 09/12/2021 13:05 Hadžikadiću ne vjerujem sve dok mu se ne ponudi koalicija sa SDA, a on je odbije.
Čak ni ovo nije nikakav garant...

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sdp-had ... /210819083

https://www.klix.ba/vijesti/bih/grupa-v ... /210923058

https://www.klix.ba/vijesti/bih/gasi-li ... /210428142 ovaj članak mi je posebno interesantan, iako znam da je propao ovaj pokušaj. Vjerovatno jer se ocijenilo da je bolje da Željko ostane kao član iz reda hrvatskog naroda, a da Mirso čvakne glasove potencijalnom kandidatu Trojke.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#70125 Re: SDA-All about

Post by skafiskafsnjak »

Idemedosumom wrote: 09/12/2021 13:10
Point. wrote: 09/12/2021 11:52 Više od 50k glasova prema Klixu. Šta ti je on učinio i zašto je lošiji od Dine npr?
Moja greska. Ipak 50k. Ja sam bio zadivljen njegovim nastupom, glasao za njega na proslim izborima. Problem je u tome sto nije nista ucinio, osim sto je pomogao gospodinu parodontoza da postane clan predsjednistva. Postoje indicije da je ustvari blizak s IZ - SDA osovinom. Cak i da sam u krivu, objektivno gledano, jako, jako su male sanse da on postane clan predsjednistva. Njegova kandidatura (u manjoj ili vecoj mjeri) moze samo Kakiru pomoci.
Glasanje za njega je samo.slabljenje prave opozicije...
Post Reply