SDA-All about

User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#61926 Re: SDA-All about

Post by pici »

Izetbegović o "Malina respiratorima": Nisu neka klasa i preplaćeni su, "ali i Jugo je auto"
ja lidera i govana... forto se poziva na linč zbog bezveznog gafa a ovaj lupa ko tele u sarena vrata... pa nijednu jedinu vakcinu vlada pederacije nije kupila sem preko posranog kovax sistema... nit jednu... u PC ako nista kupili su sputnjik i evo sad su spustili ljestvicu na 65 godista, unaske jos uvjek 75 godista... sadaKa... fuj gadite mi se...
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#61927 Re: SDA-All about

Post by pici »

za 10,5 milona koliko su nas uvalili i pokrali i na kraju poubijali sa malinarovim ventilatorima, moglo se uzet vOkcina da se podmiri bar pola pederacije pa i vise, al nejma pokradeno... lopovska stranka.
User avatar
jazzer
Posts: 7154
Joined: 20/12/2004 14:44

#61928 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Izetbegović o "Malina respiratorima": Nisu neka klasa i preplaćeni su, "ali i Jugo je auto"
Jebao majcinu cerku, ako je Jugo placen narodnim parama 25000 maraka umjesto 5000, treba li neko odgovarati zbog toga?

Tobe jarabi, lajem u ovoj mubarek noci zbog ovog pseta.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31499
Joined: 16/04/2011 18:46

#61929 Re: SDA-All about

Post by skafiskafsnjak »

jazzer wrote: 08/05/2021 22:05
Izetbegović o "Malina respiratorima": Nisu neka klasa i preplaćeni su, "ali i Jugo je auto"
Jebao majcinu cerku, ako je Jugo placen narodnim parama 25000 maraka umjesto 5000, treba li neko odgovarati zbog toga?

Tobe jarabi, lajem u ovoj mubarek noci zbog ovog pseta.
Njemu na ledja tvoji grijesi idu.
DonieBrasco
Posts: 15246
Joined: 31/08/2016 16:09

#61930 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

Od dva pacjenta na jednog, do toga da nisu nesto i nema veze sto su preplaceni.
Anquilla
Posts: 2390
Joined: 25/04/2016 19:31

#61931 Re: SDA-All about

Post by Anquilla »

DonieBrasco wrote: 08/05/2021 22:23 Od dva pacjenta na jednog, do toga da nisu nesto i nema veze sto su preplaceni.
:thumbup:

I opet će nam sudbinu krojiti, poslije sljedećih izbora :run:
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#61932 Re: SDA-All about

Post by meridiyan »

Za Osmicu kaze
Ostat će direktor i neće ga smijeniti dok sam ja tu”
Sad mozete zamisliti kakav aparat stoji iza hanume mu.
Masinerija je to.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#61933 Re: SDA-All about

Post by dustaban »

Pa ovaj Bakir je stvarno nenadjebiv.
Ima li ta SDA nekakvu mogušnost impičmenta?

Mada je sad već kasno, konj ih je preduhitrio pa je i stranku i narod odveo u impičkumaterinu.
Sutra slijedi nova mahnita izjava...
User avatar
Droog
Posts: 1666
Joined: 09/01/2009 04:13
Location: Small Town Underground

#61934 Re: SDA-All about

Post by Droog »

dustaban wrote: 08/05/2021 23:39 Pa ovaj Bakir je stvarno nenadjebiv.
Ima li ta SDA nekakvu mogušnost impičmenta?

Mada je sad već kasno, konj ih je preduhitrio pa je i stranku i narod odveo u impičkumaterinu.
Sutra slijedi nova mahnita izjava...
Kakav impićment.
Pa svi opstinski odbori predlozili Zvizdica za kandidata za predsjednistvo...njemu se nije svidjelo i sta bi?
Ono sto je Dodik i snsd-u, Cirilo u hadezeu - to je Bake u sda.

Vrhovni vladar.
Capo di tutti capi.
User avatar
drug_profi
Posts: 50218
Joined: 16/07/2012 16:00

#61935 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

pici wrote: 08/05/2021 22:00 za 10,5 milona koliko su nas uvalili i pokrali i na kraju poubijali sa malinarovim ventilatorima, moglo se uzet vOkcina da se podmiri bar pola pederacije pa i vise, al nejma pokradeno... lopovska stranka.
Ravno 700.000 doza Sputnika, ili 1,5 miliona Astre ili 300.000 rajfajzena ili 200.000 Moderne.
User avatar
Gusar-from-Riga
Posts: 622
Joined: 11/06/2020 18:04

#61936 Re: SDA-All about

Post by Gusar-from-Riga »

Billy The Pljuc wrote: 08/05/2021 21:10 Nije on hajvan, on je debil par excellence.

Ne znam jel' patka Kurtčehajića večeras kod Senada al' priča ide da je dobri dedo Aljo odbio da se srbi kvalifikuju kao manjina sa maksimalnim pravima, dobro Tegeltija i reče da će bošnjaci dohakati BiH.

Meanwhile, javni dug BiH krajem prošle godine iznosio preko 12 milijardi KM a nova zaduženja idu kao na traci jer se jelte parice brzo potroše.

Mnogo toga dobroga je nama naša borba dala.
Ako je to istina Alija rahmetli je bio jes veci vizionar i drzavnik, i jos veci mi je u ocima. Vidio je da je da je to bjelosvjetska bagra i da nikakva maksimalna prava me treba da uzivaju. Isao je na sve ili nista.. Bilo bi sve da ne zaustavise..
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45222
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#61937 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

Svaka mu čast. Vizionarski je prokockao 100.000 života.
Bossona
Posts: 5147
Joined: 21/12/2020 03:28

#61938 Re: SDA-All about

Post by Bossona »

kiligonzales wrote: 06/05/2021 01:23

Nek si ti meni ziv i zdrav, Aliji Ceric nije ni trebao. Vise je Fikret Abdic zasluzniji za uspon SDA 90tih nego Ceric. Ceric je reisom postao 1993. godine. Alija je u predsjednistvo usao jer se Abdic povukao. SDA jeste dala pare Fahri i to nije nikakva tajna. Ono sto je Alija stvaranjem nacionalne stranke Bosnjaka uradio i jeste preplelo odnose IZBIH i SDA. Na celu islamske zajednice Juge je bio Selimovski i bio je prvi reis IZ BIH, kojeg su onda zamjenili Cericem, jer sto bi jedan makedonski musliman bio na njenom celu.

Ako vec da pricas o izdajama, kreni od ovoga dogadjaja i poslusaj kako su lideri Bosnjaka razlicito ideoloski obojeni govorili o podjeli BiH koju im je MZ servirala:
https://www.youtube.com/watch?v=d5vxpm6jhGM

Jedan govor koji posebno slikovito govori o tome ko je sta bio spreman da prihvati na nasoj strani
https://www.youtube.com/watch?v=CYu2ayHKan8

Dogadjaj je javno prenosila tv. Danas je video dostupan u cijelom obliku na youtubeu pa gledaj duzine je od 9 sati.

Ako tebi slika iz moga posta izgleda kao profesionalni nacin dostavljanja revizije, onda stvarno nemamo sta pricati. 10 godina cekati i nista ne raditi i onda napraviti saradu od dogadjaja u Vjecnici samo mogu akteri ovdasnje politike. Od 2007. do 2017. smo imali dvije ekipe na vlasti. Tako da mi se neda palamuditi o tome cija je krivica veca. od 2007-2010 je vladala SDA. Od 2010-2014 SDP, a od 2014 do danas SDA. Tako da je to predug period da se revizija desi.

Ono sto je Senad zagotrljo i pticama na grani je bilo jasno. Onaj ko zeli da se revizija desi stvari ne odgadja do nekog pomenutog roka od 10 godina. Vucic je u intervju spomenuo jednu stvar, a slobodno provjeri, da je znao da pravno revizija nije moguca, cak je i sam nekoliko puta spomenuo da je i sam pravnik.

Da su akteri obje stranke pogledali dokumentarac "Smrt Jugoslavije" ili procitali istoimenu knjigu, bolje bi prvobitni slucaj spremili, a bome i reviziju. Ptice na grani su znali da generali VRS je placala Srbija, da se prividno povukla sa teritorije BIH, da je obezbjedila preko 80 hiljada vojnika VRS oruzjem, osigurala prostor Srbima, pripremila opsadu Sarajeva , te da je pored toga ucestvovanjem paravojnika uradila sve ono sto je ciljala u BIH, te da je njena DB bila sveprisutna u BIH i td.
Istina iznad svega i svakoga jer je interes države i naroda ono što trebamo braniti i znati a tebi i sličnim Alijinim rukoljubima kojima je velizdajnik Alija bitniji od države i naroda ste krivci za trodecenijsku podršku velizdajničkoj dinastiji Izetbegovića i njihovoj krimomafijaškoj SDA sekti. Danas su mnogi sljedbenici razočarani u Alijinu daytonsku ostavštinu, njegovog deblinog sina i šizofrenu snahu, kao i njegove stranačke podanike koje je okupio oko sebe kao što mu je i otac radio jer je on javno poručio da biraju podobne i poslušne.
Da su akteri obje stranke pogledali dokumentarac "Smrt Jugoslavije" ili procitali istoimenu knjigu, bolje bi prvobitni slucaj spremili, a bome i reviziju. Ptice na grani su znali da generali VRS je placala Srbija, da se prividno povukla sa teritorije BIH, da je obezbjedila preko 80 hiljada vojnika VRS oruzjem, osigurala prostor Srbima, pripremila opsadu Sarajeva , te da je pored toga ucestvovanjem paravojnika uradila sve ono sto je ciljala u BIH, te da je njena DB bila sveprisutna u BIH i td.


"KAKO SU JEDINICE JNA U RBiH PREIMENOVANE U "VOJSKU BOSANSKIH SRBA" I AGRESIJA PREIMENOVANA U "GRADJANSKI RAT"? Sjetimo se da je odmah poslije priznanja Republike Bosne i Hercegovine od strane USA 7. aprila 1992 predsjednik George Bush vec 15. aprila 1992 dao ultimatum JNA, koja je od strane savjeta sigurnosti već bila proglašena za agresora na RBiH, da se do 1. maja 1992. povuče iz BiH. Tada Alija Izetbegović hitno, 24. aprila 1992 odlazi u Skoplje na pregovore sa generalima JNA. On je tada postigao neki "sporazum" 26. Aprila 1992. sa šefom generalštaba JNA, Blagojem Adžicem i potpredsjednikom Srbije Brankom Kostićem, čiji je jedini efekat bio da je vezao ruke Bushu da nešto vojno učini za Bosnu i Hercegovinu. Naime, da bi formalno udovoljili ultimatumu Srbija je preimenovala tadašnju JNA u paravojsku Karadžićevih pobunjeniha Srba, u tzv. VRS i obećali da će demobilisati sve vojnike koji nisu državljani Bosne i Hercegovine (što niko nije mogao provjeriti). Izetbegović je na tim pregovorima još dogovorio da se jedinice te novoimenovane vojske ne moraju povući iz RBiH, nego samo “na srpske teritorije u okviru RBiH”?! Budući da po Ustavu Republike BiH nije bilo nikakvih ekskluzivno etničkih teritorija, to je značilo da Karadžićevi pobunjenički Srbi mogu uzeti šta god hoće i proglasititi to “srpskom teritorijom”. To je bilo očigledno izigravanje Bush-ovog ultimatuma, ali je ipak na taj način ultimatum uspješno sabotiran, jer kako se može SAD tući za BiH kada su se BiH i JNA fino sporazumile?" Alija je cijelo vrijeme agresije donosio odluke na svoju ruku u korsit agresora i neprijatelja RBIH a ovo je bila straterška izdaja u korist velikosrpskog agresora i Karadžićevaca.

Nakon prvomartovskih barikada od strane SDS terorista koje su bile generalna proba i najava rata nakon uspješno provedenog referenduma o nezavisnosti RBIH od raspadajuće velikosrpske okupatrske Srboslavije. U Hrasnici gdje se u tajnosti od 1991 godine satajao štab PLRBiH Sefer Halilović predlaže Aliji da se zaruše svi mostovi i tuneli prema Srbiji i CG osim višegradskog mosta Mehmeda Paše Sokolovića kako bi oteržali i ustporili dotur četničkih paravojnih i regularnih vojnih formacija srboslavenska armade i MTS (Materijalno Tehničkih Sredstava) z Srbije i CG što je bilo od strateškog značaja za odbranu RBIH u prvim i presudnim mjesecima nadolazeće agresije uz blokade kasarni srboslavenske armade po Slovenačkom i Hrvatskom scenariju i prekide dotura hrane, vode i struje, te upade u skladišta naoružanja TO RBIH koje je Srbolsavenska JNA naređenjem SSNO protivustavno stavila pod kontrolu 1990 godine u svim Republikama tadašnje SFRJ osim Slovenije, jer je Slovenija bila van zamišnjenih granica velike Srbije SANU akademskih ideologa. Na ovaj prijedlog Alija se ekspresno usprotivio rekavši da bi to bila objava rata koji je bio u toku i koji je već odnio desetine života još od jeseni 1991 godine. Sefer Halilović mu je objašnjavao da bi dobili na vremenu i došli najbrže od oružja koje je bilo najveći problem za nas. Alija je rekao da svijet neće dozvoliti rat i da je tadašnja Srboslavenska četnizirana JNA i naša i da ima garancije od vojnog vrha da će spriječiti vojne sukobe u RBIH. Pokazalo se da je Alija svojim stavovima i odlukama bio u stvari najbolji saveznik velikosrpskim i velikohrvatskim ideolozima jer je svojim odlukama, stavovima eutanizirao/kurbanizirao i u smrt posalo svoj naivni narod i direktno ohrabrio neprijatelja u nadolazećem genocidu. Alija je svim svojim odlukama i izjavama pomagao neprijatelja kojem je dozvolio da se izvlači iz okruženih i blokiranih kasarni sa kompletnim naoružanjem mjesecima nakon ubijanja i razaranja gradova i sela od Drine do Une. Kako shvatiti i prihvatiti drugačije nego izdadju ovo izvlaćenje četnizirane JNA iz sarajevskih kasarni smrti makon napada na predsjedništvo 2. Maja 1992 godine i velizdajničke odluke da se polovinom Juna 1992 godine i pomagne da odu Karadžiću sa svim oružjem kojim će Sarajevo i Sarajlije ubijati naredne četiri godine. Alijina eutanizacija ili kurbanizacija Bošnjaka je najbolje objašnjena i opisana onom čuvenom izrekom "MIRNO SPAVAJTE NEĆE BITI RATA JER ZA RAT JE POTREBNO DVOJE", čime je dodatno ohrabrio nadolazeću masovnu klaonicu, progone, paljevinu, etničko čišćenje i genocid.


Ako vec da pricas o izdajama, kreni od ovoga dogadjaja i poslusaj kako su lideri Bosnjaka razlicito ideoloski obojeni govorili o podjeli BiH koju im je MZ servirala:
https://www.youtube.com/watch?v=d5vxpm6jhGM
Alijina antiustavna velizdaja RBiH u najavi više od dvije godine prije Daytona tačnije 1993 godine kad je SDA širila čuvenu parolu Potpšiši Alija pa neka je ko Avlija a SDA ovci i čuvari genocidne tvorevine tzv RS daytonsku antiustavnu velizdaju i podjelu RBIH pravdaju lažima da bi bi nas bombarodavli da se oslobađanje RBIH nastavilo umjesto da priznaju da su sve dogovorili MNOGO mnogo prije 1995 godine o popdjeli RBIH na 51-49 pa su se neke oslobođene opštine i mjesta morali vraćati da bi se stanje podjele RBIH na terenu finalizovali dogovorenom procentualnom podjelom RBIH.




Dok su borci ARBiH ginuli za RBiH Alija je nakon uklanjanja političkih neistomišljenika koji su mu stajali na putu podjele RBIH poput Mahmutćehajića kao i komadanta ARBIH Halilovića na zahtjev Tuđmana jer se usprotivio podjeli RBIH te dovođenja zarobljenika i podobnog poslušnika Delića nastavio nesmetano sa agresorom na RBIH Tuđmanom dogovarati konfederaciju dijela RBIH tzv Federaciju što je i uradio Vašingtonskim sporazumom 1994 godine, tada je dogovorena antiustavna podjele RBIH poslije su se dogovarali oko realizacije dogovorene procentualne podjele na terenu koja je krunisana Daytonom.

ISTINA I SAMO ISTINA MA KOLIKO ONA BILA BOLNA a istina smeta samo onima kojima je izdajnik bitniji i iznad interesa Države i Nacije koji je antiustani rušitelj i grobar RBIH, kojiu je dijelio i ukinuo RBIH i kumskim dejtonskim potpisom spasio i legalizovao genocidne tvorevine tzv. RS kao da je RBIH bila njegova vlastita prćija-
Ovo je presedan u historiji čovječanstva.
Mislim da se nikada prije nije dogodilo da predsjednik države koja je napadnuta prima odlikovanje od predsjednika države koja te napadne i počini UZP nad tvojim narodom. Ovo odlikovanje je izdajnik primio nakon dogovora o podjeli RBIH i smjene Sefera Halilovića kojeg je smjenio upravo na zahtjev Tuđmana i nakon antustavne podjele RBIH vašingtonskim (ne)sporazumom o uspostavi KONFEDERACIJE tzv. Federacije i Republike Hrvatske zašto ovaj velizdajnik NIJE IMO MANDAT niti ovlaštenja Parlamenta RBiH.


MUHAMED FILIPOVIĆ OTKRIO DETALJE IZ 1993. GODINE: Alija i Haris su pristali na podjelu Bosne
Utorak | 20.03.2012.

Kad je Alija Izetbegović potpisao sporazum u Ženevi, u ljeto 1993. godine, kojim se prihvata prijedlog međunarodne zajednice o ustrojstvu Bosne i Hercegovine kao unije tri različite države, tražio sam od njega da ponudi ostavku na mjesto predsjednika BiH, rekao je na gostovanju u emisiji “Telering” akademik Muhamed Filipović
Prema njegovim riječima, ovim potpisom unutar BiH bi se stvorila muslimanska državica, što je, kako je rekao, i bio cilj tadašnjih vladajućih institucija.

– Čim se Izetbegović vratio u BiH, tražio sam da se napravi sjednica na kojoj sam tražio da zbog zloupotrebe položaja i prekoračenja granice ustavnih ovlaštenja ponudi svoju ostavku. On, naime, nije obavijestio ni članove Predsjedništva niti ostatak državne delegacije o svom postupku – rekao je Filipović.

Izetbegovićevu odluku, kako navodi Filipović, branio je tada osuđeni ratni zločinac Fikret Abdić, a rahmetli Duraković je smirio situaciju rekavši da “prespavaju po ovom pitanju i da odluku donesu sutra”.

– Te večeri Alija me pozvao kod sebe u sobu, gdje mi je rekao da je pogriješio i tražio od mene savjet kako da se ta situacija prevaziđe. Ja sam mu rekao “sad ćemo napisati jedno pismo Ovenu (Owen) i Stoltenbergu u kojem ćeš im reći da ti nije jasno da li će takva unija biti jedinstven državnopravni i međunarodni subjekt i da zato poništavaš svoj potpis” – rekao je Filipović.

Kako je akademik Filipović istaknuo, uskoro je nastupilo njegovo isključenje iz delegacije i premješten je na poziciju ambasadora BiH u Švicarskoj.

– Tim potezom sam u cijelosti neutraliziran. Uskoro sam pozvan na Bošnjački sabor, uz objašnjenje da je usvojen moj zahtjev o preimenovanju Muslimana u Bošnjake. Međutim, Sabor je održan da bi se razmatrala odluka o njegovom proglašenju za ustavotvornu skupštinu i donošenju ustava novostvorene bošnjačke države kao i imenovanju Alije Izetbegovića za njenog prvog predsjednika – ustvrdio je Filipović.

Podrum hotela
Naveo je i da se sve to dešavalo u tajnosti, u podrumu hotela “Holiday Inn” i da je među najgorljivijim pristalicama ove ideje bio Haris Silajdžić.

– Na svoje sam uši slušao Silajdžića kako objašnjava da su međunarodni uvjeti takvi da je moguća bošnjačka država, a da međunarodna zajednica kao i Srbija i Hrvatska neće imati ništa protiv toga. Reagirao sam i rekao, “ako je to tako, zašto se radi iza leđa ljudima i borcima trebamo reći da se, onda, prestanu boriti za jedinstvenu BiH”. Dosta ljudi me tada podržalo i uspjeli smo onemogućiti tu avanturu – zaključuje Filipović i dodaje da zbog te ideje o bošnjačkoj državi neke osobe i danas figuriraju veoma visoko u bošnjačkoj politici, no da je takva ideja neizvodljiva.

SDA i HDZ nemaju legitimitet

Filipović se u svom izlaganju dotaknuo i statusa Mostara, naglašavajući da Sulejman Tihić i Dragan Čović nemaju legitimitet da razgovaraju o mostarskom problemu.

– Ako u Mostaru dođe do majorizacije Bošnjaka, egzil ovog naroda je izvjestan, što znači da više nema BiH. Vođe SDA i HDZ-a pogotovo ne mogu učestvovati u ovome, jer je jedna stranka bila nosilac destrukcije Mostara, a druga je to prihvatila. Kako mogu SDA i HDZ odlučivati o Mostaru kad iza sebe imaju historiju katastrofe za ovaj grad – naglašava Filipović.



Evo ti tajni dokument haškog tribunala kojeg je Hrvatska koristila u odbrani svojih UZP ovaca kao opravdanje agresije na RBIH koristeći ovaj dokument dokaz tajnog sporazuma sa Tuđmanom iz Ženeve 1993 godine, na osnovu kojeg je potpisao tzv Vašingtonski sporazum 1994 godine. Ovaj velizdajnički dokument podjele RBiH je Alija dogovorio i potpisa dvije sedmice prije Bošnjačkog Sabora koji je sazvao upravo da bi dobio antiustavnu podršku za podjelu RBIH na tri dijela s pravom secesije i uprkos odbijenoj podršci veleizdajnik je nastavio po svome kada je prekršio Ustav RBIH i pristao na federaciju dijela RBIH i Hrvatske to jest podjelu RBIH kao da je bio kralj i iznad Ustava RBIH za što ga treba suditi kao i za daytonsku velizdaju RBIH.
Image

Dva dana poslije sporazuma sa Tuđmanom potpisuje deklaraciju i sa ratnim zločincem Krajišnikom i o svemu ovome nikoga nije informisao niti pitao iako je kao pravnik znao da je Ustav RBIH iznad svih pa i njega. Evo te velizdajničke dekleracije grobara RBIH Alije i zlikovca Krajišnika. Ovo je sve odrađeno prije bošnjačkog sabora 28 Septembra 1993 godine kojeg je Alija sazvao da dobije podršku za podjelu RBiH. Takođe je pored ove deklaracije potpisao i konfederaciju tzv. hrvatsko muslimanske federacije i Hrvatske države. Ovo je dokaz da je izdajnik podielio RBIH dvije godine prije daytona.
Image
Ako tebi slika iz moga posta izgleda kao profesionalni nacin dostavljanja revizije, onda stvarno nemamo sta pricati. 10 godina cekati i nista ne raditi i onda napraviti saradu od dogadjaja u Vjecnici samo mogu akteri ovdasnje politike. Od 2007. do 2017. smo imali dvije ekipe na vlasti. Tako da mi se neda palamuditi o tome cija je krivica veca. od 2007-2010 je vladala SDA. Od 2010-2014 SDP, a od 2014 do danas SDA. Tako da je to predug period da se revizija desi.

Ono sto je Senad zagotrljo i pticama na grani je bilo jasno. Onaj ko zeli da se revizija desi stvari ne odgadja do nekog pomenutog roka od 10 godina. Vucic je u intervju spomenuo jednu stvar, a slobodno provjeri, da je znao da pravno revizija nije moguca, cak je i sam nekoliko puta spomenuo da je i sam pravnik.
Bakira završava babukinu misiju podjele RBIH i getoizacije Bošnjaka. Kako reče dokazani prijatelj RBIH Frances Boyle koji je Aliju upozoravao da ne potpisuje Dayton da time potpisuje kraj države i palestinizaciju Bošnjaka da bi ga Tihić smijenio i sabotirao tužbu ne izvođenjem niti jednog svjedoka u šokantno kratkom dvosedmičniom dokaznom postupku koristeći isključivo postojeće haške presude izrečene pojedinim zločincima, sa ishodom u kome je Srbija izvukla samo ukor zbog navodnog nesprečavanja genocida kojeg je u biti planirala i realizirala preko Karadžića, da bi im Bakir spasio revizije tužbe iako nas je Frances Boyle upozorio da ne vjeruje Bakiru od kada je stiskao ruku i zagrlio Vučića kada ga je negatora genocida doveo u Srebrenicu da iscenira napad preko svojih agenata, da bi nas prikazao kao primitivce a sebe žrtvoma, i da bi se javnost bavila time a ne genocidom.

Nakon toga ne bi revizije tužbe ali bi Bakirove obmane Bošnjaka koji javno prihvati krivicu za propalu reviziju tužbe. Takođe bi prpdaje Sutorine našeg drugog izlaza na more, pa ga uprkos svemu izabraše za poglavicu SDA it to jednoglasno bez protukandidata. Bošnjaci su od ponosnog i hrabrog naroda prvo postale đrtve prvo Izetbegovića a onda i združenih dušmana i izdaje koju ni danas ne vide iako getoizirani i raseljeni evropski Palestinci od kad ih vode Izetbegovići i mladomuslimanska SDA.

Ostvarilo se upravo ono na šta je Frances Boyle upozoravao Aliju kada je antiustavno ukinuo i podijelio RBIH. Prisjetimo se i Izjave Momčila Krajišnika nekoliko mjeseci prije antiustavne podjele i veleizdaje RBIH u Daytonu 1995 godine. "Naši preci su došli do Drine i nisu mogli dalje, mi smo evo prešli Drinu. A na našim budućim pokoljenjima je da dovrše poso." Bošnjo i dalje drži glavu u pijesku i ne vidi dva dana unaprijed šta ga čeka i šta mu dušmani spremaju skupa sa onima koji tri decenije rade za njih.
Last edited by Bossona on 09/05/2021 01:32, edited 1 time in total.
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#61939 Re: SDA-All about

Post by hamza_sa »

drug_profi wrote: 09/05/2021 00:43
pici wrote: 08/05/2021 22:00 za 10,5 milona koliko su nas uvalili i pokrali i na kraju poubijali sa malinarovim ventilatorima, moglo se uzet vOkcina da se podmiri bar pola pederacije pa i vise, al nejma pokradeno... lopovska stranka.
Ravno 700.000 doza Sputnika, ili 1,5 miliona Astre ili 300.000 rajfajzena ili 200.000 Moderne.

Stvarno vise, bas pretjerujete sa tim vakcinama!!

Zar ne vidite da se moze i bez njih??

Hajde sad sto je tu i tamo neko umro od korone, ali zar ne umiru i u svijetu?!?!

Mislim da je doslo vrijeme da se oci sirom otvore i definitivno vidi ko su stvarni vizionari u nasoj drzavi. Jer realno zasto bacati pare na te gluposti u ovoj teskoj ekonomskoj situaciji??

OK. Dobili smo par hiljada komada i iste treba dati ovim starijim, da ne kazu ovi sto ih doniraju da nas ne interesuje, ali cemu dizati paniku sto kao drzava ne nabavljamo iste.

Okrenite se oko sebe i vidite da sve perfektno funkcionise bez tih izvikanih vakcina.

Bakir je i dalje predsjednik sda, Sebija direktorica, Fadil premijer iako vise vremena provodi u zgradi Suda nego Vlade, Solak prima platu iako ne radi kao sto i nikad nije ni radio, Asim iako vise nije nista u sda i dalje je sve u sda, doktorice jesu napustile bolnicu ali su i dalje doktorice, respiratori nisu Mercedes ili BMW ali se i dalje kotrljaju, Bisera je i dalje ministrica, nije bitno kakvih poslova, bitno je da sadaka pristize i da je to rezultat njenog rada, naravno pored zaposljavanja zaboravljenih kadrova i clanova sda...........

I vi bi mene sada ubjedili da su vakcine neki problem?!

Zar ne vidite da cega nema bez toga se moze??

:D :D
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#61940 Re: SDA-All about

Post by hillbill »

Anquilla wrote: 08/05/2021 22:58
DonieBrasco wrote: 08/05/2021 22:23 Od dva pacjenta na jednog, do toga da nisu nesto i nema veze sto su preplaceni.
:thumbup:

I opet će nam sudbinu krojiti, poslije sljedećih izbora :run:
I neka vam kroji.......placaj yugu 110000 km.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#61941 Re: SDA-All about

Post by deogest »

hamza_sa wrote: 09/05/2021 01:17
drug_profi wrote: 09/05/2021 00:43
pici wrote: 08/05/2021 22:00 za 10,5 milona koliko su nas uvalili i pokrali i na kraju poubijali sa malinarovim ventilatorima, moglo se uzet vOkcina da se podmiri bar pola pederacije pa i vise, al nejma pokradeno... lopovska stranka.
Ravno 700.000 doza Sputnika, ili 1,5 miliona Astre ili 300.000 rajfajzena ili 200.000 Moderne.

Stvarno vise, bas pretjerujete sa tim vakcinama!!

Zar ne vidite da se moze i bez njih??

Hajde sad sto je tu i tamo neko umro od korone, ali zar ne umiru i u svijetu?!?!

Mislim da je doslo vrijeme da se oci sirom otvore i definitivno vidi ko su stvarni vizionari u nasoj drzavi. Jer realno zasto bacati pare na te gluposti u ovoj teskoj ekonomskoj situaciji??

OK. Dobili smo par hiljada komada i iste treba dati ovim starijim, da ne kazu ovi sto ih doniraju da nas ne interesuje, ali cemu dizati paniku sto kao drzava ne nabavljamo iste.

Okrenite se oko sebe i vidite da sve perfektno funkcionise bez tih izvikanih vakcina.

Bakir je i dalje predsjednik sda, Sebija direktorica, Fadil premijer iako vise vremena provodi u zgradi Suda nego Vlade, Solak prima platu iako ne radi kao sto i nikad nije ni radio, Asim iako vise nije nista u sda i dalje je sve u sda, doktorice jesu napustile bolnicu ali su i dalje doktorice, respiratori nisu Mercedes ili BMW ali se i dalje kotrljaju, Bisera je i dalje ministrica, nije bitno kakvih poslova, bitno je da sadaka pristize i da je to rezultat njenog rada, naravno pored zaposljavanja zaboravljenih kadrova i clanova sda...........

I vi bi mene sada ubjedili da su vakcine neki problem?!

Zar ne vidite da cega nema bez toga se moze??

:D :D
Ako vec pises sarkasticno, nek to bude krace, umalo je povratih.
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#61942 Re: SDA-All about

Post by hamza_sa »

deogest wrote: 09/05/2021 01:52

Ako vec pises sarkasticno, nek to bude krace, umalo je povratih.
Samo ti, ne smeta mi.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3379
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#61943 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Malo je reć' da mi dobri dedo Aljo sve više raste u očima kako vrijeme prolazi, o potomku mu da i ne govorim:

"Predsjednik SDA Bakir Izetbegović gostovao je večeras na MTV Igman gdje je poručio SDA-ovcima da se ugledaju na Harisa Zahiragića, a kojeg je nazvao intelektualcem.

Pohvalio je angažman Zahiragića, Mahira Devića i izvjesne “doktorice Tokače” u Skupštini Kantona Sarajevo. Naime, u Skupštini KS nijedna zastupnica SDA ne preziva se “Tokača”, a SDA u svojim klupama ima jednu doktoricu i to Jasminu Bišćević-Tokić.

Izetbegović je zaprijetio funkcionerima SDA koji na društvenim mrežama i javno ne brane SDA da će sami ispisati svoju karijeru poručujući im da se ugledaju na intelektualca Harisa Zahiragića. U jednom od ranijih intervjua, Izetbegović je intelektualcem nazvao i Osmana Mehmedagića koji ima četiri razreda srednje škole.

U pozitivnom smislu spomenuo je i Faruka Kapidžića čiji Facebook statusi često izazovu osjećaj gađenja kod bh. građana."

All in all, čega se pametan stidi time se budala ponosi.

Možemo mi realno pjeniti do mile volje, neke se stvari ne mogu poreći, hem su udarili temelje RS-u hem su ih bratski izgradili i pomogli za sve ove decenije, naravno i Lepi ima tu svojih zasluga. I šta sad, treba ja da se ložim na priču o ukidanju istog a SDA ga ovjerila i dala mu sve osobine države, imaju ustav, vrhovni sud, svoju policiju i apsolutno vladaju svakim milimetrom istog. Koliko god to nama ne bilo drago, kako volimo reći "ograničeni i lažni pravnik" Tegeltija je pored ispoljene određene doze mitomanije u suštinskim stvarima izdominirao Kurtčehajića kod Senada u emisiji. Oni jednostavno imaju osnovu za koju se mogu držati i guslati svoje do daljnjeg pri čemu ne moraju uopšte poduzimati nikakve akcije vojno-policijskog tipa, mirno i dokle ide-ide a kako stvari stoje ide njima u prilog.

Naravno sve to je obilno potpomognuto nedjelovanjem SDA po ovom pitanju jer su bitnije i preče stvari da se Sebija i Osmica zadrže na pozicijama, da Fadil i Asim ne odu u zatvor itd.itd. Ne tako davno sam pisao čini mi se baš na ovoj temi, decenijama je SDA izgrađivala i pomagala ideju RS-a dok je istovremeno isključivo branila samo svoj kriminal i bjesomučno krala. Dovoljno je odvrtiti film unazad i sve će samo kazati, prije ovih gore pobrojanih bili su neki drugi i tako je od početaka. Niti jednog trenutka nije bilo čak ni pomisli da se RS nastoji oslabiti, da se procesuiraju evidentne i dokazive stvari i pojedinci iz vrha istog, najbolji pokazatelj je revizija gdje su dokazali da su spremni lagati i dovoditi u zabludu sopstveni narod nauštrb provođenja srpske politike i interesa. Apsolutno je nebitno ko je u određenom momentu bio na čelu stranke, evo i dan danas saznajemo o liku i djelu dobrog dede Alje i svemu onome što je učinio za srpsku stranu. I šta sad, crkva u naninoj avliji, osporeno pravo na jezik, ubistva i represije nad povratnicima, posjete smradova poput ovog "nobelovca" i još more toga a SDA ćuti i ništa ne čini.

Ja ću za razliku od "uvaženog" Reisa Kavazovića koji upućuje dovu za vjeru i moć da se odupremo smutnjama i neredu uputiti jednu sasvim drugačiju dovu, za snagu da svrgnemo one koji unose smutnju, lažu i kradu, u neredima za koje će rumunski scenario biti limunada.
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#61944 Re: SDA-All about

Post by hamos »

uglavnomja wrote: 08/05/2021 20:10
hamos wrote: 08/05/2021 12:54

Alija je imao svoje ideale,nije ih krio ,dobijao je izbore sa 86% sto govori da narodu njegova ideologija nije smetala,naprotiv

danas Bakir dobije po 30% glasova i uspije na silu nekako pobjedit,i to govori dovoljno o njemu

jasta je, racunajuci kutije "gotovih" glasova

lopovi, prevaranti, lazovi ... laziraju izbore od 90.

stoka
:-) :-)
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#61945 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

havaz




Predsjednik SDA Bakir Izetbegović ponovo se javio iz vreće sa zlatom i u intervjuu za MTV Igman, nakon pohvala na račun Harisa Zahiragića izrekao je niz pohvala na račun kompromitiranog direktora OSA BiH Osmana Mehmedagića, kome se sudi u Sudu BiH zbog zloupotrebe položaja.

On smatra da je država BiH sigurnija s Osmanom Mehmedagićem na poziciji generalnog direktora OSA BiH, a u nekoj mjeri ogradio se od validnosti njegove fakultetske diplome. Za razliku od ranijih istupa kada je sa sigurnošću tvrdio da je diploma Mehmedagića validna, Izetbegović je večeras ipak ostavio prostora i da to nije tako.

-Kada bi se temeljito ispitale diplome, hiljadama ljudi došle bi u pitanje. To su ti privatni fakulteti. Mehemedagić ima neku diplomu, ali on je svoja znanja prije svega stekao u životu - rekao je Izetbegović.

Kako kaže, direktor OSA-e BiH ima diplomu kakvu ima i 10 hiljada osoba.

-Ako nije validna, treba da ode, ali izgleda da je validna - kazao je Izetbegović.

Nakon što je prije nekoliko mjeseci pokušao relativizirati nedjela Asima Sarajlića pričom da je ranjen u ratu, to je večeras učinio i sa Osmanom Mehmedagićem ističući da je i on ranjen u ratu.

Za Mehmedagića je kazao da je odan, hrabar i lucidan čovjek koji jako dobro rezonuje, ali koji nije elokventan da pojasni to što misli.

Ispričao je i da se Osmica ganjao s “nekom dječurlijom” u Predsjedništvu BiH kada je tokom protesta zapaljena zgrada Predsjedništva BiH, da je lično gasio store i zavjese u zgradi Predsjedništva BiH te vukao djecu za uši, a što je Izetbegovića posebno ganulo i zbog čega je Mehmedagića između ostalog postavio na mjesto direktora OSA-e.

-Ko Bruce Vilis se nosao tamo s njima. Sam je ostao da se bori s njima. Ostat će direktor i neće ga smijeniti dok sam ja tu - kazao je Izetbegović.
breuer
Posts: 7190
Joined: 06/07/2009 15:44

#61946 Re: SDA-All about

Post by breuer »

gasio store po predsjedništvu :lol:
Mandalorianx
Posts: 141
Joined: 07/05/2021 08:08

#61947 Re: SDA-All about

Post by Mandalorianx »

On smatra da je država BiH sigurnija s Osmanom Mehmedagićem na poziciji generalnog direktora OSA BiH, a

Drugim riječima država to sam ja.
Mandalorianx
Posts: 141
Joined: 07/05/2021 08:08

#61948 Re: SDA-All about

Post by Mandalorianx »

Prava istina je da ga je bakir poslao u goretinu da izvuče babinu fotelju
Tj sentiment
User avatar
jazzer
Posts: 7154
Joined: 20/12/2004 14:44

#61949 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Sta kaze Bakir, Osmanagic je kao Bruce Willis spasavao Predsjednistvo. On se fkt zajebava sa nama, ja sam siguran. Jer niko normalan ne moze reci sve ovo sto je on rekao u zadnjih godinu dana.
User avatar
pici
Posts: 43539
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#61950 Re: SDA-All about

Post by pici »

Ko Bruce Vilis se nosao tamo s njima. Sam je ostao da se bori s njima. Ostat će direktor i neće ga smijeniti dok sam ja tu - kazao je Izetbegović.
Image
Post Reply