SDA-All about

User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#60526 Re: SDA-All about

Post by Styling »

gdesi bre wrote: 20/04/2021 21:37 Sta ovo bakir prijeti ratom,sve zbog sebije i mracnih radnji na kosevu,samo da mu zena ne zaglavi u muriji :lol:
Izgleda da su i za non-paper provaljeni. U narednim danima Sisic ce na inforadar-u objaviti ko je likovni umjetnik koji je nacrtao mapu.
Dimu1927
Posts: 4035
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#60527 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

Kikibombona wrote: 20/04/2021 22:24
Dimu1927 wrote: 20/04/2021 22:02
Kikibombona wrote: 20/04/2021 18:51 Citam komentare na FB Klix i Banjaluka.net, 99.9% Srba i Bosnjaka pise da ratovati ne misle. Ako je ista pozitivno u ovoj drzavi, onda je ta cinjenica, da nikome ne pada na pamet da nakon ovakve pljacke ponovo ratuje.

Koliko je to mjerodavno, par stotina ljudi sto komentarise po portalima...
Upravo su na portalima ljudi najradikalniji i najagresivniji. Ljudi su puno slobodniji na internetu reci sto misle nego u zivom kontaktu. Raspolozenje naroda se drasticno promijenilo u proteklih 10 godina.

Prije 15 ili 20 godina se u Zenici mnogo govorilo o destruktivnoj politici predstavnika druga dva naroda. Sada je rijetkost cuti da neko komentarise Dodika ili Covica, ljudi su shvatili da imaju problem u vlastitim politickim predstavnicima.
Moguce i to, i bilo bi lijepo da se svijest sva 3 naroda promjenila i da ne bi ratovali za svoje vodje... a moguce i da na internetu uglavnom laprdaju oni koji bi/su bili daleko od rovova, puske itd.
Moguce da bi obican narod (opet) ginuo po ratistu, narod koji nema vremena da po citav dan pise po internetu, a recimo ove komentatorske pametnice bi bile u dijaspori ili u podrumima se krili kako je i proslog rata bio odredjen sloj drustva koji ga je tako proveo.
mishic
Posts: 6294
Joined: 28/04/2011 16:29

#60528 Re: SDA-All about

Post by mishic »

Zanima me jeli to prošli put neko nekoga pitao da li želi ratovati ili ne? Ili recimo ovako, sve da me neko pita i ja odgovorim da ne želim ratovati, kako će moja kuća (stan), moj dio ulice kojom idem do posla, moje radno mjesto, porodica i ostalo biti zaštićeno u odnosu na onoga do mene koji želi ratovati?

O "ispaljivanju" vani, takođe postoje dileme. Jeli to ko god je htio mogao da se "ispali"?

Zapravo hoću reći da tom bajkovitom pričom ne zamajavate ljude koji se svim silama nastoje suprotstaviti izbijanju rata. To što neko tako olahko barata pojmovima želim-ne želim je ravno svim ostalim željama. Ima ih na hiljade koje nikako da mi se ispune isto kao što ima i na hiljade stvri za koje sam želio da me maše ali, nažalost, nisu.

Nismo svi te sreće da nam zdravima, mladima, lijepim i pametnim život na tacni servira da biramo što i kako želimo. Bajke su ipak samo bajke.
mishic
Posts: 6294
Joined: 28/04/2011 16:29

#60529 Re: SDA-All about

Post by mishic »

Pitao bih sve ove mirotvorce koji ne žele rat pročitaju li kad šta o silnom naoružanju koje se svako malo nađe i zaplijeni?!!

Vidite li da čak i "sijaći smrti" progovore u po kafane kako bi neko upotpunio svoje rođendansko slvlje? Zolje, Ose, RB-ovi, PAM-ovi i sve vrste mina, tromblona, nitroglicerinki i dr., svako malo se nađu među kalašnjikovima, PAP-ovkama, PM, tandžarama, snajperima i pištoljima svih vrsta i kalibara u privatnim kolekcijama sa stotinama i hiljadama komada pripadajuće municije. To su čitavi arsenali zaštekani "za nedaj Bože" i "neka se nađe, zlu ne trebalo", što smo po sebi kazuje da ne željeti rat nije nikakva garancija da se ne prođe kao što su prošli Bijeljina, Kozarac, Prijedor i stotine drugih mjesta u kojima oni što nisu željeli rat nisu mogli da biraju.

Protiv rata se može govoriti i boriti dok ne zapuca. Kada zapuca izbora nema a ratna sreća je varljiva. Ogromna večina naroda ni prošli rat nije željela. Međutim mali procenat barem vojno sposobnih je mogao da izbjegne rat i to uz izlaganje strahovitim rizicima da izgube život.
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#60530 Re: SDA-All about

Post by Truba »

Te zolje ako rade
Su dovoljne za pola sata rata
Sta cemo sutradan?
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#60531 Re: SDA-All about

Post by carobnjak_N »

Ove mudonje sto su kao spremni ratovati sad i odmah, jesu "hrabri" zato sto znaju i osjecaju da ako bi i bio rat to nije bas odmah sad nego u nekoj mozebitnoj opciji u buducnosti. To im daje prostora kao onim galamdzijama kad ih neko drzi ili se oni drze za nekoga, pa onda vicu i urlaju preko ramena.
Njima bih preporucio da sad i odmah iskopaju sebi rov i da stojeci cijelu noc na strazi, demonstriraju samo to, samo stojanje u rovu dok je jos hladno ovako.
Tako bi nam pokazali da su ozbiljni i tako ce mozda i zabrinuti Dodika, a rezanje po drustvenim mrezama i forumima, twitovanje "ubojitim" statusima, to je isto kao kad se djeca igraju rata iz zabave.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#60532 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

A jeste se primili na spin ove bagre.
Ne postoje uslovi za rat. Nikakvi.

Postoje samo uslovi za oruzanu pobunu protiv vlasti u slucaju da policija i vojska ostanu po strani.

Zlocinacka prica o ratu je samo i jedino u svrhu skretanja paznje sa katastorfalne vlasti koju imamo vec 6-7 godina.

Vučić je u Srbiji došao na vlast kad i Fadil.
Srbija je danas u takvom uzletu da ce, ako tako nastavi, ovladati regijom kao sto je Njemacka ovladala vecim djelom Evrope.

I dalje ne znate čiji je non-paper? Bakirov i Dodin. Sporazumno.
Niste čuli Vučića kako nije htio da odgovori precizno na pitanje da li ga je Bakir obavjestio o namjeri da pokrene reviziju i da mu je rekao da se ne brine za to jer od toga nema nista?
Odgovor je bio u smislu da neće da odgovori jer ne zeli govoriti o tajnim razgovorima.

A vi se stoko sitnog zuba bavite ofanzivama.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#60533 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

bivši predsjednik Slovenije Danilo Tirk.



"-Posljednjih dana sam vidio dva dokumenta koji su problematični. Prvo, vidio sam taj dokument koji je u martu napravila grupa država članica EU i koji je, u osnovi, u redu što se tiče osnovnih konceptualnih stvari, ali je nekako formulisan malo nejasno kad je riječ o političkim pitanjima vezanim za kandidaturu BiH za EU. Mislim da bi u tom političkom dijelu trebalo, ako se već govori o izborima u BiH, jasnije ispostaviti presudu Sejdić-Finci i druge presude iz okvira Europskog suda za ljudska prava koje su postavile okvir za dalji razvoj u tom pogledu. Dakle, tu vidim jedan nedostatak tog papira. Pored toga su u cirkulaciji još neke jako čudne stvari, neki non paperi, neke karte koje u suštini izgledjau jako čudno i koje bi trebalo veoma jasno odbaciti, kazao je Tirk.
Dokument je opasan po BiH i Balkan

Navodi da ne zna čiji je non paper koji se posljednjih dana spominje u javnosti.

-Posebno moram da naglasim da taj non paper nema autorstvo. Napisan je u jednom jeziku, na engleskom jeziku što pokazuje da autori nisu bili oni koji dobro znaju engleski jezik. Tako da je to jedan neozbiljan dokument, a sa druge strane, opet sva ta fantaziranja o promjenama granica su jako opasna i to bi trebalo veoma jasno odbaciti. Vidio sam izjave Evropske unije i Evropskog vijeća koje su date tokom marta mjeseca i to su jasne izjave. Međutim, ovo što se sada pojavljuje je zabrinjavajuće i to treba jasno odbaciti. Geografske karte koje su se pojavile podsjećaju na onu formulaciju kako mali Đokica predstavlja voz, uporedio je bivši predsjednik Slovenije."

https://www.oslobodjenje.ba/vijesti/bih ... bre-649668


ne znam zasto je problematican dokument koji se odnosi na prijem bh u eu i standardne probleme?


e, a drugi je npoznatog autora na losem engleskom - znaci nije ga ni jedna ozbiljna vlada napravila
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#60534 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »



Ovo su balkanski narodi. Jedva ih malo izvučeš iz beznađa i oni se odmah sami vrate...
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#60535 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

kod nas policija ne moze redovno ici na pucanje jer nemaju para za municiju, a ono bi ratovalo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: najbolje oruzje sto imamo sto nam Amerikanci doniraju ko one hamere sto su nam dali. koliko imamo para policiji je znalo doci skart od municije, pa svaki treci metak se zaglavi, ali idemo u rat da him jebemo majku :lol: :lol: :lol:

svi koji bi ratovali sad odma i pricaju o ratu su vec ratovali. dakle svi zakovali u 95 i to je to. dakle danas bi to bilo "idemo akcija, hajde guraj,guraj,guraj" i 15 dana bi se probijali jer niko kuveta nema, svi bolesnici, ptsp, onaj srcani imo, onaj problem sa kicmom ima. ali zato svi u rat sad odma. eto ima sda i dodo koliko zajedno, 100 000 clanova jel i simpatizera. eno im poligoni gdje vojska trenira kad NATO dodje, podijele se i udri. imaju oruzja taman za sedmicu dana i ko prezivi nek ostane, da ih mi normalni mozemo onda pobiti i tako se rijesimo gamadi za sva vremena. reci cemo amerima da se tamo ISIL priprema i nek ih bombarduju :mrgreen:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#60536 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

velika vecina boraca, odnosno svi stariji od 18-19 godina su prosli jna

zamisli ovu danasnju shisha-balavurdiju u jna :izet:
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#60537 Re: SDA-All about

Post by Styling »

uglavnomja wrote: 21/04/2021 10:36 velika vecina boraca, odnosno svi stariji od 18-19 godina su prosli jna

zamisli ovu danasnju shisha-balavurdiju u jna :izet:
Ne znaju se sami obuci bez mame a ne daj Boze da ih mama mora u rat poslati :lol:
88Sioux
Posts: 1876
Joined: 21/05/2020 08:15

#60538 Re: SDA-All about

Post by 88Sioux »

A zamisli ih u Vojnoj gimnaziji ili Vojnoj akademiji, daleko bilo.

Teritorijalnu odbranu ne znaju da sastave. :gunjastajl:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#60539 Re: SDA-All about

Post by skafiskafsnjak »

Bake na celu...iza njega Zahiragic da nas predvodi :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#60540 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

uglavnomja wrote: 21/04/2021 10:36 velika vecina boraca, odnosno svi stariji od 18-19 godina su prosli jna

zamisli ovu danasnju shisha-balavurdiju u jna :izet:
Ja bio desetar u JNA. Trudio sam se biti human i ne izivljavati se.
kad ti dodje mamina pizda, moras naci nacin da ga prevaspitas. Bude suza, mrznje, prijetnji... ali nakon 12 mjeseci on ode kao bolji covjek.
A narocito smo posvecivali paznju "zajebanim".
Da vidis kako za 48 sati postanu placipicke.
Jer ko nije sluzio, ne zna sta je vojska i kakvu moc cvarak na ramenu ima. A kakva si nula i ništica ti koji si tek došao.
made_in_sarajevo
Posts: 5584
Joined: 06/05/2013 23:05

#60541 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo »

pa kad se pistoljasi razlete, call of duty, fortnite, pubg ratnici, paintball. ma jebat cemo majku i njemackoj odma :lol:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#60542 Re: SDA-All about

Post by skafiskafsnjak »

made_in_sarajevo wrote: 21/04/2021 10:52 pa kad se pistoljasi razlete, call of duty, fortnite, pubg ratnici, paintball. ma jebat cemo majku i njemackoj odma :lol:
:lol:
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#60543 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

i pitaju, negdje na ratnoj liniji prema Gorazdu, ''dostavljaju li ovdje pizze''? :)
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#60544 Re: SDA-All about

Post by Sigma90 »

Alija i Hare su nam ostavili najgore moguci Ustav i preselili. Jedan za stanlo a drugi za Tursku. A ti se Bosnjo snalazi. :bih:
Jos na sve to Alija ostavio smece od sina Bosni i Hercegovini. :thumbup:
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#60545 Re: SDA-All about

Post by Sigma90 »

jazzer wrote: 21/04/2021 11:01 i pitaju, negdje na ratnoj liniji prema Gorazdu, ''dostavljaju li ovdje pizze''? :)
Samo zelenima rodni kraj Gorazde i mjesto boravaka KS ne diraj. A sve ostalo istima svakako nije bitno. :bih:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#60546 Re: SDA-All about

Post by uglavnomja »

uvesce hare pauzu u ratovanju za dzumu :oops:
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#60547 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Ustav bi nekako i prezivili ali Bakira tesko. On i njegovi su nas jebali za sva vremena.
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#60548 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Predsjednik SNSD Milorad Dodik poručio je da današnje izjave Bakira Izetbegovića prevazilaze sve što je do sada rečeno.

Dodik je ocijenio da izjave lidera SDA predstavljaju stavljanje etikete genocida čitavom jednom narodu i da je to apsolutno neprihvatljivo.

A ja ću, kada ga sretnem, imati šta da mu kažem. Ono naše prostački ću mu reći, staviću ga tamo gdje je nekad bio – poručio je Dodik.
U necemu se ipak slazemo Milorade :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#60549 Re: SDA-All about

Post by Kikibombona »

Jedan komentar sa Klixa o ratu
Moj stari je bio u ratu,a poslije su na scenu dosli radeljasi,budnje i ostali profiteri sa bakirom na celu.Stari je bio dobar dok je ratovao a poslije ko te j... Sad sam u americi i ako se bakiru ratuje bujrum,poslao bih saku dolara za pomoc BiH naravno,ali sto se mene tice briga me hoce li se rs odvojiti ili ne.Bolje je skloniti se pa poslije rata se vratis,pravis vikendice a bivsi borci ti mijesaju beton za 30KM po danu
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#60550 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

jazzer wrote: 21/04/2021 11:19
Predsjednik SNSD Milorad Dodik poručio je da današnje izjave Bakira Izetbegovića prevazilaze sve što je do sada rečeno.

Dodik je ocijenio da izjave lidera SDA predstavljaju stavljanje etikete genocida čitavom jednom narodu i da je to apsolutno neprihvatljivo.

A ja ću, kada ga sretnem, imati šta da mu kažem. Ono naše prostački ću mu reći, staviću ga tamo gdje je nekad bio – poručio je Dodik.
U necemu se ipak slazemo Milorade :lol:
Samo se pazi Mile da ne bude negdje Zeljko blizu. On hoce udarit ako mu diras Baketa.
Post Reply