SDA-All about

User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#58151 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

animus wrote: 19/03/2021 12:33 J.bem SDA i svakog ko mene stavi u tor s njima.
Nije ovo vrijeme politickih prepucavanja. Gubimo ljude i treba imenovati krivce.
UZP kontrolise proces i nije ovo slucajno. Zato i kazem da je SDA kriva sto smo u ovoj poziciji i treba ih poslati u p.m. na slijedecim izborima. Zato sto ce opet pokusati HDZ da odrze na vlasti.
Ali treba isto reci ko je glavni odgovorni sto smo u ovoj situaciji. Da nema Fadila ista bi nam situacija bila. Mislite da bi uspjwli nabaviti vakcine da je Forto premijer. Malo sutra. Tadicka samo ceka da prekrsis proceduru pa da pokrene istragu.
Zato je glupo da se svadjamo oko debila Fadila ili bilo koga drugog jer zna se ko je ovlasten za nabavku.
Ljudi koji pišu na ovom forumu više zamjere SDA-u nego HDZ-u jer na prostoru gdje žive glasove dobija SDA a ne HDZ.

Oni od HDZ-a svakako očekuju samo najgore pa zbog toga ne troše vrijeme kritikujući HDZ.
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#58152 Re: SDA-All about

Post by pemanapemani »

animus wrote: 19/03/2021 12:33 J.bem SDA i svakog ko mene stavi u tor s njima.
Nije ovo vrijeme politickih prepucavanja. Gubimo ljude i treba imenovati krivce.
UZP kontrolise proces i nije ovo slucajno. Zato i kazem da je SDA kriva sto smo u ovoj poziciji i treba ih poslati u p.m. na slijedecim izborima. Zato sto ce opet pokusati HDZ da odrze na vlasti.
Ali treba isto reci ko je glavni odgovorni sto smo u ovoj situaciji. Da nema Fadila ista bi nam situacija bila. Mislite da bi uspjwli nabaviti vakcine da je Forto premijer. Malo sutra. Tadicka samo ceka da prekrsis proceduru pa da pokrene istragu.
Zato je glupo da se svadjamo oko debila Fadila ili bilo koga drugog jer zna se ko je ovlasten za nabavku.
Dobro, ali zašto je jučer Novalić rekao da su ih mogli nabaviti u decembru da su se htjeli igrati države?
Zašto je prije nekoliko dana rekao kako bi ih nabavili, ali svi se boje poslije afere respiratori?
Zašto niko iz SDA u VM ili Vladi FBiH ne izađe otvoreno u javnost i direktno optuži HDZ za bioterorizam, ako je to sve tako kako ti navodiš?

Sva ministarstva zajedniški drže, ako je ministar iz SDA, zamjenik je iz HDZ iili SNSD na državnom nivou. Kako da nijedan "proBiH" zamjenik ministra ili direktora agencije ne izađe u javnost sa dokazima kako HDZ i SNSD vrše bioterorizam.
Ili su se govna dogovorila da se jedni drugima ne petljaju u posao.
Rockman
Posts: 148
Joined: 24/04/2020 17:52

#58153 Re: SDA-All about

Post by Rockman »

BIČUJ BIČUJ ME BIČUJ FADILE

FADIL BIČ BOŽJI

FADIL KONKVISTADOR

FADIL THE CONQUER_A
izvrsni direktor
Posts: 9329
Joined: 20/12/2018 16:11

#58154 Re: SDA-All about

Post by izvrsni direktor »

animus wrote: 19/03/2021 12:33 J.bem SDA i svakog ko mene stavi u tor s njima.
Nije ovo vrijeme politickih prepucavanja. Gubimo ljude i treba imenovati krivce.
UZP kontrolise proces i nije ovo slucajno. Zato i kazem da je SDA kriva sto smo u ovoj poziciji i treba ih poslati u p.m. na slijedecim izborima. Zato sto ce opet pokusati HDZ da odrze na vlasti.
Ali treba isto reci ko je glavni odgovorni sto smo u ovoj situaciji. Da nema Fadila ista bi nam situacija bila. Mislite da bi uspjwli nabaviti vakcine da je Forto premijer. Malo sutra. Tadicka samo ceka da prekrsis proceduru pa da pokrene istragu.
Zato je glupo da se svadjamo oko debila Fadila ili bilo koga drugog jer zna se ko je ovlasten za nabavku.
A ko im dade toliku moc? Ko im svojim glasom dade moc da upravljaju nabavkama? Ko im svojim glasom dade apsolutnu moc zajedno sa dodikom? Ko im je vjecni koalicipni partner? Ko upravlja popola kriznim stabom? Ko nas je povalio za respiratore? Ko nam rece da je mogao u decembru vec nabaviti vakcine ali nije htio?
Ja znam koji je jedan zajednicki odgovor na sva ova putanja, znas li ti?
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#58155 Re: SDA-All about

Post by animus »

Meni je ok da kritikujemo SDA sto su nas doveli u ovu situaciju ali su odgovorni trenutno ovi iz HDZa. Znam da nam se UZPovci smiju i uzivaju u ovome. U ovoj situaciji protivati Fadila je kratkovido. Gubimo vrijeme.
UZPovci igraju prljavo i kostaju nas ljudskih života. To treba jasno reci.
Rockman
Posts: 148
Joined: 24/04/2020 17:52

#58156 Re: SDA-All about

Post by Rockman »

animus wrote: 19/03/2021 12:44 Fadila je kratkovido.
MISLIŠ OČITO FRLJAVO


TRLA BABA LAN


DŽA ILI BU

IZABERI JEDNO OD 3 PONUĐENA OPCIJE
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#58157 Re: SDA-All about

Post by animus »

pemanapemani wrote: 19/03/2021 12:41
animus wrote: 19/03/2021 12:33 J.bem SDA i svakog ko mene stavi u tor s njima.
Nije ovo vrijeme politickih prepucavanja. Gubimo ljude i treba imenovati krivce.
UZP kontrolise proces i nije ovo slucajno. Zato i kazem da je SDA kriva sto smo u ovoj poziciji i treba ih poslati u p.m. na slijedecim izborima. Zato sto ce opet pokusati HDZ da odrze na vlasti.
Ali treba isto reci ko je glavni odgovorni sto smo u ovoj situaciji. Da nema Fadila ista bi nam situacija bila. Mislite da bi uspjwli nabaviti vakcine da je Forto premijer. Malo sutra. Tadicka samo ceka da prekrsis proceduru pa da pokrene istragu.
Zato je glupo da se svadjamo oko debila Fadila ili bilo koga drugog jer zna se ko je ovlasten za nabavku.
Dobro, ali zašto je jučer Novalić rekao da su ih mogli nabaviti u decembru da su se htjeli igrati države?
Zašto je prije nekoliko dana rekao kako bi ih nabavili, ali svi se boje poslije afere respiratori?
Zašto niko iz SDA u VM ili Vladi FBiH ne izađe otvoreno u javnost i direktno optuži HDZ za bioterorizam, ako je to sve tako kako ti navodiš?

Sva ministarstva zajedniški drže, ako je ministar iz SDA, zamjenik je iz HDZ iili SNSD na državnom nivou. Kako da nijedan "proBiH" zamjenik ministra ili direktora agencije ne izađe u javnost sa dokazima kako HDZ i SNSD vrše bioterorizam.
Ili su se govna dogovorila da se jedni drugima ne petljaju u posao.
Fadil je debil i konstantno lupa gluposti. Nista on ne moze nabaviti bez HDZ kadra a da ne zaglavi zatvora. Nece ih nikad optuziti za bioterorizam jer su im partneri i nece da se zamjere. Koalicija im je bitnija nego ovaj narod.
Rockman
Posts: 148
Joined: 24/04/2020 17:52

#58158 Re: SDA-All about

Post by Rockman »

animus wrote: 19/03/2021 12:47 Nece ih nikad optuziti za bioterorizam jer su im partneri i nece da se zamjere. Koalicija im je bitnija nego ovaj narod.
A ja tada sedoh na patos tužno
Zagledah se u usisivač žut
Bilo mi je tako teško
Po prvi put bio sam ljut
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#58159 Re: SDA-All about

Post by animus »

izvrsni direktor wrote: 19/03/2021 12:42
animus wrote: 19/03/2021 12:33 J.bem SDA i svakog ko mene stavi u tor s njima.
Nije ovo vrijeme politickih prepucavanja. Gubimo ljude i treba imenovati krivce.
UZP kontrolise proces i nije ovo slucajno. Zato i kazem da je SDA kriva sto smo u ovoj poziciji i treba ih poslati u p.m. na slijedecim izborima. Zato sto ce opet pokusati HDZ da odrze na vlasti.
Ali treba isto reci ko je glavni odgovorni sto smo u ovoj situaciji. Da nema Fadila ista bi nam situacija bila. Mislite da bi uspjwli nabaviti vakcine da je Forto premijer. Malo sutra. Tadicka samo ceka da prekrsis proceduru pa da pokrene istragu.
Zato je glupo da se svadjamo oko debila Fadila ili bilo koga drugog jer zna se ko je ovlasten za nabavku.
A ko im dade toliku moc? Ko im svojim glasom dade moc da upravljaju nabavkama? Ko im svojim glasom dade apsolutnu moc zajedno sa dodikom? Ko im je vjecni koalicipni partner? Ko upravlja popola kriznim stabom? Ko nas je povalio za respiratore? Ko nam rece da je mogao u decembru vec nabaviti vakcine ali nije htio?
Ja znam koji je jedan zajednicki odgovor na sva ova putanja, znas li ti?
Znamo mi odgovor. Narod ih izabrao a dosta su i pokrali. Nadam se da nece uspjeti za 2 godine. Samo je sada veci problem. Njihov koalicioni partner nas sada ubija.
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#58160 Re: SDA-All about

Post by Johnny_x »

drndalo wrote: 19/03/2021 08:03
Rockman wrote: 19/03/2021 07:43 FADILE NOVALIĆU BAKIRE I OSTALA FURDO KADA MISLITE POVEĆAT INVALIDNINE RVI 100 DRUGE GRUPE KOJI SU SKORO SVI RANJENI NA PRVIM LINIJAMA ZA RAZLIKU OD MUJA AGANOVIĆA I OSTALIH GOVANA LAŽNIH RVI

BAKIRE IZDAJNIČE FADILE IZDAJNIČE
Ja i!? Sta su trazili na prvoj liniji? Nisu znali da je tamo opasno...? I sad Baketova i Fadilova šći treba da ispastaju zbog invalidnina ovih sto nisu na vrijeme pazili na svoje zdravlje?

P.S. Radi se o sarkazmu...
Mozda se radi o sarkazmu ali nije daleko od realnosti. Godinu dana od pandemije nismo mogli vidjeti da je ijednom drzavnom sluzbeniku(uhljebu) smanjena plata, nije isplacen regres, da je neki drzavni sluzbenik postao tehnoloski visak zbog usteda i sl. To nikad necete procitati u medijima. Onaj kredit od mmf sto se uzeo prosle godine, na sta mislis da je isplacen, na povecanje invalidnina ili na regrese uhljeba? Onaj ko u ovoj drzavi napravi cistku u javnim sluzbama i preduzecima, taj ce dozivotno vladati, ne zelim da placama toliki porez i namete, a da nista ne dobijam za to, ustvari svi nameti i porezi idu na nekog lelemudana u drzavnoj sluzbi. Ovo mora prestati.
Rockman
Posts: 148
Joined: 24/04/2020 17:52

#58161 Re: SDA-All about

Post by Rockman »

Dobro sam vezan, lanac je jak
Ogrlica steže krvavi vrat
A krenuću jednom i neću stati
Makar mi lanac presek’o vrat

Ja neću da budem pas
I neću da služim za vas

Ja mahnem repom kad neko prođe
I danima čekam da opet prođe
I čekam neki bolji dan
Jer neću da crknem sam

Ja neću da budem pas
I neću da služim za vas

Ja neću da da budem pas
I neću da da služim za vas

Ja neću da budem pas
I neću da služim za vas
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#58162 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

animus wrote: 19/03/2021 12:44 Meni je ok da kritikujemo SDA sto su nas doveli u ovu situaciju ali su odgovorni trenutno ovi iz HDZa. Znam da nam se UZPovci smiju i uzivaju u ovome. U ovoj situaciji protivati Fadila je kratkovido. Gubimo vrijeme.
UZPovci igraju prljavo i kostaju nas ljudskih života. To treba jasno reci.
I možemo im samo stavit' soli na rep. Jasno rekli ili ne rekli isto nam je.
Rockman
Posts: 148
Joined: 24/04/2020 17:52

#58163 Re: SDA-All about

Post by Rockman »

sda botine vazda neko drugi kriv koja je ovo stoka
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#58164 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Meni je jednako simptomaticno da su se na rpvi poziv javili KrajinaLijek i MGM Kakanj. Pa to nesto nije proslo.
Onda se u zadnji cas javlja Medimpex i kaze evo za tri dana 100 tisuća doza.
Tih 100.000 doza mora biti vec negdje na dispoziciji u vlasnistvu te komapnije.
Vjerovatno se cekalo da se ovo obezbjedi pa da se posalje najpovoljnija ponuda. Sto ce reci da je ovdje vođena zakulisna igra jer je svima dobro poznatio da se Sarajlic i Mujezin odlicno znaju.

Nema veze sad. Cijena je recimo korektna. Nabavna je uvecana za 80%. hajmo rec da je tu transport, zarada posrednika, carina i PDV. Treba nam hitno.
Ali opet kad se sve to pogleda iz daljine, hladne glave, zasto nam nije bila interesantna ponuda Gamaleje iz januara po cijeni od 8,3 eura po dozi?

Evo sad ce ih izraditi Dodo, pa ce se oni ugraditi u vakcinaciju federacije sa lijepih 100% zarade koliko je bila ponuda Krajinalijeka u prvom navratu.
kao i obicno, em su lopovi, em su nesposobni da i to urade kako treba.
Rockman
Posts: 148
Joined: 24/04/2020 17:52

#58165 Re: SDA-All about

Post by Rockman »

drug_profi wrote: 19/03/2021 12:54 Meni je jednako simptomaticno da su se na rpvi poziv javili KrajinaLijek i MGM Kakanj. Pa to nesto nije proslo.
Onda se u zadnji cas javlja Medimpex i kaze evo za tri dana 100 tisuća doza.
Tih 100.000 doza mora biti vec negdje na dispoziciji u vlasnistvu te komapnije.
Vjerovatno se cekalo da se ovo obezbjedi pa da se posalje najpovoljnija ponuda. Sto ce reci da je ovdje vođena zakulisna igra jer je svima dobro poznatio da se Sarajlic i Mujezin odlicno znaju.

Nema veze sad. Cijena je recimo korektna. Nabavna je uvecana za 80%. hajmo rec da je tu transport, zarada posrednika, carina i PDV. Treba nam hitno.
Ali opet kad se sve to pogleda iz daljine, hladne glave, zasto nam nije bila interesantna ponuda Gamaleje iz januara po cijeni od 8,3 eura po dozi?

Evo sad ce ih izraditi Dodo, pa ce se oni ugraditi u vakcinaciju federacije sa lijepih 100% zarade koliko je bila ponuda Krajinalijeka u prvom navratu.
kao i obicno, em su lopovi, em su nesposobni da i to urade kako treba.
tih 100 000 doza je donacija iz saudijske arabije čekaju kako da uzmu pare pa predstave to kao da su kupili
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#58166 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Eto, ako je to istina, to je za teske robije, a siguran sam da se nece moci dugo prikrivati porijeklo.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3381
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#58167 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Mislim baš je super što se sve ovo dešava, jutros sretnem lika koji živi u Sarajevu ali veći dio dana provodi u IS, konkretnije kod mene u komšiluku obilazeći kafane i kladionice, zađe i malo "dublje" u zavisnosti od raspoloženja i društva.

Helem lik jedva stoji na nogama, mrtvačko sivilo u licu, bolji se kopaju, jedva diše i ima napade kašlja. Ja iz kurtoazije popričam sa istim, sa full maskom na licu, "curica" mi na povocu i kad se tako hoće, njuška nešto i vrti se u pola metra kvadratnih inače bih prošao bez zaustavljanja. Kaže momčilo na moj upit sa kezom na licu - korona, žena mu i kćerka pozitivne a on bio kod doktora i dao krv na nalaz, jebu ga pluća. Ašićare se vidi da je zaražen i po mojoj slobodnoj procjeni vozi posljednji krug u Monci, u njegovim godinama, sa njegovom kilažom i boljkama samo je pitanje vremena.

Eh sad, zadali se ovi pogani sdaovci pljuvati po kantonalnoj vladi glede restrikcija i zatvaranja, pljuvanja po političkim protivnicima jer zaboga nemaju pojma kako da se nose sa krizom i pandemijom a isti su donedavno bili na toj poziciji u KS i na žalost još uvijek su na nivou FBiH i države generalno. Kad je došlo do pojave novih sojeva virusa mi kao država se pravimo blesavi i kod nas ulazi ko kad hoće i kako hoće bez ikakve kontrole, hiljade ljudi iz susjednih država je bilo u BiH i naravno da su neki od njih bili zaraženi a da to najvjerovatnije nisu ni znali.

S obzirom da su nam naši dragi sdaovci u saradnji sa svojim prijateljima i partnerima u vlasti onemogućili i još uvijek onemogućavaju vakcinisanje i iskreno pitanje je hoće li uopšte ikada i dozvoliti isto, sasvim je jasno da je lockdown jedina ispravna stvar za učiniti. Da se mene pita zaključao bih kompletnu državu na neodređeno ma koliko to suludo zvučalo, jednostavno ne vidim način da se širenje zaraze drugačije zaustavi.

Evo vam i još jedan primjer odgovornosti građana po pitanju širenja zaraze. Viber grupa roditelja, mama i baka pozitivne i puštaju malca da izlazi vani i igra se sa drugovima iz razreda. Malac zarazi drugog malca i kod istog se pojave blaži simptomi zaraze, naravno taj malac zarazi svoju mamu i nanu, nana kritično i daj Bože da se izvuče.

Sad će ovi naši sdaovci pitati kakve veze sve to ima s njima, naravno da nemam namjeru trošiti vrijeme i živce objašnjavajući se sa istima na forumu, svakako mi je većina od njih na foe listi.

Iskreno a već sam to napisao negdje na nekoj temi, kad pročitam da je neki sdaovac mrljucnuo od korone prvo što pomislim je da ima Boga i ima pravde a onda skontam da je mnogo veći broj onih koji odu a da nemaju veze sa SDA pa se razjarim na kraju.

Da, treba sabrati dva i dva, k'o što davno ustvrdih, ko nam o glavi vodi računa dobro smo mi i dobacili.
Rockman
Posts: 148
Joined: 24/04/2020 17:52

#58168 Re: SDA-All about

Post by Rockman »

drug_profi wrote: 19/03/2021 12:58 Eto, ako je to istina, to je za teske robije, a siguran sam da se nece moci dugo prikrivati porijeklo.
Image
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#58169 Re: SDA-All about

Post by hillbill »

Rockman wrote: 19/03/2021 12:51 Dobro sam vezan, lanac je jak
Ogrlica steže krvavi vrat
A krenuću jednom i neću stati
Makar mi lanac presek’o vrat

Ja neću da budem pas
I neću da služim za vas

Ja mahnem repom kad neko prođe
I danima čekam da opet prođe
I čekam neki bolji dan
Jer neću da crknem sam

Ja neću da budem pas
I neću da služim za vas

Ja neću da da budem pas
I neću da da služim za vas

Ja neću da budem pas
I neću da služim za vas
jesi kren'o vise.........cekamo te godinama
Rockman
Posts: 148
Joined: 24/04/2020 17:52

#58170 Re: SDA-All about

Post by Rockman »

hillbill wrote: 19/03/2021 13:18
Rockman wrote: 19/03/2021 12:51 Dobro sam vezan, lanac je jak
Ogrlica steže krvavi vrat
A krenuću jednom i neću stati
Makar mi lanac presek’o vrat

Ja neću da budem pas
I neću da služim za vas

Ja mahnem repom kad neko prođe
I danima čekam da opet prođe
I čekam neki bolji dan
Jer neću da crknem sam

Ja neću da budem pas
I neću da služim za vas

Ja neću da da budem pas
I neću da da služim za vas

Ja neću da budem pas
I neću da služim za vas
jesi kren'o vise.........cekamo te godinama
e moj sda botko preglup si ti da shvatiš šta je napisano!
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#58171 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

@Billy The Pljuc :thumbup:
detroit-mercy
Posts: 16074
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#58172 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

Ono, ljudi jednostavno pokazuju da ne znaju i da nisu sposobni da vode iole slozeniji proces (osim sibicarske kradje) i tako vec decenijama. I onda dodju ti likovi i brane ih. Stvarno, koja ljiga od covjeka trebas biti i braniti ih, hajde jedan izborni krug, hajde drugi izborni krug ali ovi vec decenijama pokazuju da nemaju rjesenje ni za sta i ono opet tambura i brani ih :-).
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66187
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#58173 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

@Billy The Pljuc :thumbup: :izet: :izet:
User avatar
drug_profi
Posts: 50609
Joined: 16/07/2012 16:00

#58174 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Ne moze covjek vise da nabroji ocite dokaze o antinarodnom i antidrzavnom djelovanju ove stranke.
udaras perfidno preko svojih kerova na mjesovite brakove, zadnje gradjansko i evropsko sto jos imamo, udaras na sirotinju koja nema za lijekove ogranicavanjem pristupa lijecenju i fondu, udaras na sve gradjane prepustanjem stihiji i prirodnoj selekciji, udaras na drzavne institucije predavanjem svih bitnih pozicija dokazanim antidrzavnim pokretima samo radi pozcija Osmice i Heroine...

Evo ovo je samo zadnjih par mjeseci, a ako bi se covjek zarovio dalje, knjige bi se napisale.... pocevsi od NEpripremanja RBiH za rat koji je bio izvjestan.
hamos
Posts: 812
Joined: 21/06/2010 12:58

#58175 Re: SDA-All about

Post by hamos »

drug_profi wrote: 19/03/2021 13:46 Ne moze covjek vise da nabroji ocite dokaze o antinarodnom i antidrzavnom djelovanju ove stranke.
udaras perfidno preko svojih kerova na mjesovite brakove, zadnje gradjansko i evropsko sto jos imamo, udaras na sirotinju koja nema za lijekove ogranicavanjem pristupa lijecenju i fondu, udaras na sve gradjane prepustanjem stihiji i prirodnoj selekciji, udaras na drzavne institucije predavanjem svih bitnih pozicija dokazanim antidrzavnim pokretima samo radi pozcija Osmice i Heroine...

Evo ovo je samo zadnjih par mjeseci, a ako bi se covjek zarovio dalje, knjige bi se napisale.... pocevsi od NEpripremanja RBiH za rat koji je bio izvjestan.
znaci ako nisi za mjesane brakove nisi europejac? :D
Post Reply