SDA-All about

User avatar
jazzer
Posts: 7202
Joined: 20/12/2004 14:44

#56951 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

Vucic 5000 vakcina, Pahor 4800,,,masallah, to 9800 vakcina.

Kada se radi nova analiza broja nabavljenih vakcina po zemljama? Ocekujem da na toj listi skocimo
bar za 4 mjesta.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#56952 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

jazzer wrote: 05/03/2021 12:57
O delikatnosti uvođenja nekog novog locdowna u Federaciji BiH govorio je premijer Fadil Novalić.

"U lockdownu smo bili jedni od najuspješniji na cijelom svijetu, dobili smo papirnatu potvrdu od Svjetske zdravstvene organizacije (WHO)", kazao je on.
Hej, papirnatu potvrdu imamo, crno na bijelo. :lol: :lol:

A kako bi i ostali jedni od najuspjesnijih na svijetu nabavili smo i 100 respiratora za 10 miliona, da nam ljudi ne umiru.

Hoce mi nesto biti kad mu vidim onu futavu, lopovsku facu.
I po smrtnosti od Covida smo najbolji u svijetu :skoljka:
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#56953 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

jazzer wrote: 05/03/2021 12:57
O delikatnosti uvođenja nekog novog locdowna u Federaciji BiH govorio je premijer Fadil Novalić.

"U lockdownu smo bili jedni od najuspješniji na cijelom svijetu, dobili smo papirnatu potvrdu od Svjetske zdravstvene organizacije (WHO)", kazao je on.
Hej, papirnatu potvrdu imamo, crno na bijelo. :lol: :lol:

A kako bi i ostali jedni od najuspjesnijih na svijetu nabavili smo i 100 respiratora za 10 miliona, da nam ljudi ne umiru.

Hoce mi nesto biti kad mu vidim onu futavu, lopovsku facu.
Tačno bih ga zatukao maljem što moj drug veli.
User avatar
joint union
Posts: 2842
Joined: 31/01/2006 09:54

#56954 Re: SDA-All about

Post by joint union »

Jesu li slovenacke indijske ili?
Zasto suti Bisera?
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#56955 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

Veigar wrote: 05/03/2021 13:15
Hank Paldum wrote: 05/03/2021 13:13
foxlife wrote: 05/03/2021 13:07

nego je iz kuhinje jamie olivera?
Gorljivi zaštitnik Bošnjaka Velgar likes your post :lol:
Barem nisam sadaka simpatizer ili član sadakaško parazitske SDA. Meni dosta.
Pa tvoje je još gore. Boriti se, raspravljati i svađati po forumu danima, sedmicama pa možda i mjesecima da si Bošnjak ali ne SDA jer Bošnjak nije SDA i onda jednog lijepog dana sve to pogaziš, daješ tim sa kojima si raspravljao pravo i onda se još rugaš stotinama hiljada na čijoj si strani bio ne tako davno.
E to je već kriza identiteta na najvišem nivou.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#56956 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

foxlife wrote: 05/03/2021 13:16
Hank Paldum wrote: 05/03/2021 13:16
foxlife wrote: 05/03/2021 13:14

pa ne rece iz cije je onda kuhinje ako nije iz sda
Bošnjak je postojao prije SDA
kakav bosnjak je postojao prije sda?
Drugačijih religija, nije bilo većinski islamski kao danas.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#56957 Re: SDA-All about

Post by foxlife »

Hank Paldum wrote: 05/03/2021 13:23
foxlife wrote: 05/03/2021 13:16
Hank Paldum wrote: 05/03/2021 13:16
Bošnjak je postojao prije SDA
kakav bosnjak je postojao prije sda?
Drugačijih religija, nije bilo većinski islamski kao danas.
a kakav je bosnjak poslije sda?
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#56958 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

foxlife wrote: 05/03/2021 13:24
Hank Paldum wrote: 05/03/2021 13:23
foxlife wrote: 05/03/2021 13:16

kakav bosnjak je postojao prije sda?
Drugačijih religija, nije bilo većinski islamski kao danas.
a kakav je bosnjak poslije sda?
Kako misliš poslije? Misliš za vrijeme SDA ili?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#56959 Re: SDA-All about

Post by foxlife »

Hank Paldum wrote: 05/03/2021 13:25
foxlife wrote: 05/03/2021 13:24
Hank Paldum wrote: 05/03/2021 13:23
Drugačijih religija, nije bilo većinski islamski kao danas.
a kakav je bosnjak poslije sda?
Kako misliš poslije? Misliš za vrijeme SDA ili?
od 93e do sada?
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#56960 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

O NABAVCI VAKCINA

Novalić odgovorio Forti: Meni je bilo neprijatno što bježi od problema.

Image

Nakon što je premijer Kantona Sarajevo napustio sastanak u Vladi Federacije Bosne i Hercegovine nezadovoljan zbog nenabavke vakcina s tog nivoa, komentar smo potražili od premijera Fadila Novalića.

Premijer Federacije BiH za Klix.ba je kazao da se on osjećao neprijatno jer je Forto napustio sastanak.

"Meni je bilo neprijatno da je premijer sarajevskog kantona Forto nakon svog izlaganja napustio sastanak, jer ostalih 9 premijera kantona i mininstri zdravstva su u nastavku sastanka donijeli mnogo kvalitetnih prijedloga i sami zaključci skupa će pomoći da se pat situacija oko nabavke vakcina počne rješavati u narednim danima", kazao nam je Novalić.

On smatra da je Forto današnjim potezom pobjegao od problema, naročito ako se zna da je najveća incidenca zaraženih u Kantonu Sarajevo.

"Želim da kažem da je u ovakvom trenutku najmanje potereban populizam ili neki oblik politikantstva.

"Mene ne interesuje ko kojoj stranci pripada. Želim da iz svega ovoga izađemo sa što manje neželjenih posljedica", zaključio je Novalić za Klix.ba.


Izjavljuje lik koji je učestvovao u krađi 10,53 miliona KM nabavkom respiratora koji su trebali poslužiti u spašavanju života.

Ovo nije prva od nebuloza Fadila Novalića, na žalost neće biti ni zadnja i samo radi ovakvog stava i pišanja po zdravom razumu istog treba objesiti za primjer i ostaviti da visi dok se ne raspadne.

Jebem mu sve lopovsko i nesposobno i onima koji ga postaviše tu gdje jeste.
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#56961 Re: SDA-All about

Post by hillbill »

Hank Paldum wrote: 05/03/2021 12:34
izvrsni direktor wrote: 05/03/2021 12:10
Veigar wrote: 05/03/2021 11:56
Kao što rekoh ako fakat pobijede i 2022, ja se odričem nacionalnosti Bošnjak za sva vremena jer ne želim da me poistovjećuju sa sadaka političarima.
Jel vi znate koliko ima ovakih botova:
bunk wrote: 05/03/2021 06:09 ....pih kad smo cekali ovoliko mozemo jos koliko god treba..
Ja sam ovdje slučajni prolaznik pa nisam aktivno učestvovao u raspravi ali jesi li ti svjestan da pored citiranog komentara ima strijelica koja vodi na citirani post gdje se vidi da vadiš iz konteksta?
Jesi li ti možda razmislio da je jedan od razloga zašto su isti na vrhu pa možda i u 2022. zato što vi time doprinosite?
Vađenje iz konteksta, izvrtanje činjenica, primitivno obraćanje u diskusijama, ruganje Kralju šiše što ima govornu manu, ruganje izgledu Bibiji Kerli, uvrede Komšiću zbog alkohola (ti isti koji se bune kako zbog SDA nema negdje kupiti alkohol).
Možda narod i ne glasa jer ne želi ukiniti primitivizam ako će umjesto toga opet biti primitivizam?
Možda narod nije toliko pun mržnje i bijesa kao vi i želi konkretne tačke za promjene a ne samo da aplaudira na primitivizam samo zato što je protiv SDA, to zlatno doba 2000-2010 je prošlo.
a sta kazes ........

ti ono slucajno u prolazu....i odmah bi da drzis predavanja.....prodi nas se.
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#56962 Re: SDA-All about

Post by hillbill »

Hank Paldum wrote: 05/03/2021 13:00
izvrsni direktor wrote: 05/03/2021 12:42 On ne glasa za sda ALI :run:
Ja glasam za SDA, gdje je problem?
Naravno ne uvijek ali uvijek za bošnjačku stranku.
Na prvim izborima uopšte glasao sa ponosom za SDA, odmah iza rata glasao za SDA jer se tada podrazumijevalo, kasnije za Harisa, pa čak i za BOSS stranku.
Samo sam za člana predsjedništva glasao uvijek kada je se moglo za Željka Komšića i ovaj put ću opet jer je to glas protiv Čovića a za stranku Nip, SDA ili neku drugu

To što si ti tako replicirao a nisi nigdje pročitao da ja negiram da sam glasao za SDA samo pokazuje slabost i bespomoć FGR ljevice gdje godinama ponavljate 5 istih fraza pa su vam na kraju godine opet krive ovce, botovi, izdaje, bugarski vozovi i kupovine glasova a arogancija vam ne dopušta da se zaoitate da noste možda vi igdje pogriješili.

Jedino pozitivno je što ste dokazali da niste niśta naučili iz svojih grešaka i da ćete opet pasti na nos. Samo treba dan nakon izbora skloniti djecu sa interneta da ne čitaju vaše komentare jer će tada primitivizam i vilgarni rječnik opet isplivati sa vaše strane.
pa dobro ..ne rece nam sta si ....lijevi....desni ili u prolazu
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#56963 Re: SDA-All about

Post by Veigar »

Hank Paldum wrote: 05/03/2021 13:22
Veigar wrote: 05/03/2021 13:15
Hank Paldum wrote: 05/03/2021 13:13
Gorljivi zaštitnik Bošnjaka Velgar likes your post :lol:
Barem nisam sadaka simpatizer ili član sadakaško parazitske SDA. Meni dosta.
Pa tvoje je još gore. Boriti se, raspravljati i svađati po forumu danima, sedmicama pa možda i mjesecima da si Bošnjak ali ne SDA jer Bošnjak nije SDA i onda jednog lijepog dana sve to pogaziš, daješ tim sa kojima si raspravljao pravo i onda se još rugaš stotinama hiljada na čijoj si strani bio ne tako davno.
E to je već kriza identiteta na najvišem nivou.
Simpa mi je što misliš da sam jedini, SDA sadaka politika će na kraju i uništiti Bošnjake zajedno s tobom zadnjim predstavnikom izumiruće nacije na planeti zemlji.
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#56964 Re: SDA-All about

Post by hillbill »

Hank Paldum wrote: 05/03/2021 13:16
foxlife wrote: 05/03/2021 13:14
Hank Paldum wrote: 05/03/2021 13:13
Gorljivi zaštitnik Bošnjaka Velgar likes your post :lol:
pa ne rece iz cije je onda kuhinje ako nije iz sda
Bošnjak je postojao prije SDA
da ne navrati u prolazu........mi ni danas ne bi znali od kada postoji bosnjak.....hvala ti sto nam otvaras oci.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#56965 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Jebo li vam Vučić mater nesposobnu:

"VELIKODUŠNI POTEZ ALEKSANDRA VUČIĆA MOGAO BI DOŽIVJETI FIJASKO: Rok za upotrebu vakcina doniranih iz Srbije, istječe 29. marta.

Kako je za "Večernji list" potvrdio funkcioner koji je želio ostati anoniman, rok upotrebe nakon kojeg se ne preporučuje vakcinisanje je 29. mart, što se utvrdilo tek nakon prijema pošiljke.

Velikodušni potez donacije vakcina Srbije Federaciji BiH, koje je u Sarajevo dovezao predsjednik Aleksandar Vučić, mogao bi doživjeti potpuni fijasko u realizaciji ako se procedura odobrenja i njegove upotrebe otegne s obzirom na poslovično spore i komplicirane institucije u BiH, piše "Večernji list".

Naime, ovome kontingentu doniranih vakcina britanskog proizvođača “AstraZeneca” rok upotrebe istječe do kraja marta.

Kako je za "Večernji list" potvrdio funkcioner koji je želio ostati anoniman, rok upotrebe nakon kojeg se ne preporučuje vakcinisanje je 29. mart, što se utvrdilo tek nakon prijema pošiljke. To je u pravnom smislu iznenadilo i šokiralo odgovorne vlasti, zbog čega nastoje svim silama ubrzati procedure kako zbog vakcinisanja i dovakcinisanja ne bi bilo problema.

Kako BiH ne posjeduje referentni laboratorij u kojem bi se mogla potvrditi ispravnost ovih vakcina, upućene su nazad u Institut za virologiju, vakcine i serume „Torlak“ u Beogradu. Tek nakon što uzorci stignu, Agencija za lijekove BiH odobrava upotrebu, piše "Večernji list"."
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#56966 Re: SDA-All about

Post by Veigar »

Billy The Pljuc wrote: 05/03/2021 14:02 Jebo li vam Vučić mater nesposobnu:

"VELIKODUŠNI POTEZ ALEKSANDRA VUČIĆA MOGAO BI DOŽIVJETI FIJASKO: Rok za upotrebu vakcina doniranih iz Srbije, istječe 29. marta.

Kako je za "Večernji list" potvrdio funkcioner koji je želio ostati anoniman, rok upotrebe nakon kojeg se ne preporučuje vakcinisanje je 29. mart, što se utvrdilo tek nakon prijema pošiljke.

Velikodušni potez donacije vakcina Srbije Federaciji BiH, koje je u Sarajevo dovezao predsjednik Aleksandar Vučić, mogao bi doživjeti potpuni fijasko u realizaciji ako se procedura odobrenja i njegove upotrebe otegne s obzirom na poslovično spore i komplicirane institucije u BiH, piše "Večernji list".

Naime, ovome kontingentu doniranih vakcina britanskog proizvođača “AstraZeneca” rok upotrebe istječe do kraja marta.

Kako je za "Večernji list" potvrdio funkcioner koji je želio ostati anoniman, rok upotrebe nakon kojeg se ne preporučuje vakcinisanje je 29. mart, što se utvrdilo tek nakon prijema pošiljke. To je u pravnom smislu iznenadilo i šokiralo odgovorne vlasti, zbog čega nastoje svim silama ubrzati procedure kako zbog vakcinisanja i dovakcinisanja ne bi bilo problema.

Kako BiH ne posjeduje referentni laboratorij u kojem bi se mogla potvrditi ispravnost ovih vakcina, upućene su nazad u Institut za virologiju, vakcine i serume „Torlak“ u Beogradu. Tek nakon što uzorci stignu, Agencija za lijekove BiH odobrava upotrebu, piše "Večernji list"."
Sad će ti hanka paldum doć i reć da Bonjaci postoje i prije SDOoooooooooo. Pogana sadakaška gamad na lomaču to treba a ne na izbore.
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#56967 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

foxlife wrote: 05/03/2021 13:26
Hank Paldum wrote: 05/03/2021 13:25
foxlife wrote: 05/03/2021 13:24

a kakav je bosnjak poslije sda?
Kako misliš poslije? Misliš za vrijeme SDA ili?
od 93e do sada?
Pa ovako, mi smo bili Bošnjaci prije Osmanlija i imali smo svoje kraljeve, dolaskom Osmanlija mnogi prelaze na Islam ali i dalje ostaju Bošnjaci kao što bi danas Srđan Puhalo i dalje ostao Srbin da pređe na Islam.
Onda dolazi druga vlast, mi smo primorani izjašnjavali se Srbima i Hrvatima ali ostajemo i dalje Bošnjaci kao i kada smo se izjašnjavali Muslimanima koje zvuči neprirodno.
Može danas neka sila natjerati i Hrvate da se izjašnjavaju drugačije, to i dalje ostaje isti narod kao što bi i ostao da pređu svi na pravoslavlje jer religija ne mijenja narodnost .
Mi smo isti narod kao i onda samo je kroz historijske prilike druga religija postala dominantnija
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#56968 Re: SDA-All about

Post by foxlife »

Hank Paldum wrote: 05/03/2021 14:21
foxlife wrote: 05/03/2021 13:26
Hank Paldum wrote: 05/03/2021 13:25
Kako misliš poslije? Misliš za vrijeme SDA ili?
od 93e do sada?
Pa ovako, mi smo bili Bošnjaci prije Osmanlija i imali smo svoje kraljeve, dolaskom Osmanlija mnogi prelaze na Islam ali i dalje ostaju Bošnjaci kao što bi danas Srđan Puhalo i dalje ostao Srbin da pređe na Islam.
Onda dolazi druga vlast, mi smo primorani izjašnjavali se Srbima i Hrvatima ali ostajemo i dalje Bošnjaci kao i kada smo se izjašnjavali Muslimanima koje zvuči neprirodno.
Može danas neka sila natjerati i Hrvate da se izjašnjavaju drugačije, to i dalje ostaje isti narod kao što bi i ostao da pređu svi na pravoslavlje jer religija ne mijenja narodnost .
Mi smo isti narod kao i onda samo je kroz historijske prilike druga religija postala dominantnija
Ja bih prije rekao da su ovdje prije osmanlija zivjeli bosnjani a da su bosnjaci tj naziv dosao sa osmanlijama
Nego mi nisi odgovorio kakvi su bosnjaci poslije 93e?
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#56969 Re: SDA-All about

Post by Veigar »

Hank Paldum wrote: 05/03/2021 14:21
foxlife wrote: 05/03/2021 13:26
Hank Paldum wrote: 05/03/2021 13:25
Kako misliš poslije? Misliš za vrijeme SDA ili?
od 93e do sada?
Pa ovako, mi smo bili Bošnjaci prije Osmanlija i imali smo svoje kraljeve, dolaskom Osmanlija mnogi prelaze na Islam ali i dalje ostaju Bošnjaci kao što bi danas Srđan Puhalo i dalje ostao Srbin da pređe na Islam.
Onda dolazi druga vlast, mi smo primorani izjašnjavali se Srbima i Hrvatima ali ostajemo i dalje Bošnjaci kao i kada smo se izjašnjavali Muslimanima koje zvuči neprirodno.
Može danas neka sila natjerati i Hrvate da se izjašnjavaju drugačije, to i dalje ostaje isti narod kao što bi i ostao da pređu svi na pravoslavlje jer religija ne mijenja narodnost .
Mi smo isti narod kao i onda samo je kroz historijske prilike druga religija postala dominantnija
momak ti si pogriješio podforum totalno. Klasika za sadakaško parazitske SDA članove, veze vi sa životom nemate, samo znate sadaku tražit i prosipat beskorisne floskule neukom svijetu.
:run: :run: :run: :run: :run:
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#56970 Re: SDA-All about

Post by Hank Paldum »

foxlife wrote: 05/03/2021 14:29
Hank Paldum wrote: 05/03/2021 14:21
foxlife wrote: 05/03/2021 13:26

od 93e do sada?
Pa ovako, mi smo bili Bošnjaci prije Osmanlija i imali smo svoje kraljeve, dolaskom Osmanlija mnogi prelaze na Islam ali i dalje ostaju Bošnjaci kao što bi danas Srđan Puhalo i dalje ostao Srbin da pređe na Islam.
Onda dolazi druga vlast, mi smo primorani izjašnjavali se Srbima i Hrvatima ali ostajemo i dalje Bošnjaci kao i kada smo se izjašnjavali Muslimanima koje zvuči neprirodno.
Može danas neka sila natjerati i Hrvate da se izjašnjavaju drugačije, to i dalje ostaje isti narod kao što bi i ostao da pređu svi na pravoslavlje jer religija ne mijenja narodnost .
Mi smo isti narod kao i onda samo je kroz historijske prilike druga religija postala dominantnija
Ja bih prije rekao da su ovdje prije osmanlija zivjeli bosnjani a da su bosnjaci tj naziv dosao sa osmanlijama
Nego mi nisi odgovorio kakvi su bosnjaci poslije 93e?
Ne razumijem te stvarno. Bošnjaci većinski muslimanske vjeroispovjesti, ima i ateista, agnostika, koji su prešli na druge vjere, iz BiH i regije, većinski pro-BiH, jedan od tri konstitutivna naroda. Glasači SDA, SBBa, NiPa, Njihove Stranke, SDPa i oni koji ne glasaju i mrze politiku
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#56971 Re: SDA-All about

Post by foxlife »

Hank Paldum wrote: 05/03/2021 14:33
foxlife wrote: 05/03/2021 14:29
Hank Paldum wrote: 05/03/2021 14:21
Pa ovako, mi smo bili Bošnjaci prije Osmanlija i imali smo svoje kraljeve, dolaskom Osmanlija mnogi prelaze na Islam ali i dalje ostaju Bošnjaci kao što bi danas Srđan Puhalo i dalje ostao Srbin da pređe na Islam.
Onda dolazi druga vlast, mi smo primorani izjašnjavali se Srbima i Hrvatima ali ostajemo i dalje Bošnjaci kao i kada smo se izjašnjavali Muslimanima koje zvuči neprirodno.
Može danas neka sila natjerati i Hrvate da se izjašnjavaju drugačije, to i dalje ostaje isti narod kao što bi i ostao da pređu svi na pravoslavlje jer religija ne mijenja narodnost .
Mi smo isti narod kao i onda samo je kroz historijske prilike druga religija postala dominantnija
Ja bih prije rekao da su ovdje prije osmanlija zivjeli bosnjani a da su bosnjaci tj naziv dosao sa osmanlijama
Nego mi nisi odgovorio kakvi su bosnjaci poslije 93e?
Ne razumijem te stvarno. Bošnjaci većinski muslimanske vjeroispovjesti, ima i ateista, agnostika, koji su prešli na druge vjere, iz BiH i regije, većinski pro-BiH, jedan od tri konstitutivna naroda. Glasači SDA, SBBa, NiPa, Njihove Stranke, SDPa i oni koji ne glasaju i mrze politiku
Ne razumijes da se bosnjak prisvaja samo za muslimana?
Ono vise nismo muslimani sa veliko M nego smo bosnjaci
McGradySA
Posts: 790
Joined: 24/02/2021 11:25

#56972 Re: SDA-All about

Post by McGradySA »

Gdje to ima Bošnjaka ateista?Ja za ovoliko godina ne vidjeh nijednog.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31534
Joined: 16/04/2011 18:46

#56973 Re: SDA-All about

Post by skafiskafsnjak »

foxlife wrote: 05/03/2021 14:39
Ne razumijes da se bosnjak prisvaja samo za muslimana?
Ono vise nismo muslimani sa veliko M nego smo bosnjaci
Pa sta je problem ? Bosnjaci i jesu muslimani. A svi smo u biti Bosanci i Hercegovci. Samo je problem Mati iz Capljine i Vladi iz Banja Luke reci da su Bosanci i Hercegovci.
DonieBrasco
Posts: 15423
Joined: 31/08/2016 16:09

#56974 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

Kao sto su hrvati veci katolici od Pape, tako su i svi bosnjaci muslimanske vjere.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#56975 Re: SDA-All about

Post by hadzinicasa »

Billy The Pljuc wrote: 05/03/2021 14:02 Jebo li vam Vučić mater nesposobnu:

"VELIKODUŠNI POTEZ ALEKSANDRA VUČIĆA MOGAO BI DOŽIVJETI FIJASKO: Rok za upotrebu vakcina doniranih iz Srbije, istječe 29. marta.

Kako je za "Večernji list" potvrdio funkcioner koji je želio ostati anoniman, rok upotrebe nakon kojeg se ne preporučuje vakcinisanje je 29. mart, što se utvrdilo tek nakon prijema pošiljke.

Velikodušni potez donacije vakcina Srbije Federaciji BiH, koje je u Sarajevo dovezao predsjednik Aleksandar Vučić, mogao bi doživjeti potpuni fijasko u realizaciji ako se procedura odobrenja i njegove upotrebe otegne s obzirom na poslovično spore i komplicirane institucije u BiH, piše "Večernji list".

Naime, ovome kontingentu doniranih vakcina britanskog proizvođača “AstraZeneca” rok upotrebe istječe do kraja marta.

Kako je za "Večernji list" potvrdio funkcioner koji je želio ostati anoniman, rok upotrebe nakon kojeg se ne preporučuje vakcinisanje je 29. mart, što se utvrdilo tek nakon prijema pošiljke. To je u pravnom smislu iznenadilo i šokiralo odgovorne vlasti, zbog čega nastoje svim silama ubrzati procedure kako zbog vakcinisanja i dovakcinisanja ne bi bilo problema.

Kako BiH ne posjeduje referentni laboratorij u kojem bi se mogla potvrditi ispravnost ovih vakcina, upućene su nazad u Institut za virologiju, vakcine i serume „Torlak“ u Beogradu. Tek nakon što uzorci stignu, Agencija za lijekove BiH odobrava upotrebu, piše "Večernji list"."
znaci ne znam bil' plakala ili se smijala.
Post Reply