SDA-All about

User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#56451 Re: SDA-All about

Post by bunk »

tutku wrote: 02/03/2021 13:24 Hvala SDA i ZK sto su nam pokazali da se mogu popisati po ovoj zemlji kao niko. Bijednici, prihvataju sadaku od par hiljada indijskih vakcina covjeka koji je ordinirao po jevrejskom groblju i ostalim brdima oko sarajeva u periodu 92-95. volio bih vidjeti kakva bi bila reakcija srba da je njima donio haradinaj nekoliko hiljada vakcina a njihovi predsjednici, premijeri ga docekali kao spasioca. to je razlika izmedju nas i njih, mi nemamo nikakvog dostojanstva, dopustamo da nas pisaju i jebu godinama.

nismo drugacije ni zasluzili.
Sta su trebali iz predsjednistva odgovorit?
"Necemo vakcine ybite se i vi i vakcine"
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#56452 Re: SDA-All about

Post by Veigar »

tutku wrote: 02/03/2021 13:24 Hvala SDA i ZK sto su nam pokazali da se mogu popisati po ovoj zemlji kao niko. Bijednici, prihvataju sadaku od par hiljada indijskih vakcina covjeka koji je ordinirao po jevrejskom groblju i ostalim brdima oko sarajeva u periodu 92-95. volio bih vidjeti kakva bi bila reakcija srba da je njima donio haradinaj nekoliko hiljada vakcina a njihovi predsjednici, premijeri ga docekali kao spasioca. to je razlika izmedju nas i njih, mi nemamo nikakvog dostojanstva, dopustamo da nas pisaju i jebu godinama.

nismo drugacije ni zasluzili.
Čekam onu SDA sadakašku botinu da te proglasi štovacoem lika i djela Radovana Karadžića zbog ovog komentara, čisto da malo skrenu sa teme.


SVE ŠTOVAOCE SDA SADAKAŠKE STRANKE TREBA DA BUDE STID I SRAM ŠTA RADE OD DRŽAVE I NARODA.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#56453 Re: SDA-All about

Post by Kikibombona »

bunk wrote: 02/03/2021 13:12 Niko nije trazio pomoc od srbije.
Ovo je samoinicijativa vucica.
Ako se spasi i jedan zivot dobro je.
Sitnoracundzije koje pokusavaju zauzeti mjesto sda od ovog prave pricu.
Zarad bilo kojeg ljidskog zivota kiji moze biti spasen ovim vakcinama trebali bi usutiti. Ali zov budjeta federalne vlade je prejak pa se pokusava poentirat na svemu..
Eh da imam moc da don kiflu stavim na mjesto dzaferovica pa da vidimo kako to kifla nabija spicom vucica u guzicu na aerodromu a vakcine gazi nogama netom prije pljune na avion koji vraca vucica u srbiju...
Al ovdje,online svi smo najbolji i najpametniji...
Jarane, moze li vas ista, ali IŠTA, postiditi?
Imate li uopste stid, IZAŠTA?

Kada bi SDA rehabilitirala cetnicki i ustaski pokret vi bi nasli opravdanje.

...

Poruka Fuad Kasumovica
Kažu, jutro je pametnije od noći. Mislio sam da ću prešutjeti, ali ne mogu! Ne mogu progutati gorčinu, da jutro nakon 1. marta, meni jednog od najdražih datuma, na bosanskohercegovačko tlo u vidu dobrotvora i mirotvorca sa mizernih 10.000 vakcina sumnjive kvalitete, slavodobitnički sliječe predsjednik države odgovorne za najveća razaranja u Evropi u 20. vijeku, političar koji dovodi u pitanje opstojnost naše države i negira genocid nad mojim narodom.

Scena sa aerodroma gdje tročlano Predsjedništvo jedne herojske države, ponizno prosi vakcine koje su kao i respiratori davno trebale biti nabavljene, podsjetile su me na Keraterm, Omarsku i Trnopolje kada su logorašima kroz bodljikave žice dijeljeni komadići hljeba i gutljaji vode.

Ne pamtim kada sam se, kao danas jadnije osjećao! Godinama upozoravam da nam je sistem slab, da je Bosne i Hercegovine sve manje i to samo zbog katastrofalne politike koju nam kroje Bakir i Sebija, a provodi njima nekoliko bliskih ljudi.

Nije ovo prvi put da su njihovo neznanje i nesposobnost došli do izražaja, ugrožavajući živote građana i budućnost BiH.

Bosanci i Hercegovci su vrijedni i plemeniti ljudi. Navikli da pomažu, da se bore za sebe, za sebi bliske ljude, za komšije. Hrabri smo i ponosni Bakire uvijek bili. Nije naš narod za sadake i nafake kakvim ga predstavljate ti i tvoji sljedbenici. Građani ovi ljepe ali napaćene zemlje nisu zaslužili da se neko igra sa njihovim životima.

Zato, SRAM I STID neka vas bude i ako imate imalo morala i odgovornosti prema svome narodu i građanima, a znam da ga namate, trebate već danas podnijeti ostavke na sve funkcije koje nezasluženo obavljate. Vi ste dno dna!
detroit-mercy
Posts: 16085
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#56454 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

nosara wrote: 02/03/2021 13:26 Indija je ispred BiH 50 godina, realno.

Ali Bosanci iz kamenog doba preispituje njihovu vakcinu... :lol:
Velika vecina lijekova pod brand imenima ali i generickih se proizvodi u Indiji, imaju jaku farmaceutsku industriju.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#56455 Re: SDA-All about

Post by _BataZiv_0809 »

Bisera, nije Mahindra džip iz Indije nego vakcina, smiri se, pojedi nesto dijetalno.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#56456 Re: SDA-All about

Post by bunk »

Evo i fudo trezor udara.
Nasikiro se pravo..
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#56457 Re: SDA-All about

Post by nosara »

_BataZiv_0809 wrote: 02/03/2021 13:28 Bisera, nije Mahindra džip iz Indije nego vakcina, smiri se, pojedi nesto dijetalno.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Pa istopice se lutka nasa, neka rucka.
User avatar
Veigar
Posts: 2346
Joined: 07/01/2020 12:17

#56458 Re: SDA-All about

Post by Veigar »

bunk wrote: 02/03/2021 13:27
tutku wrote: 02/03/2021 13:24 Hvala SDA i ZK sto su nam pokazali da se mogu popisati po ovoj zemlji kao niko. Bijednici, prihvataju sadaku od par hiljada indijskih vakcina covjeka koji je ordinirao po jevrejskom groblju i ostalim brdima oko sarajeva u periodu 92-95. volio bih vidjeti kakva bi bila reakcija srba da je njima donio haradinaj nekoliko hiljada vakcina a njihovi predsjednici, premijeri ga docekali kao spasioca. to je razlika izmedju nas i njih, mi nemamo nikakvog dostojanstva, dopustamo da nas pisaju i jebu godinama.

nismo drugacije ni zasluzili.
Sta su trebali iz predsjednistva odgovorit?
"Necemo vakcine ybite se i vi i vakcine"
Trebali su prije vučića i njegove donacija nabavit vakcine, eto to su trebali, ali NEEEEEEEEE, mi hoćemo sadaku pa makar i od najvećeg neprijatelja BiH. Sadaka politika te dovede do toga da te svako jebe kako hoće i umije kad si nesposoban.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#56459 Re: SDA-All about

Post by nosara »

detroit-mercy wrote: 02/03/2021 13:28
nosara wrote: 02/03/2021 13:26 Indija je ispred BiH 50 godina, realno.

Ali Bosanci iz kamenog doba preispituje njihovu vakcinu... :lol:
Velika vecina lijekova pod brand imenima ali i generickih se proizvodi u Indiji, imaju jaku farmaceutsku industriju.
Ma veze ljudi nemaju, sad ce to Bosanac rastabirit, samo da skonta proizvodnju eksera. :D
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#56460 Re: SDA-All about

Post by Evenine »

detroit-mercy wrote: 02/03/2021 13:28
nosara wrote: 02/03/2021 13:26 Indija je ispred BiH 50 godina, realno.

Ali Bosanci iz kamenog doba preispituje njihovu vakcinu... :lol:
Velika vecina lijekova pod brand imenima ali i generickih se proizvodi u Indiji, imaju jaku farmaceutsku industriju.
Ma nije to poenta. Mogla je Srbija donirati Pfizer kao Makedoniji. Vjeruj da to nije slicajno.
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#56461 Re: SDA-All about

Post by kluz franjo »

SDA je prošle godine preuzimanjem "respiratora" namjenjenih Srbiji, istoj spasila višemilionski povrat avansa...
Cijena 100 respiratora iz Kine, naručenih uz pomoć kompanije “BTL Medical Montenegro” za Bosnu i Hercegovinu je iznosila gotovo dvostruko više nego što je ranije bilo dogovoreno u Srbiji preko iste kompanije
"Respiratore" koji su poreske obveznike koštali preko 10 miliona KM tada na aerodromu dočekuje Premijer FBiH.

Vučić praktično našim parama za maksimalno par stotina hiljada "donira" vakcine, a na aerodromu ga u ime građana BiH dočekuje zahvalna patriJotska elita sa najvišeg državnog nivoa sa standardnom patetikom "ako nam Aco ovom donacijom barem jedan život spasi, onda je vrijedilo..."

Nema te države koja bi izdržala ovakve patriJote
laik1981
Posts: 13008
Joined: 05/12/2012 13:04

#56462 Re: SDA-All about

Post by laik1981 »

Kikibombona wrote: 02/03/2021 13:28
bunk wrote: 02/03/2021 13:12 Niko nije trazio pomoc od srbije.
Ovo je samoinicijativa vucica.
Ako se spasi i jedan zivot dobro je.
Sitnoracundzije koje pokusavaju zauzeti mjesto sda od ovog prave pricu.
Zarad bilo kojeg ljidskog zivota kiji moze biti spasen ovim vakcinama trebali bi usutiti. Ali zov budjeta federalne vlade je prejak pa se pokusava poentirat na svemu..
Eh da imam moc da don kiflu stavim na mjesto dzaferovica pa da vidimo kako to kifla nabija spicom vucica u guzicu na aerodromu a vakcine gazi nogama netom prije pljune na avion koji vraca vucica u srbiju...
Al ovdje,online svi smo najbolji i najpametniji...
Jarane, moze li vas ista, ali IŠTA, postiditi?
Imate li uopste stid, IZAŠTA?

Kada bi SDA rehabilitirala cetnicki i ustaski pokret vi bi nasli opravdanje.

...

Poruka Fuad Kasumovica
Kažu, jutro je pametnije od noći. Mislio sam da ću prešutjeti, ali ne mogu! Ne mogu progutati gorčinu, da jutro nakon 1. marta, meni jednog od najdražih datuma, na bosanskohercegovačko tlo u vidu dobrotvora i mirotvorca sa mizernih 10.000 vakcina sumnjive kvalitete, slavodobitnički sliječe predsjednik države odgovorne za najveća razaranja u Evropi u 20. vijeku, političar koji dovodi u pitanje opstojnost naše države i negira genocid nad mojim narodom.

Scena sa aerodroma gdje tročlano Predsjedništvo jedne herojske države, ponizno prosi vakcine koje su kao i respiratori davno trebale biti nabavljene, podsjetile su me na Keraterm, Omarsku i Trnopolje kada su logorašima kroz bodljikave žice dijeljeni komadići hljeba i gutljaji vode.

Ne pamtim kada sam se, kao danas jadnije osjećao! Godinama upozoravam da nam je sistem slab, da je Bosne i Hercegovine sve manje i to samo zbog katastrofalne politike koju nam kroje Bakir i Sebija, a provodi njima nekoliko bliskih ljudi.

Nije ovo prvi put da su njihovo neznanje i nesposobnost došli do izražaja, ugrožavajući živote građana i budućnost BiH.

Bosanci i Hercegovci su vrijedni i plemeniti ljudi. Navikli da pomažu, da se bore za sebe, za sebi bliske ljude, za komšije. Hrabri smo i ponosni Bakire uvijek bili. Nije naš narod za sadake i nafake kakvim ga predstavljate ti i tvoji sljedbenici. Građani ovi ljepe ali napaćene zemlje nisu zaslužili da se neko igra sa njihovim životima.

Zato, SRAM I STID neka vas bude i ako imate imalo morala i odgovornosti prema svome narodu i građanima, a znam da ga namate, trebate već danas podnijeti ostavke na sve funkcije koje nezasluženo obavljate. Vi ste dno dna!
Kasumovic je rekao ono sto misli i kako se osjeca svaki normalan gradjanin koji ovu drzavu doziljava svojom. Dopustili su da nam cetnik i negator genocida urinira po dostojanstvu. Ne znam kako se ove SDA botine mogu u ogledalu pogledati..
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#56463 Re: SDA-All about

Post by hillbill »

bunk wrote: 02/03/2021 09:57 Vakcine treba podijeliti medicinskim radnicima na prvoj liniji ..
Pa onda svim ostalim.
Likovi koji pokusavaju iz ovog izvuc poene za kiflu i kojovica su dosli do dna...
Nisu se javljali kad su nase medicinske ekipe isle u srbiju pomagat u najtezim momentima pandemije...
30 godina cekamo da neko sa prvih linija dobije nesto,i docekasmo da nam padne grad koji smo branili.jebale vas vakcine. Ne bi ih uzeo na ovaj nacin da rak lijece. Imate li mrvu dostojansrva?Je li vam sto sveto?je li vas stid to uzeti od dzelata?Stani u red, i cekaj kada ces dobiti svije vakcine.Bolje je nego izdati sve one koji su pali na tom putu.
Palmalma
Posts: 1530
Joined: 15/01/2020 09:30

#56464 Re: SDA-All about

Post by Palmalma »

Covishield vakcina nije odobrena nigdje na tlu Europe.
Vucic je pokupio komercijalne doze i podijelio ih nama....
Bisera je u potpunom pravu.
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#56465 Re: SDA-All about

Post by Evenine »

Kikibombona wrote:
Poruka Fuad Kasumovica
Kažu, jutro je pametnije od noći. Mislio sam da ću prešutjeti, ali ne mogu! Ne mogu progutati gorčinu, da jutro nakon 1. marta, meni jednog od najdražih datuma, na bosanskohercegovačko tlo u vidu dobrotvora i mirotvorca sa mizernih 10.000 vakcina sumnjive kvalitete, slavodobitnički sliječe predsjednik države odgovorne za najveća razaranja u Evropi u 20. vijeku, političar koji dovodi u pitanje opstojnost naše države i negira genocid nad mojim narodom.

Scena sa aerodroma gdje tročlano Predsjedništvo jedne herojske države, ponizno prosi vakcine koje su kao i respiratori davno trebale biti nabavljene, podsjetile su me na Keraterm, Omarsku i Trnopolje kada su logorašima kroz bodljikave žice dijeljeni komadići hljeba i gutljaji vode.

Ne pamtim kada sam se, kao danas jadnije osjećao! Godinama upozoravam da nam je sistem slab, da je Bosne i Hercegovine sve manje i to samo zbog katastrofalne politike koju nam kroje Bakir i Sebija, a provodi njima nekoliko bliskih ljudi.

Nije ovo prvi put da su njihovo neznanje i nesposobnost došli do izražaja, ugrožavajući živote građana i budućnost BiH.

Bosanci i Hercegovci su vrijedni i plemeniti ljudi. Navikli da pomažu, da se bore za sebe, za sebi bliske ljude, za komšije. Hrabri smo i ponosni Bakire uvijek bili. Nije naš narod za sadake i nafake kakvim ga predstavljate ti i tvoji sljedbenici. Građani ovi ljepe ali napaćene zemlje nisu zaslužili da se neko igra sa njihovim životima.

Zato, SRAM I STID neka vas bude i ako imate imalo morala i odgovornosti prema svome narodu i građanima, a znam da ga namate, trebate već danas podnijeti ostavke na sve funkcije koje nezasluženo obavljate. Vi ste dno dna!
Bravo. Zbog silnih afera nisu imali muda odbiti. Opet se pokazalo da je Bakiru stranka iznad naroda i drzave.
Last edited by Evenine on 02/03/2021 13:35, edited 1 time in total.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#56466 Re: SDA-All about

Post by bunk »

Danas Covax objavljuje redoslijed raspoodjele uplacenih vakcina

Oni su direktno.odgovorni za ovo kasnjenje.
I ne samo u BiH.
detroit-mercy
Posts: 16085
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#56467 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

bunk wrote: 02/03/2021 13:27
tutku wrote: 02/03/2021 13:24 Hvala SDA i ZK sto su nam pokazali da se mogu popisati po ovoj zemlji kao niko. Bijednici, prihvataju sadaku od par hiljada indijskih vakcina covjeka koji je ordinirao po jevrejskom groblju i ostalim brdima oko sarajeva u periodu 92-95. volio bih vidjeti kakva bi bila reakcija srba da je njima donio haradinaj nekoliko hiljada vakcina a njihovi predsjednici, premijeri ga docekali kao spasioca. to je razlika izmedju nas i njih, mi nemamo nikakvog dostojanstva, dopustamo da nas pisaju i jebu godinama.

nismo drugacije ni zasluzili.
Sta su trebali iz predsjednistva odgovorit?
"Necemo vakcine ybite se i vi i vakcine"
Samo su trebali raditi svoj posao na vrijeme i ne bi se morali sada blamirati sa ovom smijurijom. Da su dobro prosli na respiratorima, vakcine bi davno bile tu :D. Sadakaski mentalitet, samo znate krast i prosit, sa dugo niste sposobni.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#56468 Re: SDA-All about

Post by breuer »

a sad valjaju Ruje? :D
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#56469 Re: SDA-All about

Post by nosara »

breuer wrote: 02/03/2021 13:35 a sad valjaju Ruje? :D
Da je donio Sputnik, ovdje bi bio masovni suicid. Popustila mu koncentracija. :D
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#56470 Re: SDA-All about

Post by Evenine »

kluz franjo wrote: 02/03/2021 13:32 SDA je prošle godine preuzimanjem "respiratora" namjenjenih Srbiji, istoj spasila višemilionski povrat avansa...
Cijena 100 respiratora iz Kine, naručenih uz pomoć kompanije “BTL Medical Montenegro” za Bosnu i Hercegovinu je iznosila gotovo dvostruko više nego što je ranije bilo dogovoreno u Srbiji preko iste kompanije
"Respiratore" koji su poreske obveznike koštali preko 10 miliona KM tada na aerodromu dočekuje Premijer FBiH.

Vučić praktično našim parama za maksimalno par stotina hiljada "donira" vakcine, a na aerodromu ga u ime građana BiH dočekuje zahvalna patriJotska elita sa najvišeg državnog nivoa sa standardnom patetikom "ako nam Aco ovom donacijom barem jedan život spasi, onda je vrijedilo..."

Nema te države koja bi izdržala ovakve patriJote
Some of the first doses have been already shipped to Bhutan, Maldives, Bangladesh, Nepal, Myanmar and Seychelles.

Only Covishield has been exported so far - some in the form of "gifts" and the rest in line with commercial agreements signed between Serum and these nations
Vjerujem da je ove vakcine sama Srbija dobila kao poklon ili probni uzorak. Ovo je dupli samar. Sad ih jos Vucic trola i kaze pa poslacu vam ja koje god zelite.

Nad Bakirovim sitnim sibicarima je lako dominirati.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#56471 Re: SDA-All about

Post by breuer »

nosara wrote: 02/03/2021 13:39
breuer wrote: 02/03/2021 13:35 a sad valjaju Ruje? :D
Da je donio Sputnik, ovdje bi bio masovni suicid. Popustila mu koncentracija. :D
a raja bi bila u fazonu, vakcinisat se il ne... :zzzz:
Evenine
Posts: 788
Joined: 30/12/2020 13:22

#56472 Re: SDA-All about

Post by Evenine »

bunk wrote: 02/03/2021 13:34 Danas Covax objavljuje redoslijed raspoodjele uplacenih vakcina

Oni su direktno.odgovorni za ovo kasnjenje.
I ne samo u BiH.
Da nisu zasrali sa raspiratorima sad ne bi bili pod pritiskom da prihvate bilo sta. Idu iz potopa u potop. Skroz su izgubili konce.
detroit-mercy
Posts: 16085
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#56473 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

A ni obraz nesto ne samara niti po prstima udara, podvio rep :mrgreen:
kluz franjo
Posts: 6095
Joined: 26/06/2009 01:37

#56474 Re: SDA-All about

Post by kluz franjo »

Predsjedniče, pošto država... naših para?
Image
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#56475 Re: SDA-All about

Post by meridiyan »

Stoka
Kada Bisera Turković zapošljava podobne: Od vozača do savjetnika

https://pressmedia.ba/vijesti/2021/02/0 ... ffVkntDrmQ
Post Reply