SDA-All about

User avatar
escobar__
Posts: 8876
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#56126 Re: SDA-All about

Post by escobar__ »

Q_Line wrote: 25/02/2021 13:17 Pa zar smo se u mi u BiH zaista pomirili sa vlastitom sudbinom? :oops:

Zar zaista uvijek čekamo da se “problemi riješe sami od sebe:?

Zašto u BiH ne postoji akcija “STOP SDA, SNSD & HDZ”
Zato što je ovo utopija i nešto što se nikad neće desit i zaista ne znam odakle tolika potreba ljudi iz ovog dijela države da sve nešto dijele na dvoje, troje. Ovdje se jedanput zauvijek mora prihvatit činjenično stanje na terenu, a ono je takvo da nikakav oblik "saradnje" građana Bosne i Hercegovine iz različitih dijelova neće urodit plodom u ovom kontekstu jer će se u samom startu S i H komponenta plašit da je to najnovija ujdurma B komponente protiv njih (uloge zamijeni kako hoćeš).

Umjesto fantaziranja nemogućih stvari ono što se može (ili moglo, više ne) uraditi je da se na područjima gdje živimo mi (B-komponenta) uvede kakav-takav red i da bošnjački životni prostor liči na državu, a ne na jebeni Afganistan bez ikakvog reda, discipline i zakona. No taj voz je davno prošao i ono što danas imamo je ubiranje plodova vlastite indiferentnosti i nerada i tako do konačne propasti koja je neminovna.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#56127 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Štiteći HDZ kadrove štite i sebe, inače isti radi fantastičan posao, jebem mater i njemu i njima. Nekad me huja toliko uhvati da poželim raspad čim prije, ovaj put me ne bi zajebali kao prošli, izgin'o bih u obračunu sa izdajnicima i lopovima.
statixx
Posts: 8786
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#56128 Re: SDA-All about

Post by statixx »

fosna2014 wrote: 25/02/2021 18:43 Dešavanja ...

A pazi sta veli Osmanovic danas.
Neko iz čisto političkih razloga, nažalost ne želi da država Bosna i Hercegovina ima Akademiju nauka i umjetnosti. Neko želi da to bude svedeno na entitete, pa možda i kantone. Na neke nacionalne okvire, a evo odluka Ustavnog suda je potpuno jasna. Mislim da bi trebalo da budu sankcije za sve one koji ne sprovode odluke Ustavnog suda Bosne i Hercegovine, jer su one obavezujuće – kategoričan je Osmanović, rekao je Osmanović.
Hoće li ministar pravde biti sankcionisan vidjet će se veoma brzo.
Koji su to ljigavaci.

https://nap.ba/news/76486
User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#56129 Re: SDA-All about

Post by fosna2014 »

Ovi našestranci baš navalili na patriJote ...nije da nemaju čime. :lol:

User avatar
fosna2014
Posts: 7123
Joined: 28/05/2014 15:17
Location: ... u Francuskoj revoluciji.

#56130 Re: SDA-All about

Post by fosna2014 »

Veigar wrote: 24/02/2021 15:51
fosna2014 wrote: 24/02/2021 15:46
Veigar wrote: 24/02/2021 15:03
nemam mapu ali imam podatke za općine/gradove koja te interesuje?
Sve općine.
Možeš mi poslati mail na pp pa ti pošaljem excell file mrsko mi sad vadit ovdje ima puno podataka.
Imam to. Mislio sam da ima neko podatke preslikane na karti. Hvala ipak.
DonieBrasco
Posts: 15423
Joined: 31/08/2016 16:09

#56131 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

Treba svim silama kako god je moguce sprijeciti da SDA dadne izborni zakon Covicu.
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#56132 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

fosna2014 wrote: 25/02/2021 19:30 Ovi našestranci baš navalili na patriJote ...nije da nemaju čime. :lol:

A sto je KCUS vrijedan, vrijedniji od 10 drzava...
mRNA
Posts: 217
Joined: 14/02/2021 13:04

#56133 Re: SDA-All about

Post by mRNA »

palermo
Posts: 22338
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#56134 Re: SDA-All about

Post by palermo »

escobar__ wrote: 25/02/2021 18:52
Q_Line wrote: 25/02/2021 13:17 Pa zar smo se u mi u BiH zaista pomirili sa vlastitom sudbinom? :oops:

Zar zaista uvijek čekamo da se “problemi riješe sami od sebe:?

Zašto u BiH ne postoji akcija “STOP SDA, SNSD & HDZ”
Zato što je ovo utopija i nešto što se nikad neće desit i zaista ne znam odakle tolika potreba ljudi iz ovog dijela države da sve nešto dijele na dvoje, troje. Ovdje se jedanput zauvijek mora prihvatit činjenično stanje na terenu, a ono je takvo da nikakav oblik "saradnje" građana Bosne i Hercegovine iz različitih dijelova neće urodit plodom u ovom kontekstu jer će se u samom startu S i H komponenta plašit da je to najnovija ujdurma B komponente protiv njih (uloge zamijeni kako hoćeš).

Umjesto fantaziranja nemogućih stvari ono što se može (ili moglo, više ne) uraditi je da se na područjima gdje živimo mi (B-komponenta) uvede kakav-takav red i da bošnjački životni prostor liči na državu, a ne na jebeni Afganistan bez ikakvog reda, discipline i zakona. No taj voz je davno prošao i ono što danas imamo je ubiranje plodova vlastite indiferentnosti i nerada i tako do konačne propasti koja je neminovna.


Zašto samo da liči.....ima i da liči i da bude država...od Ilijaša do Konjica, od Tuzle do Travnika i još Bihać pride....
User avatar
JohnnyS
Posts: 13609
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#56135 Re: SDA-All about

Post by JohnnyS »

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#56136 Re: SDA-All about

Post by Kikibombona »

mRNA wrote: 25/02/2021 19:48 https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-f ... /210225138
Valja i srpsko samo nek je džabe
SDA nas je toliko obrukala da nas vise nista ne moze postiditi godinama unazad. Mene vise od njihA nista ne moze iznenaditi.

Svi znamo da nista ne znaju napraviti, ljudi za koje je kramp i lopata vode drzavu, a sada vidimo da ne znaju ni kupiti, narocito ako se trebaju ispostovati procedure.

Moze li iko zamisliti da Bakir Izetbegović ili Sefik Dzaferovic nazovu Britance i otpocnu pregovore sa njima...!?? Ja ne mogu. Njihov maksimalan domet su seljacka sijela.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#56137 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

escobar__ wrote: 25/02/2021 18:52
Q_Line wrote: 25/02/2021 13:17 Pa zar smo se u mi u BiH zaista pomirili sa vlastitom sudbinom? :oops:

Zar zaista uvijek čekamo da se “problemi riješe sami od sebe:?

Zašto u BiH ne postoji akcija “STOP SDA, SNSD & HDZ”
Zato što je ovo utopija i nešto što se nikad neće desit i zaista ne znam odakle tolika potreba ljudi iz ovog dijela države da sve nešto dijele na dvoje, troje. Ovdje se jedanput zauvijek mora prihvatit činjenično stanje na terenu, a ono je takvo da nikakav oblik "saradnje" građana Bosne i Hercegovine iz različitih dijelova neće urodit plodom u ovom kontekstu jer će se u samom startu S i H komponenta plašit da je to najnovija ujdurma B komponente protiv njih (uloge zamijeni kako hoćeš).

Umjesto fantaziranja nemogućih stvari ono što se može (ili moglo, više ne) uraditi je da se na područjima gdje živimo mi (B-komponenta) uvede kakav-takav red i da bošnjački životni prostor liči na državu, a ne na jebeni Afganistan bez ikakvog reda, discipline i zakona. No taj voz je davno prošao i ono što danas imamo je ubiranje plodova vlastite indiferentnosti i nerada i tako do konačne propasti koja je neminovna.
Jest, al kad ti je stranka preca od drzave dobijes ovo sto sada imas :skoljka:
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#56138 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

Kikibombona wrote: 25/02/2021 21:00
mRNA wrote: 25/02/2021 19:48 https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-f ... /210225138
Valja i srpsko samo nek je džabe
SDA nas je toliko obrukala da nas vise nista ne moze postiditi godinama unazad. Mene vise od njihA nista ne moze iznenaditi.

Svi znamo da nista ne znaju napraviti, ljudi za koje je kramp i lopata vode drzavu, a sada vidimo da ne znaju ni kupiti, narocito ako se trebaju ispostovati procedure.

Moze li iko zamisliti da Bakir Izetbegović ili Sefik Dzaferovic nazovu Britance i otpocnu pregovore sa njima...!?? Ja ne mogu. Njihov maksimalan domet su seljacka sijela.
Malo nakoso nasijeku visocke pecenice, pa uz himber pomalo besjede koliko je ciji dedo u onaj vakat zemlje imo :mrgreen:
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#56139 Re: SDA-All about

Post by izvrsni direktor »

Pocelo je ovako:
Izetbegović: BiH neće u NATO ako to ne žele Srbi i RS
Pa onda je nastavilo ovako:
Izetbegović: Dodiku sam ponudio redukovani ANP za NATO
I na kraju smo dosli do ovog:
Turković: Umjesto Komisije za integraciju, Komisija za saradnju s NATO-om
Hvala sda sto unistavate drzavu. Ne smijem ni pomisliti koji jf novi korak. Prekid pregovora sa nato?
User avatar
thekupus
Posts: 6808
Joined: 25/06/2011 22:38

#56140 Re: SDA-All about

Post by thekupus »

izvrsni direktor wrote: 25/02/2021 21:40 Pocelo je ovako:
Izetbegović: BiH neće u NATO ako to ne žele Srbi i RS
Pa onda je nastavilo ovako:
Izetbegović: Dodiku sam ponudio redukovani ANP za NATO
I na kraju smo dosli do ovog:
Turković: Umjesto Komisije za integraciju, Komisija za saradnju s NATO-om
Hvala sda sto unistavate drzavu. Ne smijem ni pomisliti koji jf novi korak. Prekid pregovora sa nato?
ali ali ali Irma Baralija prodala mostar aaaa forto zabranio dženaze aaaa peđa kojović nije bio u rovu dok bakir jeste aaaaa
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#56141 Re: SDA-All about

Post by Sigma90 »

Bunk se ne slaze sa vama. :thumbup:
User avatar
Leverage
Posts: 9497
Joined: 27/05/2018 16:32

#56142 Re: SDA-All about

Post by Leverage »

Kikibombona wrote: 25/02/2021 21:00
mRNA wrote: 25/02/2021 19:48 https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlada-f ... /210225138
Valja i srpsko samo nek je džabe
SDA nas je toliko obrukala da nas vise nista ne moze postiditi godinama unazad. Mene vise od njihA nista ne moze iznenaditi.

Svi znamo da nista ne znaju napraviti, ljudi za koje je kramp i lopata vode drzavu, a sada vidimo da ne znaju ni kupiti, narocito ako se trebaju ispostovati procedure.

Moze li iko zamisliti da Bakir Izetbegović ili Sefik Dzaferovic nazovu Britance i otpocnu pregovore sa njima...!?? Ja ne mogu. Njihov maksimalan domet su seljacka sijela.
Ne znaju pozivni za UK.
detroit-mercy
Posts: 16059
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#56143 Re: SDA-All about

Post by detroit-mercy »

izvrsni direktor wrote: 25/02/2021 21:40 Pocelo je ovako:
Izetbegović: BiH neće u NATO ako to ne žele Srbi i RS
Pa onda je nastavilo ovako:
Izetbegović: Dodiku sam ponudio redukovani ANP za NATO
I na kraju smo dosli do ovog:
Turković: Umjesto Komisije za integraciju, Komisija za saradnju s NATO-om
Hvala sda sto unistavate drzavu. Ne smijem ni pomisliti koji jf novi korak. Prekid pregovora sa nato?
Neko ce ostati usranih gaca u vezi NATO-a, guess who :mrgreen:?
Q_Line
Posts: 452
Joined: 29/04/2004 09:48
Location: Zenica

#56144 Re: SDA-All about

Post by Q_Line »

escobar__ wrote: 25/02/2021 18:52
Q_Line wrote: 25/02/2021 13:17 Pa zar smo se u mi u BiH zaista pomirili sa vlastitom sudbinom? :oops:

Zar zaista uvijek čekamo da se “problemi riješe sami od sebe:?

Zašto u BiH ne postoji akcija “STOP SDA, SNSD & HDZ”
Zato što je ovo utopija i nešto što se nikad neće desit i zaista ne znam odakle tolika potreba ljudi iz ovog dijela države da sve nešto dijele na dvoje, troje. Ovdje se jedanput zauvijek mora prihvatit činjenično stanje na terenu, a ono je takvo da nikakav oblik "saradnje" građana Bosne i Hercegovine iz različitih dijelova neće urodit plodom u ovom kontekstu jer će se u samom startu S i H komponenta plašit da je to najnovija ujdurma B komponente protiv njih (uloge zamijeni kako hoćeš).

Umjesto fantaziranja nemogućih stvari ono što se može (ili moglo, više ne) uraditi je da se na područjima gdje živimo mi (B-komponenta) uvede kakav-takav red i da bošnjački životni prostor liči na državu, a ne na jebeni Afganistan bez ikakvog reda, discipline i zakona. No taj voz je davno prošao i ono što danas imamo je ubiranje plodova vlastite indiferentnosti i nerada i tako do konačne propasti koja je neminovna.
Da, sve si u pravu, ali su nas upravo baš ti političari to PRVO naučili, da se bez obzira na bilo dobro ili bilo loše ODMAH U STARTU podijelimo na "naše i njihove"... nažalost...
Hendrix
Posts: 4107
Joined: 27/02/2004 00:00

#56145 Re: SDA-All about

Post by Hendrix »

Kikibombona wrote: 25/02/2021 21:00 Moze li iko zamisliti da Bakir Izetbegović ili Sefik Dzaferovic nazovu Britance i otpocnu pregovore sa njima...!?? Ja ne mogu. Njihov maksimalan domet su seljacka sijela.
Da li su ovi likovi uopste izasli iz drzave u zadnjih par godina... ono ja se ne sjecam nijedne kako treba posjete ili razgovora sa stranim liderima. Mi smo totalno propali sto se tice vanjske politike. Uposlenici u ministarstvu vanjskih poslova su tamo po familijarnim linijama citav zivot... familija Turkovic je ekskluzivno sva zaposlena po ambasadama i ministarstvima... Bisera se slika sa unukom Alije i to je vijest dana...

Domet namjestanje tendera za vodovod zetu i tome slicne prevare na nivou mjesne zajednice.
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#56146 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Pa gdje ce izaci? Niko ne zeli da se slika sa njima, a kamo li da se peglaju sa iskanjem neke sadake stalno. Odu do Brke sa Bosfora i to je to. Jedino ih on pokazuje kao kucne ljubimce. Isto i Aco sa Dodom, Plenkovic sa Draganom...
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3380
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#56147 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

I još jedared vam se sjetim mame pokvarene:

"Čekali da se završe izbori u Mostaru: Kćerka Zlatka Guzina iz SDA zaposlena u Vladi FBiH.

Ona je trenutno zaposlena na poziciji stručnog saradnika.

Kćerka kandidata Stranke demokratske akcije (SDA) za gradonačelnika Mostara Zlatka Guzina, kako nezvanično saznajemo, dobila je posao u Vladi Federacije Bosne i Hercegovine, piše PRESS.

- Kćerka Zlatka Guzina od jučer je zaposlena u Sekretarijatu Vlade Federacije BiH. Ciljano se čekalo da se okonča izbor gradonačelnika Mostara jer SDA nije željela da u toku izbornog procesa mediji pišu kako je kćerka kandidata SDA dobila posao u Vladi FBiH - kazao nam je izvor iz Sekretarijata Vlade FBiH, a koji je želi ostati anoniman.

Tvrdi da se kćerka Zlatka Guzina ranije prijavila na javni konkurs koji je raspisala Vlada FBiH i da se od početka znalo kako će ona biti primljena na to radno mjesto.

- Ona je trenutno zaposlena na poziciji stručnog saradnika. Ranije je u Sekretarijatu Vlade FBiH bila angažovana po osnovu ugovora o djela - rekao nam je izvor iz Sekretarijata Vlade FBiH.

Ističe da je kćerka Zlatka Guzina dobila rješenje o radu na neodređeno vrijeme.

- SDA je u potpunosti privatizirala Sekretarijat Vlade FBiH. Prvi su tu da se bune kada posao u javnom sektoru dobiju djeca čiji roditelji nisu istaknuti funkcioneri SDA jer SDA je uvjerena kako u javnom sektoru trebaju raditi samo njihovi omladinci i srodnici njihovih funkcionera - kazao nam je izvor iz Sekretarijata Vlade FBiH."
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#56148 Re: SDA-All about

Post by Kikibombona »

Hendrix wrote: 25/02/2021 22:23
Kikibombona wrote: 25/02/2021 21:00 Moze li iko zamisliti da Bakir Izetbegović ili Sefik Dzaferovic nazovu Britance i otpocnu pregovore sa njima...!?? Ja ne mogu. Njihov maksimalan domet su seljacka sijela.
Da li su ovi likovi uopste izasli iz drzave u zadnjih par godina... ono ja se ne sjecam nijedne kako treba posjete ili razgovora sa stranim liderima. Mi smo totalno propali sto se tice vanjske politike. Uposlenici u ministarstvu vanjskih poslova su tamo po familijarnim linijama citav zivot... familija Turkovic je ekskluzivno sva zaposlena po ambasadama i ministarstvima... Bisera se slika sa unukom Alije i to je vijest dana...

Domet namjestanje tendera za vodovod zetu i tome slicne prevare na nivou mjesne zajednice.
SDA seljaci nisu nikad izlazili iz drzave. Malo su iskoristili ratnu tragediju i sazaljenje svijeta. Svojom sposobnoscu nisu napravili APSOLUTNO NISTA na medjunarodnom planu.

I njima je neugodno da se pojave u elitnim krugovima. Prvo ne znaju strane jezike, drugo nemaju pojma ni o cemu, a trece osjecaju se neprijatno jer znaju da funkcioneri ozbiljnih drzava na njih gledaju sa posmijehom. I kada ih pozovu u Brisel sigurno im je muka sto moraju ici.

Od njihA apsolutno nikakvu inicijativu ne mozemo ocekivati. Nisu sposobni da vode drzavu. Rekoh, njihovo prirodno okruženje su seoska sijela na kojima mogu spletkariti, pricati o vjeri i sl. To je taj kalibar.

Osoba koja ne zna minimalno engleski jezik tecno govoriti nema sta traziti u politici. A mi takve skoro da nemamo na najvisem nivou. Sta bi jedan Bakir Izetbegović mogao raditi da preseli u Njemacku? Mozda u nekom magacinu ili slicno?

Najstrašnije od svega je sto bagra ne lobira za strane investicije, ne nudi benefite, subvencije za potencijalne ulagače. Apsolutno ih ne zanima. Kontakt da su tu krediti koje oni svakako nece vracati.
Hakiz
Posts: 40411
Joined: 30/07/2015 20:01

#56149 Re: SDA-All about

Post by Hakiz »

Kikibombona wrote: 26/02/2021 00:01
Hendrix wrote: 25/02/2021 22:23
Kikibombona wrote: 25/02/2021 21:00 Moze li iko zamisliti da Bakir Izetbegović ili Sefik Dzaferovic nazovu Britance i otpocnu pregovore sa njima...!?? Ja ne mogu. Njihov maksimalan domet su seljacka sijela.
Da li su ovi likovi uopste izasli iz drzave u zadnjih par godina... ono ja se ne sjecam nijedne kako treba posjete ili razgovora sa stranim liderima. Mi smo totalno propali sto se tice vanjske politike. Uposlenici u ministarstvu vanjskih poslova su tamo po familijarnim linijama citav zivot... familija Turkovic je ekskluzivno sva zaposlena po ambasadama i ministarstvima... Bisera se slika sa unukom Alije i to je vijest dana...

Domet namjestanje tendera za vodovod zetu i tome slicne prevare na nivou mjesne zajednice.
SDA seljaci nisu nikad izlazili iz drzave. Malo su iskoristili ratnu tragediju i sazaljenje svijeta. Svojom sposobnoscu nisu napravili APSOLUTNO NISTA na medjunarodnom planu.

I njima je neugodno da se pojave u elitnim krugovima. Prvo ne znaju strane jezike, drugo nemaju pojma ni o cemu, a trece osjecaju se neprijatno jer znaju da funkcioneri ozbiljnih drzava na njih gledaju sa posmijehom. I kada ih pozovu u Brisel sigurno im je muka sto moraju ici.

Od njihA apsolutno nikakvu inicijativu ne mozemo ocekivati. Nisu sposobni da vode drzavu. Rekoh, njihovo prirodno okruženje su seoska sijela na kojima mogu spletkariti, pricati o vjeri i sl. To je taj kalibar.

Osoba koja ne zna minimalno engleski jezik tecno govoriti nema sta traziti u politici. A mi takve skoro da nemamo na najvisem nivou. Sta bi jedan Bakir Izetbegović mogao raditi da preseli u Njemacku? Mozda u nekom magacinu ili slicno?

Najstrašnije od svega je sto bagra ne lobira za strane investicije, ne nudi benefite, subvencije za potencijalne ulagače. Apsolutno ih ne zanima. Kontakt da su tu krediti koje oni svakako nece vracati.
Kako da lobira kod Hansa za investiciju ako ne zna Njemački?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#56150 Re: SDA-All about

Post by Kikibombona »

Ma zna Hans engleski, ali oni ni to ne znaju. Jednostavno ih boli kurac. Sto ce se muciti, putovati, znojiti pred Hansom, kada mogu podici kredit i skinuti teret sa vrata. Nemaju nikakvu ambiciju da nesto naprave, ostave iza sebe. Ne znaju, nece.

Kada si cuo da je neko iz SDA otisao u Njemacku i razgovarao sa potencijalnim investitorima, nudio subvencije i sve sto treba samo da dodju u BiH?

Njih to APSOLUTNO ne zanima. Ima budzet i ima kredit. Drzi se zone komfora, sijela i dzamije.

A ovaj nesretni i poharani narod neka placa cijenu, rudari neka placu i valjaju se po ulici, mole da im isplate zaradjene plate. Jos cemo mnogo sa njima propatiti. Sve da sutra odu u narednih 50 godina cemo placati sva nepocinstva (sto bi Crnogorci rekli).
Last edited by Kikibombona on 26/02/2021 00:12, edited 1 time in total.
Post Reply