SDA-All about

User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#53601 Re: SDA-All about

Post by Challenger_ »

Dunović je prva liga i kao čovjek i kao profesionalac.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#53602 Re: SDA-All about

Post by tempuser »

malakh wrote: 27/11/2020 00:07

vizavi tih imena što si naveo. zukic sada podržava konakovica. huso cesir je u svađi sa kantonalnim odborom zbog lošeg pozicioniranja u vlasti njegovog općinskog odbora (novi grad). za one koji i nisu dovoljno pratili, iz sda novi grad nema niti jednog direktora u javnim poduzećima i ustanovama.

admela hodzic i njeno napuštanje kluba sda u sks je samo odgovor huse cesira, kao i kampanja semira efendica. ja nigdje nisam uspio naći da je admela napustila sda ili da je iz iste izbačena, jer je još uvijek u sda i kada se namiri njen šef, ja mislim da će se ona vratiti.
Imena koja sam ja naveo su u jednom trenutku bili prva postava SDA...
Kifla se sa SDA, tačnije sa Ćesirom nije sukobio ideološki nego se nisu mogli rastaliki oko pozicija u JKP-ovima. Kao što je poznato KO SDA funkcioniše tako da svakom OO SDA pripadaju određena JKP i niko osim OO nemapravo da se mješa u izbor direktora itd. Tako su, dok je Kilfa bio premijer, OO N. Grad pripali ZOI84 i ViK, i kad je Kilfa protivno stranačkoj politici htio da makne Hubijara i Hadžića tu je nastao kurcsluš i to uravo sa sadanjšim frakcijašem u SDA Ćesirom. Hadžića je uspio maknuti, Hubijara nije. Sam Kifla je vršio strašan mobing nad službenicima u vladi KS koji su odbijali realizovati njegova nezakonita zapošljvanja SDA uhljeba.
Efendić je ista priča... Nije njemu u SDA po pitanju ideologije, lopovluka i korupcije smetalo, čak pta više, obilatno je to koristio, nit bi se ikad saznalo za Asima i sve ostalo, a on postao šatro unutarstranačka opozocija da ga nije popušio na izborima za predjednika KO.
Elem, svi ti SDA derivati i qurčeva unutarstranačka opozicija su ista govna, samo je pitanje tala...
User avatar
Zlocin&Kazna
Posts: 628
Joined: 10/02/2009 15:44

#53603 Re: SDA-All about

Post by Zlocin&Kazna »

Tačno ko (režirana) sapunica:
- Moj kućni prijatelj... Njegove stavove uvijek saznam iz medija...Neće on mene uslovljavati... Sad će on mene upoznati
- Moj prijatelj Bakir... malo je nervozan... latentno agresivan .... Neće on meni prijetiti ....



User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#53604 Re: SDA-All about

Post by pici »

MeHaga motaj kablove, mješalicu u prikolicu...
User avatar
FantomX
Posts: 106
Joined: 31/05/2020 22:59
Location: Zapad

#53605 Re: SDA-All about

Post by FantomX »

Ugasili se daBogda!!!! :izet:

Jel krepo ridjobradi... Amin :izet: Taman ga poloziti odma' do babe
emirolini
Posts: 3493
Joined: 26/11/2007 15:35
Location: TUZLA

#53606 Re: SDA-All about

Post by emirolini »

Ma ni babo ga nece do sebe nesposobna, ne zna se koji je bio nesposobniji. Zapravo moze se reci da nas je Alija vise sjebao sa par stvari od kojih bi ja izdvojio osnovnu:

- pravljenje Bakira
Dzematlija
Posts: 559
Joined: 29/04/2015 12:06

#53607 Re: SDA-All about

Post by Dzematlija »

Billy The Pljuc wrote: 26/11/2020 22:39
tovarish wrote: 26/11/2020 21:57
pinkman wrote: 26/11/2020 21:55

Dovoljno za sta? Komsic je imao 225.500 i opet ce da prodje za dvije godine.
Ne vjerujem da će imati komšić ko prošli put. Dosta tih glasova bi otišlo sdp-ovom kandidatu, ako bude kvalitetan. Recimo Slavo Kukić

"Dobri drug" Komšo će generalno od mene i familije dobiti k...c na čelo i jaja na oko tj. na oči taman kad bi Čović bio doživotni predsjednik države a koliko tek to govno cijenim mislim da dovoljno govore moji postovi.

Možeš me prevariti jednom, možeš i drugi put ali treći nećeš sigurno. On da ima dovoljno kapaciteta i da nije sitna prodana duša nikad se sa ovim govnima iz SDA ne bi spetljao a samim time Ćerao vodu na mlin HDZ-u i konkretno Bajatolahu i njegovima. U padu je isto kao i gazde mu, vjerovatno mu je zadnji momenat već prošao da promjeni retoriku i ponašanje i ja se iskreno nadam da je njegovo bivstvovanje na političkoj sceni već gotova stvar i da će isti nestati da se više nikad i nigdje ne pojavi.

Generalno bilo bi lijepo imati mogućnost poslati osovinu SDA-HDZ prvo na klupu a zatim i u prošlost prvo u FBiH a onda i na državnom nivou. Članovi predsjedništva i nisu toliko bitni sve dok tamo ima makar neko ko zavrjeđuje takvu poziciju, mi trenutno nemamo nijednog ispravnog u istom, međed, dronjo i poltron nisu nimalo reprezentativni uzorci za jednu državu. Velika bi stvar bila da projekat četvorke opstane i u naredne dvije godine, možda i ojača u simbiozi sa drugim pro-bih elementima i kao takav izrodi makar jedno ime za predsjedništvo.

Svi su pokazatelji da smo definitivno na prekretnici što se i nas i budućnosti ove države tiče, golemo je sve ovo što se dešava, nastojim da se oduprem osjećaju neke euforije jer smo se opekli do sada bezbroj puta. Nadam se da isto prepoznaju i tzv. lideri četvorke pa i oni koji ili polako nestaju sa scene i oni koji na istu stupaju, ne iskoristi li se ovaj momenat i ne napravi zdrava nadogradnja na ovom poletu vjerujem da sasvim sigurno odlazimo u tri lijepe pičke materine sa sve pečatom na kraju.
Jako važna stvar - ne samo da će SDA grohnuti, već i sateliti koji su je držali na vlasti: SBB i DF. Kud ćeš ljepše od toga. :)
User avatar
freelancerusk
Posts: 480
Joined: 19/07/2018 16:05

#53608 Re: SDA-All about

Post by freelancerusk »

SDA u slobodnom padu.

Samo da ne dogovore rat sa Dodikom, da ostanu na vlasti još 20 godina...
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#53609 Re: SDA-All about

Post by Tesla Edison »

freelancerusk wrote: 27/11/2020 08:13 SDA u slobodnom padu.

Samo da ne dogovore rat sa Dodikom, da ostanu na vlasti još 20 godina...
Neće, ako se zarati, tu im je kraj obojici. Bilo bi ko u Azerbejdžanu. Par mjeseci puškaranja, mirovna konferencija i obojica su prošlost.

Rata kao 1992-1995 nema zadugo. Ko će i sa čim će ratovati? Tad su svi odslužili vojni rok, JNA naoružana, TO također.

Sad vojska ima samo trofejno oružje i pokazno oružje ako bude kakava vježba ili parada. Da ne spominjem omladinu na svim stranama koja je zna ni pušku rasklopiti.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#53610 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

freelancerusk wrote: 27/11/2020 08:13 SDA u slobodnom padu.

Samo da ne dogovore rat sa Dodikom, da ostanu na vlasti još 20 godina...
mogu, al s praćkama :lol: :lol: :lol: :lol:

il eventualno da nos kopaju i slinama se gađaju
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#53611 Re: SDA-All about

Post by Tesla Edison »

JoseMujica wrote: 27/11/2020 08:42
freelancerusk wrote: 27/11/2020 08:13 SDA u slobodnom padu.

Samo da ne dogovore rat sa Dodikom, da ostanu na vlasti još 20 godina...
mogu, al s praćkama :lol: :lol: :lol: :lol:

il eventualno da nos kopaju i slinama se gađaju
Upravo.

I jedni i drugi a vala i treći.

Srbija se neće smjeti miješati, Hrvatska je u NATO-u tako da je tu rampa a CG također. Ovdje su ostali trofejni pištoljćići, pokoja lovačka, ponešto SWAT puški (Hecler&Koch) i to je sve. Od artiljerije imamo kamenje sa Lapišnice ili Krupca te praćke u neograničenim količinama.

Već sklapam sliku omladine koju ganjaju komadanti na svim stranama kako bi se borili a oni u rovu, nargila ispred, :izet: se njima.

Tako na svim stranama :lol:

Kao što sam rekao, nema ovdje više rata kao 1992-1995.
User avatar
joint union
Posts: 2839
Joined: 31/01/2006 09:54

#53612 Re: SDA-All about

Post by joint union »

E cuj "nek dokazu da nema diplomu", svasta :bih:
User avatar
jazzer
Posts: 7146
Joined: 20/12/2004 14:44

#53613 Re: SDA-All about

Post by jazzer »

TESLA_EDISON wrote: 27/11/2020 08:51 Srbija se neće smjeti miješati,
Nadam se da se za zivota nase djece (makar toliko) nece ratovati na ovim prostorima ali tvrditi da se Srbija
ne bi smjela mijesati je smijesno. Bar dok BiH nije clanica NATO.

A misljenje gradim na istoriji, blizoj i onoj malo daljoj i ulozi Srbije u istoj.
jefff
Posts: 5307
Joined: 05/08/2015 11:16

#53614 Re: SDA-All about

Post by jefff »

Svi su oni bili dio jednog te istog sistema
mirage77
Posts: 230
Joined: 09/01/2012 15:59

#53615 Re: SDA-All about

Post by mirage77 »

E znaci jutro poslije sleglo se. Zvizdic definitivno ide iz SDA. Otisao je daleko. Sad i da kao on nece Bake i kobra ce ga izbaciti. Ko ide nakon Zvizdica? To bi bilo zanimljivo za diskutovati. Da li bi to bili recimo: Mehmedovic i Mandra? Bake se hvalio rezultatima u Tesnju i Kaknju. Da li bi to sljedece bilo na redu da izgubi? Sada je sva pamet procijeniti koliko brzo ce se SDA raspasti. Bake je sinoc definitivno najavio nastavak iste politike. U SDA kuha odavno, Sada je pitanje koliko ce i jucerasnja njegova prica ubrzati proces raspada. :D
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#53616 Re: SDA-All about

Post by Tesla Edison »

jazzer wrote: 27/11/2020 09:11
TESLA_EDISON wrote: 27/11/2020 08:51 Srbija se neće smjeti miješati,
Nadam se da se za zivota nase djece (makar toliko) nece ratovati na ovim prostorima ali tvrditi da se Srbija
ne bi smjela mijesati je smijesno. Bar dok BiH nije clanica NATO.

A misljenje gradim na istoriji, blizoj i onoj malo daljoj i ulozi Srbije u istoj.
Mješala bi se ona u vidu dobrovoljaca i budala koje bi dolazile al sitno je to sve i relativno beznačajno. A da Srbija pokrene svoju vojsku preko Drine, to se ni Milošević nije usudio a Vućko je mala maca za njega.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#53617 Re: SDA-All about

Post by Tesla Edison »

mirage77 wrote: 27/11/2020 09:18 E znaci jutro poslije sleglo se. Zvizdic definitivno ide iz SDA. Otisao je daleko. Sad i da kao on nece Bake i kobra ce ga izbaciti. Ko ide nakon Zvizdica? To bi bilo zanimljivo za diskutovati. Da li bi to bili recimo: Mehmedovic i Mandra? Bake se hvalio rezultatima u Tesnju i Kaknju. Da li bi to sljedece bilo na redu da izgubi? Sada je sva pamet procijeniti koliko brzo ce se SDA raspasti. Bake je sinoc definitivno najavio nastavak iste politike. U SDA kuha odavno, Sada je pitanje koliko ce i jucerasnja njegova prica ubrzati proces raspada. :D
Poslije :izet: nema kajanja. Definitivno Zvizda je napolju.
Slijedeći je Efendić a Šemso nema šanse da izađe. Previše je poslovno vezan za SDA u Tešnju. Jednom je pokušao zajedno sa Šepićem & Co. pa mu je rečeno da pazi šta radi tako da, neće on sigurno.
Q_Line
Posts: 452
Joined: 29/04/2004 09:48
Location: Zenica

#53618 Re: SDA-All about

Post by Q_Line »

"Ljudi odlaze, a sa njima odlaze i svi problemi iz SDA", vjerovatno najčudnija mantra neke bh. stranke u posljednje vrijeme. Niti odgovornosti, niti pameti nažalost, a razlog je (pre)očit:

https://www.vijesti.plus/vijesti/bih/51 ... ja-se-pita
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10873
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#53619 Re: SDA-All about

Post by Prpa.ba »

Zvizdic je precijenjen, a i poceo je kukati tek kad im je izborni rezultat dramaticno oslabio. Campara je uhvatio zadnji voz a da zadrzi ikakav kredibilitet.

Prostor za Zvizdiceve zvizdace nakon izbora je trenutno minimalan jer vecina glasaca koji su kriticki gledali na SDA a glasali za nju su krenuli ka NIP-u. Koliko ima ljudi kojima NIP nije vec izbor, ostali su glasaci SDA, ali bas zbog Zvizdica i Efendica? Ja bih rekao na nivou Nezavisnog bloka. Mozda malo vise zbog Efendicevaca. :-D

Tako da, bila ovo igranka ili ne, efekat je samo blago slabljenje SDA, a Cetvorka je trenutno tvorac vlastite politicke srece i ako propadnu, propali su zbog samih sebe.
mirage77
Posts: 230
Joined: 09/01/2012 15:59

#53620 Re: SDA-All about

Post by mirage77 »

TESLA_EDISON wrote: 27/11/2020 09:20
mirage77 wrote: 27/11/2020 09:18 E znaci jutro poslije sleglo se. Zvizdic definitivno ide iz SDA. Otisao je daleko. Sad i da kao on nece Bake i kobra ce ga izbaciti. Ko ide nakon Zvizdica? To bi bilo zanimljivo za diskutovati. Da li bi to bili recimo: Mehmedovic i Mandra? Bake se hvalio rezultatima u Tesnju i Kaknju. Da li bi to sljedece bilo na redu da izgubi? Sada je sva pamet procijeniti koliko brzo ce se SDA raspasti. Bake je sinoc definitivno najavio nastavak iste politike. U SDA kuha odavno, Sada je pitanje koliko ce i jucerasnja njegova prica ubrzati proces raspada. :D
Poslije :izet: nema kajanja. Definitivno Zvizda je napolju.
Slijedeći je Efendić a Šemso nema šanse da izađe. Previše je poslovno vezan za SDA u Tešnju. Jednom je pokušao zajedno sa Šepićem & Co. pa mu je rečeno da pazi šta radi tako da, neće on sigurno.
Efendica vise i ne racunam da je njihov. Efendic ce im odnijeti i kompletan opcinski odbor Novi Grad. Sada je pitanje koga ce Bake poslati u Novi Grad u tu prinudnu upravu (povjerenistvo). Mislim onog Kesu koga Asim spominje da mu cine zulum i da ce im se Bakir osvetiti jednog dana ili pak iz tog nepresusnog mora nasih generala-Ismeta Hadzica Muteveliju. Gore u TK vec se nazire ambicija Bege Gutica da kao na uspjehu u Banovicima preuzme kantonalni odbor. Semso se vazda nesto bunio i bio kao neka opozicija, ali nema muda da ide do kraja. Jedan od prvoboraca SDA je Osman Brka koji je medju prvim otvoreno rekao da dvojac Bake-Seka vode SDA u nestanak. I on je iz Tesnja. Naravno on je davno odstranjen, ali govori nesto o raspolozenju i u Tesnju.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#53621 Re: SDA-All about

Post by Tesla Edison »

Kako god, biće vrela zima u užareno proljeće u Mehmeda Spahe 14. Biće zanimljivo gledati.

Moram nabaviti zalihe kokica za naredni period. Trenutne sam potrošio na pred i post izborno vrijeme.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#53622 Re: SDA-All about

Post by DaysleepeR »

Ambula wrote: 26/11/2020 15:28
DaysleepeR wrote: 26/11/2020 13:22
Ambula wrote: 26/11/2020 10:43

Ma daj, nisam glasac SDA al i slijep vidi da je Denis Zvizdic najjaci politicar u Bosnjaka. Ima i intelektualne kapacitete koji mnogima fale a uz to ima i sve ostale. Ne treba bit nerealan. Mozda mu je jedina mana sto ipak nije karakter da previse talasa i da je mozda previse dobar
U bošnjaka? Daj molim te. Zvizdić je kantonalni nivo političara, mada ni u Kantonu nije bio nešto wow.
Daj navedi neke konkretne za koje mislis da su bolji od njega pa da uporedimo. U SDA sigurno nema niko.
za SDA se slažem, tu nema niko.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14330
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#53623 Re: SDA-All about

Post by DaysleepeR »

Industrialyzer wrote: 26/11/2020 14:57
DaysleepeR wrote: 26/11/2020 09:23 Zvizdić je jaaaako daleko od cvjećke i bilo kakvog ozbiljnog potencijala na evropskom planu.
To što je on krema SDA, dovoljno govori kakve kaloše čine ostatak članstva.
Salis se?!
daj mi CV Zivzdića sa njegovim dostignućima, izvoli.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#53624 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

TESLA_EDISON wrote: 27/11/2020 09:42 Kako god, biće vrela zima u užareno proljeće u Mehmeda Spahe 14. Biće zanimljivo gledati.

Moram nabaviti zalihe kokica za naredni period. Trenutne sam potrošio na pred i post izborno vrijeme.
Ma kakve kokice....ov je za dobre stelje, ovčjeg sira i domaće brlje :D
mirage77
Posts: 230
Joined: 09/01/2012 15:59

#53625 Re: SDA-All about

Post by mirage77 »

DaysleepeR wrote: 27/11/2020 09:49
Industrialyzer wrote: 26/11/2020 14:57
DaysleepeR wrote: 26/11/2020 09:23 Zvizdić je jaaaako daleko od cvjećke i bilo kakvog ozbiljnog potencijala na evropskom planu.
To što je on krema SDA, dovoljno govori kakve kaloše čine ostatak članstva.
Salis se?!
daj mi CV Zivzdića sa njegovim dostignućima, izvoli.
Zvizdic je samo jedan bezbojni cinovnik. Ali ipak daleko bolji od ostatka. Ipak je Dr i to sa UNSA. On je uhljeb cijeli ovaj posljeratni period. Njega je Bake dizao onom pricom kako nikada vise nije bilo kranova u KS kao za Zvizdicevog vakta kao kantonalnog premijera. Naravno to je onaj period pred krizu 2008.-2009. kada se svuda osjetio rast. Neko je to ovdje dobro rekao. On je nesto kao Plenkovic.
Post Reply