SDA-All about

User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6767
Joined: 20/02/2013 14:14

#53451 Re: SDA-All about

Post by Cherry-Cherry »

Neka se onda goni u 100 pički materina.
User avatar
Man of steel
Posts: 1295
Joined: 28/02/2012 00:58

#53452 Re: SDA-All about

Post by Man of steel »

U svim ostalim strankama sve je odlično i u najboljem redu, samo se nešto tamo u SDA bune i to već godinama traje.

To vam ljudi moji govori samo o zrelosti i demokratskim kapacitetima SDA stranke i to je njena jačina a ne slabost kako bi to neki željeli prikazati.

Konaković, koji je do jučer bio u SDA i nazivan svakakvim imenima, a danas predvodi čitavu opoziciju će neke životne lekcije naučiti na teži način.
User avatar
Nike af1 white
Posts: 813
Joined: 27/03/2018 11:33

#53453 Re: SDA-All about

Post by Nike af1 white »

Man of steel wrote: 25/11/2020 21:58 U svim ostalim strankama sve je odlično i u najboljem redu, samo se nešto tamo u SDA bune i to već godinama traje.

To vam ljudi moji govori samo o zrelosti i demokratskim kapacitetima SDA stranke i to je njena jačina a ne slabost kako bi to neki željeli prikazati.

Konaković, koji je do jučer bio u SDA i nazivan svakakvim imenima, a danas predvodi čitavu opoziciju će neke životne lekcije naučiti na teži način.
demokratski sistem ala ukradi deset milki na respiratorima kad tvoj narod umire jer ih nema bacim jedan demokratski pis po toj stranci njenjom utemeljitelju i svakom tko je podrzava :izet: :izet:
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2888
Joined: 24/08/2003 00:00

#53454 Re: SDA-All about

Post by Novi_Nick »

POSTAVIO ULTIMATUM

Denis Zvizdić za Klix.ba: Moj uslov da ostanem u SDA je ostavka pojedinaca koji stalno nanose štetu


M. Gušić

SDA Denis Zvizdić lokalni izbori

Image

Denis Zvizdić za Klix.ba: Moj uslov da ostanem u SDA je ostavka pojedinaca koji stalno nanose štetuZvizdić ističe da odgovorni za katastrofalne izborne rezultate moraju preuzeti odgovornos.

Ukoliko ne dođe do temeljnih kadrovskih promjena u Stranci demokratske akcije (SDA) te preuzimanja odgovornosti za katastrofalne rezultate na Lokalnim izborima potpredsjednik SDA i dopredsjedavajući Zastupničkog doma Parlamenta BiH Denis Zvizdić mogao bi napustiti ovu stranku.

Ovo je u otvorenom razgovoru za Klix.ba potvrdio i sam Zvizdić rekavši da je uslov njegovog, ali i ostanka mnogih drugih članova, prihvatanje odgovornosti za najgori izborni rezultat u historiji SDA, te momentalna i neopoziva ostavka čitavog Kantonalnog odbora stranke.

"Predsjednik Kantonalnog odbora i njegovi potpredsjednici, uključujući i gospođu Izetbegović, moraju odstupiti sa funkcija koje imaju u stranci. Ovo je jedini način da se SDA spasi i da se pokuša vratiti povjerenje birača. Stranka se mora resetovati. Da je SDA pobjedila na nivou KS ko bi bio prvi ko bi ponio lovorike zbog pobjede? Pa naravno Kantonalni odbor. Međutim sada, kada je SDA doživjela ponižavajući, brutalni poraz oni bježe od odgovornosti", navodi Zvizdić

Zvizdić je posebno istakao da je poniženje na Lokalnim izborima, koje je SDA doživjela, rezultat brojnih devijacija i afera u kojima je ova stranka učestvovala.

"Tu mislim na aferu 'Sarajlić' i 'Respiratori'. Također, mislim i na nesređeno i haotično stanje u zdravstvu za vrijeme pandemije koronavirusa koje je izazvalo veliku nesigurnost među građanima. Mjesecima svjedočimo nesređenom zdravstvenom sistemu u KS i jednoj općoj nesigurnosti u sferi javnog zdravstva oko koje se ništa ne poduzima. Razlog tome je što smo na ključna mjesta postavili potpuno nekompetentne i nedovoljno obrazovane kadrove", istakao je Zvizdić.

Kazao je da odgovornost treba preuzeti i zbog neadekvatnog odgovora u ekonomskom smislu na posljedice pandemije koronavirusa.

"Svu štetu je u potpunosti pretrpio realni sektor dok javna administracija nije osjetila nikakve posljedice. Moramo se izviniti građanima zbog ovog, kao i svih afera u kojima su učestvovali kadrovi SDA. Žao mi je da su pojedini kadrovi stranke, poput Ajnadžića, Koldže ili Fazlića, koji su radili dobar posao, postali kolateralna šteta ambijenta koji je stvoren. I sve to zbog arogantnosti i bahatosti pojedinaca, koji nanose konstantnu štetu stranci", ističe Zvizdić.

Podcrtao je da, ukoliko ne dođe do preuzimanja odgovornosti, SDA čeka krah na predstojećim Općim izborima u našoj zemlji.

"SDA se nalazi na prekretnici. Ostajem u stranci pod uvjetom da se zahvalimo ovim pojedincima koji nanose stalnu štetu. Poraz u Sarajevu je ponižavajući. Ipak je Sarajevo glavni grad BiH, avangarda, to je naše lice prema svijetu, a SDA ga je izgubila. Rekonstrukcija stranke mora krenuti u Sarajevu. Ne treba nikakva vještačka analiza kad imate ovakve katastrofalne rezultate. Analize treba praviti budući sastav kantonalnog odbora. Govoriti otvoreno, slobodno i istinu je najljekovitiji način vraćanja povjerenja SDA", podcrtao je Zvizdić.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/denis-z ... /201125075
Last edited by Novi_Nick on 25/11/2020 22:21, edited 1 time in total.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#53455 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

aa jel ima iko neki insajderski info koliko je tamo ovaj Zvizdić uopće bitan?
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#53456 Re: SDA-All about

Post by Industrialyzer »

JoseMujica wrote: 25/11/2020 22:17 aa jel ima iko neki insajderski info koliko je tamo ovaj Zvizdić uopće bitan?
Ne treba ti insajderski info, samo pogledaj kandidaturu unutar SDA za kandidata za clana Predsjednistva i shvatices zasto bi odlazak Zvizdica nokautirao SDA.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#53457 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Industrialyzer wrote: 25/11/2020 22:21
JoseMujica wrote: 25/11/2020 22:17 aa jel ima iko neki insajderski info koliko je tamo ovaj Zvizdić uopće bitan?
Ne treba ti insajderski info, samo pogledaj kandidaturu unutar SDA za kandidata za clana Predsjednistva i shvatices zasto bi odlazak Zvizdica nokautirao SDA.
ček misliš na to koga su njihovi odbori istakli kao kandidata? znam da se nešto pominjao kao kandidat, pa se onda povukao kad je majka, žena, kraljica istakla kandidaturu
User avatar
Man of steel
Posts: 1295
Joined: 28/02/2012 00:58

#53458 Re: SDA-All about

Post by Man of steel »

Nike af1 white wrote: 25/11/2020 22:13
Man of steel wrote: 25/11/2020 21:58 U svim ostalim strankama sve je odlično i u najboljem redu, samo se nešto tamo u SDA bune i to već godinama traje.

To vam ljudi moji govori samo o zrelosti i demokratskim kapacitetima SDA stranke i to je njena jačina a ne slabost kako bi to neki željeli prikazati.

Konaković, koji je do jučer bio u SDA i nazivan svakakvim imenima, a danas predvodi čitavu opoziciju će neke životne lekcije naučiti na teži način.
demokratski sistem ala ukradi deset milki na respiratorima kad tvoj narod umire jer ih nema bacim jedan demokratski pis po toj stranci njenjom utemeljitelju i svakom tko je podrzava :izet: :izet:
Prilika stvara lopova a ne pripadnost nekoj stranci.

Politika je takva rabota da o moralu i pravdi možeš govoriti isključivo u svoje ime. To je upravo lekcija koju će Konaković, a koju su prije njega, Lagumdžija i Siladžić naučili na teži način.

Meni se čini da Bakir u tolikoj mjeri ne želi biti vladar i politički apsolut da mu je to možda i najveća mana.
User avatar
Nike af1 white
Posts: 813
Joined: 27/03/2018 11:33

#53459 Re: SDA-All about

Post by Nike af1 white »

Man of steel wrote: 25/11/2020 22:29
Nike af1 white wrote: 25/11/2020 22:13
Man of steel wrote: 25/11/2020 21:58 U svim ostalim strankama sve je odlično i u najboljem redu, samo se nešto tamo u SDA bune i to već godinama traje.

To vam ljudi moji govori samo o zrelosti i demokratskim kapacitetima SDA stranke i to je njena jačina a ne slabost kako bi to neki željeli prikazati.

Konaković, koji je do jučer bio u SDA i nazivan svakakvim imenima, a danas predvodi čitavu opoziciju će neke životne lekcije naučiti na teži način.
demokratski sistem ala ukradi deset milki na respiratorima kad tvoj narod umire jer ih nema bacim jedan demokratski pis po toj stranci njenjom utemeljitelju i svakom tko je podrzava :izet: :izet:
Prilika stvara lopova a ne pripadnost nekoj stranci.

Politika je takva rabota da o moralu i pravdi možeš govoriti isključivo u svoje ime. To je upravo lekcija koju će Konaković, a koju su prije njega, Lagumdžija i Siladžić naučili na teži način.

Meni se čini da Bakir u tolikoj mjeri ne želi biti vladar i politički apsolut da mu je to možda i najveća mana.
od ratnih, poslijeratnih malverzacija privatizacija pljacke devedeset posto javnog kriminala i korupcije je bilo clan il je sada clan jedne stranke na adresi Mehmeda Spahe zato je licemjerno govoriti da lopovluk nije pripadnost jednoj stranci slucajevi asima Sarajlića , osmice, sebije , itd itd trebala bi mi citava noc da pobrojim sve sda prvake u kriminalu tako da mojne na rende kora o nekom postenju a sda majmuni samo nisu otkopali aliju iz groba i tusnuli ga nekome
User avatar
malakh
Posts: 7181
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#53460 Re: SDA-All about

Post by malakh »

odlazak zvizdica bi ih pogodio više, nego je to bio slučaj sa harisom silajdzicem.
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#53461 Re: SDA-All about

Post by Industrialyzer »

JoseMujica wrote: 25/11/2020 22:25
Industrialyzer wrote: 25/11/2020 22:21
JoseMujica wrote: 25/11/2020 22:17 aa jel ima iko neki insajderski info koliko je tamo ovaj Zvizdić uopće bitan?
Ne treba ti insajderski info, samo pogledaj kandidaturu unutar SDA za kandidata za clana Predsjednistva i shvatices zasto bi odlazak Zvizdica nokautirao SDA.
ček misliš na to koga su njihovi odbori istakli kao kandidata? znam da se nešto pominjao kao kandidat, pa se onda povukao kad je majka, žena, kraljica istakla kandidaturu
Ubjedljivo najvecu podrsku je dobio od baze, ali kada je spomenuta dama usla u igru, gospodski se povukao. Vjerovatno najbolji i najodmjereniji politicar medju bosnjacima. Odlican kadar za visoku politiku NiPa :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#53462 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Nike af1 white wrote: 25/11/2020 22:33
Man of steel wrote: 25/11/2020 22:29
Nike af1 white wrote: 25/11/2020 22:13

demokratski sistem ala ukradi deset milki na respiratorima kad tvoj narod umire jer ih nema bacim jedan demokratski pis po toj stranci njenjom utemeljitelju i svakom tko je podrzava :izet: :izet:
Prilika stvara lopova a ne pripadnost nekoj stranci.

Politika je takva rabota da o moralu i pravdi možeš govoriti isključivo u svoje ime. To je upravo lekcija koju će Konaković, a koju su prije njega, Lagumdžija i Siladžić naučili na teži način.

Meni se čini da Bakir u tolikoj mjeri ne želi biti vladar i politički apsolut da mu je to možda i najveća mana.
od ratnih, poslijeratnih malverzacija privatizacija pljacke devedeset posto javnog kriminala i korupcije je bilo clan il je sada clan jedne stranke na adresi Mehmeda Spahe zato je licemjerno govoriti da lopovluk nije pripadnost jednoj stranci slucajevi asima Sarajlića , osmice, sebije , itd itd trebala bi mi citava noc da pobrojim sve sda prvake u kriminalu tako da mojne na rende kora o nekom postenju a sda majmuni samo nisu otkopali aliju iz groba i tusnuli ga nekome
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

znači, jebi se...umalo se ne uguših od smijeha :kakoste:
User avatar
Man of steel
Posts: 1295
Joined: 28/02/2012 00:58

#53463 Re: SDA-All about

Post by Man of steel »

Nike af1 white wrote: 25/11/2020 22:33
od ratnih, poslijeratnih malverzacija privatizacija pljacke devedeset posto javnog kriminala i korupcije je bilo clan il je sada clan jedne stranke na adresi Mehmeda Spahe zato je licemjerno govoriti da lopovluk nije pripadnost jednoj stranci slucajevi asima Sarajlića , osmice, sebije , itd itd trebala bi mi citava noc da pobrojim sve sda prvake u kriminalu tako da mojne na rende kora o nekom postenju a sda majmuni samo nisu otkopali aliju iz groba i tusnuli ga nekome
Da nije kasno, a ja već umoran, posramio bi te podatkom kad, ko i za vrijeme čije vlasti je privatizovan najveći broj državnih firmi.

LN
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#53464 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Industrialyzer wrote: 25/11/2020 22:40
JoseMujica wrote: 25/11/2020 22:25
Industrialyzer wrote: 25/11/2020 22:21

Ne treba ti insajderski info, samo pogledaj kandidaturu unutar SDA za kandidata za clana Predsjednistva i shvatices zasto bi odlazak Zvizdica nokautirao SDA.
ček misliš na to koga su njihovi odbori istakli kao kandidata? znam da se nešto pominjao kao kandidat, pa se onda povukao kad je majka, žena, kraljica istakla kandidaturu
Ubjedljivo najvecu podrsku je dobio od baze, ali kada je spomenuta dama usla u igru, gospodski se povukao. Vjerovatno najbolji i najodmjereniji politicar medju bosnjacima. Odlican kadar za visoku politiku NiPa :D
aha...nisam znao za taj dio o podršci....pa jeste ima iskustva...bio parlamentu, pa premijer, pa opet parlament....jedino da mu Dino da stolicu u Predsjedništvu i dobit će ga...samo je opet tu problem što je NIP lokalna sranka a za Predsjedništvo moraš imati široko razvijenu sranačku infrastrukturu, a trenutno NIP to nema

jedina je nada da četvorka bude aktualna i 2022, tj. da se ovaj model iz Sarajeva proširi na cijelu državu, i onda mogu poderat SDA i da im Zvizdić bude B kandidat za Predsjedništvo

a kakav je u nas vašar taštine, dabogda
Na kraju je odgovorio i na pitanje hoće li biti kandidiran za člana Predsjedništva BiH na narednim izborima?

- Pa ne znam hoću li biti kandidiran, ali sasvim sigurno znam da više nikada neću dozvoliti jednu vrstu administrativne i procesne manipulacije koja se u SDA dogodila 2018., kada sam zbog kandidature gospođe Izetbegović, naravno zbog potpuno pogrešnoga tumačenja o kapacitetu preporuka koje su došle s terena, pristao da budem delistiran. A onda su u proces ušli neki drugi ljudi. Ko će biti kandidovan, neka o tome odluči članstvo SDA, naravno pod uvjetom da do tada uradimo neophodno refreširanje i promjene kako bismo vratili autoritet i status SDA - zaključio je Zvizdić.
a ovaj možda neće niđe iz matice
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#53465 Re: SDA-All about

Post by bunk »

Zvizdic ce biti kandidt za bosnjackog clana predsjednistva 2022 i pobijedit ce.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#53466 Re: SDA-All about

Post by pinkman »

Nece. Bice Bakir. Rekao je da ce biti kandidat ako bude zdravlja kakvog je danas. To je izjavio ima par mjeseci ili nesto vise.

Iako bi najpostenije bilo da daju Dzaferovicu priliku da se bori za drugi mandat jer je to normala praksa svugdje. :D
al-em
Posts: 3119
Joined: 01/03/2014 00:26

#53467 Re: SDA-All about

Post by al-em »

bunk wrote: 25/11/2020 23:09 Zvizdic ce biti kandidt za bosnjackog clana predsjednistva 2022 i pobijedit ce.
Mozda ispred cetvorke.
lacrima
Posts: 954
Joined: 29/07/2012 18:12

#53468 Re: SDA-All about

Post by lacrima »

pinkman wrote: 25/11/2020 23:12 Nece. Bice Bakir. Rekao je da ce biti kandidat ako bude zdravlja kakvog je danas. To je izjavio ima par mjeseci ili nesto vise.

Iako bi najpostenije bilo da daju Dzaferovicu priliku da se bori za drugi mandat jer je to normala praksa svugdje. :D
Ko je Dzaferovic? Prvi put cujem
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#53469 Re: SDA-All about

Post by pinkman »

lacrima wrote: 25/11/2020 23:31
pinkman wrote: 25/11/2020 23:12 Nece. Bice Bakir. Rekao je da ce biti kandidat ako bude zdravlja kakvog je danas. To je izjavio ima par mjeseci ili nesto vise.

Iako bi najpostenije bilo da daju Dzaferovicu priliku da se bori za drugi mandat jer je to normala praksa svugdje. :D
Ko je Dzaferovic? Prvi put cujem
Evo ovdje ima.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#53470 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

kokuz_sa wrote: 25/11/2020 20:50 Podnijet ce Sebija ostavku..

Cisto iz razloga da ne izgubi SDA i da ne ostanu bez uticaja, para i moci..
Pod uslovom da je svjesna da je ona problem, ili da "neko" ima muda da joj to kaze.
bingov buraz wrote: 25/11/2020 20:56
bunk wrote: 25/11/2020 20:02 Ni blizu teskas kao Hare Krisna.
Ne pretjerujte.
Ne pretjeruju,Hare kad je izašao iz SDA priče u tom momentu je bio najjači,poslije toga svakim danom je slabio.

Potpuno obrnuto,Konaković jača rapidno.

Ni blizu napadi nisu bili na Harisa ko na Konakovića,vide odakle opasnost vreba.
Pa ni na Dinu nisu nasrtali dok im nije dvicu dao, a Lepi Hare je trkimice nakon prvih izbora otisao u "patriotsku" koaliciju za fotelje.
JThomas wrote: 25/11/2020 21:05 hare je izašao i ušao u koaliciju. nisam za sda, ali ni protiv vlasti sa njom. to dosad niko nije preživio, pa ne vjerujem da bi i dino. hare je najveći pojedinačni potencijal i kapacitet sve skupa poslije rata, jedini "neko" i u međunarodnim okvirima, pa opet nije.
Hare je vaskrso iz mrtvih sa 100% BiH (ja ne mogu da vjerujem kako je narod glup) i obaranjem Aprilskog. Kad su ljudi i nakon te 2006. vidjeli sta je to, Lepi je otisao u 3pm. I najednom se SDP pojavljuje u toj ekoloskoj nisi anti SDA. I oni im daju ruku spasa.
Vidimo sta je to SDP-u donijelo. Teska bolest, mozda neizljeciva. Kao kad spavas sa leproznom kurvom.
JoseMujica wrote: 25/11/2020 21:16

jel se iko može sjetiti kakve su okolnosti bile, da li je mogao Hare birati koalicione partnere? npr. da umjesto sa SDA pravi vlast sa SDP-om
Npr 2002. za pralament FBiH SDa je uzela 32 stolice, sdp i zabih po 15. Trebalo im je jos pokupiti nekoliko partnera. Liberali 1 mjesto, HDU 2 mjesta, BPS 1 mjesto, proevropska stranka 1 mjesto NHI 2 mjesta... moglo se.
Samo je fol sto su imali kapacitet da sa HDZ imaju vecinu, a HDZ je odabrao njih. Iznenadjujuce.
User avatar
Novi_Nick
Posts: 2888
Joined: 24/08/2003 00:00

#53471 Re: SDA-All about

Post by Novi_Nick »

DENIS ZVIZDIĆ NIKAD DIREKTNIJI: "Ovo je moj uslov da ostanem u SDA..."

Zvizdić je posebno istakao da je poniženje na Lokalnim izborima, koje je SDA doživjela, rezultat brojnih devijacija i afera u kojima je ova stranka učestvovala.

Vijesti

Image

Ukoliko ne dođe do temeljnih kadrovskih promjena u Stranci demokratske akcije (SDA) te preuzimanja odgovornosti za katastrofalne rezultate na Lokalnim izborima potpredsjednik SDA i dopredsjedavajući Zastupničkog doma Parlamenta BiH Denis Zvizdić mogao bi napustiti ovu stranku.

Ovo je u otvorenom razgovoru za Klix.ba potvrdio i sam Zvizdić rekavši da je uslov njegovog, ali i ostanka mnogih drugih članova, prihvatanje odgovornosti za najgori izborni rezultat u historiji SDA, te momentalna i neopoziva ostavka čitavog Kantonalnog odbora stranke.

"Predsjednik Kantonalnog odbora i njegovi potpredsjednici, uključujući i gospođu Izetbegović, moraju odstupiti sa funkcija koje imaju u stranci. Ovo je jedini način da se SDA spasi i da se pokuša vratiti povjerenje birača. Stranka se mora resetovati. Da je SDA pobjedila na nivou KS ko bi bio prvi ko bi ponio lovorike zbog pobjede? Pa naravno Kantonalni odbor. Međutim sada, kada je SDA doživjela ponižavajući, brutalni poraz oni bježe od odgovornosti", navodi Zvizdić.

Zvizdić je posebno istakao da je poniženje na Lokalnim izborima, koje je SDA doživjela, rezultat brojnih devijacija i afera u kojima je ova stranka učestvovala.

"Tu mislim na aferu 'Sarajlić' i 'Respiratori'. Također, mislim i na nesređeno i haotično stanje u zdravstvu za vrijeme pandemije koronavirusa koje je izazvalo veliku nesigurnost među građanima. Mjesecima svjedočimo nesređenom zdravstvenom sistemu u KS i jednoj općoj nesigurnosti u sferi javnog zdravstva oko koje se ništa ne poduzima. Razlog tome je što smo na ključna mjesta postavili potpuno nekompetentne i nedovoljno obrazovane kadrove", istakao je Zvizdić.

Kazao je da odgovornost treba preuzeti i zbog neadekvatnog odgovora u ekonomskom smislu na posljedice pandemije koronavirusa.

"Svu štetu je u potpunosti pretrpio realni sektor dok javna administracija nije osjetila nikakve posljedice. Moramo se izviniti građanima zbog ovog, kao i svih afera u kojima su učestvovali kadrovi SDA. Žao mi je da su pojedini kadrovi stranke, poput Ajnadžića, Koldže ili Fazlića, koji su radili dobar posao, postali kolateralna šteta ambijenta koji je stvoren. I sve to zbog arogantnosti i bahatosti pojedinaca, koji nanose konstantnu štetu stranci", ističe Zvizdić.

Podcrtao je da, ukoliko ne dođe do preuzimanja odgovornosti, SDA čeka krah na predstojećim Općim izborima u našoj zemlji.

"SDA se nalazi na prekretnici. Ostajem u stranci pod uvjetom da se zahvalimo ovim pojedincima koji nanose stalnu štetu. Poraz u Sarajevu je ponižavajući. Ipak je Sarajevo glavni grad BiH, avangarda, to je naše lice prema svijetu, a SDA ga je izgubila. Rekonstrukcija stranke mora krenuti u Sarajevu. Ne treba nikakva vještačka analiza kad imate ovakve katastrofalne rezultate. Analize treba praviti budući sastav kantonalnog odbora. Govoriti otvoreno, slobodno i istinu je najljekovitiji način vraćanja povjerenja SDA", podcrtao je Zvizdić.

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/17 ... u_sda.html

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Najlakse i najeftinije je da Glavni Odbor SDA stranke dadne sam sebi otkaz unutar stranke!

Medjutim ko ce platiti gradjanima kao poreskim obveznicima, ostalim gradjanima, firmama i kompanijama isto kao poreskim obveznicima za milijarderske stete nanesene istim unutar 25 godina njihove vladavine, i upravljanjem svim i svacim unutar drzave BiH. Ko ce platiti zdravstvenu i svu ostalu dugogodisnju stetu nanesenu svim gradjanima, ko ce platiti ogromnu demografsku i ekonomsku stetu za 100-ne hiljada Bosanaca i Hercegovaca koji su se zbog njihove katastrofalne vladavine i upravljanja iselili iz njihove maticne drzave. Sve ovo nabrojano su samo jedni od mnogobrojnih, ekonomskih i svih drugh ogromnih steta. Ko ce platiti ogromnu stetu sto na Internecionalnom odnosno medjunarodnom planu da BiH skoro vise i ne postoji zbog katastosfalne i neradnicke diplomatije, u kojoj su morali da rade profesionalci i menadzeri koji ce po svim zemljama svijeta lobirati za prodaju i izvoz svih mogucih BH proizvoda i usluga kao i dovodjenje Investitora i Investicija u drzavu Bosnu i Hercegovinu?
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#53472 Re: SDA-All about

Post by Blixen »

JoseMujica wrote: 25/11/2020 22:40
Nike af1 white wrote: 25/11/2020 22:33
Man of steel wrote: 25/11/2020 22:29

Prilika stvara lopova a ne pripadnost nekoj stranci.

Politika je takva rabota da o moralu i pravdi možeš govoriti isključivo u svoje ime. To je upravo lekcija koju će Konaković, a koju su prije njega, Lagumdžija i Siladžić naučili na teži način.

Meni se čini da Bakir u tolikoj mjeri ne želi biti vladar i politički apsolut da mu je to možda i najveća mana.
od ratnih, poslijeratnih malverzacija privatizacija pljacke devedeset posto javnog kriminala i korupcije je bilo clan il je sada clan jedne stranke na adresi Mehmeda Spahe zato je licemjerno govoriti da lopovluk nije pripadnost jednoj stranci slucajevi asima Sarajlića , osmice, sebije , itd itd trebala bi mi citava noc da pobrojim sve sda prvake u kriminalu tako da mojne na rende kora o nekom postenju a sda majmuni samo nisu otkopali aliju iz groba i tusnuli ga nekome
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

znači, jebi se...umalo se ne uguših od smijeha :kakoste:
isto dedemi :D :D :D
"alijaskovaća" for sale
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14645
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#53473 Re: SDA-All about

Post by DaysleepeR »

Zvizdić je jaaaako daleko od cvjećke i bilo kakvog ozbiljnog potencijala na evropskom planu.
To što je on krema SDA, dovoljno govori kakve kaloše čine ostatak članstva.
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#53474 Re: SDA-All about

Post by breuer »

DaysleepeR wrote: 26/11/2020 09:23 Zvizdić je jaaaako daleko od cvjećke i bilo kakvog ozbiljnog potencijala na evropskom planu.
To što je on krema SDA, dovoljno govori kakve kaloše čine ostatak članstva.
uprav to, koliko je samo raja izjebana u mozak, da im se razni Zvizdići počinju ukazivati kao spasitelji :-)

jedino što sad može konkretno uraditi, jeste sahraniti SDA...
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#53475 Re: SDA-All about

Post by Johnny_x »

DaysleepeR wrote: 26/11/2020 09:23 Zvizdić je jaaaako daleko od cvjećke i bilo kakvog ozbiljnog potencijala na evropskom planu.
To što je on krema SDA, dovoljno govori kakve kaloše čine ostatak članstva.
Denis Zvizdic je glavni i odgovorni covjek zasto mi imamo zakon o akcizama, ali nemamo puteve koji bi se pravili od tih akciza, meni svaki mjesec izbije 30 KM za te akcize, a puteva nigdje. Denis Zvizdic je "dobar" samo zato sto nista ne radi, nisam vidio neke revolucionarne ideje od njega, eto sad je u parlamentu, predlaze li kakve zakone koji ce doprinjeti kvalitetu zivota, on je jedino dobar sto nema nikakvih afera i sto nije previse bucan, a ako gledamo njegove rezultate u vijecu ministara, u parlamentu svo ovo vrijeme, to je veoma tanko.
Post Reply