SDA-All about

JThomas

#52801 Re: SDA-All about

Post by JThomas » 09/11/2020 21:25

:mrgreen: samo čekamo da df osudi ova mučka podmetanja i udare na sda...

made_in_sarajevo

#52802 Re: SDA-All about

Post by made_in_sarajevo » 09/11/2020 21:42

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sda-koj ... ook+status

Frizurica prikvireni cetnik, odbranimo se od frizurice, kad su muskarici nosili frizurice.

Inace.sad kad se zahiragic oslobodi, skine pa prsne za govornicom od sile.

refffko

#52803 Re: SDA-All about

Post by refffko » 09/11/2020 21:43

Fuj bando fasisticka. Ovakvim izjavama javno govorite nemuslimanima u Sarajevu da nisu pozeljni. Pod krinkom lazne multieticnosti, zelite da pravite muslimansku drzavu. Ista ste stoka kao i oni u Banja Luci i Grudama. Jesmo se za takvu BiH borili? Ovakvom politikom, dajete puni legitimitet Karadzicu za pocetak rata, jer nije zelio da zivi u muslimanskoj drzavi.

Otac mi je poginuo za ovu drzavu, koja mi se sad radi vas fasista gadi.

JThomas

#52804 Re: SDA-All about

Post by JThomas » 09/11/2020 21:47

neki su i u avgustu '92 još bili jna, pa danas nije problem...

refffko

#52805 Re: SDA-All about

Post by refffko » 09/11/2020 21:49

Neki su par mjeseci govorili "rata nece biti".
Mamu li vam .... fasisticku, kriminalnu.

escobar__

#52806 Re: SDA-All about

Post by escobar__ » 09/11/2020 22:14

Bijednici.

drug_profi

#52807 Re: SDA-All about

Post by drug_profi » 10/11/2020 00:57

Evo bijednicima malo historije.
Bijeljina, 2. april 1992.
Alija Izetbegović na konferenciji za štampu u Sarajevu:

“Rata u Bosni i Hercegovini NEĆE BITI. Sada se vještački isceniraju sukobi, jer se približava rasprava o priznanju nezavisnosti BiH. Želi se stvoriti slika o nestabilnosti situacije u Republici. Čim prođe 7. april sva će napetost prestati. BiH se nije pripremala za unutarnju agresiju – nemamo dovoljno milicije da izađe nakraj s nabujalim paravojnim formacijama. Njen status u BiH ćemo riješiti pregovorima.
Na pitanje novinara da li je stav Irfana Ajanovića (člana GO SDA) o okupatorskoj JNA ujedno i stav SDA, Alija je izjavio: JNA nije okupatorska sila. Ako je Ajanović to rekao, onda je prekoračio ovlaštenja. To NIJE STAV SDA. Mi imamo prigovora na Armiju, ali NISMO prešli crtu da je nazovemo okupatorskom. Problem Armije će se rješavati pregovorima, BEZ KONFRONTACIJE”
A ova bagra Kojovicu prisiva saradnju sa JNA radi 1991.
Podsjećamo da su u javnosti iznesena ozbiljna svjedočenja o tome da je Kojović 1991. godine pravio prilog na televiziji Yutel u kojem je, u koordinaciji sa ofcirima JNA, dodaju iz SDA, širio tezu da JNA raspoređuje artiljeriju oko Sarajeva da bi ga "branila u slučaju napada", što je, kako je vrijeme pokazalo, bila priprema agresije.

hamza_sa

#52808 Re: SDA-All about

Post by hamza_sa » 10/11/2020 02:27

Ja stvarno vise ne vidim potrebu da se borce iz vremena protekle agresije uopce uzima u usta, spominje u bilo kojem kontekstu, a narocito politickom.

De ba ljudi, popustite vise.

Nedavno sam na ovom forumu i ovoj temi jednom vjernom sda-ovcu pokusao objasniti, da kada god zapne njegovim miljenicima na politickom bojnom polju uvijek povlace u njihovim tzv. argumentima tesku artiljeriju BORCE.

I samo tada, ali samo tada se sjete boraca.

Pa slusao sam onog zahiragica, jednu malu uvlakacko-ljigavu slinu, kako bi ono nesto branilo. Jos se naslo slikati na nakom brdu oko Sarajeva i citirati stihove koje je eto jedan od najboljih sinova ove zemlje ispisao samo na par dana prije pogibije.

I onda ta i takva ljiga pocinje ulaziti u rasprave za sta se je neko tamo borio.

Pa, mamu mu hebem lazno osvjescenu, stranacki okoriscenu, poltronski emancipovanu, mali smrad pokusava rahmetli Smaju i rijeci njegove duse iskoristiti da se licno i politicki okoristi. A, smrad koliko god izgovarao te stihove, nikada nece shvatiti njihovo znacenje.

Nije ni svjestan da ni Smaji ni hiljadama drugih Smaila ne bi mogao ni cizme ocistiti, ali eto ono bi se usporedjivalo sa njima.

I stvarno da imate imalo milosti, popustili bi nas. Pratite malo vijesti ovih dana. Obiljezavat ce se 25 godina od Dejtona. E, pa sada pokusajte shvatiti koliko je nama godina. Pogotovo, koji smo na pocetku agresije imali 18-19-20. A, vjerujte da su u to vrijeme mnogi stariji od nas, vec otisli sa ovog svijeta. Pa, eto da usput obavijestim i Fikreta Prevljaka. Konju slao si predizborno pismo poginulom borcu, a sto je najtuznije iz brigade ciji si komandant bio. (uvlakaci ako citate prenesite mu selam od H. Hamze, znace on vrlo dobro o kome se radi)

Ali, da ne idem dalje od onoga sto sam iz srca stvarno zelio napisati. Nemojte ljudi vise borce uzimati za argument u bilo kakvim politickim raspravama. Postalo je isuvise degutantno.

Hajde hebo nas jos uvijek zive, ali mene sramota zbog onih koji dadose zivote.

Vjerujte da vecina nas u tim teskim vremenima nismo ni obracali paznju na stranke, koje se danas kite tim perjem iz perioda agresije. A, sada sluzimo za potkusurivanje i u politickom ratu ko je za Bosnu i Hercegovinu, a ko nije.

A, samo za mladju raju prepisacu opis ljekarskog nalaza iz juna 1992. godine poslije jednog od mojih 5 ranjavanaja. Ne da se hvalim, jer se sa tim covjek ne moze hvaliti, pogotovo kada se stari i covjek se bori za zdravlje. Nego zarad toga da je doslo vrijeme da se za ovu zemlju bori znanjem, obrazovanjem i sposobnoscu.

"Ranjen 27.06.1992. u predio lica, vrata, grudnog kosa, obje ruke, lijevu nogu, strana metalna tijela (SMT) zaostala u predjelu cervikalne kicme, u trbuh penetralna povreda.......Quadriparesis, contusio medulae cervicalis....."

Hvala Bogu nakon oporavka vrlo brzo sam nastavio se boriti, ali nazalost i bivati ranjavan. Sa moje tacke gledista, halal olsun.

Ali nemojte nas vise uzimati kao robu za politicko potkusurivanje.

A, ako ste na to spali, jadne su vam politicke platforme na kojima gradite predizbornu kampanju.

Samo se pitam sta ce biti kada ne bude vise zivih boraca iz protekle agresije, o cemu cete pricati??

drug_profi

#52809 Re: SDA-All about

Post by drug_profi » 10/11/2020 08:28

taman toliko im i treba. Oni će se za to vrijeme pretvoriti u nedodirljive, sa kućama na brdu, okruzene bedemima, debelim racunima u Turskoj i na Kipru, bezbeli i vikendicama odmah pokraj bankovnog računa, za ne daj bože, ako opet zapuca da se ima gdje boravit.

A od ove drzave nece biti nista, jer ni sad nema nista, a ne radi se nista da je bude.
Termiti su oglodali skoro sve. Jos da se telekomi i elektroprivrede nekome surduknu, da se pare caskom raspiskaju, i ende.

Dzematlija

#52810 Re: SDA-All about

Post by Dzematlija » 10/11/2020 08:41

hamza_sa wrote:
10/11/2020 02:27
Ja stvarno vise ne vidim potrebu da se borce iz vremena protekle agresije uopce uzima u usta, spominje u bilo kojem kontekstu, a narocito politickom.

De ba ljudi, popustite vise.

Nedavno sam na ovom forumu i ovoj temi jednom vjernom sda-ovcu pokusao objasniti, da kada god zapne njegovim miljenicima na politickom bojnom polju uvijek povlace u njihovim tzv. argumentima tesku artiljeriju BORCE.

I samo tada, ali samo tada se sjete boraca.

Pa slusao sam onog zahiragica, jednu malu uvlakacko-ljigavu slinu, kako bi ono nesto branilo. Jos se naslo slikati na nakom brdu oko Sarajeva i citirati stihove koje je eto jedan od najboljih sinova ove zemlje ispisao samo na par dana prije pogibije.

I onda ta i takva ljiga pocinje ulaziti u rasprave za sta se je neko tamo borio.

Pa, mamu mu hebem lazno osvjescenu, stranacki okoriscenu, poltronski emancipovanu, mali smrad pokusava rahmetli Smaju i rijeci njegove duse iskoristiti da se licno i politicki okoristi. A, smrad koliko god izgovarao te stihove, nikada nece shvatiti njihovo znacenje.

Nije ni svjestan da ni Smaji ni hiljadama drugih Smaila ne bi mogao ni cizme ocistiti, ali eto ono bi se usporedjivalo sa njima.

I stvarno da imate imalo milosti, popustili bi nas. Pratite malo vijesti ovih dana. Obiljezavat ce se 25 godina od Dejtona. E, pa sada pokusajte shvatiti koliko je nama godina. Pogotovo, koji smo na pocetku agresije imali 18-19-20. A, vjerujte da su u to vrijeme mnogi stariji od nas, vec otisli sa ovog svijeta. Pa, eto da usput obavijestim i Fikreta Prevljaka. Konju slao si predizborno pismo poginulom borcu, a sto je najtuznije iz brigade ciji si komandant bio. (uvlakaci ako citate prenesite mu selam od H. Hamze, znace on vrlo dobro o kome se radi)

Ali, da ne idem dalje od onoga sto sam iz srca stvarno zelio napisati. Nemojte ljudi vise borce uzimati za argument u bilo kakvim politickim raspravama. Postalo je isuvise degutantno.

Hajde hebo nas jos uvijek zive, ali mene sramota zbog onih koji dadose zivote.

Vjerujte da vecina nas u tim teskim vremenima nismo ni obracali paznju na stranke, koje se danas kite tim perjem iz perioda agresije. A, sada sluzimo za potkusurivanje i u politickom ratu ko je za Bosnu i Hercegovinu, a ko nije.

A, samo za mladju raju prepisacu opis ljekarskog nalaza iz juna 1992. godine poslije jednog od mojih 5 ranjavanaja. Ne da se hvalim, jer se sa tim covjek ne moze hvaliti, pogotovo kada se stari i covjek se bori za zdravlje. Nego zarad toga da je doslo vrijeme da se za ovu zemlju bori znanjem, obrazovanjem i sposobnoscu.

"Ranjen 27.06.1992. u predio lica, vrata, grudnog kosa, obje ruke, lijevu nogu, strana metalna tijela (SMT) zaostala u predjelu cervikalne kicme, u trbuh penetralna povreda.......Quadriparesis, contusio medulae cervicalis....."

Hvala Bogu nakon oporavka vrlo brzo sam nastavio se boriti, ali nazalost i bivati ranjavan. Sa moje tacke gledista, halal olsun.

Ali nemojte nas vise uzimati kao robu za politicko potkusurivanje.

A, ako ste na to spali, jadne su vam politicke platforme na kojima gradite predizbornu kampanju.

Samo se pitam sta ce biti kada ne bude vise zivih boraca iz protekle agresije, o cemu cete pricati??
Svaka ti čast ljudino!!!

Control panel

#52811 Re: SDA-All about

Post by Control panel » 10/11/2020 09:00

I ja sam bio borac dobrovoljac od prvog dana. Nikada clan SDA, zelenih beretki, PL, niti bilo ko u porodici. Zavrsio rat, trebam li vise? Kazu ne. Fala i dovidjenja i krenuo dalje. Nikada vise poslije toga nisam pominjao nikome, gdje sam bio sta sam radio u ratu. Nikada. Nikada se nisam okoristio od ratnog angazmana, posao, upravni odbori, komisije...Knjizica sa certifikatima i dalje stoji neiskoristena, kao podsjetnik na period kad je buranima ginula, a neko profitirao na tome.

Sad, posto sam simpatizer crvenih, ljevicar, normalan insan = chetnik.
Last edited by Control panel on 10/11/2020 09:09, edited 1 time in total.

drug_profi

#52812 Re: SDA-All about

Post by drug_profi » 10/11/2020 09:03

Control panel wrote:
10/11/2020 09:00

Sad, posto sam simpatizer crvenih, ljevicar, normalan insan = chetnik.
Tesko da si veci od mene. Ja sam za njih cetnik snajperista.

Control panel

#52813 Re: SDA-All about

Post by Control panel » 10/11/2020 09:24

made_in_sarajevo wrote:
09/11/2020 21:42

Frizurica prikvireni cetnik, odbranimo se od frizurice, kad su muskarici nosili frizurice.

Inace.sad kad se zahiragic oslobodi, skine pa prsne za govornicom od sile.
SDA nasla da se pravda kad na svakom koraku vidimo da nema mjesta za drugog i drugacijeg, za heroje igora pavlovica, gorana cengica... za pedju kojovica, igora stojanovica, srdjana mandica, bogica bogicevica...

Roccohljup

#52814 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup » 10/11/2020 09:36

nema mjesta za njih a nema mjesta ni za koga ko nije za SDA i u prva 2-3 safa do mindera sultanske porodice

skafiskafsnjak

#52815 Re: SDA-All about

Post by skafiskafsnjak » 10/11/2020 09:39

Roccohljup wrote:
10/11/2020 09:36
nema mjesta za njih a nema mjesta ni za koga ko nije za SDA i u prva 2-3 safa do mindera sultanske porodice
Mislis, minbera :D

Roccohljup

#52816 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup » 10/11/2020 10:01

skafiskafsnjak wrote:
10/11/2020 09:39
Roccohljup wrote:
10/11/2020 09:36
Mislis, minbera :D
do mene :-)

Billy The Pljuc

#52817 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc » 10/11/2020 10:49

Šta kažu, gdje su, ima li ih živih?

Ovoliki ataci na Bosnu i bošnjake a oni samo laju o frizuricama i protivnicima.

Evo osmica sa Senkom na sudu, respiratori ne rade dok raja umire od korone, maloumnik proziva šehide da glasaju za njega, jesam li šta propustio?

Ah da, kuja iz pakla i bošnjački prvaci skupa sa horom svraka iz centrale i satelitima pozdravljaju pobjedu Biden i Harris i slomiše se od čestitki.

Čitam negdje nedavno nak'i asteroidi meščini prolijeću, kakve su šaMse da makar dva odstupe od projektovanog kursa i završe ovdje kod nas svoj nebeski let. Malo ih korona nosi definitivno, poslije asteroida bio bi poželjan i kakav zemljotres al' ono baš razorne moći.

Osim_13

#52818 Re: SDA-All about

Post by Osim_13 » 10/11/2020 10:54

Billy The Pljuc wrote:
10/11/2020 10:49

Evo osmica sa Senkom na sudu, respiratori ne rade dok raja umire od korone, maloumnik proziva šehide da glasaju za njega, jesam li šta propustio?

Podmeće Peđa preko FB stranice uz pomoć Britanske vlade, lažu.

don vito

#52819 Re: SDA-All about

Post by don vito » 10/11/2020 11:25

Ovo s Kojovićem je izvanredan pokazatelj kako SDA i sateliti, a rekao bih i dobar dio sarajevske javnosti, vide "multietničnost" i vrijednosti za koje se ko fol zalažu.

Znači, Kojović je prilično dugo u politici i sve do prije dvije godine bio je maskota "građanskog Sarajeva". Nesretni Peđa je dotad sjedio u predzadnjoj klupi u Skupštini KS, tu i tamo javljao se za riječ, predlagao amandmane koje SDA većina naravno nije usvajala, gostovao u dijaloškim emisijama na SDA-ovskoj TVSA, sve da se "onima anamo" i svijetu dokaže kako smo mi drugačiji, da kod nas ima mjesta za sve - lijeve, desne, liberale, zaštitnike manjina, životinja, LGBT populacije... itd itd...

Sve se promijenilo kada je Konaković nagovorio Kojovića i ostale u vrhu Naše stranke da uđi u projekt tadašnje Šestorke, odnosno anti-SDA vlasti u Kantonu Sarajevu. Odjednom Kojović više nije bio maskota "građanskog i multietničkog Sarajeva" nego je preko noći je postao četnik i to samo zato što je pokvario talove SDA.

Čovjeka dvije godine zbog njegove nacionalnosti najprimitivnije vrijeđaju, izmišljaju njegov ratni put, crtaju mu metu na čelo, a vrhunac je bio intervju Izetbegovića na N1 gdje rekao "Kojović koji je rat proveo u Srbiji sad bi da ruši SDA u Sarajevu"... A voditelj Amir Zukić ni mukajet na ovu laž, crtanje mete... hajd Zukić, nego se niko u multietničkom Sarajevu (osim Damira Nikšića na Facebooku) nije oglasio na jednu od najsramotnijih izjava visokih zvaničnika u BiH u zadnjih 25 godina. Željko Komšić? Ma, hajte molim vas...

Zato mi je malo smiješno što su se sad i Kunto i Panto digli da osude Prevljaka, tog "čovjeka iz naroda", koji je samo nastavio ono što dvije godine rade SDA i sateliti, njihovi mediji, analitičari, Reufljagići i slične spodobe...

I što je najsmješnije takvi šovinisti očekuju da im Bajden pomogne da naprave "normalnu državu"... državu u kojoj će kojovići i stojanovići glumiti fikuse i biti maskote iz opozicije, a kad budu željeli malo više, da imaju veći utjecaj na vlasti (čitaj: pokvare talove SDA), e onda će postati četnici, UZP-ovci, legitimne mete. Samo, uzalud vam trud, svirači...

JThomas

#52820 Re: SDA-All about

Post by JThomas » 10/11/2020 11:36

u njihovom odnosu se ništa nije promijenilo. definicija maskote i jeste da je nebitna, ukrasa radi. promijenila se samo situacija da se u kantonu najvrijednijem od svih može i hoće napraviti vlast bez njih.

jazzer

#52821 Re: SDA-All about

Post by jazzer » 10/11/2020 11:48

A znamo da je vlast bez SDA antidrzavna, antiprosperitetna, lopovska.

don vito

#52822 Re: SDA-All about

Post by don vito » 10/11/2020 11:54

Zdravstvo već doživjelo kolaps, privreda na koljenima, korupcija, respiratori, možda najveća smrtnost od korone u odnosu na broj zaraženih u Evropi, raspad sistema...

A predizborna saopćenja SDA?

Ponedjeljak naveče
SDA: Kojović nikad nije demantovao da je 1991. radio propagandu za JNA

Utorak ujutro
SDA: Haverić 1993. optuživao Armiju RBIH za etničko čišćenje, neka povuče kandidaturu (za općinskog vijećnika op.)
https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... uru/395992

Poruka kandidata na načenika Ilidže uoči LOKALNIH izbora na koji se glasa o vodosnabdijevanju, saobraćaju, općinskim projektima...
"Mi borci Armije Republike Bosne i Hercegovine najbolje znamo šta je agresor pokušao ostvariti. Prošli smo sito i rešeto što bi rekli naši stariji"... pa nastavlja sa podsjećanjem na "nezaboravne trenutke u kojima smo bili SVI ZA JEDNOG, JEDAN ZA SVE". "Mi nismo ostavljali svoje ranjene i mrtve, bili smo kao jedan do posljednjeg dana rata" :-)

Što kaže Kiki... da ih sutra skinemo s vlasti - najmanje 50 godina se narod neće vratiti u normalu
Last edited by don vito on 10/11/2020 11:59, edited 1 time in total.

Roccohljup

#52823 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup » 10/11/2020 11:58

don vito wrote:
10/11/2020 11:54
Zdravstvo već doživjelo kolaps, privreda na koljenima, korupcija, respiratori, možda najveća smrtnost od korone u odnosu na broj zaraženih u Evropi, raspad sistema...

A predizborna saopćenja SDA?

Ponedjeljak naveče
SDA: Kojović nikad nije demantovao da je 1991. radio propagandu za JNA

Utorak ujutro
SDA: Haverić 1993. optuživao Armiju RBIH za etničko čišćenje, neka povuče kandidaturu (za općinskog vijećnika op.)
https://radiosarajevo.ba/vijesti/bosna- ... uru/395992

Poruka kandidata na načenika Ilidže uoči LOKALNIH izbora na koji se glasa o vodosnabdijevanju, saobraćaju, općinskim projektima...
"Mi borci Armije Republike Bosne i Hercegovine najbolje znamo šta je agresor pokušao ostvariti. Prošli smo sito i rešeto što bi rekli naši stariji"... Nastavlja sa podsjećanjem Fahrudina Kovača na "nezaboravne trenutke u kojima smo bili SVI ZA JEDNOG, JEDAN ZA SVE. Mi nismo ostavljali svoje ranjene i mrtve, bili smo kao jedan do posljednjeg dana rata"

Što kaže Kiki... da ih sutra skinemo s vlasti - najmanje 50 godina se narod neće vratiti u normalu
pa ne očekuješ da oni kritikuju ono čime oni upravljaju. I fadil priča da je ekonomija haman super, i svi će dobiti pomoć :D

A da najjače svjetske umove dovedes da vode novu vlast, trebalo bi im najmanje 4 mandata da isprave sav zulum i štetu sto su SDA i ahbabi im (SNSD; HDZ, itd.) napravili u zadnjih 20 i kusur godina.

svi u napad

#52824 Re: SDA-All about

Post by svi u napad » 10/11/2020 12:18

Kiki siri optimizam sa 50 godina. Omladino ni 100 godina nece biti dovoljno da se vratimo u normalu. promislite samo ko su sada profesori i kakav kvalitet oni izbacuju. No podrzimo Kiki u optimizmu sa onom narodnom "da bog da kcer da te pasa uzme al Cigani se motaju oko kuce". Zivjeli.

don vito

#52825 Re: SDA-All about

Post by don vito » 10/11/2020 12:41

Oduševljenje, čestitke, neukusne uvlakačke želje i pozdrave iz BiH novom američkom predsjedniku šalju oni kakve je Joe Biden porazio na izborima!

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/17 ... orima.html

Rijetki znak podsjećanja šta je nekad bila Slobodna Bosna

Post Reply