SDA-All about

User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#50876 Re: SDA-All about

Post by malakh »

izvrsni direktor wrote: 13/09/2020 21:09
malakh wrote: 13/09/2020 19:51
bunk wrote: 13/09/2020 19:46
Ybmu misa de otvori prvi post na temi..
Sda pada od tog prvog posta pa evo danas koliko je proslo.
Ko Djekna..
pala je sda kada je došlo do sukoba na relaciji tihic-bakir.

zašto sda ne bi pala sada kada dodje do prvog, ozbiljnog evidentnog sukoba na relaciji bakir-zvizdic?

sve se ponavlja. tada je glavni glasnogovornik bakira bio čengić, možda je aljoša glavni glasnogovornik denisa zvizdica.

[
samo što sada nema lagumdžije koji će pružiti ruku spasa.


ono čega me samo strah jeste formiranje neke nove kriminalne stranke, kao što je tada bakir formirao sbb.
Ma nemoj da te to brine, tu je tvoj zeljkec da pruzi obje ruke i noge. Ako se budes dpvoljno uvlacio, mozda budes imao cast da i tvpju ruku bakir dotakne.
A briga zbog sbb vjecitog suparnika u borbi ko ce biti veci sda potrcko? A jbg, potrudite se da ojacate spid i sd, mozda sbb izbacite skroz iz igre
ne mozes ti magaretu objasniti koliko je dva i dva, jer magate služi samo da badava tegli za svoje nalogodavce.

nadam se da će 2022. i komšić i fahro biti marginalni, da neće moći pomoći u formiranju nove vlasti. znate vas dvojica (koji pišete sa profila) šta je bilo 2010. i tko je sda uveo vlast. sdp i danas osjeti posljedice. a od laguma, damir hadzica, nermina niksica, zekerijaha osmica, nijaza skenderagica, lidije korac i ostale klike se komšić nije mogao puno pitati.
izvrsni direktor
Posts: 9366
Joined: 20/12/2018 16:11

#50877 Re: SDA-All about

Post by izvrsni direktor »

malakh wrote: 14/09/2020 00:26
izvrsni direktor wrote: 13/09/2020 21:09
malakh wrote: 13/09/2020 19:51

pala je sda kada je došlo do sukoba na relaciji tihic-bakir.

zašto sda ne bi pala sada kada dodje do prvog, ozbiljnog evidentnog sukoba na relaciji bakir-zvizdic?

sve se ponavlja. tada je glavni glasnogovornik bakira bio čengić, možda je aljoša glavni glasnogovornik denisa zvizdica.

[

ono čega me samo strah jeste formiranje neke nove kriminalne stranke, kao što je tada bakir formirao sbb.
Ma nemoj da te to brine, tu je tvoj zeljkec da pruzi obje ruke i noge. Ako se budes dpvoljno uvlacio, mozda budes imao cast da i tvpju ruku bakir dotakne.
A briga zbog sbb vjecitog suparnika u borbi ko ce biti veci sda potrcko? A jbg, potrudite se da ojacate spid i sd, mozda sbb izbacite skroz iz igre
ne mozes ti magaretu objasniti koliko je dva i dva, jer magate služi samo da badava tegli za svoje nalogodavce.

nadam se da će 2022. i komšić i fahro biti marginalni, da neće moći pomoći u formiranju nove vlasti. znate vas dvojica (koji pišete sa profila) šta je bilo 2010. i tko je sda uveo vlast. sdp i danas osjeti posljedice. a od laguma, damir hadzica, nermina niksica, zekerijaha osmica, nijaza skenderagica, lidije korac i ostale klike se komšić nije mogao puno pitati.
:lol: jedan je odgovorni za nabavke trolejbusa jasmin imamovic a ko je drugi?
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#50878 Re: SDA-All about

Post by malakh »

izvrsni direktor wrote: 14/09/2020 00:36
malakh wrote: 14/09/2020 00:26
izvrsni direktor wrote: 13/09/2020 21:09

Ma nemoj da te to brine, tu je tvoj zeljkec da pruzi obje ruke i noge. Ako se budes dpvoljno uvlacio, mozda budes imao cast da i tvpju ruku bakir dotakne.
A briga zbog sbb vjecitog suparnika u borbi ko ce biti veci sda potrcko? A jbg, potrudite se da ojacate spid i sd, mozda sbb izbacite skroz iz igre
ne mozes ti magaretu objasniti koliko je dva i dva, jer magate služi samo da badava tegli za svoje nalogodavce.

nadam se da će 2022. i komšić i fahro biti marginalni, da neće moći pomoći u formiranju nove vlasti. znate vas dvojica (koji pišete sa profila) šta je bilo 2010. i tko je sda uveo vlast. sdp i danas osjeti posljedice. a od laguma, damir hadzica, nermina niksica, zekerijaha osmica, nijaza skenderagica, lidije korac i ostale klike se komšić nije mogao puno pitati.
:lol: jedan je odgovorni za nabavke trolejbusa jasmin imamovic a ko je drugi?
:lol: smiješno mi je diskutirati sa vama dvojicom. da i ostali znaju tko ste, šta radite, gdje radite i po čijem nalogu, pretpostavljam da bi imali isto mišljenje.

nadam se da i vama ne kasni onih 7-8 plaća. ako ništa, vi ste ih zaslužili.

necu dalje off topic.

https://www.istraga.ba/karijera-gradena ... uke-viska/

avdo je tekstom izmasakrirao camparu.

na stranu što u vrijeme migrantske krize, imamo ministra unutarnjih poslova fbih kojeg sve interesira osim ministarstva i sigurnosti gradjana i koji ministarstvo koristi isključivo kako bi vodio privatne, stranačke ratove.
VMxxx37
Posts: 279
Joined: 21/08/2020 19:09

#50879 Re: SDA-All about

Post by VMxxx37 »

malakh wrote: 14/09/2020 00:43
izvrsni direktor wrote: 14/09/2020 00:36
malakh wrote: 14/09/2020 00:26

ne mozes ti magaretu objasniti koliko je dva i dva, jer magate služi samo da badava tegli za svoje nalogodavce.

nadam se da će 2022. i komšić i fahro biti marginalni, da neće moći pomoći u formiranju nove vlasti. znate vas dvojica (koji pišete sa profila) šta je bilo 2010. i tko je sda uveo vlast. sdp i danas osjeti posljedice. a od laguma, damir hadzica, nermina niksica, zekerijaha osmica, nijaza skenderagica, lidije korac i ostale klike se komšić nije mogao puno pitati.
:lol: jedan je odgovorni za nabavke trolejbusa jasmin imamovic a ko je drugi?
:lol: smiješno mi je diskutirati sa vama dvojicom. da i ostali znaju tko ste, šta radite, gdje radite i po čijem nalogu, pretpostavljam da bi imali isto mišljenje.

nadam se da i vama ne kasni onih 7-8 plaća. ako ništa, vi ste ih zaslužili.

necu dalje off topic.

https://www.istraga.ba/karijera-gradena ... uke-viska/

avdo je tekstom izmasakrirao camparu.

na stranu što u vrijeme migrantske krize, imamo ministra unutarnjih poslova fbih kojeg sve interesira osim ministarstva i sigurnosti gradjana i koji ministarstvo koristi isključivo kako bi vodio privatne, stranačke ratove.
Za nacionalisticke fanatike poput ovoga Avde, svaka je korupcija manji problem Srba i Rusa. Ne pitaju se sta ce ostati od drzave kad shvate da im Srbi I Rusi nosu ni bili problem.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#50880 Re: SDA-All about

Post by malakh »

VMxxx37 wrote: 14/09/2020 01:18 Za nacionalisticke fanatike poput ovoga Avde, svaka je korupcija manji problem Srba i Rusa. Ne pitaju se sta ce ostati od drzave kad shvate da im Srbi I Rusi nosu ni bili problem.
mislim da se za avdu ne može reći da je nacionalistički fanatik, ali to je tvoje mišljenje. baš u ovom tekstu dere i sda, koja je primjer nacionalne stranke.
VMxxx37
Posts: 279
Joined: 21/08/2020 19:09

#50881 Re: SDA-All about

Post by VMxxx37 »

malakh wrote: 14/09/2020 01:59
VMxxx37 wrote: 14/09/2020 01:18 Za nacionalisticke fanatike poput ovoga Avde, svaka je korupcija manji problem Srba i Rusa. Ne pitaju se sta ce ostati od drzave kad shvate da im Srbi I Rusi nosu ni bili problem.
mislim da se za avdu ne može reći da je nacionalistički fanatik, ali to je tvoje mišljenje. baš u ovom tekstu dere i sda, koja je primjer nacionalne stranke.
Naprotiv, pise u korist SDA. Osmica vakav nakav, Sebija vaka naka, al bitno je da rade protiv naveceg problema Srbia i Rusa.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#50882 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Rusi nisu naš problem, već američki i EU. Srpska ideja o velikoj državi već jeste, a tu se onda prepliću interesi Rusa i Amerikanaca.
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#50883 Re: SDA-All about

Post by malakh »

jah. rusi nisu nas problem iako su npr. u un-u dva puta stopirali donosenje rezolucije o genocidu u srebrenici uz ulozeni veto, iako u pic-u uvijek glasaju kontra svih ostalih, ali oni nisu nas problem.

to oni rade da zabibere amerikancima.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#50884 Re: SDA-All about

Post by bunk »

drug_profi wrote: 14/09/2020 08:28 Rusi nisu naš problem, već američki i EU. Srpska ideja o velikoj državi već jeste, a tu se onda prepliću interesi Rusa i Amerikanaca.
Mozda nisu tvoj problem.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#50885 Re: SDA-All about

Post by Blixen »

sda se raspada :D :D
sad ce oktobar ide potpuni kolaps ove gamadi

sda je nesto najgore sto se desilo Bosnjacima ikad
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#50886 Re: SDA-All about

Post by Roccohljup »

Šemso se uprpio :) Nije lako kad imaš Osmicu ko čuvara svih tajni....
ŠEMSUDIN MEHMEDOVIĆ OTVORIO KARTE: „Šta bi se moralo desiti da napustim SDA…“
Šemsudin Mehmedović, poslanik u Predstavničkom domu Parlamenta Bosne i Hercegovine i funkcioner Stranke demokratske akcije, kazao je jutros da je ispratio ''mnoge iz SDA'', ali da bi se morale desiti ''krupne stvari'' da bi i on krenuo tim putem.

Politika

Prije 44 min Prije 37 min

0

Govoreći o potezu Aljoše Čampare, koji je napustio funkciju u Predsjedništvu SDA, Mehmedović je ocijenio da je za očekivati da takvih slučajeva bude još.

''Godine 2015., kada sam bio protukandidat gospodinu Bakiru Izetbegoviću, ukazivao sam na anomalije. Ovo što se desilo s gospodinom Čamparom (Aljoša) je kap koja je prelila čašu i za očekivati je da ovakvih slučajeva bude još. Možda tajming nije bio najbolji, jer slijede lokalni izbori i jer se ovaj slučaj može zloupotrijebiti i rušiti Stranku demokratske akcije'', rekao je gost N1.

Ocijenio je da je ovo politički udar na SDA.

''Svaki izlazak iz SDA ima svoju težinu, pogotovo ako neko iz rukovodstva ovako, javno istupi. Pretpostavljam da su iscrpljene sve unutrašnje mogućnosti za popravljanje stanja. Ovo je politički udar na stranku u cjelini. Drago mi je što gospodin Čampara nije izašao iz SDA'', dodao je on.



''Već duži period gospodin Čampara ima različite stavove od rukovodstva SDA, naročito u Kantonu Sarajevo. Ne vidim razloge da napusti SDA osim ako bude iskjlučen. Mislim da bi bilo mnogo pametnije da ostane unutar SDA'', dodao je Mehmedović.

Prema njegovim riječima, u SDA treba popravljati stvari.

''Ja sam ispratio iz SDA mnoge, pretpostavljam da će toga biti još, ali ja se ne vodim mišljenjem Senada Šepića i bilo koga drugog. Mislim da u SDA treba popravljati stvari i ja ću se truditi da popravljam stvari koliko budem mogao, da popravljam stvari i da idu u pozitivnom smjeru'', kazao je Mehmedović gostujući na N1.

Stranku, najavio je, neće napustiti.

''Ja sam među prvima iskazao nezadovoljstvo politikom SDA, pogotovo kad je u pitanju kadrovska politika, ali to ne znači da moramo napuštati SDA. Ja sam osnivač SDA u svom kraju, bilo bi neprincipijelno ostaviti nešto što ste gradili godinama. Moralo bi se desiti zaista krupne stvari, potresi unutar SDA, da bih bio ili isključen iz SDA ili da, ne daj, Bože, ja sam napustim SDA'', naglasio je Mehmedović.
DonieBrasco
Posts: 15547
Joined: 31/08/2016 16:09

#50887 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

Treba biti spreman da je ovo sve dogovoreno i izracunato, da je ovo samo jedan od poteza SDA pred izbore.

A sad ce da pocnu ekcesi sa SNSD i HDZ, SDA naravno sve dogovoreno u cilju izbora koje ce zajedno da pokradu i pobjede na isitma.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#50888 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

nije to borba za nas, ni za državu, nego za prevlast u samoj stranci. ali ta je borba realna i nije fingirana.
kritikos
Posts: 784
Joined: 12/01/2018 09:17

#50889 Re: SDA-All about

Post by kritikos »

Prvo je bilo, stranku treba procistiti, pa je onda dosao period da stranka treba ozdravljenje, sada se koristi termin popravke i servisiranja. Uvijek pred izbore igraju na kartu, eto mi smo prema vama posteni i priznajemo da neke stvari kod nas se stimaju i mi to znamo, pa vam javljamo da cemo i na tome poraditi nakon izbora a do tada nam treba vasa podrska da izadjemo nakon izbora jos jaci i poslozimo se. Kao ima dobrih ljudi, nisu svi losi, mi smo transparentni i pustamo da ljudi nas kritikuju. Boga oca pokradose pod tom parolom i neposustaju ni dana. Imaju dezurne jogundzije koji nisu dio tala al se ne odricu pozicija i privilegija.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#50890 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

bunk wrote: 14/09/2020 10:12
drug_profi wrote: 14/09/2020 08:28 Rusi nisu naš problem, već američki i EU. Srpska ideja o velikoj državi već jeste, a tu se onda prepliću interesi Rusa i Amerikanaca.
Mozda nisu tvoj problem.
Eh eto tvoj su problem. Zipa se rusa. Sve po čoškovima vire. Jesu vam te glave isprane sa glupostima da ne vidite suštinu.
Rusi nisu problem sami po sebi jer bez Srba ne mogu ostvariti ništa ovdje. Srpska politika je problem.

A SDA dobro pomaže da ta politika bude jača.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#50891 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

kritikos wrote: 14/09/2020 11:13 Prvo je bilo, stranku treba procistiti, pa je onda dosao period da stranka treba ozdravljenje, sada se koristi termin popravke i servisiranja. Uvijek pred izbore igraju na kartu, eto mi smo prema vama posteni i priznajemo da neke stvari kod nas se stimaju i mi to znamo, pa vam javljamo da cemo i na tome poraditi nakon izbora a do tada nam treba vasa podrska da izadjemo nakon izbora jos jaci i poslozimo se. Kao ima dobrih ljudi, nisu svi losi, mi smo transparentni i pustamo da ljudi nas kritikuju. Boga oca pokradose pod tom parolom i neposustaju ni dana. Imaju dezurne jogundzije koji nisu dio tala al se ne odricu pozicija i privilegija.
Ali treba javno reći, SDA treba da se popravi i pročisti, a to se dokazano najbolje postiže slanjem u opoziciju na svim nivoima. Nema stranke koja je na vlasti postala bolja nego sto je bila.
DonieBrasco
Posts: 15547
Joined: 31/08/2016 16:09

#50892 Re: SDA-All about

Post by DonieBrasco »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/plenkov ... /200914028

Za dva daana s' Izetbegovicem o izbornom zakonu !
Naravno sad ce ga na foru uhvatti dok je ova frka u stranici a ovaj ce im sve dati i potpisati, izlevatit ce ga na kraju.
User avatar
drug_profi
Posts: 50614
Joined: 16/07/2012 16:00

#50893 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

I bice kriv Kifla jer ga ometa u razmisljanju.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#50894 Re: SDA-All about

Post by JThomas »

:mrgreen: pa udara ono što je najpreče, normalno da ometa...
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#50895 Re: SDA-All about

Post by Blixen »

''Svjedoci smo ignorirajućeg odnosa centralnih organa SDA prema unutarstranačkim izbornim rezultatima koju su suprotni Statutu i izbornim pravilima, kao i procesima koji ne vode prema općem napretku i koji značajno narušavaju integritet i autoritet SDA. Ovo su činjenice kojih nisam svjestan samo ja, nego, budite uvjereni, i brojni drugi članovi Predsjedništva, Glavnog odbora, kao i članstvo i simpatizeri. Ovu ostavku dajem, pored spomenutog, i zbog činjenice da se unutar SDA već izvijesno vrijeme dešava jedan atrofirajući proces prema kojem se podobnost i poltronstvo protežiraju nad strukom, ličnim dignitetom, slobodom mišljenja i govora, uz neizostavno sataniziranje onih koji otvoreno govore i podastiru relevantne argumente kao dokaze za evidentne nepravilnosti".

Campara

fakat sve u bobu tacno
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 3383
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio, više nisam...

#50896 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

Ako je spin ovo sa Čampijem, mada mislim da nije, onda je i ovaj sastanak oko izbornog zakona dio iste igre. Bilo kako bilo, žuto-riđe govno i ahbabi su nas jebali za vijeke vjekova, prodaju svakako i ono malo države što je ostalo, ova se zločinačka organizacija mora ugasiti čim prije.
User avatar
Blixen
Posts: 3234
Joined: 11/02/2019 14:28
Location: prva decenija bez zeljine titule

#50897 Re: SDA-All about

Post by Blixen »

Billy The Pljuc wrote: 14/09/2020 12:38 Ako je spin ovo sa Čampijem, mada mislim da nije, onda je i ovaj sastanak oko izbornog zakona dio iste igre. Bilo kako bilo, žuto-riđe govno i ahbabi su nas jebali za vijeke vjekova, prodaju svakako i ono malo države što je ostalo, ova se zločinačka organizacija mora ugasiti čim prije.
sa Sepkom Causescu na celu :D
ona je najvece zlo
kada je budu skinuli sa vlasti, a doci ce taj dan, ja cu onu njenu marionetu enru suljic pitati par pitanje :D
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#50898 Re: SDA-All about

Post by tandmand »

SDA - bošnjački FATAH
Godine 2005. je Hamas pobedio u skoro svim opštinama. Politički analitičar Salah Abdel Šafi je obavestio BBC o poteškoćama Fatahovog vođstva:

„Mislim da je to veoma, veoma ozbiljno — postaje očigledno da se oni ne mogu složiti ni oko čega“. Fatah je „uglavnom viđen kao (stranka) kojoj očajno treba reforma“, kao i da je „učinak palestinske administracije priča o korupciji i nesposobnosti — a Fatah je zaražen
User avatar
malakh
Posts: 7182
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#50899 Re: SDA-All about

Post by malakh »

pogledajmo malo drugu stranu. toliko se vrsi pritisak na camparu, od strane dine, kojovica i niksica da je 18a ruka, da su ga doveli u nezavidan polozaj.

zasto?

ako ne bude 18a ruka, javnost ce biti zgrozena na camparu, koji je po svemu sudeci zavrsio svoju karijeru unutar sda.

dakle campi, ili 18a ili nista.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#50900 Re: SDA-All about

Post by skafiskafsnjak »

malakh wrote: 14/09/2020 13:25 pogledajmo malo drugu stranu. toliko se vrsi pritisak na camparu, od strane dine, kojovica i niksica da je 18a ruka, da su ga doveli u nezavidan polozaj.

zasto?

ako ne bude 18a ruka, javnost ce biti zgrozena na camparu, koji je po svemu sudeci zavrsio svoju karijeru unutar sda.

dakle campi, ili 18a ili nista.
Jadan bll, bas mi ga zao :-)
Post Reply