Ratko Mladić u Haagu!

Post Reply
User avatar
rogoz
Posts: 464
Joined: 04/02/2011 10:53
Location: put za katangu

#751 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by rogoz »

Posle Hitelera svijet je kriknuo svom snagom,NIKAD VISE.Ali zlo se uvijek ponavlja,sa jednog kontinenta na drugi.Motivi koji piokrecu monstrume na stravicne zlocine nikad ne umiru,naprotiv oni budu prihvaceni,posijani,zasadjeni i proklijaju kad tad.Ratka Mladica trebalo bi uvrstiti u knjigu,NAJVECI MONSTRUMI U ISTORIJI.
Kad bi povukao paralelu izmedju Hitlera i Mladica ni bi bilo nikakavih osiclacija,isti medodi,iste ideje,da, Mladic je balkanski Hitler koji iza sebe vodi jos hiljade mladih Hitlercica.Bosnjacki narod i sve Mladiceve zrtve nisu u stanju shvatiti svu dimenziju zlocina koje je monstrum pocinio.
User avatar
rogoz
Posts: 464
Joined: 04/02/2011 10:53
Location: put za katangu

#752 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by rogoz »

Zasto monstrumi vjeruju da mogu i posle smrti nastaviti sa zlocinem?Nema boljeg nacina nego da palicu smrti predaju svojim sinovima.
Persi Bis Seli,napisao je proracanski sonet u kome istice ne samo ludilo,nego i besmisao takvog pregnuca.

Iz zemlje drevne rece mi putnik:
Dvije grdne kamene noge bez trupa
U pustinji stoje...U pjesku kraj njih
Smrskano lice lezi,usna povrnuta
I pogled mrk,kez komande ledene,
Kazu da vajar lijepo shvati strast
Sto jos na mrtvoj stvari se gledne
Sto ruci rugalici oduze vlast:

A na tom tronu evo sta pise:
"Ja sam Ozimandijas,kralj od kralja:
Vi Silni,ocajni gledajte moja dijela!"
Oko olupine nema niceg vise,
Samo goli pijesak kao da se valja
U beskraj daleki ko pucina bijela.
CungaLunga
Posts: 2921
Joined: 07/05/2010 02:56

#753 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by CungaLunga »

Bivša predsednica Republike Srpske osuđena za zločine protiv čovečnosti Biljana Plavšić pozvala je bivšeg komandanta Vojske RS Ratka Mladića da preuzme krivicu.


Plavšićeva je za NIN navela da se Mladić toliko dugo skrivao, a da ona ne bi proživela niti jednu njegovu noć u bekstvu ni zbog sebe, a ni zbog srpskog naroda.
„Očekivala sam od tih muškaraca, heroja, da će reći: ‚Idemo tamo, staćemo na crtu Haškom tribunalu i kazati - kriv sam ja, samo ja i niko drugi, najmanje srpski narod‘. To sam ja očekivala od njih“, rekla je Plavšićeva. Bivša predsednica RS takođe je rekla da nije sklopila nagodbu sa Tribunalom u Hagu.
„U optužnici piše da je Karla del Ponte tražila doživotnu kaznu jer sam odbila svedočenje. Sada se Dobrica Ćosić poziva na izjavu Madlen Olbrajt da sam sprovodila Dejtonski sporazum i da je to najbolji dokaz da sam američki čovek i izdajnik“, rekla je ona. Plavišićeva.


„Ćosić, koji je bio u vrhu komunističkog režima kada je 30.000 Srba ubijeno 1944, nema legitimitet da bude zabrinut za uništenje srpskog identiteta. Dobro se sećamo ko je bio Ćosić i ko je obilazio Goli otok. Samo on neka ne brine o identitetu nacije, jer je on uništen u svoje vreme“, kazala je Plavšić u intervjuu za NIN.
http://www.alo.rs/vesti/39950/Plavsicev ... budi_musko
:shock: Nece Dodik nju cekati na aerodromu vishe :D
Bosanac21
Posts: 268
Joined: 18/05/2011 16:07

#754 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Bosanac21 »

Krenula jos jedna sapunica...
Bosanac21
Posts: 268
Joined: 18/05/2011 16:07

#755 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Bosanac21 »

Live streaming za pracenja suđenja ko nije kuci http://www.icty.org/
DavidsEdgar
Posts: 43
Joined: 16/06/2011 11:19

#756 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by DavidsEdgar »

ja srpske junacine majko mila :-) :lol: ne moze da dise :zjev:
stecak
Posts: 236
Joined: 10/12/2006 00:55
Contact:

#757 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by stecak »

Gore od onoga šta sam očekivao... Pravi cirkus. Svaka čast Oriu.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#758 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by mO k3 »

DavidsEdgar wrote:ja srpske junacine majko mila :-) :lol: ne moze da dise :zjev:
to isto sam i ja mislio... toliko u junaku,eroju... neda te mi da disem... a ja se usro
Bosanac21
Posts: 268
Joined: 18/05/2011 16:07

#759 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Bosanac21 »

Koji bezobrazluuk!!! Da li se us.rao???
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#760 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by mO k3 »

Bosanac21 wrote:Koji bezobrazluuk!!! Da li se us.rao???
stav'li su mu tutu ispod,...
stecak
Posts: 236
Joined: 10/12/2006 00:55
Contact:

#761 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by stecak »

Šta je ovo na FTV, nemaju ni prevodioca, a čuje se nekakav užasan eho.
Bosanac21
Posts: 268
Joined: 18/05/2011 16:07

#762 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Bosanac21 »

Nije zanimljivo bez njega u sudnici ... A vala ove nase TV stanice bi mogle naci nekog prevodioca jer Mladic nije ni G od gospodina...
Bosanac21
Posts: 268
Joined: 18/05/2011 16:07

#763 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Bosanac21 »

stecak wrote:Šta je ovo na FTV, nemaju ni prevodioca, a čuje se nekakav užasan eho.
Kod mene ima :)
stecak
Posts: 236
Joined: 10/12/2006 00:55
Contact:

#764 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by stecak »

Bosanac21 wrote:
stecak wrote:Šta je ovo na FTV, nemaju ni prevodioca, a čuje se nekakav užasan eho.
Kod mene ima :)
Sredili su to u međuvremenu. Nakon pauze je bio eho i nisu imali prevodioca. I ova trenutna nije sa FTV-a. Svi mediji u regionu imaju prevodioce FTV nema :?
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#765 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Pera Trta »

Đenerale, jebo te moj pokojni Garo lično i personalno!
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#766 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Pera Trta »

Sjećate li ga se na slikama od prije mjesec dana, kada ste svi pali na srpsku šuplju da je na samrti, a pogledajte ga danas, posebno na onoj slici gdje fol nešto maše. Ponovo krvnik iz Srebrenice u "najboljem" izdanju.
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#767 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Not My Idea »

ima li gdje video?
Bosanac21
Posts: 268
Joined: 18/05/2011 16:07

#768 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Bosanac21 »

Jos jedna cirkusijada. Samo sto je ova na poceku... Sramota da BH TV stanice nisu imale svoje prevodioce. Ipak oslovljavati krvnika koji je pobio na hiljade ljudi sa Gospodine mi nije logicno... Hitno mjenjati prevodioce...
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#769 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by nosara »

Ovaj tip je klovn... Kakav kurcevi general, ovo je materijalizacija budaletine i seoskog jebivjetra... :roll:

Sta je slijedece, blejanje na sudsko vijece, gadjanje tuzioca slinama, uriniranje na zastitare...?

Da heroja i fekalija... :lol:
CungaLunga
Posts: 2921
Joined: 07/05/2010 02:56

#770 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by CungaLunga »

Mora xepoj da pravi budalu od sebe, da ne bi izgubio podrsku neandertalaca, majmuna i ostalih vrsta gdje evolucija nije imala znacajnog uticaja, i koji sebe prepoznaju u njegovim izjavama i ponasanju.
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#771 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by karanana »

generalno je sramota da bh stanice ne daju vise vremena da vidimo sta se desava na sudjenjima u haagu. izuzimajuci ove poccetne korake sudjenja i eventualno presude, svaki dan dobijemo max 30 sekundi-minute izvjestaja o sudjenju zlocincima tipa karadzica, a ostale da ni ne pominjem kolipacno dobiju vremena u informativnim emisijama.
User avatar
karanana
Posts: 47242
Joined: 26/02/2004 00:00

#772 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by karanana »

Bosanac21 wrote:Jos jedna cirkusijada. Samo sto je ova na poceku... Sramota da BH TV stanice nisu imale svoje prevodioce. Ipak oslovljavati krvnika koji je pobio na hiljade ljudi sa Gospodine mi nije logicno... Hitno mjenjati prevodioce...
a kako bi prevodioci trebali prevesti "gospodine" ako je tako rekao neko u sudnici?

to su prevodioci haskog suda a ne pojedinacnih tv kuca. a i da su prevodioci tv kuca, ako neko optuzenog nazove gospodine, prijatelju, uzore, legendo.....oni su duzni tako prevesti.
User avatar
pici
Posts: 43569
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#773 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by pici »

a jes seljober i to žestoki.......vala ko bi prvi prdCenik i đeneral, dbićka i Cratka :shock: ........vidi se da su iz vukojebine šljegli.....


Image

ova čuvarica je :dance: :thumbup: .....al ovaj lijevo ......mora da Cratku mjenja pelene :dance: :mrgreen:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#774 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Pera Trta »

karanana wrote:
Bosanac21 wrote:Jos jedna cirkusijada. Samo sto je ova na poceku... Sramota da BH TV stanice nisu imale svoje prevodioce. Ipak oslovljavati krvnika koji je pobio na hiljade ljudi sa Gospodine mi nije logicno... Hitno mjenjati prevodioce...
a kako bi prevodioci trebali prevesti "gospodine" ako je tako rekao neko u sudnici?

to su prevodioci haskog suda a ne pojedinacnih tv kuca. a i da su prevodioci tv kuca, ako neko optuzenog nazove gospodine, prijatelju, uzore, legendo.....oni su duzni tako prevesti.
Zašto se izgubio lijepi običaj sa nirnberških suđenja da se optuženi oslovljava samo sa "defendant"? Ni imena, ni titule, ni gospodina, ni koje pičke materine...samo lijepo "branjenik" ili "optuženi".
Još malčo pa će ga sudije početi oslovljavati sa "generale".
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#775 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Ductus Holedocus »

Pera Trta wrote:
karanana wrote:
Bosanac21 wrote:Jos jedna cirkusijada. Samo sto je ova na poceku... Sramota da BH TV stanice nisu imale svoje prevodioce. Ipak oslovljavati krvnika koji je pobio na hiljade ljudi sa Gospodine mi nije logicno... Hitno mjenjati prevodioce...
sad su SVI gospoda... :x
Post Reply