Ratko Mladić u Haagu!

Post Reply
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2401 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by seln »

Sinko!
Ti ovaj tudjinski
K'o maternji, jezik-jezičas.

Ako te kadgod-štogod,
O Bosni priupitaju.
Najviše ćes reći,
Ako budeš šutio.

Ako budeš?
I ako te bude?

Ali, Srbijicu kad pomenu;
Vrisni,vrisni u ime onih
Što se bezglasnim krikom
Iz očiju, ka nebu, zvjezdama i Bogu
Odaslanim, sa životom rastadoše!

Nedaj da se pretvorimo
U njihove ružne
Preživjele uspomene.

Vrisni, sebe da probudiš
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2402 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Alfons Kauders »

moa wrote:Meni ovo sve smrdi jako, ako ubrzo ne udjemo u NATO moglo bi biti svega.
Opet ponavljam nece oni nikad traziti halala a neko je i rekao, njima je samo zao sto nije bilo jos barem 10 srebrenica a EUROPA neka se hebe.
Sad znamo pravo lice i Europe sta nam misli i zeli.
Samo NVZ, samo naoruzavanje i priprema - opet ce oni pokusati cim se pruzi prilika. Potrudimo se da im sljedeci put bude i zadnji.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#2403 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by hizo ramidovic »

pa ni milosevica nisu isporucili haagu jer su se pokajali i shvatili da su pogrijesili vec zato sto nije uradio ono sto je obecao...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2404 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Alfons Kauders »

hizo ramidovic wrote:p ni milosevica nisu isporucili haagu jer su se pokajali i shvatili da su pogrijesili vec zato sto nije uradio ono sto je obecao...
Jer je izgubio - a dan danas niko u Srbiji osim Cede Jovanovica ne smije reci ni sta je prethodilo Milosevicevom padu, ni zasto ih je NATO bombardovao... Politika je ostala ista, samo manje provodiva... "NATO agresija"

Mladica, "vojskovodju" kojem su se hrvatski generali usetali u zaledje Knina i na kraju zavrsili kraj Banja Luke... Slave zato jer je napravio pokolj... U 4 godine rata nije imao nijedan vojni uspjeh, cijene ga samo zbog genocida
User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#2405 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by BHCluster »

Image
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2406 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by spreca »

animals wrote:Pitate se zasto je Srpski narod mahom za ratnog zlocinca i ubicu..
taj covjek je svugdje u svijetu oznacen kao masovni ubojica..
samo ga Srbi slave kao narodnog heroja..

zasto..pa samo pogledajte njihovu vladajucu garnituru..
medije, javne licnosti..
svi su u sluzbi propagandne masinerije..
a sta ce narod drugo nego da povjeruje..
narod ko narod, svugdje isti..
ali ako ga svaki dan pumpas dozom mrznje, ne mozes ni ocekivati nesto drugo..
Zar treba jos nesto dodati i cuditi se
User avatar
horkesh
Posts: 3380
Joined: 31/03/2008 10:15

#2407 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by horkesh »

Alfons Kauders wrote: Mladica, "vojskovodju" kojem su se hrvatski generali usetali u zaledje Knina i na kraju zavrsili kraj Banja Luke... Slave zato jer je napravio pokolj... U 4 godine rata nije imao nijedan vojni uspjeh, cijene ga samo zbog genocida
Da ne pretjerujemo, Lukavac 93 je bila po svemu uspješna vojna ofanziva sa skoro potpuno ostvarenim ciljevima.
User avatar
jao_situacije
Posts: 17947
Joined: 29/03/2014 19:20

#2408 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by jao_situacije »

Tomahawk11 wrote:
jao_situacije wrote:
to je uredu ali se na osnovu komentara na fb tviteru ig itd. može zaključiti šta misle, i to je obrazovaniji i mlađi sloj srba
nisu to neki nepismeni trogloditi sa planina kojima međedi poštu donose i koji imaju 70 godina, to su budući koljači ubice silovatelji, zločinci, ako im se ukaže prilika

ima ona rečenica ako ti nećeš pojesti lava ne znači da on neće tebe
možeš ti govoriti da odjebe, ali to njega neće zaustaviti, prosječan komentator bi nas sve preklao još danas
Da.
Ima li realne pretpostavke da će do toga doći?
Mislim da kalaš u vrtu ili pak mitraljez u žitu nisu dovoljni.
Nije bilo dovoljno svo oružje jedne armije, to bi bilo još manje.
Zato i kažem da ne treba gubiti vrijeme na tu priču koju svi dobro znamo. Da ćemo saznati nešto novo, pa hajde.
ja i ne mislim da bi mogli naprimjer sarajevo bihać ili tuzlu napasti
ali u četnitetu ima veliki broj povratnika.
upravo ti kalaši i mitraljezi u žitu su dovoljni da pobiju par hiljada povratnika
to bi im vjerovatno i bilo zadnje što bi na ovoj strani drine napravili, ali bi mi opet imali genocid u podrinju.
pa ministarstvo sigurnosti u parlamentu potvrdi da je četnički pokret naoružan i da je prijetnja sigurnosti
jednom zločincu su prilikom hapšenja u štali našli minobacače patove i pušaka i municije za jednu četu

to su moja razmišljanja i brige.
evo čak i da hoćeš poslati nekakve specijalce dobrovoljce, kad bi oni došli i koliko bi zakasnili, to je ključno pitanje
User avatar
512MB
Posts: 10571
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#2409 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by 512MB »

Izet Nanic:"I poslije rata je rat".
farisovo
Posts: 448
Joined: 22/02/2017 16:30

#2410 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by farisovo »

JThomas wrote:
realno.

u toj široj slici, generalno gledano - cijeli svijet osim srba i rusa zna i priznaje šta je bilo. i to odavno, i prije ove presude, a ona je još jedan argument i dio mozaika.
Ovo RUSA - uvijek cujem, a nikada nisam procitao ili cuo da neki ruski visoki zvanicnik negira ono sto je bilo i sto je Medjunarodni Sud Pravde i MSBJ osudio.
Bili su protiv Rezolucije za negiranje Genocida, ali nikada nisam cuo da su rekli da se u BiH nije dogodio Genocid. AKo imas koji link?
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#2411 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by L u c i f e r »

Nisam kivan.

Ne mrzim.

Ne čudim se.

Gnušam se i pamtim.
User avatar
animus
Posts: 5728
Joined: 21/06/2012 13:13

#2412 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by animus »

daddy-kool wrote:
Nisrin wrote: Upravo mi to i nije jasno, kako TOLIKI BROJ LJUDI podrzava, isto kao da je neko nad njima izvrsio masovnu lobotomiju- nemam neko drugo opravdanje!
Svjesni su itekako da je cinio zlocine, ali da im je to NORMALNO i da je svejedno heroj, nikako ne mogu da pojmim takav mentalni sklop!
Kvotam tvoj post zato što mi se čini da ovo pitanje zbunjuje mnoge i da im nisu jasne reakcije Srba na ovu presudu.

Par pretpostavki:

-Srbi, i u BiH i u Srbiji, nisu neinformisani o događanjima u prošlom ratu. Postoje mnogobrojna svjedočanstva, dokumentacija, video snimci koji zorno opisuju zločine, namjere i ciljeve velikosrpske agresije. Nalazimo se u informatičkom dobu i sve je to dostupno svakome i u svakom trenutku, od Interneta na pametnom telefonu, do tv, novina ili drugih medija.
-Srbi nisu glupi da ne shvataju brojnost, gnusnost zločina, njihovu premeditaciju i razloge zbog kojih su počinjeni.
-Srbi nisu moralno operisane psihopate koji nemogu saosjećati sa drugim ljudima, niti se kroz empatiju povezati sa ljudskom patnjom i boli.

Ali sve ovo ne važi kada posmatraju zločine nad Bošnjacima, upravo je suprotno istina. Zašto?

Sve je počelo sa oslobađanjem od turske okupacije, nova srpska nacija je želila da se domogne teritorija, resursa i materijalnog bogatstva koje su posjedovali muslimani. Da bi im to oteli, i ujedno "osvetili", bilo je neophodno iste protjerati ili pobiti. U tu svrhu je njihova intelektualna elita stvorila, kao osnovu i opravdanje, intelektualnu i moralnu potku u kojoj su muslimani prestajali biti ljudi nego su to postajale ljudske karikature, podljudi iz nacističke propagande o Jevrejima ili jednostavno životinje koje zagađuju prostor i izvor su bolesti, degeneracija, zagađenja i kao takvi se trebaju "očistiti". U tu kategoriju spadamo i mi Bošnjaci.

Tako dobivamo termine "etničko čišćenje", potpuno odsustvo ljudske empatije ili moralne kritike zločina. Zločini za njih su bila deratizacija. Pošto muslimani nisu ljudi imamo stalnu mržnju, a da bi se ista održavala neophodno je podsjećati puk nazivanjem "muslimanski narod" umjesto Bošnjaci, negiranjem bosanskog jezika, ponavljanjem iste mantre o mržnji prema neljudima muslimanima, stvaranjem asocijacija na ISIL, Turke od prije 300 godina, povezujući sa svakom vrstom terorizma. (Ne znam gdje nam je kolega haznadar, on je o ovom fenomenu dosta pisao na forumu.)

Jednostavno imamo slučaj gdje je kompletna kultura jednog naroda inficirana fašizmom i mržnjom najvišeg stepena, gdje se druga strana uopšte ne smatra pripadnicima ljudskog roda. Pri takvom razmišljanju moralna katarza nije moguća. Nije moguć ni dugoročni mir.
Sve odlično napisano. Dobar post pravo. :thumbup:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2413 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by It_is_a_Leclerc »

Meni samo nije jasno u kojem će momentu ljudi shvatiti da sa ovim pacovima što negiraju genocid i zločine počinjene u njihovo ime ne diskutuju i ne uvjeravaju ih.

U psihijatriji postoji pojam sumanutih ideja kao zabluda nastalih na bolesnoj osnovi koje se ne mogu razuvjeriti ni na kakav način. I ovdje imamo eklatantan primjer toga.

Jer, ako nekog snimak svjedočenja jednog časnog i poštenog Srbina u Haškom tribunalu koji je šestogodišnje dijete spasio streljanja u Orahovcu kraj Zvornika, nije ubijedio da su mu stavovi pogrešni, zar fakat mislite da to možete vi.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2414 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by spreca »

farisovo wrote:
JThomas wrote:
realno.

u toj široj slici, generalno gledano - cijeli svijet osim srba i rusa zna i priznaje šta je bilo. i to odavno, i prije ove presude, a ona je još jedan argument i dio mozaika.
Ovo RUSA - uvijek cujem, a nikada nisam procitao ili cuo da neki ruski visoki zvanicnik negira ono sto je bilo i sto je Medjunarodni Sud Pravde i MSBJ osudio.
Bili su protiv Rezolucije za negiranje Genocida, ali nikada nisam cuo da su rekli da se u BiH nije dogodio Genocid. AKo imas koji link?
MID Rf kaze da je sud u Hagu ispolitizirovan i da osudjuje srbe i da je anti srbski...rusija je isto jedana od ucesnica osnivanja tog suda
https://meduza.io/news/2017/11/23/mid-r ... o-mladichu
User avatar
eltroxin
Posts: 2058
Joined: 30/08/2009 23:35

#2416 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by eltroxin »

Meni ovo nije nista cudno, jednino sto bi me zacudilo bi bilo da ih kazne...
farisovo
Posts: 448
Joined: 22/02/2017 16:30

#2417 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by farisovo »

spreca wrote:
farisovo wrote:
JThomas wrote:
realno.

u toj široj slici, generalno gledano - cijeli svijet osim srba i rusa zna i priznaje šta je bilo. i to odavno, i prije ove presude, a ona je još jedan argument i dio mozaika.
Ovo RUSA - uvijek cujem, a nikada nisam procitao ili cuo da neki ruski visoki zvanicnik negira ono sto je bilo i sto je Medjunarodni Sud Pravde i MSBJ osudio.
Bili su protiv Rezolucije za negiranje Genocida, ali nikada nisam cuo da su rekli da se u BiH nije dogodio Genocid. AKo imas koji link?
MID Rf kaze da je sud u Hagu ispolitizirovan i da osudjuje srbe i da je anti srbski...rusija je isto jedana od ucesnica osnivanja tog suda
https://meduza.io/news/2017/11/23/mid-r ... o-mladichu
Koliko razumijem ovdje se kaze da su PRESUDU PRIMILI K' ZNANJU, a zatim ono za dnevnopoliticku upotrebu da je sud antisrpski, anti..... Nigdje ne kazu da presude tog suda ne prihvataju.

To mi je maloprije zaparalo, kada je navedeno da Rusija ne priznaje presude.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#2418 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by azurna_obala »

Srbi bi najradije da se njima desio genocid, a što je tragično tako se i ponašaju. Kao da im je mozak ispran.
Ovo je strašno.
Sutra bi opet isto, ako ne i gore uradili.

Ja ovo ne razumijem.

Koja mržnja i zlo.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#2419 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by LBVIEW »

512MB wrote:Strasno da cak i zene one gadosti pisu :shock:
Te zene su svojedobno pravile spiskove nesrpkinja za "zabavu" srpskih "eroja" :oops: ,
tako da ovi komentari nikog ne trebaju cuditi.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5611
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#2420 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by azurna_obala »

Odakle je ova slika, tj. link sa ovim komentarima, pretpostavljam sa fb neka?
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#2421 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by animals »

Najgore sto sam cuo sinoc u njihovoj cirilici, kad neki kreten Bokan,
opravdava ubistva u Srebrenici sa zlocinima nad Srbima u drugom svjetskom ratu..
i jos kaze, da nije isto kao kad ubijas Srpsku djecu,
ili kad Srbi streljaju vojno sposobne zarobljenike..
kaze da su zlocini nad Srpskom djecom ne mogu uporediti sa ovim zlocinima..
i onda dobija pljesak..
pa nista me vise ne cudi..
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#2422 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by LBVIEW »

animals wrote:Najgore sto sam cuo sinoc u njihovoj cirilici, kad neki kreten Bokan,
opravdava ubistva u Srebrenici sa zlocinima nad Srbima u drugom svjetskom ratu..
i jos kaze, da nije isto kao kad ubijas Srpsku djecu,
ili kad Srbi streljaju vojno sposobne zarobljenike..
kaze da su zlocini nad Srpskom djecom ne mogu uporediti sa ovim zlocinima..
i onda dobija pljesak..
pa nista me vise ne cudi..
Pa znamo cija je izreka:"ko se ne osveti taj se ne posveti"? :-)
A ova podrska zlocinu i zlocincima samo nagovjestava kakva buducnost ceka BiH. :roll:
User avatar
eltroxin
Posts: 2058
Joined: 30/08/2009 23:35

#2423 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by eltroxin »

I jos nesto, malo sam pratio po twiteru sta ljudi pisu.
Nevjerovatno koliko je idiota ala ovih " nasih" koji imaju putina, trumpa i ostale bjednike na avataru, koji postiru razne slicice i videa kako bi dokazali da nije bilo logora, genocida niti zlocina. Sve je zavjera protiv srba, sve je fake news i prevara. Stranci koji, barem velika vecina, nije bila rodjena devedesetih, stavlja slike ovog supka od jucer u avatar i bori se kao za neku istinu.
Svima isti modus operandi, pun ih i ovaj forum... Sreca u velikom broju su zaobisli ovu temu..
User avatar
Postpostmoderna
Posts: 89
Joined: 05/11/2017 01:39

#2424 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Postpostmoderna »



:lol: :lol: :lol:

kaze on je nas, on je cist :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#2425 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by L u c i f e r »

azurna_obala wrote:Srbi bi najradije da se njima desio genocid, a što je tragično tako se i ponašaju. Kao da im je mozak ispran.
Ovo je strašno.
Sutra bi opet isto, ako ne i gore uradili.

Ja ovo ne razumijem.

Koja mržnja i zlo.
Fenomen zaista.

I to ih drži bogme dugo.

Nema tu lijeka...
Post Reply