I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#26 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by Komrad »

I sta sad, nakon svega kad HR i SRB udju u EU? Sigurno je da ce im donijeti neke koristi ali za nas balkance ce donijeti vise stete...

evropsku uniju treba koristiti za ono sto nama odgovara prije svega zbog fondova i sengena ... dakle treba uskladjivati propise sa EU i to one koji nam mogu koristiti da se ogrebemo koji milioncic
User avatar
1pajdo
Posts: 752
Joined: 05/05/2010 02:55
Location: http://www.forum.hr/showpost.php?p=3711 ... count=3209 ......./watch?v=KDHcd5yV1CE

#27 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by 1pajdo »

poznanik wrote:
neki wrote:Jebo EU..
Zalosno je sto 99% bosanaca misli da ce svi nasi problemi nestati ulaskom u EU..
...jer im takve informacije plasiraju jeftini bosanski političari...
Slažem se, mislim da bi Hrvatska trebala odjebat EU, u medijima se plasira kako je recimo Slovenija napredovala u istoj, dok se sami Slovenci žale kako je sada lošije i sve skuplje... Vodi se takva propaganda preko medija pa je narod sve to odmah prihvatio kao jedinu mogućnost, a da ne zna mnogo o tome... :roll:

Ne govori se na novoj tv kkad će biti referendum o ulasku i ne govori se HOĆEMO li u EU nego KAD ćemo ući što automatski blokira volju naroda koji je trenutno protiv ulaska.... :(
User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#28 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by cat lover »

ko je ba protiv ulaska, jedino tročlano predsjedništvo :?
User avatar
gate
Posts: 482
Joined: 20/04/2011 13:41
Location: Br:1

#29 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by gate »

Mi dok dođemo EU će biti u rasulu :-)
kemal21
Posts: 142
Joined: 30/10/2010 22:59

#30 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by kemal21 »

Ulaskom u EU vjerovatno će mo dobiti mnoge materijalne stvari i bit će ljudi, ajmo reć zaposleni :-D , al ša ja znam EU način života koji oni promovišu ubi sve ono,što je ljudsko u čovjeku :run:
User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#31 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by cat lover »

kemal21 wrote:Ulaskom u EU vjerovatno će mo dobiti mnoge materijalne stvari i bit će ljudi, ajmo reć zaposleni :-D , al ša ja znam EU način života koji oni promovišu ubi sve ono,što je ljudsko u čovjeku :run:
ama, šta ovi sad rade drug :?
User avatar
Nele9
Posts: 598
Joined: 27/10/2010 12:45

#32 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by Nele9 »

Komrad wrote:I sta sad, nakon svega kad HR i SRB udju u EU? Sigurno je da ce im donijeti neke koristi ali za nas balkance ce donijeti vise stete...

evropsku uniju treba koristiti za ono sto nama odgovara prije svega zbog fondova i sengena ... dakle treba uskladjivati propise sa EU i to one koji nam mogu koristiti da se ogrebemo koji milioncic
Dobro došao Bošnjačino. Sretan povratak.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#33 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by Gray »

kemal21 wrote:Ulaskom u EU vjerovatno će mo dobiti mnoge materijalne stvari i bit će ljudi, ajmo reć zaposleni :-D , al ša ja znam EU način života koji oni promovišu ubi sve ono,što je ljudsko u čovjeku :run:

A kako to konkretno ubije sve ljudsko u čovjeku? Evo, ja npr. sada živim u državi u EU gdje odgovorno tvrdim da je SVE puno ljudskije neko u BiH.
kemal21
Posts: 142
Joined: 30/10/2010 22:59

#34 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by kemal21 »

Gray wrote:
kemal21 wrote:Ulaskom u EU vjerovatno će mo dobiti mnoge materijalne stvari i bit će ljudi, ajmo reć zaposleni :-D , al ša ja znam EU način života koji oni promovišu ubi sve ono,što je ljudsko u čovjeku :run:

A kako to konkretno ubije sve ljudsko u čovjeku? Evo, ja npr. sada živim u državi u EU gdje odgovorno tvrdim da je SVE puno ljudskije neko u BiH.
zaboravio sam reći da i ova Bih vlast ubi sve ljudsko u čovjeku :-D
User avatar
granap
Posts: 53
Joined: 05/06/2010 00:04

#35 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by granap »

Šta će nama EU, da im pružimo mogućnost da nam pokupuju sve. Ovako naši kradu , zapošljavaju samo svoje preko štele. Jest da kradu ali jebi to bar su naši!
Što bi nam trebao neki njemac ili danac koji će gledat nivo obrazovanja ili slično?
nek nam ukinu i viznu liberalizaciju, imamo Neum.. gdje može biti ljepše??
Šta će nam EU kad nam je fino u našem nacionalizmu gdje smo mi najpametniji a svi su drugi glupi.
Neka dijaspore gore nek nam šalje a mi nećemo previše misliti glavom. Zaradiš 500. trošiš 1000 a šparaš 300. Nikom ko nama jarane. :-) :roll: :-) :roll: :-) :roll: :-) :-) :roll: :-) :roll: :-)
User avatar
helpdesk
Posts: 698
Joined: 06/04/2011 12:37
Location: iznad pivare

#36 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by helpdesk »

Sta sad? Ma nije bitno hocemo li u EU ili ne, hoce li oni prije nas ili nece nikako? Najbitnija stvar, nakon svega je da zrtve konacno dobiju bilo kakvu satisfakciju.Boli me za HR i SRB, men zanima BIH. Neka konacno i ono malo svijeta zna da se supak krio i da su ga krili u Srbiji, da su agresori, a i da od zapadnih susjeda nije maslo za Ramazana.
A EU...?
Jedinu korist od EU imaju one zemlje koje su je i uspostavile prve, njih sest i par ovih razvijenih iz Evrope (kojima EU ionako slabo sta znaci). Sve ostalo je talasika, sve ostale zemlje dobiju na kasicicu, a vracaju lopatama. Da je bogdo vise pameti medu nasim glavonjama, nebi nam trebala EU. Mi imao prelijepu zemlju, mnogo prirodnih bogatstava (energija, voda,turizam, zitna polja, klima, geo-polozaj...) i bilo bi nam najbolje da sami sebe prehranjujemo, i da mijenjamo ono sto imamo za ono sto nam nedostaje. Tvrdim da bi nam tako bilo najbolje! Ali kreteni koje smo birali nemogu preci preko sujete, nemogu biti malo skromniji i reci sebi da je i previse koliko su nakrali. Ovako, mozedmo se samo nadati da ce nam biti puno bolje u EU ( hoce al u.....).
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#37 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by JThomas »

zemlje sa takvim vanjskotrgovinskim bilansom k'o što je naš nemaju gdje žuriti u EU. kažeš sve prodali slovencima...e zamisli šta će ostati naše kada se sve barijere ukinu. jedino što bi mi dobro imali od EU su fondovi pomoći nerazvijenim članicama :mrgreen:
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#38 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by detroit-mercy »

Komrad wrote:I sta sad, nakon svega kad HR i SRB udju u EU? Sigurno je da ce im donijeti neke koristi ali za nas balkance ce donijeti vise stete...

evropsku uniju treba koristiti za ono sto nama odgovara prije svega zbog fondova i sengena ... dakle treba uskladjivati propise sa EU i to one koji nam mogu koristiti da se ogrebemo koji milioncic
Kao sto vidim, ovdje bi mnogi da se hebu ali da im ne udje :mrgreen: .
E nemoze tako jaro :skoljka:
Bitte_Halt_ja_ja
Posts: 670
Joined: 08/03/2009 12:25

#39 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by Bitte_Halt_ja_ja »

vala kad su primili rumuniju, da ti bog sacuva...
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#40 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by JoseMujica »

photo wrote:eto, uhapsen je i Mladic. Sada nema vise prepreka za Srbiju da postane clanica EU. Hrvtaska postaje clanica EU 1 juna 2013. Srbija ce ili isti dan ili naksimalno 6 mjeseci kasnije.

A mi, jadni, napaceni, pobijeni, ponizeni opet ispadosmo ono sto smo uvijek bili: GLUPI.

najveci zlocini su se desili u BiH, najvise ljudi pobijeno, trenutno imamo najvise nezaposlenih, sve sto valja je prodato slovencima, hrvati jedva cekaju da se rijese "zapadnog balkana" srbija ce sada brzinom munje postati clanica EU....


a gdje smo mi, naivni, sto smo se dizali na Hej Sloveni i Da te nije...

Opet u rupi....

I sami smo krivi.....

Zalosno
haj kad uđu obje u EU onda ovi lokalni hadalji neće imati u koga prstom pokazivat: oni su krivi! , što im je do sada bio profesionalni sport, već će morat napokon početi raditi svoj posao za koji su preplaćeni
detroit-mercy
Posts: 15991
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#41 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by detroit-mercy »

Bitte_Halt_ja_ja wrote:vala kad su primili rumuniju, da ti bog sacuva...
Rumunija ima skoro 2.5 veci GDPP od BiH, to ti valjda dovoljno govori gdje je Rumunija a gdje smo mi :mrgreen: .
User avatar
bh.tornjak
Posts: 4574
Joined: 06/03/2011 11:02
Location: medju ovcama

#42 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by bh.tornjak »

detroit-mercy wrote:
Bitte_Halt_ja_ja wrote:vala kad su primili rumuniju, da ti bog sacuva...
Rumunija ima skoro 2.5 veci GDPP od BiH, to ti valjda dovoljno govori gdje je Rumunija a gdje smo mi :mrgreen: .
pusti ba te brojke....raspitaj se kako se zivi u Rumuniji pa i Bugarskoj.....bijeda kakve ni u Bosni nema....
Bodkin
Posts: 21515
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#43 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by Bodkin »

bh.tornjak wrote:
detroit-mercy wrote:
Bitte_Halt_ja_ja wrote:vala kad su primili rumuniju, da ti bog sacuva...
Rumunija ima skoro 2.5 veci GDPP od BiH, to ti valjda dovoljno govori gdje je Rumunija a gdje smo mi :mrgreen: .
pusti ba te brojke....raspitaj se kako se zivi u Rumuniji pa i Bugarskoj.....bijeda kakve ni u Bosni nema....
raspitaj se ti kako se zivi u BiH van Sarajeva i mozda Mostara i Banja Luke.Bijeda kakve ni u Africi nema...
hecimnadri
Posts: 331
Joined: 23/01/2011 06:09

#44 Srbija lažima do članstva

Post by hecimnadri »

Srbija je uhapsila Mladića onda kada ovaj nioje više nizašta.
Cijelo vrijeme Mladić je bio u Srbiji i to dobro čuvan.Mogao je biti uhapšen prije 10 -etak godina,da je to Srbija htjela.Neko je izgleda razradio čitav scenarij za hapšenje prije nego je hapšenje počelo.
TV kuće iz Srbije svakodnevno prenose vijesti o slučaju Mladić(kako je radio na građevini,kako je promjenio identitet...)
Sve su ovo same laži kakve smo slušali i nasjedali na iste prije 20-desetak godina.
Ako Evropa dozvoli članstvo Srbiji prije nego BiH ,bit će to najveće licenjerstvo Evrope.
Ako je evropa stvarno za to da se kazne zločinci(Fašisti),onda bi trebala da poradi nešto na uklanjanju rezultata genocida.
I sama Srbija bi trebala da prizna da je entitet RS genocidna tvorevina i da kao takva mogla egzistirati samo sa promjenjenim imenom.
Mnogo su zla nanijeli tvorci genocidne tvorevine,u Hagu su mnogi presuđeni za to,ali jedina satisfakcija žrtvama jeste
ukidanje ako ništa drugo bar naziva koji su nametnuli ovi osuđenici.
Postavlja se pitanje moralne prirode ;Može li Srebrenica da egzistira u entitetu RS,s obzirom da je isti nastao na krvi srebreničkih nevinih žrtava.
User avatar
irvinx1
Posts: 1581
Joined: 22/07/2010 18:25

#45 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by irvinx1 »

A da li vama koji se cudite sto su primili Rumuniju i slicne, pada uopce napamet da je prosirenje EU prije svega politicko pitanje u kojem je uticaj SAD-a u procesu konstituisanja i prosirenja prisutan jos od ideje stvaranja "Sjedinjenih drzava Evrope"
Nema to nikakve velike veze sa uslovima, bit cemo primljeni kad "velika petorka" i SAD odluce.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#46 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by amrica »

A gdje je zaglavila Turska?
Bila u paketu sa Hrvatskom. :-)
Realno, Turska je bogatija i od Rumunije, i Bugarske i... ali imaju jedan problem.
Isti problem koji ima i Bosna.
A uz to, Bosna nije drzava, nije nista, neuspio eksperiment bjelosvjetskih mocnika i najnesposobnijih i najpogresnijih sopstvenih politicara. Zemlja u ludackoj kosulji.
Ko ce primiti i u kakvu zajednicu zemlju sa 3 predsjednika, 2 entiteta, sa pripadajucim predsjednicima i ministarstvima, plus Brcko... sa najvecom administracijom po glavi stanovnika.
Zemlju u kojoj pola radi na podjeli, zemlju koja ni u FIFI ne moze biti clan bez zavrtanja ruku....

I koja sluzi za pranje novca i placanje raznih trecerazrednih sluzbenika UN...

:run:
Last edited by amrica on 28/05/2011 22:31, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#47 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by Truba »

eu da graniči s irakom
nema šanse :D
osim toga mnogo ih je
User avatar
1pajdo
Posts: 752
Joined: 05/05/2010 02:55
Location: http://www.forum.hr/showpost.php?p=3711 ... count=3209 ......./watch?v=KDHcd5yV1CE

#48 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by 1pajdo »

amrica wrote:A gdje je zaglavila Turska?
Bila u paketu sa Hrvatskom. :-)
Realno, Turska je bogatija i od Rumunije, i Bugarske i... ali imaju jedan problem.
Isti problem koji ima i Bosna.
A uz to, Bosna nije drzava, nije nista, neuspio eksperiment bjelosvjetskih mocnika i najnesposobnijih i najpogresnijih sopstvenih politicara. Zemlja u ludackoj kosulji.
Ko ce primiti i u kakvu zajednicu zemlju sa 3 predsjednika, 2 entiteta, sa pripadajucim predsjednicima i ministarstvima, plus Brcko... sa najvecom administracijom po glavi stanovnika.
Zemlju u kojoj pola radi na podjeli, zemlju koja ni u FIFI ne moze biti clan bez zavrtanja ruku....

I koja sluzi za pranje novca i placanje raznih trecerazrednih sluzbenika UN...

:run:
Sjećam se kad je Sarkozy izjavio da nije isto primiti Hrvatsku sa 4,5 i Tursku sa 70 milijuna stanovnika. Možda bi Turci i igrali neku ulugu u istoj, a to granično područje i još pitanja.
Osobno ne želim ni hr i tr ulazak u tu birokratsku bandu EU. :)

Sigurno većina nije upoznata da je uveden Codex Alimentarius kojim se 7 od 12 "otrovnih" supstanci zabrenjenih 1977. uvodi u proizvodnju hrane koji je prihvatila i hr i BiH. :x Da ne govorim kako se u slo zabranila upotreba ljekovitih trava i alternativno liječenje u svrhu zarade farmaceutskih tvrtki. To se ne govori u medijima nego samo da se što prije treba ući u EU, prosperitetnu tvorevinu, ma kako da ne. :roll:
Last edited by 1pajdo on 28/05/2011 23:40, edited 1 time in total.
User avatar
1pajdo
Posts: 752
Joined: 05/05/2010 02:55
Location: http://www.forum.hr/showpost.php?p=3711 ... count=3209 ......./watch?v=KDHcd5yV1CE

#49 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by 1pajdo »

cat lover wrote:ko je ba protiv ulaska, jedino tročlano predsjedništvo :?
Recimo u hr većina njenih građana. Mislili su prije raspisivati referendum, ali ih je to zajeblo. :lol:
gost iz ZG
Posts: 286
Joined: 25/01/2011 18:39
Location: Zagreb

#50 Re: I sta sad, nakon svega (HR i SRB u EU a mi?)

Post by gost iz ZG »

photo wrote:Hrvtaska postaje clanica EU 1 juna 2013.
Srbija ce ili isti dan ili naksimalno 6 mjeseci kasnije.
koje neviđeno lupanje gluposti.Image

ak nemaš pojma o nečemu, daj se barem malo informiraj (prije pisanja) http://ec.europa.eu/enlargement/index_en.htm
ukratko, Hrvatska je min. 6-7 godina ispred Srbije, a o šansama iste, pročitaj nešto iz njihove štampe:

Srbija ne može da postane članica EU pre 2018. godine
Izvor: "DANAS" http://www.danas.rs/vesti/naslovna.1.html

- U najboljem scenariju koji dozvoljavaju procedure EU, Srbija ne može da postane član EU pre 2018.
A ako stvari postavimo realno, uz sve lako predvidljive poteškoće na koje će Srbija nailaziti, najrealnije je pričati o 2020. kao godini ulaska Srbije u EU.
Evropski ambasadori upozorili su da Srbija ne očekuje da preskače predviđene korake u procesu približavanja Uniji.
Post Reply