Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Locked
User avatar
rogoz
Posts: 464
Joined: 04/02/2011 10:53
Location: put za katangu

#1251 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by rogoz »

seln wrote:
rogoz wrote: Vjeronauk branim iz razloga sto se nadam da bi to mladima pomoglo da se spase bar djelimicno od sveukupnog haosa modernog drustva.
Naravno, rezultati su jasno vidljivi. :D
...tesko nama svima,nema ni D od drzave a mi sebi stvorili imaginarni san u kome je sve postavljeno na svoje mjesto.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1252 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by valterbranisarajevo »

rogoz wrote:
valterbranisarajevo wrote:Meni su najsmješniji oni "vjernici" koji brane vjeronauku, a svaka im druga: komunjare jebo vas Tito...da li se na vjeronauci pored lijeve ruke i šejtana, koka kole i Afganistana uče i psovke?.... :D
...a sta cemo sa onima koji nisu "vjernici"a brane vjeronauku?
Ti bi da živiš u demokratskom i sekularnom Beču, a da ljeti dolaziš na godišnji u šerijatsko sarajevo. Vrati se ovamo pa onda pametuj dijasporski prosera....
User avatar
JBT
Posts: 5003
Joined: 20/11/2002 00:00
Location: Korea

#1253 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by JBT »

Baudelaire wrote:Ne mogu čitati cijelu temu, kasno sam se uključio, pa ću samo dati svoj osvrt, a vjerovatno je neko već iznio slično razmišljanje. Ja sam vjernik, odnosno trudim se da budem koliko mogu. Musliman sam, vjerujem u Boga, i žao mi je što moj predstavnik treba da bude reis Cerić. Političar, kriminalac, šupljator, najmanje vjere ima u njegovim istupima. Ovo sarajevsko ljeto je konačan pokazatelj da je interes reisa Cerića stvaranje bošnjačkog Sarajeva, i ovim je nabacio loptu na volej svim Dodicima i ostalim nacionalistima ovog svijeta. Ne mogu zaista shvatiti da iko može podržati ovu njegovu sramnu reakciju, ali opet kad razmislim, ako im je interes jednonacionalno Sarajevo, jasno da su ovo jedva dočekali.
Da napomenem, naravno da sam za to da se vjeronauka totalno makne iz škola i iz svih državnih ustanova. Postoji ogroman broj crkvi i džamija, onaj koga vjera zaista zanima vrlo lahko može da ide tamo. Ocjena iz vjeronauke koja ulazi u prosjek nije fer prema djeci koja ne idu na vjeronauku, a s druge strane, ovo će pokazati koliko djece ide na vjeronauku radi ocjene, a koliko radi istinske ljubavi prema Bogu.

O tome se i radi. Ovi novi vjernici na baterije sijeku granu na kojoj BiH sjedi i prljaju islam kao vjeru iskoristavajuci islam samo kao sredstvo u cilju ostvarivanja dominacije nad drugima i time zadovoljenja svoje zelje za vlascu i zelje za materijalnim okoristavanjima.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66781
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1254 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by plain vanilla »

ne zelim izigravati moderatora, ali tema je li nam treba vjeronauk je na religiji

ovdje se prica o ukidanju petica iz vjeronauka

vjerujem da je religija bolje mjesto i za ministrov nijet da ukine vjeronauk
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1255 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by valterbranisarajevo »

Ja ipak mislim da joj je mjesto ovdje. Nije čisto religijsko pitanje jer je finansiraju svi građani pa čak i "barbari ateisti"( (ovo nam je hvala što im iz naših džepova izdvajamo za plate). Treba ovdje uvesti, kao u nekim zapadnim zemljama, tzv. crkveni porez, pa neka vjernici finansiraju iz njega vjerske potrebe uključujući i vjeronauku....
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#1256 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by SiSaJuMe »

Kad kod uvodjenja novih predmeta u skolskim klupama u okviru spasavanja mladih ljudi od haosa modernog drustva PAMETNIJE ,. ponavaljam PAMETNIJE bi bilo da uvrste Seksualno obrazovanje kao obavezni predmet.
Djeca bi se edukovala i smanjili bi broj oboljelih.
A ova shuplja oko vjeronauka je tuzna i zalosna. Teritorije su zapishane, vjerski sluzbenici su narod uvjerili da je Nikola Tesla lik iz Andersenove bajke i da je to cista zavjera proslog rezima,. Sad samo jos da to pretoce u skolske knjige i djeca ce nam biti spasena od haosa modernog i prljavog drustva,.
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1257 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by valterbranisarajevo »

Još jedan članak iz ** No links **-a

ARIJANA SARAČEVIĆ HELAĆ: Na času vjeronauke mojoj djeci je rečeno da se novcem kojim se kupuje 'Cola' finansira rat u Afganistanu

Petak | 29.04.2011.

Bilo je to prije nekoliko godina i zaista je trebalo puno strpljenja i priče da se djecu ubijedim kako ne učestvuju u finansiranju ubijanja afganistanskih civila. Ni ovo, naravno, nije diskriminacija ...

(i ovo je valjda u planu i programu koji je odobrio vjerovatno Safet Kešo....) :oops:
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#1258 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by bandini »

valterbranisarajevo wrote:Još jedan članak iz ** No links **-a

ARIJANA SARAČEVIĆ HELAĆ: Na času vjeronauke mojoj djeci je rečeno da se novcem kojim se kupuje 'Cola' finansira rat u Afganistanu

Petak | 29.04.2011.

Bilo je to prije nekoliko godina i zaista je trebalo puno strpljenja i priče da se djecu ubijedim kako ne učestvuju u finansiranju ubijanja afganistanskih civila. Ni ovo, naravno, nije diskriminacija ...

(i ovo je valjda u planu i programu koji je odobrio vjerovatno Safet Kešo....) :oops:

jarane onaj pacijent od sinoc me jos pita jesam li nasao izjave cerine :lol: :lol: :lol:
reko sam dzaba sve i da ih nadjes
opet nece vjerovati
theTruePath
Posts: 8483
Joined: 26/12/2009 15:23

#1259 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by theTruePath »

valterbranisarajevo wrote:Ja ipak mislim da joj je mjesto ovdje. Nije čisto religijsko pitanje jer je finansiraju svi građani pa čak i "barbari ateisti"( (ovo nam je hvala što im iz naših džepova izdvajamo za plate). Treba ovdje uvesti, kao u nekim zapadnim zemljama, tzv. crkveni porez, pa neka vjernici finansiraju iz njega vjerske potrebe uključujući i vjeronauku....


ne precjenjuj te se toliko,nema vas toliko u ovoj Bosni ipak ;) dakle vecinom vjernici iz svojih dzepova vade za vjeronauku
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#1260 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by poznanik »

plain vanilla wrote:ne zelim izigravati moderatora, ali tema je li nam treba vjeronauk je na religiji

ovdje se prica o ukidanju petica iz vjeronauka

vjerujem da je religija bolje mjesto i za ministrov nijet da ukine vjeronauk
Ne slažem se, mislim da i naslov teme "...povratak na početne položaje" determinira smisao rasprave, a u kontekstu uplitanja vjerskih zajednica u legalne odluke predstavnika vlasti, odnosno - u pravni poredak države BiH, čime religija postaje politički faktor, što svako društvo vraća na pozicije iz vremena srednjeg vijeka kada su zaista na taj način i vladale, što je posebno poznato iz istorije naših područja.

Ova tema je od posebnog značaja za budućnost države BiH.
User avatar
Felis
Posts: 832
Joined: 14/05/2011 18:29
Location: Sofitel

#1261 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by Felis »

SiSaJuMe wrote:Kad kod uvodjenja novih predmeta u skolskim klupama u okviru spasavanja mladih ljudi od haosa modernog drustva PAMETNIJE ,. ponavaljam PAMETNIJE bi bilo da uvrste Seksualno obrazovanje kao obavezni predmet.
Djeca bi se edukovala i smanjili bi broj oboljelih.
A ova shuplja oko vjeronauka je tuzna i zalosna. Teritorije su zapishane, vjerski sluzbenici su narod uvjerili da je Nikola Tesla lik iz Andersenove bajke i da je to cista zavjera proslog rezima,. Sad samo jos da to pretoce u skolske knjige i djeca ce nam biti spasena od haosa modernog i prljavog drustva,.

To kad se desi, u BiH ce da bude bolje nego u Norveskoj. Koliko je tek meni taj predmet nedostajao u silnom obrazovanju... :D

Meni nekako vjeronauka u skoli samo stvarala mrznju. Cak se sjecam da je jednom ucitelj dosao na cas i s mrzovoljnom facom rekao: "Djeco, danas ucimo naj:ebeniju suru... i bacio dnevnik na stol." Kasnije je skonto sta je rekao, pa se nekako pokusavao tokom casa izvuc... Kasnije, u srednjoj, nekako sam taj cas uveliko zaobilazio. Ne znam kako je bilo moguce, ali znam da nisam isao na vjeronauku. Niti mi je bila medju ocjenama... ili je bila medju ocjenama, ali nisam isao. Ne znam.

Uglavnom, nista pametno od vjeronauke u skoli. Za to postoje dzamije, crkve, sinagoge, Medjugorje...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66781
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1262 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by plain vanilla »

poznanik wrote:
plain vanilla wrote:ne zelim izigravati moderatora, ali tema je li nam treba vjeronauk je na religiji

ovdje se prica o ukidanju petica iz vjeronauka

vjerujem da je religija bolje mjesto i za ministrov nijet da ukine vjeronauk
Ne slažem se, mislim da i naslov teme "...povratak na početne položaje" determinira smisao rasprave, a u kontekstu uplitanja vjerskih zajednica u legalne odluke predstavnika vlasti, odnosno - u pravni poredak države BiH, čime religija postaje politički faktor, što svako društvo vraća na pozicije iz vremena srednjeg vijeka kada su zaista na taj način i vladale, što je posebno poznato iz istorije naših područja.

Ova tema je od posebnog značaja za budućnost države BiH.
ukidanje vjeronauka je ubleha, rezultat propagande IZ
zato mi je bezveze natezati se o tome jer to sluzbeno niko nije zagovarao, nego su prvi "Mladi muslimani" skontali sta je ministrov nijet i sve je otislo u persun kao i svaka rasprava o ministrovoj odluci

doslo se s pricom do cetnika, agresora, bosnjakistana, ...a sve zbog petice (i to bez luka)
GOLFER
Posts: 1351
Joined: 01/06/2010 14:08

#1263 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by GOLFER »

bosniak.m wrote: Ama kakva Svetlana čovječe?! Navodim ti konkretan izvor (nemam pojma ko stoji iza stranice!) u kojem je čovjek jasno demantirao da je to ikada rekao. Za razliku od tebe ja sam naveo demant i izvor, a tvoj argument je "Poznata je izjava kontraverznog prof. dr Džemaludina Latića u kojoj djecu iz „mješovitih brakova" naziva „isfrustriranom kopiladi koju je opsjeo šejtan"."

"Poznato"je da smo mi Srbe bacali lalovima u Sarajevu! :-) :-) :-) :-)

Ako je "poznata" ta njegova izreka izvolite napisati gdje i kada je izrečena?!
Navikni se, dovoljno je da ONI kazu da je neko tak MISLIO ili zelio i odmah da te proglase, fasistom, zlocince, glupanom, debilom itd...

Argumenti su inace poznato je, a kada ti njoj kazes da vecina roditelja jos uvjek salje djecu u skole onda ti pametuje o argumentaciji :-) :-) :-)

Poznato je da je ministru i njegovim navijacima cilj potpno istjerati vjeronauku iz skola a i vjeru ''vratiti'' u 4 zida... Jel poznato amrice :-D
User avatar
rogoz
Posts: 464
Joined: 04/02/2011 10:53
Location: put za katangu

#1264 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by rogoz »

poznanik wrote:
plain vanilla wrote:ne zelim izigravati moderatora, ali tema je li nam treba vjeronauk je na religiji

ovdje se prica o ukidanju petica iz vjeronauka

vjerujem da je religija bolje mjesto i za ministrov nijet da ukine vjeronauk
Ne slažem se, mislim da i naslov teme "...povratak na početne položaje" determinira smisao rasprave, a u kontekstu uplitanja vjerskih zajednica u legalne odluke predstavnika vlasti, odnosno - u pravni poredak države BiH, čime religija postaje politički faktor, što svako društvo vraća na pozicije iz vremena srednjeg vijeka kada su zaista na taj način i vladale, što je posebno poznato iz istorije naših područja.

Ova tema je od posebnog značaja za budućnost države BiH.
Ako ostavimo sve opravdane i neopravdane kritike u vezi citave halabuke oko Cerica i ministra po strani,mogli bi malo da zavirimo u taj zapadni svijet,da vidimo kako je moguce da;
tzv demokriscanske stranke koje su u sastavu mnogih vlada zapadnih zemalja imaju ogroman uticaj na citav socijalno-kulturni milej.Recimo jedna demokriscanska partija stavi veto na zakon o abortusu jer se to krsi sa religiskim nacelima.Dakle ta stranka u svom osnovu jeste vise religiska jer svoja nacela crpi iz religije.Nisam jos primjetio da je neko to ikada povezao sa srednjim vijekom.
...i kako je moguce da se jedan pop/pastor kandiduje za sefa jedne cdu a da niko ne postavlja pitanje moze li to tako.
Na kraju ce biti kako smo zasluzili.
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#1265 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by bandini »

GOLFER wrote:
bosniak.m wrote: Ama kakva Svetlana čovječe?! Navodim ti konkretan izvor (nemam pojma ko stoji iza stranice!) u kojem je čovjek jasno demantirao da je to ikada rekao. Za razliku od tebe ja sam naveo demant i izvor, a tvoj argument je "Poznata je izjava kontraverznog prof. dr Džemaludina Latića u kojoj djecu iz „mješovitih brakova" naziva „isfrustriranom kopiladi koju je opsjeo šejtan"."

"Poznato"je da smo mi Srbe bacali lalovima u Sarajevu! :-) :-) :-) :-)

Ako je "poznata" ta njegova izreka izvolite napisati gdje i kada je izrečena?!
Navikni se, dovoljno je da ONI kazu da je neko tak MISLIO ili zelio i odmah da te proglase, fasistom, zlocince, glupanom, debilom itd...

Argumenti su inace poznato je, a kada ti njoj kazes da vecina roditelja jos uvjek salje djecu u skole onda ti pametuje o argumentaciji :-) :-) :-)

Poznato je da je ministru i njegovim navijacima cilj potpno istjerati vjeronauku iz skola a i vjeru ''vratiti'' u 4 zida... Jel poznato amrice :-D
da u 4 zida gdje joj je i mjesto
zar pravi vjernik treba da se razmece vjerom?
da svi znaju da je on musliman?
ne pije mi to vode
zar nije dovoljno u srcu znati da si pravi vjernik, postovati boga, ispunjavati vjerske duznosti
a ne govoriti svima: ljudi, ljudi vratija se sim..
hocu rec: ljudi ljudi ja sam musliman i nek svi to znaju
ako je to poenta vjere onda radite sta hocete imate moju punu podrsku
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#1266 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by avicena »

poznanik wrote:
plain vanilla wrote:ne zelim izigravati moderatora, ali tema je li nam treba vjeronauk je na religiji

ovdje se prica o ukidanju petica iz vjeronauka

vjerujem da je religija bolje mjesto i za ministrov nijet da ukine vjeronauk
Ne slažem se, mislim da i naslov teme "...povratak na početne položaje" determinira smisao rasprave, a u kontekstu uplitanja vjerskih zajednica u legalne odluke predstavnika vlasti, odnosno - u pravni poredak države BiH, čime religija postaje politički faktor, što svako društvo vraća na pozicije iz vremena srednjeg vijeka kada su zaista na taj način i vladale, što je posebno poznato iz istorije naših područja.

Ova tema je od posebnog značaja za budućnost države BiH.
Na našem području je vladao i komunizam pa bi se moglo staviti u sličan kontekst odluka ministra. Zar ne reče Lagumdžija da SDP je u BiH već 70 godina?

User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#1267 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by bandini »

avicena wrote:
poznanik wrote:
plain vanilla wrote:ne zelim izigravati moderatora, ali tema je li nam treba vjeronauk je na religiji

ovdje se prica o ukidanju petica iz vjeronauka

vjerujem da je religija bolje mjesto i za ministrov nijet da ukine vjeronauk
Ne slažem se, mislim da i naslov teme "...povratak na početne položaje" determinira smisao rasprave, a u kontekstu uplitanja vjerskih zajednica u legalne odluke predstavnika vlasti, odnosno - u pravni poredak države BiH, čime religija postaje politički faktor, što svako društvo vraća na pozicije iz vremena srednjeg vijeka kada su zaista na taj način i vladale, što je posebno poznato iz istorije naših područja.

Ova tema je od posebnog značaja za budućnost države BiH.
Na našem području je vladao i komunizam pa bi se moglo staviti u sličan kontekst odluka ministra. Zar ne reče Lagumdžija da SDP je u BiH već 70 godina?


a uzurpiranje nauke i lov na zdrav razum????
to ti ne zvuci poznato
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#1268 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by amrica »

bandini wrote: da u 4 zida gdje joj je i mjesto
zar pravi vjernik treba da se razmece vjerom?
da svi znaju da je on musliman?
ne pije mi to vode
zar nije dovoljno u srcu znati da si pravi vjernik, postovati boga, ispunjavati vjerske duznosti
a ne govoriti svima: ljudi, ljudi vratija se sim..
hocu rec: ljudi ljudi ja sam musliman i nek svi to znaju
ako je to poenta vjere onda radite sta hocete imate moju punu podrsku


zaboravio si:

i svo oko mene moraju biti muslimani, inace ce dobiti po usima :roll:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1269 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by valterbranisarajevo »

theTruePath wrote:
valterbranisarajevo wrote:Ja ipak mislim da joj je mjesto ovdje. Nije čisto religijsko pitanje jer je finansiraju svi građani pa čak i "barbari ateisti"( (ovo nam je hvala što im iz naših džepova izdvajamo za plate). Treba ovdje uvesti, kao u nekim zapadnim zemljama, tzv. crkveni porez, pa neka vjernici finansiraju iz njega vjerske potrebe uključujući i vjeronauku....


ne precjenjuj te se toliko,nema vas toliko u ovoj Bosni ipak ;) dakle vecinom vjernici iz svojih dzepova vade za
vjeronauku
Ovdje govorimo o Kantonu Sarajevo. Nemoj zaboraviti da su građanske multietničke stranke dobile oko 40% glasova na proteklim izborima, uz veliku apstinenciju baš pripadnika građanske, sekularne opcije....
SDP 24,21
Naša stranka 4,76
SDU 3, 41
NSRZB 3,15
Stranka kokuza oko 3 %
Pa još nešto LDP....
:dance:
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#1270 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by and »

nedavno,naša zemlja i vjera se branila sa puškom u ruci.mnogo ih je bilo koji su neopravdano bili odsutni.jedino su maloljetni imali opravdanje.tu su bili i branili zemlju i mnogi nevjernici i oni druge vjere.tu činjenicu treba poštovati.
za mene su oni više učinili za opstanak bih i islama na ovim prostorima,nego oni što misle da su nešto učinili širom svijeta napadajući s leđa.
nemam ništa protiv vjeronauke,fino je da je to dobrovoljno i dijete bi trebalo da od vjere uzme koliko želi ili je sposobno,a ako se ocjenjuje,ono MORA naučiti.moje mišljenje je da je onaj odozgo jedini kompetentan da ocjenjuje vjernike.
User avatar
bandini
Posts: 1339
Joined: 18/05/2011 10:01
Location: dimenzija X

#1271 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by bandini »

and wrote:nedavno,naša zemlja i vjera se branila sa puškom u ruci.mnogo ih je bilo koji su neopravdano bili odsutni.jedino su maloljetni imali opravdanje.tu su bili i branili zemlju i mnogi nevjernici i oni druge vjere.tu činjenicu treba poštovati.
za mene su oni više učinili za opstanak bih i islama na ovim prostorima,nego oni što misle da su nešto učinili širom svijeta napadajući s leđa.
nemam ništa protiv vjeronauke,fino je da je to dobrovoljno i dijete bi trebalo da od vjere uzme koliko želi ili je sposobno,a ako se ocjenjuje,ono MORA naučiti.moje mišljenje je da je onaj odozgo jedini kompetentan da ocjenjuje vjernike.

bravo bravo bravo
:thumbup:
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1272 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by valterbranisarajevo »

i još jedna sjajna Arijanina opservacija:

Samo dva mjeseca poslije, sa naslovnice jednog bosanskohercegovačkog magazina se smješkao vjerski poglavar, cuclajući pepsi-colu na slamčicu. :lol:

Pa onda nastavak plana i programa vjeronauke u kantonu Sarajevo:

Nisam sigurna koje bombone vjerski poglavari cuclaju jer su djeca na vjeronauci naučila da su omiljene gumene bombone, posebno one haribo pune svinjske masti, te su nakon konzumiranja istih “manje muslimani”.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#1273 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by udrch »

valterbranisarajevo wrote:Baš mi je drago što je sva arhiva Vjeronauk u vrtićima sačuvana:

Kćerka mojih prijatelja je jednog dana briznula u plač za ručkom jer je shvatila da tata jede lijevom rukom. Razlog za njen strah je bilo to što je hodža na vjeronauci rekao da samo šejtan jede ili piše lijevom rukom. Da to nije usamljen slučaj, govore i iskustva drugih roditelja čija su djeca odbijala da jedu, jer su bili ljevaci, a saznali su na vjeronauci da je to šejtanska stvar. Urbana žena srednjih godina nedavno se glasno čudila, na fitnesu, kako to da su u prošlosti ljudi živjeli po 700-800 godina.

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... start=1600

Jedna priča sa foruma Radio Sarajevo dio objavljenog članka koji trenutno ne mogu naći.. (što li je bože na vjeronauci uči koja je lijeva a koja desna ruka)... :D

Šest mjeseci nakon prve neformalne ankete među roditeljima, te nakon kilometara i kilometara tekstova, analiza, apela i peticija, direktorica Azrija Mahmutović potpomognuta ministarstvom obrazovanja KS uspjela je u svojoj ideji da u javne vrtiće koji se finansiraju od našeg poreza uvede vjersku pouku.

Evo kako je jutros izgledala vjerska pouka u jednoj predškolskoj ustanovi u općini Centar:
Jedna djevojčica sjedi nasuprot vjeroučiteljice u trpezariji, a u isto vrijeme se dvadesetak djece igra u dnevnom boravku.
Djevojčica ustaje, i ona bi se igrala, ali vjeroučiteljica je prekori: "Sjedi, šta sam ti rekla... hajde reci koja je lijeva, a koja desna ruka..."

Ne sumnjam da ima vrtića u kojima je stanje obratno - da dvadesetak djece sjedi na vjeronauku, a jedno dijete negdje u nekom kutku crta...
Vi ste bolesni Allaha mi moga dragog..
VJERONAUKU TREBA UKINUTI POD HITNO..
Ako će ukidanje vjeronauke doprinijeti ozdravljenju našeg bolesnog društva spreman sam i za takav posao..
Nikad se ni o čemu nije toliko lagalo kao o vjeronauci u vrtićima..ti citiraš Arijanu kao nekoga iza koga stoje godine pesprijekornog rada..pa bolje da si naveo nekoga za koga nismo nikad čuli..
Ovo boldirano je smiješno..
Vjeroučitelji u vrtićima nisu uopšte dio odgojnog procesa..
Odgajatelji se brinu o djeci, a vjeroučitelji rade svoj posao..

Pojedini komentari na ovom forumu su proizvod ljubavi prema vjeronauci, a većina je proizvod MRŽNJE..
Vama ostavljam da odlučite u koju grupu spadate..
Pojedinci su skupili 200 i kusur postova isključivo zahvaljujući pljuvanju po vjeronauci..
Kada se ove teme zatvore vjerovatno ćemo uskoru imati zbirku pjesama ako autor istih odluči da ih unovči..
User avatar
plain vanilla
Posts: 66781
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#1274 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by plain vanilla »

valterbranisarajevo wrote:i još jedna sjajna Arijanina opservacija:

Samo dva mjeseca poslije, sa naslovnice jednog bosanskohercegovačkog magazina se smješkao vjerski poglavar, cuclajući pepsi-colu na slamčicu. :lol:

Pa onda nastavak plana i programa vjeronauke u kantonu Sarajevo:

Nisam sigurna koje bombone vjerski poglavari cuclaju jer su djeca na vjeronauci naučila da su omiljene gumene bombone, posebno one haribo pune svinjske masti, te su nakon konzumiranja istih “manje muslimani”.
pa onaj sto je prijetio Suljagicu fetvom spomenuo je i Arijanu
User avatar
valterbranisarajevo
Posts: 6780
Joined: 19/01/2003 00:00
Location: Titovo šeher Sarajevo
Contact:

#1275 Re: Sarajevsko ljeto - povratak na početne položaje...

Post by valterbranisarajevo »

bandini wrote:
and wrote:nedavno,naša zemlja i vjera se branila sa puškom u ruci.mnogo ih je bilo koji su neopravdano bili odsutni.jedino su maloljetni imali opravdanje.tu su bili i branili zemlju i mnogi nevjernici i oni druge vjere.tu činjenicu treba poštovati.
za mene su oni više učinili za opstanak bih i islama na ovim prostorima,nego oni što misle da su nešto učinili širom svijeta napadajući s leđa.
nemam ništa protiv vjeronauke,fino je da je to dobrovoljno i dijete bi trebalo da od vjere uzme koliko želi ili je sposobno,a ako se ocjenjuje,ono MORA naučiti.moje mišljenje je da je onaj odozgo jedini kompetentan da ocjenjuje vjernike.

bravo bravo bravo
:thumbup:
Tačno. više je za odbranu BiH i islama na ovim prostorima učinio "ćafir, komunjara i barbar ateista" Slaviša Šućur na Žuči nego veliki vjernik i dezerter Džemaludin Latić i Mustafa Cerić iz Čikaga....Njih nije bilo kada su 2. maja na Skenderiji i kod BKC-a zaustavljeni Šuputovi niški specijalci i Labudovićev interventni vod Vojne policije i tako odbranjeno Sarajevo..a sada bi da ga uređuju po svome..... :dance:
Locked