SDP

User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#67126 Re: SDP

Post by _BataZiv_0809 »

Imas SDA skoro na konopcima, uzdrmaniju nego ikad i ti umjesto da je dokrajcis, pruzas joj ruku :-)

Ja autodestruktivnije stranke nisam vidio. Kad ih je Slucajni prolaznik vodio direktno u ambis, svi su mu aplaudirali i virili iz supka. 10 godina su nam ukrali tada.

10 godina je otislo u nepovrat zbog jednog supka, potomka crvene burzoazije koji je zlatnu kasiku imao u ustima otkako je ispao iz matere.

Ako iz toga nisu nista naucili, nek se ugase.
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#67127 Re: SDP

Post by drug_profi »

SDP je sada fakticki usro sve sto se postiglo unazad 6 godina.
Plus je jebo sanse ovoj dvoentitetskoj koaliciji, digao Dodika i Bakira.
I misle, sto je najgore, da ce ih dobiti na terenu patriotske supljare.
Hajd sto ce usrat sebe i imati jos gori rezultat nego 2018, vec ce usrati i sanse drzavnoj koaliciji i vlasti bez Dodika.
Dodik bez vlasti je nova sansa BiH.
Bosna bez Dodika je put SDA u vjecnu opoziciju.
User avatar
Leverage
Posts: 9512
Joined: 27/05/2018 16:32

#67128 Re: SDP

Post by Leverage »

Kao da će SDP glasat', a ne vi.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55666
Joined: 15/12/2008 16:53

#67129 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

Meni je opet i ta dvoentitetska koalicija los potez, barem prije izbora.
User avatar
Leverage
Posts: 9512
Joined: 27/05/2018 16:32

#67130 Re: SDP

Post by Leverage »

ultima_palabra wrote: 07/05/2021 19:52 Meni je opet i ta dvoentitetska koalicija los potez, barem prije izbora.
Možda su do takvog zaključka i došli na onom "tajnom" sastanku.

Skroz je to opasna priča pred izbore, imajući u vidu s kakvim glasačkim tijelom se raspolaže.

Ali moraju biti svjesni da nakon izbora moraju raditi zajedno, kad se ugasi predizborni patriotski žar cilj je jasan - potpuno uklanjanje SDA i SNSD-a iz struktura institucija BiH.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#67131 Re: SDP

Post by putokaz1 »

ultima_palabra wrote: 07/05/2021 18:22 Pa glasat ce ljudi za Trojku, samo nece za SDP nego za druge dvije stranke koje su iskrenije i ne zbunjuju glasace.
Meni su sumljiviji NIP i NS nego sdp
User avatar
Leverage
Posts: 9512
Joined: 27/05/2018 16:32

#67132 Re: SDP

Post by Leverage »

ultima_palabra wrote: 07/05/2021 18:22 Pa glasat ce ljudi za Trojku, samo nece za SDP nego za druge dvije stranke koje su iskrenije i ne zbunjuju glasace.
Na moj komentar da, ako mu se ne sviđa SDP, glasa za NS ili NiP, jedan ovdje kaže neće jer oni sarađuju sa SDP-om, a SDP je haman jedanko SDA. I kad ja kažem da je to glupa priča napadnu me. A glupa priča realno.

Meni je sasvim zadovoljavajuće da ljudi glasaju za NS ili NiP ako im ne godi SDP. Ali mi nije zadovoljavajuće da glasaju za ovu novu zelenu ljevicu ili da apstiniraju. Mislim da je to pošteno.
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#67133 Re: SDP

Post by Hakiz »

Leverage wrote: 07/05/2021 16:36 Nadam se da ćete bit jako sretni ako SDA ponovo pobijedi na izborima. Barem ćete moći reći "ha, jesam vam rek'o" i tako zadovoljiti svoju bijednu taštinu.

A to što će se sve i dalje nastaviti urušavati nikom ništa.
Pa, ko tjera SDP da se uvaljuje? Sami odabrali.

Bolan, imaš svoje i držiš se ttoga

Problem i jeste što svako gleda kako da osvoji vlast a ne da bude autentičan.
User avatar
Leverage
Posts: 9512
Joined: 27/05/2018 16:32

#67134 Re: SDP

Post by Leverage »

Hakiz wrote: 07/05/2021 22:10 Pa, ko tjera SDP da se uvaljuje? Sami odabrali.

Bolan, imaš svoje i držiš se ttoga

Problem i jeste što svako gleda kako da osvoji vlast a ne da bude autentičan.
Možeš biti autentičan koliko god hoćeš ali ako ne osvojiš vlast sve ono što si zamislio možeš praviti samo na Sim Cityju.

Država se bukvalno raspala, ali SDP bi trebao da "ima svoje i drži se toga", pa kad rezultati budu kao i 2018. onda kuku lele.

Nema više vremena za čekanje da se glasači primaju na progresivnu priču, dogorilo je do noktiju.
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#67135 Re: SDP

Post by Hakiz »

Leverage wrote: 07/05/2021 22:17
Hakiz wrote: 07/05/2021 22:10 Pa, ko tjera SDP da se uvaljuje? Sami odabrali.

Bolan, imaš svoje i držiš se ttoga

Problem i jeste što svako gleda kako da osvoji vlast a ne da bude autentičan.
Možeš biti autentičan koliko god hoćeš ali ako ne osvojiš vlast sve ono što si zamislio možeš praviti samo na Sim Cityju.

Država se bukvalno raspala, ali SDP bi trebao da "ima svoje i drži se toga", pa kad rezultati budu kao i 2018. onda kuku lele.

Nema više vremena za čekanje da se glasači primaju na progresivnu priču, dogorilo je do noktiju.
Znači, svako ima cijenu za koju će prodati ideale i izdati ideju. Bio pojedinac ili stranka.

Ako narod ne glasa za tvoju ideju koja bi ga spasila, treba li takav narod uopšte spasavati?

Onda ti ostaje samo borba za vlast i lični interes.

Bez držanja svoga, "svi su isti" postaje činjenica.
Last edited by Hakiz on 07/05/2021 22:24, edited 1 time in total.
User avatar
Leverage
Posts: 9512
Joined: 27/05/2018 16:32

#67136 Re: SDP

Post by Leverage »

Hakiz wrote: 07/05/2021 22:19 Znači, svako ima cijenu za koju će prodati ideale i izdati ideju. Bio pojedinac ili stranka.
Ne znači. Znači da postoji jedna taktika za dobijanje glasova, a druga za način vladanja.
Hakiz
Posts: 40521
Joined: 30/07/2015 20:01

#67137 Re: SDP

Post by Hakiz »

Leverage wrote: 07/05/2021 22:23
Hakiz wrote: 07/05/2021 22:19 Znači, svako ima cijenu za koju će prodati ideale i izdati ideju. Bio pojedinac ili stranka.
Ne znači. Znači da postoji jedna taktika za dobijanje glasova, a druga za način vladanja.
Kako onda znati da misle šta govore, kako im vjerovati?

Kada varaš neprijatelja malo ti treba da počneš varati prijatelja. Samo varanje ti nije problem.
User avatar
vee-jay
Posts: 8741
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#67138 Re: SDP

Post by vee-jay »

Do izbora jos godinu i po a ljudi ovdje kao da su izbori sutra.

Ovo je veoma burno vrijeme za sve u politici,
Za nas ostale je za kokice i analize.
Nit je Becirevic glup, nit je Vojin glup.
Nit je Komsic glup, nit je Hadzikadic glup.

Ja prvo vjerujem - da su neki prvi konkretni planovi oko izbornog zakona pali.
I zato se vec sada prave neke nove stranke/koalicije.

btw. @putokaz1 ako citas: ne mogu ja sa tobom. ja gubim vrijeme a ti si u vendeti.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#67139 Re: SDP

Post by putokaz1 »

vee-jay wrote: 08/05/2021 00:34 Do izbora jos godinu i po a ljudi ovdje kao da su izbori sutra.

Ovo je veoma burno vrijeme za sve u politici,
Za nas ostale je za kokice i analize.
Nit je Becirevic glup, nit je Vojin glup.
Nit je Komsic glup, nit je Hadzikadic glup.

Ja prvo vjerujem - da su neki prvi konkretni planovi oko izbornog zakona pali.
I zato se vec sada prave neke nove stranke/koalicije.

btw. @putokaz1 ako citas: ne mogu ja sa tobom. ja gubim vrijeme a ti si u vendeti.
Niko nije glup samo Putokaz jeste
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#67140 Re: SDP

Post by drug_profi »

Ja vam ozbiljno kazem da ste IZGUBILI nekoliko glasaca samo ovom pricom o lizanju sa SDA.
Dakle IZGUBILI.
A vi udarajte recke za one koje ste dobili.

Ako je dogorilo do noktiju upri jace u svoje adute. Pricaj o onome sto je bitno. Pusti da SDA prica o ratu i patriotizmu. Ja ne vjerujem da je neko tako glup u tom SDP-u da misli da ce dobiti ove glasace kojima je jedina briga rat i razdruzivanje koje btw ne moze ni da se desi.

Ovo je autogol u zadnjoj minuti susreta u kojem si imao tjesno vodjstvo. A oni imaju Mesija za produzetke.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#67141 Re: SDP

Post by putokaz1 »

SDA već ima prednost a u finišu Septembar 2022 imat će još veću
Škobo Habu
Posts: 9020
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#67142 Re: SDP

Post by Škobo Habu »

Hakiz wrote: 07/05/2021 22:19

Znači, svako ima cijenu za koju će prodati ideale i izdati ideju. Bio pojedinac ili stranka.

Ako narod ne glasa za tvoju ideju koja bi ga spasila, treba li takav narod uopšte spasavati?

Onda ti ostaje samo borba za vlast i lični interes.

Bez držanja svoga, "svi su isti" postaje činjenica.
SDP na "lijevom" spektru pokušava biti ono što je SDA već odavno - garant opstojnosti države. :lol:

U tom kontekstu na sljedećim izborima dati glas Konakoviću na uštrb Bećirevića - dođe ga isto. Čak smatram da je Konaković mnogo fleksibilniji političar od Bećirevića, koga pamtimo samo po monolozima iz skupštinskih sala.

Pazi ti priče u Crvenih Kmera - država se raspala! Čisti populizam na kojem jaše SDA već decenijama.
Ja, eto, pamtim vremena kada je bilo daleko manje države nego sada. Nije se država raspala, već je u blokadi. Neće ovu državu spasiti ni SDA, ni SDP, već istinski patrioti svih fela, ali je mogu samo još dalje unazaditi ovakvim načinom suprostavljanja Dodiku i njegovim satelitima.
Politika "tuk na utuk" nije nikakvo riješenje, i u to smo se već uvjerili bezbroj puta.

I vrapcima na grani je jasno da SDP odavno više ne promoviše ideje socijalne pravde, boljeg životnog standarda ili unapređenja zdravstvene zaštite i obrazovanja, već tipičnu populističku priču o konstantnoj prijetnji opstanku države, baš na isti način kao SDA sa desnog političkog spektra, a za to vrijeme sve je manje onih koji vide smisao u samoj ideji države koju oni brane. Odlaze da se ne vrate.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#67143 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Ja trenutno ne vidim Bosnju za kojeg cu glasat,a moji svi ce za Komsu da ne bude Covic
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#67144 Re: SDP

Post by pemanapemani »

Nudimo koaliciju SDA na "patriotskim principima" u manjem entitetu, a krajnji cilj te "ideje" jeste formiranje vlasti bez SDA, SNSD i ako se zvijezde slože bez HDZ 2022. Jebi ga, država se raspada.
Referenca je 2010., kada su Komšić i Bećirović podgrijavali patriotski zanos u socijaldemokratskom ruhu, a Lagumdžija začinjavao, kada je fašist Dodik bio - drug Mićko. Spominje se patriotski mlaka kampanja 2018., a jedino o čemu se ne vazi jeste debakl 2014. :-) :-)

Umjesto da se gura i širi "trojka", gdje totalno pojednostavljeno imamo - NiP za patriotizam, SDP za socijalnu pravdu i prava radnika i NS za liberale. Umjesto da se navedena koalicija širi i privlači dijapazon građana - od konzervativnih do liberalnih Bošnjaka, liberalnih, socijalno osvještenih Hrvata i Srba, koji prihvataju BiH kao svoju domovinu, SDP pruža uže spasa SDA, koje Bakir Izetbegović oduševljeno prihvata i veli - mi smo to davno predlagali, dobro je da se SDP dozvao pameti, prihvatamo da ne budemo nosioci te genijalne ideje, neka to bude SDP...

Jednom jedan mudar čovjek reče - SDPederi. (bez namjere vrijeđanja LGBT zajednice)
User avatar
malakh
Posts: 7166
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#67145 Re: SDP

Post by malakh »

ja odavno trubim da sdp postaje izlizana stranka i da se topi, pogotovo u sarajevu. nitko u sdpu se ne bavi analizama i očito da nitko nije ni svjestan da imaju najstarije glasače, a da je razlika između općih izbora četiri godine. za te četiri godine mnogo ljudi premine, a mnogo ih postanu punoljetni. kako trenutačno stvari stoje, ti što postaju punoljetni će se najprije okrenuti dini, jer je najglasniji protiv sda, jedan dio će ipak biti uz sda zbog te ratne retorike. a gdje je tu sdp? nigdje, jer i oni za koje misle da će se okrenuti sdp, ipak prije izaberu našu stranku.

sjećam se perioda kada su forum mladih redovito vodili u austriju, na izlete, na druženje. od 2010. godine, nigdje ništa, makar koliko ja znam.
User avatar
drug_profi
Posts: 50604
Joined: 16/07/2012 16:00

#67146 Re: SDP

Post by drug_profi »

pemanapemani wrote: 09/05/2021 00:09 Nudimo koaliciju SDA na "patriotskim principima" u manjem entitetu, a krajnji cilj te "ideje" jeste formiranje vlasti bez SDA, SNSD i ako se zvijezde slože bez HDZ 2022. Jebi ga, država se raspada.
Referenca je 2010., kada su Komšić i Bećirović podgrijavali patriotski zanos u socijaldemokratskom ruhu, a Lagumdžija začinjavao, kada je fašist Dodik bio - drug Mićko. Spominje se patriotski mlaka kampanja 2018., a jedino o čemu se ne vazi jeste debakl 2014. :-) :-)

Umjesto da se gura i širi "trojka", gdje totalno pojednostavljeno imamo - NiP za patriotizam, SDP za socijalnu pravdu i prava radnika i NS za liberale. Umjesto da se navedena koalicija širi i privlači dijapazon građana - od konzervativnih do liberalnih Bošnjaka, liberalnih, socijalno osvještenih Hrvata i Srba, koji prihvataju BiH kao svoju domovinu, SDP pruža uže spasa SDA, koje Bakir Izetbegović oduševljeno prihvata i veli - mi smo to davno predlagali, dobro je da se SDP dozvao pameti, prihvatamo da ne budemo nosioci te genijalne ideje, neka to bude SDP...

Jednom jedan mudar čovjek reče - SDPederi. (bez namjere vrijeđanja LGBT zajednice)
:thumbup:
Ali dzaba mi pricamo. Usrali su sve sto se popravilo za 6 godina. Klasicni idioti.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#67147 Re: SDP

Post by General War »

pemanapemani wrote: 09/05/2021 00:09 Nudimo koaliciju SDA na "patriotskim principima" u manjem entitetu, a krajnji cilj te "ideje" jeste formiranje vlasti bez SDA, SNSD i ako se zvijezde slože bez HDZ 2022. Jebi ga, država se raspada.
Referenca je 2010., kada su Komšić i Bećirović podgrijavali patriotski zanos u socijaldemokratskom ruhu, a Lagumdžija začinjavao, kada je fašist Dodik bio - drug Mićko. Spominje se patriotski mlaka kampanja 2018., a jedino o čemu se ne vazi jeste debakl 2014. :-) :-)

Umjesto da se gura i širi "trojka", gdje totalno pojednostavljeno imamo - NiP za patriotizam, SDP za socijalnu pravdu i prava radnika i NS za liberale. Umjesto da se navedena koalicija širi i privlači dijapazon građana - od konzervativnih do liberalnih Bošnjaka, liberalnih, socijalno osvještenih Hrvata i Srba, koji prihvataju BiH kao svoju domovinu, SDP pruža uže spasa SDA, koje Bakir Izetbegović oduševljeno prihvata i veli - mi smo to davno predlagali, dobro je da se SDP dozvao pameti, prihvatamo da ne budemo nosioci te genijalne ideje, neka to bude SDP...

Jednom jedan mudar čovjek reče - SDPederi. (bez namjere vrijeđanja LGBT zajednice)
:thumbup:
Samo interes i nista drugo.
Bossona
Posts: 5261
Joined: 21/12/2020 03:28

#67148 Re: SDP

Post by Bossona »

pemanapemani wrote: 09/05/2021 00:09 Nudimo koaliciju SDA na "patriotskim principima" u manjem entitetu, a krajnji cilj te "ideje" jeste formiranje vlasti bez SDA, SNSD i ako se zvijezde slože bez HDZ 2022. Jebi ga, država se raspada.
Referenca je 2010., kada su Komšić i Bećirović podgrijavali patriotski zanos u socijaldemokratskom ruhu, a Lagumdžija začinjavao, kada je fašist Dodik bio - drug Mićko. Spominje se patriotski mlaka kampanja 2018., a jedino o čemu se ne vazi jeste debakl 2014. :-) :-)

Umjesto da se gura i širi "trojka", gdje totalno pojednostavljeno imamo - NiP za patriotizam, SDP za socijalnu pravdu i prava radnika i NS za liberale. Umjesto da se navedena koalicija širi i privlači dijapazon građana - od konzervativnih do liberalnih Bošnjaka, liberalnih, socijalno osvještenih Hrvata i Srba, koji prihvataju BiH kao svoju domovinu, SDP pruža uže spasa SDA, koje Bakir Izetbegović oduševljeno prihvata i veli - mi smo to davno predlagali, dobro je da se SDP dozvao pameti, prihvatamo da ne budemo nosioci te genijalne ideje, neka to bude SDP...

Jednom jedan mudar čovjek reče - SDPederi. (bez namjere vrijeđanja LGBT zajednice)
:thumbup:
Image
Sve je isto samo što su umjesto veleizdajnika Alije njegov krimodebilni izdajnik Bakir i umjesto njegovog slučajnog prolaznika Zlogumdžije politički sterilci Nerko i Rumenko.
Last edited by Bossona on 09/05/2021 01:55, edited 1 time in total.
User avatar
deogest
Posts: 2091
Joined: 16/08/2020 15:20

#67149 Re: SDP

Post by deogest »

Lopovi ko i SDA, samo sto su ovi jos i razbojnici koji se mlave po kafanama.
dzumandzic1
Posts: 415
Joined: 11/10/2020 11:11

#67150 Re: SDP

Post by dzumandzic1 »

Bossona wrote: 09/05/2021 01:51
pemanapemani wrote: 09/05/2021 00:09 Nudimo koaliciju SDA na "patriotskim principima" u manjem entitetu, a krajnji cilj te "ideje" jeste formiranje vlasti bez SDA, SNSD i ako se zvijezde slože bez HDZ 2022. Jebi ga, država se raspada.
Referenca je 2010., kada su Komšić i Bećirović podgrijavali patriotski zanos u socijaldemokratskom ruhu, a Lagumdžija začinjavao, kada je fašist Dodik bio - drug Mićko. Spominje se patriotski mlaka kampanja 2018., a jedino o čemu se ne vazi jeste debakl 2014. :-) :-)

Umjesto da se gura i širi "trojka", gdje totalno pojednostavljeno imamo - NiP za patriotizam, SDP za socijalnu pravdu i prava radnika i NS za liberale. Umjesto da se navedena koalicija širi i privlači dijapazon građana - od konzervativnih do liberalnih Bošnjaka, liberalnih, socijalno osvještenih Hrvata i Srba, koji prihvataju BiH kao svoju domovinu, SDP pruža uže spasa SDA, koje Bakir Izetbegović oduševljeno prihvata i veli - mi smo to davno predlagali, dobro je da se SDP dozvao pameti, prihvatamo da ne budemo nosioci te genijalne ideje, neka to bude SDP...

Jednom jedan mudar čovjek reče - SDPederi. (bez namjere vrijeđanja LGBT zajednice)
:thumbup:
Image
Sve je isto samo što su umjesto Zlogumdžije njegovi politički sterilci Nerko i Rumenko .
Bakir pije sok a Lagumdzija vodu 😅😅😅😅😅
Post Reply