SDP

User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#67601 Re: SDP

Post by malakh »

Bloo wrote: 12/10/2021 20:02
malakh wrote: 12/10/2021 19:51

da, svatko tko poznaje situaciju unutar sdpa moze i pretpostaviti tko je izvor. ne samo ovog teksta, vec unazad par tekstova. mada, za ovaj sam i osobno mislio da je istina dok nisam procitao demant na raportu.

a i mislim da niskic ne bi trebao biti kandidat za predsjednistvo, jer nema harizmu za to i na njegovoj kandidaturi ce najvise profitirati bakir i komsic.
Ma mislila sam vise da mi das link za raport :lol:
https://klix.ba/niksic-za-raport-lazn ... stvo-bih/
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#67602 Re: SDP

Post by Emiremir33 »

malakh wrote: 12/10/2021 20:08
Bloo wrote: 12/10/2021 20:02

Ma mislila sam vise da mi das link za raport :lol:
https://klix.ba/niksic-za-raport-lazni- ... stvo-bih/
Ova vijest danas je bila objavljenja preko fb profila članova Sdp-a...
User avatar
drug_profi
Posts: 50208
Joined: 16/07/2012 16:00

#67603 Re: SDP

Post by drug_profi »

Ne vjerujem u ovi tzv. vijest.
Niksic je svasta, ali nije glup.
A ako je isitina i prihvati kanidaturu, onda nek je svima jasno da je on Bakirov covjek, jer svaka budala zna da pod tim okolnostima Bakir dobija.
izvrsni direktor
Posts: 9143
Joined: 20/12/2018 16:11

#67604 Re: SDP

Post by izvrsni direktor »

malakh wrote: 12/10/2021 19:38
izvrsni direktor wrote: 12/10/2021 16:59
Tu frazu koriste portali koji objavljuju narucen telst. Klix je pisao da ce prrma nezvanicnim informacijama sdp podrzati zvizdica, pisalo se o tome i na ovoj temi nekoliko strana, toliko daleko su "nezvanicne informacije" isle da su ovi morali izdat saopstenje da nece zvizdica podrzati.
Radi se sve kako bi razjebali trojku
kaze niksic za raport da je to narucio netko iz sdpa. znaci da u sdpu rade na razbojanju trojke. kako kaze niksic, lazni valter. igrom slucaja tocno znam na koga misli.
Niksic je bio poceo cistit sdp od takvih, ali nije sproveo do kraja. Valja rastjerati sve koje je zlaja podmetnuo. A valja ih i otkrit sve
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#67605 Re: SDP

Post by Emiremir33 »

drug_profi wrote: 12/10/2021 20:57 Ne vjerujem u ovi tzv. vijest.
Niksic je svasta, ali nije glup.
A ako je isitina i prihvati kanidaturu, onda nek je svima jasno da je on Bakirov covjek, jer svaka budala zna da pod tim okolnostima Bakir dobija.
Čekamo reakciju NiP-a?
User avatar
drug_profi
Posts: 50208
Joined: 16/07/2012 16:00

#67606 Re: SDP

Post by drug_profi »

Kao što je NiPovcima vjerovatno prihvatljiv Zvizdić, tako je i SDP-ovcima nekako prihvatljiv Lagumdzija, a u sustini, obojici se jebe za drzavu.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#67607 Re: SDP

Post by Emiremir33 »

drug_profi wrote: 12/10/2021 21:27 Kao što je NiPovcima vjerovatno prihvatljiv Zvizdić, tako je i SDP-ovcima nekako prihvatljiv Lagumdzija, a u sustini, obojici se jebe za drzavu.
Onda je problem ...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45218
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#67608 Re: SDP

Post by Chmoljo »

malakh wrote: 12/10/2021 19:51
Bloo wrote: 12/10/2021 19:39

Imas izvor?
da, svatko tko poznaje situaciju unutar sdpa moze i pretpostaviti tko je izvor. ne samo ovog teksta, vec unazad par tekstova. mada, za ovaj sam i osobno mislio da je istina dok nisam procitao demant na raportu.

a i mislim da niskic ne bi trebao biti kandidat za predsjednistvo, jer nema harizmu za to i na njegovoj kandidaturi ce najvise profitirati bakir i komsic.
Pa ko je?
bhnapoleon1
Posts: 6497
Joined: 11/05/2014 23:47

#67609 Re: SDP

Post by bhnapoleon1 »

Pohvale za ideju o probosanskom skupu 25.11 u Brčkom, snažna poruka bi to bila
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#67610 Re: SDP

Post by malakh »

drug_profi wrote: 12/10/2021 21:27 Kao što je NiPovcima vjerovatno prihvatljiv Zvizdić, tako je i SDP-ovcima nekako prihvatljiv Lagumdzija, a u sustini, obojici se jebe za drzavu.
samo što zvizdić može pobijediti bakira, dok lagumdžija i kao zajednički svih stranaka to ne bi mogao.

meni je razumljivo zašto zvizdić nije prihvatljiv sdpu, ali isto tako mi je jasno da svatko ne može biti kandidat.

jer najlakše je kandidirati bilo koga, pa se onda početi ogradjivati od njega kada se počne brukati u javnosti i počne davati nespretne izjave.

realno, denis becirovic je odličan kandidat, esad bajtal takodjer, možda ima jos netko, ali mi ne pada na pamet. a ako neće onda se okrenuti zvizdiću i glatko pobijediti bakira i sda.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#67611 Re: SDP

Post by putokaz1 »

samo što zvizdić može pobijediti bakira, dok lagumdžija i kao zajednički svih stranaka to ne bi mogao.

meni je razumljivo zašto zvizdić nije prihvatljiv sdpu, ali isto tako mi je jasno da svatko ne može biti kandidat.

jer najlakše je kandidirati bilo koga, pa se onda početi ogradjivati od njega kada se počne brukati u javnosti i počne davati nespretne izjave.

realno, denis becirovic je odličan kandidat, esad bajtal takodjer, možda ima jos netko, ali mi ne pada na pamet. a ako neće onda se okrenuti zvizdiću i glatko pobijediti bakira i sda.
[/quote]

Zvizdić je nešto kao Šepić 2018,dobro odradio za Bakira u Zenici
Glupo i zamislit Zvizdića kao kandidata NS/SDP ali ako se uzme da su oni već s Banovićkim sinom onda je i Zvizdić očekivana Opcija
Ja sam protiv Svakog iz Kombinacija Bakir/Kukić/Zvizdić/Novalić sve je to SDA,to što su neki ''izašli'(da bi se vratili) ne mijenja stvar
SDA ovac mijenja stranku ali Kriminalne radnje nikada
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#67612 Re: SDP

Post by Roccohljup »

putokaz1 wrote: 13/10/2021 13:25 samo što zvizdić može pobijediti bakira, dok lagumdžija i kao zajednički svih stranaka to ne bi mogao.

meni je razumljivo zašto zvizdić nije prihvatljiv sdpu, ali isto tako mi je jasno da svatko ne može biti kandidat.

jer najlakše je kandidirati bilo koga, pa se onda početi ogradjivati od njega kada se počne brukati u javnosti i počne davati nespretne izjave.

realno, denis becirovic je odličan kandidat, esad bajtal takodjer, možda ima jos netko, ali mi ne pada na pamet. a ako neće onda se okrenuti zvizdiću i glatko pobijediti bakira i sda.
Zvizdić je nešto kao Šepić 2018,dobro odradio za Bakira u Zenici
Glupo i zamislit Zvizdića kao kandidata NS/SDP ali ako se uzme da su oni već s Banovićkim sinom onda je i Zvizdić očekivana Opcija
Ja sam protiv Svakog iz Kombinacija Bakir/Kukić/Zvizdić/Novalić sve je to SDA,to što su neki ''izašli'(da bi se vratili) ne mijenja stvar
SDA ovac mijenja stranku ali Kriminalne radnje nikada
Kako ti se onda kifla i čampara uklapaju u tu priču? :-)

Stojanović otvoreno:
“SDP neće dati podršku bilo kojem kandidatu za člana Predsjedništva koji dolazi iz SDA, niti bilo kojem bivšem članu SDA. SDP planira da obavi anketu na nivou članstva i onaj ko bude imao najveću podršku od strane članova taj će ujedno i biti prijedlog za člana Predsjedništva”, kazao je Stojanović.
blob:https://www.facebook.com/def39b80-c7e8- ... d30f13c6e1
User avatar
Leverage
Posts: 9469
Joined: 27/05/2018 16:32

#67613 Re: SDP

Post by Leverage »

malakh wrote: 13/10/2021 07:23
drug_profi wrote: 12/10/2021 21:27 Kao što je NiPovcima vjerovatno prihvatljiv Zvizdić, tako je i SDP-ovcima nekako prihvatljiv Lagumdzija, a u sustini, obojici se jebe za drzavu.
samo što zvizdić može pobijediti bakira, dok lagumdžija i kao zajednički svih stranaka to ne bi mogao.

meni je razumljivo zašto zvizdić nije prihvatljiv sdpu, ali isto tako mi je jasno da svatko ne može biti kandidat.

jer najlakše je kandidirati bilo koga, pa se onda početi ogradjivati od njega kada se počne brukati u javnosti i počne davati nespretne izjave.

realno, denis becirovic je odličan kandidat, esad bajtal takodjer, možda ima jos netko, ali mi ne pada na pamet. a ako neće onda se okrenuti zvizdiću i glatko pobijediti bakira i sda.
Nisu prihvatljivi ni Zvizdić ni Lagumdžija, ne može jedini kriterij biti "ima više šanse protiv Bakira".

Smatram da bi kandidat trebao biti ili Nikšić ili Konaković, ali usaglašeno na nivou trojke. Uopšte ne razumijem taj fetish da mora bit nestranačka ličnost, kao da ta činjenica nekog čini boljim kandidatom ili čovjekom.

Vrijeme je da trojka ponudi što ima, ako vam se ne sviđa imat ćete SDA. Razlozi zbog kojih neko ne želi glasati za Nikšića, a koji se navode ovdje, su smiješni.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#67614 Re: SDP

Post by malakh »

Leverage wrote: 13/10/2021 15:47
malakh wrote: 13/10/2021 07:23

samo što zvizdić može pobijediti bakira, dok lagumdžija i kao zajednički svih stranaka to ne bi mogao.

meni je razumljivo zašto zvizdić nije prihvatljiv sdpu, ali isto tako mi je jasno da svatko ne može biti kandidat.

jer najlakše je kandidirati bilo koga, pa se onda početi ogradjivati od njega kada se počne brukati u javnosti i počne davati nespretne izjave.

realno, denis becirovic je odličan kandidat, esad bajtal takodjer, možda ima jos netko, ali mi ne pada na pamet. a ako neće onda se okrenuti zvizdiću i glatko pobijediti bakira i sda.
Nisu prihvatljivi ni Zvizdić ni Lagumdžija, ne može jedini kriterij biti "ima više šanse protiv Bakira".

Smatram da bi kandidat trebao biti ili Nikšić ili Konaković, ali usaglašeno na nivou trojke. Uopšte ne razumijem taj fetish da mora bit nestranačka ličnost, kao da ta činjenica nekog čini boljim kandidatom ili čovjekom.

Vrijeme je da trojka ponudi što ima, ako vam se ne sviđa imat ćete SDA. Razlozi zbog kojih neko ne želi glasati za Nikšića, a koji se navode ovdje, su smiješni.
pogledaj gostovanje lidera trojke kod senada, na face tvu. doduše nije bio nikšić, ali je magazinović iznio stav sdpa po svim tim pitanjima koje navodiš.

ja pak smatram da nikšić ne bi pobijedio, jer ga ljudi ne vole. čak ga i u sdpu ne vole. on je lider sdpa, a po popularnosti daleko iza bećirovića i imamovića, koji redovno uzimaju mnoštvo glasova na izborima.

jednostavno nikšić nema kapacitet da bilo što učini na političkoj sceni i da privuče masu i uvijek se može osloniti na sdpovu mašineriju koja sigurno broji oko 150 tisuća glasova. on da je predsjednik npr. platforme za progres, ona bi davno propala. eh ti se sada pozabavi matematikom i skontaj može li nikšić pobijediti ili ne.
putokaz1
Posts: 12410
Joined: 31/05/2014 23:56

#67615 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Kako ti se onda kifla i čampara uklapaju u tu priču? :-)


Najbolje moguce pitanje, Sta reci za osobu koja je predstavnik Opozicije u Zakonodavnom tijelu,istina Domu Naroda,a istovremenu Dio vlasti u Vladi....Ja ga nikad ne bi podrzao.... dok Dino je posebna prica meni je Sumljiv,strasno sumljiv,ali tzv Opozicioni biraci u KS ga pretvaraju u Bozanstvo
Ako bi se Kifla direktno u Kampanji za Federalni ,BH,ili Predsjednistvo odrekao kriminala Kukica,mozda bi ga i prihvatio,ali za Trojku Kriminalac iz Banovica je sad pozeljan partner,sto je sramota.
CAMPARA nikako,a Dino zavisi od Koalicije s Najvecim Lopovom u BH iz TK.
izvrsni direktor
Posts: 9143
Joined: 20/12/2018 16:11

#67616 Re: SDP

Post by izvrsni direktor »

Sa becirevicem drzava i drustvo nista ne bi dobili, obicni mlaki demagog, tj uhljeb. Ne mogu zamisliti becirevica da se aktivira na jacanju medjunarodnog ugleda, da ide poletno na sastanke po eu i sad.
Mozemo valjda makar od trojke trazit nekog kvalitetnog koji bi ovoj drzavi nesto dobro donio.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#67617 Re: SDP

Post by malakh »

izvrsni direktor wrote: 13/10/2021 16:28 Sa becirevicem drzava i drustvo nista ne bi dobili, obicni mlaki demagog, tj uhljeb. Ne mogu zamisliti becirevica da se aktivira na jacanju medjunarodnog ugleda, da ide poletno na sastanke po eu i sad.
Mozemo valjda makar od trojke trazit nekog kvalitetnog koji bi ovoj drzavi nesto dobro donio.
imaš li ti nekoga na umu?
User avatar
drug_profi
Posts: 50208
Joined: 16/07/2012 16:00

#67618 Re: SDP

Post by drug_profi »

Leverage wrote: 13/10/2021 15:47 Vrijeme je da trojka ponudi što ima, ako vam se ne sviđa imat ćete SDA.
Ne razumijem inace ovaj tvoj otpor prema kritikama.
Zasto bih glasao za nekog koga ne cijenim, samo da ne bi bila SDA?
User avatar
Leverage
Posts: 9469
Joined: 27/05/2018 16:32

#67619 Re: SDP

Post by Leverage »

malakh wrote: 13/10/2021 16:11
Leverage wrote: 13/10/2021 15:47
Nisu prihvatljivi ni Zvizdić ni Lagumdžija, ne može jedini kriterij biti "ima više šanse protiv Bakira".

Smatram da bi kandidat trebao biti ili Nikšić ili Konaković, ali usaglašeno na nivou trojke. Uopšte ne razumijem taj fetish da mora bit nestranačka ličnost, kao da ta činjenica nekog čini boljim kandidatom ili čovjekom.

Vrijeme je da trojka ponudi što ima, ako vam se ne sviđa imat ćete SDA. Razlozi zbog kojih neko ne želi glasati za Nikšića, a koji se navode ovdje, su smiješni.
pogledaj gostovanje lidera trojke kod senada, na face tvu. doduše nije bio nikšić, ali je magazinović iznio stav sdpa po svim tim pitanjima koje navodiš.

ja pak smatram da nikšić ne bi pobijedio, jer ga ljudi ne vole. čak ga i u sdpu ne vole. on je lider sdpa, a po popularnosti daleko iza bećirovića i imamovića, koji redovno uzimaju mnoštvo glasova na izborima.

jednostavno nikšić nema kapacitet da bilo što učini na političkoj sceni i da privuče masu i uvijek se može osloniti na sdpovu mašineriju koja sigurno broji oko 150 tisuća glasova. on da je predsjednik npr. platforme za progres, ona bi davno propala. eh ti se sada pozabavi matematikom i skontaj može li nikšić pobijediti ili ne.
Koliko put sam ti rekao da ja ovdje iznosim lične a ne partijske stavove. Mene uopšte ne obavezuje to šta je Magazinović pričao kod Senada.

Tačno je da Nikšića ne mirišu šire narodne mase, ali ako bi on bio kandidat prva stvar koju bi se svi zapitali jeste "A dobro, zašto ja ne simpatišem Nermina Nikšića?". I većina bi zaključila da ne postoji ama baš nikakav poseban razlog da ga se ne simpatiše osim što je eto dugo u politici pa su ga se ljudi zasitili. Do sad nije izlazio na ozbiljnu političku arenu i možda i zbog toga nije pozitivno percipiran.

Mislim da bi sasvim dobro obavljao posao u Predsjedništvu, ne vidim baš nikakav razlog da se ne glasa za njega.

Ako razmišlja o toj opciji, trebao bi da pribavi podršku kompletne trojke, a onda da tu podršku dalje širi na ostale stranke, organizacije i viđenije pojedince.

Ako se izbor svede na Nikšića i Bakira, onda će iole racionalnoj osobi biti potpuno jasno kome treba dati glas. Svi razmišljaju o tome koliko glasova može privući Bakir, niko ne komentariše koliko glasova može akumulirati protiv sebe. Važno je samo da se ne nasjedne na nekog novog Hadžikadića koji je kao "svježi dašak u politici", "najkvalitetniji kandidat" i slične politički infantilne budalaštine. Politika nije butik gdje odeš, izabereš najljepšu majicu, doneseš tu majicu na kasu i poneseš sa sobom kući. U politici kad izabereš najljepšu majicu na kasi te čeka poderana krpa isprljana jupolom.
User avatar
Leverage
Posts: 9469
Joined: 27/05/2018 16:32

#67620 Re: SDP

Post by Leverage »

drug_profi wrote: 13/10/2021 20:20
Leverage wrote: 13/10/2021 15:47 Vrijeme je da trojka ponudi što ima, ako vam se ne sviđa imat ćete SDA.
Ne razumijem inace ovaj tvoj otpor prema kritikama.
Zasto bih glasao za nekog koga ne cijenim, samo da ne bi bila SDA?
Objasnio sam u prethodnom postu. Ukratko, zato što ćeš kao rezultat takvog razmišljanja imati SDA.

Eh sad, ako ti misliš da su SDA i SDP isto ili da je SDA bolja to je ok, ali onda je pošteno to otvoreno reći.
User avatar
drug_profi
Posts: 50208
Joined: 16/07/2012 16:00

#67621 Re: SDP

Post by drug_profi »

Leverage wrote: 13/10/2021 20:33
drug_profi wrote: 13/10/2021 20:20

Ne razumijem inace ovaj tvoj otpor prema kritikama.
Zasto bih glasao za nekog koga ne cijenim, samo da ne bi bila SDA?
Objasnio sam u prethodnom postu. Ukratko, zato što ćeš kao rezultat takvog razmišljanja imati SDA.

Eh sad, ako ti misliš da su SDA i SDP isto ili da je SDA bolja to je ok, ali onda je pošteno to otvoreno reći.
Znači ako mislim da podvaljujete šupak kandidata, onda sam za SDA?
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#67622 Re: SDP

Post by Emiremir33 »

Leverage wrote: 13/10/2021 20:33
drug_profi wrote: 13/10/2021 20:20

Ne razumijem inace ovaj tvoj otpor prema kritikama.
Zasto bih glasao za nekog koga ne cijenim, samo da ne bi bila SDA?
Objasnio sam u prethodnom postu. Ukratko, zato što ćeš kao rezultat takvog razmišljanja imati SDA.

Eh sad, ako ti misliš da su SDA i SDP isto ili da je SDA bolja to je ok, ali onda je pošteno to otvoreno reći.
Nisu i nemogu biti isti a malo je falilo sa Zlatkovim glupostima i koalicijama...
User avatar
drug_profi
Posts: 50208
Joined: 16/07/2012 16:00

#67623 Re: SDP

Post by drug_profi »

Leverage wrote: 13/10/2021 20:31 Ako se izbor svede na Nikšića i Bakira, onda će iole racionalnoj osobi biti potpuno jasno kome treba dati glas. Svi razmišljaju o tome koliko glasova može privući Bakir, niko ne komentariše koliko glasova može akumulirati protiv sebe. Važno je samo da se ne nasjedne na nekog novog Hadžikadića koji je kao "svježi dašak u politici", "najkvalitetniji kandidat" i slične politički infantilne budalaštine. Politika nije butik gdje odeš, izabereš najljepšu majicu, doneseš tu majicu na kasu i poneseš sa sobom kući. U politici kad izabereš najljepšu majicu na kasi te čeka poderana krpa isprljana jupolom.
Fazon je što Nermin Nikšić ne može svojim imenom osvojiti cak ni sve SDP glasove.
Zašto se nije testirao na nekoj listi, nego preko kompenzacijske išao?
User avatar
Leverage
Posts: 9469
Joined: 27/05/2018 16:32

#67624 Re: SDP

Post by Leverage »

drug_profi wrote: 13/10/2021 20:41
Leverage wrote: 13/10/2021 20:31 Ako se izbor svede na Nikšića i Bakira, onda će iole racionalnoj osobi biti potpuno jasno kome treba dati glas. Svi razmišljaju o tome koliko glasova može privući Bakir, niko ne komentariše koliko glasova može akumulirati protiv sebe. Važno je samo da se ne nasjedne na nekog novog Hadžikadića koji je kao "svježi dašak u politici", "najkvalitetniji kandidat" i slične politički infantilne budalaštine. Politika nije butik gdje odeš, izabereš najljepšu majicu, doneseš tu majicu na kasu i poneseš sa sobom kući. U politici kad izabereš najljepšu majicu na kasi te čeka poderana krpa isprljana jupolom.
Fazon je što Nermin Nikšić ne može svojim imenom osvojiti cak ni sve SDP glasove.
Zašto se nije testirao na nekoj listi, nego preko kompenzacijske išao?
Testirao se na listi za PDPSBiH i nije dobio direktan mandat, pa je zbog toga dobio kompenzacioni mandat. U njegovu korist, u izbornoj jedinici u kojoj je konkurisao SDP oduvijek stoji kriminalnoj loše. Kao veliki minus njemu, on nije uradio baš ništa da SDP (pa i on sam) tu stoji bolje. Ali to ga ne čini lošim kandidatom za Predsjedništvo.
User avatar
drug_profi
Posts: 50208
Joined: 16/07/2012 16:00

#67625 Re: SDP

Post by drug_profi »

Ma šta se ja raspravljam sa otuđenim od realnosti.
Lične sujete će ovu zemlju sjebat do kraja.

Super, nek se kandiduje.
Post Reply