SDP

zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#66901 Re: SDP

Post by zbiljovski »

Kikibombona wrote: 01/05/2021 03:01
zbiljovski wrote: 01/05/2021 01:46Treba biti objektivan i u ovom trenutku reći da je realno ovo što sam napisao. Tvoj status je više stvar želje, nerealne želje.

Niti NIP može imati više mandata od SDP-a, niti SDP od SDA. Slažem se s tobom u jednom, a to je da je ključ rušenja SDA, nažalost truhli SDP.

Jedina opcija izuzev SDA u FBiH koja teoretski može prebacit 200 000 je SDP, njima najmanje treba trend - birača, oni imaju 100 000 uvijek sigurnih glasova što je 11 - 12 mandata u PFBiH.

Pitanje svih pitanja, može li truhli SDP uzeti ( koliko ) na trend? Ta prekrasna Benjamina da je bila na listi prije imenovanja za gradonačelnici ne bi dobila mandat niti glasove 100%, a sada bi pomela sve redom.

Politika je nešto ipak drugo, a ovaj primjer Benjamine najbolje i pokazuje zašto SDP ne može na 200 000.
Grijesis drug. Ja sam ovdje uoci lokalnih izbora pisao da ce SDA u Zenici biti POPISANA, pregazana i ponizena. I tako je bilo, dobili su 10k a Kasumovic 30k, sto je brutalno gazenje. Mogu ti reci da Zenica danas MRZI SDA. Njihovi simpatizeri se kriju u Zenici, velika sramota je priznati da si simpatizer SDA.

Pogledaj kakav su debakl dozivjeli u Sarajevu. Ko je to ocekivao? I ti bi sigurno uoci izbora rekao da je nerealno da ce razlika u korist Trojke biti toliko velika.

U Tuzli SDA ne smije ni isturiti kandidata.

...

Taj mit o nepobjedivosti SDA je upravo to - MIT. Kada se organizuje jaka ekipa, ONEMOGUCI kradja glasova, oni su gotovi.

...

SDA je na koljenima. Jedino je pitanje da li ce ih opozicija dokrajčiti ili ce glupostima samu sebe pobjediti.
Selektivno posmatraš, nije Zenica kao grad mjerilo, hajde saberi glasove SDA u čitavom ZDK, nisu ovo lokalni izbori, gledaj glasove za OV, a ne načelnika.

SDA je pomela za OV/GV, a to je ključ za Opće izbore, a vrlo dobro znamo da njihovo biračko tijelo ( uhljebi ) šuti i glasa.

Bakir je fino neku noć pojasnio na BHTV-u, bez ustezanja, uvijek će imati minimalno 200 000 glasova, da na listu doslovno poredaju Dodika, Čovića, sve nebošnjake, oni imaju min 20 Zastupnika u PFBiH.

U suštini ključ poraza SDA nije SDA, nego SDP jer samo oni mogu prebacit 200 000 i 20 mandata, što je ključ za izbacivanje SDA iz vlasti. Samo u toj kombinaciji bi trojka uspjela nešto uz podršku Kasumovića i sl.

SDP 21
NIP 12
NS 5


Nažalost po nas, kako stvari trenutno stoje, to se neće desiti, SDP ne može više od 15 - 16. . .
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#66902 Re: SDP

Post by Kikibombona »

zbiljovski wrote: 01/05/2021 14:14Selektivno posmatraš, nije Zenica kao grad mjerilo, hajde saberi glasove SDA u čitavom ZDK, nisu ovo lokalni izbori, gledaj glasove za OV, a ne načelnika.

SDA je pomela za OV/GV, a to je ključ za Opće izbore, a vrlo dobro znamo da njihovo biračko tijelo ( uhljebi ) šuti i glasa.

Bakir je fino neku noć pojasnio na BHTV-u, bez ustezanja, uvijek će imati minimalno 200 000 glasova, da na listu doslovno poredaju Dodika, Čovića, sve nebošnjake, oni imaju min 20 Zastupnika u PFBiH.

U suštini ključ poraza SDA nije SDA, nego SDP jer samo oni mogu prebacit 200 000 i 20 mandata, što je ključ za izbacivanje SDA iz vlasti. Samo u toj kombinaciji bi trojka uspjela nešto uz podršku Kasumovića i sl.

SDP 21
NIP 12
NS 5


Nažalost po nas, kako stvari trenutno stoje, to se neće desiti, SDP ne može više od 15 - 16. . .
Zenica je bila bastion SDA. Naravno, ne toliko grad kao okolna sela gdje su dobila 90% glasova. Sada na zadnjim izborima su izgubili u svakom selu sto se nikad nije desilo.

Sada su i u Vijecu pregazeni. Fudina Zenicka inicijativa koju je sklepao od nekakvih anonimusa uoci izbora je dobila 14 mandata a SDA 8. SDP je dobio 3, NiP 1, SBB 1 itd.

Danas bi SDA prosla jos gore. Odlicno poznajem svoj grad. Vecina ljudi ne voli Fudu ali svi mrze SDA. Kada bi zaustavio i anketirao 100 ljudi na ulici niko ne bi rekao da je SDA-ovac. Cak i ako jeste bilo bi ga stid priznati.

Nije SDA u Zenici izgubila vec je pregazena.

...

Da li je iko ocekivao da ce SDA biti ovako brutalno prometna u Sarajevu? Ovdje su svi bili sokirani razlikom u korist Trojke.

...

Za SDP se slazem, ovakvom SDP-u je plafon 15 mandata. Ako bi n celo isturili mladje i nekompromitovane ljude mogli bi hladno na 20-25 mandata. Problem je sto su Niksicu, Helezu i slicnima vaznije njihove guzice nego rezultat stranke.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11039
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#66903 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

I u tako brutalno izdominiranom Sarajevu, kada saberes rezultate za cijeli kanton na osnovu rezultata za opstinska vijeca, dobijes da bi Trojka imala 17 mandata za kantonalnu skupstinu (NiP - 9, NS i SDP po 4), SDA 11, NES, PZP i SBB po 2, i DF-GS 1. :-)

Prevedeno, u odnosu na 2018. NiP + 3, PZP +2, SDA +1, SDP bez promjene, NS -1, BOSS -1, SBB -2, DF -2.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#66904 Re: SDP

Post by aratet »

bunk wrote: 01/05/2021 11:52 Drugovi iz Sdp Tk samo da vam cestitam Prvi maj.
Mozda @ Leverage da licno cestita ministru obrazovanja Tk iz Sdp na jucerasnjem potezu kojim je smijenio direktoricu Os dugogodisnju clanicu Sdp i postavio muljatora koji je neki dan postao clan pda da bi mogao postat direktor.
Predlazem ministru obrazovanja da zamoli novopecenog direktora da mu nacrta levhu( kazu da je nacrta svima koji misle dobit posao u " njegovoj" skoli i clanovima njihove porodice naravno u skromnu zamjenu za eure da ne bi neko pomislio da se placa za radno mjesto ).
Svaka vam cast drugovi iz Sdp Srebrenik sto to mirno gledate.
Da lik koji javno izjavi da zene ne mogu biti direktori skola jer nisu sposobne za to smijeni vasu clanicu sa mjesta direktora.
Predvidio sam ovu ljigavstinu jos prije par mjeseci ..
Aferim drugovi .
P.S.
Bloo:heart:
Ime dugogodišnje članice SDP-a, tj. stare direktorice?
Ime novog direktora?

I naravno, sve pohvale za smjenu direktora. :thumbup:
Sigma90
Posts: 972
Joined: 16/12/2020 07:55

#66905 Re: SDP

Post by Sigma90 »

Jel nam se to bunkec vratio? :-D
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#66906 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Hakiz wrote: 30/04/2021 15:53 SDP/NIP = 26
SDA = 23
HDZ = 15
DF/GS/SD/PzP/SPD = 8
NS = 4
SBB = 4
SBiH = 3
SDA filijale = 7
ANTI SDA filijale = 7
________________________
Vlast: SDA ( 23) HDZ ( 16) Željko K ( 8 ) i filijale ( 7 ) = 54 = stabilna većina
Ne slažem se u dijelu:Ova nova stranka kakvih 8,jedva 2-zatim SDA će dobit VIŠE,zatim NS samo KS znači manje,SDP NIP kakvih 26,SDP gubi i na TK,NIP ima samo KS
Znači ja dajem prdnost koaliciji SDA HDZ i Skup raznih stranaka i preletača
User avatar
vee-jay
Posts: 8754
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#66907 Re: SDP

Post by vee-jay »

Prpa.ba wrote: 01/05/2021 09:02
vee-jay wrote: 01/05/2021 07:15 Iz kojeg razloga bi Željko K (8) isao sa SDA (23) --- a ne sa SDP/NIP (26) koji bi po tvojoj matematici bili pobjednici?
Zato sto je duzan SDA, plus greska je uopste gledati SDA kao samostalnu stranku bez HDZ-a.

Slicno kao sto je kolega zbrojio mandate SDP/NiP (26), tako treba zbrojiti SDA/HDZ alijansu (40) i stvari budu mnogo jasnije.
Ne dijelim tvoje misljenje.
Ali eto da je i tako, da li to znaci da ce i Hadzikadic ici u vlast sa SDA/HDZ?
Ja ne vjerujem.
Ali eto i da je tako, kako bi to HDZ htio sa Komsicem zajedno?
Ja i u to ne vjerujem.

Ja koliko sam shvatio, Trojka ce ganjati da izbaci moc blokade HDZa u Domu naroda
(Tu se ide dodatno ide na to da RS Trojka izbaci moc blokade SNSDa iz Doma naroda)
I tu - u Domu naroda - se odlucuje koje ce stranke biti u vijecu ministara.
Hakiz
Posts: 40552
Joined: 30/07/2015 20:01

#66908 Re: SDP

Post by Hakiz »

putokaz1 wrote: 01/05/2021 19:10
Hakiz wrote: 30/04/2021 15:53 SDP/NIP = 26
SDA = 23
HDZ = 15
DF/GS/SD/PzP/SPD = 8
NS = 4
SBB = 4
SBiH = 3
SDA filijale = 7
ANTI SDA filijale = 7
________________________
Vlast: SDA ( 23) HDZ ( 16) Željko K ( 8 ) i filijale ( 7 ) = 54 = stabilna većina
Ne slažem se u dijelu:Ova nova stranka kakvih 8,jedva 2-zatim SDA će dobit VIŠE,zatim NS samo KS znači manje,SDP NIP kakvih 26,SDP gubi i na TK,NIP ima samo KS
Znači ja dajem prdnost koaliciji SDA HDZ i Skup raznih stranaka i preletača
Nisam ja pisao citirano.
zbiljovski
Posts: 272
Joined: 23/03/2016 13:46
Location: Ilidža City

#66909 Re: SDP

Post by zbiljovski »

putokaz1 wrote: 01/05/2021 19:10
Hakiz wrote: 30/04/2021 15:53 SDP/NIP = 26
SDA = 23
HDZ = 15
DF/GS/SD/PzP/SPD = 8
NS = 4
SBB = 4
SBiH = 3
SDA filijale = 7
ANTI SDA filijale = 7
________________________
Vlast: SDA ( 23) HDZ ( 16) Željko K ( 8 ) i filijale ( 7 ) = 54 = stabilna većina
Ne slažem se u dijelu:Ova nova stranka kakvih 8,jedva 2-zatim SDA će dobit VIŠE,zatim NS samo KS znači manje,SDP NIP kakvih 26,SDP gubi i na TK,NIP ima samo KS
Znači ja dajem prdnost koaliciji SDA HDZ i Skup raznih stranaka i preletača
Po tvome PFBiH iduće izbore će imati 20 zastupnika manje, gdje ćeš "nabrati" 97 zastupnika u PFBiH, ako se ne varam. .

SDP pada, NIP i NS samo KS, DF i ekipa oko njih 2, pa neće valjda SDA imati 40 i HDZ 30?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11039
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#66910 Re: SDP

Post by Prpa.ba »

vee-jay wrote: 01/05/2021 20:36 Ne dijelim tvoje misljenje.
Ali eto da je i tako, da li to znaci da ce i Hadzikadic ici u vlast sa SDA/HDZ?
Ja ne vjerujem.
Ali eto i da je tako, kako bi to HDZ htio sa Komsicem zajedno?
Ja i u to ne vjerujem.

Ja koliko sam shvatio, Trojka ce ganjati da izbaci moc blokade HDZa u Domu naroda
(Tu se ide dodatno ide na to da RS Trojka izbaci moc blokade SNSDa iz Doma naroda)
I tu - u Domu naroda - se odlucuje koje ce stranke biti u vijecu ministara.
Sifet Podzic (DF) sjedi u istom Vijecu ministara kao i Vjekoslav Bevanda (HDZ). Kad se male ruke sloze, sve se moze.

Hadzikadic samim asociranjem sa Dzaferovicevim Socijaldemokratama (DF, SD, GS, SPD) je vec varen i pecen da ide i u posljedicnu koaliciju sa Alijansom SDA-HDZ. Uostalom, vidjeti ponasanje PzP po opstinskim vijecima. Neki vijecnici izlaze pa idu u koalicije sa SDA, neke izbacuju jer glasaju protivno instrukcijama, neki saraju sa glasanjem i jos su tu, htjeli su u Sarajevu sa Trojkom pa im se odbori bune i rijetko ko postuje.. :mrgreen:

Trojka ce jedva odbraniti KS i TK, kakvi oni i Dom naroda. HDZ uz podrsku SDA ostaje dominantan u Klubu Hrvata Doma naroda FBiH. Pa SDA-ovci su nas ovdje sedmicama ubjedjivali kako je ok sto su progurali HDZ u ZDK, kad vec BH Blokatori nisu htjeli u veliku BH koaliciju sa SDA.

Historijski presedani su takvi kakvi jesu, nisam ih ja izmislio, i nimalo ne idu u korist Trojci na federalnom nivou.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#66911 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Ima jos vremena
Promjene od 2020 su
SDP i NS TK se prodali KUKI
Nastao NES ujedinjenjem ASDA i NBL
Nastaje nova koalicija ili stranka DF GS SD SPID PZP
SDA se podijelila na Orginal i SDA2 tj SBIH
Mnogo toga ima do 22e ali sve se svodi na Pobjedu Bakira i SDA
User avatar
vee-jay
Posts: 8754
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#66912 Re: SDP

Post by vee-jay »

Prpa.ba wrote: 01/05/2021 22:48
vee-jay wrote: 01/05/2021 20:36 Ne dijelim tvoje misljenje.
Ali eto da je i tako, da li to znaci da ce i Hadzikadic ici u vlast sa SDA/HDZ?
Ja ne vjerujem.
Ali eto i da je tako, kako bi to HDZ htio sa Komsicem zajedno?
Ja i u to ne vjerujem.

Ja koliko sam shvatio, Trojka ce ganjati da izbaci moc blokade HDZa u Domu naroda
(Tu se ide dodatno ide na to da RS Trojka izbaci moc blokade SNSDa iz Doma naroda)
I tu - u Domu naroda - se odlucuje koje ce stranke biti u vijecu ministara.
Sifet Podzic (DF) sjedi u istom Vijecu ministara kao i Vjekoslav Bevanda (HDZ). Kad se male ruke sloze, sve se moze.

Hadzikadic samim asociranjem sa Dzaferovicevim Socijaldemokratama (DF, SD, GS, SPD) je vec varen i pecen da ide i u posljedicnu koaliciju sa Alijansom SDA-HDZ. Uostalom, vidjeti ponasanje PzP po opstinskim vijecima. Neki vijecnici izlaze pa idu u koalicije sa SDA, neke izbacuju jer glasaju protivno instrukcijama, neki saraju sa glasanjem i jos su tu, htjeli su u Sarajevu sa Trojkom pa im se odbori bune i rijetko ko postuje.. :mrgreen:

Trojka ce jedva odbraniti KS i TK, kakvi oni i Dom naroda. HDZ uz podrsku SDA ostaje dominantan u Klubu Hrvata Doma naroda FBiH. Pa SDA-ovci su nas ovdje sedmicama ubjedjivali kako je ok sto su progurali HDZ u ZDK, kad vec BH Blokatori nisu htjeli u veliku BH koaliciju sa SDA.

Historijski presedani su takvi kakvi jesu, nisam ih ja izmislio, i nimalo ne idu u korist Trojci na federalnom nivou.
Moguce je da ce Hadzikadic uci u tu pricu "spasavanja" SDA iz licnih interesa, tj. stolice.
Ipak, on prica citavo vrijeme o nekoj platformi za BiH i protiv kriminala i korupcije, ali nikad to ne adresira direktno SDA.
Dakle, da, moguce je da je Hadzikadic takav tip.
Ali ako odluci da ide u koaliciju sa SDA - onda on automatski zna, da njegova stranka - kako god se ona zvala - u potpunosti gubi potencijal za neku buducnost.
Dakle ta nova Platforma koalicija, ako udje u vlast sa SDA i HDZ, ce samim time pasti na rezultate danasnjeg DFa.
A mora se priznati - to je veoma mali dio kolaca za veoma puno ljudi sa velikim apetitima (a u njih ubrajamo i Hadzikadica).
Znaci, cetiri godine stolice - a sta nakon toga?

Ja imam ipak neku polu-teoriju, da se ovdje sastaju prozvakani ljudi koji su izgubili svoju vaznost ali koji jos uvijek zajedno imaju stranacke organe, i Hadzikadic koji ima velike ambicije ali nema stranku.
I sad se oni - svaki iz sopstvenih licnih interesa - udruzuju - cak ne radi toga da uzmu glasove trojci - nego prvenstveno: jer im je to jedina sansa da dobiju bilo kakve glasove.
A onda ce gledati ko ce pobijediti i prema tome ce se orijentisati.
Ja vjerujem, ako Trojka bude imala veci broj glasova od SDA - da ce Platformi biti veoma tesko objasniti narodu, zasto oni ulaze u vlast sa SDA a ne sa Trojkom.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#66913 Re: SDP

Post by putokaz1 »

:razz: trojka je KS Trojka na FBIH je Nula
Jer ja prvi ne Glasam za koaliciju gdje je Kriminalac Sef,nikad nisam glaso za SDA zbog Kuke,necu ni sad za SDP zbog Kuke,niti za NS,Ako se NIP odrekne KUKINOG Kriminala mozda za NIP
Jedno je NS na KS drugo NS na TK
Slicno vrijedi i za NIP
Ako se ponovi 2014 onda NIP mijenja Tadasnje SBB i DF a godinu kasnije odlazi s SDA?
Vidjet cemo mozda se jos ko osamostali iz SDA i postane pozeljan partner npr Stranku osnuje Genjac
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#66914 Re: SDP

Post by aratet »

U Banovićima se DF ugasio jer nisu htjeli sa SDA.
Bukvalno, kantonalna centrala prekinula sve kontakte sa njima.

Što se tiče situacije u vijeću.
12 SDA
11 PDA
2 narodni klub (SBB, nezavisni vijećnik)

Spominje se naveliko da NiP dolazi u grad.
SD je faktički pred gašenjem. SDA im daje mrvice.

Zanimljivi će biti izbori.
Otprilike. 80% ljudi su članovi SDA, 15% PDA, 5% ostali.
Ali glasovi neće ići tako jer pola članova SDA neće glasati za SDA, jedino ako budu morali masovno slikati. Mada će to jako teško proći kada je situacija u Rudniku nikad gora. Plate nikad manje i po prvi put ikada radnici morali za prvi maj raditi.

Uhljebljeno je nekih 200 ljudi, na uglavnom izmišljena radna mjesta. Dobar dio je preko aneksa napustio jamu i prugu. Tako da će sigurno SDA dobiti glasove uhljeba i vjerovatno dobiti izbore u Banovićima ali moje je mišljenje da neće preći 45-50 posto jer ima i nezadovoljnih.
Last edited by aratet on 02/05/2021 18:17, edited 1 time in total.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#66915 Re: SDP

Post by putokaz1 »

aratet wrote: 02/05/2021 18:04 U Banovićima se DF ugasio jer nisu htjeli sa SDA.
Bukvalno, kantonalna centrala prekinula sve kontakte sa njima.

Što se tiče situacije u vijeću.
12 SDA
11 PDA
2 narodni klub (SBB, nezavisni vijećnik)

Spominje se naveliko da NiP dolazi u grad.
SD je faktički pred gašenjem. SDA im daje mrvice.

Zanimljivi će biti izbori.
Otprilike. 80% ljudi su članovi SDA, 15% PDA, 5% ostali.
Ali glasovi neće ići tako jer pola članova SDA neće glasati za SDA, jedino ako budu morali masovno slikati. Mada će to jako teško proći kada je situacija u Rudniku nikad gora. Plate nikad manje i po prvi put ikada radnici morali za prvi maj raditi.
Bio je 1 SD? I 1 SBIH presao u SDA prvi dan? A 2018te PDA je inala 80% SDA 20%
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#66916 Re: SDP

Post by aratet »

putokaz1 wrote: 02/05/2021 18:15
aratet wrote: 02/05/2021 18:04 U Banovićima se DF ugasio jer nisu htjeli sa SDA.
Bukvalno, kantonalna centrala prekinula sve kontakte sa njima.

Što se tiče situacije u vijeću.
12 SDA
11 PDA
2 narodni klub (SBB, nezavisni vijećnik)

Spominje se naveliko da NiP dolazi u grad.
SD je faktički pred gašenjem. SDA im daje mrvice.

Zanimljivi će biti izbori.
Otprilike. 80% ljudi su članovi SDA, 15% PDA, 5% ostali.
Ali glasovi neće ići tako jer pola članova SDA neće glasati za SDA, jedino ako budu morali masovno slikati. Mada će to jako teško proći kada je situacija u Rudniku nikad gora. Plate nikad manje i po prvi put ikada radnici morali za prvi maj raditi.
Bio je 1 SD? I 1 SBIH presao u SDA prvi dan? A 2018te PDA je inala 80% SDA 20%
Bila 2 SD i 1 SBIH.
Taj iz SBIH je imao 30 glasova ali se kandidovao kao nacionalna manjina pa prošao. Prošle izbore nije bio nacionalna manjina. On je kum Fajkin (direktor Rudnika), a taj Fajko je kum Bege Gutića, tako da je prešao u SDA. Ime mu je Robert Lapčević.
SD je imala 2 kandidata, jedan je častan kandidat, najčasniji od svih vijećnika, on im je donio glasove kompletnoj stranci. Napustio je SD i trenutno je nezavisni vijećnik.
Razlog, tehnički direktor Rudnika Ibrahim Demirović htio zaposliti ženu u opštinu prije ostalih, iako ima 5000 KM platu, a na tužbama rudnika je uzeo preko 100 000 maraka.
Drugi razlog, Mirnes Mujkić, predsjednik SD-a, bio na direktorskoj poziciji u Rudniku Soli, skoro bio u aferi ali se izvukao i uhljebio u rudniku.
treći razlog, Kadrija Mešić, potpredsjednik, uvalio se na UKC za vrijeme korone kao pravnik, a brata skoro uvalio u Rudnik.
Ta trojka je sahranila SD u Banovićima, a prije toga su sahranili SDP u Banovićima.

Drugi SD-ovac je Jasmin Mujić, on je kao i ova trojka, gleda svoj interes. Vodi se i dalje kao SD, ali ih odjebao odmah zbog vlastitih interesa i dogovorio sa Begom lične uslove, par članova porodice da se uhljebi, moguće koji kešovi. Pregovarao je i sa PDA, ali su kešovi ovih drugih presudili.
Kad je pregovarao sa PDA, većina predvođena sa SDA mu izglasala dupli paušal :lol: Samo njemu kao potpredsjedniku vijeća :lol: :lol: :lol:

Ima nekih priča da će pojedini vijećnici prelaziti iz PDA u SDA i obrnuto, kao i da će pojedini preći u NiP iz te dvije stranke. Ali sve je za sada na pričama.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#66917 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Zavisi ko vise ucjeni Banovicane a PDA ima kantonalne pare a SDA lokalne pare?
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#66918 Re: SDP

Post by aratet »

putokaz1 wrote: 02/05/2021 19:05 Zavisi ko vise ucjeni Banovicane a PDA ima kantonalne pare a SDA lokalne pare?
Ne može PDA ništa, njih je 80% članstva napustilo pod ucjenama. Pola njihovih glasača ima člansku SDA i članovi su hapcevog sindikata (Hapac je brat Bege Gutića). Sindikat im je izgubio reprezentativnost. Ako misle opstati kao stranka, glasači im moraju biti pametni. Šutiti i ići na skupove SDA, ali ne slikati listiće.
Svi imaju nekog u porodici ko radi u Rudniku ili ko se nada poslu u Rudniku.

Jedino gdje oni mogu ucjenjivati je Policija i Škola, ali to je sveukupno 1% glasova.
Mada, ako jedan član porodice radi u Rudniku, drugi u Policiji, njemu je ići u SDA, jer je jača ustanova

Po meni. Zavisi, kako će SDA odraditi slikanje listića. Ali ne vjerujem da će ići preko 45%, A Bakir kao Predsjednik neće imati ni 40%.

Šefik je prošle izbore imao manje od 17% u Banovićima,
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#66919 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Drugo je 18a,tad je kukic bio beton
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#66920 Re: SDP

Post by meridiyan »

Sta bi u Gradaccu?
"SDBIH GRADAČAC je objavom na Facebooku kritikovao novu koaliciju između SDP-a i PDA.
Da je u politici sve moguće pokazala je i jučer održana sjednica GV Gradačac. Do jučer za narod ljuti neprijatelji, Edis Dervišagić i Husein Topčagić, ruku pod ruku. Da li je to brak iz nužde ili je nešto drugo pokazat će vrijeme?
Podsjećamo SDP je optužio firmu “Gradačački sajam”, kako su tada naveli u većinskom vlasništvu Huseina Topčagića, za najveću poslijeratnu pljačku u Gradačcu. Cifru koju je spominjao SDP je bila milion maraka. Dok su iz PDA optuživali SDP i Edisa Dervišagića za “historijsko zaduženje”, prodaju državne imovine, najskuplju vodu..
https://gradacackiglas.com/sdgradacac-o ... 3A-z3wPQl4
Last edited by meridiyan on 02/05/2021 21:13, edited 1 time in total.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#66921 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Svako sa svakim
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#66922 Re: SDP

Post by aratet »

putokaz1 wrote: 02/05/2021 21:05 Drugo je 18a,tad je kukic bio beton
Da, ali opet malo glasova za Šefika, čija je žena iz Banovića i brdo rodbine.

PDA u Banovićima ide ispod 40% sigurno ali će imati iznad 30%.
Zadržao je radničku klasu uz sebe. Tu ima najveću podršku.
Ali je izgubio one najveće uhljebe i neradnike, oni su ti koji odnose izbore.
Ko je iz Banovića, čuo je za anekse.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#66923 Re: SDP

Post by putokaz1 »

Shefik je izgubio i u Zavidovicima odakle dolazi...Ako SDA uzne Banovice Zivinice Kladanj Doboj Istok Teocak ima preko 10 mandata na TK
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#66924 Re: SDP

Post by aratet »

putokaz1 wrote: 03/05/2021 06:08 Shefik je izgubio i u Zavidovicima odakle dolazi...Ako SDA uzne Banovice Zivinice Kladanj Doboj Istok Teocak ima preko 10 mandata na TK
Ne vjerujem.
Dobit će Banoviće, Živinice (neće ubjedljivo), Doboj Istok, Čelić, Teočak.
Ostalo sve gube. To je otprilike 9-10 mandata.

Po nekoj mojoj procjeni. Biće dvije koalicije koje će takođe biti blizu.
SDP, NS, PDA, NiP, SBB.
SDA, SD, DF, PzP, SBIH

Prošle izbore je omjer u koalicijima bio 21-14.
Sda koalicija ima problem da im ključni koalicioni partneri DF i SD se gase.
putokaz1
Posts: 12412
Joined: 31/05/2014 23:56

#66925 Re: SDP

Post by putokaz1 »

E Zato ja NEĆU GLASAT
Moja koalicija nije ni
SDA
ni
PDA
JER SU ZA MENE OBJE STRANE -ONO PROTIV ČEGA SMO GLASALI 20 GODINA
A SDA će u Lukavcu biti egal s SD možda čak i jača
SD ili PZP DF GS SD SPID ...
Gdje SDA nema načelnika ima šansu da izgubi ali i u tim sredina SDA je DRUGA stranka s malim zaostatkom
SDA je 2014 Dobila sve osim Tuzle a 2018 Dobila čak u 2 Općine gdje nije imala načelnike(Živinice i Kalesija)
Ako bude trebalo i iz PDA/SDP će preći u SDA tipa Smajo Mandžić ili SD Stranka
SDA je jača 2022 nego 2020 na TK,dok su ostali svi slabiji
Mogućnost prolaza po meni imaju:SDA najviše, SDP PDA Koalicija(DF SD PZP) SBB SBIH možda NES a NS mislim da su šanse minimalne
Post Reply