SDP

User avatar
DaysleepeR
Posts: 14665
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#70801 Re: SDP

Post by DaysleepeR »

Ako šta može biti pohvalno to je da je članstvo jedne stranke izašlo na proteste zbog imenovanja njihovog kolege na jednu funkciju.

Pokušajte zamisliti da neko iz SDA protestvuje protiv nekog iz svoje sekt... pardon stranke.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12431
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#70802 Re: SDP

Post by dr_Evil »

DaysleepeR wrote: 09/03/2023 14:17 Ako šta može biti pohvalno to je da je članstvo jedne stranke izašlo na proteste zbog imenovanja njihovog kolege na jednu funkciju.

Pokušajte zamisliti da neko iz SDA protestvuje protiv nekog iz svoje sekt... pardon stranke.
Nista pozitivno, ovo je vrijeme kad mozes protestovati, ali zato protestujes qrcu. Naravno da se u SDA to ne desava jer bi odmah bili demokratski izbaceni iz stranke, ostali bi bez posla itd. valjda jer je UDBA stvorila SDA pa imaju sve njihove kadrove i metode.
Dimu1927
Posts: 4035
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#70803 Re: SDP

Post by Dimu1927 »

DaysleepeR wrote: 09/03/2023 14:17 Ako šta može biti pohvalno to je da je članstvo jedne stranke izašlo na proteste zbog imenovanja njihovog kolege na jednu funkciju.

Pokušajte zamisliti da neko iz SDA protestvuje protiv nekog iz svoje sekt... pardon stranke.
mada nije isti slucaj al od sda jedino je efendic objavio asimov snimak
User avatar
dr_Evil
Posts: 12431
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#70804 Re: SDP

Post by dr_Evil »

Dimu1927 wrote: 09/03/2023 14:30
mada nije isti slucaj al od sda jedino je efendic objavio asimov snimak
Borba klanova, ko da bi ga ikad objavio da vec tada nije imao Harisa da mu cuva djaLe.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14665
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#70805 Re: SDP

Post by DaysleepeR »

Dimu1927 wrote: 09/03/2023 14:30
DaysleepeR wrote: 09/03/2023 14:17 Ako šta može biti pohvalno to je da je članstvo jedne stranke izašlo na proteste zbog imenovanja njihovog kolege na jednu funkciju.

Pokušajte zamisliti da neko iz SDA protestvuje protiv nekog iz svoje sekt... pardon stranke.
mada nije isti slucaj al od sda jedino je efendic objavio asimov snimak
NIko iz sekte nije digao ni glas a kamoli protestovao ni protiv Asima, ni protiv Zukića, ni Fadila, ni Sebije, ne možeš ni nabrojati afere
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#70806 Re: SDP

Post by breuer »

DaysleepeR wrote: 09/03/2023 14:32
Dimu1927 wrote: 09/03/2023 14:30

mada nije isti slucaj al od sda jedino je efendic objavio asimov snimak
NIko iz sekte nije digao ni glas a kamoli protestovao ni protiv Asima, ni protiv Zukića, ni Fadila, ni Sebije, ne možeš ni nabrojati afere
pa od silnih afera ljudi iz vrha stranke, ne znaju više ni na šta da reaguju :D
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#70807 Re: SDP

Post by Roccohljup »

drug_profi wrote: 09/03/2023 14:02 Kako bi Segmedina dobro došla SDP-u da je živa.
I čak mislim da bi bila odličan šef stranke. :(
Eh da je ziva, kona bi prva bila danas pred SDP a cisto sumnjam da bi se isti migao i razmatrati kao kandidat.
mishic
Posts: 6294
Joined: 28/04/2011 16:29

#70808 Re: SDP

Post by mishic »

Eeee moj Nikšiću, na što i ti spade i do čega se dovede...
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#70809 Re: SDP

Post by drug_profi »

Roccohljup wrote: 09/03/2023 16:52
drug_profi wrote: 09/03/2023 14:02 Kako bi Segmedina dobro došla SDP-u da je živa.
I čak mislim da bi bila odličan šef stranke. :(
Eh da je ziva, kona bi prva bila danas pred SDP a cisto sumnjam da bi se isti migao i razmatrati kao kandidat.
Vjeruj mi da cijeli dan razmisljam kakvo bi cudo mogla od SDP-a napraviti, onako odmjerena, elokventna, lijepa, hrabra...
giannibelif
Posts: 1986
Joined: 28/01/2017 22:11

#70810 Re: SDP

Post by giannibelif »

Jako, jako loša kadrovska politika. Usudio bi se reći da sto se tiče stranaka socijaldemokratske provencijencije od zapada ka istoku bosanskohercegovački SDP je na samom začelju kolone po tom pitanju. I Hrvatski SDP koji je satran do temelja se bolje drži. Rumunski PSD se doveo do toga da im sam vrh stranke ode na robiju, dan-danas imaju sudjenja i Iohannis iz PNL-a ih je rascijepao na sitne komadiće novih stranaka i grupa u Parlamentu.
Ovdašnji SDP žmirka u mjestu, alkoholičari, nasilnici, nesposobne ćate ga deru i cijepaju, ali on opstaje, a sve je jadniji i jadniji. Za ovo još malo i neće imati ko ni da glasa, pa kad bi i htio.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#70811 Re: SDP

Post by Control panel »

Jbg kad je njima zenomlat perjanica kud ces dalje. Ja sam mogu nabrojati 5-10 sdpovaca koji su casni i posteni ljudi, bez i najmanje mrlje u karijeri, skolovani, sposobni, dokazani u svojoj bransi, ali nisu dio halke, ne napreduju u strukturi stranke, ne sjede sa njima po kafanama, i sto je najbitnije nisu niciji igraci da se sa njima moze upravljati. Vrijeme ce sve pokazati za ciji tal ce ko igrati, koji klub treba pogurati i sl.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17255
Joined: 31/03/2019 14:56

#70812 Re: SDP

Post by vjeshalica »

Prvo i osnovno, njegova bivsa zena, je valjda bivsa????
Navodno su se razveli prije 5,6 godina???
Ok, kad je formiran predmet o nasilnistvu, ista je odbila da svjedoci. Ne znam sto mediji ne intervjuisu osobu koja radi na ovim referatima u MUPu da salabajzerima objasni neke stvari?

Njemu je sud izrekao zastitnu mjeru, ona se izrice bez presude ikakve,odma nakon sto prijava bude podnesena. To ide veoma brzo,imaju zakonski rokovi i to se max.radi kvalitetno.

Druga je stvar sto ona odbija da svjedoci,a vamo potegne resurse sve da bi rjesavali njen problem. Indikativno je da se doticna nakon toliko godina od razvoda i dalje "bavi" sa svojim muzem??? Koji je motiv?
Ta bracna prepucavanja postala uobicajna drustvena pojava i vise se ovdje pravi problema toj djeci koju ce neko zajebavati za 20 godina i govoriti im kako su im se roditelji prepucavali preko portala i novina. Jadni da ne mogu biti jadniji.
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#70813 Re: SDP

Post by Styling »

vjeshalica wrote: 10/03/2023 10:54 Prvo i osnovno, njegova bivsa zena, je valjda bivsa????
Navodno su se razveli prije 5,6 godina???
Ok, kad je formiran predmet o nasilnistvu, ista je odbila da svjedoci. Ne znam sto mediji ne intervjuisu osobu koja radi na ovim referatima u MUPu da salabajzerima objasni neke stvari?

Njemu je sud izrekao zastitnu mjeru, ona se izrice bez presude ikakve,odma nakon sto prijava bude podnesena. To ide veoma brzo,imaju zakonski rokovi i to se max.radi kvalitetno.

Druga je stvar sto ona odbija da svjedoci,a vamo potegne resurse sve da bi rjesavali njen problem. Indikativno je da se doticna nakon toliko godina od razvoda i dalje "bavi" sa svojim muzem??? Koji je motiv?
Ta bracna prepucavanja postala uobicajna drustvena pojava i vise se ovdje pravi problema toj djeci koju ce neko zajebavati za 20 godina i govoriti im kako su im se roditelji prepucavali preko portala i novina. Jadni da ne mogu biti jadniji.
Znači, mene nervira muž, ja podnesem prijavu kažem da je nasilan, što šta i sud preventivno izrekne mjeru zabrane od šest mjeseci bez ikakvog dokaza i indicije. Čisto sumnjam. Moralo je biti nešto konkretno predočeno na sudu da bi sud izrekao mjere zabrane, što je sasvim dovoljno da on ne bude etički podoban za ministra.
User avatar
Javier Pena
Posts: 558
Joined: 09/11/2020 21:50

#70814 Re: SDP

Post by Javier Pena »

Irfan Čengić je na to pitanje odgovorio riječima:

“Kada je u pitanju izbor ministra kulture i sporta, tu trebamo gledati tri aspekta. Prvi je njegov dosadašnji rad i ono što očekujem od tog ministra. Ja zaista vjerujem da će on biti odličan ministar. Prezadovoljan sam time kako je radio svoj posao u Turističkoj zajednici, a i kakve je sportske menadžerske rezultate postizao kada je Rukometni klub Bosna igrao polufinale EHF kupa, kao i izvršni direktor SFF-a.

Dakle, to je njegova profesionalna karijera. Kada govorite o slučaju optužbi za nasilje u porodici, tu ja moram reći da to nisu optužbe stare dva mjeseca.

Te iste optužbe su se pojavile kada je on imenovan za direktora Turističke zajednice. Ja sam ga tada nazvao i pitao da mi kaže što ima o tim optužbama.

Što se mene lično tiče, ja nemam razloga da vjerujem ni Kenanu Magodi, a ni Dinki Hasičić, njegovoj bivšoj supruzi. Nemam razloga da vjerujem nijednoj strani priče. Ono čime se ja mogu voditi kao zastupnik i kao neko ko je iz te pravne branše, to je ono što je Tužilaštvo izdalo.

Ono je izdalo obustavu postupka zbog nedostatka dokaza. Objavili su i to da navedena gospođa nije htjela svjedočiti“, rekao je Čengić.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58753
Joined: 03/08/2010 19:04

#70815 Re: SDP

Post by kakavdanakneiskustvu »

Je li iko zadnjih dana upitao Magodu da da izjavu oko svega toga ili ćemo jednostavno samo vjerovati da je čovjek nasilnik iako je kantonalno tužilaštvo donijelo naredbu o obustavi istrage o navodnom nasilju?
User avatar
TheProfessional
Posts: 160
Joined: 13/04/2013 19:27

#70816 Re: SDP

Post by TheProfessional »

Styling wrote: 10/03/2023 11:34
vjeshalica wrote: 10/03/2023 10:54 Prvo i osnovno, njegova bivsa zena, je valjda bivsa????
Navodno su se razveli prije 5,6 godina???
Ok, kad je formiran predmet o nasilnistvu, ista je odbila da svjedoci. Ne znam sto mediji ne intervjuisu osobu koja radi na ovim referatima u MUPu da salabajzerima objasni neke stvari?

Njemu je sud izrekao zastitnu mjeru, ona se izrice bez presude ikakve,odma nakon sto prijava bude podnesena. To ide veoma brzo,imaju zakonski rokovi i to se max.radi kvalitetno.

Druga je stvar sto ona odbija da svjedoci,a vamo potegne resurse sve da bi rjesavali njen problem. Indikativno je da se doticna nakon toliko godina od razvoda i dalje "bavi" sa svojim muzem??? Koji je motiv?
Ta bracna prepucavanja postala uobicajna drustvena pojava i vise se ovdje pravi problema toj djeci koju ce neko zajebavati za 20 godina i govoriti im kako su im se roditelji prepucavali preko portala i novina. Jadni da ne mogu biti jadniji.
Znači, mene nervira muž, ja podnesem prijavu kažem da je nasilan, što šta i sud preventivno izrekne mjeru zabrane od šest mjeseci bez ikakvog dokaza i indicije. Čisto sumnjam. Moralo je biti nešto konkretno predočeno na sudu da bi sud izrekao mjere zabrane, što je sasvim dovoljno da on ne bude etički podoban za ministra.
Zakon: https://www.paragraf.ba/propisi/fbih/za ... odici.html

Pogledaj poglavlje IV od clana 17...

Ako podneses prijavu da je suprug nasilan zbog zastite zrtve izricu se mjere zastite a rok je 12 sati od podnosenja prijave koliko vidim. Sud izrice mjeru zabrane dok se ne dodje do kraja postupka na ovaj ili onaj nacin kada te mjere postaju valjda stalne ili kada se zbog obustave postupka (sto je ovdje slucaj obzirom da nema sudskog epiloga) ponistavaju.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17255
Joined: 31/03/2019 14:56

#70817 Re: SDP

Post by vjeshalica »

Styling wrote: 10/03/2023 11:34
vjeshalica wrote: 10/03/2023 10:54 Prvo i osnovno, njegova bivsa zena, je valjda bivsa????
Navodno su se razveli prije 5,6 godina???
Ok, kad je formiran predmet o nasilnistvu, ista je odbila da svjedoci. Ne znam sto mediji ne intervjuisu osobu koja radi na ovim referatima u MUPu da salabajzerima objasni neke stvari?

Njemu je sud izrekao zastitnu mjeru, ona se izrice bez presude ikakve,odma nakon sto prijava bude podnesena. To ide veoma brzo,imaju zakonski rokovi i to se max.radi kvalitetno.

Druga je stvar sto ona odbija da svjedoci,a vamo potegne resurse sve da bi rjesavali njen problem. Indikativno je da se doticna nakon toliko godina od razvoda i dalje "bavi" sa svojim muzem??? Koji je motiv?
Ta bracna prepucavanja postala uobicajna drustvena pojava i vise se ovdje pravi problema toj djeci koju ce neko zajebavati za 20 godina i govoriti im kako su im se roditelji prepucavali preko portala i novina. Jadni da ne mogu biti jadniji.
Znači, mene nervira muž, ja podnesem prijavu kažem da je nasilan, što šta i sud preventivno izrekne mjeru zabrane od šest mjeseci bez ikakvog dokaza i indicije. Čisto sumnjam. Moralo je biti nešto konkretno predočeno na sudu da bi sud izrekao mjere zabrane, što je sasvim dovoljno da on ne bude etički podoban za ministra.
Drugarice draga, prvi komsija mi radi na tom referatu u MUPu. Znam sta sam rekla i stojim iza toga.
Ps
Neko je stavio iznad link.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17255
Joined: 31/03/2019 14:56

#70818 Re: SDP

Post by vjeshalica »

kakavdanakneiskustvu wrote: 10/03/2023 14:16 Je li iko zadnjih dana upitao Magodu da da izjavu oko svega toga ili ćemo jednostavno samo vjerovati da je čovjek nasilnik iako je kantonalno tužilaštvo donijelo naredbu o obustavi istrage o navodnom nasilju?
Neez ni sto bi ga prisiljavali, bivsa se sa njim razracunava iako je bivsa vec nekoliko godina. Ne znam sta zeli postici ili je samo kivna sto on vodi svoj dalji zivot bez nje. Bas pravi ciganluk
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58753
Joined: 03/08/2010 19:04

#70819 Re: SDP

Post by kakavdanakneiskustvu »

vjeshalica wrote: 10/03/2023 15:16
kakavdanakneiskustvu wrote: 10/03/2023 14:16 Je li iko zadnjih dana upitao Magodu da da izjavu oko svega toga ili ćemo jednostavno samo vjerovati da je čovjek nasilnik iako je kantonalno tužilaštvo donijelo naredbu o obustavi istrage o navodnom nasilju?
Neez ni sto bi ga prisiljavali, bivsa se sa njim razracunava iako je bivsa vec nekoliko godina. Ne znam sta zeli postici ili je samo kivna sto on vodi svoj dalji zivot bez nje. Bas pravi ciganluk
Slažem se
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#70820 Re: SDP

Post by Styling »

vjeshalica wrote: 10/03/2023 15:14
Styling wrote: 10/03/2023 11:34

Znači, mene nervira muž, ja podnesem prijavu kažem da je nasilan, što šta i sud preventivno izrekne mjeru zabrane od šest mjeseci bez ikakvog dokaza i indicije. Čisto sumnjam. Moralo je biti nešto konkretno predočeno na sudu da bi sud izrekao mjere zabrane, što je sasvim dovoljno da on ne bude etički podoban za ministra.
Drugarice draga, prvi komsija mi radi na tom referatu u MUPu. Znam sta sam rekla i stojim iza toga.
Ps
Neko je stavio iznad link.
Član 18. Stav 2 sa linka

Uz zahtjev iz stava 1. ovog člana prilažu se prikupljeni dokazi i obavezno izvod iz službene evidencije ukoliko je ta osoba bila prijavljivana za slučajeve nasilja u porodici.

Znači moraju biti neki dokazi da se traži mjera. Ne može na riječ, iz čista mira.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#70821 Re: SDP

Post by meridiyan »

Styling wrote: 10/03/2023 19:17
vjeshalica wrote: 10/03/2023 15:14

Drugarice draga, prvi komsija mi radi na tom referatu u MUPu. Znam sta sam rekla i stojim iza toga.
Ps
Neko je stavio iznad link.
Član 18. Stav 2 sa linka

Uz zahtjev iz stava 1. ovog člana prilažu se prikupljeni dokazi i obavezno izvod iz službene evidencije ukoliko je ta osoba bila prijavljivana za slučajeve nasilja u porodici.

Znači moraju biti neki dokazi da se traži mjera. Ne može na riječ, iz čista mira.
FB nalog Dinke Hasicic..
https://www.facebook.com/search/top/?q= ... %8Di%C4%87

“Prišao joj je rekavši: “E sad ću te ubiti”, uhvatio za vrat i tom prilikom ju je udarao glavom od zid, a potom uhvatio za ruku i bacio na pod, nakratko izgubila svijest, a kada je vidjela da se nalazi u haustoru zgrade, bosa i u pidžami je izašla trčeći da se udalji iz zgrade, kako je muž ne bi vidio te pozvala svoje roditelje, koji su pozvali policiju, sa kojima je otišla u stan da se presvuče, a zatim sa roditeljima i bratom kod KUM-a Bolnice Koševo gdje joj je ukazana ljekarska pomoć”, navedeno je u Rješenju Općinskog suda u Sarajevu koje je objavila Dinka Hasičić.
Tek iz sudskih dokumenata koje je objavila Dinka Hasičić javnost je mogla saznati da je Kenan Magoda ranije osuđivan. Medijima ove činjenice nisu bile relevantne, relavantniji su bili “izvjesni sagovornici”.
Magoda se na sudu branio tvrdnjom da je rehabilitovan i da mu je krivično djelo brisano iz evidencije.
Officer Crabtree
Posts: 3553
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#70822 Re: SDP

Post by Officer Crabtree »

A ko vam je taj lik, neko nešto iz kulture ili sporta... Nikad čuo za njega, garant baletan...

Ili je samo SDP koji je kao što isprani irfo kaže prošao od opcine, grada do kantona...

I zna li Dino za ovo ....
User avatar
vjeshalica
Posts: 17255
Joined: 31/03/2019 14:56

#70823 Re: SDP

Post by vjeshalica »

Styling wrote: 10/03/2023 19:17
vjeshalica wrote: 10/03/2023 15:14

Drugarice draga, prvi komsija mi radi na tom referatu u MUPu. Znam sta sam rekla i stojim iza toga.
Ps
Neko je stavio iznad link.
Član 18. Stav 2 sa linka

Uz zahtjev iz stava 1. ovog člana prilažu se prikupljeni dokazi i obavezno izvod iz službene evidencije ukoliko je ta osoba bila prijavljivana za slučajeve nasilja u porodici.

Znači moraju biti neki dokazi da se traži mjera. Ne može na riječ, iz čista mira.
Iam dokaze za zasritnu mjeru ali glavni dokaz u krivicnom postupku pocev od izjave ostecene nema jer je odustala. Shvati vec jednom.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17255
Joined: 31/03/2019 14:56

#70824 Re: SDP

Post by vjeshalica »

meridiyan wrote: 10/03/2023 19:39
Styling wrote: 10/03/2023 19:17

Član 18. Stav 2 sa linka

Uz zahtjev iz stava 1. ovog člana prilažu se prikupljeni dokazi i obavezno izvod iz službene evidencije ukoliko je ta osoba bila prijavljivana za slučajeve nasilja u porodici.

Znači moraju biti neki dokazi da se traži mjera. Ne može na riječ, iz čista mira.
FB nalog Dinke Hasicic..
https://www.facebook.com/search/top/?q= ... %8Di%C4%87

“Prišao joj je rekavši: “E sad ću te ubiti”, uhvatio za vrat i tom prilikom ju je udarao glavom od zid, a potom uhvatio za ruku i bacio na pod, nakratko izgubila svijest, a kada je vidjela da se nalazi u haustoru zgrade, bosa i u pidžami je izašla trčeći da se udalji iz zgrade, kako je muž ne bi vidio te pozvala svoje roditelje, koji su pozvali policiju, sa kojima je otišla u stan da se presvuče, a zatim sa roditeljima i bratom kod KUM-a Bolnice Koševo gdje joj je ukazana ljekarska pomoć”, navedeno je u Rješenju Općinskog suda u Sarajevu koje je objavila Dinka Hasičić.
Tek iz sudskih dokumenata koje je objavila Dinka Hasičić javnost je mogla saznati da je Kenan Magoda ranije osuđivan. Medijima ove činjenice nisu bile relevantne, relavantniji su bili “izvjesni sagovornici”.
Magoda se na sudu branio tvrdnjom da je rehabilitovan i da mu je krivično djelo brisano iz evidencije.
Osudjen za sta? Stavila je RJESENJE o izricanju zastitne mjere a ne presudu za krivicno djelo ,dvije potpuno razlicite stvari,samo se to na forumu gleda kao isto.
Ne zna se ko je ocajan u prici, ona sto se razvela 2016 pa ga trazi 7 godina poslije ili vi sto pokusavate podmetnuti dogadjaj.
meridiyan
Posts: 3617
Joined: 08/10/2020 13:50

#70825 Re: SDP

Post by meridiyan »

vjeshalica wrote: 10/03/2023 22:19

Osudjen za sta? Stavila je RJESENJE o izricanju zastitne mjere a ne presudu za krivicno djelo ,dvije potpuno razlicite stvari,samo se to na forumu gleda kao isto.
Ne zna se ko je ocajan u prici, ona sto se razvela 2016 pa ga trazi 7 godina poslije ili vi sto pokusavate podmetnuti dogadjaj.
Mene iskljuci iz podmetanja.
Sta i kako pojma nemam ali je ocigledno da je nesta bilo.

"""""""""""Tek iz sudskih dokumenata koje je objavila Dinka Hasičić javnost je mogla saznati da je Kenan Magoda ranije osuđivan.
Magoda se na sudu branio tvrdnjom da je rehabilitovan i da mu je krivično djelo brisano iz evidencije.""
Post Reply