SDP

User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#69201 Re: SDP

Post by drug_profi »

Leverage wrote: 04/10/2022 22:57
malakh wrote: 04/10/2022 22:53

sdp je pao i ove izbore u odnosu na prethodne. rezultat je ispod svih očekivanja. samo neko jako ime ih sada može izvući, a ro je trenutačno denis bećirović.

ako on nije zainteresiran, onda je to problem za sdp.
Mogu se složiti sa dijagnozom, ali mislim da nije prava terapija.

SDP-u treba neko ko će raditi na terenu i ko ima vremena za to. Denis Bećirović će biti u Predsjedništvu, a generalno je čitav život proveo u kancelariji.

Znači čizme gumenjare i na pos'o.
Ko ima najvise karizme, ko najtecnije i najjasnije govori, unosi emocije dok to radi?
Ukratko ko ima aureol i harizmu lidera.
Denis to ni izdaleka nije. Prije ce uspavati publiku nego nabrijati za nesto.

Bilo bi dobro da je Bosnjak ili ostali, ali to je manje vazno. Bilo bi jos bolje da je lijepa i pametna zena ostrog jezika i karizme celicne dame.
Ali da ne mastamo, poslije Niksica je bilo sta dobro.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27605
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#69202 Re: SDP

Post by JoseMujica »

drug_profi wrote: 05/10/2022 00:37
Leverage wrote: 04/10/2022 22:57
Mogu se složiti sa dijagnozom, ali mislim da nije prava terapija.

SDP-u treba neko ko će raditi na terenu i ko ima vremena za to. Denis Bećirović će biti u Predsjedništvu, a generalno je čitav život proveo u kancelariji.

Znači čizme gumenjare i na pos'o.
Ko ima najvise karizme, ko najtecnije i najjasnije govori, unosi emocije dok to radi?
Ukratko ko ima aureol i harizmu lidera.
Denis to ni izdaleka nije. Prije ce uspavati publiku nego nabrijati za nesto.

Bilo bi dobro da je Bosnjak ili ostali, ali to je manje vazno. Bilo bi jos bolje da je lijepa i pametna zena ostrog jezika i karizme celicne dame.
Ali da ne mastamo, poslije Niksica je bilo sta dobro.
poslije Nerka Trenerka bi bilo dobro podrignut
Moenx
Posts: 1647
Joined: 26/06/2013 10:36

#69203 Re: SDP

Post by Moenx »

Kada ce kongrrs za novog predsjednika
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#69204 Re: SDP

Post by last mohicans »

Maj,kako reče kolega levrage. Ne znam, onaj Vojin je fakin pravi, mozda bi neko onakvog profila bio najpozejniji, ali on mi dobro tukne i nedefinisan mi je jos uvijek da li je lazni ili pravi valter. Ne znam koliko je aktivan Nijaz Skenderagic, on je vise u biznisu,odbio je i gradonačelničku funkciju. Inače je u duši pravi socijaldemokrata. Saša mi nije za toga, mozda najprije Denis, ali da su mu prvi bliski saradnici tipa Čengić, Zujevic, Šteta, Boban i sl.
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#69205 Re: SDP

Post by dale cooper »

Ko god da bude predsjednik treba povesti računa o glasačkoj bazi i stranačkom kadru u cijeloj BiH. Loši rezultati u pojedinim kantonima
na ovim izborima moraju se shvatiti ozbiljno.
User avatar
drug_profi
Posts: 50575
Joined: 16/07/2012 16:00

#69206 Re: SDP

Post by drug_profi »

Ne smije predsjednik bti mrljav ko Nikšić i Bećirović.
Sve može, ali ako nije u stanju da zadrzi paznju slusaoca duze od minute, poseri ga.
Plus ako i zauzme paznju, slusalac onda ostane u ubjeđenju da ni taj govornik ne vjeruje u to sto tebi prica....
User avatar
Hank Paldum
Posts: 2071
Joined: 22/11/2019 14:14

#69207 Re: SDP

Post by Hank Paldum »

Čak je i većina Denisovih glasača priznala "Baš je bez veze lik ali bolje sve samo da nije Bakir i zato ću glasati za njega" dok kada bude izbor za predsjednika SDPa tu se ne može više koristiti ta logika

Nažalost velike su mogućnosti da se poslije pobjede Denis i njegovi fanovi (kao npr. Nikšić) ufuraju i misle da je narod za Denisa glasao jer je harizmatičan i popularan i da bi dobio glasove od naroda i protiv nekog popularnijeg protukandidata i da sada cilja na poziciju predsjednika SDO, što bi dovelo do većih tenzija unutar stranke.
User avatar
vee-jay
Posts: 8725
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#69208 Re: SDP

Post by vee-jay »

drug_profi wrote: 04/10/2022 01:44
Leverage wrote: 04/10/2022 01:32
Uz dužno poštovanje, mislim da Vojin ne bi trebao biti nikakav faktor glasanja ili ne glasanja za SDP u KS.

Priča ti je prilično passe, to je bilo aktuelno prije 4 godine. U međuvremenu se SDP očistio glavnih protagonista koalicije sa SDA i o tome više niko i ne razmišlja. To šta Vojin radi u RS-u nema nikakve veze sa dešavanjima u FBiH, a pogotovo u KS.

Nikšić završava svoj drugi i finalni predsjednički mandat za nekoliko mjeseci, tako da će neminovno uslijediti promjene u vrhu.

D'Hondtov metod kaže da to nije dobra ideja, naprotiv.
Vojinovo djelovanje ide na ruku SDA, a to odmah baca sumnju na namjere stranke. U kantonu sam glasao za NS nevezano za Vojina jer sam htio nagraditi Fortu, a nagradio bih i Štetu i zato sam rekao da bi zajednicka lista bila bolja.
Na federaciji ste mi najsumnjiviji, a Saša znam da neće izdati na drzavnom nivou. Uostalom najjaci parlamentarac, bez dileme.

Mozete vi raditi sta hocete naravno. I ostavite antipredsjednika na celu. I zamjenika.
Sve ce imati svoje ocjene na izborima.
Samo je steta sto zivot prodje, a pametna djeca odose da se nikad ne vrate.
Pa ganjajte glasove po Buca Potoku i Sokolju....
Ja sam naravno glasao za Vojina, i Aleksandra, Gordanu, Edina, Sasu ...
Sta, da glasam za cetnika, jednog od najblizih saradnika Karadzica i njegove krvolocne trupe?
Eto poslat cemo ga vama, pa ga vi glasajte.
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#69209 Re: SDP

Post by Bosanski_kralj »

Čengića za predsjednika. Radnik je, ima podršku u narodu, mlad...Možda djeluje rizičan potez, ali vjerujem da bi se isplatio.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45469
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#69210 Re: SDP

Post by Chmoljo »

Leverage wrote: 04/10/2022 22:57
malakh wrote: 04/10/2022 22:53

sdp je pao i ove izbore u odnosu na prethodne. rezultat je ispod svih očekivanja. samo neko jako ime ih sada može izvući, a ro je trenutačno denis bećirović.

ako on nije zainteresiran, onda je to problem za sdp.
Mogu se složiti sa dijagnozom, ali mislim da nije prava terapija.

SDP-u treba neko ko će raditi na terenu i ko ima vremena za to. Denis Bećirović će biti u Predsjedništvu, a generalno je čitav život proveo u kancelariji.

Znači čizme gumenjare i na pos'o.
ne mora predsjednik biti taj, može imati svoje ljude na terenu, ali trebao bi svakako neko čiji je autoritet neupitan kada krenu iskakanja i proklizavanja. ne može jedan čovjek pokriti teren, ali može organizovati grupu koja to može uraditi.

u našem mentalitetu se jako malo pažnje priadej organizaciji. Šteta je pokazao kako se sa istim ljudima iz ministarstva mogu uraditi drastično drugačije stvari. ali treba organizovati, gurati, biti mudonja.

tako je u slučaju svake rukovodne funkcije.
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#69211 Re: SDP

Post by __Phoenix__ »

SDPu treba bosanski Milanović
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#69212 Re: SDP

Post by Gandra_1 »

Bosanski_kralj wrote: 05/10/2022 08:54 Čengića za predsjednika. Radnik je, ima podršku u narodu, mlad...Možda djeluje rizičan potez, ali vjerujem da bi se isplatio.
Treba biti realana, kakav Cengic za predsjednika, treba on jus pure da jede.

To sto ima popularnost u Starom Gradu i Sarajevu, ne znaci da je osoba koja treba da vodi stranku.

Iskreno ni ne vidim nekoga ko obecava i ko ima taj autoritet. Mozda Magazinovic ili Steta, ali nekako mi nisu ni oni TI, a Becirevic pogotovo.
Gandra_1
Posts: 622
Joined: 10/05/2013 10:03

#69213 Re: SDP

Post by Gandra_1 »

Gandra_1 wrote: 05/10/2022 10:06
Bosanski_kralj wrote: 05/10/2022 08:54 Čengića za predsjednika. Radnik je, ima podršku u narodu, mlad...Možda djeluje rizičan potez, ali vjerujem da bi se isplatio.
Treba biti realana, kakav Cengic za predsjednika, treba on jus pure da jede.

To sto ima popularnost u Starom Gradu i Sarajevu, ne znaci da je osoba koja treba da vodi stranku.

Iskreno ni ne vidim nekoga ko obecava i ko ima taj autoritet. Mozda Magazinovic ili Steta, ali nekako mi nisu ni oni TI, a Becirevic pogotovo.
I jos jedna stvar, mislim da je cilj Cengica da bude nacelnik Starog Grada.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#69214 Re: SDP

Post by Spit_fire »

last mohicans wrote: 05/10/2022 01:04 Maj,kako reče kolega levrage. Ne znam, onaj Vojin je fakin pravi, mozda bi neko onakvog profila bio najpozejniji, ali on mi dobro tukne i nedefinisan mi je jos uvijek da li je lazni ili pravi valter. Ne znam koliko je aktivan Nijaz Skenderagic, on je vise u biznisu,odbio je i gradonačelničku funkciju. Inače je u duši pravi socijaldemokrata. Saša mi nije za toga, mozda najprije Denis, ali da su mu prvi bliski saradnici tipa Čengić, Zujevic, Šteta, Boban i sl.
Pa dobro bio je lider nerko koji ne moze skupit 5k glasova, sad da bude vojin koji ne moze skupit 1k :D
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#69215 Re: SDP

Post by Spit_fire »

Gandra_1 wrote: 05/10/2022 10:46
Gandra_1 wrote: 05/10/2022 10:06

Treba biti realana, kakav Cengic za predsjednika, treba on jus pure da jede.

To sto ima popularnost u Starom Gradu i Sarajevu, ne znaci da je osoba koja treba da vodi stranku.

Iskreno ni ne vidim nekoga ko obecava i ko ima taj autoritet. Mozda Magazinovic ili Steta, ali nekako mi nisu ni oni TI, a Becirevic pogotovo.
I jos jedna stvar, mislim da je cilj Cengica da bude nacelnik Starog Grada.
Koliko znam gradonacelnik :D

Mada slazem se Irfan je vrh lik al mislim da su i njegoce ambicije vise lokalnog karaktera ..KS
Hakiz
Posts: 40405
Joined: 30/07/2015 20:01

#69216 Re: SDP

Post by Hakiz »

__Phoenix__ wrote: 05/10/2022 10:02 SDPu treba bosanski Milanović
Da odvede SDP tamo gdje je Milanović odveo hrvatski? Na mapi ga više nema.
saale
Posts: 1397
Joined: 08/07/2008 13:39

#69217 Re: SDP

Post by saale »

Jel Nerko ostao i bez kompenzacijskog :lol:
last mohicans
Posts: 11982
Joined: 09/08/2012 23:19

#69218 Re: SDP

Post by last mohicans »

Spit_fire wrote: 05/10/2022 10:52
last mohicans wrote: 05/10/2022 01:04 Maj,kako reče kolega levrage. Ne znam, onaj Vojin je fakin pravi, mozda bi neko onakvog profila bio najpozejniji, ali on mi dobro tukne i nedefinisan mi je jos uvijek da li je lazni ili pravi valter. Ne znam koliko je aktivan Nijaz Skenderagic, on je vise u biznisu,odbio je i gradonačelničku funkciju. Inače je u duši pravi socijaldemokrata. Saša mi nije za toga, mozda najprije Denis, ali da su mu prvi bliski saradnici tipa Čengić, Zujevic, Šteta, Boban i sl.
Pa dobro bio je lider nerko koji ne moze skupit 5k glasova, sad da bude vojin koji ne moze skupit 1k :D
Nemoj zajebavati, skoro 30k je u RS dobio. Je li vecina od Bosnjaka, to sad nije ni bitno. Najprije sam njega spomenuo jer bi trebao neki fakin kao sto je on, tipa DK u NiP, ali to znaci da bih njega by himself.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55628
Joined: 15/12/2008 16:53

#69219 Re: SDP

Post by ultima_palabra »

__Phoenix__ wrote: 05/10/2022 10:02 SDPu treba bosanski Milanović
Imao ga je, inicijali ZL.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#69220 Re: SDP

Post by Spit_fire »

last mohicans wrote: 05/10/2022 13:07
Spit_fire wrote: 05/10/2022 10:52
Pa dobro bio je lider nerko koji ne moze skupit 5k glasova, sad da bude vojin koji ne moze skupit 1k :D
Nemoj zajebavati, skoro 30k je u RS dobio. Je li vecina od Bosnjaka, to sad nije ni bitno. Najprije sam njega spomenuo jer bi trebao neki fakin kao sto je on, tipa DK u NiP, ali to znaci da bih njega by himself.
Jes 30 al za predsjednika :D Dobio je i Mirso kamata...nista protiv vojina ok mi je lik skroz, al mislim da ne postoji manje bitna osoba u BiH kojoj se pridaje vise paznje

Mozda dzejla ramovic jedino :mrgreen:
giannibelif
Posts: 1967
Joined: 28/01/2017 22:11

#69221 Re: SDP

Post by giannibelif »

SDP-u ovdje treba neko kao Marcel Ciolacu u rumunskom PSD-u. Čovjek koji je uspio stabilizirati stranku nakon svih političkih gluposti Victora Ponte, odlaska u zatvor Livia Draganee, teškog poraza na predsjedničkim izborima Viorice Dancile. Preko tog čovjeka nema šta nije prošlo i da se sve ovo desilo nekoj lijevoj stranci na ovdašnjim prostorima, ta stranka bi se ugasila kao svijeća.
dzointdzoint
Posts: 37
Joined: 11/06/2020 13:25

#69222 Re: SDP

Post by dzointdzoint »

Evo jedna dobra tema za diskusiju medju clanovima i simpatizerima SDPa.
Koliko ste zadovoljni Nikšićevim vođenjem stranke,sta je uradio dobro,sta lose,a sta je mogao bolje?
Ja lično ne vidim šta bi mu se previše trebalo zamjeriti i zašto ga generalno narod ne prihvata.Uradio je dobru stvar izbacivanjem Lagumdzijine frakcije u SDP i onih koji su bili za koaliciju sa SDA,a da pri tome SDP nije izgubio ozbiljan broj glasača.Nije glumio nedodirljivog,slušao je misljenje clanova,odluke nije donosio samoinicijativno(kao sto je to radio Lagumdzija).Vratio povjerenje naroda u SDP koje je velikom mjerom izgubljeno nakon Lagumdzije(nakon velikog kraha 2014,kada je stranka bila na koljenima,preuzeo vodstvo).Neku ozbiljnu manu mu ne mogu naći,ali pitanje je zasto ga narod nikada nije prihvatio.Svakako je vrijeme da neko drugi preuzme SDP i svakako da bi to trebao biti neko mladji ko ce hodati po terenu i promovisati ideje SDP-a.Od visokopozicioniranih to bi mogli biti Steta,Magazinovic,trece ime mi ne pada na pamet.
giannibelif
Posts: 1967
Joined: 28/01/2017 22:11

#69223 Re: SDP

Post by giannibelif »

Mislim da je povjerenje u SDP ovdje u Kantonu Sarajevo vratila ova omladina iz zakonodavne i izvršne vlasti na svim nivoima , od državnog gdje je Magazinović zastupnik preko Čengića koji se ne gasi u federalnom, Štete kao ministra u Vladi Kantona. Šta se dešava kad se pusti starima i potrošenim kadrovima da jašu nemilice na funkcijama, vidi se na primjeru rezultata SDP-a u Tuzlanskom kantonu. Glasači koji razmišljaju glavom, a takvi su glasači SDP-a to nikada ne svare.
User avatar
Truba
Posts: 81667
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#69224 Re: SDP

Post by Truba »

Sramota za clanstvo sdp da im najbolji ministar ima 7500 glasova
Koja tuga
patriot_bih
Posts: 743
Joined: 28/12/2020 17:03

#69225 Re: SDP

Post by patriot_bih »

giannibelif wrote: 05/10/2022 19:52 Mislim da je povjerenje u SDP ovdje u Kantonu Sarajevo vratila ova omladina iz zakonodavne i izvršne vlasti na svim nivoima , od državnog gdje je Magazinović zastupnik preko Čengića koji se ne gasi u federalnom, Štete kao ministra u Vladi Kantona. Šta se dešava kad se pusti starima i potrošenim kadrovima da jašu nemilice na funkcijama, vidi se na primjeru rezultata SDP-a u Tuzlanskom kantonu. Glasači koji razmišljaju glavom, a takvi su glasači SDP-a to nikada ne svare.
Tačno! Također saradnja sa NiPom je pomogla SDPu.

Ono što je nevalja je da predsjednik partije dobije 3-4x manje glasova od nekih članova partije.
Nikšić je dobar birokrata, ali on nema harizmu da odvede SDP do pobjede. Njima treba još 100k glasova za pobjedu.
Post Reply