SDP

Post Reply
etovidis
Posts: 433
Joined: 08/09/2007 16:52

#1 SDP

Post by etovidis »

Da li ce ostale stranke ici u vlast sa SDP-om, ili samo pod prisilom medjunarodne zajednice, sto bi opet znacilo nestabilnu vlast i drzavu?
Pored svih negativaca, Dodik i ostali, ja mislim da je Lagumdzija sada najgori za drzavu zbog svoje arogancije, sebicnosti a i nacionalizma.
Ovo su njegove ideje za drzavnu vlast, sta mislite?



http://www.sdp.ba/novost/12773

Predsjednik Socijaldemokratske partije (SDP) BiH Zlatko Lagumdžija izjavio je danas u Sarajevu da je pozicija SDP-a jasna te da su oni spremni „sutra otvoriti razgovore o formiranju Vijeća ministara BiH“.

Po njegovim riječima, postoji nekoliko načina da se to uradi, a SDP će učestvovati samo u onome što će dati rezultat.

„Mislim da bi najfunkcionalnije bilo da dvije entitetske parlamentarne većine naprave, za početak, tehničku većinu za Vijeće ministara i da naprave Vijeće ministara“, kazao je Lagumdžija, ističući da se radi o četiri stranke Platforme i SNSD-u.

Dodao je da te dvije 'entitetske većine' imaju 26 od 42 poslanika u Predstavničkom domu, bez SBBBiH, SBiH, oba HDZ-a i bez SDS-a, a da u Domu naroda imaju 10 od 15 delagata.

„Postoji druga mogućnost. Ukoliko postoji spremnost da se uđe u ozbiljne ustavne reforme, onda bi dobro bilo da uključimo i predstavnike jednog ili dva HDZ-a. Mi smo spremni i na to, da se tako nešto uradi“, kazao je Lagumdžija novinarima u Sarajevu, gdje je učestvovao na okruglom stolu „Koncept ustavnopravne institucionalne jednakopravnosti konstitutivnih naroda i ostalih“.

Ponovio je da SDP nije spreman da pravi „onu famoznu koaliciju 'dva plus dva plus dva' koja podrazumijeva dvije srpske, dvije hrvatske i dvije bošnjačke stranke u kojoj se SDP tretira kao isključivo bošnjačka stranka.

- Mi to nismo. Mi jesmo i to, mi nismo samo to. Ukoliko mogu bez nas to da urade, mi ćemo biti opozicija tome“, kazao je predsjednik SDP-a.

Lagumdžija je danas pozvao predsjednika RS-a Milorada Dodika da povuče odluku o referendumu „jer ona ne vodi nigdje ni njega, ni RS niti bilo koga“.

„Ukoliko to ne uradi slijedi očigledno odgovarajuća akcija visokog predstavnika. Nakon akcije visokog predstavnika, Dodik će opet imati drugu priliku“, kazao je Lagumdžija, dodajući da je bolje onda da to riješi u prvoj prilici.
Last edited by Anonymous on 25/08/2011 22:26, edited 1 time in total.
Reason: .
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#2 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by ReD aka Socijalista »

etovidis wrote:Da li ce ostale stranke ici u vlast sa SDP-om, ili samo pod prisilom medjunarodne zajednice, sto bi opet znacilo nestabilnu vlast i drzavu?
Pored svih negativaca, Dodik i ostali, ja mislim da je Lagumdzija sada najgori za drzavu zbog svoje arogancije, sebicnosti a i nacionalizma.
Ovo su njegove ideje za drzavnu vlast, sta mislite?



http://www.sdp.ba/novost/12773

Predsjednik Socijaldemokratske partije (SDP) BiH Zlatko Lagumdžija izjavio je danas u Sarajevu da je pozicija SDP-a jasna te da su oni spremni „sutra otvoriti razgovore o formiranju Vijeća ministara BiH“.

Po njegovim riječima, postoji nekoliko načina da se to uradi, a SDP će učestvovati samo u onome što će dati rezultat.

„Mislim da bi najfunkcionalnije bilo da dvije entitetske parlamentarne većine naprave, za početak, tehničku većinu za Vijeće ministara i da naprave Vijeće ministara“, kazao je Lagumdžija, ističući da se radi o četiri stranke Platforme i SNSD-u.

Dodao je da te dvije 'entitetske većine' imaju 26 od 42 poslanika u Predstavničkom domu, bez SBBBiH, SBiH, oba HDZ-a i bez SDS-a, a da u Domu naroda imaju 10 od 15 delagata.

„Postoji druga mogućnost. Ukoliko postoji spremnost da se uđe u ozbiljne ustavne reforme, onda bi dobro bilo da uključimo i predstavnike jednog ili dva HDZ-a. Mi smo spremni i na to, da se tako nešto uradi“, kazao je Lagumdžija novinarima u Sarajevu, gdje je učestvovao na okruglom stolu „Koncept ustavnopravne institucionalne jednakopravnosti konstitutivnih naroda i ostalih“.

Ponovio je da SDP nije spreman da pravi „onu famoznu koaliciju 'dva plus dva plus dva' koja podrazumijeva dvije srpske, dvije hrvatske i dvije bošnjačke stranke u kojoj se SDP tretira kao isključivo bošnjačka stranka.

- Mi to nismo. Mi jesmo i to, mi nismo samo to. Ukoliko mogu bez nas to da urade, mi ćemo biti opozicija tome“, kazao je predsjednik SDP-a.

Lagumdžija je danas pozvao predsjednika RS-a Milorada Dodika da povuče odluku o referendumu „jer ona ne vodi nigdje ni njega, ni RS niti bilo koga“.

„Ukoliko to ne uradi slijedi očigledno odgovarajuća akcija visokog predstavnika. Nakon akcije visokog predstavnika, Dodik će opet imati drugu priliku“, kazao je Lagumdžija, dodajući da je bolje onda da to riješi u prvoj prilici.
SDP ce uci u vlast sa parlamentarnom vecinom iz RS ili sa prijedlogom MZ tj. SDS+SNSD i oba HDZ-a ili ce ici u opoziciju.
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#3 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by madner »

Jasta, Bosanski nacionalisti su najveci sljam :D
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#4 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by ReD aka Socijalista »

madner wrote:Jasta, Bosanski nacionalisti su najveci sljam :D
To mi je bilo najjace, eno raspadaju se na erceg-crpckom forumu :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66774
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#5 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by plain vanilla »

etovidis wrote:Da li ce ostale stranke ici u vlast sa SDP-om, ili samo pod prisilom medjunarodne zajednice, sto bi opet znacilo nestabilnu vlast i drzavu?
Pored svih negativaca, Dodik i ostali, ja mislim da je Lagumdzija sada najgori za drzavu zbog svoje arogancije, sebicnosti a i nacionalizma.
Aham, samo su Covic i Dodik dokazani domoljubi i patriote, 'ta ce Lagumdzija
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#6 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by HAVANA »

etovidis wrote:Da li ce ostale stranke ici u vlast sa SDP-om, ili samo pod prisilom medjunarodne zajednice, sto bi opet znacilo nestabilnu vlast i drzavu?
Pored svih negativaca, Dodik i ostali, ja mislim da je Lagumdzija sada najgori za drzavu zbog svoje arogancije, sebicnosti a i nacionalizma.
Hajd jos jednom razmisli pa dodji.Ne ide ti nesto plaho od ruke,to razmisljanje.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27430
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#7 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by JoseMujica »

ma ovaj Zlatko je zelen za politike :lol:
User avatar
Skijash
Posts: 491
Joined: 12/12/2009 17:51
Location: na slavi kod Mitra

#8 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by Skijash »

etovidis wrote: „Mislim da bi najfunkcionalnije bilo da dvije entitetske parlamentarne većine naprave, za početak, tehničku većinu za Vijeće ministara i da naprave Vijeće ministara“, kazao je Lagumdžija, ističući da se radi o četiri stranke Platforme i SNSD-u.

„Postoji druga mogućnost. Ukoliko postoji spremnost da se uđe u ozbiljne ustavne reforme, onda bi dobro bilo da uključimo i predstavnike jednog ili dva HDZ-a. Mi smo spremni i na to, da se tako nešto uradi“, kazao je Lagumdžija novinarima u Sarajevu
Prihvatljivo. S tim da u slučaju učešća HDZ-a, stranke platforme trebaju polagati pravo na dva od tri ministarska mjesta rezervisana za Hrvate. Nakon dva ili tri mjeseca pregovora napraviti kompromis i prepustiti HDZ-ovcima dva a zadržati jedno za HSP. I naravno, nadati se da HDZ neće to odbiti, jer jebi ga, bilo bi mi ih žao ako odluče i na državnom nivou biti opozicija :D
Hipatija
Posts: 934
Joined: 10/12/2010 11:47
Contact:

#9 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by Hipatija »

Zlatko je kanibal (svaki dan pojede za ručak jednog Dodika i jednog Čovića). Totalna opasnost za sve Srbe i sve Hrvate, a, bogami, i za sve Bošnjake. Fakat miriše bijelo ko DITIN deterdžent!
Trta za sve koji ne vole zakon, pravdu, poštenje, jednakopravnost,... Eto to je Zlatko Lagumdžija.
Ići će u vlast s kim mora ( a ne s kim želi), jer su okolonosti takve da ne može da bira!
O ministarskim mjestima nek pričaju oni kojima je to obaveza ( mi, ovdje na forumu, imamo drugih problema i sadržaja za priču)!
Last edited by Hipatija on 12/05/2011 11:02, edited 2 times in total.
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by Truba »

zlaja će ih pomesti sve

samo mi smeta što se malo previše okružio debilima :D ali to je unutarstranački problem
pomest će to glasači :mrgreen: sljedeći put
Hipatija
Posts: 934
Joined: 10/12/2010 11:47
Contact:

#11 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by Hipatija »

"Samo mi smeta što se okružio debilima" - je tvoj način da kažeš da su oko Zlatka "debili" i da ih je on izabrao i okupio! Nije tako! Meni se čini da ima oko sebe dosta pametnih, poštenih i umjerenih, vrijednih ljudi - koji znaju raditi!
Last edited by Hipatija on 12/05/2011 11:06, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81026
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by Truba »

i oni šute :D

ostali klimaju glavom
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#13 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by ultima_palabra »

Postao/la etovidis dana 07/03/2011 10:38

Sta mislite o SDP-u i njihovoj strategiji od izbora naovamo? Meni se cini da su uradili jako puno losega za sebe i za drzavu, antagonizirali veliki broj ljudi u zemlji, te da im se to vec odbija o glavu u smislu pregovora oko vlasti, a da ce dodatno platiti na slijedecim izborima.
:lol:
ins
Posts: 2709
Joined: 12/05/2005 10:50

#14 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by ins »

:lol:

Imamo saljivdziju :sax:
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#15 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by prljavi Hare »

ultima_palabra wrote:
Postao/la etovidis dana 07/03/2011 10:38

Sta mislite o SDP-u i njihovoj strategiji od izbora naovamo? Meni se cini da su uradili jako puno losega za sebe i za drzavu, antagonizirali veliki broj ljudi u zemlji, te da im se to vec odbija o glavu u smislu pregovora oko vlasti, a da ce dodatno platiti na slijedecim izborima.
:lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Toliko je Zlaja lošega uradio da ću na prvim idućim izborima i šlagiranog dedu krkače nositi sam ako treba
da glasa!! :lol: :lol: :lol: :lol:

P.S.Neka je tema šaljiva,malo šale nije zgoreg!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#16 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by ReD aka Socijalista »

prljavi Hare wrote:
ultima_palabra wrote:
Postao/la etovidis dana 07/03/2011 10:38

Sta mislite o SDP-u i njihovoj strategiji od izbora naovamo? Meni se cini da su uradili jako puno losega za sebe i za drzavu, antagonizirali veliki broj ljudi u zemlji, te da im se to vec odbija o glavu u smislu pregovora oko vlasti, a da ce dodatno platiti na slijedecim izborima.
:lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Toliko je Zlaja lošega uradio da ću na prvim idućim izborima i šlagiranog dedu krkače nositi sam ako treba
da glasa!! :lol: :lol: :lol: :lol:

P.S.Neka je tema šaljiva,malo šale nije zgoreg!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Skroz lose, ko puding...dodo je beton ha ja :lol:
User avatar
torcida
Posts: 784
Joined: 26/08/2009 13:10
Location: gens una sumus

#17 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by torcida »

plain vanilla wrote: Aham, samo su Covic i Dodik dokazani domoljubi i patriote, 'ta ce Lagumdzija
lagumdžija bi samo da prigrabi svu vlast...ni manje a ni više...lokalpatriotizam je drugi par rukava ilitiga opanaka ak je tako svima draže :-) :D
User avatar
madner
Posts: 56750
Joined: 09/08/2004 16:35

#18 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by madner »

torcida wrote:
plain vanilla wrote: Aham, samo su Covic i Dodik dokazani domoljubi i patriote, 'ta ce Lagumdzija
lagumdžija bi samo da prigrabi svu vlast...ni manje a ni više...lokalpatriotizam je drugi par rukava ilitiga opanaka ak je tako svima draže :-) :D
Nije to, on uziva da majorizira. Gad.
User avatar
torcida
Posts: 784
Joined: 26/08/2009 13:10
Location: gens una sumus

#19 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by torcida »

Skijash wrote: Prihvatljivo. S tim da u slučaju učešća HDZ-a, stranke platforme trebaju polagati pravo na dva od tri ministarska mjesta rezervisana za Hrvate. Nakon dva ili tri mjeseca pregovora napraviti kompromis i prepustiti HDZ-ovcima dva a zadržati jedno za HSP. I naravno, nadati se da HDZ neće to odbiti, jer jebi ga, bilo bi mi ih žao ako odluče i na državnom nivou biti opozicija :D
1. :lol:
2. ostatak :lol: :lol:
User avatar
torcida
Posts: 784
Joined: 26/08/2009 13:10
Location: gens una sumus

#20 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by torcida »

madner wrote: Nije to, on uziva da majorizira. Gad.
jazavac...da budemo primjereniji 8-)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55408
Joined: 15/12/2008 16:53

#21 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by ultima_palabra »

torcida wrote:
Skijash wrote: Prihvatljivo. S tim da u slučaju učešća HDZ-a, stranke platforme trebaju polagati pravo na dva od tri ministarska mjesta rezervisana za Hrvate. Nakon dva ili tri mjeseca pregovora napraviti kompromis i prepustiti HDZ-ovcima dva a zadržati jedno za HSP. I naravno, nadati se da HDZ neće to odbiti, jer jebi ga, bilo bi mi ih žao ako odluče i na državnom nivou biti opozicija :D
1. :lol:
2. ostatak :lol: :lol:
Već ste se smijali tako u februaru i martu, pa oplakaste 8-) Majorizacija je nauka...
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#22 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by prljavi Hare »

madner wrote:
torcida wrote:
plain vanilla wrote: Aham, samo su Covic i Dodik dokazani domoljubi i patriote, 'ta ce Lagumdzija
lagumdžija bi samo da prigrabi svu vlast...ni manje a ni više...lokalpatriotizam je drugi par rukava ilitiga opanaka ak je tako svima draže :-) :D
Nije to, on uziva da majorizira. Gad.
Đubre jedno crveno!Tako se odnositi prema jednom Boži i Draganu!!Ima li iko da tome čovjeku stane
u kraj? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#23 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by prljavi Hare »

ultima_palabra wrote:
torcida wrote:
Skijash wrote: Prihvatljivo. S tim da u slučaju učešća HDZ-a, stranke platforme trebaju polagati pravo na dva od tri ministarska mjesta rezervisana za Hrvate. Nakon dva ili tri mjeseca pregovora napraviti kompromis i prepustiti HDZ-ovcima dva a zadržati jedno za HSP. I naravno, nadati se da HDZ neće to odbiti, jer jebi ga, bilo bi mi ih žao ako odluče i na državnom nivou biti opozicija :D
1. :lol:
2. ostatak :lol: :lol:
Već ste se smijali tako u februaru i martu, pa oplakaste 8-) Majorizacija je nauka...
I dešava se u etapama!!!! :thumbup:
A za suze nikad nije kasno!!! 8-)
User avatar
torcida
Posts: 784
Joined: 26/08/2009 13:10
Location: gens una sumus

#24 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by torcida »

ultima_palabra wrote: Već ste se smijali tako u februaru i martu, pa oplakaste 8-) Majorizacija je nauka...
federacija je jedna priča...državni level druga...valjda možemo napraviti distinkciju?
a vala i da jedan pješadinac pomete preostala dva...moram priznati, jako skroman i nadasve realan naum kojeg ni hudini u najboljim danima ne bi izveo :D :wink:
User avatar
torcida
Posts: 784
Joined: 26/08/2009 13:10
Location: gens una sumus

#25 Re: SDP i vlast na drzavnom nivou

Post by torcida »

prljavi Hare wrote: I dešava se u etapama!!!! :thumbup:
A za suze nikad nije kasno!!! 8-)
drugar moj..i za radikaliziranje političke situacije u državi...valjda računate na sve potencijalne varijante bem li mu miša? :wink:
Post Reply